Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) HXY válasza King Unique (#6550) üzenetére


HXY
addikt

Egy 50GB-os film már kicsit akadozik... De azért nézhető.

[ Szerkesztve ]

(#6552) King Unique válasza HXY (#6551) üzenetére


King Unique
titán

50 GB egy film...Full HD BD DL-re gondoltál? :F Hd Ready,Full HD filmekhez ált.elég usb2,de igaz akadhatnak kirívó esetek... [a jövőben meg tényleg Quad (4x full HD),Ultra HD (16x Full HD) filmekben nyilván kevés lesz usb2,most is inkább más miatt is érdemes 3.0-át venni)

(#6553) Anubis_9 válasza arpi145 (#6549) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én 1 TB-s USB3.0-s 2,5"-os Samsungot használok filmnézésre az LG BD570-es lejátszómhoz. Sosem akadt, még az 1080p-s filmek esetén sem, DTS hangsávval. Pedig a BD570-es USB-je csak USB2.0-s. Ennek ellenére mégis USB3.0-s vinyóra beszélnélek rá. 95.000-100.000-rel másolok rá filmeket! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#6554) arpi145 válasza King Unique (#6550) üzenetére


arpi145
csendes tag

Szia

Samsung G2 típusút néztem

az jó, ha ilyen gyors

azt viszont nem értem, mert akkor lehet hogy gyorsabba fel tudok másolni egy-egy filmet erre a merevlemezre, mint monjduk a telóm memóriakártyájára?
Mert arra bizony van, hogy 1 percbe telik, mire egy egy 200 MB-os zenei albumot felteszek

(#6555) HXY válasza King Unique (#6552) üzenetére


HXY
addikt

Igen, egy 50GB-os blueraynél tapasztaltam amit írtam,
méghozzá egy 500GB-os Samsung S2-vel, kb. 2 éve.

(#6556) King Unique válasza arpi145 (#6554) üzenetére


King Unique
titán

"az jó, ha ilyen gyors"
Ez,ha kérdés akart lenni,akkor persze,h jó. :K SD kártyák meg jóval lassabbak ált.,még usb2 sávszélésségét sem használják ki (egy-két spec. újabbtól eltekintve),külső hdd-k annál inkább,szal 200 MB nem fog 1 percig másolni... :N ha meg ennél is gyorsabb kell,ahogy ajánlották mások is usb3-as S2,M2-t vegyél (érdemes). ;) Persze G2 elég olcsó és ár is nagyon meghatározó szempont...,de többi se sokkal drágább.

(#6557) td válasza King Unique (#6546) üzenetére


td
senior tag

Nekem kissé inkább nőies-szerű, a csillogás miatt valszeg. Az LG viszont már fullra az, ez igaz.

A Verbatimból még a 250GB-osat néztem, az 2.0-ás, de lehet, hogy van 3.0-ásban is. Ezüstszürke és fekete színű, kicsit nagyobbnak tűnt méretre, olyan, mint a linkelt tesztben, csak a doboza más volt talán (tiszta narancssárga).

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#6558) King Unique válasza td (#6557) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom pontosan melyikre gondolom,vmilyen Store N Go gondolom,ilyen 250 GB talán? Vicces mennyit elkérnek egy ilyen sz@rért,ennyiért már 500 GB usb3-asat veszel. Vmi ilyesmiben gondolokodj szerintem,v inkább a korábban ajánlottak közül vmelyiket,ha majd veszel. :K

[ Szerkesztve ]

(#6559) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Egy ismerősöm azt ajánlotta,hogy ilyet vegyek:
[link]

Ugyanis ha több tároló HDD-t szeretnék majd valamikor venni,ebben könnyen tudom cserélgetni a HDD-ket.
Kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is!
Előre is köszönöm a válaszokat!
USB 3-as alaplapom van.

[ Szerkesztve ]

(#6560) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Olvasgattam a topicot, es megerett a hdd vasarlas. Szerintem egy olyan 1 TB-os vinyo kellene, cipelgetni fogom eleg sokat, es adattarolasra filmnezesre fogom leginkabb hasznalni.
Tehat akkor elsodleges szempontok, hogy kicsi legyen, azaz 2.5-es mondjuk, na meg nagyon nagyon sokat nem szeretnek ra kolteni...max nagyon max 30e.
Kulso tap nelkuli legyen.
Szerintetek ar/ertek aranyban melyik a legjobb vetel?
Elore is koszonom a segisteget!
udv
b.

