Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Melyik USB 3-as kártyát érdemes venni?

Sharkoon

Msi

Vagy mindegy? Mindegyik jó?

(#6852) erdoke válasza rayoliviero (#6851) üzenetére


erdoke
titán

Nekem az MSI van, és működik.

A legjobb aláírás a héten

(#6853) vlevi válasza King Unique (#6847) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ált.nagyméretű (kép,zene,video,film) van egy ilyenen,ami nem okoz akkora töredezettség %-ot,mint rendszerhdd-n a sok apró rendszer-programfile"

Ez olyannyira igaz, hogy az Auslogic Disk Defrag alapból még a rendszervinyón is hanyagolja a nagyobb (50-100Mega) méretű töredékek fragmentálását. Egyébként nekem két partícióra van osztva a rendszervinyóm, és a második, D: meghajtón alig-alig van dolga a defragnak. Pedig a C: meghajtón csak 40giga cucc van, a másikon 500G. Igaz, ezek filmek, zenék, itt van a játék könyvtáram, és a letöltött szirszarok. Ezek nem változnak olyan sűrűn.

erdoke: Nekem pedig Silicon Power, szintén a működőképes fajtából

[ Szerkesztve ]

(#6854) camalot válasza vlevi (#6853) üzenetére


camalot
tag

:K

(#6855) PiE137


PiE137
senior tag

Hello,

Asus O! Play Mini media box-hoz szeretnék külső merevlemezt választani, de nem feltétlenül van szükségem 320GB-ra.
A kérdésem az lenne, h az Asus eee Super Slim HDD-je alkalmas-e a feladatra :F
Ez a teszt vmi olyasmit ír, h ata133 csatolót használ, meg usb-je van.
Most ezt nem értem! :O
Nem úgy van, h a külső merevlemezek usb-ról kapnak áramot is, meg azon keresztül megy az adatforgalom is :F

Köszi a véleményeket!
üdv.

(#6856) King Unique válasza vlevi (#6853) üzenetére


King Unique
titán

Igen, pont ezért mondtam,égészítettem ki a tiedét kicsit,külső hdd-n felesleges a defrag. :K

(#6857) vlevi válasza PiE137 (#6855) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem ez egy 1.8"-s vinyó, itt azt írják
Semmilyen külön táp, vagy egyéb nem kellhet hozzá, simán 1 USB-ről kell működnie.

Viszont milyen médialejátszás az, ahova nem kell 320G? :DDD

(#6858) King Unique válasza PiE137 (#6855) üzenetére


King Unique
titán

Igen pont ezt akartam én is,simán mennie kell usb2-ről,nem kell neki semmi +,bár átlagnál picivel lassabb lehet (3600/4200 rpm),de az még lejátszáshoz bőven elég. :K Viszont tényleg elég filmeknek,főleg HD minőségben főleg elég 30 GB? :F Ok,h 6-7k egy ilyen,de egy 320 GB külső,sima usb2-vel mindenképp kijön 10-13k-ból,de szinte usb3-al is.
V mekkora (1,8",2,5",3,5") kell ? (Toshiba-ba van még 1,8"-os,de azok drágák,v Samsung S1 Mini - 120-250GB,de az is...annyiért már 230-500 GB 2,5" usb3 is kijön)

[ Szerkesztve ]

(#6859) erdoke válasza King Unique (#6858) üzenetére


erdoke
titán

Ezek az S1 Minik miért ilyen drágák? Anno 15e-ért vettünk 200 GB-ost a MM-ban. :F

OK, közben találtam 200-ast olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6860) King Unique válasza erdoke (#6859) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen minél kisebb,annál inkább megkérik az árát. Kisebb persze,mint egy 2,5",ami jó meg minden,de azért azok se annyira nagyok. Mivel 200,v 250 GB,usb2 ilyenbe a max,ezért nem igazáb játszik sokaknál,nálam biztos nem. :N

(#6861) vlevi válasza King Unique (#6860) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tényleg elég aprók már a 2.5-esek is. Kisebbek, mint az én régi 2.5-es USB rackem.
S2 Portable 11x8x1.5cm
USB rack 13.5x7.7x1.3cm
A rack azért hosszabb, mert ebben a teljes elektronia a vinyó mögött van. Az S2-ben valószínűleg lerakták alá, azért magasabb

