Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) King Unique válasza Fennec (#5400) üzenetére


King Unique
titán

Lehet inkább külső rack és/vagy hdd probléma topicba kéne próbálkozni. :K

[ Szerkesztve ]

(#5402) Fennec válasza King Unique (#5401) üzenetére


Fennec
csendes tag

Rendben, köszi, nem vettem észre ezeket a topicokat.

(#5403) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok. Lehet, hogy nagy ökörséget kérdezek, de nem találtam sehol egyértelmű leírást :D

Ha veszek egy USB 3.0-ás külső vinyót, de a gépen USB 2.0 csatlakozó van akkor az usb 2.0 sebességén fogok tudni rajta írni/olvasni?

Vagy kell venni egy USB 3.0 hubot, de azt meg ugye a gép 2.0-ás csatlakozójába dugom, akkor meg nem értem az egészet.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#5404) Tomics válasza Tomics (#5403) üzenetére


Tomics
addikt

Ja, most látom hogy más a csatlakozó is, szóval be se tudnám dugni.
Akkor sorry.

PH! addikt since 2004

(#5405) King Unique válasza Tomics (#5404) üzenetére


King Unique
titán

Már mint hol más a csati? Ha gépeden van 2.0,akkor a 3.0-ás külső hdd menni fog benne,2.0 sebességen! :K Az eszköz felőli csati a "B/Micro B" az más 3.0-nál,a másik vége az "A",az se teljesen ua (belső érintkezők),de régebbiekkel szabványos,visszafelé kompatibikis és 2.0-ba is dugható.
Emiatt aztán el ne vesd a 3.0-ás külső hdd-t :N,ma már csak 2.0-ásat nem éri megvenni,mer szinte alig/egyáltalán nem olcsóbb és lassú.

(#5406) Tomics válasza King Unique (#5405) üzenetére


Tomics
addikt

Köszönöm, akkor 3.0-ás lesz :)

PH! addikt since 2004

(#5407) vlevi válasza Tomics (#5403) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Vagy kell venni egy USB 3.0 hubot, de azt meg ugye a gép 2.0-ás csatlakozójába dugom, akkor meg nem értem az egészet."

Ahogy előttem is leírták, nem kötelező. Én is használtam kb 1 hónapig a MyBook Essential USB3 vinyómat anélkül, hogy lett volna USB3-am. USB2-be dugva tökéletesen működik. Halott technológia lenne, ha nem működne, pl. az összes médialejátszó, tévé, mobiltelók, szóval majdnem minden, USB2-vel működnek.
Ha időközben lassúnak találod a 25-30Mega/sec másolási sebességet, bármikor tehetsz a gépedbe 4-5eFt-ért egy USB3-as kártyát (ha van szabad PCI Express slot a gépben). Ezzel legalább 90-re felugrik a másolási sebesség.

(#5408) Tomics válasza vlevi (#5407) üzenetére


Tomics
addikt

Zsírkaraj, köszi neked is :R

PH! addikt since 2004

(#5409) lehel22 válasza King Unique (#5398) üzenetére


lehel22
tag

Hd temperature val neztem, de valami nem volt rendben a softal mert pl a renszer( belso) HDD nel is teljesen mas adatokat mutatott mint amit az Aida 64.Szoval lehajitottam es instalatam egy HD sentinelt ami teljesen korrekt ertekeket mutat.Kb 3 ora hasznlat utan (film , defragmentalas) 34 C . Sentinel es Aida 64 ugyanazt mutaja tehat valoszinu, hogy a HDtemp el volt valami hiba.
Bolt neve termeszetesen nem titok de nem hinnem hogy sok hasznat venned :) mivel Erdelyben van .Valoszinu, hogy raktaron maradhatott valahol , ezt abbol gonolom, hogy a csomagolasa meglehetosen meg volt sargulva.

A HD sentinel pl a Health resznel azt irja hogy 100% viszont a maximumtemp during entire lifespan resznel van egy ertek ami elegge brutalisnak tunt :D 67 C vol. Ez mennyire lenyeges?
A masik HDD nel(a belso rendszerhard) ez az ertek(mndenkori legmagassabb homerseklet 40C pedig az atlagosan napi 18h megy.A mukodesi homerseklete amugy 32 tehat az rendben van.Hab a tortan , hogy az is egy seagate baracuda :D

[ Szerkesztve ]

(#5410) King Unique válasza lehel22 (#5409) üzenetére


King Unique
titán

Valószínű...a HD Sentinel viszont megbízható értékeket mutat. :K Ezek szerint bad sec nincs,hőm. jó,akkor nincs gond,később mi lesz vele ki tudja... :F

67°C :Y az brutál magasnak tűnik,de a pillanatnyi a fontos az ne legyen túl magas,a hdd probléma topicban jobban értenek hozzá,liksoft a hdd adatmentő szakértő (ez a munkája),mentsd el-tedd fel a képet azt tőle kérdezd.

