Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) Mauzes válasza goran78 (#44445) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem nem vészes az ára, max piacradobásnál. Lego-nál annyiba kerül, mint a Rendőrkapitányság. Ha megnézed ennek a mai árát, akkor előbb utóbb itt körül lehet majd a Boutique is (vagy árfolyam miatt kicsit magasabb, de akkor sem sokkal).

(#44452) Tony21 válasza HUN_Sector (#44444) üzenetére


Tony21
tag

A 42104 Technic verseny kamion miért volt 1 éves sztori?
A párja, 42103 dragster még most is kapható. F@k logic ...
Gyereknek akartam idén év elején megvenni a drag mellé, eltűnt mindenhonnan ...

(#44453) balint82 válasza Tony21 (#44452) üzenetére


balint82
senior tag

A nem rossz deal apróhirdetési felületen elég sokan hirdetik. :D

Google Pixel 4a

(#44454) adalbert1 válasza LÁZ (#44449) üzenetére


adalbert1
veterán

Ááá, a párizsi étterem nekem is egy nagy bánatom, éveken keresztül gondolkoztam, hogy na majd mindjárt megveszem (de végül mindig másra költöttem az erre szánt keretet), még végül úgy jártam, hogy kivezették, a másodpiaci árára pedig eléggé húzom a számat (gyakorlatilag 2 jó áron lévő/akciós modular kijön belőle).
A hotelt felírtam a jövő évi listámra, a sarki garázson még gondolkozom, hogy tényleg kell-e nekem, vagy csak a fear of missing out hajtaná a vásárlásomat. :D

(#44455) Tony21 válasza balint82 (#44453) üzenetére


Tony21
tag

Volt 4000 körül is, de számomra rejtély, hogy miért futtatták ki 1 év után.
10k-ért meg köszönöm nem kérem, eddig csak jóáras Lego-t vásároltam :D

(#44456) Mauzes válasza adalbert1 (#44454) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem ezt az egyet megéri megvenni drágábban is. Iszonyatosan jól eltalálták a modulárisok között (talán a legjobb). Pont láttam 58-ért használtan, az pl teljesen vállalható ár szerintem (ettől én drágábban vettem anno).

(#44457) nexus6


nexus6
aktív tag

na hajnalban az intersparban indítottam, és halleluja pont volt még a 2 áhított jurassicos készletből, mától 30% van az intersparokban. igaz ott drágábbak voltak a készletek, de így a 30% plusz még ilyenkor szoktam beváltani a supershop pontjaimat is. na így klafa volt

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#44458) ayo válasza nexus6 (#44457) üzenetére


ayo
addikt

múltkor se voltak rossz árak, sokszor meg lehet úszni a szállítási költséget, meg ugye a dobozmizériát. szóval mondhatni best buy árak voltak. ma én is megyek és ránézek :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#44459) RapaNui1 válasza goran78 (#44450) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Úgy látszik korán örültem, mert reggel hívott az eladó hogy annak adja el aki már korábban is vásárolt tőle. Ezt követően megpróbáltam egy másikat megvenni de már azt is eladták, bontatlan készletért, azért hogy én kibontsam és összerakjam nem látom értelmét kiadni 30-40k val többet, így egyenlőre nem lesz Párizsi étterem. Talán majd karácsony után.

(#44460) LÁZ válasza RapaNui1 (#44459) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ezt akkor már tudta előtte is...gondolom nem arra ébredt reggel, hogy akkor most 'másnak adom oda', pláne úgy, hogy elvileg már megegyezett veled... :(

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#44461) magickonfig válasza RapaNui1 (#44459) üzenetére


magickonfig
tag

korrekt egy faszi...

(#44462) Mauzes válasza RapaNui1 (#44459) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez az volt, aki 58-ért hirdette meg? Mert ha igen, akkor a fentebbi kommentem már nem érvényes. Amúgy én ezt már többször láttam 60-70 között használtan, szóval érdemes lehet várni egy kicsit. 60 helyett én sem venném meg bontatlanul (mondjuk 85-ért), de 70 helyett mrá lehet.

(#44463) RapaNui1 válasza Mauzes (#44462) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nem. Ez jófogás hirdetés volt 54990.ft ért. Elvileg miután beszéltünk telefonon és megállapodtunk azt követően döbbent rá, hogy csomagban valakinek korábban már odaígérte a terméket és ezért hívott fel ma reggel. Most ez vagy igaz vagy sem, végül is amit mondott még hihető is, vagy ha szkeptikus akarok lenni lehet hogy valaki ráígert az adott árra. Végül is mindegy, megértem őt is, de kicsit sajnálom is mert egy csöppet már beleéltem magam. Még jó hogy nem gyereknek lett volna, mert akkor most magyarázkodhatnék vagy vehetnék egy jóval drágább bontatlant hogy ne törjem össze a szívét. :)

(#44464) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Gyűjthető minifigurák beazonosíthatóságára van valami trükk? Láttam nem egy olyan hirdetést, amiben bontatlan, de nevesített figura volt.

