Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Van lehetőség arra Cloveres gépnél, hogy MacOS alól célzottan Win10-re bootoljon következő újraindításnál a gép?

Szeretném megtartani a MacOS-t, mint default boot eszköz, de ha távolról újraindítanám és winre bootolnék, tök jó lenne ha automatikusan megtörténne.

Kb. mint ahogy hivatalos bootcampnél is működik.

Köszi!

(#34402) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy átlag felhasználásra vennék MacBook air 2020 laptop, megéri? vagy inkább 2019 MacBook pro?

(#34403) BeZol válasza kisjimy (#34402) üzenetére


BeZol
őstag

(#34404) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok!

Lenne az alábbi gép:

Gigabyte GA-H97M-D3H
Intel Core i5-4440
GeForce GT 740
ST1000DM003-1ER162

Korábban High Sierra futott rajta, most MacOS Catalina telepítésével próbálkoztam.
Leszedtem az AppStoreból az telepítőt, készítettem rá egy pendrive-ot.
Hozzáadtam a Clover-t. (A leírásban lévő FakeSMC-t nem, amit néztem leírás nem írták)
Töröltem a korábbi High Sierra és feltelepítettem Catalina-t.
Fel is települt, de az első rendes indításnál bejön az egész szürke képernyővel, bármire kattintok eltűnik az egér. Billentyűzetet megnyomva kivilágosodik a kép majd ismét elszürkül.
Szerintetek mi lehet a gond?
(A Catalina a legújabb xCode miatt szükséges nekem.)

(#34405) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali!
Nekem jelenleg egy kisebb HDD-ről fut a rendszer (Catalina).
Ha vennék a helyére egy SSD-t, van rá módszer, hogy egy az egyben áttükrözze a HDD tartalmát amin a rendszer van ?
A cél az lenne, hogy mindenféle telepítgetés nélkül át tudjak költözni az SSD-re.

This is the way

(#34406) kushwavez válasza RaZroX (#34405) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Igen, Mac alatt Carbon Copy Cloner-rel, Windows alól AOMEI Backupper-rel lehet.

Illetve Mac alatt ki lehet próbálni a sima Disk Utility-t is, kiválasztod az egész meghajtót és csinálsz róla egy DMG képfájlt majd az adott meghajtóra visszaállítod ugyanúgy Disk Utility-ből.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34407) RaZroX válasza kushwavez (#34406) üzenetére


RaZroX
addikt

Állat! :R

This is the way

(#34408) RaZroX válasza kushwavez (#34406) üzenetére


RaZroX
addikt

Majd elfelejtettem.. a Disk utility az EFI-t is másolja ?

This is the way

(#34409) kushwavez válasza RaZroX (#34408) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Igen, másolja ha az egész meghajtó van kiválasztva

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34410) kushwavez válasza r3dsnake (#34401) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

szerintem jó megoldás erre, hogy létrehozol a jelenleg is futó config.plist-ről egy másolatot, aminek a neve mondjuk config_win.plist, és ebben módosítod a DefaultVolume sort a Windows-ra, majd egy egyszerű Shell script-tel Mac alól átíratod a config.plist-et config_mac.plist-re, a config_win.plist-et pedig sima config.plist-re majd "reboot".

Windows alól ugyanígy egy Batch vagy PowerShell script-el csak a neveket megcserélve.

