Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) King Unique válasza HXY (#6947) üzenetére


King Unique
titán

Ja értem,akkor maradj márka-típushű,v vedd meg a Raidsonicot,ami tényleg jó. :K Amúgy fémház könyebben átveszi a hőt és jobban el is vezeti igaz,belül hdd kevésbő fő meg,bár az én S3-am is fémházas,de tartósan meleg tud lenni az is...

(#6952) HXY válasza Olomlovag (#6948) üzenetére


HXY
addikt

Nekem pont ilyenem van már egy éve.
Én még 28-ért vettem.
Adnak hozzá kábelt.
Nem kapcsolható ki, de ha a számítógép kikapcsol, akkor automatikusan kikapcsolja magát.
Windows 7 és Ubuntu 10.10 alatt telepítés nélkül szépen megy. Gondolom XP alatt is.
Ha jó TV-d van, akkor igen. Nekünk Samsung TV-vel megy.

(#6953) Olomlovag válasza HXY (#6952) üzenetére


Olomlovag
tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat, és hogy megosztottad tapasztalataidat...
A véleményed alapján ez nekem bőven elég lesz.

Gazsi00: Köszönöm neked is a hozzászólásodat.

Üdv
Olomlovag

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#6954) King Unique válasza Olomlovag (#6948) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy Gazsi00 is mondja az a tuti. :K Mivel nem olyan sokkal drágább (Elements 2 TB 17-19k,MyBook usb3 24-25k) inkább MB-t.
Kábelt adnak hozzá természetesen,mivel sima usb2-es,így oprendszer (XP),meg más is plu&play kezeli,driver nem kell hozzá.Sima médialejátszónak elmegy,elég ez is,de nem kapcsol ki magától,max manuálisan ezzel a wd progival,v gép leállítás után,míg a MyBook automatikusan,ami TV-nél jól jön.
Inkább az lehet picit aggasztó,h ha visszaolvasol,korábban innen 3-an vettek Elements-et és 2 srácnak badsectoros lett,ami gáz,de persze lehet ők fogtak ki gyárilag hibás cuccot... :F Ettől függetlenül megveheted,ha akarod,mert nyilván ára vonzó,v esetleg más alternatívának jó a Samsung új M3-as kollekciója (máshol lehet olcsóbb),ami usb3 és szintén leáll magától,ill.Elementsnél talán megbízhatóbb,jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#6955) Chee7ah


Chee7ah
csendes tag

Sziasztok!
Anno vettem egy 500 GB-os Western Digital MyBook-ot (WD5000H1U-00), amiben mostanra már >700 hibás szektor van. Gondoltam elég ha kicserélem benne a merevlemezt (WD5000AAVS) és vettem egy 1TB-osat (WD10EARS). Ha ezt rádugtam a gépre, addig jutott, hogy felismerte hogy új hardver van csatlakoztatva, telepítette az illesztőprogramot majd semmi, az adatokat már nem tudom elérni, mintha nem is csatlakoztattam volna. Szerintetek megoldható, hogy az új vinyó működjön a külső vinyóba rakott kis nyákkal vagy esélytelen?

(#6956) King Unique válasza Chee7ah (#6955) üzenetére


King Unique
titán

Az a hdd akkor már félig kuka,700 bad sector :Y (bár lehet ilyen progikkal javítgatni,de nem érdemes szórakozni vele),már fel sem ismeri,adatokat metsd le róla amíg lehet,ha nem tetted volna meg.(persze csak,ha fontosak).Mivel gyári kompakt a WD,lehet egész egyszerűen úgy van megkreálva-beállítva,h más hdd-t "ne fogadjon el",ne lehessen csak úgy cserélni benne,ilyen szemponból jobb lehet a mobilrackes megoldás...Bár halottam már olyat,h vki más gyári külsőben cserélt és úgyis ment vele,de nem tudom WD-nél ez,h van lekorlátozva... :F Simán csak szétkaptad,esetleg ez még a régi,amin csavarok vannak,mert az újakon nincs,ha jól láttam?
Szerintem inkább,vegyél neki egy 3,5" mobilracket,van csomó fajta esata,usb3,de sima usb2-is,egész jó design-al elfogatható árakon.
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja érdeklődj,v akár tedd fel a kérdést,ill. HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés),lehet többet tudnak mondani ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#6957) Ribi


Ribi
nagyúr

Tervezek venni Samu S2 640-est. Tud erről valaki valamit ami miatt nem javallott? Esetleg jobbat és olcsóbbat mint 14k ?