Meg elkelnek ezek 4-5 ezerért is? Némelyiknek jól felment az ára az eredeti boltihoz képest.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44465) thomeef


thomeef
őstag

[Ford Gt-s speed champion készlet akció], ilyen olcsó még nem volt tudomásom szerint :)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#44466) Mauzes válasza thomeef (#44465) üzenetére


Mauzes
őstag

Tescoban valami 12k volt az előző akcióban. :)

(#44467) thomeef válasza Mauzes (#44466) üzenetére


thomeef
őstag

Oké. De ez elérhető mindenkinek az egész országban, nem pedig 3 üzletben, a 850 teszkó üzlet közül. Akkor a legjobb online ár, így remélem mindenkinek megfelelő lesz.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#44468) Throme válasza thomeef (#44465) üzenetére


Throme
veterán

Az emagról tudtam beszerezni egy forinttal drágábban, mint az általad linkelt ár.
Szóval lehet tényleg eddigi legalacsonyabb online ár ez a mostani. :K

(#44469) bobafett válasza Dilikutya (#44464) üzenetére


bobafett
tag

Minden gyűjthető beazonosítható fél perc alatt kibontás nélkül is. Én ezeket szoktam használni, 100% volt eddig a pontosság.

(#44470) Dilikutya válasza thomeef (#44467) üzenetére


Dilikutya
félisten

Müllerben is volt olcsóbban, bár ott a készlet boltonként változik.
Kár, hogy nekem a Bronco nem tetszik, egy régi Ford GT-t kellett volna beletenni helyette, mint pl. a Corvette-nél is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44471) bobafett válasza RapaNui1 (#44463) üzenetére


bobafett
tag

Nemrég hirdettem pár dologot a jófogáson, volt egy olyan készlet, amiért szabályos közelharc folyt. (Valószínűleg nagyon eláraztam. :D) Meglepett, hogy volt jópár olyan üzenet, ismert FB csoportos gyűjtőktől is, akik simán elkezdtek rábeszélni, hogy többet adnak, csak nekik adjam az első jelentkező vevőjelölt helyett. Ez azért elég rossz szájízt hagyott bennem, főleg, mert voltam már én is párszor ennek a rosszabik végén.

(#44472) Mauzes


Mauzes
őstag

A 10274 Ecto-1-ről mi a véleményetek olyan szempontból, hogy a hasonló Creator Expert termékekkel összehasoníltva? Azt láttam itt, hogy többeteknek nagyon tetszett. De én arra lennék kíváncsi, hogy mennyivel másabb/élményben milyenebb, mint pl egy Mustang. Persze azon kívül, hogy nagyobb elemszámú.

A másik oldalon ugye az van, hogy jelentősen drágább (fajlagosan), ezért kérdezek rá, hogy ez mennyire érték arányos.

(#44473) kbalage2 válasza Mauzes (#44472) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Szerintem a legjobb Creator Expert autó az összes közül. Hatalmas, részletes, szuper építési megoldások vannak benne és több a működő dolog benne/rajta mint egy átlag mostanában kiadott Technic kocsiban (persze ez inkább az utóbbiakat minősíti sajna).

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#44474) Throme válasza Dilikutya (#44470) üzenetére


Throme
veterán

Régi ford gt volt már, ráadásul dupla szettben. Igaz még a 6 bütykös érában.

(#44475) Dilikutya válasza Throme (#44474) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az igaz. De a Bronco nekem akkor se passzol ide valahogy. Nem is tetszik, de az más kérdés, élőben se. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44476) Dilikutya válasza bobafett (#44469) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tapogatós módszert tudom, de nincs valami más? Régen nézegettem, voltak leírások különféle kódokhoz a zacskó tetején a ragasztott részen, de sose próbáltam azzal beazonosítani.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44477) balint82


balint82
senior tag

Technic BMW motor 42130

Fotó : promobricks.de
K E T T Ő S Z Á Z EUR

Ettől függetlenül nagyon szép.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#44478) ayo válasza Dilikutya (#44476) üzenetére


ayo
addikt

azzal tolja mindenki. múltkor mikor profi boltkifosztókat láttam a boltban, azok is tapizták, mint a gép :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#44479) bobafett válasza Dilikutya (#44476) üzenetére


bobafett
tag

Én próbáltam anno a kezdeti szériáknál a pöttyös módszert, de nem volt megbízható. Szerintem mindenki tapogat, aki bontatlant árul beazonosítva.

[ Szerkesztve ]

(#44480) manokaj válasza Mauzes (#44472) üzenetére


manokaj
tag

Nálunk az asszony rakta össze az ecto-t, én a mustangot. Mindkettőt nagyon jó volt összerakni, de azért kicsit irigykedtem rá 😀

(#44481) maross válasza thomeef (#44467) üzenetére


maross
veterán

marketplacerol is kijon ennyivel, postaval

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44482) balint82 válasza balint82 (#44477) üzenetére


balint82
senior tag

Itt már vannak értelmes minőségű képek. Egészen brutális lett.

