Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) weinmaker válasza 1Laci (#22995) üzenetére


weinmaker
őstag

Ugyan ebben a cipőben járok. :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23002) moszat_ válasza LógaGéza (#23000) üzenetére


moszat_
csendes tag

iatkos l2
telepítés után ujraindult de nem állt fel egyszer sem a rendszer

[ Szerkesztve ]

(#23003) LógaGéza válasza moszat_ (#23002) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha úgy csinálod, hogy lemezről bootolsz, és a telepitett particiót választod ki, hogy induljon, akkor se megy? Esetleg -v -x kapcsolókkal. Egyetlen egyszer telepitettem iATKOSt, azóta is kerülöm :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23004) moszat_ válasza LógaGéza (#23003) üzenetére


moszat_
csendes tag

sajnos nem pörög a homokóra azt semmi elakad nem tölt be nem tudom mit kéne felraknom hogy menjen... szeretném kipróbálni de ezek az iatkos félék közül egyik sem ment fel...

(#23005) moszat_ válasza moszat_ (#23004) üzenetére


moszat_
csendes tag

-v nél addig jutott amit linkeltem képet

(#23006) moszat_ válasza moszat_ (#23005) üzenetére


moszat_
csendes tag

nem tudsz valami megbízhatóbbat latopra?

(#23007) LógaGéza válasza LógaGéza (#22997) üzenetére


LógaGéza
addikt

Megoldottam, nem kell sietni :)

_moszat
Ez az a rész, amikor be kellene adnia a képet, de valamiért nem tudja... Nekem pl a FakeSMC duplikálódott meg ma, és ezért nem adott gépet...

-v GraphicsEnabler=Yes
Ezzel az opcióval még megpróbálkozhatsz. az iATKOS L1 elég régi disztró, nem tudom abban pontosan milyen IntelHDGraphics kext van...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23008) moszat_ válasza LógaGéza (#23007) üzenetére


moszat_
csendes tag

beírtam lesem mit csinál

(#23009) moszat_ válasza LógaGéza (#23007) üzenetére


moszat_
csendes tag

ugyanott áll meg
a képen amit linkeltem mi az az audió hiba?

[ Szerkesztve ]

(#23010) LógaGéza válasza moszat_ (#23009) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor elképzelhető, hogy a iATKOS telepitése közben rossz dolgokat jelöltél be.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23011) moszat_ válasza LógaGéza (#23010) üzenetére


moszat_
csendes tag

azt honnan szedjem ki mit jelöljek be?

(#23012) moszat_ válasza moszat_ (#23011) üzenetére


moszat_
csendes tag

nincs esetleg valami chat progid? megpróbálom újrahúzni és ha segítenél megköszönném

(#23013) LógaGéza válasza moszat_ (#23012) üzenetére


LógaGéza
addikt

Teljesen jó, ha itt beszéljük meg, legalább más is tanulhat az esetből.

-v -x busratio=17 cpus=1 -f maxmem=4096

Ezzel a sorral bootolj még egyet. Ha ezzel se megy akkor olyat próbáljunk meg újrahúzás előtt, hogy:

-v -s » ezzel bootolsz be, elvileg egy parancssort kell kapnod

Majd szépen beirogatod ezeket sorba:

mount -uw /
cd /System/Library/Extensions
mkdir IntelBack
mv AppleIntelHD* IntelBack/
mv AppleIntelSNB* IntelBack/

Utánna próbálj bootolni.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23014) moszat_ válasza LógaGéza (#23013) üzenetére


moszat_
csendes tag

nézem
még dolgozik
dsmos has arrived -nél áll egy ideje

[ Szerkesztve ]

(#23015) moszat_ válasza LógaGéza (#23013) üzenetére


moszat_
csendes tag

resetting iocatalogue
ilyen lassú a folyamat?

[ Szerkesztve ]

(#23016) Wiz Khalifa válasza LógaGéza (#23013) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem is tudsz segíteni ha ilyen nagy szaki vagy? :)

Egy DC7700-as CMT-re akarja tesóm rávarázsoli de van benne plusz VGA meg hangkari is. Ha kell leírom a pontos specifikációt. Meg én az adatlapomnál lévő gépre. :)

Smoke some weed nigga!

