Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) kushwavez válasza RaZroX (#34550) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

jelenleg nekem is úgy van, hogy létre tudjak hozni egy előretelepített dmg-t, nem lesz túl jó tapasztalatod vele mert VM-ben iiiiiiilyeeeeen lassssúúúúúú lesz minden. kezdtem nagyon elveszíteni a türelmem közben..:D Ugye nincs grafika ami miatt akad az egész OS, meg úgy alapból minden nagyon lassú. Ma odáig jutottam, hogy visszaállítottam az előre elkészített Big Sur képfájlt az egyik HDD-re, holnap az OC-t igazítom hozzá.
A telepítő USB-t magát nem lehet bebootolni, vagy ha sikerül is nem lehet vele feltelepíteni az OS-t.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34552) tlac válasza Reflax (#34546) üzenetére


tlac
Topikgazda

töltsd le újra a friss verziót, 3 nappal ezelőtt volt benne egy módosítás
hátha javították a hibát

arra viszont most nem emlékszem, hogy muszáj-e rendszergazdaként futtatni
egy próbát megér anélkül is

(#34553) Reflax válasza tlac (#34552) üzenetére


Reflax
tag

Oksi letöltöm egyébként nem sikerült sima cmd-ben, megnézem powershellben.
(javítva: nem, powershellben sem jó)

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34554) Reflax


Reflax
tag

Nos ugyan ezt kaptam csak nem 543-as sorral hamem 549.
Traceback (most recent call last):
File "D:\MAC\VmWare\gibMacOS.command", line 549, in <module>
g = gibMacOS()
File "D:\MAC\VmWare\gibMacOS.command", line 7, in __init__
self.d = downloader.Downloader()
NameError: name 'downloader' is not defined

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34555) kushwavez válasza Reflax (#34554) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nekem működik, bár nem VM-ből.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34556) tlac válasza Reflax (#34554) üzenetére


tlac
Topikgazda

na most már ránéztem én is

nem kell rendszergazdaként futtatni
ha van python a gépeden, uninstall-áld és próbáld újra
nekem működik win10-en is

ja ugye a clone gombbal töltötted le a github-ról?

[ Szerkesztve ]

(#34557) RaZroX válasza kushwavez (#34551) üzenetére


RaZroX
addikt

Na jó, annyira azért nem fontos :DDD
Vajon ezek az ikonok már véglegesek ? Megmondom őszintén, nekem sokkal jobban bejönnek az eddigiek.

This is the way

(#34558) Reflax válasza tlac (#34556) üzenetére


Reflax
tag

ctrl+v-tem szövegszerkesztőbe mindegyik forráskódot egyenként és elmentettem a megfelelő formátumban ( bat, command, py)

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34559) Reflax válasza tlac (#34556) üzenetére


Reflax
tag

Oh clone-al tölöttem winrarral ( kiütötte a szemem az a gomb nem értem hogy nem vettem észre).
Nos mit tanácsoltok, melyik Mac verziót érdemes leszednem?
Mivel alább látható a configom, és nem UEfis, Gpt, stb, nem tudom mi számít.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34560) tlac válasza Reflax (#34558) üzenetére


tlac
Topikgazda

az úgy nem jó, mert a script mappát gondolom kihagytad
most már fut?

(#34561) Reflax válasza tlac (#34560) üzenetére


Reflax
tag

Nem hagxtam ki a dcript mappát, viszont alényeg, hogy a bat most már fut, viszont nem tudom, hogy melyik rendszer lenne megfelelő az én Vmware-embe, befolyásolja e a BIOS-om, ilyenek. MBR partíciós windowsom van, és nem UEFI-s a renszerem.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34562) kushwavez válasza RaZroX (#34557) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Jo, hat en feladtam az OpenCore-t. Notimon fut, de az asztalin nem, "Couldn't allocate class Apple(valami)controller. Nem csak a Big Sur-t nem tudom vele bebootolni, de a sima Catalina-t sem. Egyebkent fel van telepitve a HDD-re, a kext inject is mukodik, csak nem vagom mi van elcseszve a config.plist-ben. A 3.5" HDD-t meg nincs kedvem kivenni es atkotni notira, hogy megnezzem. probably mukodne, de nekem ennyit nem er meg az egesz. majd ha kijon egy uj Clover akkor kiprobalom ismet. addig el lesz maganak a Big Sur a HDD-n. Semmi error-t es kernel panicot nem kapok, egyszeruen megall es kesz. Akkor volt ilyen amikor a Lilu nem toltotte be magat, de ebben az esetben szerintem ilyen problema nincs. Meg egy valami eszembe jutott igy hirtelen iras kozben, OpenCore-ba meg a kextek sorrendje is szamit a config.plist-ben, lehet ez itt a problema.
EDIT: nem, nem az volt a problema. nem tudom mi. "Couldn't alloc class "AppleIntelPchSeriesAHCI" azt kesz.

