Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) King Unique


King Unique
titán

Egy kis érdekesség,akinek van WD My Passportja (akár samu S2 is belemegy):
Ütésálló tok,akár több,mint 2m-es esést is kibír.
Nem rossz kic cucc,jól jön MP mellé (kábelt akár kívülről is belelehet dugni a benne lévő vinyóba,bár így melegedés... :F ),mert azért nem olyan strapabíró,bár inkább magát a külső hdd-t csinálták volna meg végre ütésállóra,mint egyik-másik gyártó... :U

[ Szerkesztve ]

(#5752) pedro7


pedro7
tag

Visszaolvasgattam a problémám megoldásához, de nem igazodtam el a hozzászólások értelmezésében és a goggle sem segített.
Megköszönném ha valaki az alapoktól segítene a megoldásban.
Adott egy Icy box-os hdd dokkoló.Benne egy 3,5"-es Samsung HDD NTFS-re formázva.
Rámásoltam már anyagot, de a dokkolót csak usb-n érem el esata-n nem.
Biztos jó az esata mert másik eszközzel eléhető.
alaplapról sata-esata kábellel próbálok csatlakozni a dokkolóhoz.
XP SP3 az op.rendszer és odáig eljutottam, hogy a Bios-ban nem látszódik a dokkolóban elhelyezett vinyó.
Sata-sata-val és külső táppal már láttam ezt a vinyót, és ott meghajtóként jelent meg.

(#5753) Alex91 válasza pedro7 (#5752) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell valahol a kulso hazon kivalasztani, hogy melyik uzemmodban (USB vagy eSATA) menjen?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5754) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all!

USB 2.0 -ás külső HDD -re miért csak 30MB -al tolja fel az adatokat a PC :F

Gyártó: IOMEGA
Csatoló: USB2.0
Fordulat: 5400 rpm
Méret: 2,5"
Puffer: 8MB
Tárolókapacitás: 750 GB

(#5755) vlevi válasza HoReSz1975 (#5754) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mert annyit tud az USB2.
Ezért szajkózzuk, hogy vegyen mindenki USB3-at, veszíteni nem veszít vele, működik USB2-n is, de ha van USB3 a gépén, akkor 90-100, de akár 130MB/sec adatátviteli sebesség is összejön.

Nekem USB3-as vinyóm van, de ha USB2-be dugom, az sem tud gyorsabban működni.

(#5756) pedro7 válasza Alex91 (#5753) üzenetére


pedro7
tag

NIncs rajta ilyen átkapcsoló.

(#5757) HoReSz1975 válasza vlevi (#5755) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Épp ezért kérdezem, mert 100MB -al elkezdi és szép lassan visszamegy 30MB -ra :Y :F

[ Szerkesztve ]

(#5758) vlevi


vlevi
nagyúr

Az USB3-as pedig 200-al kezd, és visszaesik 130-ra :D

Az eleje csak annyit jelent, hogy addíg csak a cache-be ír, az tényleg megy baromi gyorsan, de USB-n a folyamatos adatátvitel már nem bír annyit.

(#5759) HoReSz1975 válasza vlevi (#5758) üzenetére


HoReSz1975
őstag

elég szomorú :U :B

(#5760) Bati0501 válasza King Unique (#5749) üzenetére


Bati0501
őstag

Nem baj,és köszi szépen.
Ezt nem is értettem,h attól h 640GB-s mért kell 5400rpm-snek lennie,miközben ez is usb3-s. :F
Amikor rákerestem erre (samsung s2 usb3 640 GB) a legtöbb helyen a kisebb fordulatszámút írták.
És ahonnan rendelni szeretném,ott is:[link]
Szóval most már mindegy,h mekkora fordulaton pörög,mert akkor ezekre a felhasználásokra mindegy,de azért már idegesít,h akkor mi is van? :U :F :W
:R