Leírva talán soknak és bonyolultnak tűnik, de megcsinálva pár sor az egész.
Egyszerűbb módszert nem nagyon tudok.
Mac alatt reboot_win.sh:
sudo mkdir /Volumes/EFI
sudo mount -t msdos /dev/disk0s3 /Volumes/EFI
mv /Volumes/EFI/EFI/CLOVER/config.plist /Volumes/EFI/EFI/CLOVER/config_mac.plist
mv /Volumes/EFI/EFI/CLOVER/config_win.plist /Volumes/EFI/EFI/CLOVER/config.plist
diskutil unmount /Volumes/EFI
sudo reboot

Win alatt PowerShell-ből szerintem egyszerűbb, de meg lehet csinálni Batch-ből is:
reboot_mac.ps1:
param([switch]$Elevated)
function Check-Admin {
$currentUser = New-Object Security.Principal.WindowsPrincipal $([Security.Principal.WindowsIdentity]::GetCurrent())
$currentUser.IsInRole([Security.Principal.WindowsBuiltinRole]::Administrator)
}
if ((Check-Admin) -eq $false) {
if ($elevated)
{
# could not elevate, quit
}

else {

Start-Process powershell.exe -Verb RunAs -ArgumentList ('-noprofile -noexit -file "{0}" -elevated' -f ($myinvocation.MyCommand.Definition))
}
exit
}
mountvol b: /s
mv "B:\EFI\CLOVER\config.plist" "B:\EFI\CLOVER\config_win.plist"
mv "B:\EFI\CLOVER\config_mac.plist" "B:\EFI\CLOVER\config.plist"
mountvol b: /d
shutdown /r -t 1

megj.: a mountvol előtti rész az arra kell, hogy automatikusan admin módba indítsa a script-et, anélkül nem megy. ha az UAC be van kapcsolva akkor előjön egy prompt ami engedélyt kér rá.
Illetve ahhoz, hogy a script-et tudd futtatni egy megnyitott Shell ablakból (.\reboot_mac.ps1 paranccsal) engedélyezni kell a script-ek futtatását Windows alól, mert alapból tiltva vannak.
Ezt ezzel a paranccsal tudod megtenni:
Set-ExecutionPolicy -ExecutionPolicy Unrestricted

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34411) RaZroX


RaZroX
addikt

Ezt mért csinálhatja ?

This is the way

(#34412) kushwavez válasza RaZroX (#34411) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

szerintem egy telepíto USB-vel bootolj be es onnan hozd létre, vagy próbáld meg Recovery-bol. Azért írja ki mert ehhez a muvelethez le kell csatolnia a meghajtót ami az esetedben nem lehetséges mivel a rendszer azon fut

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34413) RaZroX válasza kushwavez (#34412) üzenetére


RaZroX
addikt

A Carbon Copy Clonernek sikerült elkezdenie, bár nem vagyok benne biztos, hogy az egész HDD-t másolja.
A source kiválasztásánál feldobta az “os” lehetőséget (nálam ez a rendszer vinyó neve) de sztem ez nem tartalmazza az efi particiót.

This is the way

(#34414) RaZroX


RaZroX
addikt

Siker!
Az EFI partíció tartalmát átmásoltam az SSD EFI meghajtójára és pöccröff.
viktor001 :R

This is the way

(#34415) r3dsnake válasza kushwavez (#34410) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen, kipróbálom! :Y :R

(#34416) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok. Egy másik SSD-re (SSD2) telepitettem először win 10-et, majd külön partícióra Linuxot. Az a gond, hogy a cloverx64.efi-t valahogy nem látja az SSD1-gyen . Érdekes, mert az SSD2-re csináltam boot efi particiót. A grub a win-t és a linuxot látja sőt még a win sem indul el, csak ha boot selectben (F11) kiválasztom. F11-gyel nem indul a clover, csak a grub. Van valami program, ami fixálni tudja ezt?
Az SSD1-re tette a grubot, amiben van a két EFI, de hogy lehet ez??? Ez egy teljesen külön SSD.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34417) kerobi válasza kerobi (#34416) üzenetére


kerobi
senior tag

Szerintem azt kellene csinálni, hogy a grub-ot áttenni valahogy az SSD2- EFI particióra és akkor nem zavarna be a cloverbe.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34418) tlac válasza kerobi (#34416) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem kézzel kell rendbe tenni a dolgokat, meg ki kell találnod, hogy mit hogyan akarsz indítani
igazából az összes indító mehetne egy efi partícióra is
a grub el tudja indítani a clovert, meg a clover is elvileg a linuxot, bár én ez utóbbit sose használtam ki

nekem úgy szokott lenni, hogy egy ssd-n van a win, linux, macos is
grub-ot indítja a gép, aztán onnan indítok win-t, linuxot vagy clovert, a cloverből meg macos-t

