Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) tlac válasza mtomi95 (#34900) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, mehet az other mappába
de azt találd ki, hogy milyen chip vezérli a netet és az alapján kell majd a megfelelő kext, ha létezik hozzá

(#34902) mtomi95 válasza tlac (#34901) üzenetére


mtomi95
senior tag

Szerencsere eleg volt egy AppleRTL8169Ethernet.kext.
A videokartya drivert hol tudom megnezni, hogy mukodik e? Vagy felesleges, mert ugysem megy? Keressek egybol RX 470 drivert?

Az igazsag az, hogy nem forog a venti rajta, ami akar jot is jelenthet, mert alapmeretezetten nem forog, csak egz bizonyos homerseklet utan, kiveve a biosban, viszont kicsit tartok tole, hogy nem azert nem forog, mert zero rpm funckio mukodik! :DDD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34903) BeZol válasza general (#34894) üzenetére


BeZol
őstag

macOS-nek ahogy írta más is, tök8, milyen memóriát adsz (csak legyenek egyformák).

Alapvetően ez egy teljesen átlagos memóriának számít órajel + hozzá tartozó időzítés alapján. /mármint ennél rosszabb időzítéssel kapható ennyi MHz-es sztem nem is létezik/
Nem találtam olyan tesztet, ahol időzítésre/memóriaórajelre tesztelték volna a photoshoppot, csak olyat, hogy segít-e ha több memória van (igen).

Egyes játékokban max 9% fps-t vernék rád ugyanazzal a hardverrel, kérdés h ez a sebességkülönbség megjelenne-e photoshopban (sztem nem). Ezt 2 éve teszteltük ismerőssel azonos proci, azonos gpu, csak a memória volt a különbség: 3000 cl15-17, ami = 3200 cl16-18 vs 3200 cl14-14.

Árban biztosan nem adja ki a dolog, szóval a gyorsabb memóriára költés legyen az utolsó utáni dolog a prioritási listán ;)

Arra figyelj esetleg, hogy léteznek magas és alacsony profilú memóriák, és ahogy korábban is írtam, bazi nagy toronyléghűtés alá csak alacsony profilú fér el (körömnyi hely marad memória és hűtő között ilyenkor). Későbbi fejlesztés esetén adhatod el a magas memóriát..., kivéve ha vizeznél, akkor tök8.
A másik dolog, hogy régebben voltak élettartam garanciás memóriák is, ha ilyen még létezik, és árban ugyanott vagy egy rövid garanciással, akkor inkább élettartam-garisat vennék. Nekem már döglött meg 3 év gari lejárta előtt 1 hónappal memóriám, még pont szerencsém volt :) (visszakaptam az árát, csak közben duplázódtak akkoriban a memóriaárak... :DDD )

(#34904) mtomi95 válasza tlac (#34901) üzenetére


mtomi95
senior tag

aml fajl formatu driver letezik?
Elvileg ez lenne a hangkartyam drivere, de ezt hova masolhatnam?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34905) general válasza BeZol (#34903) üzenetére


general
addikt

jaja, órajel nem számít, késleltetés esetleg igen. és igen, a hűtőre figyelek, mi fér be alá. 32gb bőven elég nekem. és még mindig nem játszom, nem számítanak azok a tesztek. :DDD

Ez lenne a tervezett konfig egyébként:
- i9 9900k
- BQ Dark Rock 4, ha befér a Silent Base 600 házba
- Gigabyte Z390 Aorus Ultra
- 32 gb ram (ezekről ugye itt fentebb, még keresem a legjobbat)
- 500gb Samu Evo Plus nvme (ezen lenne a macOS)
- 2tb ADATA XPG SX8200 Pro nvme SSD
- meglévő hdd-k, 3-4 db
- ASUS Radeon RX 5500 XT 8GB Dual EVO OC
- Seasonic Focus GX 650 Gold

Mojave-t akarok majd feltenni, a macbookon is az fut hiba nélkül, a Catalinában nem bízom, sok a bug az Adobe progikkal. De lehet először adok neki egy esélyt, majd addigra eldöntöm.

