Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) King Unique válasza Core2duo6600 (#5900) üzenetére


King Unique
titán

Ez világos,de én topicot ajánlottam nem konkrét "keretet",ott majd megmondják neki a frankót. Van azért néhány elég jó külső rack is. :K Komplett külsőnél talán kedvezőbb a dolog,onnan nézve,h ha minőségi terméket vesz az ember,a háza is jól meg ven csinálva,de egyik-másiknak eléggé megkérik össz.az árát,mobilrackes megoldással 3,5"-be lehet kedvezőbben kijön,de majd ő dönti el melyiket... :F

[ Szerkesztve ]

(#5902) gedikart válasza Core2duo6600 (#5900) üzenetére


gedikart
aktív tag

melyik Icybox volt? mert most tervezek venni...

(#5903) _BM_


_BM_
senior tag

Na megérkezett a Silicon Armor a70-es vinyóm. Nem semmi kidolgozása van. :C

(#5904) King Unique válasza _BM_ (#5903) üzenetére


King Unique
titán

Miért nem A80-at vettél? :F

(#5905) _BM_ válasza King Unique (#5904) üzenetére


_BM_
senior tag

Azért, mert a 4 gépemből (kisvállalkozás) csak egynek van usb3-asa, annak sem az előlapján. A sebesség sem számít nekem mentésileg.
Kösz egyébként a tanácsot! :R

(#5906) csmat válasza King Unique (#5904) üzenetére


csmat
senior tag

Szia! Korábban már adtál tanácsot strapabíró 2,5 -ök kapcsán.
Vettél már külső hdd-t?
Láttam a korábbi hozzászólásod és úgy tűnt, eléggé elhatárosztad magad az Apcer mellett
A többi kiesett A80,25m3,Iomega eGo Portable Encrypt Plus ?
Nálam most az A80 a nyerő (remélem nem lesz roszban az xp-vel)

(#5907) King Unique válasza _BM_ (#5905) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem,akkor nem...ha nem számít a sebesség,amúgy A70 se nagyon olcsóbb és usb3 megy usb2-be is,de nem kötekedem tovább,mki maga dönti el,mi kell neki... :K

(#5908) King Unique válasza csmat (#5906) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Rám ne várj,mert ki tudja mikorra döntöm el! :N Nézegettem azóta több fajtát,tetszenek a Lacie cuccai is,nem rossz ez az új Porshe design se,csak drága... :( Buffalo Ministationt nézegettem még,azok is elég jók,jól felszereltek,ütésállóak és áruk is barátibb. :K
Lehet még ezt veszem a végén,korábban említettek (A80,Transcend stb.) sem vetettem még el,de most "feltérképezem még jobban a terepet",mert egy igazán jót szeretnék venni,lehet eltart még egy darabig... :F
Samsung C2 Portable-t akartam még,de pont most írja vki másik topicban,h az csak az ázsiai piac kiváltsága marad... :( :W

Ha tetszik az A80 vedd meg bátran :K ,jó az is,v az előbb említett Buffalo is elég fullos :K ,ne várogass rám,mire megálmodom melyiket... :F

[ Szerkesztve ]

(#5909) csmat válasza King Unique (#5908) üzenetére


csmat
senior tag

Én sem kapkodom el a vásárlást, igazából nagyon-nagy szükségem még nincs is rá, szóval gondosan utánajárok én is, legalábbis azoknak, amiket ajánlottál :C
De szerintem juli közepére megszülöm :P , hacsak nem egy új notebook lesz belőle :))
Azért figyelem az ajánlásaidat továbbra is

(#5910) King Unique válasza csmat (#5909) üzenetére


King Unique
titán

OK,ha nem sürgős... :K

(#5911) _BM_ válasza King Unique (#5907) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem az "olcsósága" miatt vettem, hanem kissé zavaros nekem ez az usb3-usb2 kompatibilitás, főleg kábelügyileg. Meg aztán az asszonynak vettem, akit nem akarok terhelni olyan infókkal, amikkel én sem rendelkezem. :DDD

És hogy ON is legyek, van egy kérdésem: érdemes ntfs-re formázni a külső vinyót? Csak azért gondolom, hogy ne töredezzen annyira a sok írás-törlés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5912) pedro7 válasza pedro7 (#5752) üzenetére


pedro7
tag

Valaki esetleg az 5752-re ? Ne halljak meg már bután.....

