Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) tlac válasza #68216320 (#28994) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez uefi-nél úgy működik, hogy meg kell adni a biosban, hogy hol van az efi fálj, mi a neve és azt fogja indítani a bios (valójában nem bios-nak kellene nevezen, hanem uefi-nek, de úgy elég zavaros lenne, ha mindent uefi-nek írnék :) )

a bcdedit-tel lehet ilyen bejegyzéseket csinálni, módosítani a bios-ban

(#29002) tlac válasza Plasticbomb (#28995) üzenetére


tlac
Topikgazda

csak egy pár kext-em van, csak a legszükségesebb dolgokat állítottam be
fakesmc, appleintele1000e a hálózathoz
a hang az meg patchelve van
meg van egy saját edid-em a monitorhoz, hogy legyen 24p-m

usb2-ről tudtam csak telepíteni
meg a clover-ben ki kell ezeket kapcsolni, hogy bootoljon
fix airport
fix sound

[ Szerkesztve ]

(#29003) zodes


zodes
aktív tag

Nos, ahogy ajánlottátok, (meg egyébként is tervben volt) megjött az i5 4460 procim. Holnap újra próbálkozom a telepítéssel. Viszont lenne egy kérdésem. Igaz eddig kapitányt akartam feltenni, mert úgy gondoltam a sierra még nem kiforrott, meg esetleg nagyobb a gépigénye, lassabb lehet tőle a gép. Mennyire valósak a félelmeim (közben ramot is vettem, így már 12GB DDR3 van a gépben)?
Ja és mégegy: Kell külön vga kártya, vagy az is jó ami az i5-ben van? :R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29004) Plasticbomb válasza tlac (#29002) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Naaaaaa. Megy, egy pár órát elcsesztem a WiFi (Broadcom BCM4352) beüzemelésével, majd egy fél órát szenvedtem graphics-al, az IRIS Pro már teljesen megy, most jön az RX480 belővése, majd az NVMe beüzemelése, amit aztán össze lövök egy új telepitésbe.

Ez egy unibeast multibeast usb 3 pendrive telepités, direkt azzal a céllal létrehozva, hogy legyen egy nem virtuális osx telepitésem, amiből lehet épitkezni. Amin lehet tesztelni a hardvereket.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29005) #68216320 válasza tlac (#29001) üzenetére


#68216320
törölt tag

Értem, szóval az alaplap UEFI részében kellene az EFI bejegyzés útvonalát megadnom. Jól mondom?
Az alaplap UEFI részében erre nem találok lehetőséget (a laptopomon fura mód van) ezért kell a BCDEdit, igaz?

(#29006) #68216320 válasza #68216320 (#29005) üzenetére


#68216320
törölt tag

Siker! :D

Csak sikerült megértenem ennek a működését.

Más: Valami oknál fogva nem jelenik meg a pendrive-ok ikonja amikor használnám őket.
Terminálban látszik, hogy fel van mountolva csak ikon nincs.

Pl:
/dev/disk0 (external, physical):
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: FDisk_partition_scheme *2.1 GB disk0
1: DOS_FAT_32 UBUNTU 16_0 2.1 GB disk0s1

/dev/disk1 (internal, physical):
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: GUID_partition_scheme *500.1 GB disk1
1: EFI EFI 209.7 MB disk1s1
2: Microsoft Reserved 134.2 MB disk1s2
3: Microsoft Basic Data 45.0 GB disk1s3
4: Apple_HFS WinData 204.7 GB disk1s4
5: Apple_HFS OSX 249.2 GB disk1s5
6: Apple_Boot Recovery HD 650.0 MB disk1s6

Ilyen problémával találkozott már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#29007) tlac válasza #68216320 (#29006) üzenetére


tlac
Topikgazda

Akkor leírhatod, hogy mit csináltál, akár képekkel is illusztrálva.
Én csak a gyári win-es konzolos bcdedit-et használtam.

Egyébként nem értem mire írtad a laptopot, korábban még egy asus asztali alaplapról volt szó.

