Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Közben virtualboxxal elindult. Nincs internet. Ha nem gond, akkor ezzel próbálnám meg.

Kábelesen csatlakozok egy routerhez.

(#34452) RaZroX


RaZroX
addikt

Tudok valaki olyan programot javasolni, ami előre megadott koordinátákon "végigkattintgat" egy gombnyomásra ?
Én a képen láthatót próbáltam most ki, de nem szívesen fizetnék ilyen random helyre kártyával.

This is the way

(#34453) tlac válasza RaZroX (#34452) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha böngészőhöz kell, akkor selenium

(#34454) ReSeTer válasza kushwavez (#34450) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Kipróbáltam, az osx telepítő letöltésénél megáll 99,9%-nál. Kétszer is próbáltam. Kikapcsoltam defendert is, de akkor is megáll. Miért?

(#34455) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Na megoldás volt hogy bekapcsoltam a recovery only-t, így letöltötte. Már kész is az usb, bedugtam, net kábel laptopba, -v parancs, és megáll itt:
[link]

(#34456) kushwavez válasza ReSeTer (#34455) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ellenőrizd a kext-eket az EFI/CLOVER/kexts/Other (már ha Clover-rel hoztad létre a telepítőt) mappában. Elengedhetetlen a FakeSMC.kext, Lilu és a Whatevergreen.kext. Nethez tudni kéne milyen ethernet-ed van, leggyakoribb a Realtek, ahhoz általában a Realtek8111.kext kell, Intel-hez IntelMausiEthernet.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34457) ReSeTer válasza kushwavez (#34456) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Azzal a gibmacos leírásoddal csináltam, amit fentebb linkeltél.
Bemásoltam az other mappába a lilu-t, whatevergreen-t amit a google elsőre dobott.
Ugyanott akad el. Próbáltam safe mode-t single user-t is. Amit találtam neten, ott valami cache-ről írtak meg memory fix driverről.

(#34458) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Sikerült tovább jutnom ezzel a módszerrel:
boot arg: npci=0x3000
Meg bemásoltam AptioMemoryFix-64
A probléma az, hogy egyszerre nem tudom beírni a -v paramétert meg az npci-t így nem látom, hogy miért áll meg háromnegyedénél a vonal.
Be lehet valahogy írni mindkettőt?

[ Szerkesztve ]

(#34459) kushwavez válasza ReSeTer (#34458) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

be tudod írni egyszerre is.
De szerintem egyszerűbb beírni a config.plist/boot/Arguments sorba, és nem kell mindig manuálisan beirkálni.
Notepad++-al tudod szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34460) ReSeTer válasza kushwavez (#34459) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Nem működött, ugyanúgy bekellett írnom.
Mind1, eljuttottam odáig, hogy már le se tudom fényképezni mit ír, mert újraindul magától és kezdi ugyanúgy.

Ennyit már nem ér meg nekem.

Köszönöm az eddigi segítséget azért.

[ Szerkesztve ]

(#34461) kushwavez válasza ReSeTer (#34460) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ilyen ez a hackintosh téma sajnos, az esetek többségében nem működik a dolog hipp-hopp. Foglalkozós és időigényes, de a "munka" meghozza gyümölcsét.
Asztali gépekre manapság már viszonylag egyszerűen felmegy módosítások nélkül, de laptopnál kicsit bonyolultabb.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34462) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Nekem a monitoromra 2 eszköz van rákötve, a Hackintosh(dsub) illetve egy Xbox One S(hdmi).
Amelyiket épp használom, arra a bemenetre állítom a monitort, eddig semmi érdekes.

Viszont ha rá van dugva a hdmi kábel a monitorra, akkor a macos képernyőtükrözést kapcsol be. ami annyiban merül ki, hogy ki tudom húzni az egeret a monitorból, illetve ha screenshotot csinálok akkor 2 db készül.
Hogy lehetne ezt kikapcsolni ?

This is the way

(#34463) RaZroX válasza RaZroX (#34462) üzenetére


RaZroX
addikt

tárgytalan, félreértés volt!

This is the way

(#34464) Smiley


Smiley
őstag

@viktor001& @tlac
Koszi szepen a segitseget, megmondom oszintem mar tul egyszeruen is ment. iMac14,2 + clover sample config meg par kernel parameter lilu+whatevergreen es mar mukodott is.... raadasul elsore. A dual monitort itthon nem tudom kiprobalni, de szerintem nem lesz gond vele, es sebessegre eddig jonak tunik az integralt kartya.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34465) ΞΔGLΞ válasza kushwavez (#34434) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam sem volt gond, viszont azóta jött valami 1.2GB (ha jól láttam) kiegészítő update, ez is simán felmehet szerinted?

