Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) King Unique válasza _BM_ (#5800) üzenetére


King Unique
titán

Én is csak az A80-on láttam ilyet,többin v usb2/usb3 MicroB van,ált külső mobilracknél is.
De mi ez a "nincs szükségem USB3-ra.",mért mihez kell, médialejátszóhoz? :F
A80-ba sima 2.0 A-A kábel is bedugható,azzal is megy azt hiszem,de amit adnak hozzá A-A 3.0 kábel,az is dugható bármilyen sima 2.0 csatis cuccba,menni fog vele. :K

Ha meg annyira nem kell usb3,vegyél sima usb2-es A70-et :K ,bár az +sebesség jól jöhet később,meg mondom a 3.0-ás is megy full 2.0-ba...

[ Szerkesztve ]

(#5802) _BM_ válasza King Unique (#5801) üzenetére


_BM_
senior tag

Köszi a választ, asszem, az A80 lesz a nyerő. Most akkor az USB3 csati csereszabatos az USB2-vel? :B

(#5803) King Unique válasza _BM_ (#5802) üzenetére


King Unique
titán

A80-nál elvileg igen (v,h érted pontosan :F ) pont a sima "A" csatlakozó miatt,többinél pont a más usb3 microB miatt nem,bár vki múltkor sima okostelóhoz adott usb2 A-microB-t (szűkebb,mint a normál) is beledogott 3.0-ás külső hdd-be és ment.

[ Szerkesztve ]

(#5804) _BM_ válasza King Unique (#5803) üzenetére


_BM_
senior tag

Tehát az "A" csati az csereszabatos, de a micro B az nem (ha jól értem).

(#5805) King Unique válasza _BM_ (#5804) üzenetére


King Unique
titán

Igen,pontosan. :K

(#5806) _BM_ válasza King Unique (#5805) üzenetére


_BM_
senior tag

:R

(#5807) King Unique válasza _BM_ (#5804) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy persze nem teljesen ua az usb2 és az usb3 "A" csati,belülről,érintkezők se :N ,csak úgy van okosan megcsinálva,h "belemenjen",kompatibilis legyen. :K

(#5808) Core2duo6600 válasza wolfman (#5791) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A külön wiyno, és külön keretet nem ajánlom.
A gyári megoldások esetén elég a 2,5 colosnak is egy kábel.
Nekem van egy 30 gigas asus 1.8 as, 20 000 rá a másolás.
Hát még az usb2 est sem használja ki, nem tudom, hogy a kis méret, vagy a gagyisága miatt ilyen lassú, bár nem volt drága, de ha azt nézzük, hogy 30 giga volt 7 000, akkor egy 500 as my passporttal jobban járok még ha 2 szer ennyibe is kerül.

(#5801) King Unique
Van nekem egy PQI 320 as USB 3 as. H566 os. (WD Blue van benne)
Látszólag a kábel mind a 2 vége egyforma, vettem 2 kábelt, a cél az volt hogy az itthoni és a benti gépben is legyen egy, így csak a hdd ét hurcolászom.
Akkor még nem volt front usb 3.0 ám (Nem külön, gyárilag adták a laphoz)
És jött a pofáraesés, nem megy.
Tehát, hogy bármilyen A-A kabocával megy, nem szentirás.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5809) vlevi válasza Core2duo6600 (#5808) üzenetére


vlevi
nagyúr

"És jött a pofáraesés, nem megy."
2.5-es vinyó? Azok valami miatt nagyon kényesek a madzagra, és szinte biztos, hogy a hosszabbító nem tetszett neki. Például az én 3.5"-s, USB3-as vinyóm gond nélkül működik USB3-as sebesességgel (azaz 90-100M sebesség) egy hosszabbítón keresztül, mert nekem sincs előlapi USB3-am, az asztal alá viszont nem akarok bújkálni. Ezzelszemben a 2.5"-s USB2-es vinyóm NEM megy hosszabító kábellel, sőt, nagyon kevés kivételtől eltekintve csak a saját kábelével hajlandó hosszabb ideig huzamosan működni.

