Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) petya220


petya220
senior tag

Vmware-re rá lehet valahogy ezt a macosx-t tenni?
amd phenom ii x4 965 be proci

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#31002) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!
Nem natív Apple hardveren mennyire használható fő gépen, fő rendszerként a hacintosh? iOS fejlesztésre/webfejlesztésre mennyire alkalmas?
Szerintem nincs semmi különleges a gépemben, szerintem nem lehet vele gondja, de javítsatok ki ha tévedek :)

Gigabyte H170-D3H
Intel i7 6700K (videokártya nincs már a gépben, nem játszok, szóval az integrált HD 530-ról futna)
Kingston HyperX DDR4 2*8GB
Samsung 750 EVO 250GB SSD (ezen lenne a rendszer, hdd-n csak adatokat tárolok)
Seagate 2TB 64MB 7200rpm 64MB SATA3

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31003) xedos válasza SidCorky (#31002) üzenetére


xedos
addikt

Ha egyszer belőtted, akkor nincs gond... Nekem vagy 3éve megy Maverickel majd El Captainnel. Még nem frissítettem Sierrákra...

(#31004) Sapphi válasza SidCorky (#31002) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Simán felmegy rá a macOS nekem H170-es az alaplapom hiba nélkül megy minden. Az egyetlen gond az nVidia driverrel van, de ezen csak az nVidia tud javítani.

Nekem nativ wifi kártya van a gépembe így az is rendesen megy.

(#31005) SidCorky válasza Sapphi (#31004) üzenetére


SidCorky
senior tag

A nVidiával nem lesz gondom, mert kipucoltam belőle a kártyát :D Remélem az integrálttal nem lesz baja. Még wifi sincs, kábelről kapja a routerből a netet. Ezek szerint ilyen felállásban mennie kéne mindennek. Holnap neki is állok :)

Most telepítettem újra és laktam be a Win10-et, nem nagyon kukáznám. Ez mellett meg fog férni ha kap egy külön partíciót? Lesz bármilyen hatással a kettő egymásra?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31006) Sapphi válasza SidCorky (#31005) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nem lesz vele semmi gond, kábelen probléma nélkül fog menni a hálózat is.

Elöbb a macOS-t tedd fel! Mivel az EFI particiót a Windows máshogy készíti el és nagyon szívás utolag modosítani. Mikor a macOS-t telepíted, akkor csinálsz egy particiót a windows-nak is és akkor nem fognak összeakadni és a clover nagyon szépen fogja őket kezelni.

Nekem is így van megodva.

Két winchester esetén pedig mindegy, mert az egyikre megy a Windows a másikra a macOS.

(#31007) hardline válasza Mr.C (#30988) üzenetére


hardline
senior tag

Csak most volt időm megint foglalkozni a témával.
A konfig amire feltenném:
gigabyte h170 hd3 ddr3 alaplap
intel i7 6700 proci
2x 4gb corsair ram
gtx1060 vga
és egy hdd amire az osx megy, a többit addig lehúzom az alaplapról
valamint a netet egy ilyen usb cuccal fogom, meg ezen kívül van egy szintén usb-s bluetooth stickem, ami a bt fejhallgatóra tolja ki a hangot

Nézegettem a téma összefoglalót, de gondolom az kevés a boldogságomhoz, hogy minden működjön.

Jelenleg úgy állok, hogy vmware-ben működő osx alatt csináltam egy telepítőt pendrive-ra.
Néztem egy halom YT videót, hogy hogyan is kellene összepakolni a pendrive-ra a szükséges dolgokat, de ahány videó, annyi féle módszer...

Szóval kérnék egy kis segítséget, hogy a fent említett hardverekhez pontosan mit kell és hova bedobálni még a telepítőben? (perpill sudo-val ott az installer, meg a clover-t telepítettem (remélem megfelelően) és nagyjából itt meg is állt a tudomány)

(#31008) tlac válasza hardline (#31007) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha kész a telepítő, akkor bootolj vele, aztán majd lehet játszadozni, hogy miket kell még állítgatni, hogy eljuss addig, hogy elinduljon

(#31009) hardline


hardline
senior tag

Nem sikerül összehozni a telepítést. Igazából a boot sem megy. Próbáltam az összes usb porton, utána készítettem egy másik pendrive-ra telepítőt, de az eredmény ugyan az: missing operating system
Bios resetet már próbáltam, vt-d kikapcsolva.
Azt hittem, hogy ettől egyszerűbb lesz beüzemelni.
Elvileg a téma összefoglalót követve mennie kellene? Mit rontok el?