(#5761) Core2duo6600 válasza HoReSz1975 (#5757) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A pufferelés miatt van, hogy elején gyorsabbat ír ki.
Tedd fel a Terracopy-t az nem használ puffert, mindig a valósat írja ki, és van hogy még valamelyest gyorsabb is a másolás vele.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5762) vlevi válasza Bati0501 (#5760) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valószínűleg az 5400-as kevesebbet fogyaszt, és ott számít az is, hogy az USB-ről 0.5A a megengedett fogyasztás.
Ha ezt a cikket megnézed, az tűnik ki belőle, hogy a folyamatos írási sebességnél nem az számít, hogy 5400, vagy 7200. Külső merevlemezek USB 3.0-val
A 7200-as Hitachi nem gyorsabb, mint az 5400-as társai. Kivéve az elején lévő WD-t, de azok nem mérvadóak, mert 3.5"-s vinyó.

(#5763) King Unique válasza Bati0501 (#5760) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen webshopokba,meg máshol is sokx össze-vissza irogatják az adatokat,nincsenek tisztában vele. :N :D
Amit mondtam,a 2.0-ás 5400 rpm,az új 3.0-ás,pont a gyorsabb csati miatt lett 7200 rpm,ez fix,h még nagyobb sebességét tudjon (ami nyilván csak 3.0-án használható ki opt.),valszeg ezzel is akarta eladhatóbbá tenni a samu a cuccot (azoknak,akiknek fontos,h minél gyorsabb legyen). :K
Usb3 sebességelőnye adatmozgatásnál-másolásnál jól jön eléggé,de ugye csak tárolni,lejátszani rajta/róla a cuccokat elég 2.0 is,de valszeg azért fogsz másolni is ide-oda.ill 3.0-ásat érdemes manapság venn,.ami,ha nincs gépen ilyen csati, megy 2.0-ba is,annak a sebességén. Adattárnak 5400 rpm ajánlottabb (kevésbé melegszik,rezonál stb.),de egy gyárilag jól összetákolt külső,aminél 7200 rpm ellenére ezekre is figyelnek,h ne legyen gáz,azok is jók és sebesség se utolsó dolog...
Itt (# 444-től) véleményezte korábban vki,itt meg egy teszt,meggyőző szerintem...

Ha S2-t veszel,akkor usb3.0 7200 rpm-est :K ,ha meg annyira nem számít a +tempó,nem kell usb3,v más miatt,akkor a másikat...

[ Szerkesztve ]

(#5764) King Unique válasza Core2duo6600 (#5761) üzenetére


King Unique
titán

Igen ez így van, Teracopyt én is használom,picivel gyorsabb! :K
De usb2.0-tól ne várjón ő (Horesz) se csodát,ha 100 MB/s-et akar,akkor v esata,v usb 3.0... :K

[ Szerkesztve ]

(#5765) Bati0501 válasza King Unique (#5763) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszönöm újra a rengeteg infót,így már tuti,h ezt a 640 GB-s usb3-at rendelem meg,és nem érdekel mit írnak/írtak hozzá. :K :B :))
Ha megjött majd leírom a véleményemet. :B ;)

(#5766) King Unique válasza Bati0501 (#5765) üzenetére


King Unique
titán

OK :)

(#5767) Mezcal


Mezcal
addikt

WDC 1,5 GB-os külső meghajtó USB 3.0-án

Ez jó sebességnek számít egy külső HDD-től?

A belsőnél gyorsabb.

Samsung 320GB

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5768) Core2duo6600 válasza Mezcal (#5767) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem a felső a gyorsabb nem ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5769) Mezcal válasza Core2duo6600 (#5768) üzenetére


Mezcal
addikt

Az a külső, de azt kérdezem, hogy az a külsőkhöz viszonyítva gyors-e? Az alsó egy belső HDD.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5770) Core2duo6600 válasza Mezcal (#5769) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem teljesen korrekt.
Most kiváncsiságból megnéztem én is
Egy 500 as WD Blue Scorpio van benne egy usb3 as tokban

Ime WD 500 as USB 3 on:

WD 2 TB 3,5 colos, sata3 on, a winyo Sata 2 es.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5771) sti10p


sti10p
senior tag

Hi!

