Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) kushwavez válasza RaZroX (#34500) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

eleg erdekes... bar az meg erdekesebb, hogy Win alatt is csinalja

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34502) RaZroX válasza kushwavez (#34501) üzenetére


RaZroX
addikt

Ja.. mindegy, úgy se megy safari alatt a 4k. Illetve speedtesten is kb a felét teljesíti mint a többi böngésző.

This is the way

(#34503) RaZroX válasza Smiley (#34473) üzenetére


RaZroX
addikt

"Ha asztali a gep, akkor en az eredeti apple kartya + pcie kartya komboval indulnek el."

Ilyet honnan lehet/érdemes beszerezni ?

This is the way

(#34504) kushwavez válasza RaZroX (#34502) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nekem ilyen problem nincs vele, viszont sok oldal nem tamogatja amit latogatok igy en is inkabb Chrome-ot vagy Firefox-ot hasznalok. Meg most az uj Edge-t probalgattam, igazabol egesz jo, de szinten nem mukodik vele egy par oldal amit latogatok. :))

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34505) kushwavez válasza RaZroX (#34503) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Én aliról vettem egy BCM94360 kártyát ami Fenvi néven volt ha jól emlékszem, van belőle előre ekészített plug&play kártya, de van olyan is, hogy megveszed a támogatott M.2 BCM kártyát és hozzá egy PCI-e wifi adaptert amibe a kártya megy bele.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34506) tlac válasza RaZroX (#34500) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem a youtube-on variálhatnak valamit, mert nekem is volt ugyanilyen hibám win alatt firefox-szal, aztán másnap magától megjavult
sem a privát mód, sem a reklámblokkoló kikapcsolása, sem a hardveres gyorsítás tiltása nem segített

[ Szerkesztve ]

(#34507) eszgé100 válasza kushwavez (#34482) üzenetére


eszgé100
őstag

Clover bootloder volt a ludas, visszakerestem az eredeti leirasokat amik alapjan a video keszult, es ott az r5092-t kellett hasznalni, mert az ujabb verziok nem toltottek be a drivereket. Jelentem 10.15.5 Catalina sikeresen feltelepult bar az elso shutdown utan a touchpad mar nem ment, szerencsere a pocok es a gombok meg igen. Holnap folytatom az ismerkedest :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34508) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy hp probook 450 G0-ás gépezetem amin Catalina fut.wifi-m az nincs mivel intel 6325-ös wifi kártya van benne. Milyen kártyát vegyek bele ami működik is? :) meg az akku működését be lehet valahogy állítani? most is jelzi csak ha nincs töltőn akkor is ott a töltés jel :)

(#34509) Smiley válasza kushwavez (#34495) üzenetére


Smiley
őstag

Ohh baszki... nem hiszed el. Amikor rakotottem a masodik monitort akkor a CSM-ben legacy-ra dobta a videokartyat. Itt szarakodok vele mar fel napja, es mar atturtam az egesz google-t :W

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34510) kushwavez válasza Smiley (#34509) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hah így már világos. a CSM tud elég érdekes dolgokat összehozni, pl itt egy user-nél még a Windows telepítést/indítást is képes volt elcseszni. :DD

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34511) kushwavez válasza perfegor17 (#34508) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

https://osxlatitude.com/forums/topic/11138-inventory-of-supportedunsupported-wireless-cards-2-sierra-catalina/ ezen az oldalon megtalálod a supported wifi kártyákat notikhoz
a Broadcom kártyák az ajánlottak, ezen belül a BCM94360 féle Mini-PCI-ből, M.2-ből BCM943602. Esetleg még ott van a BCM94352Z is, de ahhoz pár kext szükséges (BrcmPatchRAM3, BrcmFirmwareData, FakePCIID_Broadcom_WiFi, FakePCIID, AirportFixup)
(Az AirportFixup szerintem a többihez is kell, de egyénként OOB mennek). Ezekkel működnek az AirDrop, Handoff funkciók is, én BCM94352Z-t használok, igazából nincs vele különösebb problémám, de néha szeret várakoztatni csatlakozásnál az Airdopnál.

