Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Core2duo6600 válasza kezdő (#5844) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A WD Passportok is jók !
Azt vedd meg amelyik olcsübb ill. több ab gari rá.

(#5850) RyanGiggs

Ha bekapott valamit, akkor bármi wiynoról eltünhet az adat.
Nem kizálrülag a hdd hibája
1 esetből nem szabad messzemenő következtetéseket hozni, és különösen nem az egész márkát lehúzni, még akkor sem ha nem a legjobb eleve.

Én azért ajánlok mindenkinek WD ét aki kérdezi, mert abban tuti WD winyo van, ami azért elég jó, persze ott is bele lehet nyúlkni egy szarba.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5852) RyanGiggs válasza Core2duo6600 (#5851) üzenetére


RyanGiggs
őstag

A bátyám olvasta fórumon hogy valakinek akinek ilyen WD-je van mint nekem,
csak éppen 1.5TB-os, annak is beszart ugyan ez a típus!!
Tehát sajnos az enyémből már hirtelen kettőt is tudok ami beszart.
Lehet inkább a Seagate-el kéne próbálkozni.
Ja, és még annyit hogy a bátyámnak is ugyan ez van mint nekem,
csak neki 1TB-osból, nála még semmi probléma nem jelentkezett.
Persze ha esetleg az övé is beszarna, akkor keményen meglenne
a véleményem a WD-ről. Majd meglátjuk az övé meddig bírja.

(#5853) Core2duo6600 válasza RyanGiggs (#5852) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Értem.
Még a Hita val is próbálkozhatsz, esetleg a Samu val.
Ez belső vagy külső amúgy ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5854) RyanGiggs válasza Core2duo6600 (#5853) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Külső! Szerintem a következő próbálkozás az Seagate lesz!

(#5855) tlala válasza RyanGiggs (#5854) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem nincs "hibátlan márka" csak pech.
Kitűnő márkák a WD és a Transcend is - mégis akad egy-egy selejt, ezt a tömeggyártás velejárója.
Azt komáljuk, hogy évről évre egyre nagyobb tárhelyet vehetünk egyre olcsóbban - de sajnos ez az ára: mindig lesz hibaszázalék. Ráadásul az árharcban előjönnek az "úgysem használják már olyan sokáig mint régebben" és egyéb tervezési/olcsósítási szempontok, amik bizony a minőség rovására mennek mindegyik gyártónál.
Sokan abba sem gondolnak bele, hogy az egyre növekvő GB méretű tányérok alkalmazása egyre nagyobb adatsűrűséget jelent, ami bizony növeli az adatvesztés kockázatát.

[ Szerkesztve ]

(#5856) vlevi válasza Core2duo6600 (#5853) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Még a Hita val is próbálkozhatsz"

Most, hogy A Western Digitalé a Hitachi merevlemez-részlege már nem is olyan biztos, hogy azt fogja választani :)

(#5857) wappali


wappali
csendes tag

Sziasztok
az alábbi problémára keresek megoldást, és pár óra guglizás után sem találtam: egy olyan külső HDD-t szeretnék venni, ami:
1. hálózati meghajtóként üzemel, vagyis az ethernet kábelt rádugva elérem a tartalmát a lakás összes pc-jéről
2. de ugyanakkor az USB meghajtóján keresztül is olvasható a tartalma (mivel a TV-re kötném rá hogy azon nézhessem a fényképeket, filmeket, stb.)
Természetesen egyszerre, nem szeretném mindig dugdosni rajta a kábeleket attól függően hogy éppen mire akarom használni.
Sajnos nem találtam ilyet, a leírások alapján azt látom hogy a hálózati HDD-ken ugyan van USB port, de az csak arra való hogy további lemezeket rákötve növelni lehessen a kapacitásukat, vagy esetleg printer serverként lehessen a printert rákötni.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#5858) cleric


cleric
tag

Üdv!

3,5-es külső HDD-t vennék, amin van eSata port, de sehol sem találok ilyet. Csak én néztem nagyon be, vagy tényleg nem létezik ilyen? :))

https://lightyear.com/go/adam149

(#5859) ruti válasza cleric (#5858) üzenetére


ruti
Közösségépítő

de létezik, csak éppen háttérbe szorulóban van :))

Verbatim
SAMU Story Station

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5861) ruti válasza ruti (#5859) üzenetére


ruti
Közösségépítő

íme
az első nem kiemelt linken...