(#31010) tlac válasza hardline (#31009) üzenetére


tlac
Topikgazda

a témaösszefoglaló egy ideális esetet ír le, amin szinte mindig mindenkinek még valamit módosítani kell az adott konfigurációjához

mutass egy képet

(#31011) hardline válasza tlac (#31010) üzenetére


hardline
senior tag

Power gombot benyomom, f12 a boot eszköz kiválasztásához, ott a hdd meg a pendrive, kiválasztom a pendrive-ot, enter és ez az eredmény:

(#31012) Plasticbomb válasza hardline (#31011) üzenetére


Plasticbomb
addikt

clover?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31013) syC válasza syC (#30993) üzenetére


syC
addikt

3. újratelepítés, semmi siker.

(#31014) Lazika válasza syC (#31013) üzenetére


Lazika
senior tag

Én is sokat szívtam vele igaz már az integrált vgaval. Nekem egyedül telepítéskor a fake smc és az internet kextem volt csak benne. Úgy sikerült.

(#31015) syC válasza Lazika (#31014) üzenetére


syC
addikt

Megpróbálom, nincs veszteni valóm, hiszen már az összes hajam kihullott :D

Amúgy Neked, illetve másoknak is ismerős az a hibajelenség, hogy ugyan feltelepül a hang, de pl semmilyen netes videólejátszóban a videók (youtube, vimeo) nem indul el .. ?

[ Szerkesztve ]

(#31016) Lazika válasza syC (#31015) üzenetére


Lazika
senior tag

A hang beállításoknál állítgattad az input és az outputot? Persze a hackintosh az ilyen :D Ha csak nincs szerencséd és megy minden natívan.

(#31017) Sapphi válasza hardline (#31011) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szerintem rosszul csináltad meg a pendrive-to. A Clover és a macOS külön particion van?

syC: a hang beállításoknak nézd meg, hogy van-e ott lehetőség válogatni, ha van akkor a hangnak mennie kell, csak nem jó kimenetet használ a gép.

[ Szerkesztve ]

(#31018) SidCorky válasza SidCorky (#31002) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ma megpróbálom feldobni a gépre. Van egyébként valami ami nem működik pc-n, csak apple hardveren? App Store, stb. Vagy ugyanazok a funkciók elérhetőek lesznek rá mintha Apple gépen használnám, nem kell semmivel okoskodni?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31019) Smiley válasza SidCorky (#31018) üzenetére


Smiley
őstag

Van, imessage, idrop, facetime ezek nem fognak menni, csak eredeti mac uuid-vel.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31020) syC válasza Sapphi (#31017) üzenetére


syC
addikt

Van 4 opció, digital, 2 out meg internal, de egyikkel sem megy. Mondom, az a fura hogy semmilyen youtube / vimeo / soundcloud lejátszás nem indul el, mindegyik kifagy. Mielőtt nem telepítettem hangot, azelőtt legalább elindulta a lejátszás, de hang nyiván nem volt.

(#31021) SidCorky válasza Smiley (#31019) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ha az App Store megy akkor ezek nem zavarnak, ugye ezeket eddig se használtam pc-n. Böngésző kell, VLC, torrent, meg amik majd programozáshoz kellenek. Most tanulom, és szinte az összes netes kurzuson azzal kezdenek hogy Machez ez kell és kész, Windowson meg ez meg az meg amaz, ezt így állítsd be, azt úgy, stb.
Ha jól értem akkor az App Storeból mindent le tudok tölteni és működni is fog ugye?
Teamviewert tudok használni Macen úgy hogy Windowsról vezérlem a gépet?
Torrent megoldható ezen a rendszeren is?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31022) syC válasza SidCorky (#31021) üzenetére


syC
addikt

Szerintem mac nem a programozáshoz kell, ezzel nem értek egyet. Jómagam is 5-6 évig windows-on programoztam. Minden keretrendszer létezik win-re is. Az más kérdés, hogy osx valahogy kezesebb arra (is), de ez ugye szubjektív.