Finder-ben a volumes alatt sem jelenik meg?

(#29008) tlac válasza zodes (#29003) üzenetére


tlac
Topikgazda

Nyugodtan mehet fel a sierra. Itt nincsenek akkor különbségek a főverziók között, mint a Microsoft-nál pl. win8 vagy 10 között. Szóval egy i5-ös gépen főleg semmi nem lesz lassabb.
Másrészt már kijött már pár minor frissítés is.

(#29009) tlac válasza Plasticbomb (#29004) üzenetére


tlac
Topikgazda

miért kellett belőni az igp-t, ha úgy is videokártyát fogsz használni?

(#29010) #68216320 válasza tlac (#29007) üzenetére


#68216320
törölt tag

A laptopot arra írtam, hogy azon van külön szerkesztési lehetőség az EFI loader beállításának és nem kell hozzá semmilyen külső program.
Például létre lehet hozni egy UBUNTU nevű bejegyzést, amihez megadom az Ubuntu EFI loader-jének az útvonalát. Aztán menüből lehet választani indításkor.

Na ilyen az asztali gépem alaplapjának EFI menüjében nincs.

Végül én is a bcdedit-et használtam, ami a win8.1-ben van.
Kilistáztam, hogy mi az eredeti felállás, aztán új path-ot adtam meg a manager részhez.
viszont az alaplapom továbbra is Windows-nak hívja, de ez részletkérdés.

Most már minden szépen indul, csak el kell rejtenem a felesleges meghajtókat. CloverConfigurator-al majd megpróbálom.

Csak ez az USB dolog működne...
Elég problémás így használni, hogy folyton manuálisan kell terminal-ban másolgatnom, mert nem ad ikont.

(#29011) iater


iater
csendes tag

Sziasztok!

Van már egy jól működő hackintoshom egy 500 gb-os SSD-n. Aztán van egy 3tb-os vinyóm, amit kétfelé partícionálnék. Ebből az 500 gb-os partícióra win7-et vagy win10-et tennék, a maradék 2.5 terát pedig exfat-ra formázva adattárolásra használnék. Odáig eljutottak, hogy felment a win10. Rettentő lassú, nincs hangja, fagyogat, szörnyen lassan indul el és áll le. Exfat-ot sem Sierra sem Windows alatt nem tudom megcsinálni. NTFS most. Valakinek van ötlete a fentiekre? Bootcamp jól tudom hackintoshon nem működik?

(#29012) #68216320 válasza iater (#29011) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ugye tudod, hogy az exFAT nem naplózó fájlrendszer. Azaz egy áramszünet vagy írás közben gépfagyás/újraindulás és megy a levesbe az egész. Nem véletlenül az exFAT-ot kizárólag külső, cserélhető eszközökön használják. Gondolom emiatt nem ajánlja fel formázásko formátumnak.

A Sierra-n az NTFS írás engedélyezhető Terminal-ból.

sudo nano /etc/fstab
LABEL=ESZKÖZÖDNEVE none ntfs rw,auto,nobrowse

[ Szerkesztve ]

(#29013) Plasticbomb válasza tlac (#29009) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Idegbajt kaptam, hogy szaggatott, darabos volt, sok helyen nem jelenitette meg az adott frame-et, pl a chrome-ban a bejelentkezés ablakot kompletten nem mutatta, csak nagyritkán bevillant, ahogy huzogattam az egeret, illetve nyomkodtam a tabot... Inkább belőttem, nem volt sok, aztán úgy már konfortosan elbütykölgettem. Majd elrontottam. Azt hiszem. Ha igaz a sejtésem, alaposan összekuszáltam a clover configot. Nem baj, újra telepités. Most már az össszefoglaló alapján összerakott telepitőt fogom megpróbálni.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29014) tlac válasza Plasticbomb (#29013) üzenetére


tlac
Topikgazda

töröld ki a clover config fájlt, aztán telepítsd újra a clover-t
így tiszta lappal indul

[ Szerkesztve ]

