Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) goofy85


goofy85
kezdő

Csömör Auchan

Még van akciós Porsche is.

(#44302) sb válasza kbalage2 (#44300) üzenetére


sb
veterán

Igen, az egyik videódban a motor elnevezésen már fogtam a fejem.
A gyereknek külön el kellett magyarázni, hogy miért van még névből is egy rakás ugyanarra.

Látszott rajta, hogy nem érti ennek meg mi értelme van. Gyerekként még olyan életszerű mechanizmusokat nem ismer mint a "csak úgy", "mert pár felnőtt nem tudott megbeszélni valamit". :D

Kissé megkésve, de gratula a 100k-hoz! :)
Legyen boldog 101k-t! ...és akkor nem késtem. :D

[ Szerkesztve ]

(#44303) balint82 válasza goofy85 (#44301) üzenetére


balint82
senior tag

Vigyázz, ez annyira nem is akció. Múlt héten 71k volt valahol.

Google Pixel 4a

(#44304) timar88 válasza Memmaao (#44298) üzenetére


timar88
tag

Nyalóka :D Hát végülis nyalogathatod, nagy bajod nem lesz tőle ;]
Ezek bábuk akarnak lenni, majd csinálok rendes képet, ha kész az összes. 28 centi magasak, alul lehet fogni, aztán kehet játszani bábszínházasdit vele. :)

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#44305) timar88 válasza maross (#44299) üzenetére


timar88
tag

1 studdal kisebbre vettem, annál jobban nem tudom. Így ugyanakkora mint a télapó. A tobbit is szerintem egy magasra csinálom majd.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#44306) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Ahogy ígértem, hozom a képeket a figura állványról. Az idei év termései majd karácsony után kerülnek be, de lassan megtelik.. Egyszer családi ház esetén, kap egy teljes falat és led vílágítást. De egyelőre jó ez így. :)


AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#44307) Pötyi válasza kbalage2 (#44300) üzenetére


Pötyi
őstag

Azért feltűnteti a Brick & Pieces is a design ID-t, csak nem a névben, hanem a leírásban. Így rákeresni valóban kissé nehéz, de ha egyszer megvan, akkor már könnyen be lehet azonosítani.

QNX is cool!

(#44308) kbalage2 válasza Pötyi (#44307) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Tudom hogy feltünteti,a példa arra vonatkozott hány féle azonosítója és neve van ugyanannak az alkatrésznek

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#44309) Pötyi válasza kbalage2 (#44308) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát egen. Ezt sajnos tudtuk. Na és nem csak elemnévből/azonosítóból van többféle, hanem a színek nevéből/azonosítójából is...

QNX is cool!

(#44310) koncsik válasza Mozaart (#44306) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

OMG, ultra kúl :K :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#44311) Lajti


Lajti
tag

Micimackó pú jó áron a mall-nál :D

(#44312) czanga


czanga
őstag

A Tesco jelenlegi Star Wars felhozataláról (ár tekintetében főleg) csinált valaki képet, hogy vajon érdemes e megkeresni a kártyát és kinézni még így utolsó pillanatban?

[ Szerkesztve ]

(#44313) Gergőke88 válasza czanga (#44312) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nagyban áruház függő, hogy hol mi van :(
Esetleg valaki nyíregyháza környékéről aki elmenne a tescoba?
Elutalom az árát előre…

[ Szerkesztve ]

(#44314) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Store-nak ntom minek telefon :(((:F....1 órája próbálom elèrni őket mindegyik helyen, de bnak felvenni...nem.gondolnám, hogy a járvány kellős közepén tele lenne az összes bolt :W

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#44315) Ereshkigal válasza Mozaart (#44306) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nekem "kicsit" lehangoló ez a fekete háttér. Én tuti világos színt választanék, sok fénnyel (megvilágítással). Bocs, kussolok. :)

(#44316) lm83 válasza czanga (#44312) üzenetére


lm83
őstag

75311: 11190
75310: 5399
75267: 4099
75299: 8199
Ezek az akciós áraik, nagy szettett nem láttam.

