Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) King Unique válasza appassionato (#6048) üzenetére


King Unique
titán

A mostani 2,5" és 3,5" cuccokban is min 8 MB cache van,az annál nagyobb nem befolyásolja már különösebben nagy mértékben a sebességet,főleg nem szimpla adattárolásnál. :N Inkább rendszer hdd esetén van jelentősége os-program apró file pufferelésénél,de ott se akkora mértékű már a gyorsulás bizonyos cache méreten felül.Egyébként a winchester topic elején jól össze van ez foglalava. :K
Adattárolásra 5400 rpm ajánlottabb (hűsebb,kevésbé rezonál,hosszabb élettartam stb.),de ha +kakaó kell, 7200 rpm se rossz (egy jól összerakott komplett külsőnél,v jó mobilrack-nél nem probléma a nagyobb rpm,ill. az ebből eredő esetleges előbbiek...),bár nyilván esata,usb3 csati esetén van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#6052) King Unique válasza Maladar (#6050) üzenetére


King Unique
titán

Hát 15 k tényleg jó ár érte,többi márka 2 TB-osba kb 25k körül,v afelett van. :K De engem nem érint,mivel nem Bp-i vagyok,meg lehet amúgy se venném... :D ,sógoroméknak,v másnak,aki "helyi", hátha... :F
A 2,5" 1 TB-ost mennyiért dobálják? Mert nálunk lévő Aldiba 22.990-ért,de mondom kb. annyi az 1 TB WD my Pasport,v olcsóbb a samu S2,M2... :U ,ha esetleg olcsóbb lenne ez is 5-10-el,akkor talán... :F

(#6053) Maladar válasza King Unique (#6052) üzenetére


Maladar
tag

a 2,5-es itt is u.annyi, ebben nincs semmi akciós szerintem sem.
( ha a feléért adták volna viszont .. vettem volna :-) )

a 2tbos is csak ma a nyitás miatt 15k ebben az 1 Aldiban

(#6054) abcukistván


abcukistván
tag

Sziasztok!

Melyiket érdemes szerintetek venni:

- Transcend 25M3
- Silicon Power A80

Ahogy olvasom, mindkettő ajánlott, de van-e köztük bármi jelentős különbség? Vagy ez már teljesen csak kedv kérdése?

25M3 belseje ha jól olvastam Samsung, A80-é mi?

WD -t elvetettem, mert ügyetlen vagyok és elejteném. :D

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6055) csmat válasza abcukistván (#6054) üzenetére


csmat
senior tag

Ezen én is sokat filóztam, szerintem az A80 lesz, mert annál nem felejtem el a kábelt maggammal vinni :)) , és ráadásul még vízálló is :DD (remélem azt nem használom azért ki) Egy dolog aggazt csak, mégpedig: valakinéln nem szerette az xp-t.
Ja és azzem A -A csatlakozós, ami szerintem elterjettebb.

(#6056) Alex91


Alex91
félisten

My Book Studio, na kicsit modositottak rajta, most mar fem haz van, de nincs e-ink...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6057) ghiro


ghiro
csendes tag

Sziasztok!

Létezik olyan USB 2.0 -ás 3.5"-os külső (üres) ház ami képes x idő tétlenség után lekapcsolni a benne levő winyót?
Nem számítógépen lesz hanem egy primitív NAS-on ami erre nem képes, de nem szeretném ha folyamatosan pörögne.

Ha véletlenül mégiscsak winyóval venném akkor jól tudom hogy a WD külső házai tudják ezt számítógéptől függetlenül?

Üdv!

(#6058) abcukistván válasza csmat (#6055) üzenetére


abcukistván
tag

Én szerintem döntöttem. Nem A80 Vagy erre lett már megoldás? Mármint SP cseréli végül őket?

[ Szerkesztve ]

(#6059) csmat válasza abcukistván (#6058) üzenetére


csmat
senior tag

:O Most megijjedtem!
Eléggé borzalmasnak hangzik, jó lenne tudni mi lett végül a folytatás.
Valakinek van tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#6060) gyenge47 válasza ghiro (#6057) üzenetére


gyenge47
tag

PL a samsung story station az ilyen, de abba van vinyó.

