Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6800) üzenetére


King Unique
titán

Nagyjából itt az infó!
De most nem tudom, emiatt totál leírjon az ember minden ilyen usb3 chipes külső winyót,nem mki panaszkodott rá (A80-ra emiatt),de vmi nem teljesen ok vele az is igaz... :F

[ Szerkesztve ]

(#6802) TeeJay válasza DeFranco (#6799) üzenetére


TeeJay
félisten

HDSentinel mit mond a vinyóra?
én simán visszavinném ha már első nap szórakozik és 72órás cserében kapsz helyette egy zsír újat. az első ADATA-m is másnap cserélve volt mert hazavittem 1x megformáztam és mire felmásoltam rá párszáz GB adatot újra kiírta hogy formázzam de már hibával leállt a dolog. hívtam is a boltot és mondták hogy nyugodtan vigyem vissza, csere lesz azonnal.
a második példány már 11hónapig szépen ment aztán pár nap alatt megadta magát.
ez van sajnos, még a megbízhatóságra gyúrhatna a Samsung
most várom mikor mehetek vissza a boltba és lehet most már ADATA helyett 2tányéros 1TB-os Samsungot kérek mert hátha az már jó lesz :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6803) DeFranco válasza TeeJay (#6802) üzenetére


DeFranco
nagyúr

100%, semmi hibát nem ír, így szerintem nem igazán cserélnék (Aqua) ez nem 72 órás kategória szerintem, de lehet méltányosságból megcsinálnák.

Még legalább egy hibát megvárok, az biztos, mert kiváncsi vagyok, tényleg hibás-e. Addig nem lennék nyugodt a cserepéldánnyal sem.

Neked is pörgött kikapcsolás után esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#6804) King Unique válasza DeFranco (#6799) üzenetére


King Unique
titán

Másik gépre dugd rá,azt figyeld mi történik...HDSentinel mit mutat rá,SMART?
Amit Teejay is mond,ilyen cuccokra 3 napos visszavásárlási van (3 éves gariidőbe is cserélnek persze),cserélniük kell,v elvileg még a pénzt is vissza kéne adniuk ...Mert az a baj,tesztelgetheti itt az ember,de ált.nem ritka,h egyik napról -a másikra hirtelen megkukul és adatmentés-visszaállítás meg drága.
De,ha most minden ok vele,akkor nem kell persze túlreágalni ezt,lehet 1x-i eset volt és OS sz@rozott vmit,v nem,elvileg nem szbadna így beakadnia...még,ha akkor végzett volna sok letöltés egyszerre,v hasonló,de ürésjárat-alvó módból visszatérve...

(#6805) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6801) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm! :R

(#6806) King Unique válasza DeFranco (#6803) üzenetére


King Unique
titán

Minden ilyen cuccra,akár webshop-Aldi-Aqua,törvény szerint 3 napig kötölesek visszavenni,pénzt visszadni,vater tanul jogot,ügyvéd lesz,ő mondta.Azt,h egyik-másik helyen,hogyan bomyolítják ezt,az már...
Amúgy,ha jól tudom 0% kondi a garanciális csere (v indokolt gyári hibából eredő jelenség),de azt ne várd meg,akkorra már rég kuka. :D Gép kikapcsolás után is pörgött,v mi,mert az gáz... :U ,de most ok-s nem?

[ Szerkesztve ]

(#6807) DeFranco válasza King Unique (#6806) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kikapcs után pörgött, igen. De a 3 nap már nem él, ha csak úgy indoklás nélkül viszed vissza. régen volt, de már nincs ilyen szabály.

Na, most meglepetésszerűen rámásoltam, igaz még pörgött, de nem nyúltam hozzá egy ideje, nem volt időm többet várni, de minden OK volt.

Eltettem aludni a gépet, szépen leállt ez is. Induláskor másolt tovább. További tesztek holnap.

[ Szerkesztve ]

(#6808) agent_k válasza King Unique (#6786) üzenetére


agent_k
őstag

erre azért ne vegyünk mérget. Az én asus n53-m szarakszik a usb 3.0-val.
remélem ma sikerül a megoldás

(#6809) camalot


camalot
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#6810) HXY


HXY
addikt

Webshopból kell rendelni, akkor 8 napon belül ha hibás a termék, ha nem, indoklás nélkül vissza kell adniuk a pénzt. Én már egyszer a gyakorlatban ki is próbáltam.
Egy éve az XMS-ben vettem egy MacBook Pro-t, visszavittem, és visszaadták a pénzt.
Mindenhol így megy. :K

(#6811) DeFranco válasza HXY (#6810) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, elvileg igazad van, de mivel megnéztem vásárláskor és megfelelt, ezért a 8 nap okafogyott.