Azért legközelebb - még ha most jó is ez - inkább megbízható terméket/helyen vásárolj,igaz drágább...

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5411) lehel22 válasza King Unique (#5410) üzenetére


lehel22
tag

Kicsit farasztottam meg es, ugy nez ki, hogy (normal hasznlat eseten) a 35C nem haladja meg.
Azthiszem befogom film es zene tarolasra de munkakat , illetve barmi egyeb fontosabb dolgot majd masra masolok. Kosz a valaszokat es a segitseget .

(#5412) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Láttam beszélgettetek itt az Aldi-ban kapható Tevion-os külső vinyókról.
Kicsit off leszek, de nem tudjátok nem-e lehet kapni itthon ezt a szintén Tevion-os külső DVD-írót [link] (3.) ?
A designja tetszik, és ilyen kiadásban nem lehet túl drága.

(#5413) camalot


camalot
tag

Kicsi off: Usb3-as kártyából melyiket érdemes venni? ( giga ga-ma785gt-ud3h lap)

(#5414) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Most akarok külső vinyót venni. Valamilyen WD lesz ez szinte biztos. Elements vagy MyBook.

Adattárolásra kell csak, filmek, sorozatok.

Már csak a méretet nem tudom, ezek az 1,5 - 2TB -osok mennyire megbízhatóak?
Melyiket érdemes venni? Az 1TB sem rossz, de ha már veszek, nagyobbat szeretnék. :R

Valakinek esetleg hosszabb távú tapasztalat? Nem is az zavarna hogy meghal, mert ott a 3év garancia, de az adatok amik rajta vannak, azok már fájdalmasabban érintenének :)

Illetve mire való ez a WD SmartWare és Automatic backup?
Valahogy eddig is megvoltam ezek nélkül mivel nem is tudtam róluk, hasznos ez? :F :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#5415) King Unique válasza atesss (#5412) üzenetére


King Unique
titán

Idén nem voltam Aldiba,nem tudom,be kell menni megkérdezni! De az is lényeg milyen minőségben ír ugye,ill. ennek is mi a belseje,milyen firmware van rajta,ahhoz van-e firmware update,mert a slim írók alapból kicsit gyengébb írásminőséget produkálnak,mint a normál 5,25"-ösök.A design meg nem minden :N ,én azért a neten előtte keresnék vmi tesztet,ha van egyáltalán erről... :F

A dvd író topicba,kicsrigó7 az fő szakértő író ügyben,de ezzel még tálán ő sem találkozott... :D

(#5416) King Unique válasza werszomjas (#5414) üzenetére


King Unique
titán

Picit olvass vissza,van leírva sok minden A WD Elements/MyBook-ról! :K Korábbi 3,5" összegzés.
Inkább a MyBook,mert gyorsabb (usb3.0),szebb,automatikus leállás,progik stb,ha ez nem szempont akkor Elements,mert olcsóbb

Az,h mennyire megbízható,azért WD hdd-be elég jó elit márka,meg úgysem kap akkora terhelést külső adattárként,szal rendeltetésszerű használat mellett egyhamar nem megy tönkre,nem hal csak úgy meg,ill. több helyre kell menteni,az a legbiztosabb.Elementsre,MyBook Essentialra 2 év gari van,MB Elite-re van 3 év,de az csak usb2.0,ill most lehet megújul az is,meg persze boltja is válogatja a gariidőket. Külső 3,5" ma min 1TB-ba érdemes venni,de 1,5-2TBse sokkal drágább,szóval... :)

Automatic backup=autómatikus,időzített -folymatos mentés Smartware-en belül,ezenkívül lehet jelszóval zárolni a meghajtót (hw-es titkosítás),beállítani x perc üresjárát után álljon le/kapcsoljon ki,alapból is leáll persze,hdd diagnosztika stb. Hasznos funkciók,de ezek nélkül is azért megvan az ember,ha meg kell 1-2,akkor jól jön,Elementshez nem jár Smartware,max WD honlapjáról le lehet szedni progit,amivel leállítod (tányérok forgását),mert ott nem automatikus.

vlevi-nek van,tőle is kérdezhetsz,meg biztos ezt látván ír majd ezt-azt ő is.