(#23017) LógaGéza válasza Wiz Khalifa (#23016) üzenetére


LógaGéza
addikt

A szakik nem itt kezdődnek :)

AMD, akárki akármit mondd, sose lesz tökéletes... Több idegességet fogsz megélni vele, mint amennyit megér... Én nem szórakoznék vele - többek közt OS X miatt váltottam Intelre olyan 2-3 hónapja, pont ugyanilyen procim volt mint neked, de nem kezdtem hozzá...

DC7700-asról jöhet infó.

moszat_
Ismétli vagy ott áll? Első variáció után, vagy a második után jött ez?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23018) moszat_ válasza LógaGéza (#23017) üzenetére


moszat_
csendes tag

az első után ,még a resetting iocatalogue van, néha villan a vinyó , most nem tudom elakadt vagy csak ilyen lassú, mert hibát nem dobott fel még

[ Szerkesztve ]

(#23019) moszat_ válasza moszat_ (#23018) üzenetére


moszat_
csendes tag

újraindítsam szerinted a gépet mert még mindig ott áll

[ Szerkesztve ]

(#23020) Wiz Khalifa válasza LógaGéza (#23017) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor itt vannak:

Gyári alaplap. Ilyen: Link
Intel Core 2 Duo E6300
4x1Gb ram. (pontos típusokat nem tudok most de holnap estére megkérdezhetem)
Sapphire HD6670 1Gb GDDR3 VGA
Sound Blaster Audigy 2 Hangkártya (pontos típus ha kell holnap este)
1x 500Gb WD Blue HDD
1x 1Tb WD Blue HDD
Lg DVD író.

A monitora olyan mint nekem. Samsung SyncMaster 245B.

Az alaplapon ezek vannak:

Intel Q965G Express chipset
Intel GMA 3000 alaplapi vga vezérlő
Realtek ALC260 alaplapi hangvezérlő
Intel 82566DM 10/100/1000 Gigabit hálózati vezérlő

Ha több infó kelj szólj és mondom amint lehetőség van! :R

Lehetőleg gyári Retail DVD-ből akarjuk felrakni úgy hogy Pendrive-on lenne a retail DVD másolat.Ha így nem megoldható szerintem ami stabil működésű annak örülne.

Smoke some weed nigga!

(#23021) moszat_ válasza LógaGéza (#23017) üzenetére


moszat_
csendes tag

sajnos egyik sem oldotta meg

(#23022) moszat_ válasza LógaGéza (#23017) üzenetére


moszat_
csendes tag

na ma reggel nekiugrottam egy másik telepítővel hátha azzal összejön
egy inteles gépekre összerakott os slt

(#23023) weinmaker válasza moszat_ (#23022) üzenetére


weinmaker
őstag

Skacok nincs esetleg egy olyan leírás, vagy videó, ahol lépésről-lépésre bemutatják egy telepítő usb elkészítését windows alól?
Én is dualbootos rendszert szeretnék telepíteni, mert a számlázó progi windowsos, így azt nem tudom nélkülözni. Aki telepített ilyet, és van tapasztalata, az mondja már meg legyen szíves, hogy melyik rendszerrel kell kezdeni, mert olvasgattam utána, de egyik oladon erre, a másikon arra esküsznek.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23024) LógaGéza válasza weinmaker (#23023) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mindenféleképp Windows -> Linux/Mac a sorrend. A Windows bootloadere nem olyan intelligens mint a többi, és nem fogja felismerni a többi oprendszer, viszint a Linux/Mac-é már igen.

Windows alól meg nem tudok stabil, 100%-os megoldást, ha csak nem sajnálja az ember a pénzt a duplarétegű DVD-re, esetleg 2 pendrive is van kéznél.

Linux alól megoldható szerintem a telepítő USB készítése, épp most próbálom, jelzek mindenféleképp, hogy mire jutottam.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23025) #92049152


#92049152
törölt tag

Windows alatt mindenképp vmware progival egyszerűen meg lehet csinálni, csak egy terminál parancs kell és egy Chameleon.

Leírás:

[link]

Youtube-on nagyok sok telepítési útmutató van csak próbálkozni kell, ez a velejárója.