(#31023) SidCorky válasza syC (#31022) üzenetére


SidCorky
senior tag

Később mindenképp Mac-re szeretnék váltani mert iOS fejlesztés van tervben, csak most nem tudok venni egy Mac-et. Szerintem nem árt ha már ezen kezdem el tanulni is :)

Hogy szerzek Sierra telepítőt ha csak wines gép van a környezetemben?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#31024) syC


syC
addikt

Megint nem jo.

Nincs ötletem..

A képen az látszik, hogy nem indul el semmilyen video, hanem csak teker az a szar.

[ Szerkesztve ]

(#31025) kicsiii válasza syC (#31024) üzenetére


kicsiii
tag

Nem tudom mennyire ragaszkodsz a lap hangkártyájához, de ha veszel egy egyszerű USB hankartyát , azzal működni fog... Én így orvosoltam, amikor olyan lapt használtam, hogy ez volt a gondom.. Tényleg a legegyzserűbb is megteszi....

(#31026) Lazika válasza syC (#31024) üzenetére


Lazika
senior tag

Ilyen nekem is volt és ezt írták, utána ment: Okay it sounds like your version of Lilu.kext & AppleALC.kext is causing issues with your hackintosh. Download version 1.1.0 of AppleALC.kext and Lilu.kext version 1.0.0. Mount your EFI Folder and place them in EFI/Clover/kexts/Other replacing the existing versions.

(#31027) Sapphi válasza SidCorky (#31018) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hackintosh esetén mindig vannak problémák, főleg mikor frissíted a rendszert. Én mostmár mindig várok egy kicsit a frissítéssel, mert volt belőle problémám.

Mindent meg lehet oldani, hogy működjön, de ahhoz tényleg nagyon össze kell válogatni a gép alkatrészeit. Nálam például minden működik, iMessage, AirDrop stb... de ehez az kell, hogy native hálózati kártya legyen a gépben és még akkor is játszani kell kicsit vele, de össze lehet hozni.

Fejlesztésre használom én is a gépet, nekem is kényelmesebb, mint a Windows, de ettől Windows-on meg lehet mindent oldani kivétel az iOS fejlesztést nem, vagy csak részben és az nem olyan.

syC: Esetleg le tudnád írni a géped teljes konfigját? Lehet, hogy már leírtad máskor, de most nem találtam meg így hirtelen és kiváncsi lennék, miket kell használnod kextekből stb.

[ Szerkesztve ]

(#31028) syC válasza Sapphi (#31027) üzenetére


syC
addikt

Evga x99 micro 2, 6800k, 4x4 3000cl15, giga r9 290 - mára befejeztem, most rá sem bírok nézni a gépre.

(#31029) Plasticbomb válasza Sapphi (#31027) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Te is beírhatod a cuccok részhez... Kérlek.

Plusz milyen net cuccod van?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31030) Smiley válasza Sapphi (#31027) üzenetére


Smiley
őstag

Nalam a high sierra beta ota, amit a macbook pro-ra raktam fel, nem megy az imessage facetime... marmint az eredeti mac-en se. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31031) Mr.C válasza SidCorky (#31023) üzenetére


Mr.C
őstag

App store-t felejtsd el, már alig van hasznos alkalmazás ott...
Amúgy meg kezd nem annyira hűha lenni az OS high Sierra óta, kb akkor éri meg a váltás, ha különösen ragaszkodsz egy olyan apphoz, ami csak macen van illetve számít a continuity (ios).

sudo rm -rf /*

(#31032) Sapphi válasza Plasticbomb (#31029) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Köszi a tippet, feltöltöttem az adatokat, de ha újra lesz rendes netem újra belövöm a blogom és ott összeszedtem mindent, hogy én hogy raktam össze a hackintoshom.

Vásároltam egy MacBook Air Wifi kártyát és ez került bele a gépembe.

