Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Alex91 válasza Vasinger! (#5150) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem dokkolo, csak ne a legolcsobbat!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5152) Vasinger! válasza Alex91 (#5151) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Milyen dokkolót ajánlanál? Mi a különbség közöttük?
Ezt találtam.

Miből gondolod, hogy a dokkoló jobb megoldás lenne, mintha simán a gépbe raknám?

A rack-et és a ha a gépre raknék winyót, ugyanúgy tudnám bővíteni, a sebességben a gépes winyó győzne, hőmérséklet, zajban meg ugyanott lenne.
Élettartamban meg már a fene tudja...

[ Szerkesztve ]

(#5153) Alex91 válasza Vasinger! (#5152) üzenetére


Alex91
félisten

Ez egy külső ház amit linkeltel, ez nem dokkolo...

Ha van eSata port a gepeden, akkor a megfelelő dokkoloval gyakorlatilag ugyanazt a sebességet ered el, mintha a PC házba tenned a HDD-t.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5154) tope válasza tope (#5142) üzenetére


tope
addikt

Megvettem, 26MB-al ír rá, legalábbis próbáltam egy 650MB-os állományt rámásolni, és ezt írta a Total Commander, tehát gyorsabbb is mint gondoltam USB2-n

(#5155) King Unique válasza tope (#5154) üzenetére


King Unique
titán

Akkor győzött Tevion,alacsony árával,13k 640 GB usb 3.0-ért elég jó! :K 1 TB sajna nincs belőle,ez a max,azt mennyiért adnák 20k alatt biztos. :D
Nagyobb adatsűrűségő lemeztányérok miatt is gyorsabb vmivel 640-es,mint pl. egy 500-as

Adtak hozzá tápkábelt is,500-ashoz volt korábban,mert vki írta sima 2.0-ba dugva azzal együtt kell használni,de szerintem elég 1 db usb2 is,nem?

Ha majd lesz usb 3.0 gépeden feltehetnél egy tesztet!

(#5156) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a külső MAXELL HDD-met úgy használni, hogy egyszerre lássa a TV mediaplayere és a számítógép is, hogy ne kelljen folyton szétcincálnom mindent, ha rá akarok másolni vmit. A HDD-nek csak egy táp bemenete és egy USB kimenete van, de az is az a sokszögletű. (sorry, nem tudom a pontos nevét) Létezik erre valami elosztó féle?

(#5157) ruti válasza Vasinger! (#5152) üzenetére


ruti
Közösségépítő

üdv a földimnek ;)
(nemondd má' hogy a szánkódomb alatt van a bázis :)) - térkéPH!)

háát tényleg nagyon megy itt a vacillálás ahogy visszaolvasok...
ahogy Alex is mondja, a dokkoló és a külső rack MINDIG biztosabb megoldás adattárolásra, mint egy belső vinyó
gondolj bele, mindig csak akkor és annyit pörög, amennyit te akarod
élettartam, energia, zaj, táp terhelés, felesleges hőtermelés a házadban, stb...
mehetnek bele a green/eco vinyók, erről itt írtam nemrég valakinek

U3-nál és eSATA-nál már nem győz a belső vinyó...ami egyébként is lényegtelen, mert adattárolásról beszélünk (nem jellemzően random elérés)
zajban sem ugyanott van, ha belegondolsz...csak akkor pörög, amikor akarod.
belső vinyóként le-leállgat E-gazdálkodásban, aztán a 7200-es visítva pörög fel, nagy kapacitásnál 5 mp alatt...minden felesleges indítás csökkenti az élettartamot
ráadásul a SMART keményen méri a működési időt, hiába nem dolgozol rajta, csak áram alatt van
külső eszközben lévő vinyót meg simát hot-swap-olod, és pihen

amúgy elnézve a konfigodat, miért nem NAS-ban gondolkozol?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5158) Alex91 válasza Whynot? (#5156) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, kihuz-bedug, ennyi :C !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5159) ruti válasza Whynot? (#5156) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nem oldható meg ezekkel az eszközökkel
kell közé egy médialejátszó

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5160) Whynot? válasza ruti (#5159) üzenetére


Whynot?
aktív tag

értem, köszönöm!

(#5161) King Unique


King Unique
titán

Vkinek,akinek van SP A80,van/volt hasonló :Y tapasztalata,csak mert épp mostanában akartam venni egy 640 v 750-est és erre...

Lehet ám persze,h csak kolléga fogott ki selejteset,de ki tudja,többek közt ez is elsimították S10-nél,csak hát az nem ütés-vízálló.

