Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) mtomi95


mtomi95
senior tag

Csináltam egy High Sierra telepítőt, de a telepítés gombra nyomok nem csinál semmit akárhogy particionalom a lemezkezelőben!
Tehat pendrive bootol, de nem működik a telepítés.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34952) tlac válasza mtomi95 (#34951) üzenetére


tlac
Topikgazda

installer log-ot nézd meg, hátha látsz hibát

egyébként mire kell neked high sierra?

(#34953) mtomi95 válasza tlac (#34952) üzenetére


mtomi95
senior tag

Could not launch application: Exception: Couldn't posix_spawn: error 8

Hátha ezzel működne a visszaállítás (LeetDown)!
Ugye eleve ez volt a célom a hackintoshal, hogy aláírtatlan iOS verziót tegyek vissza a telefonra.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34954) mtomi95 válasza mtomi95 (#34953) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nyitottam github-on témát is! Ezzel a kevés angol tudásommal... :DDD [link]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34955) kushwavez válasza mtomi95 (#34953) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

iPhone 5S iOS 10-re? nekem Catalina alatt sikerült futurerestore-al

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34956) mtomi95 válasza kushwavez (#34955) üzenetére


mtomi95
senior tag

Ehhez kell mentett (10.3) fájl hozzá? Most 12 van rajta és nincs mentésem régebbire.
Hogyan működik, te hogy csináltad leírnád nekem privátban?

Én már nagyon régen próbálkozom ezekkel... SatbleA7 (ezt linuxon is próbáltam), Vieux, Downgrade1033 és most ezzel a LeetDown-al is, de az istenért nem akar működikni. :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34957) mtomi95 válasza kushwavez (#34955) üzenetére


mtomi95
senior tag

Ha jól olvasom akkor mentett SHSH Blobs kell hozzá. Na nekem ilyen nincsen. :D
Amiket írtam meg minden ilyesmi nélkül működnek.
Meg van még az iP5s?
Nem próbálnád meg a LeetDown-t rajta, lefut e neked?
[link]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34958) mtomi95 válasza tlac (#34952) üzenetére


mtomi95
senior tag

Megcsináltam végül...
A hiba az volt, hogy én rontottam el a telepítőt amit csináltam!
Mikor csináltam a HDD-ből egy APFS partíciót akkor közölte velem a telepítő, hogy erre nem lehet telepíteni a rendszert... Ezért megcsináltam Mac OS Extended-re, de ezután a telepítés folytatás gomb ki volt szürkülve.
Van egy bug a High Sierra telepítőben, konkrétan nyelv váltás után, már kattintható lett volna, de ezt ugye nem tudtam és megint visszamentem és szerintem rage formáztam amit csak értem... :DDD
Utána reboot, bootolt indult is, csak a continue gomb nem működött soha többé. Nem ki volt szürkülve, hanem egyszerűen nem működött. Nem is lehetett az install High Sierra-ra nyomni a pendriveon.

Szóval buktam. Annyira biztos voltam magamban az elején, hogy szív fájdalom nélkül nyomtam format-ot a Mojavémre, csak hát arra nem voltam felkészülve, hogy így lőttek az egésznek, mert nincs másik MacOS, sem telepito itthon és a PC-n volt a virtuális gép is, amit meg ugye a Mojave után töröltem.

Laptopon nem akartam virtuális gépezni, azt újra feltelepíteni.
Kutakodnam egy kicsit és vannak ám “okos” megoldások, előretelepített telepítők.
Egy török oldalt találtam ahol az összes MacOS készen, Windows alól egyszerűen egy RAW fájlt és hozzá a programot is ami kiírja a pendrivera.
Nagyon modern. Ígérnek azok mindent egy-egy MacOS letöltés alatt.
Mint például eleve támogatott konfig fájlok, minden PC-re.

Szóval letöltöttem egy ilyet és tényleg bootolt is egyből és sok konfig faljt lehetet kiválasztani a Clover Bootloaderből.
Igen ám, de én végig próbáltam az összeset és mind úgy fagyott meg telepítés előtt, hogy még a képernyőn loggolt adatok is összefolytak, nehogy már tudd mi a hiba... :DDD

Végül két pendrive-al telepítettem a hackintost!
Amit csináltam az ugye azt bootoltam az uefiből és rajta keresztül indítottam el ezt a mókolt szart.
Így sikeresen települt, mentesen az összes baromságtől amit ezek rátettek... :DDD

Pedig, hogy hirdetik mennyire kompatibilis mindennel... Tele volt konfig faljálal és egyikkel sem működött... :D
A Bootargs sor olyan hosszú volt, hogy a jobbra nyílal jó fél perc volt mire a végre értem... :DDD és még így sem volt jó! :D

Na ez egy fura nap volt...