(#6061) King Unique válasza abcukistván (#6058) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a témát még én szekíroztam korábban vele.elbizonytalanodtam akkor én is... :F
Max talán a picit "újabb" 750-esnél finomítottak rajta vmit,mert a 640-est szidták,de ettől persze 750-es is ua. lehet.Csere gondolom max az újabb szériáknál (S10,S20,D10) lehetett,de azok meg nem ütés és vízállóak...Transcend M3-at veheted :K ,arról nem regéltek hasonlót :K ,az is elég strapabíró. Vagy bevállalod A80-at,mert vmelyik másik topicban emlékszem,vki nem panaszkodott rá XP alatt,nem mekegedett nála,de persze előfordulhat.... :F Talán JMicron érdemes vmi drivert keresni,frissíteni,meg XP-t is már lassan temetni kéne...

(#6062) King Unique válasza ghiro (#6057) üzenetére


King Unique
titán

Jobb minőségű 3,5"-esek mind leállítják,ha igaz,pl. ezek (igaz ez usb2+esata,de sima usb2-be is jók ezek)
WD,igen leállítja (pl.MyBook,gépre-TV-re kötve is) :K ,de többi,jobb külső kompakt 3,5"-esek is,ez ma már majdnem alap.

(#6063) King Unique válasza Alex91 (#6056) üzenetére


King Unique
titán

Jól néz ki,tényleg. :C Windows-os vonalon is már csinosíthatnának,fejleszthetnének vmit,mert olyan puritán sajna a Mac szériákhoz képest... :( Wines MB Elit le is került az oldalról,azt hittem,mert megújul,amiatt,de eggid semmi.... :F ,csak Elements meg MB.

(#6064) macman507 válasza Maladar (#6050) üzenetére


macman507
aktív tag

Lol pár hsz-el feljebb pont ez után érdeklődtem, és pont olyan vinyót rendeltem, ami ebben a hordozhatóban is van.. :P Igaz én 21ért vettem ^^, de belső.

Szerintem megéri ilyet venni, akinek a gépben már nincs hely! ;)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#6065) macman507 válasza csmat (#6055) üzenetére


macman507
aktív tag

A80-at ha medencébe dobod, akkor is működik, van youtube-on egy orosz channel, ahol ezt tesztelték, leejtették, vízbe dobták, autó.. :), és utána megnézték, hogy működik-e.
Mindig működött :P

Itt vannak a videók, ha valakit érdekel:
itt egy ahol jó magasról dobják le
itt meg a youtube-os channel :) (vizes teszt (L) :D)

Edit: bocs a dupláért :))

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#6066) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok

Médialejátszóhoz szeretnék külső merevlemezt vásárolni. Főleg filmekhez.
Mit ajánlotok. 1-1,5-2 TB.
Lényeg hogy halk legyen, ne keljen neki külső áramforrás az USBn kívül (médialejátszón keresztül vegyen fel) és legyen gyors.
Erre a célra gondolom jó a 3,5" vinyó is, nem feltétlen kell a 2,5"

köszi előre is

(#6067) King Unique válasza macman507 (#6065) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nem vitatja senki :N ,tényleg extra strapabíró az A80 :K .Ezt az épület tetejéről ledobást,még nem is láttam,ez nem a szabványos 122 cm,hanem jó pár méter,ez nem semmi (bár nem betonra esett,de így is komoly)... :C (bár egy felülettesztet,elérési időket azért megnéztem vona ezután)
Csak ez az "XP-s probléma" vet rá némi árnyékot :U ,de amúgy tényleg jó a cucc.Nem értem újabbakat (S10,S20,D10) mért nem lehetett hasonlóan stapabíróra csinálni... :F
Amúgy kösz mégx a videókat,az első az nagyon durva... :R :D

[ Szerkesztve ]

(#6068) King Unique válasza Zoty4 (#6066) üzenetére


King Unique
titán

Ha olyan kell,amihez nincs külső táp,csak usb-ről megy,akkor az csak 2,5" lehet és max 1-1,5 TB. 1 TB-osok még "jó" áron vannak (kb.20-25k),de 1,5 TB már elég drága (40-50k).
Gyorsaság...usb3-asat vegyél,bár lejátszón gondolom csak 2.0 van,de filmeknek elég az bőven,ill.3.0 megy abba is és adatmásolásnál azért nem mindegy a sebesség.
Otthon TV,médialejátszó mellett csak akad +egy elosztó hely egy 3,5" külső winyó táp adapterének? :F

[ Szerkesztve ]

(#6069) Zoty4 válasza King Unique (#6068) üzenetére


Zoty4
őstag

köszi a gyors választ, akkor megoldom a kábelt, de milyen halk vinyot ajánlasz, típus, márka a 2,5 és 3,5 " esetén?

(#6070) Orionk


Orionk
senior tag

Hello !

