Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) kushwavez válasza Máté94 (#33550) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

én magam sem szeretem a tonymac-es dolgokat, de a linken levő build egyezik a tradeelek11-ével és ott az EFI is. Innen már csak annyi a dolga, hogy patcheli (ha muszáj) a DSDT/SSDT-t magának (amire szerintem nincs szükség mivel egyazon lapról van szó, a BIOS verzió meg legtöbbször elhanyagolható), meg ha kell frissíti a kext-eket esetleg Clover-t és kész is van.
Elég nehéz egy kezdő user-nek összeszenvedni az egészet, szerintem így a legkönnyebb.
config.plist szintén ugyan az, mivel ugyan azon chipsetről van szó, max az Intel HD graphics változik a proci típusa miatt, meg változtatnia kell az SMBIOS-t, ezek pár kattintásos műveletek.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33552) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Milyen wifi kártyát használtok?
Nekem macbook air kártya van, amit az ebayről szereztem, munkahelyre építenék egy hackintosht, de oda nem vásárolhatok ebayről, amazonról vagy aliról...
Jó lenne valami "out of the box" megoldás :)

(#33553) Máté94 válasza 8nemesis8 (#33552) üzenetére


Máté94
addikt

(#33554) xedos válasza 8nemesis8 (#33552) üzenetére


xedos
addikt

Vagy veszel egy USB-set....

(#33555) P41N


P41N
senior tag

Sziasztok!

AppleUSBHostResources-nál miért állhat meg a bootolás ? Általában akkor csinálja ha valamit módosítok a config.plist-ben. Most pl annyit csináltam, hogy két meghajtót eltüntettem, és már nem bootol a rendszerbe.

(#33556) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

8Üdv szép napot mindenkinek!
Nagyon új vagyok ebben a témában. A problémám a következő! Asus Rampage II Extreme alaplap. A macOS az Mojave. Próbáltam a Sierra de ott is ugyanez a gond. A videokártyám Gigabyte nvidia geforce gtx 650. A mac OS csak Nvidia Chip model 5 MB azonositja. Rommá olvastam a netet de sajnos nem tudom megoldani ezt a problémát. Azt olvastam, hogy nativ módon látnia kellene a videokártyát. A nativ az én értelmezésemben azt jelenti, hogy nem kellene csinálni vele semmit mert automatikusan beazonosítja a Mac. A másik probláma az, hogy csak a telepítő pendrive indul a rendszer, A Clover bootloader fent van. Ha arról indulok akkor a rendszerbetöltés közepén kikapcsol a monitor és olyan mint mikor a Windows lefagy. Semmit nem csinál csak forog a proci ventillátor. A gép nem indúl újra csak ebben az állapotban marad.. Minden ötletet és segítséget előre is megköszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#33557) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

De, hogy bonyolódjon a helyzet pendrive nélkül 2 operációsrendszert lát a gép! :W Ami NEM igaz mert csak a Mojave van az SSD-n. Fehér kör áthúzva a monitoron és kikapcsol a gép.

(#33558) Máté94 válasza Cingi1979 (#33556) üzenetére


Máté94
addikt

GK 107-es GTX 650-ed van?

[ Szerkesztve ]

(#33559) P41N válasza Máté94 (#33558) üzenetére


P41N
senior tag

Vagy GK 104. De gyanítom hogy GK 106-os a kártyája. Ha nem az lenne, akkor egyből működne rendesen.

(#33560) Cingi1979 válasza Máté94 (#33558) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Szia!
Valószínűleg GK 106 mint ahogy roland0807 gyanítja. Ilyenkor mi a teendő?
Egyébként ezt hogyan tudom kideríteni?

[ Szerkesztve ]

(#33561) Smiley válasza Cingi1979 (#33560) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor max High Sierra es webdriver.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33562) Cingi1979 válasza Smiley (#33561) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Szia!
Sierra is volt fent és a webdriver nem tudta befejezni a telepítést! Állandóan ezzel küzdöttem. A Mountain Lion elvileg felismerte a monitort is beazonosította de ott is volt egy pici gond. Az elvileg normálisan kezelte a videokártyát. Rommá olvastam a tonymacx.86 oldalt de sajnos nem értem amit írnak. Nem a nyelvismeretből fakad a problámám. Egyszerűen nem értem amit írnak. :W

(#33563) kgergo89 válasza Cingi1979 (#33562) üzenetére


kgergo89
tag

En ugy tudom, hogy Mojave-n egyaltalan nem tamogatottak / nem mukodnek az Nvidia kartyak. Marketing fogas, AMD-t partolja az apple. De kovezzetek meg ha rosszul tudom, lehet azota van megoldas.