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34959) mtomi95 válasza mtomi95 (#34958) üzenetére


mtomi95
senior tag

Hát High Sierrán sem működik a program (meg a Siri sem).
A telefon ugyanúgy piros képernyővel abba hagyja a folyamatot.
Ez az USB-vel kapcsolatos hiba.
Mac gépeken USBC-nél van hasonló hiba, de nem értem nálam mi lehet gond...
Mellesleg a fent linkelt videóhoz képest, nálam meg sem jelenik a telefon, mint tárhely a Finderben.
Végig turtam a netet hackintosh usb problémákra, de minden USB3-ról meg limitek oldásáról szól.
Nekem meg összes van 4db USB2.0 és ennyi, még az első USB-k sincsenek bekötve, mert a házon csak 3.0 hubok vannak, de az alaplapon nincs ilyen. :DDD
Szóval nem tudom mit tehetnék.
Nektek milyen USB beállítások vannak a Cloverben (ha van)?
Amit érszre vettem, hogy nagyon lassan másol pendriveról, nem tudom ez gond e.
Hogyan tesztelhetném egy USB eszköz csatalakozását, hogy folyamatos e?
Van itthon egy TP-Link USB-s wi-fi adapter ezzel lehetne játszani, hogy kiderüljön folyamatos e a kapcsolat és ha igen, hogy?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34960) kushwavez válasza mtomi95 (#34959) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Én ezt használtam egyébként, nem kell hozzá SHSH blob (iOS 10.3.3): https://github.com/MatthewPierson/1033-OTA-Downgrader/

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34961) mtomi95 válasza kushwavez (#34960) üzenetére


mtomi95
senior tag

Próbáltam ezt is, de ebben nem sikerül a telefonnak PWNDFU módba lépni!
Neked rögtön belépett?
Mutatsz egy clover beállítást neked mik vannak?

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34962) mtomi95 válasza kushwavez (#34960) üzenetére


mtomi95
senior tag

Szerinted innen hiányzik valami vagy épp ellenkezőleg, nem kell oda és emiatt nem működik a dolog?
[link] (képek)

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34963) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv. Technikai kérdeseim lennének.
Ugyebár a TÖ-ben az van írva,hogy működő MacOS kell. A Hackintosh Zone-os MacOS miért nem jó hozzá?(Pl. gyorsabban futna mint virtuális gépen) De ha már HZ MacOS, akkor mi a különbség a TÖ-ben leírt "saját magunk elkészített" illetve a HZ-s verzió között(azon kívül, hogy már bootolható ISO-s és elő van készítve benne jó pár módosítás(pl.eszköz kext-et).
A HZ-s verziót volt szerencsém tesztelni laptopon. Azon kívül,hogy nem lehet frissíteni a rendszer egyes komponenseit,nyilván annak oka van(HZ-sverzióban).

Hardveres irányú kérdés:
Arról fel lelhető valami infó,hogy melyik MacOS milyen procikat és GPU-kat támogat?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#34964) RaZroX válasza st3v3np3t3r (#34963) üzenetére


RaZroX
addikt

Teljesen mindegy, hogy milyen eredetű MacOS-t használsz a telepítő elkészítésére. A lényeg, hogy addig működjön, amíg a telepítő elkészül. Utána úgy is kuka. Egyébként ezek az előkészített iso telepítők televannak pakolva mindennel, hogy minél könnyebben elinduljon kb bármin, emiatt hibákba és kernel panicekbe futhat az ember gyakran. A lényeg pedig az, hogy ha felraksz egy vanilla rendszert, akkor magát az OS-t nem írod át, hanem egy EFI partícióról tölti be a szükséges kexteket illetve konfigot. Így a rendszer "szűz stabilitása" megmarad és bármi van, csak az efi partíciót kell mókolni. De utóbbira nem is lesz szükség miután egyszer megcsináltad, ha csak nem cserélsz hardvert.

Egyébként van internet alapú telepítő, ahhoz nem kell macos, én is azzal telepítettem fel.

[link]

This is the way

(#34965) st3v3np3t3r válasza RaZroX (#34964) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:R köszi az infót!