Úgy 2 havonkénti rendszerességű archiváláshoz keresek kompakt külső merevlemezt max 15K-ig, amiket eddig néztem:

Ez a legesélyesebb: A-Data classic [link]

Vagy ez: Samu S2 [link]

Esetleg: WD passport [link]

Az A-data bejön a külselye miatt, és persze fehér kéne, a WD meg gondolom igen megbízható de semmi extra, vagy más ajánlat?

XY

(#5772) Mezcal


Mezcal
addikt

Kösz. Így jó összehasoníltva. Ráadásul a külső HDD_m egy Tevion márkájú darab, belül WDC.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5773) Core2duo6600 válasza sti10p (#5771) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én a WD Passportot választanám

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5774) Bati0501 válasza sti10p (#5771) üzenetére


Bati0501
őstag

Én az itteni segítőkész emberek segítségével ezt választottam:Samsung 2,5" 640GB S2 usb3
Igaz,h ez inkább már 16e,de sztem egy plusz ezres megér +140GB-t.

(#5775) sMogyi86

Átfogalmaznám egy korábbi kérdésemet :
Otthoni (2 lakótárs+én= 3db Pc) közös, megosztott adattárnak tudtok-e ajánlani valamit?
Szempont volt, hogy ne kelljen folyamatosan mennie egy gépnek a fogyasztás miatt (innen a külső tároló ötlete), amit ugye - ha nem gépbe - akkor a routerre tudom kötni (USB 2.0 vagy LAN)
Szempontok:
-ár minimalizálás
-fogyasztás
-ár/érték arány

NEM elsősorban szempont:
-sebesség (akkor helyből vennék egy kész, gigabit lan porttal ellátott NAS-t sok 10ezerért

Miért nem szeretnék 2.5" HDD: 1)rosszabb ár/kapacitás/teljesítmény arány 2) nem szempont a mobilitás

"A félelem az elme gyilkosa."

(#5776) King Unique válasza Mezcal (#5767) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz ez,jónak számít usb3-on :K ,azért lasabb egy picit ez a másik teszthez viszonyítva,mert a belseje WD Green,ami 5400 rpm-es.
Amit belsőként SATA 2 (3)-re kötve tudna,min.(majdnem elhanyagolható) veszteséggel kihozza belőle külsőként az usb3.

WD nem WDC,de mindegy végülis... :U :)

[ Szerkesztve ]

(#5777) King Unique válasza sti10p (#5771) üzenetére


King Unique
titán

Ha ezek szerint 2,5" kell,akkor ADATA-ból is, amúgy is manapság inkább usb 3.0-ásat érdemes venni,pl.CH11-et,abba is van fehér,ára is OK,750 GB-ost láttam 17k környékén,500-as 15k-ból simán kijön. :K
Samu S2-be is inkább usb3-as 7200 rpm-eset,pl. ezt,igaz ezüst,nem fehér,de a 640-es is csak alig ezressel kerül többe.
WD My Passport jó,szinte már alapból csak a 3.0-ásakat árulják belőle,extra azért van megbízhatóságon kívül szerintem:jó progi hw-es titkosítással (hdd jelszavas zárolás),csinos design. Ha WD-t veszel,ajánlott hozzá vmi tok is,mert nem ütésálló,kényes a felülete (feketébe),fehér talán kevésbé.
+extra wd-hez a most megjelent ütés-csepp-porálló tok,csak hát + 30 dolcsi, illetve kaphatóak voltak extra design-al,mintázattal is az 500-as Passportok (WD Store),itt Mo-n nem tudom kaphatóak,rendekhetőek-e még? :F

Ha meg strabíró kell jó áron,Silicon Power A80 (esetleg S10,D10 bár ezek nem ütésállóak),Transcend 25D3,25M3,25H3P se rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#5778) Core2duo6600 válasza sMogyi86 (#5775) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amik az igényeid, erre a NAS az alkalmas.
Különösen ha biztosnágot is akarsz.
A WD My book nak is van olyanja amit lan ra lehet kötni, végülis az is egy NAS.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5779) King Unique válasza sMogyi86 (#5775) üzenetére


King Unique
titán

Amit korábban linkeltél Transcend ház kicsit régebbi,de van benn hűtőventi legalább,mert gondolom intenzíven lenne használva,a mostani kompakt külsőkben meg mostanság nincs. :N Veszel egy olcsóbb NAS házat hdd nélkül,az se rossz,hdd bele meg nem olyan drága,v egy ilyet pl.,v ez drága. :F
Ilyen célra szerintem mképp vmi NAS lenne a legjobb,mittomén WD MB Live,2 TB 33-39k,ez? :F
Ha meg sokkal occsóbb kell,vegyél vmi sima tároló dobozt,pl WD Elements,bár ilyen célra,azért jobb a fentebb említett vmelyik.