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33564) Máté94 válasza Cingi1979 (#33562) üzenetére


Máté94
addikt

GK106 ez alapján felejtős. Csere. :)

(#33565) Smiley válasza Cingi1979 (#33562) üzenetére


Smiley
őstag

Kell a webdriver enable a clover-ba, nvda_drv=1 kernel flag, utana telepited a webdriver-t es mukodni fog. Meg egy kerdes. Ugye digitalis monitort hasznalsz?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33566) Cingi1979 válasza Smiley (#33565) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Sírok és nevetek! :W Ez egy OLARILA macOS. Telepítés után minden rendben volt. Tökéletes a videokártya. Viszont ha jól tudom ez is előregyártott Mackintosh. Ezt frankón nem értem! :W Hol találom amit írtál? Clover configurator kell hozzá?

(#33567) Smiley válasza Cingi1979 (#33566) üzenetére


Smiley
őstag

Tehat... akkor megegyszer. Kernel parameterben kell a kovetkezo flag: nvda_drv=1
Le kell toltened az nvidia oldalarol a WebDriver es utana telepiteni.
Ez alapjan pedig fel kell venned a Clover config.plist-be ezt a Clover NVidiaWeb beallitast.
Regebbi gepek eseten (BIOS vagy mar UEFI-s gep ami legacy modban van) clover config-tol es DSDT-tol fuggoen elofordulhat, hogy kelleni fog a PCIRootUID=1 vagy PCIRootUID=0 kernel parameter is.

Szerk.: Ha valami egzotikus SMBIOS-t hasznalsz, mint pl macpro6,1 akkor kell a Lilu es a WhateverGreen is.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33568) Cingi1979 válasza Smiley (#33567) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! Megpróbálom. De még mindig nem értem hogy miért csak a telepítő pendrive indul a rendszer? ! :W

(#33569) P41N válasza Cingi1979 (#33568) üzenetére


P41N
senior tag

Sima vanilla vagy unibeast ? Max még annyit meg próbálhatsz hogy a pendrive-ról átmásolod az egész EFI-t a merevlemez vagy ssd EFI meghajtójára. Ha így megy, akkor lehet hiányzik valami kext, vagy valami patch esetleg, bár nem tudom. Én az ilyen dolgot/dolgokat mindig így szoktam kiszűrni.

[ Szerkesztve ]

(#33570) Smiley válasza Cingi1979 (#33568) üzenetére


Smiley
őstag

Ez erosen user error lesz, ird le pontosan hogyan csinalod a telepitest.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33571) Cingi1979 válasza Smiley (#33570) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

A telepítés mindig sikerül. Azzal nincs baj. A telepítés után a legújabb Clover Bootloadert elindítom és STANDARD beállításokkal telepítem. Itt lehet a hiba. A beállítások nem jók és ezért nem indúl a rendszer. Egész pontosan elindúl a betöltés és egy idő után kikapcsol a gép. Csináltam Unibeast telepítést és az Olarila. Egyik sem indúl telepítő nélkül. Volt már Catalina is. Az is jó lett csak penrive indúlt.

(#33572) Cingi1979 válasza P41N (#33569) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a tippet! :R Teszek egy próbát vele. Hát ha...

(#33573) kushwavez válasza Cingi1979 (#33572) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

mountold a rendszer EFI-jét és a pendrive EFI-jén levő Clover-t másold át a rendszer EFI-jébe (írd felül az előzőt)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33574) Cingi1979 válasza kushwavez (#33573) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Szia!
Nagyon szépen köszönöm! :R

(#33575) Cingi1979 válasza kushwavez (#33573) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Sikerült! :C :R NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM a segítsét! :R

(#33576) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Úgz néz ki, hogy minden a helyére kerűlt! :C Van internet kapcsolat a videokártya tökéletesen működik és nem kell a telepitő pendrive az induláshoz! :K Minden segítséget HÁLÁSAN köszönök! Íme a rendszer! :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#33577) SharpSA válasza Cingi1979 (#33576) üzenetére


SharpSA
veterán

Milyen konfigod van? Én is gondolkozom rajta, hogy a PC-re felraknám a MacOS-t.
i7-8700, 16 GB RAM, 2080 videókártya.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33578) Máté94 válasza SharpSA (#33577) üzenetére


Máté94
addikt

A videokártya nem, de a többi akár jó is lehet.

(#33579) SharpSA válasza Máté94 (#33578) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez mit jelent? Nem is tudna működni nvivdával?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33580) kushwavez válasza SharpSA (#33579) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

RTX széria tudomásom szerint még High Sierra-n sem menne, csak a GTX (web driverrel).
Catalina-n meg végképp nem, ott sajnos egyik NVIDIA kártya sem megy és nem is fog (nincs driver NVIDIA-ra, csak AMD-re).

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33581) SharpSA válasza kushwavez (#33580) üzenetére


SharpSA
veterán

És ha az alaplapi kimentet használom?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33582) Máté94 válasza SharpSA (#33579) üzenetére


Máté94
addikt

Nem fog. Látsz nVidia-s bármilyen Apple gépet megjelenni az utóbbi időben? Most az AMD-nek áll a zászló. :)

De az Intelessel működhet.