Igen, szerintem veglegesek. Nekem is fura volt, de igazabol nekem ugy alle cuzammen bejon

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34563) Reflax válasza kushwavez (#34555) üzenetére


Reflax
tag

Én próbáltam virtual boxban is más fajta tutoriallal és más oldalról de azfolyton befagyott a mac telepítésekor.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34564) RaZroX válasza kushwavez (#34562) üzenetére


RaZroX
addikt

Alapvetően mi a különbség az OpenCore és a Clover között ?

This is the way

(#34565) Reflax


Reflax
tag

Catalina nem megy. Workstation Player 15-al próbáltam ami természetesen unsupported CPU mivel i7-960-tól van support és a 950 nem fért már bele :D
Próbáltam ignore-al de nem ment tovább a telepítés. Szóval letöltöttem a 14-es verziót ahonnan a Mac-et nem találtam így other maradt az OS. És nem megy mert az írja:

This host does not support virtualizing real mode. The Intel "VMX Unrestricted Guest" feature is necessary to run this virtual machine on an Intel processor.

Module 'CPUIDEarly' power on failed.

Failed to start the virtual machine.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34566) Reflax


Reflax
tag

Virtual Boxban pedig ISO-ra konvertáltam az AnyBurn-el.
Ott pedig ezt kapom:

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34567) tlac válasza Reflax (#34565) üzenetére


tlac
Topikgazda

vt-x be van kapcsolva a bios-ban?

(#34568) Reflax válasza tlac (#34567) üzenetére


Reflax
tag

Igen, be van bizony.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34569) Reflax válasza tlac (#34567) üzenetére


Reflax
tag

VT-d van az egyik fülön és a prico fülön van az IUntel Virtualization és mindkettő be van apcsolva.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34570) kushwavez válasza RaZroX (#34564) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A Clover-re azt mondják, hogy nagyon outdated és az OpenCore-ban van a jövő (ami szerintem butaság). Máshogy működik a kext injektálás (ezért működik a Big Sur OpenCore-on míg Clover-en nem), más/átdolgozott patcheket használ az OpenCore. De olyan iszonyatosan nagy különbség nincsen. Nos, több ideig én is ki szeretném próbálni, mert az asztalin is és a notimon is problémám van az USB mikrofonommal, egy idő után fogja magát és elkezd recsegni/akadni mindkettő rendszeren. Már mindent kipróbáltam rá de semmi sem segített, ezen a szinten én már a bootlovder-re gyanakodok. külső DAC-on gondolkoztam de nekem annyit nem ér meg. Úgyhogy elkezdek szórakozni az OpenCore-al és ha azzal nem lesz ilyen baja, akkor maradok vele és sajna bye-bye Clover, boldog több év volt :O

De már értem miért ment el a kedvem tőle, anno sem szeretett elindulni az asztalin, most sincs halvány gőzöm se, hogy mi miatt nem akarja az igazságot, és szerintem akkor is csak hagytam az egészet. Talán írok valami fórumra ezzel.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34571) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Na, hat vegul ez is sikerült. Úgy nez ki, hogy a VirtualSMC nem tetszett neki es amiatt akadt meg folyton. FakeSMC-re cserelve egyből elindult a Big Sur. Wifi működik oob, hang is van, bluetooth-oak kulon kext kell, grafika Whatevergreennel megy, de lehet az sem kell hozza, majd megnézem. A Safari tényleg elég ígéretes es gyors. :D

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34572) kushwavez válasza kushwavez (#34571) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Erdekes, most meg működik VirtualSMC-vel. Nem vágom miért. Viszont az RX 5700 működik Whatevergreen nelkul is királyul

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34573) tlac válasza kushwavez (#34571) üzenetére


tlac
Topikgazda

clover vagy OpenCore?