(#6958) King Unique válasza Ribi (#6957) üzenetére


King Unique
titán

2 fajta van belőle a "régi" hdd-s 7200 rpm-es,ami nagyon gyors,de picit rezeg,v az új 500 GB/tányér samu M8 hdd-s,de abba 640-es van-e azt nem vágom...Jó áron még M2 van,MMarktba 1 TB us3-mal,új M8-al 19.990 HUF,de persze mondtad 14k-s,v alatta kell...
Bővebb infó,2,5" ajánlás: #6712, #6826

[ Szerkesztve ]

(#6959) Ribi válasza King Unique (#6958) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ilyen tipusu:
HX-MTA64DA/GM2
Ezt nemtudom melyik.
Tulajdonképp ez is amolyan lélektani határ, hogy hiába éri meg jobban, de 20k már sok mobil winyóért.

(#6960) King Unique válasza Ribi (#6959) üzenetére


King Unique
titán

A linkbe is benne van,az a 7200 rpm-es usb3-asS2,ami 500-640 GB-osba volt. De jók az újabb M2-t is,új nagyobb adatsűrűságű hdd-vel :K ,igaz tok nem jár hozzá,mint S2-höz. :N
20k-ból kijön 1 TB,de persze lehet sok,de én még emlékszem arra,amikor circa 1,5-2 éve 25-30k volt az 500 GB-os,ahhot képest jó,nagyon is...
Akkor marad S2,v a linkben ajánlott másikak küzül esetleg?

(#6961) Chee7ah válasza King Unique (#6956) üzenetére


Chee7ah
csendes tag

Köszi az infót, egy 3,5-s rack tűnik nekem a legjobb választásnak. Egyszer már ezzel is volt, hogy ment vele másik winchester, most arra gyanakszom, hogy lehet az 1TB-ot már nem bírja(?). Az meg hogy simán szétkaptam túlzás, nem csavaros, csupa műanyag, viszont mire szétkaptam... kellett némi erőteljes feszegetés a toknak hogy szétjöjjön...

(#6962) TeeJay


TeeJay
félisten

kérdésem a következő lenne
a 2,5"-os külső vinyók 750GB méretben 2 vagy 3 tányérosak?
a 640-es az 2tányéros az tuti mert olyanom volt

sajnos a jelenlegi árát írják csak jóvá az üzletben ahol vettem az ADATA vinyómat
így inkább ráfizetnék és választok egy 750-es de megbízhatóbb márkát
pl WD vagy Samsung S2 talán
egyelőre agyalok hogy melyikkel járnék legjobban de ha úgy lesz pénzem a végén rendelek 1TB-os vinyót és hátha nem fog elszállni annyi adattal :B

annyit tudok hogy nekem 3tányéros 1TB-os tuti nem kell és 3tányéros 750gigás sem...
vagy ADATA SH93 750GB pici ráfizetéssel vagy ADATA SH14 750 v. 1000GB szintén ráfizetéssel
vagy WD Elements portable 750GB viszont jó lenne már abból USB3
vagy ami a legesélyesebb a Samsung S2 vagy M2 750-1000GB és ott már szintén USB3 ha lehet.

jövőhéten kiderül melyik lesz jobb árban és melyiket fogja a szerviz inkább ajánlani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6963) izee


izee
senior tag

Hello!