Ha jó, akkor jó, nem kell a csere. Ha rossz, akkor gariban cserélik úgy is, javítani nem fogják, cserekor pedig kérhetek másik típust a bizalom elvesztésére hviatkozva. Ha meg nem ismerik el, hogy rossz, akkor meg lehet oldani, hogy legközelebb elismerjék. :)

Ha lehet, én kerülöm az only webshopot már csak a szállítási költség megspórolása miatt is. Szeretem személyesen átvenni a terméket. Ha weben megrendeled, de személyesen veszed át, akkor meg nem él a 8 nap.

(#6812) King Unique válasza DeFranco (#6807) üzenetére


King Unique
titán

Majd otthon megkérdem mi a helyzet pontosan... :K ,8 naposnál is csak webshopos redelés estén lenne így...?,mindegy, én pl. 2 hete fitneszcuccot vittem volna boltba 2 nap után,indoklás - nem kell azt kész - pénzt is visszadták,haver Aldiba vett vmi műszaki,v elektronikai cuccot, neki is. Én is korábban MM-ben vettem külső vinyót,ott először hezitáltak,de nyomatékosítottam,meg persze volt ismerettség - sokat számít - azt pénz vissza,máshol új hdd vesz.Amúgy,ha hezitálnak,ilyenkor be szoktuk fenyíteni őket ezzel-azzal,nekem eddig még mindent kicseréltek,pénzt is mhol visszaadták. :D De mondom,helye is válogatja,hol mennyire "engedékenyek" ilyen téren.

Látom írtál másik topicba is ez ügyben ,majd liksoft és társai hátha vmi konkrétumot is tudnak mondani...

(#6813) DeFranco válasza King Unique (#6812) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Általában méltányosságból kicserélik, mert érdekük, hogy visszamenj, de legjobb tudomásom szerint már nem él ez a szabály. Régen volt, de már módosították AFAIK, de lehet tévedek.

Nekem is liksoft-ban van minden bizalmam. Ha valaki, akkor ő tud rá mondani valamit.

(#6814) bazsimano


bazsimano
őstag

nem tudom mennyire off topic, de azert annak nyilvanitom :) a West Endes MMbe elfogyott a Samsung kulso vinyo...uh ma sem tudtam hozzajutni :S

(#6815) King Unique válasza bazsimano (#6814) üzenetére


King Unique
titán

Ennyire kapkodják... :) ,mondjuk 20k jó ár érte. Azért van még BP-n máshol is MM,Saturn-ba nem árulják?

(#6816) camalot válasza King Unique (#6815) üzenetére


camalot
tag

Saturnban én is kerestem mert elfelejtettem hogy a MM-ban van. Ámde a saturnban 3,5-es 2tb, usb2-es van 20k-ért (G3)

(#6817) King Unique válasza camalot (#6816) üzenetére


King Unique
titán

Ja,akkor az kilőve,de más MM-ben már nézted a városban,Pólus,Árkád stb..?

(#6818) bazsimano válasza King Unique (#6817) üzenetére


bazsimano
őstag

az lesz holnap meg felhivom a tobbi mm-et es majd megtudom, ha kozel van akkor kaja idoben el is ugrom erte :)

(#6819) zooole


zooole
senior tag

Ha kiveszem a 2.5-es WD Elements-ből a vinyót, bukom a garit?

(#6820) TeeJay válasza zooole (#6819) üzenetére


TeeJay
félisten

ha észreveszik akkor valószínűleg.
viszont minek vennéd ki belőle a vinyót? úgy tudom ezeknél a NYÁK-ra van forrasztva az USB port így semmiképpen sem tudod laptopba betenni sajnos

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6821) zooole válasza TeeJay (#6820) üzenetére


zooole
senior tag

Elvileg nem minden WDE ilyen.

(#6822) zooole válasza zooole (#6821) üzenetére


zooole
senior tag

De az enyém igen :(

(#6823) King Unique válasza zooole (#6819) üzenetére


King Unique
titán

Mért akarod kivenni,"keret" sz@r,v usb3-as mobilrack-be akarod tenni,akkor mért nem olyat vettél,mért gyári kompaktot? :F
Elementsnél tényleg a NYÁK-kal van "egybe",MP-nél nem tudom,azért nem szedném szét... :D Nem tudom pontosan,h lehet,h sikerülne szédszedned,de valszeg meglátszana...