Ennyi a különbség az S1 és az S2 között

[ Szerkesztve ]

(#6862) Egon válasza King Unique (#6860) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézőpont kérdése, attól függ mire kell.
Nézegettem én is ezeket a kis Samukat. Az ára már hónapok óta ennyi (a 2.5 colos meghajtók ára folyamatosan esik). Amikor összehasonlítottam őket, 10K-ért maximum 250 GB-os, USB2-es külső meghajtót lehetett kapni (jellemzően Maxell-t). Ez a cucc, plusz 4K-ért, és mínusz 50 GB-ért cserében, egyrészt sokkal kisebb, hordozhatóbb (tényleg belefér a zsebembe, nem csak akkor ha nagyméretű zsebről van szó), másrészt nem lehet gond a tápellátás (ha nincs 2 db USB-aljzat, de kellene több nafta, pár külső 2.5 colos hdd-vel gond lehet), harmadrészt kvázi egyedi (mobil notivinyóval szaladgál szinte mindenki, uncsi...:D).
Az adatátviteli sebesség relatíve alacsony volta szerintem ebben az esetben annyira nem szempont (én legalábbis nem a teljes kapacitást szoktam az ilyen cuccokon hurcigálni, másolgatni). Inkább olyan mint egy nagy pendrive (azoknál fajlagosan sokkal olcsóbb és gyorsabb is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6863) rayoliviero válasza erdoke (#6852) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, kösz. Akkor veszek én is MSI-t.

(#6864) erdoke válasza Egon (#6862) üzenetére


erdoke
titán

Az újabb 1,8-as vinyók a lemez belső részén is simán bírják az USB 2.0 vezérlők gyakorlati plafonját (~32 MB/s), csak USB 3.0-án lenne sebesség különbség.

A legjobb aláírás a héten

(#6865) PiE137 válasza King Unique (#6858) üzenetére


PiE137
senior tag

Nekem nem kell nagyobb, mert csak azt másolnám fel rá éppen, amit nézni akarok. Komplett blu-ray méretű filmekkel nem foglalkozom, csak pár gigás divx-ekkel, amiknek elég a 30gb.
Köszi a válaszokat!
Üdv.

(#6866) erdoke válasza PiE137 (#6865) üzenetére


erdoke
titán

SD DivX-hez nem kell HDD, sőt a legtöbb FullHD is simán streamelhető egy hálózatos asztali lejátszóra. 720p-ig egy erős WiFi is elég.

A legjobb aláírás a héten

(#6867) bads1


bads1
aktív tag

Hello,

Van egy WD Mybook Essential 320 gigás vinyóm, eddig nem volt vele gondom de egy ideje nem enged törölni/másolni/átnevezni semmit. Win7 X64 a rendszer, másik gépen nem korlátoz be semmit csak a sajátomon.
Maga a partíció read onlyban van és nem is tudom átállítani, vmit ugat hogy a .DS_Store írásvédett és kapjam be.
Hogy tudnám visszaállítani?

(#6868) tlala válasza rayoliviero (#6851) üzenetére


tlala
addikt

Nálam egy ilyen Transcend 3.0-ás kártya került a gépbe, amit 3e Ft-ért vettem - remekül teszi a dolgát. :)

(#6869) rayoliviero válasza tlala (#6868) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez jó áron van nagyon, csak debreceni boltban ilyet nem látok. :(

(#6870) rayoliviero válasza King Unique (#6831) üzenetére


rayoliviero
veterán

A MyBookot kikapcsolom a gombjával, uátna leállítom a számítógépet, áramtalanítom, majd később, amikor bekapcsolom a gépet, vele együtt a MyBook is indul. :( És én ezt nem szeretném, mivel nem mindig használom a MyBookot, ha bekapcslom a gépet. Így nem sokra megyek a kapcsolóval...