(#5162) ruti válasza King Unique (#5161) üzenetére


ruti
Közösségépítő

pont tegnap írtam a másik topicban, hogy fw frissítés kell ha dobálja a kapcsolatot
mindjárt megkeresem a terméklistát, amik ezt a jmicron-t használják/ták

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5163) ruti válasza ruti (#5162) üzenetére


ruti
Közösségépítő

íme:

USB 3.0 + JMicron, JMS539 chip:
a vastagon szedettekre figyeljetek

Akasa noir S 2.5" USB 3.0
Digitus DA-70577
Fantec QB-35US3
Fantec QB-35US3R
Sharkoon Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0
Sharkoon QuickStore Portable USB3.0
Mediasonic HF2-SU3S2
Mediasonic HFR2-SU3S2
Poppstar NE30 (2TB) USB 3.0
Silicon Power Armor A80 USB 3.0
Technaxx USB 3.0 Speedystore Docking Station
Vantec SuperSpeed USB 3.0

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5164) Vasinger! válasza ruti (#5157) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Csak nem Te is itt laktál? :)

Szóval igen, megy a vacillálás.

Szóval, ha dokkolóba raknék egy ECOgreent, akkor az nem mindig pörögne 5400-on, csak amikor használnám? Esetleg magától is le is állna? És ha másolni akarok rá és az leáll, akkor elég lassú mire felpörög. Na meg ez a sok ki-be kapcsolás nem hinném, hogy jobban használna, mint a folyamatos járatás.

U3 és eSATA-ánál hogy-hogy nem győz a a SATA 2? Egyáltalán, honnan tudom, hogy mekkora a sebessége egy winyónak U3-on vagy eSATA-án. De én itt most nem a névleges, hanem a valós teljesítményre gondolok.

NAS? Az pontosan mi is és mire jó? Az nem az a hálózati meghajtós dolog? És ez miért pont a géptől függ?

[ Szerkesztve ]

(#5165) tope válasza King Unique (#5155) üzenetére


tope
addikt

Adtak hozzá tápkábelt is, bár azt gondoltam, hogy konnektorba dugható a vége (usb-s az is), és elég az usb-s kábel is, igaz az nem kicsit vastag kábeles :D .

(#5166) Alex91 válasza Vasinger! (#5164) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, most akkor pontosan mire kell? Ugy gondoltam, hogy ritkan szeretned hasznalni, vegulis archivalasra. Akkor jo a dokkolo. Ha meg folyamatosan akarod hasznalni, akkor meg valoban rakd a gepbe!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5167) Vasinger! válasza Alex91 (#5166) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Csak tárolni akarok rajta. Az a lényeg, hogy a rajta lévő adatokat bármikor elérjem. Nem hordozni akarom és nem archiválni, hogy rámásolom és kész, hanem róla olvasni is sűrűn szeretnék.
De programot nem akarok róla futtatni, szóval nem folyamatosan használnám.

(#5168) ruti válasza Vasinger! (#5164) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Mindig is ligeten laktam, most is, csak pesten "mozgok", ezért bp van az adatlapon ;)

Először a felhasználási módot kell tisztázni:
1.) ha adatokat a "polcra" szánod, több vinyót teletöltve pl. filmekkel, akkor dokkoló kell:
amelyik drive kell, bedugod, használod, vissza a polcra
maximális adatbiztonság, kímélő élettartam

2.) ha nem váltogatsz sűrűn drive-ot, elférsz pár évig pár db 1 teráson, akkor nem szabad dokkolót venni, mert abban a legsérülékenyebb a drive, hiszen kvázi szabadon van!
ekkor külső rack, ami szükség esetén kézzel szerelhető, 1-2 drive-ot tudsz benne cserélgetni (van több lemezes rack is!)

3.) ha nem szimpi a külső rack, marad a komplett külső HDD
a kettő közötti előny-hátrány valahol kifejtve a topicban, ez másik történet...