(#5810) King Unique válasza Core2duo6600 (#5808) üzenetére


King Unique
titán

Igaz,valóban nem szentírás :R ,én hasonló hosszúra értettem (rövidebb,minőségibb),mert 2,5"-eknél hosszabítókkal akadhatnak gondok,tény,v csak a sajátját "szereti.". Amiket eddig én próbáltam 1x-2x A-A usb2(vagyis haver A80-ja ment vele),ill. más hasonló méretű usb3 A-MicroB, azzal ment a 2,5" usb3-as hdd,de akadhatnak kivételek.Vagy,amit korábban kipróbált vki,okosteló sima usb2 kábele,usb3 MicroB-be "félig beleerőszakolva",nálam azzal is ment,de csak 1x kipróbáltam,ennyi... :D
Különben is,nem értettem soha,mit problémáznak egyesek kábelekkel,miért akarják erővel másikkal használni,amikor gyárilag jár hozzá az új fajta,amit cipelni,azért nem nagy nyűg,legalább is nekem... :N

[ Szerkesztve ]

(#5811) Core2duo6600 válasza vlevi (#5809) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem hosszabító kábelről volt szó, hanem kék A-A ról.
Valami csavar lehet benne, mert a gyári kábelt bármilyen irányban bedugva megy.
Ezzel amit vettem ugyanolyan hosszú nem, a motor elindul, felpörög és utána nem történik semmi.
Hosszabító van, mert van a cégnél olyan is gond nélkül megy.
2,5 es ről van szó amúgy.

(#5810) King Unique
Nem nyűg, ez igaz, de mivel a csatlakozól hátul vannak, el akartam kerülni az asztal alá bújást, ez a cégnél gáz itthon hozzáférek a hátuljához, csak fel kell állni.

A fönök vette valami fordítót, na azzal megy.
Tehát valami trükköt bevetettek, hogy csak a sajátját szeresse, most azzal használom.
De ha az megsérül nem tom mi lesz, már sikerült a széket rátolnom persze mikor benne ültem, már volt mind a 2 végén egy kis fokozás, meg kalapálás, de még megy a kábel.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5812) Tbor válasza King Unique (#5798) üzenetére


Tbor
tag

Megrendeltem az Apacer-t. Mastercard-os vásárlásnál 2000 Ft. kedvezményt is adnak :)
Majd megírom milyen típusú lemez van benne.

(#5813) Talisman


Talisman
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Adattárolásra, és noti hdd kímélés érdekében külső winyóban gondolkodom, de az elvárásaimnak megfelelőt nemigazán találok, aminek meg kellene felelnie:
eSATA, minél nagyobb tárhely(500 minimum :D ), ne kelljen külső adapter hozzá, (emiatt valószínűleg csak 2,5"-sak jönnek számításba, ha jól sikerült kivennem), és mindezt minél olcsóbban. :D

Előre is kösz mindenkinek!

Adelante tormenta!

(#5814) Core2duo6600 válasza Talisman (#5813) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, bármely gyári megoldást választhatod

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5815) vlevi válasza Talisman (#5813) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az "eSata" és a "ne kelljen külső adapter hozzá" feltételek nem ütik egymást?

(#5816) Lac99


Lac99
tag

Megérkezett a 2 TB-os WD My Book Essential USB 3.0 merevlemezem, most ismerkedem vele. :-) Két kérdésem lenne:
- jól olvastam a manualban, hogy ha a gép kikapcsol, akkor kikapcsol a lemez is automatikusan? Azért fontos az infó, mert a gép kikapcsolása után én áramtalanítok is, ezért nem mindegy, hogy ő is elalszik-e magától, mert olyan helyre tudom csak tenni, ahol nem érem el a kikapcsológombját. Szétcseszni meg nem akarom rögtön. :-)
- van értelme betűjelet cserélni külső vinyónál? Ha megváltoztatom mondjuk S-re, később esetleg lecsatlakoztatom, majd visszateszem, emlékezni fog arra, hogy ő S volt korábban, vagy megint a soron következő betűjelnek teszi majd be?