(#34466) kushwavez válasza ΞΔGLΞ (#34465) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nekem felment az is simán. utána olvastam, a patch az csak egy kernel exploitot patchel ha jól emlékszem.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34467) ΞΔGLΞ válasza kushwavez (#34466) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha, kösz az infót. :R

(#34468) ΞΔGLΞ válasza kushwavez (#34466) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Carbon-nal előtte átraktam egy másik ssd-re. EFI-t is átmásoltam...Felment simán, de most újra cseszik f8 után (win, vagy macos választásnál) megjeleníteni a clover bootlader-t, egyből bedob bios-ba, de onnan rányomva a boot-ra meg azonnal jön a clover is.
Ezt vajon miért csinálhatja? Előző, régi ssd-én is ez volt, de ott egyszer csak megjavult. Melyiket kellene rátelepíteni? Vagy valami ötlet? Nem mintha megterhelő lenne bios-ból indítani, mert villámgyorsan bebootol, de azé' na :)

(#34469) B. Barnus


B. Barnus
újonc

Sziasztok!
Egy Dell Inspiron 5567-re szeretnék MacOS-t tenni.
Tudnátok segíteni hogy hogyan és merre induljak el?
A segítséget előre is köszönöm!

(#34470) RaZroX


RaZroX
addikt

Catalinához milyen bluetooth adaptert érdemes venni ?
Elsősorban Magic Keyboardhoz kéne.

This is the way

(#34471) Smiley válasza RaZroX (#34470) üzenetére


Smiley
őstag

Igazabol mindegy, mert az usb bt szabvanyos, mar amennyire en tudom. Viszont ami problemasabb, hogy sok esetben ezek nem engedik elaludni a gepet, vagy ha megis osszejon akkor random felebresztik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34472) RaZroX válasza Smiley (#34471) üzenetére


RaZroX
addikt

Vajon tudnak egyszerre több eszközt kezelni ? Csak mert vennék egy egeret is hozzá.

This is the way

(#34473) Smiley válasza RaZroX (#34472) üzenetére


Smiley
őstag

Ha asztali a gep, akkor en az eredeti apple kartya + pcie kartya komboval indulnek el. Igy lesz egyszerre wifi-d is es biztosan menni fog az energiakezeles. Szerintem az eredeti tud tobbet kezelni, de nem nagyon hasznalok bt cuccokat.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34474) bazccka


bazccka
tag

Van itt valaki, akinek már sikerült 10.14.6-on, vagy Catalina-n müködésre bírni USB type C portot? Nagy nehezen eljutottam már oda, hogy a portba csatlakoztatott eszközt látja, ellenben legfeljebb 480 mb/s sebességgel az 5 vagy akár 10 gb/s helyett. Egyébként tökéletesen fut mindkét OSX, ezt a dolgot kivéve.
MB: Z170-HD3P f22

[ Szerkesztve ]

(#34475) c64fanhun


c64fanhun
tag

Dell latitude e7450-re mennyire lenne bonyolult rábírni hacintosht dual bootban windows mellé?
Illetve ha linuxban nem akart működni a wifi kártyám, akkor itt igen?

(#34476) kushwavez válasza c64fanhun (#34475) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

DELL LATITUDE E7450 - CLOVER UEFI ONLY -> Guide róla
Ha a wifi kártyád Intel akkor az nem fog működni macOS alatt, cserélni kell.
Itt egy lista a támogatott kártyákról: Inventory of supported/unsupported wireless cards
A dual-boot viszonylag egyszerű, ha 2 külön drive van akkor egyikre Win, másikra Clover-es macOS és bootnál a boot key-el kiválasztod melyik induljon először, vagy felrakod a Windows-os meghajtóra is a Clover-t és akkor az bootolja majd mindkettőt.

