Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) King Unique válasza vlevi (#5498) üzenetére


King Unique
titán

Értem,köszönöm az infókat,akkor lehet majd én is rendelek vmit a közeljövőben! :R :)

(#5502) King Unique válasza lehel22 (#5499) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2,5",akkor valszeg tápellátás gond lehet,nem kap megfelelő mennyiségű áramot (3,5" meg saját tápja van) és "nehezen ismeri fel",kattog,meg ilyesmi.v vmi driver probléma. Nekem is volt ilyen 2,5" külső-nél,akkor ha külső usb hub-ba dugtam,v ha hosszabító kábellel használtam,de ha "normálisan" csatlakoztatod,akkor egyelőre passz... :F

(#5503) lehel22 válasza King Unique (#5502) üzenetére


lehel22
tag

Az utobbi verzio ervenyes ra.
3,5 '' os es kulso tappal rendelkezik.Hosszabitokabelt direkt nem hasznalok hogy ne meruljon fel csatlakozasi problema.Elso inditasnal hallom amint elindul.Egy halk motorzaj semmilyen egyeb zorej, majd szepen elhalkul es azzal annyi.Ha kikapcsolom es ujrainditom akkor ismet jelzi a win hogy kulso meghajtot eszlelt(hagjelzes) a HDD felporog ugyancsak az a halk motorzaj majd egyfajta kerreges (nem zavaro) hallatszik es a win felismeri.Masolni ra/rola siman lehet.Ami furcsa hogy az esetek 98% ban igy indul a fenmarado 2 % ban pedig masodszor sem ismelri fel. es csak a 3ik ki-bekapcsolgatas hoz eredmenyt.Sebessegeben amugy semmi kivetnivalo, bad sectrok nicsenek rajta.(ennek nem tudom ha van jelentosege)

(#5504) King Unique válasza routix (#5500) üzenetére


King Unique
titán

Samsung 5400 rpm-es.cache 32 MB, WD MB 7200 rpm (azt mondják a belseje caviar green,ami 5400-7200 rpm közt "inteligensen változtatva a fordulatszámot" pörög,de azt mondják az inkább fix 7200 rpm,bár én úgy tudtam caviar black a belseje,7200 rpm-64 MB cache),cache 32 v 64 MB.

Ha a samu is usb 3.0,akkor jó,de,h melyiket,attól is függ milyen szempontok fontosak neked.
WD usb3-on gyorsabb,7200-rpm-hez képest nem melegszik,nem zajos,dizájn tetszetős,háza műanyag,2 év gari,szoftveres körítés jó,megtoldva hw-es titkosítással.
Ezt az olvasd végig, nézd át,korábban itt véleményezte egyik fórumtárs+ egy friss,ill samuról is van egy-két infó.

Samsung picit lassabb 3.0-án,5400 rpm miatt energiatakarékosabb,alu ház,3 év gari,szoftveres körítés ott is jó,hw-es titkosítás nincs.

Jó a mind2,nekem WD külsőre,teljesítményre jobban bejön,azt venném azért,de ez szubjeltív,ha neked samu tetszetősebb,vedd azt,azzal is bőven jól jársz. :K

(#5505) King Unique válasza lehel22 (#5503) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha sebesség minden ok,bad sector nincs az jó,ill. végül is ettől a "bosszantó" dologtól eltekintve müxik.
Akkor lehet esetleg vmi driver gond,64 bites OS-ek,azért pont ilyen stb.szempontból nem minden téren 100%-ig kiforottak,bár írtad XP-n is ezt csinálja... :F Lehet kábel szar,csatlakozásnál lazult ki vmi,nem tudom,de lehet kifogtál vmi selejtes darabot,ha garis esetleg vidd vissza cserére...Illetve,ha mobilrackben van a hdd,akkor rack-el lehet gond,de ha kompakt külső,akkor elvileg normálisan működnie kéne.