(#6561) Anubis_9 válasza bazsimano (#6560) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem ilyen van. Samsung S2 Portable 3. Én nagyon szeretem. Csak ajánlani tudom!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#6562) td válasza King Unique (#6558) üzenetére


td
senior tag

Az volt, igen, csak nem annyiért, hanem kb. 9500 körül. Azon az oldalon szerintem megmaradt készleteket listáznak már csak, azért olyan drága.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#6563) King Unique válasza bazsimano (#6560) üzenetére


King Unique
titán

Ja,jó a samsung S3 :K ,de ott is már 2 fajta van a 7200 rpm-es usb3,meg az új 5400 rpm-es M8 hdd-vel szerelt usb3-as,aminél 1 TB csak 2 tányér,nem a megszokott 3,v még esetleg az új M3.
Infó: #6433,általános ajánlás:#6301,esetleg # 6477
30k-ból 2,5" 1 TB usb3 simán kijön,kb.20-26k között mozog az áruk. :K

[ Szerkesztve ]

(#6564) arpi145


arpi145
csendes tag

Sziasztok

Sikerült megvennem a Samsung G2 típusú, 640 GB-os külső merevlemezét. Kipróbáltam, egy olyan kérdésem van: a rajta lévő biztonsági szoftvereket érdemese használni? eddig még nem indítottam el őket.

Feltettem r á simán egy filmet, ment minden zökkenőmentesen.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#6565) Zirowe válasza Zirowe (#6481) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tegnap átvettem az lg xd5 750gb-s külső vinyót, újonnan boltban, két év garival (utolsó darab, máshol 16k körül van) 11750ft-ért.
Szerintem ennyiért megérte, wii-be tökéletes lesz. :)

Itt vannak az értékei:

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6566) King Unique válasza arpi145 (#6564) üzenetére


King Unique
titán

A Samsungokhoz az Auto Backup - adatmentés,automatikus-időzített stb.,továbbá a Secret Zone - titkosított külön partíció létrehozás (ami nagyobb méretnél eltarthat egy ideig) - programok járnak,G2-n is ez van gondolom,ez alapján döntsd el kellenek-e neked.

(#6567) King Unique válasza Zirowe (#6565) üzenetére


King Unique
titán

Tipikus usb2 értékek. :K Gyárilg NTFS-re formázott,v FAT32 volt? Adtak hozzá vmi programot,vmi Backup progi van ezeken úgy tudom? Belsejében milyen winyó van,HDSentinel,v HD Tune talán kiírja :F ,illetve hosszabb másolás,hajtás után Sentinel hány fokos melegedést ír ki rá?

:R

(#6568) Zirowe válasza King Unique (#6567) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gyárilag ntfs volt.
Igen, adtak hozzá vagy 400megányi programot, de nem nagyon néztem őket meg, majd leírom őket a sentinel adatokkal együtt. :)

Amúgy nem értem miért volt ennyire olcsó.
Ugyanebben a boltban, ugyanez a vinyó, csak más színben (az enyém fekete, egy piros csíkkal) 6k-val drágább..

És ez nem volt refurbished darab, illetve a csomagolás is sértetlen volt.
Oké, egyetlen darab volt, de akkor is.:)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6569) King Unique válasza Zirowe (#6568) üzenetére


King Unique
titán

OK!
:R

[ Szerkesztve ]

(#6570) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy WD elements külső Usb-s HDD-t (1TB) és szeretném 3 részre osztani vagyis particionálni. Ezt milyen programmal tudom megcsinálni és biztonságos ez?