(#34574) kushwavez válasza tlac (#34573) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

OpenCore. A Clover elakad a "++++++++..."jeleknel es nem megy tovább. A dev-nek frissítenie kell hozza.

Érdekes amúgy, hogy ezzel a "Big Sur" OC efi-vel tok normálisan bebootol es probléma nélkül tudom használni ezt e beta OS-t, de ugyanezzel az EFI-vel nem működik a Catalina. Vagyis bebootol, de az asztalra erve szinte rogton újraindul a gep (nincs kp log). Szóval most úgy van, hogy a Big Sur drive EFI-jen van az OC efi, a main Catalina EFI-jen pedig a mukodo Clover, azt a boot gombbal meg kiválasztom melyik meghajtót akarom elindítani (automatikusra állítottam a main meghajtót).

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34575) RaZroX válasza kushwavez (#34571) üzenetére


RaZroX
addikt

Te angol billentyűzetet használsz ? :Y
Amúgy zsír, hogy felment. Én megvárom a véglegeset. Sőt.. abból is, hogy minden tuti frankó legyen és majd akkor frissítek csak, ha már többeknek is ment 3. genes intelen. :D

This is the way

(#34576) kushwavez válasza RaZroX (#34575) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

asztalin igen. :D, azért írok néha ékezettel és anélkül is egyszerre, mert néha kijavítja a szavakat az automata javítás ékezetesre, néha meg nem.
szerintem nem lesz gond a 3. genes intelekkel, viszont az iGPU-hoz kext rollback kell majd, már ha itt működik az ilyen (pl. Sandy Bridge 2. gen grafika Catalina-n High Sierra kext rollback-el működik csak)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34577) RaZroX válasza kushwavez (#34576) üzenetére


RaZroX
addikt

GT740-em van. Illetve lehet lesz egy kis upgrade majd ramban meg VGA-ban de akkor valami komolyabb AMD kártya lesz, mert szeretnék játszani meg 4K videókat vágni.

This is the way

(#34578) kushwavez válasza RaZroX (#34577) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

mintha láttam volna amúgy insanelymac-en, hogy valakinek sikerült feltennie egy Ivy Bridge i7-3770 - RX 5700 XT kombóra.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34579) RaZroX válasza kushwavez (#34578) üzenetére


RaZroX
addikt

Big Surt vagy Catalinat ?
Nekem i5-3570 van.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#34580) kushwavez válasza RaZroX (#34579) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Big Sur

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34581) RaZroX válasza kushwavez (#34580) üzenetére


RaZroX
addikt

Meglássuk. Annyira engem nem éget egyébként, csak a kíváncsiság mert új. De több az ami nem tetszik benne, mint ami igen. a Catalina meg tökéletes számomra.

This is the way

(#34582) kushwavez válasza RaZroX (#34581) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nekem is tökéletes lenne egyébként ha nem akadna az a rohadék hang mikrofon használata közben. Elég idegesítő tud lenni, de már így is érett a cserére szegény fülesem, megpróbálok jót választani. Az asztalira mondjuk egy external DAC nem lenne rossz, biztos megoldaná a problémám, laptopon viszont ez nem lenne kellemes. :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34583) Reflax


Reflax
tag

Nos, valakinek van még valami ötlete a nálam jelentkező progblémákról? Szerintem a hardver specifikációimmal függ össze.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34584) kushwavez válasza Reflax (#34583) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Module 'CPUIDEarly' power on failed.

Failed to start the virtual machine.

Ebbol nekem az jon le, hogy nem tamogatott a virtualizacio a procin/tul regi.