(#5913) lorcsi válasza pedro7 (#5912) üzenetére


lorcsi
veterán

én valami driver hibára gyanakodnék
talán a winyó nem kompatibilis arendseredddel
másik gépben e-sata-n nézted már?

vagy úgy hogy e-sata-n éd külső táppal...a 3,5-nek tuti kell külső táp

[ Szerkesztve ]

(#5914) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!!

Van egy 230gb-os külső vinyóm ami Fujitsu Siemens márkájú!!

Olyan porbléma lépett fel ,hogyha bekapcsolom kezd indulni de aztán leáll!

Lehet ezeket javítani??

Elég sok adat van rajta:-(

Válaszokat előre is köszönöm!!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#5915) lorcsi válasza Rico45 (#5914) üzenetére


lorcsi
veterán

ha már nem garanciális én a keret nélkül próbálnám meg beépítve..hátha úgy jó lesz

(#5916) Rico45 válasza lorcsi (#5915) üzenetére


Rico45
őstag

Nincs garancia!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#5917) pedro7 válasza lorcsi (#5913) üzenetére


pedro7
tag

Egy mediaplayer látta már esata-n a vinyót.
A vinyó kap külső tápot, akár a dokkolóval, akár közvetlenül kötöttem a tápra.
Usb-n kommunikál.

(#5918) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Adott egy Samsung G2 Portable, rossz usb csatlakozóval.
Van valami lehetőség a rajta lévő adatok lementésére? (gar. vesztés nem számít)
Nem láttam még ilyen kütyüt belülről? Szédszethető roncsolással úgy, hogy a merevlemez hozzáférhető lesz?
Szerk:Vagy tudok valaki szakit, aki nem adatmentős tarifával dolgozik esetleg?
Köszönettel

[ Szerkesztve ]

(#5919) King Unique válasza _BM_ (#5911) üzenetére


King Unique
titán

Ha az asszonynak lett véve az más,gondolom neki úgyse fontos annyira ez,meg jobban tetszett pirosba,mint kékbe,v mittomén... :DD Én csak azért mondtam,mert usb3-as A80 is használható sima usb2-be,3.0 kábel "A" vége megy simán a normál 2.0 usb portba is,később meg még jól jöhetett volna a gyorsabb csati,ill. gép hátulja miatt hosszabb usb3 kábellel is megoldható lett volna,csak emiatt mondtam...
Ha 4 GB/gb pl. iso képfileok,HD filmek stb.is akarsz darabolás nélkül tárolni rajta,akkor célszerő áttolni NTFS-re,töredezés meg más miatt is jó,mint sima (sz@r) FAT32,töredezés mondjuk szerintem ilyen külsőknél nem gond annyira,mivel ált.nagy fileok vannak tárolva rajta,nem mint egy oprendszer hdd,ahol a sok apró file miatt égetőbb kérdés ez.
Egyébként "hivatalosan" a 32 GB-nál nagyobb köteteket nem is szabadna FAT32-re formatálni :N ,a gyártók a más OS-ekkel való kompatibilitás miatt csinálják így,de van NTFS driver már Linux,Mac alá is... :U

[ Szerkesztve ]

(#5920) King Unique válasza Rico45 (#5916) üzenetére


King Unique
titán

Az ciki...
Lehet jobbik esetben csak nem kap elég tápot usb-n és azért nem indul 8másik csatiba,másik kábelllel esetleg),rosszabb esetben elszált vmi,adatmentés meg elég drága...
Vagy ahogy feljebb mondták,a hdd-t kioperálva pl. egy másik mobilrackben is kipróbálva (egyre olcsóbbak azok is) :K ,ha "szerencséd" van,lehet csak "keret" szar és hdd jó,akkor csak rack árát kell kifizetni,adatmentés ára meg horror... ;]
Adatmentés,hdd probléma topicban talán többet tudnak... :F

[ Szerkesztve ]