(#34906) tlac válasza mtomi95 (#34902) üzenetére


tlac
Topikgazda

A videokartya drivert hol tudom megnezni, hogy mukodik e? Vagy felesleges, mert ugysem megy? Keressek egybol RX 470 drivert?

ha jó a felbontás és nem laggol a kép, akkor jó
egyébként lilu és whatevergreen kext-ek kellenek

hangkártyához pedig applealc kellhet, de ez is attól függ, hogy milyen cuccod van

(#34907) BeZol válasza general (#34905) üzenetére


BeZol
őstag

Eleve vmelyik catalina patch-el érkezett, hogy megy a navi, én nem tudom, hogy Mojave-val kell-e majd ügyeskedned. Eredeti mac-kel is kb. azonnal Catalina volt az első, amivel szembesültem, mert 1 éve augusztusban vettem a macbook Pro-mat.
A Dark Rock 4 és a Dark Rock Pro 4 is elfér abban a házban.
PCpartpicker-en rákeresel hűtőre, utána baloldalt view compatible cases, és rászűrsz a típusra.

(#34908) mtomi95 válasza tlac (#34906) üzenetére


mtomi95
senior tag

Kellett melle meg a Vodoo hang kext is, de mar mukodik koszonom! :R
Mar csak a videokartyammal kell valamit csinalni, mert YT kozben szeret laggolgatni a rendszer... :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34909) mtomi95 válasza mtomi95 (#34908) üzenetére


mtomi95
senior tag

A rendszer ugy ismeri fel, hogy Radeon RX 470 4 GB. Ez mit jelent?

Nem hagy a rendszer, hogy frissitsek Catalina-ra... Ha frissitem nem barmolja szet a clover-t? Nagyon gordulekeny a rendszer Mojave-n ha frissitem nem lesz lasabb?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34910) general válasza BeZol (#34907) üzenetére


general
addikt

Hm, mármint hogy az 5500XT egyáltalán rendesen működjön? :F

(#34911) kushwavez válasza general (#34910) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Navi kartyak csak Catalina 10.15.1-tol működnek. Mojave-n nem tamogatottak.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34912) mtomi95


mtomi95
senior tag

Otlet, hogy ez mitol lehet?
A YT videok fele kb ezt csinalja.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34913) tlac válasza mtomi95 (#34909) üzenetére


tlac
Topikgazda

jót?

clover-t nem rontja el, de ettől függetlenül előfordulhat, hogy nem fog elindulni az új rendszer
és szerintem jó esély van rá, hogy dsdt-t kell majd patchelni hozzá, hogy menjen
[link] (2. módszer ajánlott)

(#34914) mtomi95 válasza tlac (#34913) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nem tudom, hogy jót e végülis, mert még nem láttam azóta a kártyán a ventillátorokat forogni mióta MacOS van!
Valahogy megoldom majd (ha lehet ilyet), hogy üres járatban is menjen rajta.

Szerintem akkor nem állok neki a Catalina update-nek...
Szoknom kell még a rendszert. Mármint nem is azt magát, mert ez végülis egy nagy képernyős iPhone. :DDD Inkább a hackelésből adódó nehézségek megoldását...
Maga a rendszer szerethető nagyon és ami külön öröm, hogy még így, hogy egy szinte teljesen unkompatibilis őskövelet PC-n, SSD nélkül, gyorsabb mint a Windows vagy bármelyik Linux dísztrió amihez volt szerencsém eddig.

Most olvastam, hogy ez (fenti) Youtube hiba előfordulhat normál Mac-en is.
Ma majd rakok rá egy Flash playert (bár azt hittem az már rég kipusztult) hátha megoldja a problémát.

Nélküled és a leírás nélkül a lepkefingnyi angol tudásom és unixlike terminál ismeretemmel nem mentem volna messzire Hackintosh ügyileg! Szóval :R !

Edit:
Holnap felrakom a Steam-et és megnézem bekapcsol e az hűtés a kártyán terhelésre.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34915) general válasza kushwavez (#34911) üzenetére


general
addikt

Hoppá. :(((
Akkor ezt atgondolom. Lehet marad egy zabálósabb Rx 580. Azzal megy mindkettő. Max lecserelem majd navisra, ha mégis működik rendesen a Catalina.

(#34916) kleinguru válasza kushwavez (#34825) üzenetére


kleinguru
addikt

Szia CSM-et kikapcsoltam.

EFI mappám nincs is, csak egy EFI_backup, de abban nincs benne a hivatkozott helyen a két darab .efi file.

Sajnos még mindig csinálja.