Csak kivancsisagbol, miert szeretned a vm mac-et? En csak USB telepitore hasznaltam, masra nagyon nem jo, max a Vmware ESXi amit tervezek is majd osszehozni egy szervergepre. Iszonyat lassu es rossz elmenyt ad vissza, mert nincs hw acceleration semmiben sem. Sok esetben az Xcode sem mukodik jol. Irtad, hogy nincs UEFI-s geped, Sierrat, High Sierra-t, meg Mojave-t is fel lehet tenni Legacy BIOS Clover modban (meg az is lehet, hogy a Catalinat is, de en Mojave-ig hasznaltam az egyik Legacy BIOS-os gepemet aztan el lett adva (P61 chipset, 2. gen Intel). Ha van dGPU akkor igazabol jol is fog mukodni. ICH (chipset) patchek fognak kelleni csak a SATA mukodesehez. bar szokott szivas lenni ilyen regi konfiguraciokkal...hat, trial and error
Az AHCI SATA Patch:

ICH patch
AppleAHCIPort
Find
40600200
Replace
00000000

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34585) Muky_


Muky_
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Van egy Acer E5-575G-50TV laptopom amire felvarázsoltam a catalina 10.15.5 verziót. RehabMan féle config_HD615_620_630_640_650.plist használtam.
Szeretném ha a lehetőségekhez mérten a legtöbb dolog működne. Lan megy, WIFI nem is fog :) (ideiglenesen egy Tp-Link ARCHER T2U NANO ami működik).Kártyaolvasó számomra nem lényeges.USB-k működnek.
A dedikált 950M letiltva. Ehhez találtam egy szerkesztett SSDT-Disable_DGPU.aml ami müködik.
És amik nem működnek, de jó volna ha igen :D
Hang (ALC255),
Energiagazdálkodás mert szerintem a cpu fullon megy (i5-7200U),
Touch pad (I2C)
Alvó mód.
SSDT bűvöléséhez nem igen értek, próbáltam, de semmit nem értek belőle. Az angol tudásom 0. A Yes és a NO kivételével :)
Ezekben kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm a válaszokat.

UI: Bújom a fórumokat google fordítóval és próbálom értelmezni az ott olvasottakat.

(#34586) Muky_ válasza Muky_ (#34585) üzenetére


Muky_
tag

Kifelejtettem a fényerő szabályzást.
A laptop spec.:

Processzor: -Intel® Core™ i5-7200U Dual Core + Hyper-Threading(3M Cache, 2.50 - 3.10 GHz)
Memória: -2X4GB DDR4
Háttértár: -1TB HDD
-500GB SSD
DVD író: -M-Disc Ready Super Multi DVD/CD író-olvasó. (Működik)
Kijelző: - Méret: 15.6"
- Felbontás: FullHD 1920 x 1080 (Működik)
- Képernyő: Acer ComfyView™ LED-háttérvilágítású matt
Videó vezérlő: - Intel® HD Graphics 620 (Működik)
- NVIDIA® GeForce® GTX 950M 2GB GDDR5 (Letiltva)
Kommunikáció: - Acer InviLink™ Nplify™ 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi (Nem működik)
- 2,4 Ghz és 5 GHz frekvencia
- 1x1 MU-MIMO technológia
- Gigabit Ethernet (Működik)
- Bluetooth® 4.1 (Működik)
- Acer Crystal Eye HD webkamera, HDR + beépített mikrofon (Működik + mikrofon nem)
Csatlakozók: - SD kártyaolvasó (Nem működik)
- 1x USB 3.1 (Type C) (Nem próbáltam)
- 2x USB 3.0 (1x Power Off Charging) (Működik)
- 1x USB 2.0 (Működik)
- 1x HDMI™ (Nem próbáltam)
- 1x VGA kimenet (Nem próbáltam)
- 1x 3.5mm jack audio/mikrofon kombinált csatlakozó (Nem próbáltam)
- 1x Ethernet csatlakozó (RJ-45) (Működik)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#34587) RaZroX


RaZroX
addikt

ASUS X509FA-BQ127T

Ő mennyire alkalmas hacklinak ?

This is the way

(#34588) eszgé100


eszgé100
őstag

T440p Catalina masodik nekifutas:

https://github.com/evy0311/t440p-hackintosh alapjan csinaltam telepitot, clover r5092-t hasznaltam, vegigment minden, Clover Configuratorral megcsinaltam az usb nelkuli inditast, a rendszer fel is all, egy tp link stickrol megy a wifi is.
Viszont:
- a rendszer nem indul ujra sima Restartot nyomva, csak teljes Shut Down utan
- a touchpad teljesen random mukodik, mikor megy, akkor mukodik az osszes multitouch, mikor nem, akkor csak a trackpoint es a gombok. Ujrainditas utan kurzort ket ujjas erintessel tudom mozgatni, multitouch olyankor semmi. Recoveryben mindig mukodik
- leiras szerint lennie kellene hangnak, de nincs, es a githubon levo fixet nem tudom telepiteni, gondolom valami jogosultsagbeli problema miatt.