[ Szerkesztve ]

(#34420) kerobi válasza tlac (#34418) üzenetére


kerobi
senior tag

A transzcsajszi a yt-on azt mondta - aki nagy hackintosh szaki, sőt azt is mondta linus-ék fényévekkel mögötte járnak hackiben-, hogy egy lemezre nem jó tenni a 3 rendszert, mert összevesznek. Én ezért is vettem külön nvme-t. Már tudom, miért az ssd-1-re tette az efiket, azért mert az ssd2-n a boot particio ext4-gyel volt formázva.
A cloverconfig-omban 2 hiba van: a genconfig-ot nem találja és a cloverx64.efi frissitésnél a cloverx64.efi-t nem pedig ott van.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34421) Smiley válasza kerobi (#34420) üzenetére


Smiley
őstag

Külön disk-en kényelmesebb, de simán lehet 1re is rakni mind a 3 rendszert, nem fog semmi összeveszni semmivel.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34422) petya220


petya220
senior tag

Sziasztok! Nem találtam laptop topikot, szóval itt teszem fel a gondom.

adott egy hp probook 450 g5 Catalinaval (ugyanez a helyzet mojave-vel is) , és a touchpad csak “forcetouch”-ot érzékel. Kipróbáltam vagy 10 kext / beállítás kombót, de semmit...
a Mac nem látja a touchpad-ot (mármint amikor a touchpad beállítására lépek, bt-n keresne egyet.. :W )
Ötletek?

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#34423) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali!

Indítottam egy elsősegélyt az egy exFAT vinyón.
Na most ennek lassan 1 órája már és semmi infót nem ír ki, hogy mégis mit csinál és meddig tart. Mit lehet ezzel kezdeni vagy meddig érdemes várni ?

This is the way

(#34424) RaZroX


RaZroX
addikt

Nos nálam valami komolyabb probléma lehet..

Ismerősökkel torrenten keresztül osztunk meg egymással fájlokat (pl telóval/kamerával felvett videók.
Most egyik napról a másikra elkezdte azt csinálni, hogy megnyitom a torrent klienst és a letöltés elindításával elkezd a vinyó írni 100+ mb/s-el. A letöltés viszont ahogy elindul egyből elkezd lelassulni, majd végül megáll, de a vinyó továbbra is pörög.
Ha bezárom a torrent klienst (azt is csak kényszerítve lehet) akkor egy kis idő múlva abbahagyja, viszont ha ezt nem várom meg, akkor kb minden kifagy ami hozzá akar nyúlni a vinyóhoz, pl.: Finder.
Miután lenyugszik a vinyó minden működik rendesen, volt rá pálda, hogy 1-2 dolgot le is tudtam rendesen tölteni torrenten.

Ha simán böngészőből töltök le vagy fájlokat másolok a vinyóra akkor semmi gond nincs.

Ezt végig próbáltam 4 torrent klienssel, 2 külön HDD-vel és vagy 5 különböző helyről beszerzett torrent fájlal.
Tapasztalataim szerint minél nagyobb egy fájl annál kisebb az esélye, hogy el tud rendesen indulni a letöltés.

Ez mégis mi lehet ?

