Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) Thorus válasza King Unique (#5450) üzenetére


Thorus
aktív tag

Teszt hamarosan lesz, igaz nem tudom hogy géptől mennyire függ mert a gépem kicsit régi vas.
A garancia meg megvan mert simán 2 csavart ki kell tekerni azt kész, semmi martica vagy hasonló nincsen benne.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#5452) Thorus


Thorus
aktív tag

Itt a teszt de sajna a szupermasinámnak köszönhetően kicsit csaló lett.

Majd keresek valakit a szomszédságban akinek kicsit újabb a gépe.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#5453) King Unique válasza Thorus (#5452) üzenetére


King Unique
titán

Garit akkor megdumáltuk.
Ez gondolom usb 2.0 teszt,én 3.0-ra lettem volna kíváncsi,de sebaj,majd lesz idővel... :)USB 2.0 kb ennyit tud (max 35 MB/s). Esetleg PCI-E usb 3.0 kártyát tudsz tenni a gépedbe,ha nem olyan régi,h csak sima PCI slot van alaplapon. A sebesség meg igen,azért gépfüggő is vmennyire,pl. itt korábban aki vett WD MyBookot,neki usb3-on kb 90 MB/s-et tudott,a PH tesztben egy komolyabb konfigon i7 procival 130 MB/s.
Ez,akkor 23k Aldiban,akkor szinte alig olcsóbb,mint többi.Progit nem adtak hozzá,mint korábbi 640 GB-oshoz se, gondolom? A háza nem ujjlenyomatgyűjtő,ahogy nézem,kellemes,kevésbé kényes fémes.Hoszabb hajtás (folyamatos másolás) után mennyire melegszik (fel)?
Azért nem rossz végülis,jó egynek ez is. :K

[ Szerkesztve ]

(#5454) Thorus válasza King Unique (#5453) üzenetére


Thorus
aktív tag

Melegedni nemigazán melegedik max langyos azt kész is. Még zsíros kézzel is megfogtam de szinte az sem látszik. A tartozékok kimerűl egy usb tápkábellel, usb 3.0 adatkábel szövettok meg pár használati útmutato.
A lapon sajna csak PCI slot van így még kártyát se tudok venni. De majd idővel folytatom a gépújításomat aztán akkor már lesz usb 3.0 is rajta. :) Azt kell már csak eldöntenem, hogy rendszervinyónak milyenfajta SSD-t vegyek a mostani helyett.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#5455) King Unique válasza Thorus (#5454) üzenetére


King Unique
titán

Aha,értem.Jó ez a matt fémház akkor :C ,WD My Passport pl. feketébe nagyon kényes (ujjlenyomat,karc,por stb,),igaz jobban néz ki,de ház...
Akkor majd idővel kipróbálod,manapság meg csak 2.0-ásat nem éri már megvenni,3.0 alig drágább,régebbi usb-be is megy,az a 2-3x gyorsulás meg kifejezetten jól jön (majd). :)

Melegedésnél úgy értettem,h pl.1v több órás másolás után,pl. egy HD Sentinel hány °C mutat.

(#5456) camalot válasza King Unique (#5455) üzenetére


camalot
tag

Nehogy a thunderbolt miatt az usb3 rövid életű legyen.

(#5457) ruti válasza harka87 (#5443) üzenetére


ruti
Közösségépítő

akkor eSATA kábel, vagy csatlakozó hiba lesz...kábel/érintkezés hiba valószínű a gép felöli oldalon

a hibakereséshez:
Ha PC-d van: házon belül csekkold a hátlapi vagy a házkivezetést
(a hátlapiaknál szokott lötyögni az eSATA, ez pont elég...)
Ha tudsz szerezni SATA-eSATA kábelt, lógasd ki közvetlenül az alaplapi portról a vinyót próbaképpen

Ha notid van, az már neccesebb, első körben csak kábelcserével tudsz próbálkozni, illetve ha van rajta usb 3 akkor, átalakítóval.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5458) King Unique válasza camalot (#5456) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom,egyébként nem hiszem.
Gondolj bele: egy sima hdd (pl.3,5")sata II-n max 100-150 MB/s közötti tempót tu,amit esata-usb3.0 képes bőven kiszolgálni. Thunderbolt 10 Gb/s=1250 MB/s sebessége egyértelműen SSD--nél jön jól,pl. egy külső adattároló SSD-nél,ami nem 2 fillér. Lacie-nél láttam ilyet,v már akad több helyen is,biztos jó drága lesz.

Másrészt vannak bajok Thunderbolttal (korábban Lightpeek) is, pl. költséges előállítás,új MacBook-okon kisebb - nagyobb (PC World-Április-biztonsági rések) kellemetlenségek.

Bár ígéretesen hangzik,de úgyis továbbfejlesztik majd 2015-re állítólag,ill.akkor lesz majd jelentősége igazán pl. adattárolás szempontból (v akár belsőként használva),ha SSD árak még jobban lemennek és tisztes kapacitású külső SSD-t használunk majd külső HDD helyett,ami nem mostanában lesz,de reméljük nem is 2015-ben,v ki tudja... :F ,illetve HDD,usb 3.0 sem fog csak úgy eltűnni... :D

[ Szerkesztve ]

(#5459) zsigus


zsigus
őstag

Sziasztok, nem tudom jó helyre írok e, de végül is kapcsolódik a témához, és ezért gondoltam ide írok.