Whatevergreen kextet hogyan frissítek, hogyan tudom megnézni a verzióját és honnan tudok újat letölteni :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34917) mtomi95


mtomi95
senior tag

Itt [link] tudod letolteni!
Az EFI particiot, csak mountolasa utan ered el a Finderbol.Ehhez Clover Configurator kell vagy telepitsd ujra a Clovert, ugyanazokkal a beallitasokkal es a gep ujrainditasaig tudod szerkezteni a tartalmat.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34918) mtomi95 válasza mtomi95 (#34912) üzenetére


mtomi95
senior tag

Megoldottam, illetve megkerültem a Youtube videó lejátszi hibát!
A Flash Player telepítése nem ért semmit, de más böngészőkkel már minden videó lejátszható.
Először a Google Chrome-t próbáltam, de az random, pár percenként újra indítja az egész rendszert.. Foglalmam sincs miért!

A Firefox viszont “‘működik”.
Ezzel is újraindult már egyszer, de most is lassan 2 órája megy a lejátszás róla és eddig minden oké.

Más:
Chrome és Safari alatt a Youtube kép minősége is vállalhatatlan volt, viszont FF-al meg teljesen normális a kép minőség.

Ki érti ezt? :Y

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34919) kushwavez válasza mtomi95 (#34918) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

valami akkor neked nagyon nem stimmel ott, ha újraindul.
Fentebb olvastam, hogy VoodooHDA-t használsz hangra de ott az AppleALC is. na az úgy nem jó. azt javaslom töröld le a VoodooHDA-t és használj csak AppleALC-t alcid=1 bootflaggel. Tud a YouTube rossz lenni akkor is ha a hang nincs jól beállítva.
Illetve úgylátom nem használ adblockot, de azért leírom, hogy a YouTube új változtatásai miatt a bizonyos adblockokkal Safari-n nem indulnak a videók (AdGuard pl), én 1Blocker-t használok, azzal jó.

De előtte nézd meg a kernel Panic logot, hogy mit ír, mi okozza a panicot.

Ventilátor: ezek a kártyák alapból nem pörgetik a ventiket ha nem érnek el egy bizonyos hőfokot, ez Windows-on is így van és normális.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34920) mtomi95 válasza kushwavez (#34919) üzenetére


mtomi95
senior tag

Foxconn 2ABF alaplapom van, ALC 656 van rajta és ha csak az AppleALC van a kext mappában akkor nincs hang! :(
A Clooverben még boot előtt látom, hogy az ismeri a hangkártyát (Realtek 6xx széria), de elvileg az AppleACL nem kompatibilis ezzel chipel.
Ezért szerencsétlenkedek ezzel a Voodoo-val.
De lehet én nem csinálok valamit jól!

-AppleALC-t alcid=1 bootflaggel
Ezt hogyan hol tudom megcsinálni?

-nézd meg a kernel Panic logot
Hová logol pontosan?

-Ventilátor
Igen ezt tudtam, csak én a Windowsban is úgy állítottam be, hogy ne legyen zero rpm, mert a VRM diódak szerint nagyon eltér a két szenzor közötti hőmérséklet alapjáraton is.
Pedig elég normális hűtés tettek rá. (MSI Gaming X)

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34921) tlac válasza mtomi95 (#34914) üzenetére


tlac
Topikgazda

Nélküled és a leírás nélkül a lepkefingnyi angol tudásom és unixlike terminál ismeretemmel nem mentem volna messzire Hackintosh ügyileg! Szóval :R !

jó olvasni a sikeredet

ha ezek most voltak az első próbálkozásaid a hackintosh világgal, akkor elég ügyes voltál, sokan megakadnak rajta és teljesen el vannak veszve

még egy dolgot tehetsz, hogy jobban működjön a kártyád, az pedig, hogy kísérletezel az smbios-szal (ez dióhéjban annyit határoz meg, hogy a macos milyen hadverre számít)

tiltsd le az igp-t a biosban és az smbiost iMacPro1,1-re írd át a clover configuratorban
előfordulhat, hogy ezután rosszabb lesz a helyzet és nem lesz kép (vagy még lehet kelleni fog egy plusz boot paraméter: agdpmod=pikera), szóval erre készülj (pl. ha meg van a telepítőd, akkor azzal még mindig tudni fogod indítani a telepített rendszert)

[ Szerkesztve ]

(#34922) mtomi95 válasza tlac (#34921) üzenetére


mtomi95
senior tag

Első volt persze! :K
Most nem piszkálnám, mert minden műlödik. Steam-en már játszottam is róla, jó az FPS szám is. Nem buggol semmi.
Illetve de valami még is. A Siri... Nem hallja, várja meg, hogy beszéljek!