Egyébként milyen külső hdd?

[ Szerkesztve ]

(#5506) lehel22 válasza King Unique (#5505) üzenetére


lehel22
tag

Kompakt kulso sajat tappal.Ugy latszik nala ez a normlais mukodes :D
Egy kulso Laccie Porche kiadas amiben egy 500Gb Seagate Barracuda van. ( mar , beszltunk rola , az a kerregos peldany) 7200Rpm/16 cache.
Egyik ismerosnek egy WD 500 GB kulso HDD je viselkedik hasonloan.Csak a 2-3 ik inditasnal ismeri afel a win.Es ugy mukodik kb 3 eve, az osszes OS -el.( Win xp, win7/32, Vista 64 , Win7/64 ) Ezert gonoltam, hogy esetleg valami ismert problema okozhatja .

(#5507) King Unique válasza lehel22 (#5506) üzenetére


King Unique
titán

Te vagy akkor az,aki olyan gyanúsan olcsón vetted a Lacie-t (Erdély)?

Nem tudom most hirtelen,mi lehet az az "ismert hiba",esetleg külső 3,5" rack topicba,v itt majd hsz vki okosabb.

(#5508) lehel22 válasza King Unique (#5507) üzenetére


lehel22
tag

Rakerdek akkor a kulso rack topicba is hatha meg valaki talakozott hasonlo problemaval.Kosz a linket :)

(#5509) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok. Egy kis segítség kéne. Melyiket ajánlnátok megvételre. Samsung G3 Station 2 TB vagy WD Elements Desktop 2 TB. A garanciális időt leszámítva van különbség a kettő között? XP-hez lenne használva, fényképek, videók tárolására.
Köszi.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#5510) King Unique válasza schulc99 (#5509) üzenetére


King Unique
titán

Mindkettő csak usb 2.0,wd 7200 rpm - niincs hozzá progi,üresjáratban nem áll le magától,csak külön progival. Samu 5400 rpm,jó szoftveres körítés,energiatakarékos,leáll (tányérok forgása) üresjáratban.

Sima "tárolásra" ezel is jók,de ha gyorsabb (ma már usb 3.0 alig drágább és megy 2.0-ba is),picit jobb kell,ill nem tudom mennyit szánsz rá :F ,de ha pár ezret még hozzáraksz,WD-be kijön a MyBook,ami usb 3.0+szoftverek és elég gyors usb 3.0-án,samuba meg S3 (Story Station),abba is van usb3.0,v eSATA,ill a legújabb samu M3,ami igen tetszetős,talán már kapható is..

[ Szerkesztve ]

(#5511) schulc99 válasza King Unique (#5510) üzenetére


schulc99
tag

Köszi a választ. A hdd egy régebbi laptophoz kellene. Mivel gondolom minőségben és megbízhatóságban ( ami a fontosabb lenne, családi cuccok kerülnének rá ) nincs különbség köztük, így azt hiszem a Samsungnál maradok. A samu 22,5 míg a WD 22,7.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#5512) King Unique válasza schulc99 (#5511) üzenetére


King Unique
titán

A 2 TB MyBook usb 3.0 meg 25-26k. Minőség-megbízhatóság tekintetében,a WD elitebb gyártó,de inkább MyBook,mint Elements,ill.a Samsung is most nagyon jó minőségű,megbízható belső-külső hdd-ket gyárt. (leszámítva mind2-nél a gyengén sikerült korábbi szériákat :D )

Elég biztos az usb2-es samu G3? :F Azért 2 TB-nál esetleges adatmozgatás-másolás 2.0-án lassú.Az S3 is jó,régebbi laptokopon,szokott lenni (ha nem túl régi) eSATA,ezért is lenne jó S3,v a legújabb M3 usb 3.0-val.
Én ma már csak usb 2.0-ást külső,főleg 3,5" hdd-be biztosan nem vennék,még akkor se,ha per pillanat mondjuk nem lenne esata,usb 3.0 a pc-n,laptopon - PCI-E,ill.notiba Express Card is van usb3 és eSATA is.
De te döntésed,csak "adattárolásra" megteszi a G3 is.

