Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) birorichard válasza general (#33450) üzenetére


birorichard
őstag

attol nem fogsz okosabbnak tunni h passziv agressziv modon beszologatsz mikozben nyomogatod a smiley-kat es ismetelgeted a semmitmondo, ertelmetlen hulyesegedet. nem is erted, mirol beszelsz, konkretan baromsagokat hordasz ossze. ha valami miatt egy szoftver nem hasznalja ki az alarakott procit, akkor szerinted egy erosebbet jobban kifog? plane akkor, ha az erosseg leginkabb a ht-ben nyilvanul meg. :F lattal te mar egy normalis mai i5-t?
btw hol nem szarom le, mire koltod a penzed, vegyel akkor i7-et es vard a 1.5 helyett 1.23 sec-ig futo process csodajat a lightroom-ban, hol erdekel... viszont ezt a kukimeregetest ezzel sunyi stilussal meg vidd haza vagy a munkahelyre, mert nekem nem jon be.

(#33452) general válasza birorichard (#33451) üzenetére


general
addikt

Nos, ha mindez rám igaz, akkor rád is. Pont ugyazt csinálod. De ez nem változtat a tényen, hogy láthatóan nem használod a LR-ot annyit, hogy ismerd a programot. Vagy hogy számodra számítson. Te bagatellizáltad ezt a programot. Csak fogadd el, hogy aki napi szinten használja, annak tanácsolom, hogy számít, mert nagyon jó progi, csak nagyon hardver igényes.
[link]

(#33453) tlac


tlac
Topikgazda

general, birorichard:
légyszi egy ezt a vitát fejezzétek itt be (privátban folytathatjátok, ha tudjátok konstruktívan)
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#33454) general válasza tlac (#33453) üzenetére


general
addikt

pedig olyan szórakoztató volt. :DDD

(#33455) Chal


Chal
addikt

Rég jártam erre, úgy látom még mindig nincs nvidia driver HS fölött, ami nagyon szomorú... Lassan fejleszteni szeretném a gépet (nvme, erősebb proci, stb..), váltanék akkor már AMD-re, nem akarok HS-en ragadni a nvidia driver hiánya miatt (jelenleg gtx970).

Mi lenne az ajánlott AMD típus mondjuk 70-100eFt környékén? Ez csak "berakom és megy" kategória, vagy kell hozzá hackelgetni? Illetve pár hónapja írta valaki (már bezértam a tab-ot sajna), hogy FCPX esetén azért kell reszelgetni, hogy legyen gpu támogatás. Ez pontosan miből áll? Illetve más alkalmazások esetén is lehetnek ezzel kapcsolatos szívások?

[ Szerkesztve ]

(#33456) scream válasza Chal (#33455) üzenetére


scream
veterán

Nekem Catalina alatt RX580 (Nitro+) rendben teszi a dolgát, FCPX alatt is, nem volt szükség semmi extra beállításra (se os telepítésénél, se FCPX-ben) és a GPU-t használja exportnál - előtte - H/Sierra alatt - be volt kapcsolva az IGP is, addig azzal ment a render.

[ Szerkesztve ]

(#33457) Chal válasza scream (#33456) üzenetére


Chal
addikt

Köszi, ez jól hangzik.

(#33458) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

olyan gondom lenne,hogy megpróbáltam HS-ről frissiteni catarina-ra de sajnos behalt a rendszer! gondoltam nem gond van HS-s usb telepítőm újra rakom.Na itt lett a gond,mert sajnos nem megy tovább a telepítő.Wint10 alol töröltem a volt HS particiót az sem segített,bios default az sem.Próbáltam más usb porba dugni,az sem.Mi lehet a gond? Clover elindul Hs install és állandóan újra indul a gép.Semmit sem tölt be a pendrive-ról.Valakinek valami ötlete?