(#5817) vlevi válasza Lac99 (#5816) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen. Lekapcsol. És akkor is lekapcsol, ha leválasztod, és kihúzod az USB-t. Sőt, ha 30 percig nem használod, akkor is leállítja a lemezt. Ilyenkor nem bont le, a gépen továbbra is látod, de ha 30 percig semmi nem nyúlt hozzá, akkor a következő alkalommal kicsit néhány másodpercig eltart, mire teljesen feléled.

[ Szerkesztve ]

(#5818) Core2duo6600 válasza vlevi (#5815) üzenetére


Core2duo6600
veterán

De igen.

(#5817) vlevi
Azért a virnyákírtó néha ránéz vagy nem tom mi, de nálam előfordul, hogy a külsők ki be ki be , na ekkor szoktam kihuzogatni mindet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5819) vlevi válasza Core2duo6600 (#5818) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a WD Smartware-t felrakod, akkor annak a beállításaiban ez az időzítő kikapcsolható. Nekem viszont jó ez így, mert tévére is rá szoktam dugni a vinyót, és ott jó az, ha már nem a vinyót nézem, hanem mást, akkor leáll, de nem kell kihúzgálni.

[ Szerkesztve ]

(#5820) sti10p válasza King Unique (#5777) üzenetére


sti10p
senior tag

Köszönöm az ajánlást, végül a WD passport-nál döntöttem, bár ez a legdrágább és a legkevésbé design-os, de fő hogy megbízható és föleg a tok tetszik nagyon mert bizony gyakran fogom hurcolászni (inkább ezt mint a a notit :D ), bár kérdés, hogy itthon hol/mikor lehet majd kapni, mert a WD shop oldalán is "out of stock" a case és ott is csak fekete van... :F

[ Szerkesztve ]

XY

(#5821) King Unique válasza vlevi (#5815) üzenetére


King Unique
titán

Adapterre gondolt valszeg,ami ált. 3,5"-eknél van,+1 usb tápkábel talán még belefér neki... :F

[ Szerkesztve ]

(#5822) Lac99 válasza vlevi (#5817) üzenetére


Lac99
tag

OK, rendben, köszönöm! A betűcserét meg kipróbálom és kiderül. :-)
4 órája megy folyamatosan, 43 fokra csúszott fel a hőmérséklete. A gépben lévő lemezek 32-35 fok között állnak. Ez visszaolvasva normálisnak tűnik, de azért érdekes. :-)

(#5823) King Unique válasza sti10p (#5820) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem design-os, jól néz ki,csillog-villog a WD,bár kinek mi tetszik ugye... :F Azt már mondtam másnak korábban,h feketébe nagyon kényes (ujjlenyomat,karc,por),inkább más színbe vegyél,bár ebből az új tokból ki sem kell venni jóformán.
Jó hangzik nagyon ez az új ütésálló tok,itteni megjelenés... :F szerintem talán 1 hónapon belül (rossz esetben 2),de addig vehetsz hozzá 1-2k-ért más fajta WD tokot ilyet,v ilyet,meg az új 30 dolcsi,szal 5-6k... :Y Ezek se rosszak,nekem hard van szürkébe,az jobban véd,mint a sima softok.
Én is terveszem ezt a Rugged Case-t :K ,csak várni kell sajna még.. :(,fekete lesz abból szerintem,az az átlátszó,v más nem tudom kapható lesz-e (idehaza... :D )... :F

[ Szerkesztve ]

(#5824) King Unique válasza Lac99 (#5822) üzenetére


King Unique
titán

Persze,mert a gépben van hűtőventi,külső WD,meg a többi is passzív hűtéses...max ilyenkor nyáron vmi szobai ventit elé-mögé stb. teszel,ahol van hely,az hűt rajta pár-néhány fokot :K ,de 4 órás hajtás után belefér ez, 50-re azért ne menjen fel,az már gáz... :N