[link]

(#23026) moszat_ válasza LógaGéza (#23024) üzenetére


moszat_
csendes tag

sajnos sehogy sem akar bebootolni az os

(#23027) LógaGéza válasza moszat_ (#23026) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pedig ahogy nézem mindenhol, mindig a VGA kextekkel van a baj. Röviden el kell távolitani mindet, és utánna bootolni. Lesz egy 1024x768-as felbontásod, és utánna fel kell rakni a megfelelőket. Ennyi. :DDD

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23028) moszat_ válasza LógaGéza (#23027) üzenetére


moszat_
csendes tag

hogy lehet eltávolítani a vga kext?
bár most egy osx l1 et próbálok felhúzni

[ Szerkesztve ]

(#23029) LógaGéza válasza moszat_ (#23028) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én azt mondanám, hogy ML2 alatt ne próbálkozz, sőt jobb lenne egy 10.8.5-ös gyári megoldás, és utánna ezzel még jó képed is lenne

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23030) moszat_ válasza LógaGéza (#23029) üzenetére


moszat_
csendes tag

nincs dupla rétegű lemezem ahhoz meg az kellene, 2 szer cseszte el az írást a gép, pendrivem van 2 is 16 és 32 giga de arra az istenért sem tudok ráhúzni indítót

(#23031) LógaGéza válasza Wiz Khalifa (#23020) üzenetére


LógaGéza
addikt

Átnéztem nagyjából az alkatrészeket, azt mondom nem lesz gond. VGA-val kicsit majd próbálkozni kell, de láttam többet, ahol ment, egyedül a hangban nem vagyok biztos - de majd kiderül :)
Telepítési módszerről később nyilatkozom.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23032) Wiz Khalifa válasza LógaGéza (#23031) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszönöm az eddigi segítséget! Azt mondja ha úgy van akkor azt az Audigy karit kiveszi csak legyen egy normál Mac-e. :)

Majd annyit hogy majd kext-et tudsz segíteni keresni? Nagyon kezdő vagyok ebbe. Az én 4magos Intel gépemre ami az AMD előtt volt arra is 1hónapig túrtam a dolgokat és még is rossz lett. :(((

Smoke some weed nigga!

(#23033) LógaGéza válasza Wiz Khalifa (#23032) üzenetére


LógaGéza
addikt

Perpill úgy gondolom, hogy az Audigy-al hamarabb lesz hangja, mint az ALC260-al :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23034) moszat_ válasza LógaGéza (#23033) üzenetére


moszat_
csendes tag

hogyan csináljak usb telepítőt win alól ?
vagy egy jobb kérdés ha van egy osx gyári macproja apósnak az alól tudok csinálni olyat amit felismer az én gépem?

[ Szerkesztve ]

(#23035) Wiz Khalifa válasza LógaGéza (#23033) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah. Szerintem annak jobban örülne! Mivel a 24bit-es hang miatt használja az Audigy-t. :)

Smoke some weed nigga!

(#23036) LógaGéza válasza moszat_ (#23034) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha van egy MacPro, arról a legegyszerűbb megoldani :K

Ezt kövesd végig: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23037) Wiz Khalifa válasza LógaGéza (#23036) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És még egy kérdésem lenne ezzel az AMD-s résszel. Én most Win8.1-et használok. Nem tudsz valami témát ami teljesen átalakítja mint ha Mac lenne? De stabil marad? És a játékokat nem cseszteti?

Ha netán csak Win7-re van olyan akkor visszaállok arra.

Innen raktam Win7-re az UX pack-et a legújabbat de ott úgy átmódolta hogy még a WoT-ba is fordítva ment az egér. :DDD

[link]

Smoke some weed nigga!

(#23038) LógaGéza válasza Wiz Khalifa (#23037) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ilyennel csak rossz emlékeim vannak, senkinek nem ajánlom :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23039) Wiz Khalifa válasza LógaGéza (#23038) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszi választ. Akkor valami nagyon óccó lapit vagy asztalit össze kell kaparnom. :) Mert mekre vágyom!!! :W :W

Szerinted milyen lenne a legolcsóbb? Asztaliba pl? Milyen típusú lap, proc stb... amivel nem sok a babra?