[ Szerkesztve ]

(#5513) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Freeagent GO 320G

Régi gépen, Win Xp alatt leválasztva ~20 sec alatt leállt a vinyó, lámpái kialudtak.

Új gép, windows 7-el: leválasztás után a Win ugyan már nem látja, de a vinyó végtelen ideig pörög és világít.

Mostanában így használom, hogy pörgés közben lehúzom USB-ről, de nem hiszem, hogy használ neki...

Hol keressem a hibát?

Köszönöm előre is!

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#5514) vagabor


vagabor
aktív tag

Sziasztok!
Olvasgattam a régi kommentek között hátha találok ajánlást közöttük, bár konkrét típus elképzelésem még ezek után sincs. Ha tudtok segítsetek légyszi!
Szóval 1,8" colos hdd kellene mivel hordoznám, és ha lehet esata csatival szerelt, mivel a laposomon nincs usb3. Még csak nem is powered. Van olyan hdd amihez adnak port átalakítót, vagy minden csati rajta van? csak mert a legjobb az lenne, mivel valószínű év végén cserélem a gépet. Méretben 500-1T. Ha komment számot írtok sem baj, köszi előre is!

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5515) King Unique válasza vagabor (#5514) üzenetére


King Unique
titán

Korábbi "memoárom".

1,8"-ba 250 GB,max 320 GB van. :( 2,5" vegyél,kicsi az is,hordozható,egészen 1 TB-ig,vagy max Seagate Goflex (Pro) portable,ami akár 1,5TB,persze akkora már jó drága. :D Illetve a Seagate különlegessége,h cserélhető interface-es (usb2.0/3.0,esata powered-sajnos,firewire800), jó még nagyon a WD My Passport is,de abba esata nincs,csak usb2.0/3.0.

Esata csatis pl.Verbatim Store n' Go,itt,de ez is esatap(powered esata). Sima esata+usb tápos pl. a Maxell Tank,itt,ebbe 640 GB a max,korábbi PH teszt.Nem rossz ez se,de sajna eSATA kábelt külön kell venni hozzá,bár nem drága mondjuk az se.
Vagy ot ta Plextor,bár kicsit drága,ahhoz képest,h "csak" 500 GB,ennyiért 1 TB usb 3.0 vesz az ember,igaz Maxell tank se annyira olcsó.
Nekem Apacer AC 601 nagyon bejön esata-ba és ráadásul elég jól felszerelt,ütésálló,de 640 GB a max,ráadásul ára is tűrhető rossz,árgép 500-as.

Ennyit tudtam kb. így hirtelen,ha még kell vmi infó,kérdezz bátran! :K

[ Szerkesztve ]

(#5516) King Unique válasza King Unique (#5515) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb kimaradt:"portátalakítós (cserélhető)-minden csatis" pl. a Seagate Goflex (Pro) :K - egy bibi van csak vele,kicsit drága és külön kell hozzá megvenni az átalakítókat,de azért annyira nem vészes,.ill. van usb 3.0-eSATA átlakító,pl. ilyen,vmi ilyenre gondoltál? :F

[ Szerkesztve ]

(#5517) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok.
Infó kéne a Samsung G3 Station 2 TB működésével kapcsolatban. 2 napja vettem egy ilyen samut. Gond nélkül települt. Halk, nem melegszik. Az első használatnál figyeltem és egy idő után ha nem használtam lekapcsolt teljesen - a fehér lámpa is kialudt. Most viszont már nem akar lekapcsolni teljesen úgy hogy a lámpa is kialudjon. Mindig ég még ha több óráig sem használom. Csak a gép kikapcsolásakor alszik el, és bekapcsoláskor megint kigyullad. Jó ez így ? Ha első alkalommal ki tudott teljesen kapcsolni most miért nem tud ? Remélem nem valami hiba jele ez ? A másik kérdésem 2 TB-os a HDD és csak 1,81 TB a felhasználható hely. Azt tudom hogy soha nem használható az egész kapacitás, de nem sok egy kicsit ez a 190 Mb ?
Bocs ha hülyeséget kérdezek, de nem lehet mindenki profi a számítástechnikában.
Köszi.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#5518) Dorian