Amúgy egy elsőgenerációs intel core i7-tel meddig lehet telepíteni?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#34966) RaZroX válasza st3v3np3t3r (#34965) üzenetére


RaZroX
addikt

Ahogy elnézem a 10.10 még megy vele, de ebben majd valaki szaki ad pontos infót, mert ezekkel a kompatibilitási dolgokkal annyira nem vagyok képben.

This is the way

(#34967) st3v3np3t3r válasza RaZroX (#34966) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

10.10? Amit próbáltam utoljára az a High Sierra volt és elég szépen futott vele. Csak ugye a kompatibilitási gondok... Laptopon hiába állítottam be az akkujelzést,nem ment, a hangerőt meg nem lehetett szabályozni. A HZ féle HS meg nem akart bootolni telepítés után. Azt úgy oldottam meg, hogy feltettem a Sierrát majd arra "rátelepítettem" a High Sierrát bootloader telepítés nélkül.

Sajnos jelenleg intel wifi van a laptopba, tudom, ezzel nem fog menni wifi, már úton van a broadcom wifi. Amúgy ez is vicces dolog, az intel wifit nem kezeli, de az intel lan-t meg igen.
Szerencsére a dedikált Nvidia Quadro GPU is megy vele.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#34968) RaZroX válasza st3v3np3t3r (#34967) üzenetére


RaZroX
addikt

Na laptopban kicsit sem vagyok járatos, azt majd egy okosabb ember leírja neked :DDD

This is the way

(#34969) tatomi92 válasza st3v3np3t3r (#34967) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Már van lehetőség bizonyos Intel WiFi-k működésre bírására macOS alatt is. Attól függ milyen fajta.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#34970) st3v3np3t3r válasza tatomi92 (#34969) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Olvastam, és sajnos pont az a fajta, amin még nem működik, intel 6300-as

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#34971) tatomi92 válasza st3v3np3t3r (#34970) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Igen, az sajnos nem támogatott.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#34972) kushwavez válasza st3v3np3t3r (#34967) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

talán Sierra-ig van natív támogatása a procidnak (feljebb is működhet, de nem lesz PowerManagement, előfordulhatnak anomáliák pl random fagyások, nem működő alvás, stb).GPU nem fog menni High Sierra-tól feljebb sajnos.

Amúgy ez is vicces dolog, az intel wifit nem kezeli, de az intel lan-t meg igen.
Azért mert egyik Apple Mac gépben sem található Intel Wifi, így driver sincs hozzá csak a community által kreált változat, míg Ethernet-ből elég sok natívan támogatott van, köztük pár Inteles is, de a legtöbb Marvell illetve Realtek. Ezek a konszumer PC-kben nem annyira vannak jelen, a legtöbb gépben olyan Realtek/Intel Ethernet van amihez szintén egy community által kreált kext szükséges (IntelMausi, RealtekRTL8111). Ezek a driverek már nagyon régóta vannak jelen és a mai napig majdnem minden alaplap ezeket használja, könnyebb volt a deveknek megírni a drivert hozzájuk.
Intel Wifinél sajnos már nem ez a helyzet, sokkal komplexebb a művelet és ráadásul nemrég kezdtek csak el foglalkozni jobban az Intellel, így nagyon gyerekcipőben jár még, egy tonna baj van vele hackli alatt (nincs 5 GHz, lassú, bugos). Így is Ethernet-ként viselkedik a driver, csak netet ad, mellette nem lesznek meg a macOS funkcióid (AirDrop, Handoff stb.)

Amíg az Apple nem tesz Intel wifit a gépeikbe addig sajnos nem kell túl sokat várni az egésztől (márpedig szerintem maradnak a Broadcomnál, miután "szakítottak" az Intellel)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34973) st3v3np3t3r válasza kushwavez (#34972) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:R

Nem tartós használatra tervezem használni, amolyan ismerkedési céllal inkább.

A High Sierrán is ment gond nélkül a GPU-m, bugok nélkül.

Egyetlen bugot tapasztaltam, az a hangerővezérlésben volt.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#34974) general


general
addikt

LG 5k monitorhoz milyen kimenet kell, ha T3 nincs? Két db Displayport kimenet és kábel? Hogy van ez?

(#34975) tlac válasza general (#34974) üzenetére


tlac
Topikgazda

azon nem csak usb-c van?
vagy melyik monitorról van szó?

4k egyébként nem elég?

(#34976) general válasza tlac (#34975) üzenetére


general
addikt

Arra gondolok, hogy ha vennék egy LG Ultrafine 5k kijelzőt, de nincs az alaplapon Thunderbird kimenet, akkor tudnám-e használni dupla displayporttal, mert olvastam ilyesmiről, csak nem tiszta.
De, alapvetően elég a 4k, de ezt a képernyőt ugye direkt Apple gépekhez tervezték. Teoretikusan kérdem.