Apple MacBook 11" A1465 13" A1466 2013 WiFi Bluetooth Airport Card BCM94360CS2 - ezt vásároltam meg és ezen kívül még van egy átalakító hozzá, amivel bele tudtam tenni a gépbe, mivel én egy nCase M1 házat használok úgy oldottam meg, hogy az alapalomon is van WiFi kártya és ezt cseréltem ki egy

12+6 Pin BCM94360CS2/BCM943224 Wireless Card To NGFF Key A/E Adapter For Mac OS

nevezetü átalakítóval, de van más megoldás is, ha ilyen csatlakozás nincs az alaplapon.

Ezzel pedig nativan működik a WiFi hálózat semmi dolgom nem volt vele. :)

Smiley: Erre mások is panaszkodtak. Esetleg ha még nem próbáltad, akkor csináld azt, hogy teljesen kikapcsolod az iMessege-t a mac-en és visszaaktiválod. Elméletileg ez megoldja ezt a problémát.

Részteletesebben ezen a linken írnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#31033) rii


rii
nagyúr

sziasztok

sierra-nal ki lehet valahogy kapcsolni, hogy állandóan nyaggat a frissítéssel?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31034) tlac válasza rii (#31033) üzenetére


tlac
Topikgazda

inkább frissítsd be

(#31035) Smiley válasza Sapphi (#31032) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, vegigprobaltam mar, szerintem az accomat cseszte el a frissites kozben az apple serverein... de nem is erdekel a dolog, 1 emberrel hasznaltam osszesen, szoval csinaltam egy masik apple id-t amivel meg megy. Nekem se idom, se idegzetem nem lenne elmagyarazni az ugyfelszolgalatnak, hogy az en id-m olyan k*rva regi, hogy meg magyarorszag a listaban se volt amikor keszult, es miert adtam meg egy amerikai public library telefonszamat anno. ;] Szerintem keveseknek van rajtam kivul magyarorszagom @mac.com-os cime.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#31036) rii válasza tlac (#31034) üzenetére


rii
nagyúr

örülök hogy működik a sierra .-(((

meg mire jó ez a sok oprendszer ennyi idő alatt? .-(((( nemértem.

biztonsági oka is van a frissítésnek?
mert amúg riasztó h apple topikban is ilyet lát az ember

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31037) tlac válasza rii (#31036) üzenetére


tlac
Topikgazda

neked a high sierra-ra frissítést ajánlgatja?

nekem a sierra van felfrissítve, high sierra-t még én sem tettem fel, csak virtuális gépre

(#31038) rii válasza tlac (#31037) üzenetére


rii
nagyúr

ja'nemtom mit akar ... de semmit nem merek ....
.-(((

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31039) tlac válasza rii (#31038) üzenetére


tlac
Topikgazda

ne légy nyuszi :))

sierra-t tényleg érdemes lenne frissíteni, mert így az utolsó frissítésekben már valószínűleg többnyire csak biztonsági frissítések vannak

(#31040) Sapphi válasza rii (#31036) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nekem semmi gondom nincs a High Sierra-val... Tökéletes rendszer nincs, de olyan nagyon durva gondot nem találtam még.

Ha uttánanézel a frissítésnek, akkor nem lesz semmi gond.

(#31041) rii válasza Sapphi (#31040) üzenetére


rii
nagyúr

még azt se mert megcsinálni amit korábban írtál .-))) az nagyon csúnya balaeset volt ....

tlac: lesz egy feles HDD-m, csinálok egy ghost-ot, meg veszek egy mélylevegőt és akkor .-)
de most napi 10-12 órát megy a gép .-/
lehet, csak nem merek kockáztatni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31042) Plasticbomb válasza rii (#31036) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Melyik riasztóbb? Az hogy egy app hibás, vagy a kölyök hozzáállása?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31043) kpityu2


kpityu2
őstag

Hackintosh Zone Sierra USB telepítőről gond nélkül felmegy egy P67A-UD3-B3 alaplapra a következő boot beállításokkal:

Bios: AHCI vinyókezelés, SATA3 kikapcs.
Clover boot: npci = 0x3000

Telepítés után vissza lehet kapcsolni a SATA3 támogatást.