[ Szerkesztve ]

(#6824) jancsi90


jancsi90
tag

Sziasztok, milyen markaju kulso 1 TB merevlemezt ajanlotok? Melyik a legmegbizhatobb? Koszi, eleg surgos a valasz. Koszi szepen!

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#6825) camalot válasza King Unique (#6817) üzenetére


camalot
tag

Nem, majd holnap talán lesz időm.

(#6826) King Unique válasza jancsi90 (#6824) üzenetére


King Unique
titán

Mekkora hordozható 2,5",v asztali 3,5" :F ,milyen kompakt gyári külső,v külön hdd-külön mobilrack megoldás. :F
2,5" gyáriba:#6511,MM-ben akciós:#6773,esetleg:#6749
2,5"hdd+mobilrack megoldás pl.#6778,#6760
3,5" gyáriba jó WD MyBook,Samsung S3,M3 stb.
További infóért olvass vissza...

[ Szerkesztve ]

(#6827) Egon


Egon
nagyúr

Hi all!

Adott egy Asus P8P67 Pro alaplap, egy Farctal Design Define R3 hazikó, és egy Spire Gigapod VIII mobilrack (ez utóbbi az E-Sata-s verzió). A házon van elöl egy E-Sata port, aminek a kábelét az alaplap egyik "normál" Sata csatlakozójára dugtam (mivel az Internal portok között nincs E-Sata, csak a hátlapon van).
A kérdés az, hogy okozhat-e ez valami problémát? Ugyanis a másolás során, érdekes dolgokat produkált a rackben levő vinyó...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6828) rayoliviero


rayoliviero
veterán

My Book Essentialnak és Passportnak 256 bites titkosítása van, nem tudjátok? Mert azt sehol nem találom a WD honlapján, se a vinyók dobozán, használati utasításban. Annyit találtam csak, hogy hardveres, de hogy hány bites...

[ Szerkesztve ]

(#6829) DeFranco válasza DeFranco (#6811) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nos, uraim, újabb próba történt. Egy jó ideig nem használtam a lemezt, elment aludni. Ezek után HD sentinel írt róla adatot, TC megnyitotta, nem ébredt fel, de másoláskor szépen beállt minden mint a gerely. TC sem mozdult, Sentinel sem. Vártam kb 1-2 percet, majd a másolás szépen lefutott, és mindenki happy.

Ez a kb. 1 perces ébredés most a tünet. Ez mennyire normális, hogy ennyi kell neki alvásból magához térni?

(#6830) DeFranco válasza DeFranco (#6829) üzenetére


DeFranco
nagyúr

b) kérdés: egy külső HDD-nek lehet baja közvetlenül egy CRT monitor mellett? (mágnesesség)

(#6831) King Unique válasza rayoliviero (#6828) üzenetére


King Unique
titán

AES 256 bites hardveres. :K
Lejelszavazza az egész vinyót,utána csak a jelsző ellenében lehet hozzáférni az adatokhoz,mert anélkül nem,h fileokat megynyitni,de még belépni,a tartalmat megnézni se tudod - ami nyilván adatvédelem,privát szvéra szempontból OK-s,viszont,ha meghibásodik a hdd,akkor,ha előtte le volt tikosítva,nagyon macerás lehet róla az adatokat lementeni,v nem fog menni,viszont normálisan használva,csak úgy nem megy tönkre ez se,ill.Smartware-be ez a titkosítás funkció jelszó beírása utén tetszőlegesen ki-be kapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#6832) doc


doc
nagyúr

sziasztok!
kulso vinyot szeretnek venni (2TB a cel), segitsetek pliz valasztani
ket szempontom van: elsosorban a megbizhatosag, masodsorban az ar. minden mas (sebesseg, plusz csatlakozok, stb) kvazi lenyegtelen
eddig WD vinyokat (Elements es MyBook) hasznaltam, de az egyik gariidon belul megdoglott, a masik is kezd furan viselkedni, szoval WD reszemrol kizarva

(#6833) rayoliviero válasza King Unique (#6831) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, köszönöm. :R

(#6834) King Unique válasza doc (#6832) üzenetére


King Unique
titán

Pedig nem rossz a WD külsőbe,megbízhatóak,Elements fapados,sokat ne várjunk tőle,viszont MyBook egész jó. :K Milyen MyBook-od volt,még a régi,v az új usb3-as?
Szerintem csati,sebesség egyáltalán nem másodlagos és mivel usb3-asok alig-alig drágábbak,v egy-két típusnál jóformán semennyivel,így sima "2-est",nem is ajánlok... :D
Akkor 3,5" gyári külsőbe: Samsung S3 (esata is van),Samsung M3 (#6713) 3 év garival,ebből a kínálatból Iomega Ego,Lacie,Buffalo,Seagate Goflex Desktop cuccai jók (többi nem igazán),máshol is megnézheted őket,csak a pl-ként tettem be ezt a webshopot.