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5862) tlala válasza wappali (#5857) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem ilyet nem találsz - legfeljebb valami iszonyat drága NAS server verzióban, és egyáltalán nem garantált, hogy a TV-d azt látni is fogja.
Alapvetően erre a normál külsö házak nincsenek felkészítve - amin van is mindkét csatlakozó, ott szigorúan elő van írva, hogy egyszerre ne dugd be mindkét kábelt (de működni biztosan nem tud egyszerre kétfelé).

(#5863) cleric


cleric
tag

Köszi a válaszokat!

Ahogy elnézem csak úgy érné meg a dolog ha vennék egy ilyen "HDD házat" és akkor abba bármilyen 3,5es vinyót beletehetek.

Kompatibilitási gondok nem szoktak lenni az ilyen megoldásoknál? Mindegy milyen márkájú merevlemezt veszek bele?

https://lightyear.com/go/adam149

(#5864) King Unique válasza RyanGiggs (#5849) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez van sajna :( ,kösz az egyéb infókat is! :R
Szerintem Seagate-be inkább az új Goflex Desktopot vedd,nem sokkal drágább,cserélhető interface adaptere van (usb2/usb3/eSATA/FW800),míg az Exxpansion csak usb2-es. :K
Vagy egy WD MyBook,ha még megbízol WD-ben,azok jók :K ,ez az Elements mondtam már korábban is,nem egy nagy szám. :N Vagy mág Samsung story station szériák,a hamarosan megjelenő M3 Station is jó.

[ Szerkesztve ]

(#5865) King Unique válasza RyanGiggs (#5850) üzenetére


King Unique
titán

Végülis ebben is van több fajta,nekem kiemelkedő teljesítménye,ütésállósága miatt tetszett,elvileg nem egy rossz márka,az én ismerősömnek is van 25D3,semmi baja vele,nagyon meg van elégedve. :K Selejtek meg Transcend háza táján is előfordulhatnak. :(

(#5866) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. nézegettem a 2.5"-os külső Toshiba hdd-kat (store alu2, store art4), de felprögési teljesítményre 4.5W-ot, 900mA ír a gyártó. (írás/olvasás 340, ill seek 440mA).
Ezekszerint nekem 2 db usb portra és Y kábelra lenne szükségem, hogy rendsen működjön a hdd? Viszont nemcsak notebook-ra lenne rákötve, hanem náha PC-re is, ott viszont nem lenne elég a 20 cm-es Y kábel...
Jól gondolom, hogy ennyire macerás? Mert akkor inkább veszek egy 3.5" külső rack+hdd-t.

[ Szerkesztve ]

(#5867) tlala válasza gedikart (#5866) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem az USB portok is úgy vannak méretezve, hogy a kezdeti nagyobb indítóáramot tudják biztosítani, még ha azt az áramot folyamatosan nem is lennének képesek szolgáltatni.
Ne aggódj, az én Transcend cuccomban is 750 GB-os Toshiba van, és még nem találkoztam olyan notival, médialejátszóval, amiben nem ment volna egy kábellel.

(#5868) Core2duo6600 válasza tlala (#5855) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Trascend ben milyen Hard diskek vannak ?
Mert ugye az nem gyárt merevlemezt

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5869) King Unique válasza Core2duo6600 (#5868) üzenetére


King Unique
titán

Változó... :F ,2,5"-nél pl.a 25D3-ban Samsung,az újabb 25M3-ban már Toshiba.

[ Szerkesztve ]

(#5870) arpi145


arpi145
csendes tag

Sziasztok

Külső merevlemezt szeretnék vásárolni, filmeket szeretném r összegyűjteni

nem tudom mit érdemes tudni róluk, 500 gb-ra gondoltam, 15, max 20 ezer forint értékben

Tudtok valamit ajánlani, vagy hogy mit kell figyelembe venni a vásárlásnál?