Akksi-ra ACPIBatteryManager.kext segíthet, vagy próbáld ki a VirtualSMC-t (FakeSMC helyett) és használd az SMCBatteryManager.kext-et

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34512) eladohardver válasza kushwavez (#34490) üzenetére


eladohardver
őstag

Nagy vagy! Köszönöm szépen! :) :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#34513) perfegor17 válasza kushwavez (#34511) üzenetére


perfegor17
senior tag

Helló köszönöm az infókat. kaptam egy másik wifi kártyát is atheros ar9565 ha minden igaz ezzel is mennie kellene. na majd kiderül :)

(#34514) Smiley válasza kushwavez (#34510) üzenetére


Smiley
őstag

Van benne egy intel CT halokari pluszban, es annak kell a cms mert az nagyon regi. Az nvme miatt kellett bios-t frissiteni, es utana beallitottam ugy mint elotte volt, de ugy nez ki ha 2 display-t radugsz akkoz az felulirhatja ezt a beallitast.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34515) kushwavez válasza perfegor17 (#34513) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

majd írd meg, hogy működik-e. Az oldalon nincs OOB-nek jelölve, és High Sierra-ig van jelölve a működése. Elvileg kell hozzá valami patch, meg a High Sierra-s net kext Catalina-n.

edit: akksihoz, ha ACPIBatteryManager-t ahsználsz akkor azt tedd be a Libary/Extensions-ba és rebuildeld a kext gyorsítótárat
sudo kextcache -i /

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34516) kushwavez válasza Smiley (#34514) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a lényeg, hogy meg van az okozó. :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34517) eladohardver


eladohardver
őstag

Hogyan lehetne hálózati meghajtót helyi meghajtóként felmountolni?
Jó lenne átrakni PS-ben a scratch disk-et. :F

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#34518) perfegor17 válasza kushwavez (#34515) üzenetére


perfegor17
senior tag

még eddig nem sikerült működésre bírni kábeles net van de a wifi még nem megy sajna pedig már csak ez hiányzik.

(#34519) Reflax


Reflax
tag

Üdv, szeretnék Virtual Boxból telepíteni egy MacOS-t. Nem tudom, hogy melyik lenne megfelelő, mivel egyik sem indul el már a virtuális gépben a telepítőben.

A configom alábbb látható, lehet esetleg azzal lenne gond és a proci nem lenne támogatott? Mindent követtem a Machintoszone oldalról.
Letöltöttem a High Sierra, Catalina, Mojave, Sierra és Maverickset is,. valamint AnyBurn-el ISO-t csináltam ha nem ISO-ban jött le a fájl. És semmire nem jutok tovább. Valamint a virtuális gép létrehozása és configolása után, még az indítás előtt a szokott kódot is beírtama mi ez lenne:
Windows 10(MBR partíció, nincs UEFI tehát)

cd "C:\Program Files\Oracle\VirtualBox\"
VBoxManage.exe modifyvm "MacOS" --cpuidset 00000001 000106e5 00100800 0098e3fd bfebfbff
VBoxManage setextradata "MacOS" "VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiSystemProduct" "iMac11,3"
VBoxManage setextradata "MacOS" "VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiSystemVersion" "1.0"
VBoxManage setextradata "MacOS" "VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiBoardProduct" "Iloveapple"
VBoxManage setextradata "MacOS" "VBoxInternal/Devices/smc/0/Config/DeviceKey" "ourhardworkbythesewordsguardedpleasedontsteal(c)AppleComputerInc"
VBoxManage setextradata "MacOS" "VBoxInternal/Devices/smc/0/Config/GetKeyFromRealSMC" 1

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34520) tlac válasza Reflax (#34519) üzenetére


tlac
Topikgazda

inkább vmware-hez csináld
[link]
(egyelőre linux alatt elakad a telepítés, win alatt nincs vele gond)

(#34521) RaZroX válasza kushwavez (#34505) üzenetére


RaZroX
addikt

Király, bár aliról félek műszaki cikket venni de majd kinézek valami korrektet :R

Amúgy én is felnyomtam végül az update-et, simán ment minden magától, akárcsak telón.