Egy 2.5"-os vinyót naturba (tehát nincs külső házban a vinyó) hogyan kötök e-sata és usb(áram) portokra?
okaim: 1, nem fogok minden vinyóhoz még +külső házat kifizetni
2, így pár centivel rövidebb, kisebb és tudok vigyázni rá külső ház nélkül.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#6964) Alex91 válasza izee (#6963) üzenetére


Alex91
félisten

Erre talaltak fel a dokkolokat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6965) TeeJay


TeeJay
félisten

jól olvastam tesztekben hogy a Samsung S2 USB3-hoz 80centis kábelt adnak?
kíváncsi vagyok valaki járt-e már ezzel úgy hogy nem pörgött fel a vinyó régebbi gép mezei USB2 portján. nekem az ADATA nem is 1x csinált ilyet a vadi új laptopomon is (Acer Aspire 5742ZG) bár ott vélhetően a házban van egy NYÁK amin van egy vezérlő míg a Samsung és WD külső vinyóin ki van hagyva a SATA-USB átalakítás és maga a vinyó egyből USB vezérlést kap, gondolom én.
ezzel nem tudom mennyit lehet spórolni de ahogy néztem az S2 1TB vinyó alját 5voltra 1A-t írt... ez egy régi gépen USB2-nél úgy lehet 500mA sincs meg nemhogy 1A :B

itt az S2 1TB alja [link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6966) izee válasza Alex91 (#6964) üzenetére


izee
senior tag

Ez félig jogos is. A lényegnél maradva a dokkolónak nem kell e-sata port egyáltalán.

Azért egy egyszerű vinyót örülnék, ha 2 nyamvadt kábellel össze tudnám kötni a gépemmel esatan. (illetve 1 db kábellel ha powered esata)
JAvítsatok ki ha tévedek, de ha alaplapi sata-ból vmi külső pci helyre csatolható esata portra egy sima sata kábelt köthetek, akkor miért nincs egy 1 cm-es "satavinyó to esata" kábel amit megtoldok egy "esata kábellel" a számítógép esata portjáig? Az usb áramot meg nem kell alakítgatni, (az nem jel), hanem csak az usb kábel másik végére satavinyó-nak a tápcsatlakozóját kell tenni.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#6967) King Unique válasza TeeJay (#6962) üzenetére


King Unique
titán

A "régi" 750 GB-osak szerintem 3 tányérosak (de Seagate Goflex pro 14,5 mm vastagságával talán 2) ,pl.WD,de attól már 3,még lehet jó és megbízható... :U Amúgy S2-be nincs 750 GB :N ,640 és utána 1 TB,M2-be van 750 GB az új usb3-asakba és abban már az új 2 tányéros M8 van (kb.17,5k),de 1 TB se sokkal drágább (20k),v ottani webshopban mennyi?
Amit a szervíz ajánl,szerintem ne vedd szentírásnak,nem hiszem,h minden téren annyira képben lennének... :D ,v WD MP,v az új M2-t vedd. :K

(#6968) King Unique válasza TeeJay (#6965) üzenetére


King Unique
titán

Ez alapján mondtad :F ,nem tudom pontosan milyen hosszú,de hosszabb vmivel,mint WD kb.40 cm-es kábele úgy tudom.
Akinél táttam ilyet, annak ment sima usb2-be,ami ugye 450-500mA-t tud leadni,usb3 900 mA-t. Ezekhez nincs is külön Y kábel,olyan mint a WD,az is megy régi gépen 2.0-ba is - legalábbis az megy. S2-m nincs,de annak is mennie kell,ez az 1A,nem hiszem,h a minimum követelmény lenne,mert akkor usb2 alapból kilőve,elvégre meg visszafelé is kompatibilis a cucc...

(#6969) TeeJay válasza King Unique (#6967) üzenetére


TeeJay
félisten

WD Elements Portable és MP 750GB is 3tányéros még?
most azon filózok hogy az ADATA SH93 amit vettem nekem jó lenne mert maga a ház príma a csatlakozó is király van is Y végű miniUSB kábelem ami jó hosszú csak a 640-es példányban Samsung Spinpoint M7E HM641JI vinyó van és mindkettő ami nálam volt a vinyó halt meg benne... na mármost van az ADATA SH93-ból 750GB-os amiben vélhetően már nem Samsung vinyó lesz mivel kétlem hogy már az új M8-at raknák bele ahol már 500GB/tányér van. ezek alapján arra tippelek Toshiba vinyó lesz benne akkor pedig elképzelhető hogy az már 2tányéros és lehet beneveznék abba hátha megbízhatóbb mint a Samsung.

a szervizt majd megkérdezem hátha járt már náluk 750-es ADATA és meg tudják mondani ki gyártja bele a vinyót. ha meg kiderül hogy a 750-es WD-ben 2tányéros van akkor azt választom vagy ha tudok rendelni akkor Samsung S2 USB3 750GB.