(#5871) King Unique válasza arpi145 (#5870) üzenetére


King Unique
titán

Nagy asztali 3,5",v kisebb hordozható 2,5" kell? Kompakt külső,v mobilrack+hdd megoldás (az 3,5"-be éri meg inkább)?
Elsőbe szerintem 1 TB.de inkább 1,5 TB alatt nem érdemes venni,2,5"-be 500 GB alatt,mindkét megoldás belefér 20k-ba,2,5"-ből akár 640-750 GB is kijön annyiból.
Érdemes figyelni a csatlakozóra,h ilyen külső kompletteknél,amit utólag nem bővíthetőek,v esata,v usb 3.0 legyen,amik mind2 használható régi usb2-be is.Bár sima filmtároláshoz,lejátszáshoz elég usb2 is,de rámásoláshoz,v egyéb adatmozgatáshoz már lassú,meg amúgy is inkább 3.0...Meg,ha fontos, akkor szoftveres körítés, 2,5"-nél strapabíró kivitel,ütésállóság stb. is érdemes figyelni.
Konkrétan most nem ajánlok,OLVASS vissza,van egy csomó ajánlás,link. :K

[ Szerkesztve ]

(#5872) arpi145 válasza King Unique (#5871) üzenetére


arpi145
csendes tag

hát, USB 2.0 van a gépemen, csak az jöhet szóba

Akkor az írása ennek lassú folyamat? Kb mennyi idő kiírni rá egy 4-5 gb-os HD, 720p-os filmet?
és normálisan le is tudnám játszani róla?

Csak erre használnám, úgyhogy ez fontos lenne .

2,5 -ös lenne a méret, nem nagyon hordoznám sehova, itt pihenne az asztalomon:)

Samsung, Lg-be néztem, azok jó áron vannak

(#5873) King Unique válasza arpi145 (#5872) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb mondtam,h mind esata (esata+usb 2.0),mind usb3.0 esetében nem gond a sima usb2.0 csati visszafelé kompatibilis vele az új 3.0,belemegy ,használható.Te döntöd el kell-e a nagyobb sebesség,ha most nem is,majd kédőbb ki tudod használni (új gép,bővítés stb.),de én speciel biztos nem vennék magamnak manapság sima usb2-eset. :N 4-5 GB rámásolás az nyilván nem olyan időigényes,de usb3-on pl.harmadannyi,v akár negyedannyi idő alatt végez vele,van akinek ez is számít,ill. nagyobb adatmennyiség esetén különösen...
"2,5 -ös lenne a méret, nem nagyon hordoznám sehova, itt pihenne az asztalomon" - akkor nem 3,5" lenne praktikusabb :F , olcsóbb is,amiért nagyobb kapacitást kapsz,mint 2,5" ben?
Samsungok jó (újabb gyprsabb csatisakat érdemes) :K ,LG felejtős... :)) , WD,Seagate,Transcend,ADATA stb. is jók külsőbe.

[ Szerkesztve ]

(#5874) arpi145 válasza King Unique (#5873) üzenetére


arpi145
csendes tag

Okés, köszi:)

akkor megnézem a 3,5-eket, hátha találok valami jó árut.

régi géphez lenne, (5 éves) Ven ezeknek még valami más rendszelkövetelményük vagy efféle dolog?

(#5875) King Unique válasza arpi145 (#5874) üzenetére


King Unique
titán

Más talán nincs így hirtelen :N ,max annyi,h teljesítményük (max adatátvitel) függ vmennyire a gépkonfigtól,nyilván egy régebbi gép picit gyengébben muzsikál e téren.
Ha másra is rá akaröd kötni,filerendszere ált. FAT32,inkább újabbakon már NTFS,ami nem gond nyilván PC számára,új TV-k stb. is ismerik,max régi DVD lejátszók nem,azok csak FAT32-t kezelik.(de oda-vissza lehet formázgatni is...ha muszály)

[ Szerkesztve ]

(#5876) RyanGiggs válasza King Unique (#5864) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Szerintem most picit mellőzöm a WD termékeket,
most a Seagate-ben is "akarok" csalódni. :B
Ha hazamegyek, úgy is kell vennem egy belső winyót is mert
ami most van ez a Samu 200Gb-os, kezd igencsak szűkössé válni.
Arra meg kinéztem egy ilyet.
Úgy tudom semmivel sem gyorsabb a sata3 ,a sata2-nél, parasztvakítás csak!?
Láttam HD Tune képeket, és szinte nulla a különbség a sata3 és sata2 között.

(#5877) Tbor válasza Tbor (#5812) üzenetére


Tbor
tag

Akit esetleg érdekel: az Apacer AC601-ben Toshiba MK3265GSX lemez van. e-SATA csatlakozóval, kábelekkel, műbőr tokkal szerintem megérte a 8e körüli árat (Mastercard vásárlás az edigitalnál).