Megbízhatóság... :F 100%-osan egyiknél se biztos,mivel mhol előfordulhatnak rossz szériák,hibás db-ok,talán a nevesebb gyártók,újabb (pl.usb3-as) szériáiba már kijavítottak ezt-azt.Legbiztosabb,ha van rá keret,több külső hdd-n tárolni+cd,dvd,BD-re mentés...
V a külön hdd+külön 3,5" mobilrack megoldás,de akkor a 2 másik topicba érdeklődj,azzal se jössz ki árban nagyon olcsóbban.

Jó a "Kanada" blogod. :C

(#6835) King Unique válasza DeFranco (#6829) üzenetére


King Unique
titán

Ez a hosszas ébredés,korábbi panaszok nem igazán normális dolog :N ,egy külsőt rádug az ember gépre,energiatakarékból x perc után magától leáll,de amint +hozzányúlsz" max pár sec és újra használatra kész.Nálad mi okozza,oprendszerbe sz@rakodik vmi,egy program-alkalmazás fog vmit,v M2 gyárilag hibás e téren... :F ,azt innen távolról nehéz megmondani. (liksost-os hdd topic esetleg)Másik gépen kipróbálva is ezeket produkálja?
b.) kérdésedre csak azt tudom mondani,h mágnest nem ajánlott egy ilyen mellé-rátenni stb.mert az kárt tehet hdd-ben,de,h egy monitornak van-e ennyire erős sugárzása azt nem vágom,azért olyan túl közel ne rakd hozzá. :N

[ Szerkesztve ]

(#6836) doc válasza King Unique (#6834) üzenetére


doc
nagyúr

miutan ketto WD vinyobol ketto lett szar, mar nem tudok bizni bennuk :U
a sebesseg teljesen lenyegtelen, ugyanis medialejatszora lesznek kotve, filmlejatszashoz a teljesen minimalis is boven sok, a masolasnal meg ugyis a halozat a szuk keresztmetszet :)

meg a regi MyBookom van (ez az ami most kezdett fura hibauzeneteket dobalni, egyelore nem is hasznalom amig az uj vinyora le nem tudom backupolni)

A Samsungokat en is nezegettem, bar magat a markat mozgoalkatreszes cuccokban nem szeretem, de lehet adok neki egy eselyt, dicsertek mar sokan. Azt meg tudnad mondani mi a kulonbseg a G/M/S sorozatok kozott?

az iponnal nezegettem oket (megszokas/PickPackPointos szallitas miatt), ott van meg Toshiba, Verbatim meg Freecom, azokrol van esetleg tapasztalat?

koszi, de az utolso resszel (Toronto es a Niagara vizeses) mar ket eve ados vagyok :B
Nemsokara megirom az idei nyaralasunkat (motorral Horvatorszagba) aztan szerintem felrakom a hianyzo kanadasat is (sajna egy megdoglott notebook-vinyo miatt elszallt a felkesz iras annak idejen)

(#6837) King Unique válasza doc (#6836) üzenetére


King Unique
titán

Samsungok jók,a "G" a sima usb2-es sorozat,de mivel árban kb.uaz az új "M" széria,usb3-as is annyi,elég olcsó,inkább az ajánlott.Az "S" - Story Station "régebbi" alőző 2-nél picit,de az is jó,"fektetett"(G,M "állítható,kinek melyik tetszik) használat,van belőle külön usb2,esata,usb3 széria,de mivel árban gyorsabb csatisok se drágábbak,azért inkább ott is azokat. :K (média,Full HD,netes letöltés is nyilván elég usb2,de máshoz,adatmozgatás,másolás már kevés és mivel új 3.0 megy usb2-be is,alig drágább...,de nyilván nem kötelező)
Toshiba-ról sok infóm nincs,nem rosszak,de nem is..., 3,5" Verbatimok belseje ált.Samsung,jók végülis,de szoftveres körítés,megbízhatóság,ár szempontból inkább gyári Samsung. Freecom prémium kategóriás termékeket gyárt,áruk átlagnál magasabb,de pl.Quattro széria egész jó,(v újabbak is),volt belőle "kártyás" titkosítással bíró cucca is,szal egész jók,csak ár kicsit...Lacie-ik is tetszenek nagyon pl. nekem,Porsche design,d2 széria,elegáns,baromi jól-igényesen néznek ki,programok,teljesítmény is OK,csak ár...bár azt mondtak másodlagos.