Ipon tesztek között láttam a Silicon Power A80 750GB leírásban hogy azt Toshiba MK7559GSXP vinyóval gyártják ami 750GB-os 2tányéros Advanced Format-os vinyó
[link]
na ezt pl kipróbálnám :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6970) King Unique válasza TeeJay (#6969) üzenetére


King Unique
titán

WD MP 750 az 3 tányéros,mondtam,18 mm vastag,mint az 1 TB,ami ugye 3. Új Elements usb3-al nem tudom,talán új wd hdd,bár az meg 19mm,ami 2 tányérhoz soknak tűnik.Az új Toshiba hdd-k még szerintem nincsenek is forgalomban és nem hiszem,h egy régebbi szériás külső hdd-be pakolják bele,v ki tudja... :F
S2-ben nincs 750 GB, M2-ben van és az új M8,ami,csak mert korábbi samsunggal gondod volt,még egyáltalán nem biztos,h sz@r.
Ja SP A80 750-es az Toshiba és jó lenne egynek :K ,1 TB-os meg M8-as.De amit korábban belinkeltél webshopot,ahol zajlana a dolog,nem láttam a kínálatban SP-t,v van már :F

[ Szerkesztve ]

(#6971) TeeJay válasza King Unique (#6970) üzenetére


TeeJay
félisten

hardverkerben vettem ott tudom cserélni másra.
azt hiszem 640-es ADATA SH93-at biztos nem veszek többet mert már 2x kellett végignéznem hogy nem megy a vinyó és rajta volt halom film fotóm meg zeném.
még szerencse hogy 4vinyón őrzök minden fontos adatot így nem lett adatvesztésem de kellemetlen mikor hirtelen már a külső vinyóról elszáll minden...
úgy érzem ez a Samsung belső miatt volt így most kipróbálnék mást.

megnézem a 750-es SH93-at meg a Samsung M2 USB3 750-es is érdekel
mivel Samsungot nem tartják ezért azt rendeltetnem kell majd ha azt választom viszont ADATA kapásból van nekik.
szerintem ha kiderül hogy az ADATA-ba 2tányéros 750gigás Toshiba van akkor azt fogom venni kis ráfizetéssel. megmondom az őszintét nem akarok 3tányérosat venni mert az vastagabb nehezebb és több az esély rá hogy 1USB porton nem fog felpörögni mert több tányérhoz több áram kell indításkor és nekem így is volt szerencsém látni vinyót nem indulni... főleg az otthoni 6-8éves gépemnél és ott bizony jól jött az Y végű kábel :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6972) rhen


rhen
senior tag

Sziasztok,

Adatmentésre és archiválásra keresek külső 1-1,5TB-os 3,5"-os meghajtót.
WD My Book Essentialt és a Samsung M3 Stationt néztem elsőre.
A WD My Book Elements milyen? Ez 8k-val olcsóbb, csak USB 2.0-ás az engem nem zavar, a megbízhatóság az első számú szempont.

Samsung HDD-m van 2 is és munkahelyemen is az megy már 4 éve.
Olvasgattam a "Winchesterek megbízhatósága / élettartama" topicot, de nem éreztem egyértelmű utalást, hogy egyik jobb lenne mint a másik.

Ti mit ajánlanátok?