[ Szerkesztve ]

(#5417) camalot


camalot
tag

vasárnap aldiban tevion külső, 2,5, 1tb, usb3 - 23k. Mondjuk samu s2 lehet jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#5418) King Unique válasza camalot (#5417) üzenetére


King Unique
titán

Na,van 1 TB :Y 2,5" usb3.0-ás Aldis Tevionba,azt hittem csak 640 GB a max? Bár,lehet akkor se venném meg, pl. egy WD My Passport,Samsung S2 (M2,C2 25-26k) stb is 24-25k,szal azért nem sokkal olcsóbb Aldi,ill.előbbi gyártók cuccai jobban felszereltek,jobban néznek ki,de akinek nem kell extra funkciók,design,veheti a Teviont,ha annyira tetszik... :K :F

[ Szerkesztve ]

(#5419) vlevi válasza King Unique (#5416) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nincs mit írnom róla, szépen összefoglaltad a lényeget ;)

Backupjára nem tudok mit mondani, nem használom, mert nekem a Win7-ben lévő backup szimpatikusabb. Jobb szeretem én tudni, hogy mit mentsen, annál, mint amikor egy backup progi eldönti, hogy ő majd jobban tudja. Pl. videókat, zenéket, saját képeimet nem mentem, mert ezek külön el vannak rakva. Ráadásul a Win7 visszaállítás funkcióját is volt már szerencsém kipróbálni, működött.
Titkosítani sem titkosítom a meghajtót, itthon, egyedül vagyok, nincs rajta semmi kompromittáló anyag, szóval feleslegesnek érzem.
De külső vinyóként nagyon jól szuperál, a tévének sem okoz gondot, ha rádugom, tudok róla közvetlenül filmet nézni. Szóval, jó és kész :) Persze lehet, hogy ilyen felhasználásra mindegyik tökéletes, de a többiről nem tudok nyilatkozni, mert csak a WD van itthon.

(#5420) King Unique válasza vlevi (#5419) üzenetére


King Unique
titán

Jól van,akkor jó a WD,az a lényeg! :)

Én is venni készülök MyBook-ot,de lehet várok picit,h mi lesz Elite-el,mert a hivatalos oldalon, winre csak "2 fajta" (Elements,Essential) van fent,korábban 3 volt,Elite eltűnt a listából,arra gondolok hátha megújul és kerül rá usb3.0,meg ez-az.(MAC-re 4 fajta van.) Vagy most végleg megszűnt,csak a korábbi 2.0-ás vehető,ami még maradt belőle? :F

[ Szerkesztve ]

(#5421) Dondom


Dondom
tag

Filmek tárolására szeretnék egy külső meghajtót.

Mit ajánlanátok, ami minden szempontból viszonylag jó?
Tehát ilyen best-buy kategóriás kéne. :D
Méret az minél nagyobb, legjobb Ft/GB arányban. :)

(#5422) camalot válasza King Unique (#5418) üzenetére


camalot
tag

s2 is van 22k: [link]

(#5423) King Unique válasza Dondom (#5421) üzenetére


King Unique
titán

Ha komplett külső hdd kell (nem mobilrack+hdd,nem +belső hdd a gépbe),akkor előbb dumáltuk pont WD MyBook Essentialt usb 3.0 az jó :K ,a 2 TB kb 25-26k-ért már kapható. Elite picit jobb tán,de csak usb2,én usb3-ra várok,hátha lesz.Jó még Samsung Story Station Plus(eSATA)/Story 3.0 v a legújabb M3,Seagate Desktop,A-DATA NH03 stb. 5416 hsz Korábbi-ott van info.
Best Buy? :F Legolcsóbbnak,ott a WD Elements,Aldis Tevion,de ha jobb kell,akkor...pl. MyBook.Meg most kinek mi kell,mi fontos (design,gyorsaság,szoftveres körítés,garanciaidő) aszerint? De egyre olcsóbbak ezek ma már,meg ocsóbbak is lesznek.

Filmtárolásnál lejátszáshoz (HD is),netről letöltéshez(rátöltéshez) elég usb 2.0 is,de más fkülső orrásból rámásoláshoz,más adatmozgatáshoz,meg amúgy is nem árt már az eSATA v usb 3.0.