(#6571) ruti válasza wmarci (#6570) üzenetére


ruti
Közösségépítő

pl. a Windows saját Lemezkezelőjével
teljesen biztonságos
(bár a felhasználási módtól függően lehet hogy felesleges is, de nyilván Te tudod, miért kell feldarabolnod)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6572) wmarci válasza ruti (#6571) üzenetére


wmarci
senior tag

szia!

köszi,megvan amit mondasz,de én nagyon suta vagyok ilyenekben, ezért lennél szíves leírni hogy a lemezkezelőben hogy tudom mondjuk 3 részre osztani? (lépésekben) odáig megvan hogy csatlakozott a gépre meg minden G meghajtóként ismeri fel a gép a lemezkezelő is megvan és ott jobb klikk a G meghajtón, és formázás? Vagy nem értem.

(#6573) King Unique válasza wmarci (#6572) üzenetére


King Unique
titán

Milyen OS-ed van,XP alatt vhogy így,felette meg így V Én pl.Partition Magic progival szoktam még több részre osztani,átméretezni stb. winyókat,nagyon jó kis progi,v Paragon Partition Manager-el,de külsőnél még nem csináltam. :N
De külső hdd-ket annyira nem szokás így több particióra feldarabolni,vigyázz aztán nehogy vmi gond legyen,ne ismerje fel utána... :U ,bár,ha megfelelően csinálod talán nem lesz gond. :N

[ Szerkesztve ]

(#6574) Carasc0


Carasc0
őstag

Szép napot mindenkinek!

Mai nap hoztak hozzám egy WD Elements Desktop 1,5TB HDD-t. Mivel még sosem használtam ilyet, a kérdésem az lenne, hogy csatlakoztatást követően a rajta végzett műveletek során a HDD sentinel 47 fokosnak érzékeli. Sőt amióta végzett a másolás/tömörítés azóta is 47 fok. Ez korrekt? Nem túl sok? Mennyi egy ilyen Külső HDD optimális üzemi hőmérséklete?

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#6575) King Unique válasza Carasc0 (#6574) üzenetére


King Unique
titán

Hát de, a 47 fok :Y az sok :U ,ezek kb. max 40 pár fokig elfogathatóak,a nyári melegben főleg felmegy ilyen magasra,de azt mondják nem jó,ha tartósan 42-43 fok felett üzemel a hdd. :N
Nem tudsz vele mit csinálni - vmi külső hűtőventit eléteszel :F - ,mi okozza ezt - ezekbe is más-más wd hdd kerülhet,talán vmi gyári hibás van ebbe :F .Lehet csak intenzív munka hatására hevült eddig,ha nyugalmi állapotban,könnyű kis netes letöltésnél is így felhevül,az tényleg gáz,azért 50 fokra ne menjen,ott HDSentinel is már pirosba fut... :D
Itt a topicból másnak is van Elements-e,ők nem panaszoltak 47 fokra melegedést,lehet Te fogtad ki a szemetet mondom,WD-nél ez amúgy is a "fapados" széria,ez+más miatt se venném... :D

[ Szerkesztve ]

(#6576) Carasc0 válasza King Unique (#6575) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Értem! De az a furcsa hogy tapintás alapján egyáltalán nem éreztem melegnek sőt. Max olyan 24 fokosnak. Elég furcsa tényleg! Bár nem tudom mert a HDD Sentinel azt írja hogy a SMART résznél végezzem el a hőmérséklet kalibrációt és akkor fogja nekem mutatni a valós értéket. De nem tudom hogy kell kalibrálni mert ilyenre utaló funkciót nem találtam a programban!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#6577) Alex91 válasza Carasc0 (#6576) üzenetére


Alex91
félisten

Ne foglalkozz vele! Nincs neki semmi baja, az enyém volt mar 50 fok felett is... Ha félted az adataidat, akkor mindenképpen backup. Igen, pénzbe van, de jobb megoldás nincs.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6578) King Unique válasza Carasc0 (#6576) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg kalibráció után - spec. külső hőmérőt a merevlemezre helyezve,belülre ténylegesen a hdd-n megmérve - kap az ember pontos értéket és a Sentinrel által jelzettet (ami nem biztos,h mindig 100 % a valósat mutatja,akár pár-néhány fokot eltérhet),eltolni-beállítani a programban.
Most nyugalmi állapotban,"könnyű munkánál" hány fok? Amúgy,lehet "így" használni,ez még úgy-ahogy belefér végülis :K ,azt mondják 55-60 fokig működőképesek,de hosszútávon azért 42-43 felett nem igazán tesz jót neki. :N
Aztán akadnak amík bírják a meleget,pl.másik topicból...,de azért ne erre építs... :DD