Korábban meg többen is válaszoltak már konkrétan már ez ügyben...

[ Szerkesztve ]

(#5780) nortberg


nortberg
csendes tag

Hali!
Adott egy WD Elements, amit O!play minivel használok, és az lenne a kérdés, hogy a sok töltögetés, és törlés után érdemes-e töredezettségmentesítést futtatni? Mert nem akarom fölöslegesen nyüstölni.

(#5781) King Unique válasza nortberg (#5780) üzenetére


King Unique
titán

Külső adattár hdd-nél,mivel ált.nagy file-ok vannak rajta (O!play-filmeg,videók,akár HD-ben) nem szokás/érdemes annyira töredezettségmentesíteni,nagy fileoknál,amúgy se szokott annyira töredezni . :N , inkább rendszer hdd-nél fontos (OS,progik apró fileok).
Bár ha ráérsz,progival egy elemzés után megnézheted mennyire töredezett,aztán,ha van rá időd/kedved nekiállhatsz... :D,vmennyire igénybeveszi,terheli a defrag a hdd-t,ha nem muszány,ne nyüstöld feleslegesen. :N

[ Szerkesztve ]

(#5782) tlala válasza sMogyi86 (#5775) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem attól függ, mennyi adatot akartok átpumpálni a tároló és a gépek között, és milyen gyakorisággal/használati intenzitással.

Ha csak egy adat/film/stb. háttértárra van szükség, akkor tényleg a legolcsóbb megoldás az elsőként említett routered+hackelt firm+rádugott USB vinyó.
Alternatív megoldás a LAN csatlakozós külső vinyó.
Az hogy neked mi mennyit ér meg, azt már neked kell eldöntened.

(#5783) tlala válasza tlala (#5782) üzenetére


tlala
addikt

Bocs, látom már megválaszolták - nem frissítettem ezt az oldalt. :)

(#5784) vlevi


vlevi
nagyúr

WD Mybook live tényleg egyben tudja azt, amit te akarsz. Szükség esetén okosabb tévékhez is használható, mert a DLNA-t tudja.
Viszont ezen nincs USB, tehát ha olyan helyre akarod vinni, ahol nincs router, akkor az problémás lehet.

(#5785) sMogyi86 válasza tlala (#5782) üzenetére

Köszi tényleg mindenkinek! De most nagyon szorít pénz és kb 1 év múlva tervezek nagyobb beruházást viszont addig is kell valami... lehet maradok egy lassabb, de olcsóbb megoldásnál, és majd max a most vett vinyót átteszem akkor egy megfelelő ház(NAS)ba. Végül is talán ez is opció.

Majd úgy tekintek rá mint egy nagy beruházás első fázisára, ahol fontos a későbbi hatékony fejleszthetőség! :D

"A félelem az elme gyilkosa."

(#5786) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok !

Fényképek archiválására keresek egy 2,5"-os külső merevlemezt. Nem a sebesség fontos elsősorban, inkább hogy biztonságban legyenek az adatok. A Samsungról jókat írtok, ez az Apacer ajánlott vétel ?

Üdv:Tbor

(#5787) Core2duo6600 válasza Tbor (#5786) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A WD My Passport seria -t ajánlom figyelmedbe.
A lényeg, hogy gyári megoldás legyen, ne keret+hdd, utobbi soha nem olyan jó, mint egy gyári.
Lehet usb 3 as lefele kompatibilis.
Megbizhatóság ?
Jó kérdés, előre nem lehet tudni, hogy az adott cucc megbizható lesz-e
Ha pedig fontos a biztosnág, akkor egy min. duplalemezes NAS a te barátod.