(#5424) King Unique válasza camalot (#5422) üzenetére


King Unique
titán

Na ennek is ennyit esett pár hónap alatt az ára. :Y Hát így akkor egyértelmű,h inkább S2,mint Tevion! :K Abba tényleg van 1 TB-os? Samunál én lehet még megvárnám milyen lesz az új M2,C2 De ha nem akarsz várni és megfelel az S2,veheted,nem rossz,meg jó gyors mert 7200 rpm (akár 110-115 MB/s usb3-on) és nem melegszik ahhoz képest írta vki korábban. :K

(#5425) harka87


harka87
csendes tag

Sziasztok! Egy kis problémám akadt és ebben kérném segítségeteket.
Egy nemrég vásárolt külső hdd-t kötnék Win7-es gépre esata csatlakozóval, ezek fel is ismerik egymást, csak éppen 50 KB/s a sebesség. Valamit állítanom kéne vagy reménytelen?

(#5426) King Unique válasza harka87 (#5425) üzenetére


King Unique
titán

Milyen külső hdd,2,5" v 3,5"nem mobilrackes,hanem 1-1-ben külső igaz? Csak esata-n csinálja ezt,v usb 2.0-án is,alaplap milyen?
Gyorsabbnak kéne lennie minkenképp,állítani kell valszeg.Esata ügyben ruti-t kérdezd,ha itt nem válaszol,akkor privibe,v más topicba!
Most hirtelen csak ezt találtam egy kf-i fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#5427) camalot válasza Dondom (#5421) üzenetére


camalot
tag

Ha csak filmre kell akkor pl: [link], vagy: [link]. Ha usb3-as akkor : [link]

[ Szerkesztve ]

(#5428) ruti válasza harka87 (#5425) üzenetére


ruti
Közösségépítő

uhh

biztos hogy 50 kilobyte/sec-ra gondolsz?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5429) ruti válasza ruti (#5428) üzenetére


ruti
Közösségépítő

.

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5430) King Unique válasza camalot (#5427) üzenetére


King Unique
titán

Igen pl. itt ezek. :K
A legjobb ft/GB arány nyilván a legolcsóbbnál jön ki,de nem biztos,h az a "best buy" attól,"film mozgatáshoz" meg jól jön,meg amúgy is egy usb3. :K - ez Dondomnak.

12 hónap gari van csak rájuk,ez vmi elírás :F ,mert Elementsre 2 év (v ahol esetleg 3),MyBook 2év,Verba 2 év.

(#5431) camalot válasza King Unique (#5430) üzenetére


camalot
tag

Lehet elírás vagy szürkeexport. Tótoknál néhány dolog olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#5432) Dondom válasza King Unique (#5430) üzenetére


Dondom
tag

Köszönet Neked és camalot kollégának a válaszokért.
A gépem nem USB3-as, nem tudom, hogy mikor lesz fejlődés, mostanában biztos nem.
Igazából nem lenne annyira mozgatás szerintem, mivel egyből erre a HDD-re tölteném le a cuccost és még arra szolgálna, hogy a kinti LED TV-n lejátszam a rajta lévő dolgokat.
Igazából csak ezért kell külső vinyó, amúgy vettem volna belsőt.

(#5433) TomPo72


TomPo72
csendes tag

Sziasztok,

A minap szereztem be egy 2TB-s WD 3,5"-os külső vinyót. Halkan működik, nem melegszik, szép és jó volt minden egészen addig, amíg megpróbáltam lecsatlakoztatni, de sajna jött "az eszköz használatban van, bla-bla" üzenet.

Tuti, hogy a másolások be voltak fejezve és semmi sem volt megnyitva a vinyóról, úgyhogy jobb híján egyszerűen kihúztam az USB csatlakozót.

Mi lehet a gond? Antivírus ellenőrizné a háttérben?

(Gondolom már feltettek párszor ilyen jellegű kérdést, visszaolvastam néhány oldalt, de nem találtam. Sorry, ha századjára válaszoltok!)

Üdv,
TomPo

(#5434) vlevi válasza TomPo72 (#5433) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez nem a vinyó hibája, a Windows szopat. Ha olyanja van, akkor pendrive-ra, bármire képes kiírni, hogy nem lehet lecsatlakoztatni.
Nálam ez egyszer odáig ment, hogy nyomtam egy restartot, csak elfelejtettem kihúzni, amikor leállt a gép. Aztán, amikor újraindult, már megint nem engedte lecsatlalkoztatni...