Egy meghajtóra először rakd fel a mac-et és csinálj egy partíciót a Win-nek, majd utána rakd fel a Win-t is, végül jön a Clover másolása az EFI-re , majd EasyUEFI-vel vagy cmd-ből be lehet állítani, hogy az induljon először.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34477) RaZroX válasza Smiley (#34471) üzenetére


RaZroX
addikt

Végül találtam a fiókban egy ezer éves USB 2.0 Bluetooth-t. Szerencsémre hibátlanul megy az alvás, bár billentyűzettel nem tudom felkelteni a gépet, csak egérrel.
A vicces az, hogy bedugtam az alaplapba a bluetooth-t, mire oda fordultam a monitorhoz, már ki volt írva, hogy Magic Keyboard vezetéknélkül csatlakoztatva. :C

This is the way

(#34478) Smiley válasza RaZroX (#34477) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem is van egy ezer+1 éves usb-s hp bt 2.0 dongle-m, ami jól működik sleep-el. De az utóbbi időben ami usb-s bt-t próbáltam mindig felébresztette a gépet.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34479) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Lenovo T440p-re szeretnék macOS-t felrakni.
intel i7-4712mq proci, 16GB ram, full hd AUO panel és T450 trackpad.

kb fél napja szórakozok vele, ezidő alatt szerintem egész jól haladtam.
youtube-on találtam ezt a tutorialt: [link], ez alapján próbálkoztam.
Ubuntu linux alatt szépen meg is csináltam mindent, pendrive-ról bootoltam, először megállt itt: [kép]
kövezkező indításnál gondolkozott vagy 10 percig itt: [kép]
majd megjelent a nyelvválasztó, ahol a billentyűzet és touchpad már nem reagált, clovernél még mentek a gombok. Ezt még megkerültem egy vezetéknélküli billentyűzet+touchpaddal, töröltem a merevlemezt, majd a Reinstall MacOS-re kattintva kiírta, hogy nincs net, kábel természetesen be volt dugva. Valaki ki tudna segíteni, hogy milyen lépést hagytam ki? Előre is köszönöm :R

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34480) kushwavez válasza eszgé100 (#34479) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ellenorizd, hogy az Ethernet kext be van-e teve a Clover/kexts/Other-be (vagy ha OpenCore-t hasznalsz akkor oda ahol a kextek vannak) illetve a VoodoPS2Controller.kext a billentyuzethez

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34481) eszgé100 válasza kushwavez (#34480) üzenetére


eszgé100
őstag

megvannak, plusz még ezek vannak a mappában

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34482) kushwavez válasza eszgé100 (#34481) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Biztos, hogy az IntelMausiEthernet.kext kell a Te notidhoz? Ellenőrizd az ethernet kártya teljes nevét és típusát (HwInfo64), hogy biztosan ez kell-e hozzá. Van még egy kext az Intel kártyákhoz: SmallTreeIntel. Ha a telepítőben vagy nyiss meg egy Terminal-t és pingeld meg a google-t, hogy lásd van-e élő netkapcsolat. Bár én mindig wifiről csináltam, de nem hiszem, hogy a telepítő nem támogatja a kábelt.

Nem értem, hogy a VoodoPS2Controllerrel miért nem működik a trackpad és bill. Szerintem a laptopod PS/2-n alapuló trackpadet és billzetet használ.
Minden kext-ből szedd le és tedd be a legfrissebbet, hátha az segít, vagy próbáld az ELAN, FocalTech and Synaptics (Smart Touchpad) Driver (Mac OS X) drivert, vagy a VoodoI2C-t

Illetve Töröld az SMC*.kext-eket, mivel FakeSMC-t használsz és azok pedig a VirtualSMC.kext-hez vannak (amit nem használsz, nincs bent a VirtualSMC.kext). Ez okozhat random megakadást boot közben. Vagy VirtualSMC-t használj, vagy FakeSMC-t, de kettőt együtt ne.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34483) eszgé100 válasza kushwavez (#34482) üzenetére


eszgé100
őstag

koszonom, este melo utan megint probalkozok. Pingelni mar probaltam tegnap sikertelenul.

az enyemben a backlight billentyuzet van, ha jol tudom annak idejen ez egy extra volt

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34484) Smiley


Smiley
őstag

Hat van gubanc a HD4600 + catalina 10.15.5 + whatevergreen + dual display comboval.
- Ha ugy inditom, hogy csak 1 monitor van rakotve (DVI/HDMI) tokeletesen mukodik.
- Ha egyszerre mind a 2 kimenet hasznalva van, amikor jonne a login screen instant reboot-ot kapok
- Ha ugy inditom hogy 1 monitor van rakotve, es a login screen utan radugom a masikat akkor tokeletesen mukodik mind a ketto.

Az osszes clover patch kikapcsolva a whatevergeen doksi alapjan, es mivel nativan tamogatott ezert semmi id-t nem hasznaltam eddig.