[ Szerkesztve ]

(#5825) King Unique válasza Talisman (#5813) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5" eSATA-shoz nem kell külön adapter "doboz",csak +1 usb tápkábel,szal 1 eSATA+1 usb kábelről megy,ez így jó? Vagy először is nézd meg milyen eSATA csati van notidon,mert van abból az új fajta eSATAp,amihez már nem kell tápkábel,de a 2 más,egyik nem megy bele a másikba (no compatible :N )
Mind2-re vannak külső hdd-k,de talán több az esatap. Pl.Verbatim,Seagate Goflex (van 1,1,5 TB is)-ehhez külön esatap cserélhető csati van-összbe kicsit drága... :U stb.
Sima esata-ba pl.a fentebb említett Apacer A601,itt nagyon jó :K ,v Maxell Tank h,ha még kapható (v máshonnan)se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#5826) Lac99 válasza King Unique (#5824) üzenetére


Lac99
tag

Örülök, hogy a lemez elfért az asztalon. :-D Amúgy azóta lement 39-40-re, ez az átlagos. Ha éppen másolok rá, akkor megy fel 45-46-ig. A gépben meg 3 lemezből kettőn van külön hűtő, meg a 12 centis házventi is tolja rájuk a hideget. :-)

(#5827) King Unique válasza Lac99 (#5826) üzenetére


King Unique
titán

Igen,ezért "jó" a belsőknek. :K Bár 45-46 kicsit soknak tűnik... :Y ,de ez betudható részben a nyári melegebb időnek,lakásban/szobában is gondolom is magasabb a hőfok.

[ Szerkesztve ]

(#5828) Talisman válasza King Unique (#5825) üzenetére


Talisman
csendes tag

eSATAp-s a csati, szóval 1 kábellel is meg tudnám úszni, próbálnék erre törekedni, mert így csak kényelmesebb volna használni és összepakolni, és amazonon olyan $110-ből meg is lenne winyó+adapter (remélem usb2-s csati jár hozzá alapból) verbatimot ahogy nézem 30k alatt nem is nagyon adnak, seagate lesz a befutó már csak a pénz hiányzik hozzá :D és kösz a segítséget ;)

Adelante tormenta!

(#5829) King Unique válasza Talisman (#5828) üzenetére


King Unique
titán

Szívesen! :K
Akkor Seagate Goflex (eseteleg Goflex Pro),nem rossz választás,lehet cserélgetni csatiját, később,ha kell,usb3,FW800 is,alapból usb2-vel adják,v picit drágábban usb3-al.Seagate meg amúgy is jobb,jobban felszerelt,mint a Verba. :K Notidon eSATAp van,az meg külön frankó,ugye. :K Milyen noti,ha szabad kérdeznem?
Ha meglesz,majd nyilatkoznál róla milyen (írás-olvasás tempo,program,melegedés stb.),mert én is lehet tervezek egyet,vmikor még ez év folyamán! :R

[ Szerkesztve ]

(#5830) kyle16


kyle16
tag

sziasztok. lenne egy kérdésem
ilyen külső vinyót tervezek vásárolni : WD My Passport SE 1Tb Black USB 3.0 (2.5")
mivel ugye ez 2,5 ezért nem kell hozzá külön táp ellátás mert usb-n kapja. amit viszont nem tudok hogy ha ezt pl rádugom az a led tv-re akkor is megkapja a használathoz szükséges áramot ?

(#5831) King Unique válasza kyle16 (#5830) üzenetére


King Unique
titán

Igen megkapja,de ált.minden 2,5"-nek elég 1 db kábel (WD-n nincs is külön tápcsati) és mennek TV-re kötve,ezt már kérdezték-válaszoltunk is rá már jónéhányszor. :K
Filerendszere gyárilag NTFS,de gondolom LED TV felismeri,támogatja.