(#6973) td válasza King Unique (#6949) üzenetére


td
senior tag

Akkor inkább úgy írom, hogy amíg az adott kapacitásúak olcsóbbak lesznek. :) 20-at már nem akarok költeni egy ilyenre, inkább csak tizenpárezret. 1TB az amúgy is rengeteg, nekem ennyi biztonsági mentésre nem lesz szükségem. Legalábbis én nem "olyan" biztonsági mentéseket csinálnék. :D

A mobilrack hátránya persze az, hogy nem igazán külső/hordozható, hiszen a célgépben is kell, hogy legyen rack.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#6974) rayoliviero válasza rhen (#6972) üzenetére


rayoliviero
veterán

WD MyBook Essentialt ajánlom, WD Elements már romlott el pár embernek, olvass vissza a fórumban. Elements amúgy is fapados verzió. A Samsung se rossz amúgy, sokak szerint itt a fórumban és olcsóbb talán valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#6975) King Unique válasza td (#6973) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem kell 1 TB,akkor vegyél 500 GB-osat,320-ast,amekkora kell,az kijön tizenpár-15k-ból. Arra meg,h 1 TB-ost 10 párk-ért dobálják várhatsz,fél-inkább 1 évet biztos szerintem... :D
Mobilrack mért ne lenne hordozható... :F ,2,5"-esben is van (meg 3,5"-ben is persze),egy külső hdd-ház,csak beleteszed winyót és kész,szinte uolyan,mint egy 2,5" gyári kompakt hdd,csak szétszedhető,jobban variálható ilyen téren. :K
Szerintem a régi fajtára gondoltál,nem,mert az tényleg olyan,de ezek az "újak"+benne hdd simán hordozhatóak...

[ Szerkesztve ]

(#6976) rhen válasza rayoliviero (#6974) üzenetére


rhen
senior tag

igazából az elementsről valóban olvastam, h töbeknek gondja van vele, csak vonzó azért a -8k-s vételár, azért kérdeztem rá, hátha. :B De ezek szerint nem.

Viszont olvastam a samsung story stationokről és g3 stationökről, valamint a wd essentialról is (edigital.hu-n), h van akinek hamar tönkrement. Itt pedig nem olvastam még az M3-ról semmit, lehet még senki sem vásárolt itt ilyet. :)

Ezért nem tudom, hogy M3, vagy WD essential.

(#6977) King Unique válasza rhen (#6976) üzenetére


King Unique
titán

Rossz szériák,hibás termékek előfordulhatnak szinte mindegyiknél,köszönhetően részben a mai "költséghatékony" gyártásnak (pl.made in china stb....)
Elements valóban olcsó,ami tényleg vonzó,viszont,ahogy írták fapados és innen 2 srácnak is behalt,de ez nem jelenti feltétlenül azt,h amit esetleg vennél az is. :N Próba,szerencse... :F
Egy usb3-as MyBook-al szerintem jobban járnál,ok.h +8k,de usb3-as,programok vannak hozzá+hw-es titkosítás,automatikusan kikapcsol x perc után,Elementsnél ilyenek nincsenek :N (illetve géppel együtt az is leáll,ha full kikapcsolsz)
M3-ról azért nem találsz véleményeket,mert elég új,az usb3-as széria csak most augusztus végén jelent meg,de az is OK-s,hasonlóan tudja azokat,mint a MyBook,persze más progi jár hozzá,meg ami miatt még jó vétel lehet,h olcsóbb nála,a 2 TB kb.20-22,5k közt van.

[ Szerkesztve ]

(#6978) TeeJay válasza King Unique (#6977) üzenetére


TeeJay
félisten

én eddig peches voltam az ADATA vinyókkal bár megjegyzem maga a ház teljesen korrekt csak sajnos a benne lévő Samsung HDD adta meg magát mindig :U
most bepróbálkozok a harmadikkal de ott már remélem Toshiba HDD lesz benne és hátha az bírja pár évig utána meg úgyis veszek újat akkor már USB3-al és remélhetőleg 3-4TB méretben :R

a WD Passport-tal viszont még nem nagyon hallottam problémát igaz drágább is jóval
hardverker szervizben azt mondták ADATA Samsung és Hitachi külső vinyóból jön vissza a legtöbb míg a WD-ből a csatlakozóport miatt...
szóval a WD sem jobb mert ott meg más megy tönkre :U
nem is értem hogy nem tudták olyanra tervezni a microUSB csatlakozót hogy több tízezer csatlakozást is vígan elviseljen...
talán a microUSB3 jobb lesz a szélesebb felület és a több forrasztás miatt :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6979) TeeJay