This is the way

(#34425) kushwavez válasza RaZroX (#34424) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

én haldokló vinyóra gondolok. Hard Disk Sentinel-el meg tudod nézni Windows alatt a kondíciót, Mac alatt DriveDx

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34426) kushwavez válasza petya220 (#34422) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Sajnos a tapipad Mac alatt nagyon rossz, nem sok mindent lehet tenni ellene. Én a SmartTouchPad kextet használom, ez sem a legjobb de legalább tudok vele görgetni, kisebb multi-touch műveletek is működnek. Beállítani a kexten belüli Info.plist-el lehetséges.
Illetve még van a VoodoI2C ami elvileg natívabb és jobb élményt kínál, viszont én sehogy sem tudtam működésre bírni, csak lenyomva érzékelte a kattintást és nem volt se multi-touch se görgetés.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34427) RaZroX válasza kushwavez (#34425) üzenetére


RaZroX
addikt

Igen ezen most estem át, semmi baja a vinyónak.
Maga a torrent nem megy.
Odáig jutottam, hogy bekapcsoltam a hely előre lefoglalását a vinyón (qBittorrent). Azóta a vinyó már nem pörög fel feleslegesen egyátalán, ellenben a letöltés azonnal kiírja, hogy elakadt.
Próbálgattam különböző fájlrendszereket, mert olvastam, hogy valakinek az exfat volt a gond. Hát sem az ntfs, sem az apple sajátja nem hozott megoldást. Egyelőre ötletem sincs, hogy ez mégis mi lehet.

A fura, hogy az SSD-re amin a rendszer van simán tölt le.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#34428) kushwavez válasza RaZroX (#34427) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha a másik meghajtóról másolsz nagy fájlokat a vinyora akkor is beakad? Nekem volt egy 2.5” vinyóm ami szinte zsír új volt és hiába írta ki, hogy 100/100 kondicio, éreztem hogy hal meg. ugyan az volt mint nálad, évekig gondolkozott, beakadt masolasnal és egyéb terhelő dolgoknál és lefagyott konkrétan az egész rendszer. miután pár nap vagy talán egy héttel később megnéztem már 1/100 volt és addigra már teljesen meghalt. az exFAT-tel biztos nincs baja, nekem 4 vinyom is abba van hogy tudja használni a Win is és a Mac is.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34429) RaZroX válasza kushwavez (#34428) üzenetére


RaZroX
addikt

Másolásnál nincs, másoltam rá direkt 60gb-os 4k filmet és semmi baja nem volt.
Most egyelőre megoldódni látszik a probléma.. vagy mi.

A qBittorrent az nálam valamiért ugyan teljesen kuka, de a Transmission hibátlanul tölt le most az egyik vinyóra ami Mac-es partíciót használ.

This is the way

(#34430) kushwavez válasza RaZroX (#34429) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ja mondjuk nálam is szokott cseszekedni a qBittorrent, de még a Transmission is. μTorrent-et viszont nem vagyok hajlandó használni a 40 reklám miatt amit a pofámba tol. meg amióta routerre rátettem egy 1 TB-s vinyót amit megosztottam SMB-n és mellé egy transmission server-t azóta nincs semmi problémám hála égnek.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34431) RaZroX válasza kushwavez (#34430) üzenetére


RaZroX
addikt

uTorrentet én sem vagyok hajlandó. Emlékszem anno sok helyen írták hogy bitcoin bányászársa hasznáják fel vele a gépeket.
Illetve ja a sok reklám meg a rengeteg bullshit addon amit belenyomnak nekem nem kell.
Emlékszem Win alól úgy kellett vadászni a telepítőben a rejtett opciókat, hogy ne tegyen fel másik 3 böngészőt meg vírusirtót :DDD

This is the way

(#34432) kushwavez válasza RaZroX (#34431) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

McAfee Anti-virus, Avast es tarsai... :D Mai napig ez van

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34433) petya220 válasza kushwavez (#34426) üzenetére


petya220
senior tag

Én mind a kettőt próbáltam, ugyanúgy "forcetouch"... :W
de beállításokkal nem próbálkoztam :o ránézek ezekre, köszönöm