[ Szerkesztve ]

(#6871) Alex91 válasza rayoliviero (#6870) üzenetére


Alex91
félisten

Erre megoldás, hogy kihuzod a MyBook-ot a 230-bol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6872) King Unique válasza Egon (#6862) üzenetére


King Unique
titán

Igen nézőpont kérdése...
Végülis nem rossz a kis S1,csak 200 GB (usb2) nem mkinek elég,14k-ért 2,5"-be min.320,v inkább már 500-ast is kapni. Ált.,ha ilyet vesz az ember,1 db-ot vesz,ami minél jobb legyen és ilyenkor "mohó" sok user,a pénzőből minél több GB,TB,gyorsabb stb.cucc jöjjön ki. (mint én):D Persze,akad aki nem ilyen,elég a 200-as neki,v van rá keret és többet vesz,egynek egy kis S1 Mini-t is...
+Usb táp szerintem a legtöbb 2,5"-nek sem kell,elég 1 db usb aljzat,S2-höz is 1db usb kábel jár,nem Y,de persze akad pár a placcon,aminek esetleg kellhet.
Pendrive-oknál tényleg okosabb vétel egy ilyen,meg annál a sz@r kis 30 GB-os Asus-nál is. :K

(#6873) rayoliviero válasza Alex91 (#6871) üzenetére


rayoliviero
veterán

Huzgalhatom orokke ki... A kapcsolo csak disznek van rajta.

(#6874) King Unique válasza PiE137 (#6865) üzenetére


King Unique
titán

Ha elég,akkor elég. :)
Akkor gépre töltöd,onnan meg ,amit nézni akarsz,azt rakod erre. Más inkább külsőre tölt (akár többre,ill.átmásolja másikra is) és rádugva,kiválasztja,amit nézni akar,na oda már nem elég 30 GB...

(#6875) King Unique válasza rayoliviero (#6870) üzenetére


King Unique
titán

Korábban kérdeztek hasonlókat (olvass vissza),a sz.géppel,TV-vel együtt leáll a MB,ha kikapcsolod és indul,ha bekapcsolod.Legegyszerűbb,ha nem akarod MyBook-ot feleslegesen járatni, usb kábelt kihúzod,v külön elosztóba dugod MB-t,amit áramtalanítasz,ha nem kell. Az,ha minden be van dugva,rá van kötve gépre,akkor a kikapcs gombot előtte megnyomva teljesen leáll-e (vlevi megválszolja,v megnézem haverén) hirtelen nem tudom,valszeg ...,többi külső is hasonló-e téren,de pl.az én samsung S3-omnál a tekerővel full lekapcsolható. :K

[ Szerkesztve ]

(#6876) Alex91


Alex91
félisten

My Book Studio, na itthon is kapható a metál házas... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6877) rayoliviero válasza King Unique (#6875) üzenetére


rayoliviero
veterán

Akkor veszek egy kapcsolós elosztót neki, az lesz a legjobb. Elég csak az elosztóval áramtalanítani? Az usb-t ugye nem kell kihúzni?

Toshiba 250-es alu most elég olcsón van Edigitalban, gondolkozok, hogy veszek egyet, mert szükség lehet a családban rá. De van aki azt mondta erről a Toshibáról, hogy gyakran meghibásodnak és CHS Hungary a szervíz. Ez a szervíz pedig állítólag sokszor nem cseréli a hibás terméket, hanem hibásan visszaküldi a vevőnek. Én ezt nem tudom elhinni... Nekem amúgy volt toshiba 320-as vinyóm, azzal soha nem volt baj. Nektek mi erről a véleményetek?

(#6878) Xero


Xero
nagyúr

Beköszöntött nálam egy külső tároló vásárlásának az ideje.
Amik a feltételek lennének:
-Legalább 2TB
-USB2
-Férjen be 20-30e közé
-Megbízhatóság
-Auto spin-down (a kiegészítő sw-ek nagy részével nem tudnék mit kezdeni)

Ami jó lenne:
-Firewire 400 vagy 800

Amire használni fogom:
-HD filmeket tárolok rajta

Ahol használni fogom:
-80%-ban egy Apple Time Capsule-ön fog lógni hálón megosztva
-20%-ban gépre kötve (ezért lenne jó a FW lehetőség)

Eddig csábító volt az ára miatt a WD Elements, de az itt olvasottak alapján nem szeretnék pár hónap után 2TB adatot kidobni, még ha pótolhatóak is, akkor sem, ráadásul ne pörögjön 24/7-ben nekem. :N

Szóval mi lenne a javasolt termék? :F

(#6879) Alex91 válasza Xero (#6878) üzenetére


Alex91
félisten

-Legalább 2TB, -Férjen be 20-30e közé,-Firewire 400 vagy 800, na ez így nagyon nem fog menni :DD !