A kérdéseidre válaszolva:
akár dokk, akár rack, akár külső HDD, ha nem használod, leáll vagy leállítható szoftveresen, és csak okkal pörög fel újra (amikor te akarod)
ha pörög, akkor min. 5400-en pörög, lassabban nem
csak érdekességképpen: egy belső vinyó, ha alszik, és kilépsz a win-ból, a leállításhoz fel kell pörgesse, hogy utána leállítsa. Már buktál egy (indokolatlan) felpörgetési ciklust. Külső rack vagy hdd esetén szoftverből leválasztod, és onnantól nem piszkálja az oprdsz.
folyamatosan járatni minek egy WD Black-et, amikor ritkán nyúlsz hozzá? Arra jó egy jobbfajta green, ami pörgetve sem megy 36 fok fölé belső driveként.

az eSATA = belső SATAII = USB3 a gyakorlatban (no flame pls)
a valós teljesítményt csak a gyakorlati használat során látod, ami adatstruktúra és drive függő, lehet tesztelgetni, de minek. Lényeg: USB 2 már felejtős. De az említett 3 közel ugyanazt tudja a gyakorlatban.

NAS: bizony, ez a hálózati háttértár
A géptől ponthogy sehogyan nem függ, de aki jól szokott összeválogatni cuccokat magának, előbb utóbb igényelni fog egy több helyről elérhető háttértárat.(több lemezes!) 1 tera hamar teleszalad mkv-val, meg a majdani médialejátszó is látni fogja a NAS-t

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5169) cvn69


cvn69
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne.
Külső HDD-t szeretnék venni, 15.000Ft.-ig és 500GB-ig. Melyiket javasolnátok?
A kis méret is jól jönne. Elsősorban adattárolásra és néha szállításra használnám.

Előre is köszi!

Üdv, cvn69

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#5170) ruti válasza ruti (#5168) üzenetére


ruti
Közösségépítő

egy kis kiegészítés:
tudom, hogy belső vinyót is lelehet választani szabályosan hot-swap-pel (hogy ne kapjon áramot), de feléleszteni csak power cycle (hidegindítás) után tudod, hogy ne csatlakozgasson le 5 mp-enként

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5171) Vasinger! válasza ruti (#5168) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szóval akkor szépen sorjában.

1.) Ez tetszik, csak evvel az az egy bajom, hogy dokkoló+winyó-val már ott tartok mint egy WD MyBook külső winyóval. És nekem egyedül az zavar a külső dokkolós megoldással, hogy csak úgy kint van a winyó, semmiféle rezgéselnyelés, vagy hűtés. külső behatás védelem.
Nekem 22 fokosak általában a winyóim, amit gépbe használok/tam, igaz van előtte egy 12-es ami tolja rá a friss levegőt. Sok helyen hallok ilyen 35-40 fokos eredményeket, amiktől én már nagyon félek, pláne nyáron. 30 fok felett nem szeretném látni a winyóimat sűrűn.

2.) Csak 1 db winyóról van most szó, 1 db 2 TB-osról. Szóval később is, ha bővítek, akkor is inkább nagyobbat vennék, mint még egyet. De ez a 2 TB-os egy jó ideig elég lesz, sőt...
A rack-et nem szeretem annyira, már ha jól tudom, hogy az amit így az előlapi panelből kell ki és be húzgálni.

NAS azért felejtős, mert nagyon drága lenne nekem és sok fölösleges funkcióval rendelkezne.
A családban, csak én használnám, mert Apumnak már van 6 TB-nyi külső winyója, ami elég neki még egy jó darabig.

Ha belső winyót vennék, azt állandóan járatnám, szóval az nem lenne lehúzgálva. Én a gépbe úgymond így nem szeretek nyúlkálni, hiába van AHCI meg egyéb más okosság, kétlem, hogy egészséges lenne.

Továbbra is a külső winyó/rack/belső winyó kérdés áll fent.

Az lenne végülis a lényeg, hogy letölteni, illetve rárakni időközönként adatokat, ha már a fő winyóm megtelne, de eközben, ha valamire szükségem van róla, akkor azt el tudjam érni azonnal, vagy legalábbis hamar.
Még azt nem tudom, hogy hogy érné meg jobban, letölteni a lassabb winyóra egyből (ha mondjuk belső lenne) vagy ha rack, akkor töltsek le a gyorsabb belsőre és ha megtelik akkor átmásolok mindent a külső rackbe. Mert annak nem lenne gondolom értelme, ha racket vennék és arra töltenék pl.: 800 kB-tal órákat.