+még annyi: nekem is ilyen van feketébe,meg vagyok vele elégedve,de így utólag lehet inkább ezüstbe,v kékbe vettem volna,mert feketébe k**vára kényes (ujjlenyomat,karc,por)... :W ,bár azért elmegy,v veszel hozzá a feljebb említett tokok vmelyikéből,akkor kévésbé lesz kitéve ezeknek...én is vettem. :K

(#5832) kyle16 válasza King Unique (#5831) üzenetére


kyle16
tag

kösz a gyors választ :) persze a tv felismeri :) és köszi a tok tanácsot meggondolom ;)

üdv

(#5833) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám!
Van egy külső WD 2TB-os 3.5"-os winyóm.
Az lenne vele a problémám h úgy belassult mint az állat,és nem is lehet írni rá!
Már a 2TB-ból már "csak" 500Gb helyem van rajta,úgyhogy elég kellemetlen.
Ráadásul "most" vettem fél éve!!!!
Mi lehet a baja? És esetleg milyen progival lehetne helyreállítani? :F
Csináltam is egy képet HDS-el.

[ Szerkesztve ]

(#5834) King Unique válasza RyanGiggs (#5833) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez K.O lesz.. :U ,a SMART mit mutat,az tedd be :F . De ez alapján a, ha "gyenge-bad sector" keletkezik,az nem jó,abból előbb-utóbb "hibás szektor" lesz :N ,valszeg döglődik a vinyó. Amíg tudod mentsd le róla sürgősen vmire az adatokat,v,ha "privát cucc" is van rajta, azt töröld le,mert talán gariba,ha visszaviszed kicserélik. :K (van rá 2 év nem?) Elvileg,ha rendeltetésszerűen használtad,nem szabadna ilyen hamar tönkremennie,lehet gyárilag hibás volt,maga a hdd.
Elements,amúgy is fapodos,bár MyBook-nál sincs kizárva a hiba,de... :F :D
Egyébként nem tudom vmi progival helyre lehet-e hozni,de adatmentés eléggé drága,ha SMART tele van felkiáltójellel,meg "1465 gyenge szektor" :Y ,amiből egyhamar "hibás szektor" lesz - lehet olcsóbban megúszod,ha veszel vmi minőséggibb külsőt,v belső hdd és arra mentet le/át a cuccokat,mert ez a külső vinyó valszeg tönkre fog menni,ill.bocs kicserélik gariba egy jóra.Az lesz a legfrankóbb. :K
Bővebb infót hdd probléma,v adatmentés topicba találsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#5835) RyanGiggs válasza King Unique (#5834) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Sajnos a SMART-ot már nem is tudom mutatni, mert végleg bedöglött.
Most már be se jön mint meghajtó a sajátgépben.
Tehát teljesen meghalt, viszont van egy programom amit HDD Regenerátornak
hívnak, az fölismerte a winyó jelenlétét, és most próbálja helyrehozni.
Jelenleg 10%-nál tart, de megy már vagy 2órája!
Remélem fog is vmit érni a dolog,ha már 20órát fog dolgozni rajta!!
Jó lenne mert vannak rajta személyes adatok amiket nem szeretnék más kezébe adni.
Gondolom a szervizbe garanciálisan biztos fel tudják majd éleszteni?!
Csak hát nem szeretném ha turkálnának rajta!
Amúgy persze van még rá 1.5év gari, tehát ha ez nem sikerül csere lesz.
Én nem is tudtam hogy ez a WD ilyen gyenge márka!?
Teljesen normálisan használtam, nem dobáltam meg semmi.
Sőt, szinte bekapcsolva is akkor volt csak, ha kellett vmi róla.
Szóval nem ment éjjel-nappal. Ezért nem is értem mi lelte!?
Na mind1, most hogy a p*csába töröljem le amit nem akarok h meglássanak?
Vicc komolyan mondom, dvd-n se lehet tárolni adatokat,mert eltűnnek
róla a cuccok, winyón se mert bedöglik, akkor min?
Haveromnak is van,de neki 250Gb-os asszem "S" betűvel kezdődik a márka
neve, de gagyi mert nem jut eszembe a neve, és megvette
rátett iszonyat sok albumot, és képzeld egyszer csak 1-2hónap múlva
kiirta neki a gép amikor bedugta hogy akarja formatálni a winyót?
Persze nem-re kattintott, de hiába, az adatok, albumok eltüntek!
Gondolhatod milyen ideges lett, már azt se tudja melyik előadótól melyik album..!
Szóval hihetetlen!! :(((