(#44317) vwpolooo


vwpolooo
csendes tag

[link]
sziasztok
Dunaújváros, ha valakinek kell valami, írjon privátot.
üdv mindenkinek

(#44318) Mozaart válasza Ereshkigal (#44315) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nekem a Star Warshoz jobban bejon a fekete. Ez egy komor vilag. :D De egyszer majd lehet feher lesz az egesz falas polc neki.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#44319) czanga válasza vwpolooo (#44317) üzenetére


czanga
őstag

Köszi mindenkinek! Akkor most ez kimarad. Nem igazán van olyan ami tetszene és még nincs meg. :R :R

(#44320) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Tudtok nekem segíteni, hogy ezek az elemek melyik Star Wars készlet darabjai lehetnek? Össze voltak építve.

Leestek vhonnan, de nem jövök rá melyikről. :D

[ Szerkesztve ]

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#44321) thesound válasza _Balee_ (#44320) üzenetére


thesound
őstag

75183?

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#44322) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Nincs meg, szóval biztos nem arról.

[ Szerkesztve ]

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#44323) ayo válasza vwpolooo (#44317) üzenetére


ayo
addikt

OMG városközpont kb. féláron, az nem lenne rossz :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#44324) Ereshkigal válasza Mozaart (#44318) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Van benne ráció. :)

(#44325) Throme


Throme
veterán

egy kis WV
még nincs kész teljesen a világítás, csak egy része de nagyjából megvagyok. Még gyerkőc megkapja Mikulásra a Mikulás szánját, én meg a karira a Télapó látogatása szettet, azokkal kiegészül idén a giccsparádé :D .
Vonat motorizálva már tavaly.

(#44326) magickonfig válasza vwpolooo (#44317) üzenetére


magickonfig
tag

uhhh van még ott Hajó a palackban :O :O

(#44327) LÁZ válasza _Balee_ (#44320) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

szürke....bármelyiké :DDD :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#44328) Anni21


Anni21
friss újonc

sziasztok,
abszolút nem értek a témához csupán a véleményeteket szeretném kikérni :)
Karácsonyra szeretném meglepni a barátomat (20 éves) egy lego-val de döntésképtelen vagyok, hogy melyiket vegyem. Eddig kettőt néztem ki neki a Nasa apollo 11-etés a Fiat 500 Creator-t. (Árban kb eddig vagyok "eleresztve" :B )
Ti mit ajánlanátok?
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.
előre is köszi

(#44329) LÁZ válasza Anni21 (#44328) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

üdv,

Kérdés, hogy melyik témakör érdekelheti jobban, a kettő közül az Apollót tartom jobb választásnak, ha nem annyira autós, de pl akkor a nemzetközi űrállomás is érdekes lehet.
Ha meg szimplán csak vmi érdekeset szeretnél, akkor sztem a Hajó a palackban is opció lehet.

szuperhíró vonalon a kicsi Thumbler is jópofa sztem (és akkor mellé pl az űrállomás is beleférhet), vagy valamelyik starwars sisak szintén..

na, gondolom jó sokat segítettem :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#44330) Mauzes válasza Anni21 (#44328) üzenetére


Mauzes
őstag

Szia, hát ez nagyon szubjektív. Talán attól függ, hogy mennyire szereti az űr tematikát vs. autókat. Szerintem az Apollo jobb szett és különlegesebb is, de ha valaki autó fan, akkor a Fiat is jópofa (még ha a Fiat nem is a legmenőbb márka vagy típus a Lego autók között). De még egyszer mondom, ez eléggé szubjektív.