(#5921) King Unique válasza ro_bert17 (#5918) üzenetére


King Unique
titán

Hát biztos,h a csatlakozó (a hdd-n) a rossz,nem szokott csak úgy tönkremenni,nem a kábelre gondoltál? :F Mert azt gariba kicserélik,v G2 esetén más rövidebb sima usb2-es A-MicroB kábellel is megy,illetve ha garis magát az egész cuccot cserélik ilyenkor,de gondolom a rajta lévő fileok meg kéllenének,ill nem akarod odadni nekik,mert ilyenkor a hibás termék és a rajta lévő adatok tulajdonjoga "átszáll rájuk"... :F Gondolom el se indul,h addig átmenetileg vmi másra átpakold róla az adatokat.
Szétszedhető,de roncsolással szerintem (gari ugrik),hdd-hez utána hozzáférsz,aminek max veszel egy mobilracket és abba átrakva hozzáférsz az adatokhoz,ha biztososan tudod,h a hdd jó és a "keret"-usb csati a rossz.
Előbb linkelt adatmentés topicba,liksoft a szakértő (ott is kérdezz),de nem ingyen dolgozik ő se,adatmentős tarifákon inkább... :U

[ Szerkesztve ]

(#5922) Rico45 válasza King Unique (#5920) üzenetére


Rico45
őstag

Igen ciki nagyon!!

Most hogy felraktam a Win 7-et menteni akartam a cuccokat a rá!

De mikor bekapcsoltam pörgött aztán leállt!

Valamit ki kéne találnom!Valami szerviz kéne:-(((

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#5923) Fera_27 válasza King Unique (#5901) üzenetére


Fera_27
tag

Bocs a kései reakciót, köszi szépen a választ! :)

Akkor el kell döntenem hogy gyári vagy saját megoldást választok, aztán meglátom mi lesz.
De a szívem inkább a gyári megoldás felé húz, az olyan "professzionális", nemdebár :P

A Samsunggal vagy Verbatimmel van személyes tapasztalatod?

(#5924) King Unique válasza Fera_27 (#5923) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz a gyári megoldás,vannak egész jó cuccok :K .A mobilracknél is a linkelt topicban vannak jó ajánlások,egy minőségi mobilrack+jó hdd választással se szokott gond lenni. A gyári megoldásnál az a jó,h előre megoldott az esetleges rezgés,zajcsökkentés,driver problémák stb.(jó racknél se gond ez),+hozzáadott szoftverek,egyéb kiegészítők is jól jöhetnek...
Samsung S3 (Story) egy általánosan elismert,jó ár-érték arányú,jól bevált termék,jó szoftveres körítéssel,energiatakarékos (5400 rpm),melegedése se vészes (nekem is van egy régebbről:1,5 TB usb2 eddig hosszú nyúzás után max 42-43 fok volt) - szal ajánlott. :K
Az újabb Samu G2 szerintem nem nagy szám,az új M3 station már cool,de az usb3,szal S3 Plus esata lehet az egyik befutó. Vagy vannak még prémium katagóriás esata cuccok:Lacie,Seagate Goflex,Iomega-amit linkeltem is,de azok drágábbak :U és gondolom az ár se mindegy... Vagy mobilrack+hdd,ami talán ár szempontjában úgy.ahogy kedvezőbben jön ki,bár nem sokkal... :))

[ Szerkesztve ]

(#5925) Fera_27 válasza King Unique (#5924) üzenetére


Fera_27
tag

Nos, megnéztem mindent amit ajánlottál, amit találtam, és inkább a gyáriak felé húz a szívem, tehát (mondjuk) versenyben maradt a Verbatim és a Samsung, de innen nem jutottam tovább még.

A Samsung mellett szól a 3 év gari, az alacsonyabb ár, viszont az ugye csak 5400 rpm. Ezt kéne eldönteni, elég-e nekem, gyakorlatilag zenék lesznek a vinyón, hd filmek, játék nem hiszem (jobb az a rendszeren), meg még kezdi csikolni a fantáziámat valami videóvágás, majd pár év /hónap múlva, ami ugyebár random hozzáférés, és tekintve hogy hosszútávú a befektetés, lehet nem kellene magam bekorlátozni a "csak" 5400-zal. :F
Filmek lejátszásánál nem lehet gond, ugye?
Ja és a Samsung jobban tetszik, bár ez nem a legfontosabb, ugye :U (de jó ez a retrósabb kinézet) Ó, és lehet egy 1,5 TB-ra benevezek, ha ez ebben a kérdésben most számít.

(Meglepően kevés esatás külső hdd van a piacon, az ilyen árszegmensben.)