This is the way

(#34522) BeZol válasza RaZroX (#34521) üzenetére


BeZol
őstag

Én ilyet rendeltem az asztali gépembe május 15-én, és most jún. 17-én jött e-mail, hogy megérkezett az országba. Most vajon megy-e erre még vám vagy nem, az passz, de nem találtam európai értékesítőt anno, mert minden le volt rabolva.
Szóval ha standard shipping-et kérsz, akkor bő 1 hónappal számolj.
Egyébként nekem ez az első aliexpress-es rendelésem :U

(#34523) kushwavez válasza BeZol (#34522) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem megy rá semmi, ne aggódj. egyébként jó választás, valami ilyesmit vettem én is, ilyen AIO kártyát, betettem és már ment is natívan macOS-en. Az enyém BCM94360CS2 volt, ez úgylátom BCM95360CD, ha most vennék egyet akkor ilyen lenne.
Bár össze-vissza van írva itt is minden (mint mindenhol alin), valahol BT4.1-et ír, valahol meg BT4.0-t. akkor most melyik? egyszerűbb rákeresni guglin az adott chipsetre és megnézni mi van benne lol

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34524) Reflax válasza tlac (#34520) üzenetére


Reflax
tag

Megpróbálom, köszönöm :D bár nem vagyok egy nagy VMwares sem de mindent leírnak gondolom.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34525) Reflax válasza tlac (#34520) üzenetére


Reflax
tag

Öhm már ott elakadtam, hogy letöltöttem minden filet amit kiírtak az elérésbe, de a gibMacOS.batnak elvileg le kéne töltenie a telepítőt ám sehol sem tölti, a cmd rögtön villan egyet katt után és eltűnik.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34526) tlac válasza Reflax (#34525) üzenetére


tlac
Topikgazda

én írtam azt a leírást :)

indítsd el a konzolt (cmd) és onnan futtasd meg a parancsot, akkor látni fogjuk, hogy mi a baja

(#34527) RaZroX


RaZroX
addikt

Na! Pereghet a Big Sur :))

This is the way

(#34528) kushwavez válasza RaZroX (#34527) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az Installer USB az kész, de sajna bebootolni eddig nem sikerült. resi a preboot után rögtön. megvárom a public bétát, szerintem azzal könnyebb lesz majd, meg valószínűleg a Clover-nek is hozzá kell frissülnie. Lehet OpenCore-al működhet, de elég időigényes azt beállítani így nekem nincs is kedvem vele vesződni.
egy log mondjuk jól jönne, de nem találok róla sehol.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34529) mgaben


mgaben
senior tag

Szisztok!

Rég nem jártam erre, elengedtem a hackintosht egy ideje.
Nem tudom volt e már téma, hogy az Apple elkezdi lecserélni az Intel platformot saját fejlesztésű ARM proci alapú paltformokra. Kb két év alatt le fog zajlani az átállás. Szóval ezután valószínűsíthető, hogy a hackintosh-nak is annyi.

forrás

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#34530) tlac válasza mgaben (#34529) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen volt róla itt helyben is hír
de jó pár évig nem kell még izgulnunk ezen annyira :)

időbe telik az is mire teljesen átállnak és nem fognak már kiadni új intel-es gépet, meg támogatniuk kell még a meglévőket is

[ Szerkesztve ]

(#34531) RaZroX válasza kushwavez (#34528) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem vártál sokat :C
Mit gondolsz mennyi ideje van a Hackintoshoknak a tegnap elhangzottak alapján ?

This is the way

(#34532) mgaben válasza tlac (#34530) üzenetére


mgaben
senior tag

Persze, pár évig még fissítések is lesznek gondolom a jelenlegi rendszerekhez. Nem tudom mennyi évig támogatnak egy adott op rendszert.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#34533) bazccka válasza RaZroX (#34527) üzenetére


bazccka
tag

Ezt hogy ejtik? Big sz@r?