Dorian
félisten

Winchester dokkolóegységből milyent érdemes venni? Vagy tökmindegy?
TV ill. médialejátszó mellé kell filmtárhelynek, hogy olcsóbb belső vinyókat kelljen csak venni tömegével...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5519) King Unique válasza schulc99 (#5517) üzenetére


King Unique
titán

A kérdés első felére: nem tudom mit mondjak,ha 1.-re full lakapcsolt,2.-ra miért nem...passz! :F ...azért a tányér forgás leáll nem? Szoftveres leválasztás után (hardver.bizt.elt.) leáll nem? Ez azért nem olyan nagy gond szerintem,lehet winfos is közrejátszik,v talán egy firmware update esetleg javítana a helyzeten,de azt csak saját felelősségre. :D Lehet az M3 szériánál már kijavították ezt,vártál volna és inkább olyat vettél volna...,de most már mindegy.

A másikra: a gyártók a hdd,ssd,pendriveok,(DVD,BD) esetében is nem 1024,hanem 1000-es alapon számítják a "tárhelyet",így pl. egy 1 TB hdd az az OS szerint 931 GB, 2 TB meg 1863 GB,sajna ez van. Ez a 10-es alapú számolás egyébként helyesen MiB,GiB,TiB stb lenne.:( Itt egy leírás.
Kisiskolában is azt tanulta az ember 1 KB az 1024 Byte,nem 1000,de ez az előbbi a gyártók "hülyesége",egyszerűségből számolnak így,az OS meg nem hülye,az jól tudja az informatikát,összefésülhették volna a kettőt vhogy. :D De memóriáknál,internet sávszélességnél meg maradt az 1024-es szorzó,pl.6 Mb/s az 6144 Kb/s,jó mi?

(#5520) King Unique válasza Dorian (#5518) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenbe nem tudom kinek van itt tapasztalata,de vmi márkásabbat (Pl. Sharkoon,Delock),nem a legolcsóbb,leggagyibbat vedd. Aztán,h melyik mennyire megbízható,az más kérdés. :F

Itt inkább kompakt külső hdd,v mobilrack témában tudok/tudunk hsz-ni. Külső 3,5" rack,v az igen "gyér", igen "zsenge" hdd dokkoló topicban,v vársz míg vki jobbat mond. :D

[ Szerkesztve ]

(#5521) schulc99 válasza King Unique (#5519) üzenetére


schulc99
tag

Köszi a választ. Lehet, hogy jobb lett volna az M3, de gyorsan kellett dönteni és szabott volta a keret is. Az előző gépem teljesen lefüstölt /mindent sorba vert/ és adatmentésre volt szükségem, ami még megmenthető volt. Ha nem olyan vészes a leállásos dolog akkor nem törődöm vele. Remélem ez nem befolyásolja a megbízhatóságát és élettartamát. Akinek szált már el winyója az szerintem már minden szokatlantól tart. Leválasztáskor /USB kihúz/ leáll, amúgy halkan "morog", gondolom ez lenne az alaphangja mert munka közben kicsit hangosabb. Szükségmegoldásként XP-vel működik együtt most. Remélem minimum a 3 évet kihúzza, mert ilyen "hibával" biztos nem cserélik ki nekem. Ami a 2TB -ot illeti köszi az infót.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#5522) King Unique válasza schulc99 (#5521) üzenetére