(#33583) tlac válasza kushwavez (#33580) üzenetére


tlac
Topikgazda

van azért több régebbi nvidia kártya is, ami megy Catalina-n
[link]

(#33584) kushwavez válasza tlac (#33583) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

igazad van, végül ez nekem is eszembejutott. hupszi.🤭
(meg észrevettem, hogy Cingi1979-nek is egy régebbi GTX karija van)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33585) Cingi1979 válasza SharpSA (#33577) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Asus Rampage II Extreme X58
Gigabyte Nvidia GeForce GTX 650
18 GB DDR3 ram

(#33586) SharpSA


SharpSA
veterán

Akkor nem erőlködök vele... A Dell 7490 laptopomra elvileg van működő megoldás.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33587) Máté94 válasza SharpSA (#33586) üzenetére


Máté94
addikt

Ahogy írtam, az HD 630-al menni fog. Mondjuk nem tudom milyen alaplappal próbálkoznál, de nagy valószínűséggel azzal sem lehet baj.

(#33588) SharpSA válasza Máté94 (#33587) üzenetére


SharpSA
veterán

MSI B360M Mortar Titanium (MS-7B23)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33589) Máté94 válasza SharpSA (#33588) üzenetére


Máté94
addikt

Jónak tűnik. Legalábbis használták már mások ezt a lapot macOS telepítésre.

(#33590) SharpSA


SharpSA
veterán

No akkor most már egy kis segítséget kérek.
Van egy Dell Latitude 7490 laptopom. i7-8650U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, mobilnet (bár ez gondolom nem fog működni). Jelenleg van rajta egy működő Windows 10, leválasztottam egy 200 GB-os partíciót, ami most üres, formáázatlan.
Ez alapján megcsináltam a Mojave és a Catalina USB-s telepítőjét. Előbbinél telepítés előtt csak újraindul a laptop, utóbbinál meg még a telepítés előtt befagy és mákosak lesznek a betűk. Tehát egyiknél sem jutok el a formázásig.
Mivel lehet a probléma? A clover pack?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33591) SharpSA válasza SharpSA (#33590) üzenetére


SharpSA
veterán

Ja és természetesen a javasolt bios beállításokat végignéztem, beállítottam.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33592) SharpSA


SharpSA
veterán

A VoodooPS2Mouse: Version 1.9.2 starting on OS X Darwin 19.0.-nál áll meg és aztán jön a szétomló képernyő középen az áthúzott karikával.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33593) Máté94 válasza SharpSA (#33590) üzenetére


Máté94
addikt

Ez a szokásos "still waiting for root device"-nak hangzik, bár nem posztoltál képet róla, így nehéz. Ez lehet maga a pendrive-od miatt, ha nem USB2-es eszközöd van, vagy nem használtad Hervé mappájából a DSDT/SSDT-it.

Esetleg megpróbálhatod, hogy amikor megállnak az üzenetek verbose módban, kihúzod és visszadugod a USB-d, vagy esetleg próbálkozol egy másik USB portba dugni. Nálam így indul el a telepítő 10.15.1 alatt.

(#33594) SharpSA válasza Máté94 (#33593) üzenetére


SharpSA
veterán

Kipróbálom, köszönöm és megírom mi a helyzet.
A pendrive usb 3.0-ás és szerintem a laptopon mindegyik port 3-as. De akkor majd keresek egy régebbi pendrive-ot is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33595) SharpSA


SharpSA
veterán

Nem akar ez összejönni. Másik két pendrivera megcsináltam volna a telepítőt, azokon meg nem jött létre efi partíció, hanem az install mellé bedobta a mappákat... :F

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33596) scream válasza SharpSA (#33595) üzenetére


scream
veterán

Én a helyedben inkább a PC-n próbálkoznék, notebookra - az én tapasztalataim alapján - sokkal több szopás árán lehet csak felrakni.

(#33597) Máté94 válasza scream (#33596) üzenetére


Máté94
addikt

7490-el semmi gond sincs a látottak alapján. :) Ez itt 99% user oldali galiba. :DDD

(#33598) scream válasza Máté94 (#33597) üzenetére


scream
veterán

Így legyen :D

(#33599) SharpSA válasza Máté94 (#33597) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezzel sajnos semmit sem segítettél...
Ez alapján csináltam mindent.
PC-n VirtualBoxban működik a Mojave, abból mindent meg lehet csinálni. Az eddigi eredményeket már leírtam. Mi lehet abban user oldali hiba, ha a leírást pontosan betartva csinálok mindent? Szerintem vagy hiányos, vagy rossz a leírás. De ha tudtok jól működő megoldást, akkor azt szívesen fogadom. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33600) Máté94 válasza SharpSA (#33599) üzenetére


Máté94
addikt

Rehabman leírása alapján az "Option 1" szerint formáznám a pendrive-od. Így legalább nem kell mindig külön-külön mountolni a partíciókat. :DDD

Aztán pár kép is jól jönne, mikor megáll a folyamat. Milyyen kext, Clover melyik verzióját használod, stb. :) Muszáj lesz regényt írni, másképp nem megy. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.