TeeJay
félisten

elég jó választásnak tűnik a Samsung M2 750GB vinyó USB3-al (M750TAB)
no ha tudok ilyet szerezni akkor ezt választom mert tetszik a vinyó és ez már USB3 és 2tányéros vinyó van benne :B

most keresek valami tesztet ezekről az újféle M2 vinyókról mert az S2-t már láttam és ha csak a burkolat a különbség akkor ez jó lesz nekem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6980) erdoke válasza TeeJay (#6979) üzenetére


erdoke
titán

Biztos, hogy sokkal olcsóbb, mint a MM-ban az 1 TB-os M2 20e-ért?

A legjobb aláírás a héten

(#6981) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Xbox360 Slimhez kéne vennem egy külső vinyót! 2,5"-os kéne, nem szeretnék szenvedni pluszba a tápellátással... Akikkel beszéltem, mind WD Passport / Elitet / SE-t ajánlottak. Az lenne a kérdésem, hogy inkább egyben jobb venni külső vinyót, vagy ha veszek egy Scorpio Black vinyót, és mellé valami külső házat, az nem lenne jó? Csak mert úgy lényegesebben olcsóbban jönnék ki...

Ha esetleg más módszert / típust ajánlanátok, csak nyugodtan :)

(#6982) TeeJay válasza erdoke (#6980) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel meghalt az ADATA SH93 és visszavittem gariban (2év jár hardverkernél)
így szóltak hogy be lett vizsgálva és vagy kapok egy ugyanolyat (640GB) vagy levásárolhatom a jelenlegi árát ami 16625pénz
ugyanolyat tuti még 1x nem veszek, inkább ráfizetek és megveszem az SH93-ból a 750gigásat amiben 99% hogy nem Samsung vinyó lesz hanem tippre Toshiba
vagy pedig rákérdezek milyen áron tudnának Samsung M2 750 esetleg 1TB USB3-at és arra fizetek rá mert abban már tuti az új vinyók vannak és az USB3 miatt időtállóbb lesz szerintem.

esetleg S2 1TB USB3 de az drágább mint az M2 szerintem :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6983) DeFranco válasza erdoke (#6905) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az mennyire számít, hogy a HDD hátuljára az van írva, hogy

RATED: +5V 0,85A

Mi ez a 0,85 A? Lehet ezért nem volt stabil 1 USB-ről?

Amúgy a kézikönyvében is minden egyes oldalon leírják, hogy bizonyos gépeknél Y kábel kell.

(#6984) TeeJay válasza DeFranco (#6983) üzenetére


TeeJay
félisten

áramerősség de vélhetően az maxmális érték
az USB2 tudtommal 500mA-t tud leadni (jó esetben) ami 0,5A
bár ha jól emlékszem ezek a külső vinyók úgy vannak beállítva hogy lágyabban indulnak
így nem rántanak akkorát az USB porton mintha egyből 5400RPM-re akarna felpörögni

elvileg 1 USB porttal elmenne mindegyik de nem egyszer láttam már olyat a pár hónapos laptopomnál is hogy bizony rádugtam a kis rövid kábellel a vinyót és csak vinnyogott mintha indulni akarna de nem kap elég kraftot...
a régi asztali gépemnél amiben kb. 5-6éves az alaplap ott főleg volt olyan hogy a 6USB portból matekoznom kellett melyiken hajlandó felpörögni.
utána vettem Y végű miniUSB kábelt és azóta nem volt gond soha, azon 100% hogy felpörög.
igazából csak induláshoz kell amint már megy a vinyó ki lehet húzni a tápos Y véget csak a vastagabb adatkábel rész kell :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6985) erdoke válasza DeFranco (#6983) üzenetére


erdoke
titán

Egészen biztos, hogy a 0.85 A miatt kell az Y kábel. Normál USB 2.0 portnak minimum 4.85 V-ot kell leadnia max. 500 mA mellett. Durván 2300-2400 mW-ra lehet ezeknek darabjától számítani, miközben a vinyód alkalmasint (induláskor mindenképpen) 4200 mW körül kér. USB 3.0 port esetén már 4.45*900~4000 mW-ot le lehet venni, azzal biztosan elindulna ez a HDD is.