King Unique
titán

Leválasztásnál szoftveres (hardv.bizt.eltáv.) leáll azt kérdeztem,mert a kábelt kíhuzod,úgy nyilván,de azért nincs itt olyan nagy baj egyáltalán. Samsungok azért jók,meg ez külső hdd,nem belsőként nyekereg egész nap és csak 5400 rpm-es,szal normálisan használva egyhamar nem megy tönkre. :K
Ha aggaszt ez a leállás dolog és még nem másoltál rá sok mindent,egy próbát megér,h ilyenkor kicserélik-e.lehet, aztán lehet tényleg vmi gyári eredetű hiba (bár szerintem csak nem),ill. nyilván teljesen csak úgy áll le,ha usb kábelét kihúzod,v vannak olyanok 3,5"-be,amiken van be-kikapcs gomb is. Pl. Samsung S3 ilyen,azon van be-kikapcs "tekerő".

[ Szerkesztve ]

(#5523) camalot válasza schulc99 (#5517) üzenetére


camalot
tag

Nincs megosztva? Vírus?

(#5524) tlala


tlala
addikt

Sziasztok,
A-DATA 750GB ACH11-750GU3-CBK külső merevlemezt tervezek venni (2,5 collos, USB 3.0-ás külső disk), vonzó a 3 év garancia és a jó ár.
Tudja valaki, hogy milyen gyártmányú merevlemezzel szerelik ezeket?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#5525) King Unique válasza tlala (#5524) üzenetére


King Unique
titán

TOSHIBA MK1059 GSM van az 1 TB-osba,gondolom 750-es is Toshi lehet. Korábban vett vki,onnan az infó,itt jobban látszik,ill volt vele pici kellemetlensége,de a kábele volt csak szar,2-ből,amit vett, az egyik volt szar.

Ő CH94-et írt (véletlenül),de 3.0-ás van neki,az meg csak a CH11 lehet,v NH01,de az más,szal lényeg CH11-ről van szó,arra vonatkozik.

Nem rossz külső hdd-be az ADATA mostanság,más márkák kilőve (pl. WD,Samsung,Apacer,Silicon Power),igaz azokba a 750-es nem sokkal (pár ezer),de drágább. :))

Nem rossz a CH11,veheted végülis,ha nem kellenek spec dolgok (jobb szoftver,ütés-vízállóság,gyorsabb stb.).,mert az ára is nagyon jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#5526) melandri


melandri
tag

Hello hozzáértők!

Nyers RAW file-ok és kész digitális fotók tárolására szeretnék egy külső tárolót.
Csak adatmentésre használnám megosztva egy PC és egy Laptop között.Szóval egyikre sem lenne rákötve folyamatosan csak amíg lementem az anyagot és aztán lehúz és pihi.
USB2 kell, a sebesség nem mérvadó a megbízhatóság a legfontosabb.
Ezt a hármat néztem ki:

Samsung G3 Station 1TB
Samsung S3 Story Station 1TB

Samsung S2 Portable 640GB (tetszik,ha még is hordoznám)

Az áruk megfelel....
Ti melyiket ajánlanátok???Miért???

(#5527) King Unique válasza melandri (#5526) üzenetére


King Unique
titán

Hát..először is döntds el.h hordozható 2,5" kell,v nagyobb asztali 3,5" külső hdd!