(#34534) kushwavez válasza RaZroX (#34531) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hát, szerintem még elég sok ideje van hátra. ott vannak a jelenlegi Mac gépek Intel procikkal, azoknál a supportot 1000%, hogy nem fogják droppolni. Gyártani lehet nem fognak újabb Inteles Mac-et gyártani, de a régebbi Inteles prociknak ott lesz a támogatás. Gondolj bele, hogy még az Ivy Bridge gen-nek is van supportja Catalina-n ami azért már elég idős. Most Big Sur ahogy látom droppolta az Ivy-t, Haswell maradt. így fog menni tovább egészen az utolsó Intel genig, úgyhogy elég sok idő van még mire kivégzik az egész állományt. :D

Csináltam neki egy kis partíciót, majd szórakozgatok a telepítésével meg nyomonkövetem a deveket, azt amikor frissítik a kexteket meg a Clover-t tolom rá pendrive-ra aztán lássuk.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34535) Smiley válasza kushwavez (#34534) üzenetére


Smiley
őstag

Hat ezt igertek a PPC->Intel valtasnal is, aztan mindenki csak kamillazott amikor kozoltek, hogy a 10.6 nem jon ki PPC-re, szoval ki lehet b@szni nyugodtan a Quad G5-ket.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34536) RaZroX válasza kushwavez (#34534) üzenetére


RaZroX
addikt

Bíztatóan hangzik. Majd ha sikerül futtatni az újdonságot, beszámolhatnál róla, hogy mik változtak amikről nem beszéltek a WWDC-n :D
Nekem Ivy Bridge van és ezért nem fogok most lapot cserélni meg procit, szóval nekem még kérdéses, hogy fel fog-e menni.

This is the way

(#34537) kushwavez válasza RaZroX (#34536) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

igazabol nem is a chipset itt a problema, hanem az iGPU. De ha van dGPU akkor nincs problema. Meg meg az is lehet, hogy megoldjak ugy mint most Catalina-n a Sandy Bridge iGPU-t kext rollback-el. De ugy hallottam eleg sok valtoztatast csinaltak a kexteken belul is, es mashogy mukodnek mar. De ezt eleg regen hallottam, majd ha sikerul feltolni jobban korbenezek.
Hetvegen jobban utananezek, hogy mi ez a random restart, egyelore meg magat a logot sem talalom (mar ha van early boot-rol). :DD

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34538) RaZroX válasza kushwavez (#34537) üzenetére


RaZroX
addikt

dGPU-t használok :D
Vajon upgrade-elni lehet majd hacklin, vagy tiszta telepítés kell ?

This is the way

(#34539) kushwavez válasza RaZroX (#34538) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

elméletileg ha már fel lesz frissítve a Clover és a kextek mennie kell majd upgrade-ként is, csakúgy mint real Mac-en. Nem tervezek tiszta telepítést, elég sok dolgom van amit nincs kedvem újra leszedni/bekonfigolni. :D Sierra óta App Store-ból frissítettem. Ha friss az update akkor várni szoktam vele pár hetet, hogy a fontos kexteket frissítsék hozzá (pl. Whatevergreen-t kellett notin 10.15.5-re a HD 530-hoz, nélküle nem bootolt, jelen esetben a Clover-nek kell frissítenie úgy néz ki)
Egyébként nem értem, hogy a devek miért nem az új béta macOS verziókhoz igazítják a kexteket. elég valószínű, hogyha bétán működik akkor a release verzióban is fog. De mindig ha kijön egy új verzió pl macOS 10.15.5 akkor várni kell rá fél-1 hetet, hogy a kext működjön, mert utólag csinálják hozzá. itt mondjuk érthető nyílván macOS 11.0-n, hisz ez az első béta és még csak most jött ki. de általában nem "dolgoznak" előre. hehe. de fura így leírni, hogy macOS 11.0 :D végleg vége az X korszaknak. :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34540) RaZroX válasza kushwavez (#34539) üzenetére


RaZroX
addikt

Na az király akkor nem kell újra húznom 0-ról majd.
Bazze' én anno a 10.9-nál vártam ezt, hogy na majd mi lesz a neve, biztos elhagyják az OS X elnevezést, erre 10.10 lett :DDD

This is the way

(#34541) RaZroX


RaZroX
addikt

[link]
"Az Apple egyébként továbbra is tervez majd Intel processzorral rendelkező Mac gépeket, a kérdés leginkább az, hogy meddig. Ugyanakkor, még ha egyszer el is jön az a pillanat, amikor már nem hoznak ki több inteles Macet, akkor is támogatni fogják a régebben eladott rendszereket."