--1-- Jelenleg az új WD MyBook Essential külsőt először kötöttem rá a gépre.
Itt a Screen arról, hogy jelenleg mi a tartalma a WDMyBook nak

Tehát ott vannak a SmartWare-nek a mappái, fájljai.

Most ezeket, ami a tartalma ezeket mind helyezzem el egy külön mappába, amit a root-on van?
Vagy hogyan másoljak rájuk?, csak ezek a már meglévő mappák, és fájlok közé hozzak létre mappát, és másolhatok?

--2-- A külső WD MyBook hátulján van egy gomb, amivel ki-be lehet kapcsolni.
Ezt a gombot bármikor meg lehet nyomni?, akár akkor is, ha megy a windows oprendszer?, azaz be van boot olva a hép?

Mert én nyomogattam ezt a ki-be kapcsoló gombot, de ha rá volt csatlakoztatva a MyBook a Laptophoz, akkor mindig beboot olt a külső vinyó is.

köszi
üdv.,

(#6071) King Unique válasza Zoty4 (#6069) üzenetére


King Unique
titán

2,5"-ek szinte mind halk ( már-már hangtalan),csak egészen közel hajolva hallani vmit,ajánlások - amik eddig,wd,samsung,transcend,silicon-power és társai-olvass vissza. :K
3,5"-nek már van vmi hangja - kis kerregés - ,de nem vészes,amivel nekem volt dolgom Samsung S3 (Story) annak is volt,de azért halknak mondható,WD MyBook se hangos különösebben,Transcend 35T/T3 is ok-s,Iomega Ego stb.De amúgy a kompakt külsőknél elmondható,h gyárilag "megoldják-beállítják" ezeket,h ne legyen gond. :K
Belsejét nézne,kompaktba, v külön külső mobilrackes megoldásnál is,green 5400 rpm-es hdd-k ajánlottak adattárnak,nem zakatolnak,kevésbe melegszenek,de egy jó rackben,minőségi kompaktnál a 7200 rpm-es se gáz ilyen téren, sőt...,mint pl.WD MyBook.

(#6072) King Unique válasza Orionk (#6070) üzenetére


King Unique
titán

Ha akarod "begyűjtheted" egy külön mappába a SW file-okat,de simán újat létrehozhatsz közé,azt rá-odadobálod a cuccokat, kész,nem oszt-nem szoroz. :N
A hátolján az a ("szoftveres") kikapcs gomb (itt, itt, itt korábban),nem feltétlenül muszály nyomogatni,meg amúgy is leáll magától kb 30 perc után üresjáratban,de progijában az is állítható.

[ Szerkesztve ]

(#6073) Zoty4 válasza King Unique (#6071) üzenetére


Zoty4
őstag

:R

(#6074) Orionk válasza King Unique (#6072) üzenetére


Orionk
senior tag

Szoftveres leállító gomb.

Tehát, ha azt akarom, hogy totál kapcsoljon ki, akkor nem azt a gombot kell megnyomnom a MyBook-on, hanem, akkor még mielőtt bekapcsolnám a laptopot(vagy éppen azt a gépet, amire rá van kötve USB-vel a MyBook), akkor előtte húzzam ki a számgépből az USB csatlakozást, mert akkor lesz az, hogy NEM kapcsol be My Book?

Azértnem kapcsolna be, mert érzékeli, hogy nem vagyok most senkire sem rákötve. :)

(#6075) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#5947) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha a későbbiekben valaki esetleg szétbontott Samsung G2 Portable -t fotót keres.
[link]
[link]
A f..s minőségű fotókért bocsi, de kénytelen voltam mobilttelefonnal fotózni, mert rohanásban volt a tulaj. Ha esetleg nehezen lehet kivenni, nem hagyományos sata hdd van benne. 2,5 HDD van benne, de maga a mini usb panel csatlakozó is egyben.
Ráadásul aki szétbontotta, az szétfeszített egy 640GB-os lemezt is. (ez 500-as). A két panel is eltérő.

(#6076) vlevi


vlevi
nagyúr

Neba****k már meg. 3T-s WD MyBook, és csak USB2?
[link]
USB3 mér nincs?