[ Szerkesztve ]

(#6579) Zirowe válasza Zirowe (#6568) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Merevlemez típusa: TOSHIBA MK7559GSM
Kezdő hőmérséklet 22-23fok, kb 7órányi folyamatos másolás után pedig max 40fok.
Hozzá adott programok: back it up és burning essentials.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6580) King Unique válasza Zirowe (#6579) üzenetére


King Unique
titán

Köszönjük! :R
Nem rossz ez,melegedés is ok,Nero programcsomag jár hozzá akkor.
Akinek meg gyorsabb,több extrás kell,az vesz usb3-as kínálatból...

[ Szerkesztve ]

(#6581) yoleeka


yoleeka
tag

Sziasztok

Mivel nem volt még soha külső winchesterem, most készülök venni, ezért szeretném megkérdezni, Ti mit ajánlotok. Routerre lenne rádugva, vagy LAN-nal, vagy pedig USB-vel. Nem tudom melyik gyorsabb. Egy TP-LINK WR1043ND-s routerről van szó amúgy.
Igazából, csak a csatolóval van gondom, hogy melyiket válasszam, valamint azzal, hogy ezek a winchesterek egyfolytában mennek, ha be vannak dugva USB-be vagy LAN-ba? 2TB méretűt szeretnék, nem feltétlenül kell a leggyorsabb, melyik gyártót és mit ajánlotok. Gondolom azt azért nem kell mondanom, hogy azért az ár se legyen nagyon elszállva. Én max 35k HUF-ra gondoltam. Sztem ebben az árkategóriában lehet már venni. Szóval mit lehet kihozni ebből a pénzből maximálisan?

Köszi

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#6582) Alex91 válasza yoleeka (#6581) üzenetére


Alex91
félisten

LAN gyorsabb, de drágább is! Szerintem jobb megoldás, mint az USB-s a routeren. Nézz egy WD MyBook Live-ot!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6583) yoleeka válasza Alex91 (#6582) üzenetére


yoleeka
tag

Köszi

Viszont az is érdekelne, hogy mi a helyzet abban az esetben, ha be van dugva LAN-ra, akkor megy egyfolytában, mert pl éjjel mikor alszunk ugye nincs rá szükség. Olyankor ki kell húzni? vagy ezekbe bele van építve a wake-on-LAN funkció? Csak mert felesleges áramfogyasztónak ilyen esetekben nem látom értelmét.

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#6584) Alex91 válasza yoleeka (#6583) üzenetére


Alex91
félisten

Megnézed a hasznalatijat a neten, de a World elvileg lekapcsolja a HDD-t, ha nem használják, gondolom akkor a Live is tudja ezt. (Nálam a torrent miatt folyamatosan megy.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6585) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

A kérdésem az lenne, hogy ez a Samsung vinyó kompatibilis-e ezzel a külső rack-el?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv,
Peti

(#6586) Alex91 válasza balpeter04 (#6585) üzenetére


Alex91
félisten

Elvileg igen, de ha egyik sincs meg meg, akkor vegyel inkább egy gyári külsőt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6587) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali!

tudtok valami jó backup software-t ajánlani? van egy beépített 2TB HDD-m és annak a tartalmát szeretném 1-2 hetente lementeni egy másikra.
a lényeg, hogy mindig a beépített lemez legyen a referencia, ha azon van valami, legyen meg a külsőn is, ha már nincs, kerüljön le a külsőről is meg ha változott egy file, akkor azt is frissítse.
remélem jó helyen kérdeztem.

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#6588) Alex91 válasza sanyixXx (#6587) üzenetére


Alex91
félisten

Cobian Backup-ot nezd meg esetleg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6589) King Unique válasza sanyixXx (#6587) üzenetére


King Unique
titán

A fenti is jó,esetleg win7 beépített backupja is talán tudja...