Fo probelmam, hogy nem volt idom mindennap ezzel fogalkozni, es a rengeteg leiras, amit olvastam teljesen osszezavart.
Gondolom a fenti problemakat meg lehetne oldani finomhangolassal, de otletem sincs hogy pontosan hol kezdjek neki, vagy egyaltalan milyen dolgokat mutassak meg nektek a jelenlegi allapotrol, hogy kepbe keruljetek es tudjatok segiteni.

Ha kerdezitek, akkor a telepites azert olyan amilyen, mert kovettem a leirast, mivel teljesen uj nekem a hackintosh, ezert semmit sem probaltam sajat szakallamra csinalni.

Amire szuksegem lenne:
nagyon sok helyen irjak, hogy mindig a legfrissebb clovert es kexteket hasznaljuk, meg a legfrissebbeket megtalalom githubon, de nem tudom, hogy hogyan megy maga a frissites, hogyan csinaljak egy mentest elotte, hogy legalabb ne a nullarol kelljen kezdenem, ha esetleg megis elrontok valamit.

Tudom, hogy ez a kozosseg nem szeret szajbaragni dolgokat a ujoncoknak, de nehany magyarazatot nagyon szepen megkoszonnek, amivel elorebb tudnek jutni.

Koszonom elore is

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34589) Reflax válasza kushwavez (#34584) üzenetére


Reflax
tag

Szeretnék egy MAC-et kipróbálni, de nem a jelenlegi Windows mellé, hanem virtual-ban. Valamint kipróbálni, hogy barátnőm iphone-át át lehet e vele "verni" hogy mint ha MAC-be dugnám a telót. A fontosabb része inkább az, hogy szeretném ezt is megtanulni, de nem jön össze.
Virtual Boxban is csináltam már de ott is folyton elakad a virtual telepítőkor. A screenelt hiba volt baj ugye, valamint ez:
Az utolsó sortól elakad és elmosott kép keletkezik ahol mint ha valami Boot szerű mondat lenne.

és utána ez keletkezik:

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34590) Reflax válasza kushwavez (#34584) üzenetére


Reflax
tag

Egyébként anynira nem értek még hjiozzá, hogy végjam ezt a chipset patch doglot.
Nos én letöltöttem az oldalról mojaveig mindent, A SIerrat, High SIerrat, Mavericket, Catalinat, egyik sem megy, a legtöbb megáll a lentebbi képként mellékelt sornál, vagy éppen el sem indul a startvalami.valami :D

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34591) Reflax


Reflax
tag

Ha bárkinek lenne efféle gondja mint nekem: pl egy 10.0-ás VMware már megoldotta a dolgot és viszi például a Yosemite 10.0.1 megy

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34592) Reflax


Reflax
tag

Bár most meg sieres telepítés után ez fogad:

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34593) kushwavez válasza Muky_ (#34585) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hanghoz AppleALC.kext-et kell használnod, és alcid=17-es vagy alcid=3-as bootargot.

Energiagazdálkodáshoz config.plist-ben a PluginType-ot be kell kapcsolni (PluginType=1) és HWP-t is, meg tudod nézni iStat Menus-el esetleg, hogy a procid rendesen működik-e.