(#6077) Alex91 válasza vlevi (#6076) üzenetére


Alex91
félisten

Mert az Apple cuccai nem támogatják :). Inkább a Thunderbolt hiányzik belőle :D !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6078) King Unique válasza Orionk (#6074) üzenetére


King Unique
titán

Azzal a gombbal is le lehet kapcsolni,ha jól tudom,de ha non stop rá van kötve a gépre,akkor gép indításnál,ha nem kell a MB,célszerű usb kihúz előtte, igen,vhogy így. :K

[ Szerkesztve ]

(#6079) King Unique válasza Alex91 (#6077) üzenetére


King Unique
titán

Még nem,talán 2012-től,ha az Intel is lép végre,bár PCI-E,v Express Card-al Mac gépeken is megoldható az usb 3.0.
Thunderbolt,sima hdd-hez... :F (azok sebességéhez bőven elég esata,usb3.0),egyértelműen (külső) SSD-nél van igazán értelme,mint pl.Lacie,bár az 1 TB ott is igaz hdd...
Végülis meg,ha prémium xy körítés van hozzá,akkor mondjuk Thunderbolt is elférne rajta,mert FW800 mennyit tud :F ,elm. 100 MB/s,de gyak. kb.85 MB/s,ami egy 3,5"-hez kicsit kevés...sima MB usb3-on 120-130 MB/s-et is tud.

[ Szerkesztve ]

(#6080) camalot válasza vlevi (#6076) üzenetére


camalot
tag

Macba usb3 nemigen van még ott a firewire a menő.

(#6081) King Unique válasza camalot (#6080) üzenetére


King Unique
titán

Így van,gyárilag nincs :N ,de megoldható (PCI),usb3 driver is van Machez,pl.Lacie-nél,meg amúgy is. :K

[ Szerkesztve ]

(#6082) tlala válasza ro_bert17 (#6075) üzenetére


tlala
addikt

Huh... ez szívás.
Még sohasem láttam ilyen csatlakozós vinyót ill. panelt...

(#6083) csabiks


csabiks
senior tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy max 13e forintos külső usb vinyót? 320gb bőven elég nekem, nem tudom ilyen árban van-e USB3, viszont érzékeny adatok lennének rajta, fontos a megbízhatóság (WD-t soha).

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#6084) ro_bert17 válasza tlala (#6082) üzenetére


ro_bert17
őstag

Akkor itt volt az ideje, hogy lássunk ilyen vinyót szétszedve. :)
Asszongya a tulaj, hogy venni fog egy másik ugyan ilyen HDD-t, és a panelt kicserélve, megpróbálja lementeni róla az adatokat.

(#6085) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

jó napot uraim!

Külső hdd-t akarnék, venni, milyet érdemes venni olyan 13kből max? igen tudom kevés a zseton, de belsőt ha nem kötelező nem vennék "adatoknak"
Előre is köszönöm a segítséget!

énezt néztem ki. mit gondoltok? :R

(#6086) vlevi válasza camalot (#6080) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nincs benne USB3, de mivel ezüst színű és rá van rajzolva egy megkezdett kukacos alma, már drágábban adják :D
Jó vicc.

(#6087) tlala válasza PiciKenny (#6085) üzenetére


tlala
addikt

Te tudod, de én hozzátennék 400 Ft-ot, hogy kapjak egy kétszer akkora 1000 GB-ost ...

[ Szerkesztve ]

(#6088) PiciKenny válasza tlala (#6087) üzenetére


PiciKenny
senior tag

köszi megnézem majd ;)

(#6089) Orionk válasza King Unique (#6078) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi

És, mondjuk, hogyan kapcsoljam ki most? :)

Most rá van kötve a laptopra, és megy is a MyBook, de ha már nincs rá szükségem, akkor nem akarom leállítani az egész laptopot is, akkor hogyan kapcsoljam le a MyBook-ot?

köszi

(#6090) Alex91 válasza Orionk (#6089) üzenetére


Alex91
félisten

Benyomod hátul a gombot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6091) King Unique válasza PiciKenny (#6085) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy lentebb írták elég occó 3,5"-be... :D az 1 TB WD Elements Desktop,az alatt nem vegyél asztali külsőbe :N .

[ Szerkesztve ]

(#6092) King Unique válasza Orionk (#6089) üzenetére


King Unique
titán

Igen benyomod :K ,de le lett írva,h automat kikapcsol (kb.30 perc után-de ez állítható),ha fent van a smartware és abban leválasztod.akkor leáll azt hiszem,v sima hard-bizt.eltáv és usb kábel kihúz stb...