(#44331) RapaNui1 válasza Anni21 (#44328) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én mindenképp a Fiat 500 ra szavaznék több okból is. Játszhatóbb mint az Apolló 11, alterntív építési témákban gondolok itt a rebrickable oldalra MOC terén sokkal több lehetőség van benne, mindenki ismeri szemrevalóbb, vidámabb, színesebb mint az Apolló 11, de természetesen ha az ELTE űrmérnöki karán tanul akkor talán inkább az Apolló 11

(#44332) Throme válasza LÁZ (#44329) üzenetére


Throme
veterán

... érdemes azt is nézni, hogy az adott témakör többi tagja mennyire beszerezhető épp ésszel (és ugye, ha most erre van keret, akkor nem játszik a BL horror árazása régebbi szettekre). Creator expret/18+ szetteket pedig most is be tud még szerezni (talán mustang, aztán van porsche, vagy pickup).
szvsz

(#44333) LÁZ válasza Throme (#44332) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az ok, de pl a hajó, fészbukon is megvan 20-22ből, az űrállomás is ugyanennyi a neten, így simán mellé fér egy kicsi thumbler, de ha jobban érdeklik az autók akkor fityó..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#44334) Throme válasza LÁZ (#44333) üzenetére


Throme
veterán

A fityó nem a kispolák volt? ;)

(#44335) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Végre rászánnom magam, és az eddig csak dobozban lévő egyben lévő szetteket, szétszedem, és műanyag tasakba teszem. Ti honnan szoktatok símitózáras műanyag tasakot rendelni? Illetve melyik a jobb a sima cippzáras vagy símitózár por és tartósság szempontjából?
Beláttam, hogy ez a leghely takarékosabb módja. Jelenleg harry potter szettek egyben vannak egy dobozban -sajna nincs helyük, pedig idén vettem egy Bolyhoska és egy WC szettet jól mutatnának egyben de hova.. :( , néhány jobban mutató sw hajó és darabjaira szedve egy másik műanyag dobozban sw szettek. De egységesítem és mindent tasakokban elteszek, persze összeszámolom mi hiányzik. (Bár erről már korábban van egy excelem, de újra átnézem :), egy mérés nem mérés )

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#44336) balint82 válasza Mozaart (#44335) üzenetére


balint82
senior tag

Nekem az IKEA istad sorozat nagyon bejött, azóta mindent ilyenekbe szelektálok.

Google Pixel 4a

(#44337) ayo


ayo
addikt

Sparban csütörtöktől megint 30% minden LEGOra. Volt pár jó akció múltkor is. Nagyjából a szállítást meg lehet spórolni.

http://jateknaplo.blog.hu

(#44338) nexus6 válasza ayo (#44337) üzenetére


nexus6
aktív tag

ez jó hír, nagyon thx! pont most drágította azt a készletet a kocka amit keresek a fa alá...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#44339) Freddy76 válasza Mozaart (#44335) üzenetére


Freddy76
addikt

Ikea Istad zacskó. Három kiszerelésben hat méret.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#44340) Mauzes válasza Mozaart (#44335) üzenetére


Mauzes
őstag

Ha leginkább tárolni kell, akkor az Ikea istad tök jó szerintem is, sokféle méret, olcsó, könnyen beszerezhető.
De ha csak az abszolút minőséget nézem vagy gyakori nyitás-zárás a cél, akkor ettől van egy még jobb fajta zacskó, a csúszózáras. Ebben a simítást egy kis műanyag segédpöcök végzi. Ezzel kényelmesebb és gyorsabb a zárás/nyitás. (Na nem mintha a sima verziót olyan bonyolult lenne, de ez egyszerűen jobb. Kb mint amikor a telódon 6 kattintás kell egy funkció elérésehez vagy csak 3, akkor a 3-at jobbnak fogod érezni). Viszont ez kicsit drágább.
Cipzáras alatt ha ténylegesen egy cipzár szerkezetes tasakot értesz, azt én semmiképp nem használnám.

[ Szerkesztve ]

(#44341) sb válasza vwpolooo (#44317) üzenetére


sb
veterán

Kicsit én is nyálcsorgatok a Bronco-ra. :D De úgy látom a vontató itt is elfogyott (csokoládé nem is volt).

@HUN_Sector
A konténer ajtó új elem, a régi ajtó kapott egy keresztirányú "vasat" a zárnák.
Köszi. A "régi" milyen készletben található meg? Kerestem ajtót és keretet is, de nem találtam hasonlót.

@Lajti, #44283
Így érthetőbb a dolog. Az hittem újracsomagolt cuccról van szó.
Bár még így is azt mondom, hogy tök életszerű működés, hogy nincs a boltban raktárkészlet, nem lehet ott helyben válogatni. Még akkor sem ha vadi újat veszel. Sajnos ezt el kell fogadni.