Na most akkor mi is van ? :P

This is the way

(#34542) Smiley válasza RaZroX (#34541) üzenetére


Smiley
őstag

Roviden. A Hackintosh-nak elvagtak a torkat es most hagyjak kiverezni. :))

Hosszabban: A szerzodes gondolom meg koti oket az intel-hez, ezert lett 2022 a vegleges datum. Van meg par evunk, ez miatt nem kell aggodni. Az utolso intel-es platform ami mac-ben kaphato lesz, sajnos az lesz az utolso alap a hackintosh-nak. Racionalisan nezve olyan 2022-2023 kozott fejezik be az utolso ilyen gep arusitasat. Ha mazlink van, akkor az utolso inteles gep meg kapni fog 1-2 uj rendszert, de a PPC->Intel valtasnal ezt nem tartottak annyira fontosnak, ott a 10.6 mar intel only volt. Tehat a Quad G5-re csak a Leopard volt, igaz ott 3 eves ciklusa volt egy OS-nek.

Az ujratervezett jelenlegi Mac Pro ami nem nagyon illik bele ebbe az intel->ARM strategiaba, szoval en kicsit pozitivabban latom es szerintem 2024-ben erkezik az utolso inteles OS. Termeszetesen az apple ki fogja nyujtjani a support idoszakot ezekre a gepekre... olyan 2027-ig, legalabbis en ra tennem le a voksom. Viszont az, hogy biztonsagi frissitesek jonnek majd az utolso rendszerhez az egy dolog... driverek azonban mar nem lesznek az utana levo hardwarekhez (proci chipset vga stb.) es ez itt a nagy gond, nem fogunk tudni hw-t cserelni.

Amugy jo moka volt ez az egesz, es en soha nem gondoltam volna, hogy 20 evet meg fog elni ez a dolog... azt meg plane nem, hogy ekkora kozosseg lesz belole, pedig en elegge az elejen kezdtem, meg a Tiger-el. Nekem ez egy marhajo szorakozas volt, amibol rengeteget tanultam akaratlanul is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34543) RaZroX válasza Smiley (#34542) üzenetére


RaZroX
addikt

Váltasz majd Mac-re ?

This is the way

(#34544) kerobi válasza Smiley (#34542) üzenetére


kerobi
senior tag

Olyan posztapokaliptikus világot vizionáltál ide, hogy nyugodtan jelentkezhetnél a Naughty Doghoz :D

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34545) Smiley válasza RaZroX (#34543) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem 2004 ota van folyamatosan eredeti gepem... :)

@kerobi koszi :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34546) Reflax válasza tlac (#34526) üzenetére


Reflax
tag

Futtattam a gibMacOS.bat-ot a rendszergazdailag futtatott parancsorból onnan ahova raktam a file-t.
És ezt kaptam:
Traceback (most recent call last):
File "D:\MAC\VmWare\gibMacOS.command", line 543, in <module>
g = gibMacOS()
File "D:\MAC\VmWare\gibMacOS.command", line 7, in __init__
self.d = downloader.Downloader()
NameError: name 'downloader' is not defined

D:\MAC\VmWare>

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34547) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

nincs valakinek egy kesz Z170 chipsetes Skylake OpenCore EFI-je? semmi kedvem nincs megint nekiallni bekonfigni. :)) :C

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34548) bazccka válasza kushwavez (#34547) üzenetére


bazccka
tag

Clover van.

(#34549) kushwavez válasza bazccka (#34548) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az van jelenleg is, a Big Sur bétához kéne, ahhoz sajna a Clover nem jó. De azért köszi.
Közben csináltam egy OC konfigot a notimra, be is bootol (Catalina-ra először) viszont nincs sleep és a Kijelző beállításaiban külső monitornak érzékeli a laptop monitort. Át kell nyálaznom az egész OpenCore-t, még túl új nekem...viszont egyáltalán nincs kedvem vele ennyit szórakozni, remélem frissítik a Clover-t és majd tudom azt használni

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34550) RaZroX válasza kushwavez (#34549) üzenetére


RaZroX
addikt

Én lehet fel tolom virtuálisan, hogy megnézegessem :D

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.