(#6093) King Unique válasza csabiks (#6083) üzenetére


King Unique
titán

Mekkora méretű kell? Mi a bajod WD-vel... :F (jó persze náluk is benne van a hiba a pakliban...),külsői elég jók és megbízhatóak,13k-ért kapsz 320 Gb-os usb3-as My Passportot,de a többi (pl.Samsung S2,Transcend 25 D3/M3/H3 - usb3,ütésálló Apacer AC430,Silicon Power A80,Iomega ego,Pqi H566/H567V stb.) a 320-asok,usb3-al is kb 13-14k körül vannak.
Jó vétel az esata-s Apacer AC601,ütésálló stb,korábban volt róla szó.
Vagy ennyiért már egyik-másikból usb3 500 GB-os is kijön alár,pl.A-DATA CH11.
Usb 3.0-át manapság már nem kell különöseben megfizetni :N ,szerencsére. :)

[ Szerkesztve ]

(#6094) csabiks válasza King Unique (#6093) üzenetére


csabiks
senior tag

Túl sok WD ment tönkre a környezetemben sajnos : köszi a tippeket.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#6095) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Samsung C650 tévéhez szeretnék külső HDD-t venni, minimum 1 teráson gondolkozok, szerintetek érdemes USB3.0-as külső HDD-t venni avagy felesleges, jobban járok egy 2.0-t tudóval? Érdemes eSATA porttal rendelkezőt vásárolni? WD, Samsung, esetleg más - mit ajánlotok? , Milyen típust?

Előre is köszönöm.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6096) King Unique válasza Willie (#6095) üzenetére


King Unique
titán

Usb3.0,eSATA csatisat akkor érdemes venni,ha pl.PC-n is használni akarod,másolni akarsz rá külső forrásból cuccokat (meg ma már amúgy is) stb.,ahol azért nem árt a +tempo.Hogy melyiket, az attól függ milyen csatid van PC-n/Laptopon,ha mind2,akkor inkább usb3,TV-n meg nyilván csak usb2 van,de előbb említettek kompatibilisek vele,ill.lejátszáshoz elég a 2.0 is,de előbb említett +igények miatt jöhet jól a többi interface. Mivel a gyorsabb csati már szinte alig-alig drágább,ezért inkább usb3,v esata-val rendelkezőt érdemes venni :K ,de,ha vkinek annyira nem kell,szórakozhat sima usb2-vel is,ami lejátszáshoz,netről le-rátöltéshez elég,de máshoz már kevés a 11 éves elavult szabvány... :D Otthonra "helyi" használathoz inkább a nagyobb asztali 3,5" vedd,olcsóbban mérik a TB-okat,fix táp stb.,2,5"-be is van 1 TB az se rossz végülis,nem kell neki táp,de otthon csak elfér a nagyobbak adaptere TV mellett vhol,ill. vmi jobbat ami x perc tétlenség után automatikusan leáll,kikapcsol,mint pl.a lenti 2.Továbbá filerendszernél,az újabb külsők NTFS-re vannak tolva,új TV-k,Samsungod is kezelik már valszeg,régi dvd lejátszók tudnak csak FAT32-t,de az sajna a 4 GB/db-nál nagyobb fileokat nem támogatja,így problémás lehet (pl. HD filmek).
Ajánlásokhoz meg olvass vissza...(3,5"-be pl.Samsung Story (esata-s és usb3-as is van),WD MyBook stb...) :K

[ Szerkesztve ]

(#6097) Willie válasza King Unique (#6096) üzenetére


Willie
őstag

Értem, világos, köszönöm. Nemsokára készülök majd a konfigomon egy kicsit újítani, és mindenképpen USB3 portos alaplapot szeretnék vásárolni, lehetséges, hogy a letöltéseket is egyből erre indítanám el. Mert ha nem akkor a belső HDD-ről másolnék rá.

(#6098) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok, vettem egy WD my passportot, kell vmi formatálás stb neki? Mert másolni tudok rá 16MB/s-mal, viszont beállítottam letöltést rá és pár kbtal szed csak rá?

(#6099) King Unique válasza Zoty4 (#6098) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg nem :N ,gyárilag NTFS,ami win alatt szerencsés.16 MB/s kb reális,gondolom usb2-n,ill. függ gépkonfigtól,meg,ha több usb eszköz is be van dugva a gépbe,akkor sajna megoszlik a sávszélesség és csak ennyit tud a sz@r 2.0... :D (usb3-nál ezt már kijavították :) )
Letöltésnél,a net sávszél-től függ,h milyen gyors,de ha tényleg csak pár KB/s-el megy rá,akkor ott más gond lehet (vmi szoftveres,vírusírtó fogja esetleg),mert nálam teljesen OK.

[ Szerkesztve ]

(#6100) vlevi válasza King Unique (#6099) üzenetére


vlevi
nagyúr

"csak ennyit tud a sz@r 2.0.."
Mindjárt hozzádvágok egy USB 1.1-es, 128K-s pendriveot :DD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.