(#5172) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső merevlemezt és ebben kérném a segítségeteket.
Főként filmek tárolására használnám a gépbe de folyamatosan működne. Igazából a gépemet el fogom adni kb fél év múlva és veszek egy laptopot és ezért nem akarok belső winyót mert akkor ahhoz kellene vennem majd egy dokkolót arra figyelni szóval az macerás. Meg néha összekötném a DVD lejátszót USB-n keresztül a külső HDDvel. Ha megnézném a filmet visszadugnám a számítógépre. Szóval ilyesmi használatra gondoltam szerintetek ezek közül melyik lenne az ideálisabb:
http://www.ipon.hu/webshop/product/_wd_2000gb_elements_desktop_wdbaau0020hbk/162572

[link]

[link]

Köszönöm a segítséget

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5173) King Unique válasza cvn69 (#5169) üzenetére


King Unique
titán

Vissza kéne olvasgatni az elmúlt 3-4 oldalt,ott a válasz a kérdésedre! :K :U

De lásd kivel van dolgod,itt egy korábbi összegző ajánlás.
Szempontjaid gondolom 2,5",komplett v mobilrack+hdd - ezt nem írtad :F ,usb3.0 már szinte alap,vmi program kell-e,sokat hordozod nem árt esetleg ha ütésálló stb - ezek szerint tessék választani a listából.

Silicon Power A80 eddig nagyon ajánlott volt, jó gyors,ütés.vízálló stb,vezérlőcsip problémák miatt azonban kicsit meginogtam én is...

A fentit liegészítve az új 3.0-ás Apacer is nagyon jó,gyors,ütésálló. Továbbá a Toshiba StoreE Art4 is,ami elméletileg kapható (lesz) már nálunk is,500 GB gondolom kijön 15-20k között.

Illetve itt egy rendkívül olcsó,kicsit fapados megoldás,de ha nincs semmi extra kívánság ez is megteszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#5174) Alex91 válasza Vasinger! (#5171) üzenetére


Alex91
félisten

Apudnak meselni a NAS-rol, es mar jol is jartok, ha azt vesztek :D!

A HDD-t meg nem kell jegelni, Google szerint az is art! :)

Neked, egy 2 TB-os, 5400-as belso HDD-t ajanlok, ha mar a csalad nem akar NAS-ra beruhazni :DD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5175) Bzzz válasza Vasinger! (#5171) üzenetére


Bzzz
senior tag

". Mert annak nem lenne gondolom értelme, ha racket vennék és arra töltenék pl.: 800 kB-tal órákat."

Na én pont valami ilyesmiben gondolkodom, hogy kvázi "belső winyóként" szeretném használni ezt a kis külső merevlemezt! Erre irányul a kérdésem hogy ezek ezen irányú szándékaimra mennyire alkalmasak?!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5176) King Unique válasza Bzzz (#5172) üzenetére


King Unique
titán

Látom 3,5"-be 2 TB,2,5"-be 1 TB kellene.
1.hsz-ra: Előbb linkeltem be ajánlásokat 2,5" 3,5"-be . 3,5"-be Elements helyett inkámbb MyBook innen. 2,5"-be 1 TB My Passport is jó áron van itt,v feketébe,de az nagyon kényes (ujjlenyomat,karc stb.) Illetve a fent ajánlott 2,5"-esek.

2.hsz-ra: külső 2,5"[link]/3,5" mobilrack+hdd megoldás jó (jobb) abból a szempontból,h hdd kivehető, berakható belő vinyóként a gépbe,bár ha filmtárolásra kell csak,akkor minek ki-be pakolni,külső adattárt alkalmanként használva,nem folyamatosan belsőként pörgetve éllettartama is kedvezőbb,kitolható.persze ha gépbe is rakni akarod,akkor mobilrack+hdd megoldás praktikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#5177) Bzzz válasza King Unique (#5176) üzenetére


Bzzz
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébként miben tud többet a MyBook az Elemntsnél?! Mert ha jól tudom az elementsre is lehet olyan software-t tenni, hogy ha nem dolgozik az ember a winyón autómatikusan lekapcsol?! Illetve azt irtátok hogy pár fokkal melegebb az Elements, de azon kivül nem igazán jöttem rá a lényeges különbségekre...

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5178) King Unique válasza Bzzz (#5177) üzenetére


King Unique
titán

Elemetsnél külön le kell szedni a progit,amivel le kell állítani a forgását,nem automatikus (bár lehet esetleg állítható benne),mint a MyBooknál.
Továbbá MyBook usb 3.0-ás (akár 120-130 MB/s és 2.0-ba is megy),jár hozzá backup és hw-es titkosító progi (Smartware),jobban néz ki,Elements csak usb 2.0,progi nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5179) King Unique válasza Vasinger! (#5171) üzenetére


King Unique
titán

Na,Vaterod halad a korral,külső hdd-je van,mi a fene :Y ,enyém még email küldéssel,böngészéssel is sokat tököl,nem áll a helyzet magaslatán,bár pendriveja már van... :D

Racknél+hdd,külső mobilrack-re gondolunk,nem ki-be húzgáló előlapira,bár ezt már beszéltük egyszer.
Nem kell ezt túlbonyolítani,külső rack+hdd (vinyót kiveheheted ugye,ami jól jön így neked) v komplett külső vinyó,ez itt a kérdés,mind2-ről azonnal rendelkezésre állnak-áttolhatóak az adatok,főleg ha tudsz,márpedig tudsz eSATA-t,USB 3.0-t várázsolni a gépedbe.