Mondtad, h elég az usb 2.0,de ilyen előre összeszerelt kompakt külsőkbe nem szabad ma már csak usb2-eset venni,később jól jöhet az a +sebesség,pl.az S2-nél a sima 2.0-nál az új usb 3.0-ás alig 1-2 ezerrel kerül többe,megy régi usb2-be is,sokkal gyorsabb,szóval...
3,5"-be is az S3-ba,a Plus (usb2.0-eSATA),az usb 3.0 se sokkal drágább a sima mezei 2.0-nál,de Te tudod. Nekem van (volt) egy S3 első generációs sima usb2-es,de el is cseréltem Plus-ra,mert bosszantott,h csak sima usb van rajta,de ez én vagyok...
Vagy,ha nem olyan sürgős a dolog,pont mostanában újult meg a samsung külsű hdd kollekció ,júniustól lesznek idehaza is kaphatóak.Én inkább megvárnám,ha már samu, 2,5"-be (usb3-as) M2,esetleg C2 , 3,5"-be M3-at venném. :K Hogy miért,ahogy a cikkbe is le van írva:ujjlenyomat-karcálló,gyors,igaz van sima usb2 is,de usb3 se sokkal drágább,meg az új termék mindig vonzóbb,tán jobb is... :K

[ Szerkesztve ]

(#5528) sz_abika válasza longwild (#5513) üzenetére


sz_abika
addikt

Ezt bumplom neked, ugyanez a kérdés nálam is felmerült ma és én se látom a kiutat.

PSN: xszabikax

(#5529) King Unique válasza sz_abika (#5528) üzenetére


King Unique
titán

Milyen külső cuccról van szó?

(#5530) sz_abika válasza King Unique (#5529) üzenetére


sz_abika
addikt

Coolink külső 2,5-es háttértár. Seagate 81gb benne
Win 7 alatt ha lecsatlakoztatom is, nem kapcsol ki..

PSN: xszabikax

(#5531) King Unique válasza sz_abika (#5530) üzenetére


King Unique
titán

Szal külső 2,5" mobilrack+bele vinyó,hát lehet rack-el lesz vmi gond...
Esetleg usb bizt eltáv előtt próbáld unlocker progival az összes hdd-hez kapcslódó folymatot bezárni,lehet használ,lehet nem,mást most hirtelen nem tudok.

Esata-t hotswap-al szokták "takarékra tenni",usb-nél nem tudom,mondom lehet rack szarakodik,v win7. :F

[ Szerkesztve ]

(#5532) sz_abika válasza King Unique (#5531) üzenetére


sz_abika
addikt

xp alatt kikapcsol szépen, így win 7 beállításra gyanakszom

PSN: xszabikax

(#5533) melandri válasza King Unique (#5527) üzenetére


melandri
tag

Köszi a választ!

Igazad van az USB3.0-val kapcsolatban, de a szokásaimat tekintve nem lenne egyszerre akkora adatmennyiség másolva, hogy ne bírnám kivárni. Várnék szívesen az új SAMU cuccokra is de sajna sos kell mert fullon van mind két gép és tényleg csak archív tárolónak kell.
Minden esetre fontolóra veszem az usb3-at.

A 2,5 esek strapabíróbbak vagy a 3,5 esek? Vagy lényegtelen a különbség? A kis Portable egyszerűen csak tetszik.Biztonságosak ezek a külső meghajtók ha naponta többször le/föl kapcsolgatjuk őket egyik gépről a másikra? Lehet bugyuta a kérdés...de eddig nemhasználtam és csak most kezdtem tájékozódni róluk..

(#5534) tlala válasza King Unique (#5525) üzenetére


tlala
addikt

Nagyon köszi a gyors, értékes választ!

Most látom, hogy Gianni-nál hasonló áron (+1500 Ft) van WD My Passport 750Gb Black USB 3.0.
Szerinted az jobb vétel lenne?
Igazából médialejátszó mellé kéne néha hurcolandó filmes tárolónak.
A WD-nek jobb az ütésállósága?