TouchPad-ra én SmartTouchpadDriver-t használok, de van a VoodoPS2Controller.kext (ami nekem csak basic nyomásokat érzékelt és nem volt gesture), meg a VoodoI2C.kext -> ez elég ígéretesnek tűnik, de nem sikerült összehoznom. Ha sikerült legyszi írd le hogyan, mert nagyon hiányzik.😅

Ha a procid energiagazdálkodása jó, akkor az alvás is jó lesz, illetve megfelelő SMBIOS kell a notihoz (neked MacBookPro14,2 lenne az ideális).
Illetve használd a Lilu, Whatevergreen kexteket is.

config.plist-ed Tudod szerkeszteni Clover Configuratorral->



Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34594) kushwavez válasza Reflax (#34592) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Verbose boottal indítsd, hogy lássuk minél akad el. Sajnos nem használtam VirtualBox-ot, szóval annyira nem tudok ezekben segíteni, valahol szerintem a settings-en belül van valami custom boot arg, vagy valami ehhez.
Az előző képeknél "Still waiting root device"-t írt, az azt jelenti nem látja a boot eszközt (vagy az Installer USB-t/ISO-t vagy a már feltelepített virtual hdd-t).

Valamint kipróbálni, hogy barátnőm iphone-át át lehet e vele "verni" hogy mint ha MAC-be dugnám a telót.

Át lehet vele verni, érzékelni fogja a VM Mac a telefonod és kezelni is tudod vele. Viszont a régebbi verziójú Mac-ek (Mavericks, Yosemite, El Cap) lehet, hogy nem támogatják az iOS 13-at, így ezekkel lehet nem is fogod tudni kezelni, érdemes utána nézni, hogy ezek a régi verziók támogatják-e, a Sierra és High Sierra elég valószínű, hogy tudja kezelni még.

Szeretnék egy MAC-et kipróbálni, de nem a jelenlegi Windows mellé...

Esetleg egy külső SSD/HDD-re is fel tudod pakolni és tudsz vele próbálkozni, én külsőn szoktam a kérdéses géphez vinni a már kész feltelepített Mac-et, majd már csak a config.plist-el kell szórakozni, hogy bebootoljon. Így nem fog problémát okozni a Windows-nak.
Nem tudom melyik az egyszerűbb, ahogy látom a VM is elég szenvedős.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34595) kushwavez válasza eszgé100 (#34588) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Restart: próbáld megkeresni mi lehet az ami megakadályozza az újraindítást a Konzol/system.log-ból.

Tapipad: Ha jól látom VoodoPS2Controller-t használ a géped, a Clover/Kexts/Other mappából vedd ki azt és tedd be a Library/Extensions mappába, majd csinálj egy kext gyorsítótár újraépítést: sudo kextcache -i /majd restart

Hanghoz töltsd le a legfrissebb AppleALC.kext-et és cseréld ki a Clover/kexts/Other-ben levőt az újra. Ugyanígy megy a többi kextnek a frissítése is. Ha még mindig nincs hang, akkor bootolj alcid=3 boot-argumentummal.

Clover-t csak akkor érdemes frissíteni ha bootbeli problémáid vannak, egyébként felesleges.
Backupot meg mindig érdemes készíteni a már működő EFI-ről esetleg egy FAT32 pendrive-ra és aztán arról be tudod a géped bootolni ha valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34596) kushwavez válasza RaZroX (#34587) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

szerintem simán. a gyenge pont laptopoknál (újabb geneseknél) mindig a touchpad sajnos, meg a nem működő Intel Wifi kártya, de ugye azt lehet cserélni, illetve számolni kell vele, hogy lehet a kártyaolvasó sem fog működni, az ujjlenyomatolvasó az meg biztos. Még az Fn+Fényerő gombok szeretnek nem működni, de persze nem mindegyiknél, előre sajnos nem lehet nagyon tudni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34597) eszgé100 válasza kushwavez (#34595) üzenetére


eszgé100
őstag

tonymacx86-ra felkerult egy friss Opencore 0.5.9-es utmutato, nem ajanlottak kezdoknek, de semmi szivas nem volt vele. Gibmacos-ben az opencore-t valasztottam, a leirasbol bemasoltam az osszes fajlt es a config.plist-et a pendrivera, majd Catalina telepites utan EFI ment a hdd-re (elfogyott az ssd xD). Minden fenti problemam meg is oldotta es mindenbol a legfrissebb kextek kerultek fel, wifit persze csak stickrol tudok hasznalni, es meg a bluetooth-nak nem volt idom utananezni, hogy vajon az megy-e a gyari wifi-bt kartyaval, cserelni nem fogom 60 dolcsiert.

Ujrainditaskor a lekapcsolas szepen megtortenik, de a kovetkezo indulasnal az Apple logo alatt nem indul el a betoltest jelzo csik.