(#5435) King Unique válasza TomPo72 (#5433) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is néha "beakadnak" a pendriveok,külső vinyók,mert hiába van bezárva minden progi,néhány folyamat,alkalmazás még fut a háttérben.
Erre megoldás az Unlocker progi,keress rá van több verzió-letöltő link is,portable verziója is van.Nekem 100%-ig bevált. :K

(jó beragadt külső eszközökhöz,"átnevez-törölhetetlen" fileokhoz is...én az unlock-unlock all-t szoktam használni,a kill process stb.kicsit már durvább...)

[ Szerkesztve ]

(#5436) King Unique válasza Dondom (#5432) üzenetére


King Unique
titán

Jó,mondtam sima letöltéshez-lejátszáshoz-tároláshoz elég egy 2.0-ás olcsóbb modell is,pl.WD Elements. De ma már a 3.0-ás is szinte alig drágább,megy 2.0-ba is és később még jól jöhet,meg gépbe-notiba usb 3.0 PCI-E/Express Card bővítés se olyan drága,főleg asztalinál. :K

Akkor melyik lett/lesz a befutó?

(#5437) CHROMED7


CHROMED7
tag

Sziasztok!

Adott egy PoV külső USB-s házban lakozó SATA-s 160-as Samu winyó.
Most vettem, próbagarin van nálam, viszont hiába akarnám tesztelni, nem sikerül.

A jelenség a következő: bedugom notebookba, felismeri hogy van valami, de ismeretlen eszköz-t mond rá.
Bedugom másik slotba, ott is.

Bedugom másik notebookba, ott felismeri hogy drive, be is mountolja, másolni nem lehet rá.

Bedugom asztaliba USB hosszabítóba, fel sem ismeri.

Bedugom direktbe USB portba, felismeri, mountolja, írás közben megáll, csak a buffer beteléséig megy a dolog gyorsan, utána kvázi megáll, sebesség szépen leketyeg 800 kbyte / sec alá és onnantól semmi.

Gondoltam nem kap elég tápot, adtam neki Y kábeles megoldással 2 direkt USB portról.
Jelenség ugyanez, HD Sentinel le sem teszteli, másolni nem tudok rá.

Eladó szerint ma reggel még ment nála, formázta és működött.
Én a volume nevét tudtam megváltoztatni, illetve kicsi file-okat (4megás képek) marha lassan képes volt másolni.

Mi okozhatja ezt? Kuka a cucc, vagy valami más a lehet a hiba oka?
Még annyi, hogy azelőtt használtam már ezen a gépen külső USB-s HDD-t, és az ment gond nélkül, single kábellel is.

Any idea? :F

[ Szerkesztve ]

(#5438) King Unique válasza CHROMED7 (#5437) üzenetére


King Unique
titán

Cifra ez,bedugod felismeri,de mégse...Lehet ház a probléma forrása,nem ismerem,de kicsit noname első hallásra,aztán lehet kábelével van vmi.Más kábelell próbáltad már,lehetőleg minél rövidebbel,mert a hosszabbítós megoldások okozhatnak gondokat?
OS milyen,milyen filerendszerre formázta az eladó,bár végül is nem annyira fontos,attól még mennie kéne.
3,5" mobilrack v 2,5" topicba,esetleg talán hdd probléma topicba többet mondanak,v itt majd vki. :F

(#5439) CHROMED7 válasza King Unique (#5438) üzenetére


CHROMED7
tag

Háromféle kábellel próbáltam, és mindegyik ugyanezt csinálja... Ebből kettő elég rövid volt.
NTFS-re van formázva, annyi látszott belőle amikor sikerült bemountolni.
XP SP3, és Win7 x86 alatt próbáltam.

A ház egy Point of View ház, nem annyira noname.
Ilyen.

Köszi, próbálkozom majd ott is! :R

(#5440) ruti válasza CHROMED7 (#5437) üzenetére


ruti
Közösségépítő

hali!

a PoV maga nem noname gyártó, viszont nem kifejezetten a rack-ekre "gyúr" (leragadt az 1-1 db usb2-esnél 2,5-3,5"-ban)

a tünetekből vsz a rack hibája lesz

nem írtad, de gondolom ez akkor 2,5"-os, mivel usb-s megtáplálást írsz Y-kábellel
(mert ugye a 3,5-es külső tápos!)

meg kéne a vinyót próbálni PC-ben vagy másik rackben,
hogy legalább a vinyó hibát kizárd, és tudj reklamálni az eladónál,
de

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5441) ruti válasza ruti (#5440) üzenetére


ruti
Közösségépítő

látom közbe belinkelted a terméket :-)
csak elkalandoztam, és nem zártam a hsz-t neked

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5442) King Unique válasza CHROMED7 (#5439) üzenetére


King Unique
titán

Látom már közbe megérkezett a segítség,fogadd meg ruti tanácsát. :)

2,5" hdd hez egy mobilrack nem drága,főleg sima usb2-es,ha beigazolódik a gyanú,veszel másikat azt kész,bár esata,usb3 ára se vészes annyira.