(#34977) kushwavez válasza mtomi95 (#34962) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

próbáld ki ezt a config.plist-et, még Ivy Bridge-hez használtam. Az Audio/Inject-et át kell írnod a sajátodra (17), illetve a Graphics/Inject/Intel-t False-ra, és az ig-platform-id sem kell, de szerintem ha nem csinálod meg akkor is működik. Illetve adj hozzá egy "-v" verbose bootargot, hogy indulásnál lásd ha valami baj van és megáll a dolog.
[link]

Egyébként nem, a telefont manuálisan kellett DFU módba raknom.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34978) mtomi95 válasza kushwavez (#34977) üzenetére


mtomi95
senior tag

Köszi a konfig fájlt, de ezzel sem működik! :/
Ugyanugy le csatlakozik a telefon közben.
Szerintem az a gond, hogy csak 2.0-as USB-im vannak és minden beállítás meg hack, csak 3.0-ra van/vonatkozik.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#34979) kushwavez válasza mtomi95 (#34978) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem hinném, nekem is USB 2.0 van. viszont nincs sok ötletem, hogy miért csinálja

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34980) RaZroX


RaZroX
addikt

Catalina alatt meg tudom valahogy jeleníteni a vga hőmérsékletét ? (GT740)

This is the way

(#34981) kushwavez válasza RaZroX (#34980) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha FakeSMC-t használsz akkor próbáld ezzel a verzióval és (azthiszem) GeforceSensor.kext-el: https://github.com/CloverHackyColor/FakeSMC3_with_plugins majd iStat Menus-el vagy HWMonitor.app-al meg tudod nézni

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34982) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Na azért hirtelen megindultak az események Intel Wifi terén, a béta verzióval már nem Ethernet kariként észleli (mint egy USB wifit), hanem rendes "AirPort" kártyaként és működnek vele a macOS funkciók is mint AirPort, Handoff, Universal Clipboard!
Nem kell a wifiválasztáshoz külön app, rendesen natív választóból lehet választani.
Mivel béta ezért elég sok hiba előfordul vele, de eddig ígéretes a projektjük, szépen dolgoznak rajta.
Amint megoldják az 5 GHz AC sebességet (jelenleg csatlakozik, de ugyanúgy N sebességen megy 20 MHz módba, ~80Mbit/s) és a rossz minőségű Bluetooth csatlakozást, én azt mondom teljesen élhető/használható lesz. Remélem nem adják fel ahogy a többi "initial" társai tették.
https://github.com/OpenIntelWireless/itlwm

Kíváncsi leszek az új Macekre is, gyanítom jön beléjük az új wifi6-os Broadcom.
Megj.: az OpenIntel is tervezi a wifi6 szupportját, de egy ideig szerintem nem lesz abból semmi, főleg, hogy az 5 GHz is N módban működik.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34983) general


general
addikt

ADATA XPG SX8200 PRO NVMe SSD ajánlott hackli alá? Jóval olcsóbb a Samsung Evo Plus-nál, teljesítményben pedig alig marad el, ha jól olvastam a teszteket.

(#34984) Smiley válasza general (#34983) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem ilyen van benne... mukodik :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34985) general válasza Smiley (#34984) üzenetére


general
addikt

Király, köszi! Nem mindegy, hogy 85k vagy 135k a 2TB. :C

(#34986) RaZroX válasza kushwavez (#34981) üzenetére


RaZroX
addikt

Itt a kextet milyen formában kéne találnom ? Mert csak eddig jutottam :DDD

This is the way

(#34987) kushwavez válasza RaZroX (#34986) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ne a forráskódot nézd/töltsd, hanem a release (már kész) verziót :D
itt: https://github.com/CloverHackyColor/FakeSMC3_with_plugins/releases/download/241/Release.241.zip

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34988) RaZroX válasza kushwavez (#34987) üzenetére


RaZroX
addikt

Sh!t, bocs :W megvoltam fáradva :DDD

This is the way

(#34989) RaZroX válasza kushwavez (#34987) üzenetére


RaZroX
addikt

Sajna nem működik. Nem bootol be. Verbose boottal írja, hogy nem találja az nvidia chipet, úgyhogy töröltem is.

