Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) Máté94 válasza Smiley (#33699) üzenetére


Máté94
addikt

Elvileg van support, tehát mennie kell. ;)

(#33702) Smiley válasza kushwavez (#33700) üzenetére


Smiley
őstag

Hmmm... koszi, alszok ra meg parat, a honapban meg nalam van az 580, de nem igazan akarom visszarakni. a GTX560Ti-t. :D

(#33701) Máté94: igen ezt olvastam en is az apple developer oldalan, de az elvileg meg a gyakorlatilag megy kozott szokott kulonbseg lenni. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33703) Máté94 válasza Smiley (#33702) üzenetére


Máté94
addikt

Mivel elég úgy, igy most neked kell felvállalni a kísérleti nyúl szerepét. ;]

https://www.tonymacx86.com/threads/5500-xt-for-older-skylake-build.288313/#post-2044805

(#33704) tlac válasza Smiley (#33702) üzenetére


tlac
Topikgazda

pedig elvileg nincs különbség az elvileg meg a gyakorlat között :D

(#33705) general


general
addikt

Urak, hol tart most a hackli AMD fronton? CPU-ban elveri mostanság rendesen az Intelt, és pár évig marad is a tendencia, ha jól látom. Mit érdemes most venni hackli alá? Ott még mindig Intel a befutó?

(#33706) Máté94 válasza general (#33705) üzenetére


Máté94
addikt

Ha nem kellenek bizonyos Adobe programok, akkor talán(?) nincsenek nagy gondok, de Intel-el mindig biztosabb az élet. :)

(#33707) general válasza Máté94 (#33706) üzenetére


general
addikt

Pont Adobe kell. De most kicsit ránéztem fotós-videós programok cpu tesztjeire (nyilván Windows alatt), hááát, már nem igaz, hogy Intel a kedvezményezett, ezért kérdezem, hogy áll mostanság a hackintosh Ryzenekre. Egy Ryzen 3800x eléggé ütős cpu munkára ár-teljesítmény szempontból.

(#33708) Máté94 válasza general (#33707) üzenetére


Máté94
addikt

Ha InDesign-t és Lightroom-t hanyagolni/helyettesíteni tudod mással, akkor egy próbát megér. :)

(#33709) general válasza Máté94 (#33708) üzenetére


general
addikt

Miért a LR-ot mondod? Kifejtenéd? Tényleg érdekel, mivel ezzel dolgozom a legtöbbet.

Az eredeti kérdésem igazából arra irányult, máshogy kell installálni amd-s rendszerre a hacklit, vagy totál más installer kell vagy van különbség? (biztosan van, csak én nem tudom, sima user vagyok hackintosh témában)

(#33710) Smiley válasza general (#33709) üzenetére


Smiley
őstag

Persze, a kesz telepitot meg mokolni kell... es folyamatosan patchelni kell a kernel-t is, ergo minden frissites egy szopas. Nincs akkora elonye az amd-nek, hogy megerje az a par ezer forint kulonbseg.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33711) general válasza Smiley (#33710) üzenetére


general
addikt

Sajnos de, komoly előnye lett. És munkában ez kijön. tesztek
Mondjuk azonos árú cpu-nál nem olyan jelentős a kül. (100-150ezres kategória), de van.

Mindazonáltal, ha a rendszerrel több a szopás, ergo több időd megy el a mókolással és főleg, ha nem elég stabil, akkor nem éri meg, ez tény. Ezért vacillálok most ill. keresem a véleményeket.

(#33712) tlac válasza Smiley (#33710) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem kell már elvileg a kernelt patchelni
[link]

adobe cuccokat viszont kell patchelni, hogy működjenek
[link]
(elég ronda megoldás)

(#33713) Máté94 válasza general (#33709) üzenetére


Máté94
addikt

Miért? Mert nem működik. :)

Telepitéshez: https://vanilla.amd-osx.com/

(#33714) Smiley válasza tlac (#33712) üzenetére


Smiley
őstag

Hova jut a vilag... lassan mar semmit nem kell mokolni, megy minden oob. :)
Annyi felesleges idom lesz, ha ez igy megy, hogy meg a vegen teljesen ossze tudom rakni a G5-os powermacit. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33715) tlac válasza Smiley (#33714) üzenetére


tlac
Topikgazda

tényleg, lassan nagyon könnyű
már egy ideje a telepítőket is meg lehet csinálni win alól, ezt majd ki akarom próbálni, aztán megint frissíteni kellene az összefoglalót..