(#33459) scream válasza kisjimy (#33458) üzenetére


scream
veterán

Mielőtt újraindul miért teszi azt? Verbose módban mit mond? :F

(#33460) kisjimy válasza scream (#33459) üzenetére


kisjimy
aktív tag

semmit nem ír,semmi kp egyszerüen restart.
.................................. ez a vége de semmi hibát nem ír

(#33461) kisjimy válasza scream (#33459) üzenetére


kisjimy
aktív tag

(#33462) scream válasza kisjimy (#33461) üzenetére


scream
veterán

FakeSMC tuti rendben van? Nem látom, hogy hol töltené be.

(#33463) kisjimy válasza scream (#33462) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Nem tudom, azt hol tudom megnezni? Sajnos haklim nincs fent! Win10 van csak!

(#33464) kushwavez válasza kisjimy (#33463) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

MiniTool Partition Wizardon belül fel tudod mountolni az EFI-t. Válaszd ki, jobb gomb és Change Letter, OK, Apply Changes. Majd Explorer++-t indítsd el admin módban és azzal meg tudod módosítani a tartalmát [link] 1:24

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33465) kisjimy válasza kushwavez (#33464) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Köszi, melo után meglesem, cseréljem le a fakesmc-t??

(#33466) kushwavez válasza kisjimy (#33465) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

igen, meg ellenőriz, hogy a drivers mappákban van-e osxaptiofix3drv.efi, emuvariableuefi.efi, apfsdriverloader.efi
de azt nem értem, hogy ha egyszer használtad már azt az USB-t és jó volt akkor most miért nem 😅

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33467) birorichard válasza kisjimy (#33461) üzenetére


birorichard
őstag

ugyanigy jartam en is most clover frissites utan, nezd meg azt, amit irt viktor, h megvannak-e a file-ok, nalam az volt a gond, ha a clover torolte ezeket az update-kor.
kezzel is vissza lehet rakni, de ha sikerul pendrive-rol bebootolni a macos-re, akkor multibeast-et is hasznalhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#33468) kisjimy válasza kushwavez (#33466) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Hát ez az, ezt nem értem én sem! Eddig jó volt, most meg ez van? Nem értem!

(#33469) kisjimy


kisjimy
aktív tag

FakeSMC-t honnan tudok letölteni? High sierrahoz?

(#33470) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Nos,megnéztem a pendriveon lévő efi mappát. Driver64uefi-ben minden meg van amir viktor írt. Kext/other/-ben ot a fakesmc.kext. Nos akkor mi lehet a gáz?

(#33471) scream válasza kisjimy (#33470) üzenetére


scream
veterán

USB2.0 portban, ha próbálod a boot-ot? Vagy ha nem első USB portokon? :F

(#33472) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

ezen mondjuk egy kicsit elmosolyodtam.😊

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33473) kushwavez válasza kisjimy (#33470) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

frissítsd minden kext-ed a legújabb verzióra, és próbáld úgy.
Ha sehogy sem jó, akkor lehet hibás a pendrive-on levő telepítő (tud random meghibásodni az adat egy pendrive-on, nálam is volt olyan). Esetleg hozz létre egy új telepítő pendrive-ot és másold bele a működő Clover-t, hátha úgy jó.
Ha nincs Mac-ed, Windows alól megtudod azt is oldani: [link]
Megj.: a linken található High Sierra, Mojave, Catalina alatt mind a működő Clover mappáim találhatók (mind alatt más verziójú), csak az a dolgod, hogy kicseréled a config.plist-et, + kextjeid,drivers mappában ha neked volt plusz .efi akkor azt is tedd be, ha van akkor DSDT/SSDT-id akkor az is csere a sajátodra, és elindítod. Ha nincs DSDT/SSDT-t akkor töröld az összeset, mert nem fog elindulni az enyéimmel ("CLOVER\ACPI\patched" mappa tartalma)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33474) bendzso79 válasza xedos (#31894) üzenetére