Most itt tart a progi :

[ Szerkesztve ]

(#5836) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Miközben írtam, már talált is hibát, és ha jól olvasom ki is javította :

(#5837) vlevi válasza RyanGiggs (#5835) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Én nem is tudtam hogy ez a WD ilyen gyenge márka!?"
Ez olyan dolog, hogy mindenki belenyúlhat egy hibás példányba. Én pl. a Samu vinyókkal vagyok úgy, hogy mindíg csak a második válik be. A régi gépemben is 5-6 hónap után cserélni kellett, és a mostaniban is. A második viszont tökéletesen megy.

(#5838) King Unique válasza RyanGiggs (#5835) üzenetére


King Unique
titán

Ops,akkor jól jósoltam! :(
Talán a progival még visszahozható,megmenthető vmi... :F Ezért is ajánlatos mindig figyelni HDS-t és,ha ilyen van azonnal reagálni. :K ,de most már késő,ugye...
WD,amúgy elég jó,megbízható,elit márka hdd-ben (ha nem az egyik legjobb),de hibás cuccok uúgy a többinél (Seagate,Samsung,Hitachi stb.) is előfordulnak.Elements meg amúgy se a "csúcsmodell" WD-nél, fapados,lehet jobban jártál volna MyBook-al.Illetve vettek páran innen Elements,de nem panaszkodtak hasonlóra,mondom lehet Te fogtál ki vmi selejteset,mert sajna még WD-nél is benne van a pakliban.
Szerintem vidd vissza gariba,ott az ilyeneket már nem javítják meg :N ,hanem egyből cserélik,ha indokolt - ebben az esetben gondolom az. Javíttatás (adatmentés stb.) pedig ált. elég drága,abból a pénzből már újat vesz az ember,akár többet is... :D
Majd írd meg a fejlemémyeket,mit sikerült.hogyan stb. :K

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5839) RyanGiggs válasza King Unique (#5838) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Kb 2 hónappal ezelőtt megnéztem HDS-el, és telj.+kondi=100% volt.
Ja és semmi bad sector meg ilyesmi nem volt rajta.
Hirtelen romlott el, egyik pillanatról a másikra.
Remélem hogy ez a progi bevállik, jó lenne!
Ha végzett holnap, természetesen beszámolok mi lett vele!
Ha meg nem lesz jó, akkor van a másik őrült nagy gond, mégpedig az hogy
jelenleg elég sokáig külföldön tartózkodom, és így csak ősszel tudnám visszavinni.
Na ez még a fő cumi. :(((
Szerinted ha beválik a progi, és letudom menteni a dolgokat amiket kell,
és úgy tűnik semmi baja a cuccnak, akkor is visszavigyem??
Azt nem tudom bizonyítani vhogy hogy ez egy szar?!
Érted?! Mert most akkor esetleg megy minden tovább,és egyszer csak puff..!
Megint beszarik, akkor meg mi lesz?!
(mondjuk ezen gondolkodni...előbb legyen már reggel,lássuk az eredményt)
Már 16 bad sectort talált, és mind ki is javította!
Jelenleg itt tart :

(#5840) Core2duo6600 válasza RyanGiggs (#5835) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet winyon tárolni, erre találták ki a Raid et.
ha egy beszarik, akkor még mindig ott a másik.

És erre találták ki a NAS-t is, minimum 2 hdd vel.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5841) Core2duo6600 válasza RyanGiggs (#5839) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Éna helyedbel ellenöríznéma az egész gép állapotát különböző tesztprogival, és a táppal kezdeném, majd a ramokkal.