Hogy most mi a helyzet azt nem tudom, de régebben szidták a samsung 2,5 colosait.
Igaz, amire panasz volt mind laptopban volt, legalábbis az imserőseim körében.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5788) King Unique válasza Tbor (#5786) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy lentebb is említik jó a WD My Passport is,de eléggé ott van az Apacer is szerintem,tán még lehet jobb is. :K Az AC601 eSATA-s,elegáns (ezüstbe is van),jól felszerelt,még ütésálló is,jó cucc eléggé. :C Ha meg usb3-as Apacer kell az AC430,AC230 is nagyon jók.
Samu 2,5" külsői is ajánlottak,pont most van róluk friss cikk.
Apropó biztonság:-1.pl.magán a vinyón legyen vmi progi,ami az illetéktelen hozzáférés ellen védi a tartalmat - ebben jó a WD,jelszavas zárolás,hw-es titkosítás. Szerintem van vmi hasonló progi Apacerhez is.
-2.: maga a külső hdd legyen strapabíró,ütésálló,mert véletlenül leejtve hibás szektorok alakulhatnak ki rajta,ami nem jó... :N Az Apacer jó,mert az ütésálló. :K .WD,samu nem,de WD-hez van több fajta gyári tok,pl. a nemrég megjelent ütésálló burkolat-tok.
Vagy a NAS megoldás,de az meg dága,esetleg raid,de az inkább 3,5"-ben...
Fotókhoz nyilván elég 320 GB,de a nagyobbak is csak pár ezerrel drágábbak,szal... :F

[ Szerkesztve ]

(#5789) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Média lejátszóhoz keresek USB 2.0-s, 1.8-as külső HDD-t(tokkal) 60, 80Gb-os kivitelben, de sehol nem találok, csak 320Gb-osat minimum, de az nekem meg felesleges.

Tud valaki ilyet valamerre eladót, vagy segítene hogy hol nézzem meg annak azt megköszönném.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5790) Core2duo6600 válasza wolfman (#5789) üzenetére


Core2duo6600
veterán

2,5 est akarsz nem ?
vagy 1.8 ast ?
Ha felesleges is, ha támogatja a cucc, akkor a tárhely sosem elég :))

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5791) wolfman válasza Core2duo6600 (#5790) üzenetére


wolfman
veterán

1.8-as lenne megfelelő mert annak egy USB csatlakozás elég, nem kell plusz áram. Jó lenne nekem a 320Gb is, de USB 2.0-val megtölteni halál lassú, USB 3.0 meg nekem nincs a gépemben. 120Gb még esetleg belefér. Feleslegesen meg ne fizessek már többet olyan tulajdonságokért amit nem fogok tudni kihasználni.

Ezért esett a választásom erre az összeállításra. Ötlet, ajánlat?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5792) tlala válasza King Unique (#5788) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, hogy belinkelted ezt a cikket.

Letöltöttem ezt a cikkben szereplő progit is, és kiderült, hogy a 750 GB-os Transcend 25M3 kb. pontosan olyan sebességű, mint a leggyorsabb Samsung - gyakorlatilag már 32 kB-os fájlméretnél eléri a 100 MB/sec tempót.
Azóta is imádom, minden alkalommal jó kézbe venni ezt a delfinbőrös gumiborítását! :))
Szerintem nagyon megérte az ütésálló tokban azt a 16500 Ft-os árat az Iponnál - ráadásul ahogy nézem, azóta jóval drágább lett mindenhol.
Egyszóval ismét köszi a tanácsot! :)

(#5793) tlala válasza wolfman (#5791) üzenetére


tlala
addikt

Bár neked kell eldönteni - de talán vedd azt is figyelembe, hogy egy ilyen cuccot nem 1 évre vesz az ember.
Az én gépemben sincs USB3, de vettem bele 3e Ft-ért egy kártyát, és vidáman, 100 MB/sec sebességgel töltöm fel a hordozható vinyót. És hamarosan eljön az idő, amikor a legtöbb gépben USB 3-as csatlakozó lesz, és amikor még ezt a vinyót mindig használni fogom.
És már ma sem találtam olyan notit, ami nem tudta kihajtani 1 szál kábelen a korszerű házban lévő mai vinyómat.