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#34434) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Acer Aspire V5-591G frissítve 10.15.5-re, semmit nem kellett csinálnom, teljesen automatikusan megcsinálta.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34435) Smiley


Smiley
őstag

Hali,

Kene nekem egy kis help integralt vga ugyben. A ceges hacklit frissitenem kell mert egy ideje lejart mar a sierra support-ja... most egy GTX750 van benne, ez ugye felejtos. A proci egy i5-4440 es egy B85 Pro4 lap van alatta. Mindenkepp catalinara mennek, mert akkor megint van 3-4 evem. Kerdes hogy ebben az i5-ben levo vga mukodik-e catalina alatt, es ha igen akkor meg tud-e hajtani normalisan 2 fullhd monitort. Igazabol semmi gpu igenyes dolgok nem hasznalok. Vagy hagyjam a fenebe es dobjak bele egy RX580-at?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34436) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Van bármi értelme próbálkozni egy HP 15-bj001nj laptoppal?

(#34437) kushwavez válasza Smiley (#34435) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Támogatott a HD 4600, szóval csak egy megfelelő ig-platform-id kell hozzá (0x0d220003 talán) meg a Whatevergreen. Szinte biztos vagyok abban, hogy nem lesz problémája a 2 monitor meghajtásával tekintve, hogy nekem is 2 monitor ment iGPU-ról, csak nekem HD 4000-ről.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34438) kushwavez válasza ReSeTer (#34436) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Szia, sajnos a notidról semmit nem találtam a neten így nem tudom mi van benne, írd le (CPU, GPU, stb.)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34439) Smiley válasza kushwavez (#34437) üzenetére


Smiley
őstag

Szuper, koszi az infot. Utanolvasok ennek az ig-platform-id dolognak.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34440) ReSeTer válasza kushwavez (#34438) üzenetére


ReSeTer
senior tag

(#34441) kushwavez válasza ReSeTer (#34440) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nincs vele probléma. a proci elég támogatott és a Skylake generációval nem szokott lenni semmi macera. A GTX 940M dGPU-t majd egy SSDT-vel ki kell kapcsolni, hogy az akksit ne szívja.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34442) ReSeTer válasza kushwavez (#34441) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Rendben köszönöm, mi a helyzet az osx verziókkal? Catalina?

(#34443) kushwavez válasza ReSeTer (#34442) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Igen, a Catalina is gond nélkül megy rajta, High Sierra óta van rendes támogatása.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34444) tlac válasza Smiley (#34439) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezek kellhetnek neked
[link]
[link]

(#34445) Smiley válasza tlac (#34444) üzenetére


Smiley
őstag

Koszi, el is mentettem oket, jovo heten hazahozom a gepet aztan osszehackolom... raadasul meg bios-t is kell frissitenem az nvme miatt. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34446) ReSeTer válasza kushwavez (#34443) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Az mennyire normális, hogy virtualboxban catalina telepítése már 1 órája megy? Perceket ír, de nem valós. Most megállt már egy jó ideje 2 percnél. Mit tudnék tenni?

(#34447) tlac válasza ReSeTer (#34446) üzenetére


tlac
Topikgazda

virtualbox-hoz szerintem még mindig patkolt telepítő kell

vmware-t ajánlom, minden lépés megcsinálható win alatt (linux alatt is elvileg, de ott valamit elronthatták vmware-ék és a telepítés utolsó fázisánál nem jön be a kép)
[link] (saját írás)

(#34448) ReSeTer válasza tlac (#34447) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Elég hozzá a trial verzió is?

(#34449) tlac válasza ReSeTer (#34448) üzenetére


tlac
Topikgazda

van belőle otthonra ingyenes: VMware Workstation Player

(#34450) kushwavez válasza ReSeTer (#34446) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

esetleg telepítő létrehozásához kipróbálhatod a gibMacOs-t is: [link]
Internet Recovery, telepítésnél elő internetkapcsolat szükséges hozza

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.