(#33716) Smiley válasza tlac (#33715) üzenetére


Smiley
őstag

De tenyleg... Nalam majdnem a defualt config megy. Ami extra van benne az 512vs4K NVMe patch ami HS-tol felfele nem kell, ezen kivul a macpro6,1 miatt az ECC patch, meg az intel halokartyanak ami atirja a device id-t(mert az apple-nek ezeket a kartyakat kulon deviceid-val adtak ), bar ezt lehet atirom linux alatt a firmware-ben. Kell meg a FakeSMC,Lilu,Whatevergreen kext, aztan megy is. Szerintem a catalina-s osszefoglalo nem lesz hozzu. ;]

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33717) general válasza Smiley (#33716) üzenetére


general
addikt

Ez az nvme patch mindenképpen kell HS-re, ha lesz a gépben ilyen ssd? Egyelőre nem akarok vga-t cserélni Mojave miatt. Catalina nem játékos, mert Adobe cuccok nem mennek egyelőre, szopas a köbön valakinek. (Nem tudni Apple vagy Adobe gond)

(#33718) Smiley válasza general (#33717) üzenetére


Smiley
őstag

Elvileg nem, mert a HS oa van native NVMe support. En azert nem raktam HS-t, mert lusta voltam egy uj ssd miatt urjahuzni, inkabb csak atmasoltam a belakott rendszert.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33719) Máté94 válasza Smiley (#33716) üzenetére


Máté94
addikt

Én laptopot használok ugyan, de Toshiba NVMe drive-nál csak a 4K formázást ajánlották eddig, semmi mást. :))

(#33720) Smiley válasza Máté94 (#33719) üzenetére


Smiley
őstag

Az is egy megoldas, de nalam mindig az utolso lepes a firmware hackolasa... amiota van clover, kb a lehetosegek tarhaza vegtelen. Pl ez egy oreg P8P67 WS lap, es a clover segit, hogy az NVMe-t nem ismero UEFI-s lapon a Windows is fusson NVMe-rol. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33722) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

sziasztok
Nem találok sok lehetőséget, csak azt hogy támogatott broadcomra kell cserélni a WiFi kártyát a laptopban.

Tényleg nincs más lehetőségem csak az hogy csere? :U

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#33723) Máté94 válasza Ganz-[HUN] (#33722) üzenetére


Máté94
addikt

(#33725) kushwavez válasza Ganz-[HUN] (#33722) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

vagy egy USB wifi. Azok általában működnek, viszont nem fogod tudni használni az AirDrop, Handoff funkciókat.
Én is azt használtam eleinte, de mivel nagyon hasznos számomra az airdrop & handoff ezért lecseréltem egy BCM94352Z kártyára az eredeti Qualcomm Atheros kártyámat.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33726) kazsmerlaca válasza kushwavez (#33725) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Helló! Ilyen BCM94352Z kártyát hol lehet kapni? Ezt egyszerűen felismeri a macOS?

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33727) Smiley válasza kazsmerlaca (#33726) üzenetére


Smiley
őstag

Ebay-en, lehetoleg bontott mac-bol. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33729) Ganz-[HUN] válasza kazsmerlaca (#33726) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

És ha van szerencsérd rajta van a whitelisten, ami néhány laptopnál jelen van.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#33730) kushwavez válasza kazsmerlaca (#33726) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

én aliexpress-en vettem, de lehet ebay-en, amazon-on is kapni.
Kell hozzá 4 db kext, ezek után teljesen használható.
ha notiba szeretnéd ellenőrizd, hogy milyen foglalatod van. Nekem azért lett ez a kártya mert M.2-es foglalatom volt, és 2 antenna csatim. Ha neked 3 antennád van, akkor érdemes a BCM43602 kártyát választanod, ezt csak berakod és működik, semmi nem kell hozzá.