System log Restart gomb megnyomasa utan:

Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.WebKit.WebContent.928C8E1F-13C9-4DE7-9A86-B44280505C6F[377]): could not terminate service: 3: No such process
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.WebKit.Networking.3BF05C97-311E-48AF-9022-8D6ECDF41023[350]): could not terminate service: 3: No such process
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro diagnosticd[393]: System mode client stopped - Console (288) - clearing mode: 0xa, still active: 0x0
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro diagnosticd[393]: Posting empty stream filter
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.AirPlayUIAgent[411]): Service exited due to SIGKILL | sent by loginwindow[127]
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.SoftwareUpdateNotificationManager[440]): Service exited due to SIGKILL | sent by loginwindow[127]
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.talagent[299]): Service exited due to SIGKILL | sent by loginwindow[127]
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.TextInputMenuAgent[414]): Service exited due to SIGKILL | sent by loginwindow[127]
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.AppSSOAgent[392]): Service exited due to SIGKILL | sent by loginwindow[127]
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.universalaccessd[284]): Service exited due to SIGKILL | sent by loginwindow[127]
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.studentd[375]): Service exited due to SIGKILL | sent by loginwindow[127]
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.coreservices.uiagent[342]): Service exited due to SIGKILL | sent by loginwindow[127]
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.ViewBridgeAuxiliary[256]): Service exited due to SIGKILL | sent by loginwindow[127]
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.imklaunchagent[407]): Service exited due to SIGKILL | sent by loginwindow[127]
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.ViewBridgeAuxiliary[328]): Service exited due to SIGKILL | sent by loginwindow[127]
Jul 2 14:57:31 Gabors-MacBook-Pro sessionlogoutd[495]: DEAD_PROCESS: 127 console
Jul 2 14:57:32 Gabors-MacBook-Pro shutdown[496]: SHUTDOWN_TIME: 1593698252 147014
Jul 2 14:57:32 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.xpc.launchd.domain.system): System shutdown initiated by: shutdown.496<-sessionlogoutd.495<-launchd.1
Jul 2 14:57:32 Gabors-MacBook-Pro com.apple.xpc.launchd[1] (com.apple.xpc.launchd.domain.system): committing to system shutdown
Jul 2 14:58:45 localhost bootlog[0]: BOOT_TIME 1593698325 0

Plusz meg azt vettem eszre, hogy bekapcsolaskor le lesz ellenorizve a RAM, ujrainditaskor pedig nem, fuggetlenul attol, hogy winbol inditok ujra, Catalinabol, Recoverybol vagy akar BIOS-bol. Lehet ez valami bios beallitas, de nem tudom eldonteni, hogy ez bug vagy feature:

Normal bekapcs:

Restart utan:

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34598) Muky_ válasza kushwavez (#34593) üzenetére


Muky_
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Eddig SMBIOS 14,1-el próbálkoztam. Ez a TouchPad  "driver" nekem zseniális.
A mostani felállás egy OC-s bootloader Clover helyett. Az itt leírtakat követve szinte tökéletes. Bár az alvó mód nem működik rendesen. Képernyő kikapcsol, de néha kikapcsolt kijelző mellett meg meg moccan a rendszer.
Még megpróbálom ki googlizni miként lehetne orvosolni ezt a hibát.
Lilu, Whatevergreen kext-eket természetesen használom.

(#34599) kushwavez válasza Muky_ (#34598) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Bár az alvó mód nem működik rendesen. Képernyő kikapcsol, de néha kikapcsolt kijelző mellett meg meg moccan a rendszer.

Az Energiatakarékosságon belül kapcsold ki a PowerNap-et

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34600) kushwavez válasza eszgé100 (#34597) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nekem teljesen normálisnak tűnik a log.

Azt meg, hogy miért ellenőrzi a RAM-ot egyszer, máskor meg miért nem, azt nem tudom.

Ujrainditaskor a lekapcsolas szepen megtortenik, de a kovetkezo indulasnal az Apple logo alatt nem indul el a betoltest jelzo csik.

Ez csak restart után van?
bootolj "-v" versbose boottal, és látni fogjuk hol akad el.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.