(#5878) Core2duo6600 válasza Tbor (#5877) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mennyiért vetted ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5879) King Unique válasza RyanGiggs (#5876) üzenetére


King Unique
titán

Hát Seagate 7200.12-nek van itt a PH-n külön topicja,vegyesek a vélemények főleg megbízhatóság szempontjából...Akinek szerencséje volt az nagyon elégedett vele,de sokan szifták is,mint a bokrot.Attól is függ éppen milyet fog ki az ember,hol gyártották stb.Érdeklődj winchester topicba,mi ajánlott jelenleg.
SATA3 hdd-n nem sokat gyorsít,minimálisat,ami elhanyagolható,talán elérési idők lesznek picit jobbak,v van ahol az se. Egyértelműen SSD-hez lett kitalálva inkább. :K Visszafelé is kompatibilis sata3-as hdd-t,sata2-re is tudod kötni,de nem tud nagyon többet...

(#5880) King Unique válasza Core2duo6600 (#5878) üzenetére


King Unique
titán

Ez volt az neki,de kártyával gondolom picit olcsóbb volt,v mitomén...

[ Szerkesztve ]

(#5881) King Unique válasza Tbor (#5877) üzenetére


King Unique
titán

Jó kis cucc mi,ütésálló is,nem rossz Toshi hdd se :K Engem egyrészt a hozzá adott szoftvercsomag érdekelne,elég bőséges,ahogy láttam honlapjukon,adattitkosítás stb.(az,h is megy pntosan)? Sebesség írás-olvasás terén,mondjuk 320 GB-tól ne várjunk tül nagy csodát,de gondolom hozza,usb2 2-2,5x-ét.
Engem is érdekelne egy ilyen,de ezüstbe és 640-esbe,amit nem találok itt sehol "kis elmaradott hazánkban". :(
Egyébként bőven megérte,jó vétel volt. :C

(#5882) Tbor válasza King Unique (#5881) üzenetére


Tbor
tag

Van benne egy PC Clone EX Lite szoftver archiválásra, Turbo HDD ez elvileg az adatátvitel sebességét növeli. Ezeket nem teszteltem.
Még egy SecureDrive EX2 Lite van hozzá titkosításra. Létre lehet hozni vele egy titkosított partíciót, odamásolja magát és utána a program indításával, jelszó megadása után lehet hozzáférni a partícióhoz.

Én is ezüstöt szerettem volna, de fényképek archiválására egyelőre elég lesz ez a kis fekete 320-as is.
Ami még tetszik, egy gumis műbőr tokot adnak hozzá, jól is néz ki meg extra védelemnek se árt.

Köszi a tanácsot a vásárláshoz.

(#5883) Tbor válasza Core2duo6600 (#5878) üzenetére


Tbor
tag

9990 Ft, még valamit vettem pár százasért, így 10.000 fölött volt a rendelés. Utána 2000 Ft kedvezményt adtak Mastercard-os online vásárlásért, így 8000 körül volt. Nem a reklám helye, de tuti vétel.
Neked is köszönöm a tanácsot.

(#5884) King Unique válasza Tbor (#5882) üzenetére


King Unique
titán

Az ok,mármint a külön titkosított partíció,meg maga a cucc is! :K Jól jön hozzá a tok,meg amúgy is ütésálló,ok-s ez az AC-601 nagyon! :C
Egyébként :R !
Ha esetleg nem nagyon használnád a progikat a hozzá adott serialt privátba átdobhatod,ha nem kell,csak úgy kipróbálni...

[ Szerkesztve ]

(#5885) beci


beci
őstag

Sziasztok.
2,5es külső,hordozható vinyót keresek.
Nem kell nagy,elég max 500gigás,legyen megbizható és gyors,és lehető legolcsóbb.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5886) HXY válasza beci (#5885) üzenetére


HXY
addikt

USB2-es LG-ket már 12e Ft-ért kapsz.

Megbízhatóságról annyit, hogy az LG nem gyárt HDD-ket, hanem valamelyik nagy gyártó: Samsung, Toshiba, vagy WD vinyóit rakja egy szép színes házba.