Egy gondom van: a HD 7970 Vapor-X kártyát sehogyan se tudom beüzemelni, hogy legyen full QE. Ötlet?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#31044) xedos


xedos
addikt

Tudtok segíteni?
Egy Xiaomi 13"-as notira rakom fel a Sierra 10.12.6-ot. A leírások még a 2016-os notira vonatkoznak, az enyémben meg már újabb a proci és a VGA. i5-7200 és intel HD620.
Megy a hang, külső wifi, kamera, bill világítás, akksi és a vga is - majdnem.
A probléma, hogy 7Mbyteot lát. Kellene a DVMT preallocation a config.plist-be. Ha belerakom, akkor viszont indításkor elszáll... Ebben tud valaki segíteni? Az sem tiszta, hogy kell-e hozzá plusz kext vagy nem? Ráadásul én eleve a 10.12.6-ot telepítem, amiben van Kaby Lake támogatás...

(#31045) Plasticbomb válasza xedos (#31044) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ig-platform-id cloverban? Próbáld másikkal is.

SMBIOS?

Ehhez hasonló a géped?: Everymac. Csak hasonló, de iris pro 650 van ebben, neked meg elvileg 620..

Ezt olvastad?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31046) xedos válasza Plasticbomb (#31045) üzenetére


xedos
addikt

NEM HISZEM EL!!!!!!
Már mindent próbáltam... akartam írni, hogz az Asusnak könny, mert a biosban lehet állítani a DVMT-t...
De átállítottam a platform_id-t és a gfx id-t és tökéletes!!!!
ÖRÖK HÁLA!!!!!!!!!!

Ráadásul a hangerő szabályzók is rendben mennek. Sajna a Wifi alaplapra forrasztott intel...
A Bluetoothot viszont fel lehet éleszteni. Kamera megy.
Még a Trackpad 2ujjas görgetés kellene - de ebben ELAN van :-(

[ Szerkesztve ]

(#31047) xedos


xedos
addikt

Csak beírom, hátha kell valakinek:
Xiaomi Air 2017 i5-7200. Sierra 10.12.6. SATA SSD!
Platform_id and gfx_id: 0x59160000 and 0x59168086
kext: FakeSMC, IntelGraphicsDVMTFixup, IntelGraphicsFixup,Lilu,SATA-100-series-unsupported,USBInjectAll,VodooPS2Controller and XHCI-200-series-injector

Már csak a trackpad gesture, intel bluetooth and fingerprint reader kellene. Meg csak bele kéne ésnom magam a DSST szerkesztésbe, kitiltani a plusz Nvidia VGA-t, mert így eszi az akksit.

(#31048) prtk


prtk
tag

Sziasztok. Jó ideje már mac-en dolgozom és havi 1-2 alkalommal használom a pc-met, többnyire játékra.
Azon gondolkodtam, hogy egészen jó lenne, ha nem csak hordozható macem lenne, hanem az itthoni munkákat asztali környezetben tudnám elvégezni.
Az alábbi config alkalmas lenne egy High Sierra telepítésre?

- Seasonic 520W PSU
- Asus Z87M-Plus microAtx alaplap
- GTX 1060 6gb
- Intel Core i7 4771 cpu
- 2X8GB DDR3 Kingston 1600
- 3 TB  Hdd (WD Red)
- Samsung 840 EVO 240 Gb SSD

(#31049) Plasticbomb válasza prtk (#31048) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Szánj rá egy kis időt, és próbáld meg. Nem állítom, hogy baromi egyszerű lesz, de lehet, hogy a végén te is ott fogsz tartani, mint én: majdhogynem semmi hack nem kell a géphez, kivéve a vgam boottoblackscreen hibáját, de ha igpvel bootolok, akkor az is hibátlanul működik, viszont fene fogja kapcsolgatni, szóval oda két kext lett felhasználva, és hasit kényelmesen.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#31050) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Na, kezdődik megint: Megjött két hete a Vega64em, be is vágtam a gépbe, azóta Win10 alatt szórakoztam vele, berhelgettem, most, eszembe juttattátok, be is léptem Sierra-ba: Vega nem működik, frissíts High Sierra-ra... Na az meg az, amit most nem szeretnék megtenni....

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.