(#29015) tlac válasza #68216320 (#29010) üzenetére


tlac
Topikgazda

az usb-s problémádra kaptál tőlem egy kérdést, de én választ nem kaptam, így nem értem a problémádat :)

on-ba tettem az exfat-os válaszodat, az nem volt off

ntfs-t én így mountolom

LABEL=valami none ntfs rw,auto,noowners,nobrowse,noatime

egyelőre még nem tudom, hogy jobb-e, mint amit te írtál
de nekem azzal gondjaim voltak, mert win alatt nem értem el azokat az adatokat jogosultsági problémák miatt, amiket osx-szel csináltam

[ Szerkesztve ]

(#29016) iater válasza #68216320 (#29012) üzenetére


iater
csendes tag

"A Sierra-n az NTFS írás engedélyezhető Terminal-ból." :C

Ezt nagy örömmel hallom, bár próbáltam megcsinálni, de nem sikerült. Az első sor még sikerült, de a másodikkal már nem boldogulok... :(

A lassúságra nincs valami ötlet?
Lehet újratelepítenék, de most win7-et. A konfiggal nem lehet baj, nagyon jó gépem van...

(#29017) kicsiii válasza scream (#28714) üzenetére


kicsiii
tag

Itt egy asus maximus gene vii telepítő videó kezdőknek. Hátha segít...

Link

(#29018) #68216320 válasza tlac (#29007) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem jelenik, illetve jelent meg. Az okát nem tudom, de pár restart után próbáltam, akkor gond nélkül csinálta. Most jó, úgyhogy reménykedem.

Az NTFS írás jogosultságot win alatt nemnteszteltem, de kipróbálom a te megoldásodat. A noatime amúgy is jól jön ssd esetén. Gondolom a noowner lehet itt a kulcs.

Amúgy az normális, hogy Finder-ből eltűnik az a Volume, amit ntfs írásra beállítok?

Más: Örömmel tapasztaltam, hogy mennyire egyszerű beállítani egy Apache-Php-MySQL triót. Nem tudom ilyet használ-e valaki fejlesztéshez, de jó hogy nem kell Mamp és egyéb barbár dolgok. Még egy Php 5.6->7.1 ugrást kell valahogy csinálnom és lehet holnap már dolgozni is tudok rajta :)

(#29019) Plasticbomb válasza tlac (#29014) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Inkább csinálok egy új telepítőt, 10.12.3al, az előző még csak 12.10es volt. Csak épp döglődik a netem... Vasárnap este este van, mindenki itthon.... Java YouTuberól hallgat Nótár Maryt meg feketecsecseket....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29020) tlac válasza iater (#29016) üzenetére


tlac
Topikgazda

Azt a második sort a nano-ba kellett volna beírni és elmenti a fájlt.

Plasticbomb:

lol :D

[ Szerkesztve ]

(#29021) tlac válasza #68216320 (#29018) üzenetére


tlac
Topikgazda

Normális, szerintem a nobrowse csinálja, de anélkül meg nem működik.
Kerülő utón be lehet symlinkelni vagy azt hiszem a volumes-t is elmenti a kedvencekhez oldalra.

(#29022) #68216320 válasza tlac (#29021) üzenetére


#68216320
törölt tag

Csináltam egy 'MountDrives' folder-t a felhasználónak és az alá symlink-eltem mindegyik fstab által mount-olt drive-ot.
Azután ezeket a symlink-eket pedig kihúztam a Finder kedvencek részébe, szóval gyorsan elérhetőek szerencsére :)

A mount 'noowners' paramétere miatt, amikor win alatt megnyitom a létrehozott könyvtárat, érdeklődik hogy adhat-e jogot neki, mert nincs. Ennyi az összes kényelmetlenség egyelőre. De inkább ez, mint hogy enélkül kizárólag Root-ként lehessen megnyitni valamit.
Szóval ... ez jó megoldásnak tűnik és ThirdParty cucc nélkül :C

(#29023) fkenny válasza szuszinho (#28981) üzenetére


fkenny
senior tag

Köszönöm, hétvégén újra nekiesek!