Ez a hdd regenerátor csak tüneti kezelés, a hibát lehet, hogy elfedi, de attól az még ott van.
A szenélyes dolgaidad meg ne féltsed a kutyát nem érdekli.
Külföldön ahol vagy nincs wd képviselet ?
Mert az az érzésem, hogy bárhol érvényes a gati.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5842) King Unique válasza RyanGiggs (#5839) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem még,ha ez a progi vmennyire helyre is hozza,ami hdd-be így elkezd romlani az később csak rosszabodhat,nem érdemes bízni benne,h csak nem lesz rosszabb. :N
Vidd vissza gariba,kicserélik,mert,h magától így el**szódik,normál-rendelt.szerű használat mellet,amit elvileg nem szabadna produkálnia,főleg ilyen hamar,az szerintem elég indok a cserére,azt kész. :K Max ilyenkor bevizsgálják,abból látszik,bár HDS ennél rosszabb,v hasomló helyzetű lemezre is kiírja "ezen a ponton még nem lehetséges a garanciális csere",de most várja meg az ember míg nulla % lesz a kondíció,v mi? :F Javítgatni nem fogják,hanem csere vadi újra.Lehet vmi gyári hibás sz@rt fogtál ki.
Ha külföldön vagy érdemes megpróbálni az ottani márkalépviseletet,bár nem tudom,h ha a vásárlási helytől eltérően máshol h megy ez,az RMA garanciális bizbaz stb.,de gondolom csak csinálnak vmit,kicserélik... :F WD siteon bővebb infók pl.itt.
Őszig meg ne várj szerintem :N ,próbáld meg a fenti elérhetőségek vmelyikén,persze attól függően melyik országban tartózkodsz,v vmi WD Store márkaképviseletnél,v az csak online... :F

A fent említett két másik topicban is érdeklődj liksoft ilyenbe a hivatásos szakember. :K

[ Szerkesztve ]

(#5843) vlevi válasza King Unique (#5842) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én elvárnám a WD-től, hogy legyen olyan supportja, hogy nem csak a vásárlás helyén gariztatnak. Csak magyarisztában van ez a farokság, hogy az európai garancia nálunk nem érvényes. Egy levelet érdemes küldeni nekik.
Hasonló cég a Logitech is, és ott nagyon pozitívan állnak a garanciához. Ha nincs számlád, akkor is sorozatszám alapján kikeresik, hogy mikori a cucc, és cserélnek, ha kell.

(#5844) kezdő


kezdő
senior tag

Hello!

Jól látom, hogy manapság a Samsung S2 USB3 a bestbuy?

Akarok venni egy 2,5-ös külső HDD-t minimum 500GB-osat.
Különösebb dolgokra nem lenne használva, csak néha kevés a 8GB-os pendrive.
Elég sok gép fut itthon és mindegyik csak USB2-es, 1db notiban van eSATA.
Szóval az USB3 nekem annyira nem előny, de belátom amit írtok, hogy később jól jöhet és ha csak 1-2e Ft a különbség...
Szóval ki mit ajánl? Az ár a legfontosabb tényező!
Én 14k körül a 640GB-os Samsung S2 USB3 modell-t találtam a legvonzóbbnak, de több szem többet lát.

Ui: ha veszek egy ilyen Samsungot a hozzá kapott kábel simán működni fog USB2-ben?

(#5845) RyanGiggs válasza King Unique (#5842) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Vissza is fogom vinni, cseréljék ki, mert nem enyhén hibás!
Néztem amit küldtél linket a garanciával kapcsolatosan,
és azzal két gondom is van.
Az egyik hogy sajnos nincs nálam a gari papír,
a másik meg az hogy nem látom feltüntetve Görögo.ot!

Core2duo6600 : Szerintem a táppal nem lehet túl nagy gond,
mivel "most" februárban vettem, Gigabyte SuperB 460W!
Ram-okkal(DDR3) együtt vettem. Lehet az a baj hogy nem teljesen
kompatibilis a ramom az alaplappal?
Ezt onnan gondolom hogy vettem 2x2Gb DDR3-as ram kit-et,
és amikor mind a kettő bent volt a gépben, jött a kék-halál.
Most csak egy van benne, így még az orthos sem talál hibát.
Mondjuk nem értem mi lehet a ramokkal, mert mikor indul
a rendszer kiirja az elején hogy 4Gb ram...később jön a bibi.