A legjobb aláírás a héten

(#6986) DeFranco válasza erdoke (#6985) üzenetére


DeFranco
nagyúr

@erdoke és TeeJay: ezt valahova érdemes lenne akkor vastag betűkkel felvésni, mert ezek szerint egy ilyen (nem csak ez a típus, hanem ilyen jellegű) HDD-hez mindenképp az Y kábel a tuti megoldás. Én egy hetet szenvedtem vele, mire kiderítettem, és nem nagyon jött ki ez egyértelmű válaszként sehol, kivéve hdsentinel topicjában, ő azonnal ezt a megoldást javasolta. Teljesen átlagos Samu M2 USB2 a HDD, tehát nem hiszem, hogy csak ennél a típusnál probléma, illetve nem cask ennél a típusnál javasolt már a specifikációk alapján is az Y kábel.

MÁS:

Az mennyire számít extrém esetnek, ha a gép (rendellenes) kikapcsolása után a HDD nem áll le. Valamiért a win7 beleragadt a "shutting down" képernyőbe, és ki kellett nyomni a gép szemét. A külső HDD viszont kikapcsolás után pörgött tovább, le kellett húzni a kábelről, bár úgy sejtem ez jót nem tesz neki. A belső HDD és egyéb alkatrészek leálltak. Nem kapott volna meg a géptől valamilyen "stop" parancsot?

Tény1: amúgy le szokott állni, ilyet csak egyszer tapasztaltam ezen kívül, akkor is ki kellett nyomni a gépet egy összeomlás miatt.

Tény2: rendes leállításnál a billentyűzet (PS2) és az egér (PS2) ledje/szenzora amúgy is égve marad, nem tudom, ennek van-e köze valamihez is.

[ Szerkesztve ]

(#6987) erdoke válasza DeFranco (#6986) üzenetére


erdoke
titán

Elég nagy a szórás a notebook HDD-k között fogyasztásban, kezdve a kifejezetten takarékosra épített 4200 rpm-es verzióktól a 2 tányéros 7200 rpm-es csúcs változatokig. Az egyes gyártók közötti különbség mellett még márkán belüli típusonként se egyformák. Mindehhez hozzáadva a különböző alaplapoknál, laptopoknál és egyéb USB-s eszközöknél megfigyelhető áramerősség szórást az USB portokon, illetve azt a tényt, hogy sok eszközön direkt erre a célra kialakított, magas áramerősségű USB port is van, elég nehéz egy mondatban általánosítani, hogy mi működik valakinél, és mi nem. Ha nem a bika 7200-es változatokat nézzük, a legtöbb notivinyónak csak induláskor kritikus az USB 2.0 450-500 mA-e, íráskor már elegendő. Takarékosabb típusoknak megteszi a 4,85 V és a szűk 500 mA indításkor is, ilyenkor el lehet felejteni az Y kábelt. A legjobb ebből a szempontból természetesen az USB 3.0, mert az szabvány szerint kezeli a problémát, tehát minden ilyen eszközön elhagyható a plusz tápkábel (notebook vinyóknál persze).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6988) DeFranco válasza erdoke (#6987) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem értek hozzá, de azt akkor kijelenthetjük, hogy nem feltétlenül elég a sima gyári kábel, hiába adnak azt hozzá, meg kell nézni ettől függetlenül a specifikációt. Használni nem használ neki, ha csak erőlködik, de felpörögni nem tud egy portról. Lehet kevesebb lenne a hibás külső HDD, feltűnően sok hullik belőle.