Vagy egy jó NAS,csak drága,de Apudnak úgy sincs még ilyen,hátha érdekelné,támogatná anyagilag... :D

[ Szerkesztve ]

(#5180) Bzzz válasza King Unique (#5178) üzenetére


Bzzz
senior tag

Neked is ilyen van?! (MyBook) Azt nem tudod, hogy milyen hangos és mennyire rezonál?! Mert azt látom hogy a winyó FORDULAT: 7200rpm !

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5181) King Unique válasza Bzzz (#5180) üzenetére


King Unique
titán

Nekem nincs, még (iway-nél 25k-ért nagyon vonzó) 2,5" My Passportom van!
Nem hallottam arról,h hangos lenne v annyira rezonálna,pár embernek tán van itt,de vlevi-nek tutti van, ha jól tudom :F ,tőle érdeklődj konkrétan,nem emlékszem,h fikázta volna (emiatt).

[ Szerkesztve ]

(#5182) Bzzz válasza King Unique (#5181) üzenetére


Bzzz
senior tag

Még ezt a samsungot néztem meg [link]

ez nem tudom mennyivel jobb vagy biztonságosabb, halkabb mint a WD. Nem tudja esetleg valaki hogy ezen van-e mechanikus áramtalanító gomb, mert azt tudom , hogy a WD-n nincsen!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5183) Bzzz válasza Bzzz (#5182) üzenetére


Bzzz
senior tag

NA meg találtam egy ilyen samut is: [link]

teljes összeomlás :S Mostmár tényleg nem tudom melyiket kéne megvennem. :(

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5184) vlevi válasza Bzzz (#5182) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ezen van-e mechanikus áramtalanító gomb, mert azt tudom , hogy a WD-n nincsen!"
Asszem a G3-on sincs, de a másikon, a story stationon van.

Igen, nekem van Mybook essential, de egyáltalán nem rezonál. Ha ráteszem a kezem, alig érezni, hogy megy. Van egy kicsi alaphangja, ez tény, de a tévé már 2-es hangerőn elnyomja. Ami inkább zavaró, hogy néha kattan egyet-egyet. De nem olyankor, amikor ezerrel másolok rá, ilyenkor semmi. Csak amikor böngészgetem a könyvtárait. De lehet, hogy ez is csak azért tűnik fel, mert ilyenkor a tévére van kötve, és közben semmi más hang nincs a szobában. Mert amikor a gép is be van kapcsolva, és zúg mellé 2-3 ventillátor, akkor észrevehetetlen.
Ami nem tetszett benne, az az, hogy állítva van. Valahogy nem találom stabilnak, ezért raktam az oldalára 4 gumitappancsot és felborítottam.

[ Szerkesztve ]

(#5185) Bzzz válasza vlevi (#5184) üzenetére


Bzzz
senior tag

Köszönöm a hozzászólást!
Ez a baj nekem is, hogy állítva van ezért is gondolkodom inkább már a SAMSUNG STORY Station-on és azon van kapcsoló, már csak az átkonvertálás ha megoldható lenne (azt irták, hogy alapból FAT32) akkor sztem ezt fogom venni!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5186) ruti válasza Alex91 (#5174) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Alex91:

:DD
lehet ott van az a NAS valahol a spejzban, csak kábelmodemnek vagy routernek álcázva
a 6 TB pont ideális egy 4x1,5 TB-os dobozhoz...
:))

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5187) ruti válasza Vasinger! (#5171) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Vasinger!:

mivel csak egy belső vinyód van, ne arra t0rrentezz, két ok miatt sem:
ne fogj a fizikai rendszer meghajtót, és legyen a letöltés biztonságban

neked akkor külső vinyó rack-be, és gyakran tükrözni rá a belső adatait,
de inkább egy második belső, hogy maradj a Seagate-nél: Barracuda LP