Amúgy még azt írja a progi hogy 10óra és kész is van! :(((
Egyenlőre talált egy-két bad sectort, jelenleg javítás alatt.
Szerintem ennyi rossz sectort szinte még senki se látott.
Itt valami írtó nagy gebasz lehet.

(#5846) King Unique válasza kezdő (#5844) üzenetére


King Unique
titán

Hát tényleg jó áron van az S2 és jó is :K ,ami talán pici bibi,h kicsit rezonál (7200 rpm),ill.kicsit kényes a felülete (ujjlenyomatgyűjtő stb.),amit a tesztben is említenek,de szerintem kicsit túllihegik,mert annyire nem... :N
Jó a 640-es elég gyors,főleg usb3-on,és igen 1db usb3 kábellel megy sima 2.0-ba dugva is,mint amúgy a többi ilyen. :K Bár én is nézegettem,de lehet megvárom a C2-t.
Ha sokáig nem tudod kihasználni az usb3-at,akkor ha kellene,sürgős a nagyobb sebesség,eSATA-sokba is akad egynéhány külső,itt már említettem.

(#5847) King Unique válasza RyanGiggs (#5845) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem hagyd a fenébe azt a progit,látom csak rosszab lett (43065 bad sector :Y )
Garipapír stb itthon maradt, akkor meg kell várni az őszt sajna :( ,v mit mondtál,amíg hazajössz.Vagy nincs vmi ismerős,aki közben "errefelé" jár és le tudná bonyolítani?
Ha meg addig sürgősen kell egy külső és nem sajnálod rá a plussz pénzt,akkor veszel egyet (egyre olcsóbbak már),ha Elements-t is kecserélik,akkor lesz max 2, biztonsági másolatoknak jó lesz az egyik,ki tudja a kicserélt meddig bírja és baj esetén megvannak másikon a cuccok.... :F - persze nem muszály,csak,ha sürgős,meg van rá keret.

Mi jót csinálsz görögbe,nyaralás,munka?Munkalehetőségek magyaroknak milyenek? :F

[ Szerkesztve ]

(#5848) King Unique válasza King Unique (#5846) üzenetére


King Unique
titán

+még nagyon jók a strapabíró Transcend 25D3/M3/H3P modellek,ár van hol nagyon jó,máshol drágább,ki kell fogni... :K Vagy továbbá még WD My Passport (jó az ára),Silicon Power A80 se rosszak.... :K

(#5849) RyanGiggs válasza King Unique (#5847) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Jelenleg már 70.000 bad sector-nál jár! :((
Lesz*rom had menjen nem én fizetem az áramot. :)
Az idő meg megy egyre feljebb, most 13órát ír ki míg végez!
Folyamatosan találja a rossz részeket.
Még gondolkodom hogy tartalékba veszek majd egy másikat,ki is néztem egyet.
Elég jó árban van, nem túl drága, a márka is megfelelő, 2TB, 7200rpm,32MB!
Nem?! :F
Dolgozom görögbe,van egy jó pár magyar is.
A helyzet nem rossz azoknak akik már voltak itt, és biztosan visszavárják.
De találkoztam már olyannal is,aki tavaly volt kint először,
volt melóhelye meg minden, idén kijött, és 1 hét múlva ment haza busszal,
mert nem talált semmi munkát. Szerencse is kell hozzá.

(#5850) RyanGiggs válasza King Unique (#5848) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Lejárt az időkorlátom, és most olvasom hogy Transcend-et említed!
Már eszembe jutott, na ezt a márkát kerüljétek!!!!
Ez az ami van a haveromnak 250Gb-os, és eltűnt róla minden adat és album!
Fentebb említést tettem róla.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.