(#5535) King Unique válasza melandri (#5533) üzenetére


King Unique
titán

A külső hdd,mivel nincs folyamatosan járatva,mint egy belső,csak alkalmanként fel-lecsatlakoztatva,amit bírnak természetesen,nem kapnak akkora terhelést és azért hosszabb lesz vmelyest az élettertamuk.
Strapabíró?...egyrészt előbbihez hozzáfűzve normálisan használva egyik 2,5"-3,5" se megy csak úgy tönkre,másrészt 2,5" mivel hordozható,emiatt esetleges leejtés lehet ugye,vannak ütésállóak,pl. Silicon Power A80 (még vízálló is),Apacer cuccaia samu nem ütésálló,de "szerkezetileg-belsőleg" jó,ha úgy tetszik "strapabíró". :)

Ha hordozható,mobilis kell,akkor 2,5" vegyél és az S2-be,mondom a 3.0 szinte alig drágább,inkább azt vedd. 3,5" meg inkább meg inkább (usb3) Story S3-at,bár a G3 se rossz,de az csak usb2-es ugye.

(#5536) King Unique válasza tlala (#5534) üzenetére


King Unique
titán

A WD My Passport,talán abban jobb,h elitebb,megbízhatóbb gyártó (mint Adata),jobb a szoftveres körítése,pl. hw-es titkosítás (jelszavas hdd zárolás). Viszont feketébe elég kényes (ujjlenyomat,karc,stb.) Nem ütésálló,de lehet venni hozzá 1-2 ezerért eredeti gyári WD tokot,én is abban tartom.

Adata CH11 se rossz egyáltalán,matt fekete,kevésbé kényes,usb3.0-án picivel gyorsabb,mint WD. Adata 3 év gari,WD 2 év. Szal nem rossz...
Ha ütésálló kell,akkor Adata SH93 (csak usb2-es),Silicon Power A80 (+vízálló is),személyes kedvenceim,Apacer AC601 (usb2+esata),AC430 (usb3.0),Apacer-nél annyi a bibi,h 640 GB a max,de azok nagyon jók,gyors,szép fémházás,jó progik,ütésálló stb. Bár árgépen csak 500 GB-asak látok,de biztos rendelhető 640-es is.

[ Szerkesztve ]

(#5537) tlala válasza King Unique (#5536) üzenetére


tlala
addikt

Köszönöm!

(#5538) melandri


melandri
tag

Sziasztok!

Mennyi időbe telik egy 1Tb-os külső HDD FAT32-ről NTFS-re történő formázása???

Akkor is érdemes ezt megtenni ha én nem akarok 4GB-nál nagyobb file-okat másolni, vagy akkor felesleges vele kínlódni.....?

(#5539) Turbobacsi válasza melandri (#5538) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

pár másodperc (gyorsformázással természetesen), amúgy érdemes, sokkal korszerűbb file rendszer

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#5540) melandri válasza Turbobacsi (#5539) üzenetére


melandri
tag

Mint kiderült a ma vásárolt Story Station-öm már NTFS re volt formázva úgyhogy ezzel nem kell görcsölnöm . (2011.02.09. gyártású)
Ellenben a 3 programból csak 2 volt a HDD-re másolva..??.. A Safety Key hiányzott....

Viszont nem tudom érdemes e több partícióra osztani? Ha igen ti mit javasoltok hogyan tegyem és mivel???

[ Szerkesztve ]

(#5541) King Unique válasza melandri (#5540) üzenetére


King Unique
titán

Na, NTFS :C ,az enyém még FAT32 volt,igaz az a régebbi Plus (usb2+esata),nem a 3.0,de tényleg ajánlott volt már és nem FAT-al szórakozni...
Én is ezen a "Safety Key" dolgon filóztam akkor,de az nem különálló program,a Secretzone-on "belül" van,ha jól tudom,samu weboldalán sincs ilyen progi.

Külső hdd particionálás ... :F ez a dolog megoldható a hozzáadott SecretZone-al,ami egy külön virtuális titkosított meghajtót (particiót) hoz létre,ami eltart egy ideig azért,főleg nagyobb parti esetén.
"Sima" particionálás más progival is elvileg működhet,bár mintha vki korábban panaszkodott volna más külső vinyónál,h utána meg nem tudott rajta xy dolgot elérni,csinálni,nem ismerte fel,v vmi ilyesmi...de az akkor volt... :D
Erre spec progit most nem tudok,max azt,h én belső hdd-t Paragon-al szoktam,de vannak erre is topicok.