Ha PC-hez szeretnéd akkor kelleni fog egy PCI-e adapter is ahhoz a kártyához amit kinéztél.

Itt van egyébként egy oldal ami összegyűjtötte a működő/nem működő kártyákat.
[link]
Az Atherosok közül is vannak amik működnek, de én nem ajánlom őket. Volt egy atheros kártyám amivel csak szenvedés volt, és meg is szűnt a támogatása.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33731) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!
Win10 alá szeretnék VirtualBox-ba egy MacOsX-et telepíteni kipróbálási szándékkal.

Ehhez a kérdéseim:
- Honnan tudok egy ~friss MacOS-t letölteni?
- Kell még valami különlegesség a kipróbálásához PC-n VB-ban?

(#33732) kazsmerlaca válasza kushwavez (#33730) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Hú, köszönöm szépen!
Amúgy PC-hez kell természetesen :) Nincs még wifi kártya benne. Mini PCI-E csati viszont van kettő is :)

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33733) tlac válasza Doky586 (#33731) üzenetére


tlac
Topikgazda

inkább a vmware workstation player-t ajánlom
meg kell patchelni, hogy működjön, viszont utána tudja futtatni a telepítőt, meg a recovery-t is, anélkül, hogy szét kelljen hackelni a macos-t
sikeres macos telepítés után még kellene fog a vmware tools felrakása is

telepítő letöltése problémásabb, hivatalosan csak az apple store-ből tölthető macos alól
de van rá egy script, amivel anélkül is megoldható elvileg: gibMacOS

[ Szerkesztve ]

(#33734) kushwavez válasza kazsmerlaca (#33732) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Félreértés elkerülése érdekében írom, PCI-e Adapter kell magához a kártyához, amit majd beteszel a PCI-e csatiba.
Máté94 küldött egy linket amit ott is van amire gondoltam (#33723), csak lapozni kell az oldalon az “Airport Adapter” részhez.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33735) totya694


totya694
őstag

Üdv!

Valakinek van-e esetleg tapasztalata Lenovo ThinkPad T530 (intel VGA) notira OS X telepítésbe? :R

Üdv:Attila

(#33736) Máté94 válasza totya694 (#33735) üzenetére


Máté94
addikt

(#33737) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

nekem viszont most jó nagy szerencsém van. vettem egy Skylake rig-et, alaplapnak egy ASUS Z170 Deluxe (wifis) lapot. Gondoltam vagy M.2 vagy 1/2Mini-PCI-e Inteles/atheros kártya lehet benne, szétszerelem és kicserélem egy Broadcomra. Erre mi van benne gyárilag?? Broadcom 94360HMB 1/2Mini-PCI-e ami oob támogatott. Még ki sem kell cserélnem, és full támogatott wifi+bluetooth-om lesz... pont nemrég fedeztem fel. :R Bár remélem így is lesz és nem kell mókolnom. :DD

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33738) totya694 válasza Máté94 (#33736) üzenetére


totya694
őstag

Köszi :R
Ilyen fórumokra én is rátaláltam csak kicsit komolyabb részletességgel kellene mivel utoljára egy [link] ilyen gépre raktam iAtkos 1.3-at (OS X Tiger) :B :))

Üdv:Attila

(#33739) Máté94 válasza totya694 (#33738) üzenetére


Máté94
addikt

Ha elolvastad a kommenteket, akkor ott van a github-os linkje, ahol leírja hogyan telepített.

(#33740) totya694 válasza Máté94 (#33739) üzenetére


totya694
őstag

Olvasgatom én csak nekem még az orosz nyelv volt a kötelező :B de a google segít (ahogy csak tud)

Üdv:Attila

(#33741) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

Stabilabb rendszert kapok, ha AMD-s alapokra rakom a hackintosh-t?