(#5926) King Unique válasza Fera_27 (#5925) üzenetére


King Unique
titán

Lejátszáshoz elég a sima usb 2.0 is (HD filmekhez is,rpm-től függetlenül),combosabb műveletekhez, pl.videovágás kell a többlet,de amúgy is eSATA-ról menne gondolom a dolog és a nagyobb adatáteresztés is számít,elég lehet az oda,bár tény fordulatszám sem utolsó szempont ilyen téren.
Viszont 5400 rpm energiatakarék,kisebb melegedés miatt amúgy is ajánlottabb külső adattárnál,sokan 3,5" mobilrackbe is 5400 rpm-es hdd-t javasolnak,de,ha annyira nyúzni akarod,bizonytalan vagy elég-e vegyél racket+7200-as hdd-t,azt kész,bár szerintem video szerkeztéshez esata-ra kötve 5400 rpm is elég lehet,nem olyan lassú az egyáltalán (elég kell legyen) :K
Vagy,akkor már külső SSD lenne arra perfekt,csak az még drága ugye... :( :D
Azért akadnak még jó esata-ok,csak "más-drágább" árszegmensben,meg most ugye usb3 van nagyon nyomulóban,divatosabb mostanság - ez is betesz esata-nak,azt ott a Thunderbolt is - bár az inkább SSD-hez... ;)

[ Szerkesztve ]

(#5927) Fera_27 válasza King Unique (#5926) üzenetére


Fera_27
tag

Hát mondjuk ez a videó dolog még távoli, csak próbálom magammal is elhitetni hogy kell :D

A másolás sebessége az ugyanolyan mint a 7200-on, mert lineáris és nem véletlenszerű az elérés? Mert akkor azt mondom hogy ide a Sasmsungot, 3 év garival.

(#5928) King Unique válasza Fera_27 (#5927) üzenetére


King Unique
titán

A másolás sebessége az nem teljesen ua,picit lassabb pont 5400 rpm miatt,de vészes,7200 se olyan sokkal gyorsabb.Kb.110 MB/s szekvenciálist tud esata-n,annyit mint usb3-on kb.,egy 7200-as WD MyBook tud 120-130 MB/s-et...Teszteknél is látható pl. itt és itt
Nos ez elég,v lassú?

[ Szerkesztve ]

(#5929) Fera_27


Fera_27
tag

No, most rendeltem meg a Samsung Story 1TB-os esatas változatát. Meglepő, hogy szinte alig tudják beszerezni, 1,5 és 2 TB-set nem is találnak, az egyik helyen meg azt mondták ez megszűnt de egy raktáron maradt 1-eset megkapok 28.000-ért. Kösz...

Na egy szó mint száz, ennek 21 a vége, kedden lesz itt, majd beszámolok a tapasztalatokról :)

(#5930) ro_bert17 válasza King Unique (#5921) üzenetére


ro_bert17
őstag

Más kábellel próbáltuk, nem megy. A micro usb-s csatlakozásnál ment tönkre, mert a tulaj szerint amikor elkezdte ezt produkálni, mozgatásra jobb lett. Akkor ba..ta el, hogy nem mentett.
Elvileg a HDD jó, és a "keret" csatlakozója romlott el. De legalább látnék fotón egy ilyet szét szedve, akkor akár házilag is bele vágnék, de nem tudom a burkolat alatt hogy helyezkedik el a HDD, és hogy van megoldva a csatlakozása. Gondolom nem hagyományos sata csatlakozós hdd figyel benne. Vagy igen? Robbantott szét már ilyet valaki? :B

(#5931) HXY


HXY
addikt

Ebben szerintetek még a 12.5mm-es WD van? [link]

(szeretnék egy olyat, amiben már az új 9.5mm 1tb-os Samsung van)

(#5932) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Mit gondoltok erről a külső merevlemezről? : LINK

Abból a szempontból kérem a segítségeteket, hogy szerintetek kibir-e 8 évet?
Én csak adattárolásra használnám.
Tehát csak akkor csatlakoztatnám fel, ha másolni szeretnék rá valamit.