Pedig a mikrofon jó, mert TS-en meg Steam hang hívásban beszélgettem tesómmal gépről egy jó félórát miközben TeamWieweren keresztül beállította nekem a családmegosztást Steam-en.
Remélem meg lehet oldani. A legelején a képnézegető buggolt, hogy nem indult el, de erre is találtam javító kextet. Bízom benne Siri-re is van ilyen.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34923) RaZroX


RaZroX
addikt

Ezzel volt bárkinek bármi gondja vagy mehet fel nyugodtan ?

This is the way

(#34924) kushwavez válasza RaZroX (#34923) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

semmi problémám nem volt vele, nem frissítettem semmi kextet & egyebet

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34925) kushwavez válasza mtomi95 (#34920) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

-AppleALC-t alcid=1 bootflaggel
Ezt hogyan hol tudom megcsinálni?

AppleALC Clover/kexts/Other-be, config.plist/Boot/Arguments-hez alcid=1

Hová logol pontosan?
Amikor kernel panic-al újraindul a géped egy ablak megjelenik, hogy "Egy probléma miatt újraindult a számítógépe..." (vagy valami ilyesmi), menj rá, hogy "Jelentés" és ott kiírja mi miatt indul újra.

A ventid sajnos nem tudod állítgatni macOS alatt, azt a macOS drivere állítja be.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34926) mtomi95 válasza kushwavez (#34925) üzenetére


mtomi95
senior tag

Akkor az nem elég ha csak az adott mappaban van? Lehet nekem ezért nem működött az AppleALC?
Bár a többi kext-el sem csináltam mást, csak bemásoltam a othermappába, de azok látszólag működnek is!

Ezt megjegyezem, bár most nem tudom, hogy generálják kernel panicot, mert szinte 0/24 megy, hiba nélkül. Lehet felrakom a Chromet instant pánik lesz megint neki... :D

Más:
Teljesen belaktam a rendszert, de még anno telepítés közben eltűnt a HDD helyem 90%-a.
Ugye úgy volt, hogy 2 partció. C:100GB, D:900GB.
Most viszont csak egy 100-as van és (plusz az indító par száz megas) ez a particionaló menü nekem nem egyértelmű!

A körben, diagramban hogy állításam? Mert véletlenül valahogy hozzáadott még egy 100 gigásat, de én szeretném az összeset...
Ha amit véletlenül csináltam át írom a 100GB-ot, mondjuk 800-ra akkor ugye a telepített rendszer és az indító particiot nem adja hozza, vagyis nem abból akar majd varázsolni?
A lemeze kezelő ki is írja felül, hogy ez egy 1TB-os eszköz, de a diagramban az csak nagyjából 200GB-ot mutat. 3 partcioban ugye.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34927) mtomi95 válasza mtomi95 (#34926) üzenetére


mtomi95
senior tag

Képek, hátha nem tudtam megfogalmazni rendesen!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34928) mtomi95 válasza mtomi95 (#34927) üzenetére


mtomi95
senior tag

Bocsi a dupplákért...
MacOS-re van Compiz szerűség? Olyan imbolygó ablakokat szeretnék, mint az Ubuntun lehet.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34929) RaZroX válasza kushwavez (#34924) üzenetére


RaZroX
addikt

Király!
Final Cut Pro X-hez mire upgradelnél GT740-ről ? iPhone által felvett 4k videókat vágnék, viszont jelenleg simán kicrashel vágás közben, gondolom elfogy a vram.

This is the way

(#34930) mtomi95


mtomi95
senior tag

Felraktam a Chrome-ot, fél perc alatt jött is kernel panic! [link]
Mit jelent ez?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34931) kushwavez válasza mtomi95 (#34926) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Akkor az nem elég ha csak az adott mappaban van? Lehet nekem ezért nem működött az AppleALC?
Bár a többi kext-el sem csináltam mást, csak bemásoltam a othermappába, de azok látszólag működnek is!