[ Szerkesztve ]

(#5542) vlevi válasza melandri (#5538) üzenetére


vlevi
nagyúr

Más miatt is érdemes messzire elkerülni a FAT32-t. Akinek volt Win98 a gépén, az tudja miért. Egy ótvar szutyok filerendszer, még a 70-es évekből maradt ránk, és azóta toldolzgatják. Egyetlen előnye van, hogy minden ketyere (mobilteló, fényképező, mp3 lejátszó) ismeri, és tudja kezelni. Viszont sérülékeny.
Ezzel szemben az NTFS naplózott filerendszer, teljesen jól bírja a gyilkolást, ha pl. írás közben elmegy az áram.

(#5543) amerigo


amerigo
aktív tag

Sziasztok!
HD filmek tárolására és lejátszására szeretnék egy 2,5" külső HDD-t.
Samsung G2 (640GB/14000HUF,Voxcomputer) milyen választás?

(#5544) TXT


TXT
őstag

Üdv mindenki!
Segítség kellene a "tapasztaltaktól"!

Notebookom adatmentésére, filmek, programok tárolásához és letöltő progi mentéshelyeként gondolkozom külső vinyóban.

- alkalmas-e külső vinyó ilyenre, ami adott esetben visszatöltésként mehet egész este is?
- notimon csak USB 2.0 van, de gondolva a jövőre felmerült bennem az USB 3.0 is, mégpedig ez: Western Digital My Book Essential 2TB USB 3.0 vagy esetleg ez legyen? Western Digital Elements Desktop 2TB

Ti mit javasoltok fennálló dilemmám orvosolandó? :D :C

Előre is köszi és :R

(#5545) King Unique válasza amerigo (#5543) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz a G2,ha elég neked a sima usb2.Már HD film tárolására,netes letöltésére,lejátszásra elég a 2.0 is,de ha adatmozgatásról,másolásról van szó,akkor lassú.
Az S2-be a 3.0-ás se sokkal drágább,v korábban ecseteltem itt a dolgot,új M2-C2,ami júniustól lesz kapható.

De sima tároláshoz megteszi a G2 is,de én speciel csak usb2-es kompakt külsőt nem vennék,később még jól jöhet a gyorsabb interface. :K

(#5546) King Unique válasza TXT (#5544) üzenetére


King Unique
titán

Privátba válaszoltam! :K

[ Szerkesztve ]

(#5547) TXT válasza King Unique (#5546) üzenetére


TXT
őstag

köszönöm, ment válasz is King!

:R :R

(#5548) vagabor válasza King Unique (#5516) üzenetére


vagabor
aktív tag

Köszi! :R Mint látom, nem nagy a választék, ezek után nem akarom mindenáron használni az esata-t. Veszek egy usb3-t azt használom usb2-ként. legfeljebb később is jó lesz. Max elmegyek csinálom a dolgomat míg másol :) Akkor már csak a sok kommentet kell átnyálaznom hogy találjak egy szimpi usb3-t. Köszi még1x

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5549) vagabor válasza vagabor (#5548) üzenetére


vagabor
aktív tag

Bár ez a Apacer AC203 640, esata+ usb tápos nagyon bejövős, kár hogy nem találni sehol :(

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5550) King Unique válasza vagabor (#5548) üzenetére


King Unique
titán

Ha van a gépeden esata,akkor olyan külsőt vegyél,ne szenvedj usb2.0-val! :K Amiket linkeltem esata cuccokat,azokból mind kapható itthon is,igaz több már spec esatap csatis :U,Apacer meg "csak" 640 GB.
Vagy az usb 3.0,nem drága már különösen PC-be,de notiba se annyira a 3.0-ás bővítőkártya...külső usb3 hdd-re meg találsz ajánlásokat bőven. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.