Persze, amikor megvettem, akkor 8 napig folyamatosan be lenne kapcsolva, amennyit csak lehet, mert 8 napig visszafizetik az árát, ha nem jó.

köszi
Üdv.,

(#5933) King Unique válasza ro_bert17 (#5930) üzenetére


King Unique
titán

Nem egy bonyolult a belseje :N ,sima 2,5" sata2 csatis a hdd,sata-usb átalakító van benne,amiből ki-szét lehet huzigálni. Szétszedésnél,csak arra kell figyelni,h óvatosan,a belső elemeket nem megsértve szétkapni,külsejét lefejtve (csavarhelyet nem láttam rajta,lehet pici roncsolással megy csak :F ) szerintem a belső szétkapásánál már elboldogul az ember,kb. olyan mint a mobilracknél,bár G2-t még nem szedtem szét én se... :F Ha hdd meg jó,akkor átpakolod egy 2,5" mobilrackbe és örülsz,h megy :) ,ill. szitkozódsz a +munka,költség miatt és szidod samu G2-t... :D

(#5934) King Unique válasza HXY (#5931) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom biztosan Tevionnál mi a helyzet,de az 1 TB-osban más WD hdd van,mint az 1 TB My Passportban,ami 18mm vastag,Tevion a linked szerint 16mm.... :F
Új 9,5mm samu hdd a picit megújult 2,5" S2-ben már lesz,ahogy másik topicban is írták. :K

(#5935) King Unique válasza Orionk (#5932) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom,pont nemrég (#5833-tól)panaszkodott vki,h az Elements-e tönkrement,de ettől még lehet jó,amit veszel... :F WD-nél is mintha picit "gyengült" volna a színvonal,Elements amúgy se a csúcstermékük,lehet megbízhatóság hosszú távon,gyorsabb usb3 csati-automatikus kikapcsolás stb. miatt jobban járnál egy MyBook-al,főleg,ha 8 évre kell. :K Csatinál is usb2 már most (kissé) elavult,pár év múlva meg... :D ,ill. "elterjedt" lesz usb3 is. Az a +4-5k nem a világ vége,annyit megér. :K De persze nem kötelező ezt venni :N ,lehet beválik Elements is,v nem... :F ,meg persze MB is benne lehet a pakliban hibalehetőség. 8 év az sok,akkora valszeg olyan olcsó lesz a sima hdd,külső is,h lazán veszel többet is,ill.SSD is megfizethetőbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5936) gyenge47


gyenge47
tag

Hali

Melyik szérián nincs külső táp? Lehetőleg másfél TB vagy annál nagyobb merevlemezzel kéne..

(#5937) King Unique válasza gyenge47 (#5936) üzenetére


King Unique
titán

Hali!

1,5 TB v nagyobb külső táp nélkül...? :F Milyen is kell 3.5" v 2,5"? 3,5"-be szinte mindegyikhez kell külső táp-adapter, 2,5"-be van Seagate Goflex Portable,Iomega Ego Portable, 1,5 TB-os,amik 1 db kábellel elmennek,de épp 2,5" méret miatt kicsit drágák... :U
Vagy milyenre gondoltál,3,5"-re? :F

[ Szerkesztve ]

(#5938) gyenge47 válasza King Unique (#5937) üzenetére


gyenge47
tag

Hali

nem a méret a lényeg :)
mind2 lehet, csak a lényeg, hogy ne legyen külső táp.

(#5939) King Unique válasza gyenge47 (#5938) üzenetére


King Unique
titán

Hát márpedig 3,5"-eken mindegyiken van külső táp,akár gyári külső,akár mobilrack+hdd, :( ,2,5"-eknél nincs (max esetleg +még1 usb tápkábel),de ott 1,5 TB a max,az is elég borsos áron,gondolom ár se mindegy...Így,nos? :F
Egyébként mért annyira fontos,h hogy ne legyen külső táp,noti mellé,hordozhatóság miatt?

[ Szerkesztve ]

(#5940) gyenge47 válasza King Unique (#5939) üzenetére


gyenge47
tag

Nem nekem kell, így kérték.. Így sajnos közel-távol bukó, mert így meg irreálisan drága lenne..

(#5941) daniel2121 válasza Orionk (#5932) üzenetére


daniel2121
senior tag

8 év ember? Akkor már ezek múzeális darabok lesznek.Akkora már valszeg peta vagy exa byte lesz a merevlemezek kapacitása.