Lehetséges. Az AppleALC működéséhez szükséges az alcid=X bootflag (X helyére a megfelelő ID), míg más kexthez nem feltétlen szükséges akármi (Lilu, FakeSMC pl). Gyakori az 1-es ID így célszerű azzal kezdeni. A Siri is lehet ezért nem működik.

A körben, diagramban hogy állításam?
A Nézet menüponton belül pipáld be az "Összes eszköz mutatása" menüt és magára az eszköz nevére kattints, majd Partíció és próbáld úgy. A képen gondolom az Untitled a macOS, ami a Tároló disk1-en belül van. de mi a disk0s3? Windows? Ha igen, akkor lehet azért nem tudja megcsinálni mert egy olyan partíció van rajta mit nem tud kezelni/méretezni (NTFS, FAT32, exFAT, EXT1/2/3/4). Csak az APFS/HFS+ lemezt képes átméretezni a macOS tudomásom szerint, és lehet emiatt gajdul meg a Lemezkezelő.

MacOS-re van Compiz szerűség?
Ha ilyen ablakválogatósra gondolsz mint pl az alt-tab akkor igen, van. Mission Control-nak hívják, Be lehet állítani a rendszerbeállítások-> Mission Control -> Aktív sarkokkal is, azaz ha pl a bal sarkába húzod az egeret akkor bejön a Mission Control, illetve lehet billentyűkombinációval is.

A lobból pedig sajnos nem lettem okosabb, de az biztos, hogy nem a vidikarihoz, hanghoz és kextekhez kapcsolódik. Lehetséges, hogy a config.plist-ben van valami elállítva, vagy a BIOS-ban. Egyébként használd a https://pastebin.com oldalát a logok, egyéb szöveges fájlok megosztására, sokkal egyszerűbb/jobb. Kérlek ide csatold fel a config.plist-ed tartalmát is, lehet ott van valami bibi.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34932) kushwavez válasza RaZroX (#34929) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Attól függ mekkora büdzséd van rá és hogy mennyire intenzív editeket csinálnál. Sajnos az NVIDIA kiesik teljesen innen már, pedig a CUDA magjaival szépen muzsikálna.
Az első vidikari ami legajánlottabb jelenleg a hackli alá az az RX 580. Se nem gyenge, se nem erős, még nagyon sokáig támogatott lesz.

Én jelenleg RX 5700-at használok, erősebb mint az RX 580, igazából gond sincs vele semmi, valamelyik macOS verziónál (pl Big Sur és macOS 10.15.2) még a Whatevergreen sem volt szükséges hozzá, csak iMacPro1,1 SMBIOS. De mivel össze-vissza hol kell hol nem kell inkább mindig bent hagyom a whatevegreen-t és az agdpmod=pikera flaget.

Ha nem csinálnál olyan nagyon szuper-intenzív vágásokat akkor szerintem egy RX 580 jó választás lehet.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34933) mtomi95 válasza kushwavez (#34931) üzenetére


mtomi95
senior tag

Kipróbáltam, nem működik az AppleALC 1-es id-vel!

config: [link]


Így is ennyit mutat csak! :S
A disk 3 nem tudom mi, én csináltam pedig ezt is... :D
Ha NTFS-ben bújkál a többi hely, azt hogyan tudnám bele varázsolni?
Egy Ubuntu live telepítővel ha partícionálnám olyanra amit ismer a Mojave is az működne? Bár bennem van a félsz azért, nehogy aztán bukjam az egészet!

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34934) tlac válasza kushwavez (#34931) üzenetére


tlac
Topikgazda

alapvetően én is a pastebin-t támogatnám, viszont a próba topiknak meg van az az előnye, hogy akkor az helyben marad

és ott is lehetne a kód gombot használni

(#34935) mtomi95 válasza kushwavez (#34925) üzenetére


mtomi95
senior tag

Működik az AppleALC... :Y
Én ebből indultam ki [link] itt nincs a támogatási listában az ALC656 chip, de találtam egy embert aki azt mondta, hogy neki a ALC662-vel teljesen kompatibilis.
Megnéztem, Foxconn lap nincs a listán, de eszembe jutott, hogy ezt a lapot a HP-nak gyártották, ami viszont már rajta van.
Választottam egyet, alcid=17 és működik! :R
Lehet elkiabáltam... Nem indult újra meg semmi, de kiírta, hogy potenciális hibát észlelt és mutat egy eficheck.dump fájlt mappában! :F
Egyébként Siri nem megy ezzel sem. :O