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#29024) zodes válasza zodes (#29003) üzenetére


zodes
aktív tag

Nos beraktam az i5-öt, biztonság kedvéért mellé dobtam még 4GB, összesen 12GB memória.
Szépen fel is ment a telepítés. Cloverben is beállítottam, amit tudtam úgy ahogy.
A VGA pl Intel HD Graphics 4600, de ilyet nem tudtam választani, csak 3000-et.
Meg is állt amikor már az SSD-ről bootolt volna. Alma csík végig, majd semmi.
Rakjam újra, vagy van valami megoldás?
Előre is köszönöm :R :R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29025) ThuG4LifE válasza zodes (#29024) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

[link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#29026) zodes válasza ThuG4LifE (#29025) üzenetére


zodes
aktív tag

Köszönöm szépen :R :R :R
De ezt csak gondolom akkor tudom installálni, ha valahogy elinditom a rendszert. Nos már ez sem megy. Bejön a clover, bejön az alma végig megy a csik, de itt meg is áll. :(

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29027) szuszinho válasza zodes (#29026) üzenetére


szuszinho
őstag

A config.plist-ben állítsd be a szükséges dolgokat, és elindul a géped.

[ Szerkesztve ]

(#29028) zodes


zodes
aktív tag

Kész. Ki vagyok. Ma 3x újra telepitettem. A boot pendrive legalább jó. El is indul kétszer, ahogy az összefoglalóban benne van. Másodjára el is indul az SSD-ről szépen konfigurálom is mindenhogy (clover configurator, multibeast, kézzel), de semmi. Most legutóbb, harmadjára már el sem indult a boot menü sem.
Holnap folytatom, egyenlőre nem adom fel. :DDD

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#29029) mgaben válasza zodes (#29028) üzenetére


mgaben
senior tag

Mi lenne ha a -v kapcsolóval indítanád és ahol megakad a boot csinálsz egy fényképet, majd ide feltöltöd... Akkor a hozzáértők fogják tudni, hogy mi a hiba. Legalábbis nagy valószínűséggel...

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#29030) odessa32


odessa32
tag

Sziasztok.
Van egy gépem. (Lehet hiba volt ezt venni de ez más kérdés.)
El capitan van telepitve.
Processzor Mobile i3 4030u hd 4400 al ezt sikerült elinditani
A kérdésem az lenne hogy a hangkártyát, realtek alc 270 illetve a lant, realtek 8821
hogyan lehetne elinditani illetve használ-e valaki ilyeneket.
Ja és clover el tudom legacy modban inditani.
Köszönöm ha tudtpok segiteni.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#29031) xedos válasza odessa32 (#29030) üzenetére


xedos
addikt

Nem próbáltam, de sok helyen van leírás róla: pl. [link]

(#29032) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Valamiért VLC-ben nincs hangom SPDIF kimenettel, csak sztereó. Hiába van bekapcsolva az opció. Plexben simán megy az 5.1, de VLC-ben nem akar. Mi lehet a gond?

(#29033) odessa32 válasza xedos (#29031) üzenetére


odessa32
tag

Köszönöm.
Sajnos gyér az angol nyelvtudásom, pont ezért kérdezem itt hátha van valakinek ötlete vagy találkozott ilyennel.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#29034) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Hogyha felszeretném telepíteni az OSX-et a laptopomra, virtuális gépként, akkor melyik a legjobb szoftver erre a célra?

Előre is kösz

Üdv:

Zoli

(#29035) tlac válasza Atlantisz48 (#29034) üzenetére


tlac
Topikgazda

wmvare workstation player vagy pro
az előbbi ingyenes otthonra

a prociban és a biosban kell, hogy legyen vt-d támogatás

[ Szerkesztve ]

(#29036) Atlantisz48 válasza tlac (#29035) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Rendben, és ezekben van grafikus 3D gyorsítás?