TC-re kötött cuccrol megy a HD lejátszás?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6880) Xero válasza Alex91 (#6879) üzenetére


Xero
nagyúr

Sajnos tudom, de bízom benne hátha valamelyik típus elkerülte a figyelmemet. :P Nem létszükséglet egyébként, csak jó ha van.
Megy természetesen. :K Most is lóg rajta néha egy régi 2.5"-os HDD, arról is HD-t streamelek.

szerk: Mondjuk nem full BD25-ök, de a 12000kbps-es Avatar ripet lazán tolja. :K

[ Szerkesztve ]

(#6881) Alex91 válasza Xero (#6880) üzenetére


Alex91
félisten

RaidSonic ICY BOX IB-111STUS2-WH merevlemez dokkoló
, en most egy ilyet vettem. Design-ban megy a Mac-hez, bar xarabb anyag es foleg osszeszerelesi minoseg, de meg elmegy :). Mondjuk nem hiszem, hogy a dock automatikusan lekapcsolna HDD-t...

Esetleg elgondolkoznek ezen is... Western Digital My Book Live 2TB GLAN WDBACG0020HCHEESN külső merevlemez
, bar kicsit dragabb, de mehet ra torrent kliens is :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6882) Xero válasza Alex91 (#6881) üzenetére


Xero
nagyúr

Az ICY BOX-ot én is néztem, de nekem kicsit sérülékeny így a dolog, meg nem is akarom, hogy egy félig "meztelen" winyó éktelenkedjen az asztalomon.

A Live-ot meg kicsit feleslegesnek érzem jelen helyzetben. Ott a TC ami hálón szépen leosztja a dolgokat, nem kell ehhez még egy eszköz. A torrent viszont nem lenne rossz dolog, de akkor sem ér ennyit nekem sajnos a dolog.

Egyébként most a My Book Essential 2TB-al szemezek, csak kérdés mit szól majd hozzá a TC. :F

(#6883) Alex91 válasza Xero (#6882) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, azert en megneznem a WD honlapjan, hogy mit tud a Live! Foleg, ha van iOS vagy Androidos eszkoz is a haztartasban :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6884) Xero válasza Alex91 (#6883) üzenetére


Xero
nagyúr

Najó most felcsigáztál. Meglesem. :B

(#6885) Xero válasza Xero (#6884) üzenetére


Xero
nagyúr

Nos végig olvastam, de még mindíg nem vonz a dolog. A funkciók nagy részét most is meg tudom oldani. :B

(#6886) Alex91 válasza Xero (#6885) üzenetére


Alex91
félisten

Kintrol elered a hattertarad? Meg torrentezik a TC-d? :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6887) Xero válasza Alex91 (#6886) üzenetére


Xero
nagyúr

Kintről elérem, de torrentezni nem torrentezik. :B
Egyébként ezt a torrent dolgot sem biztos, hogy rábíznám. Elég masszív sávszélességgel futnak nálam a dolgok elég nagy számban. Most is pörög kb 30-40 torrent 3MB/s-el föl és 8-10MB/s-el le.

(#6888) erdoke válasza Alex91 (#6881) üzenetére


erdoke
titán

Itt olcsóbb a MyBook Live 2 TB bő 5500 Ft-tal. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#6889) Xero válasza erdoke (#6888) üzenetére


Xero
nagyúr

Így is 10e a difi egy alap megoldáshoz képest. Ez meg egy torrent kliensért sok. Mondjuk akinek nincs még hálózati megoldás a háznál annak kiváló. :K

Egyébként egyre inkább gyanús, hogy ez lesz a befutó:
WD MyBook Essential 2TB

Még átnyálazom a többi márkát is persze. Ha vannak ennek konkurensek, akkor jöhetnek. A FW-ről már lemondtam. :P

(#6890) erdoke válasza Xero (#6889) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van hálózati megoldás (több is), mégis ez lenne a legpraktikusabb, mert csak rádugom a gigabites routerre, és konfigurálás nélkül látja minden meglévő eszközöm. :K

A legjobb aláírás a héten

(#6891) Xero válasza erdoke (#6890) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne csináljátok, mert meggyőztök. :O
Eredetileg minél olcsóbban akartam megúszni a bővítést, de ennek így rossz vége lesz. :DDD

(#6892) Xero válasza Xero (#6891) üzenetére


Xero
nagyúr

Na jobban utána néztem. Elolvastam/megnéztem egy-két sebesség tesztet és csúnyán leveri az USB lehetőségeit.