bendzso79
csendes tag

Szia, új vagyok még itt, bár gyakorlott hackintosh user (sok évi Macezés után). Alaposan elakadtam én is egy hynix pc 300-as, 1 TB-s NVME SSD-vel, nem akarja látni az OSX. Pár napja feltettem egy Mojave-t, hogy az majd talán, de semmi. Ezt a linuxos vajákolást hogyan lehet megtenni? Tiszta leírást még nem találtam, vagy csak nem volt számomra egyértelmű. Le tudnád írni a főbb lépéseket? A művelet végére teljesen jól kezelte a rendszer? Írás, olvasás, minden megy? Köszi!

(#33475) Smiley válasza bendzso79 (#33474) üzenetére


Smiley
őstag

Ennel azert van kulturaltabb megoldas is. Nekem a clover patch-eli, hogy mukodjon. Igaz nalam toshiba van, de itt is ugyanaz a szitu, a 4k vs 512 block size.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33476) kisjimy válasza kushwavez (#33473) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia! Valamiért nem csinálja meg a high sierra inditó pendrivet amit küldtél nekem, de a cararina müxik! De itt meg áll:

(#33477) kushwavez válasza kisjimy (#33476) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

mi a gond a HS telepítővel, hogy érted hogy nem csinálja meg?
Mik vannak a gépedben?
Úgy néz ki mintha a vidikari nem töltene be.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33478) kisjimy válasza kushwavez (#33477) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Vidikari egy gtx 1070ti,szerintem nem fogja támogatni,úgy mint a mojave. A procim i7 4770 tehát hd 4600 az igpu-m. Ebben tudsz segiteni? A többinél megcsinálom a pendrive-ot megformázom ahogy a videon van,de amikor a dmg-t felmásolja utána nem tudja beolvasni a minitool. Azt irja formázzam meg. Egyedül a catarana müxik!

(#33479) scream válasza kisjimy (#33478) üzenetére


scream
veterán

Az IGP-re van kötve a monitor? BIOS-ban az IGP van beállítva alapértelmezettnek? :F

(#33480) kisjimy válasza scream (#33479) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Nem, gtxre van kötve! A biosban nem tudomde mindjárt kap egy restartot! Jah és a másik kettőnél még a bios sem látja a pendrive-ot!

(#33481) kushwavez válasza kisjimy (#33478) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

akkor majd holnap utánajárok ennek a HS telepítőnek, elv. működnie kell neki, remélem nem hibásat tettem fel.

A GTX az biztos, hogy nem fog menni Cata alatt, csak HS alatt.
az iGPU-d az rendben van.
BIOS-ban állítsd be az iGPU-t alapértelmezettnek, és a kábel is oda legyen bedugva.
config.plist-ben Inject Intel=True legyen

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33482) kisjimy válasza kushwavez (#33481) üzenetére


kisjimy
aktív tag

A bios-ban nekem csak annyi van,hogy igpu enabled.vagy disabled,meg a memoria méretet tudom változtatni. ennyi. De ha jól emlékszem inject intel true

(#33483) kushwavez válasza kisjimy (#33482) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

olyan van, hogy Init Display First? ha van, akkor az legyen iGPU vagy Integrated

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33484) kisjimy válasza kushwavez (#33483) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Ezt a biosban nézzem?

(#33485) kushwavez válasza kisjimy (#33484) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

igen

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33486) kisjimy válasza kushwavez (#33485) üzenetére


kisjimy
aktív tag

nincs csak annyi hogy: intel graphics enabled/ disabled Enableden van!
Memoria méret én 512mbra tettem!

[ Szerkesztve ]

(#33487) kushwavez válasza kisjimy (#33486) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Be tudnád illeszteni ide a config.plist-ed tartalmát? [link]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33488) kisjimy válasza kushwavez (#33487) üzenetére


kisjimy
aktív tag

beirtam ezt el kell küldeni vagy látod igy is?
Amugy az a config.plist amit letöltöttem catarina,nem nyultam hozzá de igy jól betöltött!