(#5942) King Unique válasza gyenge47 (#5940) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez van sajna...talán pár év múlva megjátszható lesz a dolog,tárhely,magas ár problémák nélkül,lehet talán akár már jövő ilyenkorra... :F

(#5943) King Unique válasza daniel2121 (#5941) üzenetére


King Unique
titán

Igen ezt utána én is hozzá akartam fűzni,így van. :K Akkora hdd már lehet nem lesz pálya,meg nevetségesen olcsó lesz és simán betáraz belőle többet is az ember.
Vhol azt olvastam,h kb 2020-ra,v előbb, 2,5"-be 14 TB-os,v nagyobbak lesznek,8-10k áron...SSD is kommersz lesz addigra bőven,sőt vmi "újabb" még jobb,még gyorsabb lesz biztos akkor már...

[ Szerkesztve ]

(#5944) tlala válasza ro_bert17 (#5930) üzenetére


tlala
addikt

Hihetetlenül egyszerű szerkezetek, egy mezei SATA csatlakozós noti vinyó van bennük, és egy kis SATA/USB átalakító elektronika.
Az USB csati egy panel végén van, de a panel végigér belül a házban, mert arra fekszik fel a HDD.
A ház külső "tok" részét lehúzva ott figyel a vinyó, amit egy mozdulattal le lehet húzni a mezei, szabványos SATA csatlakozóról.
Kiszeded a rossz házból a HDD-t, veszel pl. egy Scythe Kamazo 2 házat 2200 Ft-ért, belepattintod a lemezt, és már mented is le a tartalmát...

[ Szerkesztve ]

(#5945) King Unique válasza tlala (#5944) üzenetére


King Unique
titán

Igen,konkrétan vhogy így. :K Reméljük neki és másnak is esetleg hasznos lesz az info,képek. :R

(#5946) Geroy


Geroy
csendes tag

Üdvözlet!

Van egy Samsung HDJ103SJ 1TB-os winyóm, amin már vannak adatok, mert belső winyónak használtam. Vettem egy Thermaltake Silver River II-es külső házat és mikor beletettem a winyót a gép nem ismeri fel.
A lemezkezelőben pedig érvénytelenként jelenik meg. Particion Magic felismeri, de nem tudok vele semmit csinálni.

Mit kell vele csinálni, hogy tudjam használni, és lehetőleg a 800Gb-nyi adat megmaradjon.

Előre is köszi!

(#5947) ro_bert17 válasza tlala (#5944) üzenetére


ro_bert17
őstag

Amennyiben tényleg egy egyszerű sata-s vinyó van mindegyikben, akkor bíztató a dolog. Csak le kell hámozni a burkolatot róla, aztán már tényleg csak tecnikai kérdés, hogy keretbe kerül, vagy csak simán PC-re kötjük.
Köszi az infót, én nem nagyon találtam fotókat. :R

[ Szerkesztve ]

(#5948) Rico45 válasza King Unique (#5920) üzenetére


Rico45
őstag

Háát most beindult!De azóta új rendszert kapott a gép és formázni akarja:-((

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#5949) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

(#5935) King Unique :
Köszi szépen a segítséget, és a véleményed !

(#5941) daniel2121 :
Igen, 8 év ! :-)
Azért mert én nincs sok adatom, amit mentenék.
Egyszerűen akarok egy külső vinyót, amire mindig rámásolhatom azt amit féltek, hogy elveszhet, és jó, ha megvan egy biztos külső vinyón, amit nem használok gyakran, mert csak mentem rá a dolgokat.
Kb. most van 200 giga mentendő adatom. A köv. 8 évben jönne össze annyi, hogy egy 1,5 TB-s merevlemez teli lenne.

Külön kérdésem:
--1-- Ha veszek egy külső merevlemezt, aminek a csatlakozása USB 3,0, akkor
az működni fog USB 2,0 val, és USB 1,0-val is?
Ha működni fog, akkor milyen hátrányokkal?

--2-- A külső, táppal rendelkező merevlemezeket NEM szabad hordozni egyáltalán?, mert ha hordozni szeretném, akkor vegyek olyat, ami USB-ről kapja az áramot is?

Ha meg szabad hordozni a külső tápos merevlemezeket is, akkor miért gyártanak egyáltalán külső táposat, ha ott van a táp nélküli is?
Mi az előnye, hogy a külsőnek van tápja is?

köszi

(#5950) politomi


politomi
tag

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani hogy a Samsung 1,5TB 3,5" G3 Station külső merevlemez milyen samu hdd-t tartalmaz? Gondolom Hd Sentinel vagy valami kijelzi. Konkrétan arra gondolok hogy F2, F3 vagy F4 széria-e.
Válaszokat előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.