Hogyan tovabb?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34485) eszgé100 válasza kushwavez (#34482) üzenetére


eszgé100
őstag

Intel i217-LM, elvileg intelmausiethernet.kext támogatja.
Próbáltam törölni az SMC*.kext-eket, semmi változás, Holnap este még megpróbálom a maradék javaslatod, ha az sem jó, akkor le kell ülnöm tanluni egy kicsit :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34486) eladohardver válasza tlac (#32859) üzenetére


eladohardver
őstag

Hali! :)

/Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plist Hith sierrán ezt a fájlt nem találom... Ukulele? :))

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#34487) tlac válasza eladohardver (#34486) üzenetére


tlac
Topikgazda

pedig szerintem High Sierrán is ott jön létre még az a fájl
restart után nem ugrik fel a billentyűzetbeállító?

(#34488) eladohardver válasza tlac (#34487) üzenetére


eladohardver
őstag

Nope! Gondolom akkor marad az ukulele í és 0 visszacseréléséhez :)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#34489) RaZroX


RaZroX
addikt

Safari alól nektek sem megy a Youtube ?
Nekem 2 napja ezt csinálja. FireFox-ból simán megy...

This is the way

(#34490) kushwavez válasza eladohardver (#34488) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem nagyon értem, de ha a 0 és az í helyzetével van probléma akkor próbáld ki a hungarianpro-t, tedd be a Library/Keyboard Layouts/ mappába a HungarianPro.bundle fájlt, tolj egy resit és ott lesznek a Billentyűzet beállítások -> Beviteli forrás -> Egyebeknél a PC-s magyar kiosztások.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34491) kushwavez válasza Smiley (#34484) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az instant reboot-nál kapsz valami KP-t? bootolj be -v keepsyms=1 debug=0x100 kombóval hátha kapsz infót arról mi is történik

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34492) kushwavez válasza RaZroX (#34489) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ez nekem encoder problémának tűnik. 2 napja kezdte? csináltál valamit az iGPU vagy dedikált GPU-val Clover vagy OpenCore-ban?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34493) RaZroX válasza kushwavez (#34492) üzenetére


RaZroX
addikt

Semmihez nem nyúltam. Ezt anno Windows-on is elkezdte egy idő után csinálni. :F

ui.: bizonyos videók mennek. nem tudom eldönteni, hogy mitől függ.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#34494) Smiley válasza kushwavez (#34491) üzenetére


Smiley
őstag

Valami whatevergreen es 10.15.4+ gond lesz. Amugy a console-ban neztem, de ott nincs kernel panic log. Jovo heten bemegyek ujra az irodaba aztan szorakozok vele egy kicsit, de a forumokon nem nagyon talaltam megoldas ra. Mindenhol csak a hotplug, de ez a megoldas annyira nem tetszik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34495) kushwavez válasza Smiley (#34494) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha nem használod a whatevergreent akkor sem jó?
nekem pl a HD 4000-hez meg most a HD 530-hoz nem kell whatevergreen, csak egy ig-platform-id és natívan ment.
ha úgy sem, akkor próbálj meg beállítani neki valami ig-platform-id-t Clover-ben esetleg többet is, hátha lesz valami tuti kombináció

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34496) kushwavez válasza RaZroX (#34493) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

csak a HD videók nem mennek, a 480p és kisebbek mennek?

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34497) RaZroX válasza kushwavez (#34496) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem felbontás függő. 1080p videók simán mennek. De pl ez meg nem.

This is the way

(#34498) general


general
addikt

helló! van itt olyan ember, aki meg tudná mondnai, hogy haklival is megy-e a 10 bites színmegjelenítés? újabb radeon vga és 10-bites kijelző persze kell hozzá, akkor talán natívan megy. ha nincs, akkor elméletben kérdezem... :D
most láttam csak, hogy az iMac-ek simán hozzák. :C a Rendszerjelentésben a Grafikánál legalábbis 30 bites megjelenítést mutat az újabb modell. dícséretes.

(#34499) kushwavez válasza RaZroX (#34497) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

probald meg kikapcsolni a hardware acceleration-n safariban. msot sajnos nem vagyok elotte igy nem tudom hova kell menni hozza. Ha ki van alapbol kapcsolva akkor kapcsold be

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34500) RaZroX


RaZroX
addikt


Safari--------------------------------------- Firefox

[ Szerkesztve ]

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.