Az volt fura, hogy amikor kérdezgettem, erre nem gondolt senki, ami nem hiba, csak ezt egy új tanulságnak tartom, és azt keresem, hogyan lehetne ebből egy általános jó tanácsot összehozni, ami később felhasználható.

[ Szerkesztve ]

(#6989) erdoke válasza DeFranco (#6988) üzenetére


erdoke
titán

Így van, annyit biztosan ki lehet jelenteni, hogy nem minden külső kettőfeles HDD-hez elég egy adott PC egyetlen USB portja. Viszont könnyen lehet, hogy egy másik PC-n simán működik ugyanaz a vinyó egy USB-ről. Persze amelyiknek jóval az átlag fölött van az áramerősség igénye, az csak spéci USB 2-es, ill. bármilyen USB 3-as porton fog Y kábel nélkül működni.
Ha kizárólag USB 2-es portban gondolkodik valaki, érdemes eleve takarékosabb, akár alacsonyabb fordulatú laptop HDD típusok közül választania, a 30-32 MB/s-ot azok is simán hozzák.

A legjobb aláírás a héten

(#6990) DeFranco válasza erdoke (#6989) üzenetére


DeFranco
nagyúr

For the record: az én M2-m is 5400-as

(#6991) erdoke válasza DeFranco (#6990) üzenetére


erdoke
titán

Az 5400-asok ugye valahol félúton vannak az 1 USB portról mindig jó 4200-asok, és az általában nem jó 7200-asok között. Van amelyik 5400-as OK a legtöbb gépre dugva, van amelyik nem. Gyakorlatilag itt szükséges utánajárás, mielőtt vásárol az ember, a gyorsabbaknál és lassabbaknál nem.

A legjobb aláírás a héten

(#6992) King Unique válasza TeeJay (#6978) üzenetére


King Unique
titán

Usb csatlakozója,max az Elemtsnek,v régebbi usb2-es passportoknak mehetett tönkre,usb3 MP szerintem kevésbé...

(#6993) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Küldő HDD-t szeretnék venni, milyet ajánlanátok? 10 ezer Ft környékén.

(#6994) rayoliviero válasza Vodar (#6993) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Samsung 2,5"-os 320 GB-os HDD 9990 Ft a Media Markt-ban 3 év garanciával. Ha nagyobb tárhely kell, akkor az drágább lesz, mint 10000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#6995) Vodar válasza rayoliviero (#6994) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem kell nagyobb tárhely, de ha van valami jobb 13 ezerig...

(#6996) Ribi válasza Vodar (#6995) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jobb nem nagyon lesz szerintem, max nagyobb.
Esetleg USB3-as, de az általában 15től indul.
Médiás is csak azért annyi mert akcijós.
1Ts Samu pl. szerintem már eléggé elfogyott MMből. Én legalábbis tegnap nem kaptam :(

(#6997) vlevi válasza DeFranco (#6983) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az enyémre is ennyi van írva (Samu S2 portable), de gond nélkül működik 1 kábellel USB-ről, asztali PC-n, laptopon, tévén is.

(#6998) DeFranco válasza vlevi (#6997) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Érdekes... kérdezném, hogy alaplapod milyen, de ha mindenen működik, akkor mindenen működik. Mekkora, hány tányéros?

(#6999) King Unique válasza DeFranco (#6998) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem nem kell itt annyira túlspirázni ezt a témát :N ,h hány Volt,H mA,usb2 mennyit ad le stb,nálam is dettó az,mint vlevinél,régi és új WD is,ami ráadásul 3 tányéros simán megy usb2-be dugva az említett eszközökön,de ismerősi körből,akiknél akad pl.S2 is,megy azoknál is és nem Y kábellel használják... :K

[ Szerkesztve ]

(#7000) erdoke válasza King Unique (#6999) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is van olyan külső vinyóm, ami laptopok USB-jén indulva akadozik, kell neki a második port, de az asztali gépemen OK. Sőt, olyan is van (egy régi, 100 GB-os Hitachi 5400-as HDD), ami asztali gépen is kéri az Y kábelt. Szóval a probléma valós, és éppen a mA-ek magyarázzák. ;)

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.