(#5443) harka87 válasza King Unique (#5426) üzenetére


harka87
csendes tag

Külső 3,5" -os hdd (samsung story plus) NTFS-re formázva, usb 2.0-on normál sebesség van.
Sajnos tényleg 50 kilobyte/sec.

(#5444) CHROMED7 válasza King Unique (#5442) üzenetére


CHROMED7
tag

No időközben servicedesken megnéztük, a winyó jónak tűnik, a keret a xar.

Thx a tippeket!

(#5445) King Unique válasza harka87 (#5443) üzenetére


King Unique
titán

Akkor csak eSATA-n van gond... :F ...ruti talán tud rá vmit.

(#5446) Dondom válasza King Unique (#5436) üzenetére


Dondom
tag

Samsungot vagy WD-t gondoltam amelyik az olcsóbb.

2TB-os USB3-asba milyenek vannak? Mennyivel drágább?

(#5447) King Unique válasza Dondom (#5446) üzenetére


King Unique
titán

Milyenek?...,van többféle,körül kell nézni webshopokban! Itt van nagyjából,h milyenek vannak,de ne itt vegyél,mert nem ez a legolcsóbb hely. :N

Jó usb3-as Desktopba a WD MB,Samsung S3 (v inkább hamarosan megjelenő M3),Iomega Ego Desktop,A-DATA NH03,Freecom XS (drága sajna),Seagate Goflex Desktop,Lacie Minimus stb. 2 TB ált 25-30k között mozog,h hol a legolcsóbb, rá kell keresni,pl árgéppel.
(esetleg Gianni bazárja,de ilyenbe nem túl nagy a választék)

[ Szerkesztve ]

(#5448) Thorus


Thorus
aktív tag

Sziasztok

Ma vettem az Aldiban egy Tevion 1TB USB 3.0 2.5" külső vinyót. Szétkaptam azt belsejében egy WD Scorpio Blue van ami nem is rossz, de a vezérlője hát valami ASMedia vagy mi. Pár kép a vinyóról, a minőség nem a legjobb.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#5449) Attici válasza Thorus (#5448) üzenetére


Attici
őstag

Most tényleg jó az ára az ALDI-nál. Igazán ár/érték arányos darab.
Az aluház milyen? Furcsán nagy a vezérlő panelja, a passporté fele ekkora sincs.
A sebessége milyen?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5450) King Unique válasza Thorus (#5448) üzenetére


King Unique
titán

Erről van szó 22,990k-ért? Nem is tudtam van náluk 1 TB 2,5" is,azt hittem 640 GB-nál leragadtak. Szal 23k az 1 TB Tevion,24-25k az 1 TB My Passport...hát... :F

Hát figyelj,nem rossz ez,wd a belseje,usb 3.0,aluház,tároló"zsák",max kicsit lehetne dizájnosabb külseje.Azért,ha tudsz usb 3.0-án egy írás-olvasás tesztet feltehetnél (Pl.Atto Disc Benchmark,HD Tune-al). ASMedia usb3 vezérlő nem tudom milyen,de JMicronokat szidják,h szarok.
Hogy most így szétkaptad,nem ugrott a 3 év gari :D ,nem voltak benne garancia zárjegyek,blombák,v csak ilyen simán szétszedhető-összerakható?

Egyre olcsóbbak lesznek manapság a 2,5" 1 TB külső hdd-k is,lassan érdemes elgondolkodni rajta,h 15-16k-ért 500 GB-ost,v 25k-ért 1 TB-osat vegyen-e az ember,mert tárhelyből sosem elég... :)

A Scorpio Blue 2011-Mar-14.-ei gyártású,ahogy látom,én az 1 TB passportomat,még tavaly dec végén vettem,abba is ilyen vvinyó van. Az újabb gyártású különbözik vmiben,nem tudja vki? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.