(#6590) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Van egy Medion házba épített wd vinyó és huzamosabb ideig maga a ház elektronikája melegszik. Pl alvó állapotból visszatérve is 38 fokos a vinyó. Minden külső háznak van elektronikája, vagy ha igen, akkor melyik nem melegszik? Köszi a választ előre is.

(#6591) King Unique válasza Laybee (#6590) üzenetére


King Unique
titán

Elektronikája van mindegyiknek gondolom (mért ne lenne) és melegszik az is vmennyire,főleg így nyáron.A HDSentinel írt a hdd-re 38 fokot? :F Egyébként az még belefér,40 pár fokig elmegy,de hosszútávon felette már nem igazán jó,bár belső-külsőnél is lát extrém eseteket az ember,aztán mégis mennek... :F :D Külsőknél meg ugye hűtőventi sincs,mert passzív hűtésesek...
Általában hosszabb hajtás után,nyári nagy melegben,többi 2,5",3,5" külső is felmelegedhet simán ennyire,v akár még feljebb is,de,ha alvásból is ilyen magas,akkor lehet ház-Medion hibája,amúgy se a legjobb külső hdd-be,Tevion társával együtt... :D Pontosan milyen Medion külső ?

(#6592) andras888


andras888
aktív tag

hali!
Vettem egy usb-s külső merevlemez tárolót(gondoltam könnyítek az éltemen).
Ha az előlapi panelére dugom rá akkor nem működik, mindig fel-fel pörög, a win-ben sem írja ki, hogy csatlakoztattam. Az usb működik, próbáltam telóval, egérrel. Olvastam olyat hogy szar a kábel, kispórolták.
Valakinek volt már hasonló?

(#6593) werszomjas válasza andras888 (#6592) üzenetére


werszomjas
őstag

Mármint a pc-d előlapi usb kivezetésébe dugtad?

Elképzelhető, hogy nem 2.0-s és azért nem megy, ha rendes usb-portba dugod (gép hátulja) akkor okés?

üdv

(#6594) andras888 válasza werszomjas (#6593) üzenetére


andras888
aktív tag

igen akkor minden rendben van vele!
erre nem is gondoltam asrock M3A785GXH/128M lapom van hol tudom megnézni hogy meik csatlakozó 2.0 ás? van aida-m az tudja?

megnéztem az alaplap oldalát és mindegyiket 2.0 ásnak írják

[ Szerkesztve ]

(#6595) werszomjas válasza andras888 (#6594) üzenetére


werszomjas
őstag

ne az alaplapot nézd (az tudja a 2.0-t), hanem a házadat, elképzelhető hogy az előlapi ház csatlakozód nem 2.0-s (milyen házad van?)

Persze lehet nem ez a gond, bár ha a gép hátuljába dugva tökéletes, akkor nem nagyon marad más magyarázat.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#6596) andras888 válasza werszomjas (#6595) üzenetére


andras888
aktív tag

de tudatlan vagyok! a gépházam gigabyte luxo m1004 és arra is 2.0 ír. Lehet hogy hibás?

(#6597) werszomjas válasza andras888 (#6596) üzenetére


werszomjas
őstag

hmm, adatlapja szerint tényleg 2.0-s, akkor passzolom a kérdést, majd jön valaki, akinek van egyéb ötlete :)

szerk: nincs mit :K

[ Szerkesztve ]

üdv

(#6598) andras888 válasza werszomjas (#6597) üzenetére


andras888
aktív tag

azért köszi a segítséget! :R

(#6599) Alex91 válasza andras888 (#6592) üzenetére


Alex91
félisten

Elveszik az áram, azért nem megy az elolapon. Nincs semmi baja, de sajnos a merevlemeznek szükséges áramot nem tudja leadni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6600) ruti válasza sanyixXx (#6587) üzenetére


ruti
Közösségépítő

sanyixXx: - backup

amit Alex ajánlott nem ismerem, lehet hogy tudja a tükrözéses szinkronizációt, ugyanis neked erre van szükséged.

azért ajánlok egy másikat is:
a FreeFileSynch biztosan tudja,
kötegelhető feladatcsomagot tud,
egyik könyvtár lehet pl. tükrözött, másik csak frissített, stb...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.