A mai napon kaptam meg egy külső HDD házat, amibe 2,5"-os SATA HDD-t lehet tenni és elvileg USB 2.0-át is támogatja.

Így néz ki

Nem valami ultra minőségű cucc de ezzel nem is volna bajom ha működne, de nem működik.
Egy PS3-ból kiszedett 40GB-os Seagate HDD-t tettem bele, majd bedugtam a PC-be, semmi.
Újraindítás semmi, PS3-ra dugva semmi.

Igazából annyira nagy szükségem nincs rá, mert csak azért rendeltem meg, mert a rendelés minimum összege nem volt meg a csomag küldéséhez (igen sajna van ilyen), de idegesít, hogy nem jó.

Két dologra tudnék gondolni, az egyik, hogy gyári hibás, a másik pedig az, hogy nem kap elég energiát az 1db USB csatlakozón keresztül, pedig nincs lehetőség még egy USB csatlakoztatására, ezért ha ez a gond akkor gáz van.

Ha van esetleg valakinek van ötlete ezeken kívül, nagyon örülnék ha megosztaná velem is, és előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#5460) Alex91 válasza zsigus (#5459) üzenetére


Alex91
félisten

Leformaztad...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5461) Thorus válasza King Unique (#5455) üzenetére


Thorus
aktív tag

Pár órás másolgatás meg torrentezés után a vinyó beállt stabil 31°C-ra azt nem ment feljebb. Csak amit furcsának tartok az az hogy a vezérlő része hamarabb melegedik mint a winchester.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#5462) zsigus válasza Alex91 (#5460) üzenetére


zsigus
őstag

Nem tudom semmivel sem leformázni, a Win 7-ben nem látszik, a Win 7 telepítő DVD-t berakva sem látszik a meghajtók között, PS3-on sem, és próbáltam programmal is (FAT32 Formatter) ott sem látszik a listában.

(#5463) Alex91 válasza zsigus (#5462) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom egyedi particionalasa lehet a PS3 miatt, ezt elotte valahogy ujra kellene particionalni... Persze lehet, hogy keves kakaot kap, vagy rossz a haz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5464) zsigus válasza Alex91 (#5463) üzenetére


zsigus
őstag

Azóta már volt a PC-ben SATA-val csatlakoztatva (csak elfogyott a SATA kábel, és kivettem), mert még régebben cseréltem a PS3-ban HDD-t, ha jól tudom meg is van formázva ez a 40GB-os NTFS-re, de egyszerűen nem látszik sehol. Mindegy, majd meglátom mi legyen vele, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5465) zsigus válasza zsigus (#5464) üzenetére


zsigus
őstag

Közben megoldódott a problem.
A házon lévő első USB portok egyike sem tudott adni neki elég áramot (gondolom), a PS3 az NTFS miatt nem ismerte fel, de rádugtam egy hátsó (alaplapi) USB-re és rögtön fel ismerte (hogy én erre nem gondoltam hamarabb) elnézést. :)

(#5466) King Unique válasza zsigus (#5465) üzenetére


King Unique
titán

Csak most "kapcsolódtam" be,de már akartam is kérdezni ezt,nemrég rendszergazda tanfolyamon is egyik tanár "belénkverte",h pl. külső hdd-t mindig hátlapi usb-be dugjunk,előlapira max pendriveot. :)

[ Szerkesztve ]

(#5467) King Unique válasza Thorus (#5461) üzenetére


King Unique
titán

Na,31°C teljesen OK. :K A WD My Passport hosszabb elég intenzív nyúzás (több órás nonstop másolás) után felmegy max 40-42°C-ra is (fölé már nem). Gondolom aluház jobb hőelvezetés szempontjából,mint passportnál műanyag burkolat,emiatt.

Meg lehet újabb gyártású wd 1 TB vinyón is esetleg finomítottak vmit,v nem.... :F A tiedbe lévő is 5200 rpm-es gondolom.

(#5468) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok! Van egy WD 2 TB Essentialsom. A gépemen XP van, az lenne a gond, hogy újabban nem enged törölni az egyik mappából (Filmek 307 gb). Szerencsére van egy laptopom is, amibe bedugva gond nélkül működik. De PC-n bármit próbálok csinálni ebben a mappában (törlés/áthelyez/átnevez) mindenre azt dobja, hogy Hozzáférés letiltva! Segítsetek lécci, mert még az utorrentnek se engedi, hogy oda töltsön le, az is hibát dob. Mi lehet a gond? Válaszotok előre is köszönöm szépen!!! :)

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#5469) Alex91 válasza LiteCross91 (#5468) üzenetére


Alex91
félisten

NTFS? Akkor nincs jogosultsagod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5470) LiteCross91 válasza Alex91 (#5469) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szia! Igen, NTFS fájlrendszerű. De miért nincs és, hogy lehet egyik napról a másikra? Kérlek segíts, hogy oldhatnám meg ezt a gondom :S. Előre is köszii! :)