Köszi a tippet srácok, szerintem a héten meg is rendelem! :C

(#6893) agent_k válasza King Unique (#6837) üzenetére


agent_k
őstag

ha emlékszel még én voltam akinek a usb 3.0-ás winyója lekapcsolgat. Nos win7 64biten ez egy nagyon is gyakori jelenség. Megoldás nincs, csak nvida chipset esetén talán.
ám az enyém nem ilyen (Asus n53 noti) úgyhogy nézhetek nagyokat kb ennyit tudok tenni egyelőre.

(#6894) erdoke válasza agent_k (#6893) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van egy Verbatim márkájú USB 3.0 külső kettőfeles merevlemezem (bár abban is egy Samsung vinyó csücsül, igaz még az előző generációs), és ahhoz adtak egy GreenButton nevű progit, amivel lehet állítani, mennyi idő után szunnyadjon el a vinyó (persze ha nem használod). Úgy vettem észre, szépen működik.

A legjobb aláírás a héten

(#6895) agent_k válasza erdoke (#6894) üzenetére


agent_k
őstag

toshiba MK....GSX szériás winyó + vipower cupid rack. Ezen nincs ilyen lehetőség. Firmware update sincs.

(#6896) King Unique válasza rayoliviero (#6877) üzenetére


King Unique
titán

Igen elég,ha elosztóval full áramtalanítod :K ,usb maradhat. :K De mivel 3,5" MB-m (még) nincs,nem tudom pontosan,h kikapcs gombja full áramtalanítja-e,majd megkérdem,mondtam,v itt vlevi-től kérdezd...
A CHS-el nincs tapasztalatom,edigitalnál olcsón szórják tényleg a 320 GB,meg az alatti 2,5" cuccokat,de a StorE Alu II nem nagy szám :N ,főleg nem 250 GB-ba,ha még 1,8" lenne,de így... :D Azt nem tudom nálatok milyen igények vannak,ha elég ennyi,akkor hajrá.Toshiba hdd-k nem rosszak,hibás db-ok,rossz szériák,többi gyártónál is akadnak.

(#6897) King Unique válasza agent_k (#6893) üzenetére


King Unique
titán

Igen emlékszem,sajna Win7 64bit-el kapcsolatban mondonak ezt-azt,ami még javításra szorulna...

(#6898) King Unique válasza Xero (#6889) üzenetére


King Unique
titán

Látom már rábeszéltek hálózatos külső WD-re,jó választás lenne tényleg. :K
Ha kell még FW800,akkor pl.Iomega Minimax árgép,mutatós nagyon,csak drága picit,v Seagate Goflex-hez is van FW800 cserélhető interface.,csak ez is...WD MB Studio se fér bele 30k-ba... :N

(#6899) King Unique


King Unique
titán

Akinek van (lesz) WD My Passportja és szeretné (szerette volna :D ) ütésállóvá tenni:

Ma láttam meg nagy örömmel,h már kapható idehaza is a WD Nomad ütés-részlegesen vízálló tok,viszont az ÁRÁT meglátva :Y ,hát...máshol se olcsóbb,egyelőre.
Ennyi kicsit sok érte,főleg,h a többi milyen olcsó és azért azok is védenek vmennyire,max 4-5k lenne érte reális...talán majd ennek is esik pár hónap múlva az ára. :F

Ennél még a nagy márkás Lacie Tank-ja is olcsóbb,talán Nomad is az lesz,v vmi külföldi oldalról rendelve esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#6900) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Jó minőségű (legalább rövid és vastag) 2 USB 1 MIniUSB végű Y kábelt hol lehet venni? Merre nézzek körül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.