Kíváncsian várjuk az újdonságokat... :K Én még régebben,srácként voltam kint Torontóban,bakelitet venni+egyéb,de tetszett a hely,nagyon is.

[ Szerkesztve ]

(#6838) erdoke válasza HXY (#6773) üzenetére


erdoke
titán

Vettem ma egyet, jó áron és 3 év garival adják. :K

A legjobb aláírás a héten

(#6839) King Unique válasza erdoke (#6838) üzenetére


King Unique
titán

Csak feketében van MM-ben,eehez ugye nem jár tok,mint S2-höz? :F

[ Szerkesztve ]

(#6840) erdoke válasza King Unique (#6839) üzenetére


erdoke
titán

Csak feketében láttam, és az is a legalsó polcon, kissé eldugva. Ha nincs "Az újságban olvasott rólam" fecni a polcon előtte, talán meg se találom.
Nem járt hozzá semmi, csak egy vészesen rövid USB kábel és egy kis füzetke, amit minden tárolónál (ami ugye képes a PDF fájl elnyelésére) betiltanék. Nem tudom, USB 3-as hosszabbító kábelt árulnak-e már, nekem elég lenne 1 méter is. :F

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6841) King Unique válasza erdoke (#6840) üzenetére


King Unique
titán

Van már, kapható:# 6704 (bocs képek nem jönnek be rendesen :male-male,male-female, 1m meg nyilván olcsóbb,kb, feleannyi,v,ha MicroB kell,v olcsóbb... - max annyi probléma lehet 2,5"-nél,h a túl hosszú kábelen "elveszhet" az áram és nem pörög fel rendesen a hdd,de nem fix, függ hdd-től is.3,5" külsőnél,külön táppal,ez nem gond ugye.
A színt kérdeztem még,csak feketébe volt 20k-ért? :F

[ Szerkesztve ]

(#6842) erdoke válasza King Unique (#6841) üzenetére


erdoke
titán

Azt hiszem, nekem már egy 60 centis is elég lenne. Majd nézelődök.
Azzal kezdtem az előzőt, hogy "csak feketében láttam". Más méretben, ill. régebbi verziójú volt több színben is, de ez az akciós szerintem csak feketében.

A legjobb aláírás a héten

(#6843) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Szerintetek kell-e töredezettség mentesíteni a külső HDD-t?
És ha igen,milyen programmal?
Egy ismerősöm szerint az ő külső HDD-je egy töredezettség mentesítő program miatt lett bad szektoros. :F

(#6844) HXY válasza erdoke (#6838) üzenetére


HXY
addikt

Ha regisztrálod a Samsung oldalán, akkor +2 hónap gari van.

Hány cm-es a kábel?

(#6845) vlevi válasza Kezdő vagyok (#6843) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem nem érdemes ilyennel foglalkozni. Ez nem rendszervinyó, hogy a töredezettség miatti néhány %-os sebességtöbblet számítson. Ha pedig USB2, akkor teljességgel értelmetlen, mert úgyis csak a vinyó tudásának negyede-ötöde fér át az USB2 dróton.

(#6846) camalot válasza Kezdő vagyok (#6843) üzenetére


camalot
tag

HD Sentinel azt kész.

(#6847) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6843) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy vlevi is írta,felesleges :K . Ált.nagyméretű (kép,zene,video,film) van egy ilyenen,ami nem okoz akkora töredezettség %-ot,mint rendszerhdd-n a sok apró rendszer-programfile,ill.file hozzáférési-elérési idő is fontosabb egy program indításánál,mint egy (nagymérteű) film lejátszásnál.
Arról még nem hallottam,h ilyen progi által bad sectoros legyen,de akkor +1 ok,h nem kell.(én szoktam belsőt,ami külsőre is jó,1-2x kipróbáltam ezekkel: Auslogics Disc Defrag,O&O Defrag,MyDefrag,v Win7 beépített,de nem lett badsectoros)

[ Szerkesztve ]

(#6848) King Unique válasza camalot (#6846) üzenetére


King Unique
titán

Sentinelben van defrag,ami hatékony is? :F

(#6849) camalot válasza King Unique (#6848) üzenetére


camalot
tag

:(

(#6850) erdoke válasza HXY (#6844) üzenetére


erdoke
titán

Nem mértem, és most hátul van az asztali gépemben, de max. 40 centis lehet. :(
Szerzek valahonnan egy 50-100 centis hosszabbítót, és abban cserélgetem a két USB 3-as notivinyó keretet, a másik USB 3.0 porton pedig marad majd fixen a 2,5/3,5 SATA dokkoló.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.