De új terméknél ha nem sikerül elsőre megfelelő minőségűt adniuk és utána várni kell a cserére... esetleg többször is, vagy ugyanazt adják vissza az már tényleg nem az a kategória amit elvárna az ember.

Összességében amit mondani szerettem volna:
1. Újracsomagoltnál el kell fogadni, hogy nincs közös referenciapont. Valamit vársz, valamit adnak és kiderül megfelel-e.
2. Újnál viszont a boltnak kéne figyelnie arra, hogy megfelelő minőséget adjon elsőre is. Ha utána nem tudják azonnal cserélni az elméletben érthető, de nem igazán elfogadható. Ilyen helyzetbe nem kellene eleve belekerülni. Vagy teljesítsenek vagy legyen lehetőség másikat választani helyben.

(#44342) Pötyi válasza sb (#44341) üzenetére


Pötyi
őstag

30179:

60616:

QNX is cool!

(#44343) sb válasza Pötyi (#44342) üzenetére


sb
veterán

Igazából az ajtó mindegy is, van változás (talán) ránézésre de abból kb. bármelyik jó lehet.
A keret érdekes mert ekkorára nem emlékeztem, hogy létezne és korábban szerettem volna ilyen méretű konténerre vmi normális ajtót.

Ez nem látszik osztottnak:

[ Szerkesztve ]

(#44344) Pötyi válasza sb (#44343) üzenetére


Pötyi
őstag

Eddig csak négy bütyök széles ajtókeret létezett. Ez a hat bütyök szélességű, kétszárnyú az újdonság. Eddig ilyen nem volt. Ebben a készletben debütál. Pont azért nem találtál eddig ilyet, mert nem volt.

QNX is cool!

(#44345) sb válasza Pötyi (#44344) üzenetére


sb
veterán

Akkor jól gondoltam. Hiánypótló. :)
HUN_Sector válasza nem volt világos, mert szó volt "régiről" is de akkor valamit én értettem félre.

(#44346) maross


maross
veterán

ujratoltottek az edigis ujracsomi reszleget. Varosi kisallat kereskedes 18k/db, ninjago varosi lombhaz 72k.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44347) balint82 válasza maross (#44346) üzenetére


balint82
senior tag

Az írógép is jó árban van.
Viszont célszerű utánanézni:


A felső újszerű, az alsó új, bontatlan. :DD

Google Pixel 4a

(#44348) Memmaao válasza balint82 (#44347) üzenetére


Memmaao
addikt

Hát ja, mindig érdemes végig túrni a netet a legjobb árért. Az ecto 1 pl parádés, és az én példányom alig volt sérült, kb 1-2 horpadàs. Viszont össze fogom rakni, szóval mind1 a doboz.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#44349) Lajti válasza sb (#44341) üzenetére


Lajti
tag

Újracsominál tré a doboz, annyival olcsóbban adják, ez teljesen oké.
Újnál nem gond, hogy nincs éppen készleten, megvárom szívesen, míg lesz. A gond az, hogy ilyet emagnál nem lehet, mert raktárkészletre kerül amit visszaadsz és így lesz raktáron, és ugyanazt kapod vissza. Ediginél meg nincs ilyen gond.

(#44350) Lajti válasza maross (#44346) üzenetére


Lajti
tag

Kösz! A lombházat berendeltem. Van egy tökéletes állapotú bontatlanom a kockashoptól, de nekem lesz összerakásra, még 14 napon belül van, úgyhogy visszaadom nekik. Megtarthatnám későbbi eladásra de úgy látom, elég sokan hirdetik 80 körüli áron, többen már elég régóta. Lehet ugyan, hogy több van egy-egy emberkének, de az az érzésem, hogy mivel ez nem deklaráltan 18+-os készlet, nehezebb eladni.
Kisállatkereskedés meg jól jönne, de van már egy, amit összeraktam. Amúgy szerintem nagy faja kis készlet, és mindhárom összerakása jó!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.