(#29037) tlac válasza Atlantisz48 (#29036) üzenetére


tlac
Topikgazda

nincs
de a wmarere legalább normális 2d támogatás van

(#29038) söncö


söncö
tag

Sziasztok.
Van egy *gépem ,amire sikerült felcsavarjam iBoot-tal az osx 10.6 verziót.
iboot indít ,telepítő szépen elindul ,feltelepítem szépen ahogyan a nagykönyvben. Amikor jönne az újraindítás iboot-tal akkor vagy az a piszok kernel pánikos alma hátteres szutyok jelenik meg ,vagy a darwin bootloader x86 ahonnan nem kèpes elindítani a már feltelepített partíciót.

*HP 6000 Pro Microtower.:

Intel Core2Duo E7500 2x2,93 (LGA775)

HP 3048h intel q45/q43 Motherboard

WD Blue 320GB + Goodram C40 60GB ssd

2x2GB Kingston DDR3 dual-channel 8-8-8-20

EVGA GeForce GT220 (gt216)

Lehet ebbe a masinába lelket lehelni valahogyan?
Ha van tapasztalat szívesen fogadom ,a gép teljesen gyári a vga
és az ssd pluszban van benne viszont a két vinyóra külön raktam a rendszereket.
Egyikre win van a másikra az osx.

[ Szerkesztve ]

(#29039) Smiley válasza tlac (#29037) üzenetére


Smiley
őstag

De a QE/CI akkor is felejtos, a metal-rol nem is beszelve. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#29040) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Sziasztok!

Sziasztok pár hónapja jártam itt, sajnos azóta még nem jött össze a "Hackli"-ra. De akkor megbeszéltük hogy video vágáshoz a grafkártya fontos. Ebben az évben már komolyan tervezem egy "CustoMAC Pro" összerakását. Nézegetem a tonymacx86-ot és meglepődve tapasztalom, hogy amióta utoljára jártam ott az ajánlott grafkártyák listája nem változott.... csak épp a világ ment annyit előre, hogy ezek a kártyák már kvázi nincsenek.

Szóval a kérdés:
- mi a helyzet más kártyákkal? (és ezek közül mi fut a legprobléma mentesebben?)
- vagy ne variáljak és vegyem meg a még megmaradt GTX970-est?
konrétan egy ilyet( link) -ez benne van a listában.

esetleg innen(link) valamelyikek közül van valakinek tapasztalata?

Vagy mi ilyenkor a teendő? Tényleg igyekszem a TMx86 alapján összeállítani a gépet. Mivel sosem csináltam még ilyet, szeretném minél simábbra és egyszerűbbre venni a figurát, nem sz**ni akarok a géppel, hanem használni

Várom tanácsaitokat. :)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29041) Plasticbomb válasza sad_Vamp (#29040) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Sokak tapasztalata alapján én a fanboyságomon kivül is radeont tennék bele, ha gpgpu teljesitményt akarok. Márpedig aban a radeonok jobbak. Más kérdés, hogy jelenleg sierra alatt is, meg el capitan alatt is hacklin rengeteg radeon nem működik teljesen tökéletesen, pl black boot screen. Kell bootoláshoz egy igp is, aztán mennek. Valamint sleep awake nem megy normálisan. Amit sokan vettek manapság, azok: R9280X, meg 7950ek. (tonymacx86-on)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29042) sad_Vamp válasza Plasticbomb (#29041) üzenetére


sad_Vamp
őstag

SIERRA van az MBP-men is, szóval ezen is annak kéne lenni. Amint irtam nem akarok kellemetlenségeket, nem zárkózom el az AMD-től sem, de akkor az olyan legyen ami tényleg simán "pöccre" indul. A sleep awake hiány az már elve elég nagy gáz szerintem. Az biztos hogy valami kéne 150-300€ között. Csak nem akarok úgy járni hogy amire év végén oda jutnék nem lesz már semmi biztosabb model, ezért inkább megvenném most, vagy a kövi hónapban. Amúgy én is csodálkozom azon, hogy miért az NV van nyomatva a TMx86on, amikor az iMAC-ekben Radeon van...