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5188) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
Én egy Western Digital My Passport Essential 320 GB - os külső HDD - t készülök venni.
Sajnos nem vagyok ebben annyira jártas és szeretnék egy kis segítséget kérni.
A legfontosabb, hogy laptophoz szeretném csatlakoztatni.
Erre gondoltam:
http://www.pcland.hu/shop+WD-Passport-Essential-320GB-USB-3-0-2-0-Fekete--WDBACY3200ABK-EESN--WDBACY3200ABK-EESN_90726_20132

(#5189) Attici válasza Henicica (#5188) üzenetére


Attici
őstag

Szia Cica!
Laptophoz, médialejátszóhoz ideális. Az ára is nagyon jó! Szaladj és vedd meg! :K
A laptopodon van USB3? :Y
Méretben megfelelő lesz,nem túl kicsi? (mármint a 320GB) :B

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5190) Attici válasza Attici (#5189) üzenetére


Attici
őstag

Most látom, hogy az nettó ár! Így már nem is olyan jó, akkor inkább nézd meg itt! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5191) King Unique válasza Henicica (#5188) üzenetére


King Unique
titán

Iway-nél még olcsóbb!!!

De biztos,h elég 320 GB,500-as se sokkal drágább,v ez,(azt nem tudom 500-.asnál egyik mért 14,másik 16k :F ) ,illetve feketébe már mondtam,h nagyon kényes (ujjlenyomat,karc.por stb.),bár a kisebbeken állítólag van vmi védőfólia ez ellen,ényémen az 1 TB-oson nem volt sajna. :(

(#5192) Attici válasza King Unique (#5191) üzenetére


Attici
őstag

Én még nem találkoztam ilyen védőfóliás változattal!
Csak a MyBook-on volt fólia, de az is inkább csak szállítási, mert nem túl szép!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5193) Henicica


Henicica
tag

Köszönöm szépen az információkat! :)
Nekem épp elég most 320 GB, mert erre a merevlemezre külön akarom a fontosabb adataimat menteni és még így sem tesz ki pont 320 GB - ot.
Igazából nem tudom, hogy van-e a laptopomon USB3, ezért kérdeztem, hogy laptophoz lehet-e kapcsolni. Úgy látszik akkor ezt is laptopja válogatja? Sajnos nem igazán értek még mindent e téren.

(#5194) King Unique válasza Attici (#5192) üzenetére


King Unique
titán

My Passport 500 GB-on van védőfólia (már amelyiken),addig 2 ismerősöm,aki vett,mondta. Nem is árt rá,főleg feketébe,mert k**vára kényes,az 1 TB-oson viszon már nem volt,h miért nem... :F

Apropó MyBook,feketébe az milyen fekete,az a fényes,ujjlenyomatgíűjtő fekete v mattabb,kevésbé kényes? Meg,ha arra is tesznek védőfóliát az nem rossz,nekem legalábbis. :)

[ Szerkesztve ]

(#5195) King Unique válasza Henicica (#5193) üzenetére


King Unique
titán

Jó,nincs mit,szívesen! :)

Ha csak sima usb2.0 van laptopodon az se gond,3.0 visszafelé is kompatibilis és 2.0-ba is dugható,hozza 2.0 sebességét,de ha újítasz laptopot,v veszel bele egy külső Express Cardot,akkor máris ott a "superspeed",ami 2-3x gyorsabb,mintha sata II-n lenne belső hdd-ként.

[ Szerkesztve ]

(#5196) Attici válasza King Unique (#5194) üzenetére


Attici
őstag

Fényesebb mint a Passport, de nem vészes. De én nem is taperolom, csak kint van az asztalon és használom amikor kell. Az én Passportom is 500-as mégse volt hozzá fólia. Bár az meg szinte teljesen matt és nem is látszik meg rajta semmi! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5197) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Barátnőmnek kellene egy külső vinyó. 250 giga elég lenne neki. 2,5"-ban néztem, melyek ajánlottak, Verbatim, Toshiba? Ezekben milyen belső van és ezekhez kell táp? Köszi előre is.

(#5198) Symbio válasza Attici (#5189) üzenetére


Symbio
senior tag

"A laptopodon van USB3? :Y "
Miért ne lehetne :K (nálam is van)

(#5199) Attici válasza Symbio (#5198) üzenetére


Attici
őstag

Lehetni lehet, de nem jellemző. Most még csak a drágább modellekre rakják rá!
Most vettem egy HP ProBook-ot az asszonynak és azon sincs!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5200) Attici válasza Laybee (#5197) üzenetére


Attici
őstag

A 2,5"-esekben az a jó, hogy nem kell külön táp! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.