[ Szerkesztve ]

(#33489) kushwavez válasza kisjimy (#33488) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

küldd el legyszi

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33490) kisjimy válasza kushwavez (#33489) üzenetére


kisjimy
aktív tag

megtörtént

(#33491) kushwavez válasza kisjimy (#33490) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem kaptam linket. de nekem úgy is jó, ha valahogy elküldöd a config.plist-et, esetleg az egész clover mappád és ránézek.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33492) kisjimy válasza kushwavez (#33491) üzenetére


kisjimy
aktív tag

megprobáljam átdugni hogy a z alaplapi vga-rol induljön el? azt még nem probáltam

(#33493) kisjimy válasza kisjimy (#33492) üzenetére


kisjimy
aktív tag

elküldtem privibe

(#33494) kushwavez válasza kisjimy (#33480) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Működik mindhárom telepítő (High Sierra, Mojave, Catalina), ma teszteltem az összeset 2 gépen is. Valószínűleg a telepítő létrehozásakor nem követted pontosan az útmutatást. Arra tudok gondolni, hogy nem az EFI meghajtót próbáltad mountolni, hanem a másikat ami nem támogatott fájl rendszer (azért írja ki, hogy “Formázza?” mert a Windows-nak gőze sincs mi az a HFS+, APFS fájlrendszer, csak az EFI-t lehet kezelni).

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33495) kisjimy válasza kushwavez (#33494) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Oh az lehet! Irtam privibe!

(#33496) bendzso79 válasza Smiley (#33475) üzenetére


bendzso79
csendes tag

Ezt a config.plist-be kell bemásolni, ugye? Melyik részre? Ilyen most: https://pastebin.com/VsXkSmA4
Ezek után törli a drive jelenlegi tartalmát, vagy az ettől még megmarad?

(#33497) Smiley válasza bendzso79 (#33496) üzenetére


Smiley
őstag

Nem torli, csak patch-eli a gyari driver-t, hogy kezelje az 512byte-os block size-t is. Elvileg 10.13.x ota mint ha ez nativan is mukodne, de mivel nem erdekelnek az uj rendszerek, nem igazan astam bele magam jobban. Ezzel 10.12.x alatt biztosan mukodik az 512 block size.

Osszeraktam neked. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33498) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

HP Elitebook 2560p-re szeretnék Mojave-t, vagy High Sierrat tenni, de sehogy sem sikerül beállítani, hogy pendrive nélkül bootoljon.
Cloverrel próbálom, UEFI módban. A gép bios beállításai szerintem jók
indításkor ha nem csinálok semmit, akkor üres fekete képernyő jön elő, és nem megy tovább. Ha kézzel kiválasztom, hogy hdd-ről vagy pendrive-ról bootoljon, akkor egy lista jön elő, ahol ki tudom választani, hogy a telepítő, az op rendszer, vagy a recovery induljon
Az itteni leírás alapján is próbáltam, ill a hackintoshzone-on lévő leírás alapján is
Mit rontok el?

(#33499) kushwavez válasza Norbi27 (#33498) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a CLOVER és BOOT mappád másold át a gép EFI-jére, utána mindennek mennie kéne

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33500) scream


scream
veterán

FileVault-ot próbálom működésre bírni, van aki használja - esetleg Catalina alatt is? :F

Idáig a FakeSMC mellé próbáltam a VirtualSMC-t felerőszakolni és nem ment - mint kiderült az egyik driver csak FakeSMC-vel kompatibilis (most nem jut eszembe a neve, majd pótolom), de már nem volt kedvem szórakozni vele - vagy 4-5 próbálkozás volt ma, hogy megvan-e minden, ami kellhet hozzá és még encrypt előtt próbáltam reboot-tal nézni, hogy menjen.

Holnap még folytatom...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.