(#33742) kushwavez válasza Perbal1 (#33741) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem. az tény, hogy ma már nagyon egyszerű felrakni rájuk a mac-et, de nincs power management, és vannak appok amik nem működnek AMD-vel, nem lesz hardware decoder-ed sem. Ha jól tudom az iMessage, FaceTime sem működik rajta(szerk.: de, úgynézki arra is van fix). Nagyon sok buildet látok mostanában AMD-vel mert az sokkal olcsóbb, de én azt mondom ha teljesen ki szeretnéd használni a macOS által nyújtott élményt akkor maradjon az Intel...Egyszerűen arra van tervezve.
De szétnézhetsz az amd-osx.com nevezetű oldalon, direkt AMD-re van.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33743) Máté94 válasza Perbal1 (#33741) üzenetére


Máté94
addikt

Nem.

(#33744) Perbal1


Perbal1
tag

Köszi!

(#33745) rsanya87


rsanya87
tag

Sziasztok!
Szeretném kipróbálni az apple ökoszisztémát otthoni pc környezetben. Folyamatosan kutatok, keresek, de sok kérdés felmerült a keresések közben/után.
Ami konfig lenne első körben, egy 775 foglalatú lap, amibe c2d E6700 vagy E8500 kerülne (nem zárkózom el a Qxxxx cpu-któl, esetleg a xenonoktól sem, persze 775 foglalat maradna). A ram vagy 4gb ddr3 vagy 8gb ddr2 lehet. Vga-m van otthon egy Nvidia gt710 2gb ddr3. Az alaplap még bios-os, nem uefi-s. Erre melyik os-t lehetne feltenni, amivel gördülékeny lenne a gép? Esetleg egy két hasznos linket szívesen vennék. Valamint melyik ramot használjam? Illetve melyik cpu-t?
Köszönöm.
Sanya

(#33746) kushwavez válasza rsanya87 (#33745) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha van a prociknak SSE 4.1 támogatása akkor szerintem egy El Capitan (vagy Sierra) felmenne rá, bár azt nem tudom milyen gördülékeny lenne, és szerintem xenon. Első körben nézz utána hogy maga a chipset támogatott-e, ha nem akkor beleütközhetsz abba a problémába, hogy nem fogja látni a csatlakoztatott belső HDD-ket. Ramnak DDR3, a VGA az menne.
Nekem volt 2. generációs lapom (BIOS), Sierra nyögvenyelősen felment még rá és még nem is volt olyan rossz, de a hang néha akadozott, alvás nem működött, High Sierra már nem ment fel rá, nem látta az eszközöket (de nehezen meg tudtam oldani egy patchel), a vidikarimat onnantól kezdve csak egy porton tudtam használni. BIOS-os lapon elég nehéz a dolog, de volt elfekvőben egy megintcsak 2. generációs, már UEFI-s lapom, áttettem az i5-2300-as procimat és arra meg simán felment a Mojave, de még a Catalina is! minden probléma nélkül.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33747) Máté94 válasza rsanya87 (#33745) üzenetére


Máté94
addikt

Ha GK208 core van a GT710-ben, akkor lehet ra esely, maskepp nem. A GF119-es kuka.

Azt tudom, hogy akar Catalina is mehet LGA775-, csak buheralni kell egy picit vele. De nem vagyok tisztaban a reszletekkel.

(#33748) rsanya87 válasza kushwavez (#33746) üzenetére


rsanya87
tag

Köszi, akkor olvasgatok még.
Az alaplap ami lenne [link]
A 4gb ddr3 nem lesz kevés neki?
Keresek valami sokmagos kompatibilis xeon procit azért, tuti ami biztos.

(#33749) kushwavez válasza rsanya87 (#33748) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ha jól tudom az ICH10 chipset még Sierra alatt támogatott, úgyhogy akár jó is lehet.
De, azért egy 8 GB kellene az os-nek, csak a DDR2 miatt mondtam. Igazából lehet majdnem ugyanott vagy akármelyiket használod. szerintem a xeon-al nem lehet sok probléma, de 1. gen-es gépekre sosem pakoltam még mac-et, szóval részleteket én sem tudok.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33750) rsanya87 válasza kushwavez (#33749) üzenetére


rsanya87
tag

Elvileg sebességtesztek alapján sokszor a ddr2 800mhz gyorsabb mint a ddr3 1333, az időzítések miatt. Köszi, olvasgatok akkor még utána a dolgoknak.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.