Google Pixel 4a

(#44483) bobafett válasza balint82 (#44482) üzenetére


bobafett
tag

Vagy nézzétek a topiktárs remek videóját! :)

(#44484) LÁZ válasza balint82 (#44477) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

60+ matrica :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#44485) balint82 válasza LÁZ (#44484) üzenetére


balint82
senior tag

Mindezt 75e áron :O

Google Pixel 4a

(#44486) Memmaao válasza Mauzes (#44472) üzenetére


Memmaao
addikt

Azt nem merném kijelenteni, hogy a legjobb creator expert autó, mert azért elég sok jó autó jött ki ezen a vonalon eddig is. A legnagyobb, legjátszhatóbb. És pl egy edigitalos 47e ft-os sérült csomagos áron 20ft/elem egyáltalán nem vészes érte!

My name is Bond, James... Dean.

(#44487) Mauzes válasza Memmaao (#44486) üzenetére


Mauzes
őstag

Igen, annyiért jó lett volna. Volt ma a honlapon az újszerű listában még eladó és kis gondolodás után meg akartam venni. Erre kosárba már nem engedte tenni, mert valójában elfogyott...
Ha itt valakinél lapul és nem kell neki, szóljon. :)

(#44488) Throme válasza balint82 (#44477) üzenetére


Throme
veterán

Nagyon klassz lett és Balázs videója után még inkább tetszik.

Azt nem tudom, hogy örüljek-e neki vagy sem.
Örülök, mert nagyon részletes, kidolgozott.
Viszont nem tudom így mi lesz a szériával?!
Biztos nem 1 szett miatt hoztak ki új alkatrészeket (felni, gumi, szélvédő....), így - sikertől is függően - egy újabb sorozatot kapunk. Kérdés folytatják a régit, a kisebbet.
Ott is történt egy frissülés még 2017-ben. Azt is egy BMW motor hozta el, de méretben nem igazán, csak elemszámban kaptunk többet.
Itt viszont sokkal több alkatrészről és sokkal nagyobb méretről beszélhetünk....
Régiek 3 éves ciklusban érkeztek. Tavaly kaptuk a ducati-t, így 2023-ban lenne esedékes a következő.
Mindenesetre nálam beszerzésre kerül ez a giga moci :K

(#44489) Napfénysüti válasza balint82 (#44477) üzenetére

Nem csípem a BMW-t mint márkát de jól néz ki. Viszont ez a 200 euró kegyetlen. Oké elég sok darabos (ha ugyanaz a méretarány mint a Ducati akkor eléggé csodálkozom az elemszámon) de gondolom szép plusz is kell fizetni a BMW logóért mint mindig.

Més que un club!

(#44490) Throme válasza Napfénysüti (#44489) üzenetére


Throme
veterán

1920 darabos és érezhetően nagyobb a megszokott motoroknál.
Nézd meg Balázs videóját :K

(#44491) Mauzes válasza Throme (#44490) üzenetére


Mauzes
őstag

De akkor is nagyon drága. Nem hogy egy Land Roverhez képest, de egy Bugattihoz képest is drágább fajlagosan.

(#44492) thomeef


thomeef
őstag

Lego. Drága. De meglepő még mindig egyeseknek. :U

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#44493) Throme válasza Mauzes (#44491) üzenetére


Throme
veterán

Lambonál olcsóbb
Lambo 3696/350
bmw 1920/200

(#44494) Mauzes válasza thomeef (#44492) üzenetére


Mauzes
őstag

Igazán konstruktív volt ez a leereszkedő komment. Mintha nem lenne különbség egyes készletek ár/érték aránya között. De hát igen, a pór nép itt fanyalog az árak miatt, míg a komoly emberek csak legyintenek minden drágításra.

(#44495) Throme válasza Throme (#44493) üzenetére


Throme
veterán

faxt... nem tudok számolni :B
fordítva ... szóval jah drágább a motor....

[ Szerkesztve ]

(#44496) wolfcsibe84 válasza Mauzes (#44494) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Hagyd el! Ez ma már a második ilyen jellegű hozzászólása volt. Lehet, hogy rossz napja van... :))

(#44497) magickonfig


magickonfig
tag

Komolyabb (idősebb korosztályt megcélozva) szetteknél , Egyre nagyobbat ad ki a Lego mostanság. És nem is keveset, szinte mindegyik nő nő és nő. wtf :F

(#44498) thomeef válasza Mauzes (#44494) üzenetére


thomeef
őstag

De most őszintén, olvástál itt valaha olyat, hogy új készlet és vááá ez de olcsó? :D Nem, mert relatíve minden készlet drága. Szerintem is az. De ezen hogy mindig meg kell lepődni, nem értem.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#44499) timar88 válasza magickonfig (#44497) üzenetére


timar88
tag

Valóban, de eközben a gyerekeknek szánt szettek meg összemennek és leegyszerűsödnek az óvodás szintre ;] :DD

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#44500) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Középkori kastély vagy 3 db MOC készítéséhez elfogadható áron nincs valakinek? Nyugodtan keressetek meg privátban.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.