80 GB-os lemezt szerintem már nem is kapsz - de azt nézem, hogy a legolcsóbb külső 120 GB-os/1,8"-os lemez 12e Ft, ami sokkal-sokkal rosszabb ár/érték (GB/Ft) arányt jelent, mint egy csaknem ugyanennyibe kerülő 500 GB-os. De ha csak az ár számít, és veszel egy 120 GB-os belső lemezt, és hozzá egy 3e Ft-os noname házat, akkor meg csaknem ugyanannyiért lesz egy ratyi megoldásod...

Szerintem egy hordozható diszk van olyan volumenű beruházás, amit az ember már megfontoltabban, hosszabb távra gondolkodva vesz, - és akkor még a rendszeres bosszankodásról nem is beszéltem. Na, nekem pl. az nem ér meg már soha 5e Ft spórolást az ilyen kaliberű használati eszközöknél - persze mindenkinek magának kell eldönteni ezeket a kérdéseket, csak megpróbáltam segíteni együtt gondolkodni. :)

(#5794) King Unique válasza wolfman (#5791) üzenetére


King Unique
titán

Külső 1,8" kompaktba 120,160 alatt nem kapsz ma már,de 2,5"-nek is elég 1 db usb kábel,jobb az ár-érték arány. Egyébként max egyetértek tlala-val. :K
1,8" is lassú megtölteni usb2.0-n,igaz hamarabb megvan 80-120 GB,mint 320,de lassú bizony az is... :D
Kompaktba pl.Toshiba Store Steel 1,8" jónak számít :K ,Samsung S1 mini se rossz,sőt,de ahogy fentebb is említették ennyiért már 320,v 500 GB 2,5"-est veszel usb3.0-val,ahol mind a nagyobb tárhelynek,mind a gyorsabb csatinak hasznát veheted később.
Vagy veszel vmi "kicsi" hdd-t+mobilrack,de akkor másik topicba érdeklődj,bár 1,8" racknek,nincs is külön,csak 2,5",3,5"-nek

[ Szerkesztve ]

(#5795) nortberg válasza King Unique (#5781) üzenetére


nortberg
csendes tag

OK. Köszi a segítséget. :R

(#5796) King Unique válasza tlala (#5792) üzenetére


King Unique
titán

Végülis másnak linkeltem,de ha neked is jó volt vmire,akkor az meg még frankóbb. :K
Tényleg nagyon jó a Transcend,progija kicsit lehetne "extrább",de ok-s így is,jó vételt csináltál. :C Én is szemezek velük...25H3P akartam elsőre,de kicsit fura,1 micro B nyílása van,nincs külön tápnak csatlakozó,azt hittem 1 usb3 kábelről megy,de bezavart,h 1 db usb3 Y kábelt adnak hozzá,nem a sima 1 db A-MicroB usb3+usb táp felállás van,mint a korábbiaknál. Usb3-ba is duplán kell dugni ezek szerint,csak nem,másik vége meg ott lifeg majd szabadon,v mi...fura :F Akkor már maradtak volna annál,mint ami 25D3/M3-on van... :N

[ Szerkesztve ]

(#5797) Tbor válasza King Unique (#5788) üzenetére


Tbor
tag

King Unique és Core2Duo6600, köszönöm a tanácsokat ! :R
Tbor

(#5798) King Unique válasza Tbor (#5797) üzenetére


King Unique
titán

Szívesen! :)
Akkor melyik lesz,Apacer marad? :F

(#5799) tope


tope
addikt

Akit érdekel Apacer 500-as vinyó

Ha ide nem lehet, akkor kéretik törölni

(#5800) _BM_


_BM_
senior tag

Sziasztok!

Olyan 2,5"-os külső hdd-t keresek, amelynek normál méretű USB (A) csatija van (mármint a házon).
Egyelőre csak a Silicon Power Armor A80-at találtam, de nincs szükségem USB3-ra.
Tud valaki ilyet?

THX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.