Smoke some weed nigga!

(#23040) weinmaker válasza #92049152 (#23025) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi de ezt láttam. Hidd el nagyon sok mindent átnéztem elolvastam. Az a baj, hogy mindegyik már onnan kezdi, vagy feltételezi, hogy van egy működő osx-ed.
Igazán kezdőknek szánt lépésről-lépésre készített leírást már csak telepítésnél találtam (magyar neyelven azt se - de mondjuk ez kevésbé probléma).
Nem akarlak bántani, de ez a csak egy terminál parancs kell, és egy chameleon......háááát. Más témában én is tudnék ilyen címszavakkal dobálózni, ahol meg lehet, hogy más pislogna, de mindegy is.
Úgy látom jobban járok, ha megpróbálom megoldani egyedül. :W

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23041) LógaGéza válasza Wiz Khalifa (#23039) üzenetére


LógaGéza
addikt

A legolcsóbb egy Core i3-4330 + GA-H81M-HD3 kombó lenne. Ha esetleg akarsz bele dedikált VGA-t, akkor a i3-4330 helyett egy G3220 + GT610.
Ez a legolcsóbb variáció, de pl ha emelsz rajta egy kicsit, akkor egy GT640-el valamelyest még játékra is alkalmas lesz a rendszer (a héten vettem egyet HA-ról 15-ért).

weinmaker
Ha van kéznél egy Linuxod, akkor lehet tudok nemsoká adni egy megoldást. Eddig biztatók az eredmények :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23042) weinmaker válasza LógaGéza (#23041) üzenetére


weinmaker
őstag

Linuxom van két gépen is. Mindkét gyerek notijára azt tettem. :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23043) #51177472


#51177472
törölt tag

Azt vettem észre, hogy a Mac OS X ugye a ramot úgy igazítgatja használatban, ahogy az neki jó.
Viszont nálam sokszor lassúskodik, és pirossal jelzi hogy már csak 20 MB szabad van, mikor inaktívba ott van még 8-900 mega. Nem lehet valahogy megadni, hogy az összes ramot használja egyszerre? Videószerkesztésnél ez elég kellemetlen tud lenni.

(#23044) Wiz Khalifa válasza LógaGéza (#23041) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És szerinted mennyiért lehetne kifogni a lap + proci kombót?

Egyébként nem szeretnék bele VGA-at elég az integrált. Akkor szerinted ez az i3 + Giga lap?

Még annyit hogy az Audigy-nak a pontos típusát ma kérem el. Más valamit még kérjek hogy jobban tudjunk gondolkodni?

Smoke some weed nigga!

(#23045) LógaGéza válasza Wiz Khalifa (#23044) üzenetére


LógaGéza
addikt

iPONban 15.198Ft az alaplap és 31.585Ft a proci. Használtan nem tudom játszik-e, de pl Gigabyte alaplapokból nincs nagy választék, és 1150es procikból se...

Nem számokat kell kérdezgetni, hanem el kell kezdeni telepiteni, és akkor derül ki mi megy, és mi nem :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23046) Wiz Khalifa válasza LógaGéza (#23045) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha ennyibe kerül akkor inkább hanyagolom egy ideig. vagy valami Core 2 Duo-t rakok össze majd. :)

És arra mi a válaszod hogy milyen adatok kellenek még neked?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#23047) #51177472 válasza #51177472 (#23043) üzenetére


#51177472
törölt tag

Senki? :(

(#23048) korion


korion
senior tag

sziasztok!
az a gondom,h szeretnék egy Mac kompatibilis gépet "pc-s" alkatrészből! (erőset szeretnék)
és ebben kérem a segítségeteket!
előre is köszönöm!
leginkább videóvágásra,zenekészítésre használnánk!
üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#23049) Máté94 válasza korion (#23048) üzenetére


Máté94
addikt

(#23050) bekesics


bekesics
tag

Kext és DSDT szerkesztésről tud itt valaki valamit? Mintha valaha olvastam volna, de nem akarom újra végignyalni az egész topikot.

Gigabyte B150M-D3H, i5-6600, GTX1050Ti, 16Gb DDR4-2133

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.