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34936) mtomi95 válasza mtomi95 (#34935) üzenetére


mtomi95
senior tag

Szerintem halkabb lett a mikrofon és azt írja beép0tett, lehet laptopot találtam! De az is lehet, hogy nem merek hangosan beszélni a hangjegyzetekbe, mert párom itt alszik mögöttem... :DDD

Most nézem ez asztali PC, de 775-s foglalatú... :DD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34937) kushwavez válasza mtomi95 (#34936) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A Beépített/Belso mikrofon az nem probléma, az ilyen alapból. Az erősséget fel tudod huzni a hangbeallitasok/bemenet kenun belül.

a HDD partíciókra: Az egész eszközön nincs több partíció csak az a 2 105 GB meg az 1 436 MB. Az unallocated space-t nagyon trükkös lefoglalni, de azért itt van róla egy guide:
https://apple.stackexchange.com/questions/209208/creating-a-partition-in-unallocated-space
De sokkal egyszerűbb, csinálj backup-ot es formázd ujra a meghajtót a telepitoben (a meghajtó nevére kattintva), torles APFS-kent, majd adj hozza több partíciót a particionalas segitsegevel (Pl. egy Data partíció exFAT-ra ha elszeretned érni más rendszerről is).

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34938) RaZroX válasza kushwavez (#34932) üzenetére


RaZroX
addikt

És 580-ból mindegy milyet veszek ? GT740-nél ugye nem mind működik pl.

This is the way

(#34939) mtomi95


mtomi95
senior tag

[link]
Valaki lefordítaná nekem az ebben elhangozottakat? :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34940) kushwavez válasza RaZroX (#34938) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Azt mondjak az XFX-et meg a PowerColor-t kerulni kell, azon kivul mindegyik oke.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34941) tlac válasza kushwavez (#34940) üzenetére


tlac
Topikgazda

meg a HIS-t és VisionTek-et is
[link]

(#34942) tlac válasza mtomi95 (#34939) üzenetére


tlac
Topikgazda

van automatikus fordítás magyarra is a youtube-on :D

(#34943) RaZroX válasza kushwavez (#34940) üzenetére


RaZroX
addikt

:R

This is the way

(#34944) kushwavez válasza tlac (#34941) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Oszinten, meg csak nem is hallottam ezekrol. :DD

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34945) mtomi95 válasza tlac (#34942) üzenetére


mtomi95
senior tag

Köszi! :DDD

Hackintoshom eldobálja az iPhone-omat USB-ről miközben "rosszalkodom" vele.
A videóban USBC-ről van szó (ami nekem nincs), de a hiba a loggban ugyanaz...
Fent van a USBInjectAll.kext ezen felül/kívül ilyen esetben mit tehetek?
Rendes Mac gépeken normál USB-n működik a program, nálam van ilyen gond!

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34946) kleinguru válasza mtomi95 (#34917) üzenetére


kleinguru
addikt

Az otthoni gépemben volt egy xfx rx 580 8GB, azt betettem ide és azóta nem csinálja a hibajelenséget.

Az 560-as kártya meg rendesen megy az otthoni windowsos gépemben, szóval egyelőre jó így, köszönöm mindenkinek a rengeteg segítséget :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34947) kleinguru


kleinguru
addikt

Nem találtam a neten semmit, hogy miért van az, hogy ha itt hagyom a gépet éjszakára (energiamenedzsment kikapcsolva), reggel ha írnék egy imessage üzenetet, akkor nem tudja elküldeni. Írok a telefonnal egy bármilyen üzenetet a címzettnek, onnantól nyugodtan írhatom a gépen is, működik. Van erre valami fix?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34948) mtomi95


mtomi95
senior tag

A fenti leírás a telepítésre működik high sierra-val is?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34949) tlac válasza mtomi95 (#34945) üzenetére


tlac
Topikgazda

más esetben stabil a kapcsolat?
többi portot próbáltad?

(#34950) mtomi95 válasza tlac (#34949) üzenetére


mtomi95
senior tag

Szerintem nem stabíl máskor sem, mert ezt írja most az iTunes:
Az iTunes nem tud csatlakozni ehhez az iPhone-hoz. Az eszköz nem ismeri fel ezt a hosztot.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.