This is the way

(#34990) kushwavez válasza RaZroX (#34989) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

sajnos akkor nem tudod megnezni. :( mas ut nincsen. De ne aggodj, igy van ez AMD-vel is. :DD

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34991) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,

Nem vagyok otthon a témában, egy kollégámnak van hackintosa, és sikerült elcsesszek benne egy igen fontos funkciót.
Pedig csak szétszedtem a gépet, hogy belerakjak egy nagyobb ssd-t, de mivel nem találtam helyet, ezért ugyan úgy raktam vissza mindent, és mégis elszállt a képek előnézete.

Tehát ha a finderben rámegy egy képre meg kellene jobb alsó sarokban jelenjen egy kis preview, és ha rákattint space-el, akkor meg nagyobban.
Elméletileg ez a preview app, ami windowson quicklook, na most ezt az appot a macen, nem tudja uninstallálni, hogy újra feltelepítse, és lassan megőrjít hogy nem megy, és engem bombáz vele, hogy miért romlott el.

Winben meg tudnám oldani, de ezt az op rendszert nem ismerem, fogalmam sincs hogy kell eltávolítani ilyen makacs appokat.

Van bármi tipp, mit lehet kezdeni ezzel a szituval?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#34992) kushwavez válasza trialboj (#34991) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Megnyugtatlak, hogy semmit nem rontottál el a szétszedéssel/összerakással. A kettőnek egyáltalán semmi köze egymáshoz.
Összeszedve ezekre gondolsz:

Képernyőmentésnél jobb alsó sarokban megjelenik egy kis kép, rákattintva lehet szerkeszteni/törölni mielőtt mentődik:

alt="" title=""

Valami mappában képre és egyéb fájlra való SPACE esetén:

alt="" title=""

Ezek nem a Preview.app részei és nem is kell törölni/újratelepíteni. a macOS appjait nem lehet csak úgy újratelepíteni, az nem így működik (és nem is kell).
Ezek a funkciók a Finder (és QuickTime) részei és nincs semmi elrontva, simán ki lett kapcsolva a funkció, csak (gondolom) el lett felejtve.

Nyisd meg a QuickTime Player-t, Fájl -> Új Képernyőfelvétel, majd a középen megjelenő panel Beállítások részében kapcsold be a "Lebegő bélyegkép megjelenítése" funkciót, majd csinálj egy képmentést és ott lesz a kép jobb alul.

alt="" title=""

no offense, de minek kellett egy SSD-hez szétszedni a gépet? :DDD
de teljesen mindegy amúgy, egy gép szétszedéstől és összerakástól nem fognak megváltozni a macOS beállításai és nem fognak az appjai "elromlani", szóval no para

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34993) trialboj válasza kushwavez (#34992) üzenetére


trialboj
őstag

Köszi, közben magától megoldódott :Y

Mivel egy extrém mini pc, ezért a két m2 foglalatból az egyik az alaplap hátán van, amihez teljesen szét kellett kapni az egészet, mindent kihúzgálni. Normálisan nem kellene befolyásoljon semmit, de eddig ment, miután megpiszkáltam meg már nem, aztán most 1 hétre rá, meg magától helyre állt.
Nem értek hozzá, a win is csinál néha fura dolgokat, a lényeg hogy működik és nem barmoltam el a gépét. Kösz még egyszer a felvilágosítást.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#34994) RaZroX válasza trialboj (#34993) üzenetére


RaZroX
addikt

Anno amikor mindenféle premakelt telepítőket próbálgattam (iatkos és társai), azok csináltak ilyen anomáliákat.

This is the way

(#34995) kushwavez válasza trialboj (#34993) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ja, így már minden világos. :R

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34996) Smiley válasza kushwavez (#34992) üzenetére


Smiley
őstag

"Lebegő bélyegkép megjelenítése" Azert itt megkerdeznem a koltot, hogy amugy mire gondolt amikor ezt igy leforditotta...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34997) kushwavez válasza Smiley (#34996) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Figyelj, ennél van jobb is...
"Free" mint szabad terület "Ingyenes"-nek fordítva. Majdnem kinyomtam a szemem amikor megláttam. Már egy jóideje így van, mindig elfelejtettem érte beadni egy Bug Ticket-et.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34998) trialboj válasza kushwavez (#34997) üzenetére


trialboj
őstag

Ez csak a hackelt pc macen, vagy a csillió dolláros mac pro, is ilyen bután van fordítva?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#34999) kushwavez válasza trialboj (#34998) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ez kérlek mindenhol így van. :)) :DD

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35000) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Eleve ki használ szoftvert magyarul.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.