Szóval a kérdés még mindig nyitott... :))

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29043) Plasticbomb válasza sad_Vamp (#29042) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Azért, mert NV alapon sokkal könnyebb feltenni az nv webdrivert, mint amd alapon beleturkálni kextekbe, vagy clover injectiont elmagyarázni. Az másik dolog, hogy radeonokhoz apple&amd kextek készülnek, míg geforceokhoz csak az nv fabrikál valamit. Ha jól rémlik, akkor pl a 1080akkal már nv oldaln sem egyszerű a dolog.

Sajnos ismeretlen az oka, amiért hacklik esetében a sleep nem működik rendesen, sok ugyanazon kártya esetében rendes macben működnek hibátlanul....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29044) kicsiii válasza sad_Vamp (#29040) üzenetére


kicsiii
tag

Szia. Én úgy tudom, hogy gtx980ti ig az nvidia web driver sok kártyával rendben megy a hackintosh. Nekem volt asus 980ti m ami rendben ment. Lecseréltem 1080 ra, de azt nem lehet feltámasztani. Hackli azt sem tudja, hogy mi van benne. Nekem videovágásra , szerkesztésre (FCPX) kell az erősebb mac. Én úgy oldottam meg, hogy van egy GT 740 2gb os kártya és egy gtx 1080 a gépben.A GT740 et használja a hackli, a 1080 a win. GT tökéletesen működik, sleep stb minden. FCPX is szépen dolgozik vele. Lehetne persze jobb is, de kb 4x gyorsabb mint a MBP. Sokat olvastam én is tony - n ezután. Nagyon jól dolgozik a fcpx el a rx480. Páran 2db ot istesznek bele. Sajnos én késöbb vettem észre, ezért nem azt választottam.

(#29045) sad_Vamp válasza kicsiii (#29044) üzenetére


sad_Vamp
őstag

talátam egy ilyet tonymac-en. Még nem olvastam el teljesen. De ha jól értem, eddig ami simán ment, most már az is fekete képernyővel indul és nem ébred vagymi....

Másrészt többen írták ott is, hogy a Radeonok az NV-hez képest 2x gyorsabbak. Csak mivel teljesen kezdő vagyok, fogalmam sincs, hogy működésre tudnám e bírni.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29046) kicsiii válasza sad_Vamp (#29045) üzenetére


kicsiii
tag

Sajnos ennyire én sem vagyok "deep" user. Par hacklit már csináltam, de én is igyekeztem mindig olyan alapokat összeszedni amivel elvileg nincs nagy gond. a mostani szerencsére tökéletesen megy. Itt egy youtube videó. Nekem pont asus maximus gene VII lapom van, és erről a videórol mindent rendben meg lehetett csinálni. Ha az ATI ennyire kiszámíthatatlan akkor maradj az nvidianal. Nekem a GT tökéletesen megy, és 4K videókat is vágok, és szépen megy. a 970 amit küldtél 4gb rammal szerintem nagyon jó választás. Nem hiszem, hogy gond lenne vele... Ha jól tudom, akkor ha annyira pro user lennél, hogy ez is kevés, akkor be tudsz tenni mellé még egy ugyan olyat késöbb. Láttam olyan tutorialt is, ahol 2 db gtx 980 működik rendesen és nagyon gyorsan használja a FCPX. :R

[ Szerkesztve ]

(#29047) sad_Vamp válasza kicsiii (#29046) üzenetére


sad_Vamp
őstag

akkor nincs mese jövőhónapban meg kell venni ezt a vackot (és remélni, hogy még lesz mert ez is már használt).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29048) söncö


söncö
tag

legalább anyit valaki tudna segíteni ,hogy milyen kexteket próbáljak ki a rohadt alaplap mellé?

(#29049) tlac válasza söncö (#29048) üzenetére


tlac
Topikgazda

előröl kellene kezdeni az egészet egy friss osx-szel az összefoglaló alapján

(#29050) söncö válasza tlac (#29049) üzenetére


söncö
tag

Csináljak unibeastel egy sierra telepítőt ,vagy töltsek le valami mást pl.: niresh?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.