(#5887) beci válasza HXY (#5886) üzenetére


beci
őstag

Egy 3.0-ás nem lenne gyorsabb?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5888) Alex91 válasza beci (#5887) üzenetére


Alex91
félisten

Ha a gépben is van USB 3.0...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5889) beci válasza Alex91 (#5888) üzenetére


beci
őstag

Hát sajna csak 2.0 van...
Akkor marad vinyóba is az.
Köszönöm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5890) King Unique válasza beci (#5889) üzenetére


King Unique
titán

Az nem gond,usb3 visszafelé is kompatibilis,nyugodtan beledughatod 3.0-ás külső hdd-t 2.0-ba :K ,sima 2.0-ásat már amúgy se nagyon érdemes venni. :N,újak új 3.0-ás csatival meg alig-alig drágábbak. Később meg ráérsz gépet bővíteni...

[ Szerkesztve ]

(#5891) daniel2121


daniel2121
senior tag

Lehet, hogy már kérdeztem, hogy távirányítós külső merevlemez létezik amivel ki-bekapcsolhatom?

(#5892) Alex91 válasza daniel2121 (#5891) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem nem, de szabadalmaztasd le! :W :C :Y

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5893) ruti válasza daniel2121 (#5891) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ha külső táposod + bekapcsológómbosod van, egy ilyen megoldáshoz mit szólsz? :D
ááá, csak kicsit drasztikus ;]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5894) King Unique válasza daniel2121 (#5891) üzenetére


King Unique
titán

Szimplába szerintem nincs :N ,inkább max vmi multimédiás merevlemez,ami külső hdd-ként is használható (drágább),azokhoz adnak távirányítót,amivel többek között ki-be kapcsolható is gondolom,v a lentebb említett másfajta megoldás... :F

[ Szerkesztve ]

(#5895) daniel2121 válasza King Unique (#5894) üzenetére


daniel2121
senior tag

köszi én is így gondoltam

(#5896) King Unique válasza daniel2121 (#5895) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy "mire/mihez kéne",mert a jobb külsők x perc üresjárat után amúgy is leállnak,ill."reagálnak" a fogadó/gazdaeszköz ki-be kapcsolására?

[ Szerkesztve ]

(#5897) Fera_27


Fera_27
tag

Szevasztok!

Szeretnék venni egy külső 3,5"-os, 7200 rpm-es, 500GB / 1TB-os HDD-t, ami eSATA-n keresztül kommunikálna a laptoppal, a plusz táp megléte nem gond, a gép mellett lenne használva, és ami ugye a legfontosabb, olyan 20.000 Ft-os lélektani ár körül mozogjon valamerre.
Nézelődtem, de olyan nagy a választék és nincs egyértelmű írás róluk, hogy gondoltam hátha tapasztaltabbak vagytok ilyen téren.

Köszönöm előre is a segítséget :R

(Lehet jobban járnék külső házzal + saját hdd-vel?)

(#5898) King Unique válasza Fera_27 (#5897) üzenetére


King Unique
titán

Ha 3,5" külső kell,annak saját külső tápja van ugye,1 TB alatt nem nagyon kapsz már.
Így hirtelen elsőnek Samsung Story Station Plus-t mondanám,az jó :K ,bár 5400 rpm-es.Az 1 TB kijön 20k-ból,bár 3,5"-be inkább szerintem 1,5-2 TB-osat éri venni,csak az drágább ugye.
Verbatim Desktopba is van esata-s (az 7200 rpm-es),az is jó,belseje Samsung,Iponba 22k. :K Még van pár,de azok drágábbak,usb3 a felkapottabb mostanság.
Illetve 3,5"-ban azt mondják lehet inkább a 3,5" mobilrack + külön hdd megoldás éri meg jobban,mind2 topicban visszaolvasva találsz csomó ajánlást is. :K

[ Szerkesztve ]

(#5899) King Unique válasza King Unique (#5898) üzenetére


King Unique
titán

+ Iomega Prestige Prefessional,Lacie Rugged XL,Lacie Quadra stb...na ezek drágábbak... :U

[ Szerkesztve ]

(#5900) Core2duo6600 válasza King Unique (#5898) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azt is figyelembe kell venni, hogy normális minőgége legyen a keretnek, mert nekem volt 2 külön keretek, már egyik sem megy, és nem voltak a legolcsobbak.
Az egyik Icy box volt, a másikat nem tudom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.