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#5471) Alex91 válasza LiteCross91 (#5470) üzenetére


Alex91
félisten

Mert dugdosod egyik geprol a masikra :D. Adjal neki jogot, azt akkor hozzafersz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5472) LiteCross91 válasza Alex91 (#5471) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Nem dugdosom egyik gépből a másikba. Állandóan a PC-be van bedugva! De mivel nem tudtam kitörölni egy filmet ezért átdugtam a Laptopba. jog Semmi féle jogot nem enged beállítani, mert sztem nem kéne ott lennie annak a S-1-5-21.......... vminek. De nem tudom, hogy mi az, hogy kell eltüntetni stb.... Ha ennyire értesz hozzá, akkor szépen kérlek segíts. Kösziiii :)

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#5473) King Unique válasza LiteCross91 (#5472) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy látni,jóformán nincs "semmi" jogod. Nem engedi egyáltalán a speciálisban új felhasználót, pl. "Rendszergazda" se hozzáadni,v a "Mindenkit" szerkezteni? Ez a jelenség,"nem enged törölni",csak MB mappáinál van gondolom.

Hát nem tudom...esetleg új felhasz.fiókot,rendszergazda joggal létrehozni,úgy belépni...v unlocker progival,megnézni mi "fogja",ill. a progi tudja a folyamatokat,beragadt mappákat"kill process-delete-el stb. kinyírni",de ha alapból nincs hozzáférési jog,az cinkes,akkor az se megy,jobbat nem tudok hirtelen... :F

[ Szerkesztve ]

(#5474) LiteCross91 válasza King Unique (#5473) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szia! Csináltam egy másik Rendszergazdai fiókot, semmi változás nem történt. Továbbra sem enged ahhoz a mappához :S Unlocker programot pedig nem ismerem.. Tudnál adni egy linket. Lécii

U.i: Ez a jelenség a MB 2, azaz 2 darab mappájánál áll fent! Nem értem miért :S

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#5475) Alex91 válasza LiteCross91 (#5474) üzenetére


Alex91
félisten

Igy jar aki agyba-fobe torrentezik :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5476) King Unique válasza LiteCross91 (#5474) üzenetére


King Unique
titán

Keress rá Google-ban,de itt egy link,parancsolj! Talán beválik... ?:F

Ha ez se,akkor nem tudok hirtelen mást,max azt a S.....fiókot vhogy "távolítsd el".
V nem lehet vmi vírus pöffeszkedik a háttérben?

[ Szerkesztve ]

(#5477) daniel2121 válasza LiteCross91 (#5474) üzenetére


daniel2121
senior tag

unlockerhez google a barátod.

(#5478) LiteCross91 válasza King Unique (#5476) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok! Hát elsőre kiírja, hogy "Nincs zárolásleíró". De ez unlocker ezen is segíthet. Ezután az unlockerrel tudok törölni áthelyezni. De ez szerintem nem normális dolog :S.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#5479) LiteCross91 válasza King Unique (#5476) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Találtam erre a számra egy wikipedia postot: [link] Hátha segít ez is. :/ Elég idegesítő dolog.

Amúgy meg nem tom mi köze lenne az utorrentnek a dologhoz.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#5480) Alex91 válasza LiteCross91 (#5479) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem hasznalta a blokkolt konyvtarat, akkor semmi... De ha megis hasznalta, akkor... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5481) LiteCross91 válasza Alex91 (#5480) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Használta. Másik gépen miért működik akkor rendesen?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#5482) Alex91 válasza LiteCross91 (#5481) üzenetére


Alex91
félisten

Mert gondolom azon nem hasznaltad a torrentet...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5483) atis75


atis75
csendes tag

Ilyet még nem láttam:-)
Toshiba StoreArt 1 terás külső,külön tápos vinyómat a mai naptól kezdve a win7 nem látja,még a bios sem.Viszont másik gépen,amin linux megy minden gond nélkül működik minden!
Próbáltam állítgatni a biosban a raidet,IDE-t semmi eredmény(AsRock AM2NF6G-VST) alaplapom van...
Valakinek ötlete?

(#5484) King Unique válasza LiteCross91 (#5478) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem,de akkor most unlockerrel műxik a dolog,v nem?
Jó kis progi,én "beragadt" pendrive,külső vinyó eltávolításához használom ált.

[ Szerkesztve ]

(#5485) LiteCross91 válasza King Unique (#5484) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Ha azzal helyezem át vagy törlöm, akkor működik.De ezt nem mondanám végleges megoldásnak, mert pl. utorrenttel nem tok abba a mappába tölteni. Meg simán delet-el nem tudok törölni stb.... Gondolom érted. :SSS

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#5486) King Unique válasza LiteCross91 (#5485) üzenetére


King Unique
titán

Értem,de azért jobb,mint a semmi,vmire csak jó volt. :) De jobbat most egyelőre sajna nem tudok.

Tölts egy másik mappába,azt utólag átpakolod (unlocker-el ha máshogy nem megy),ez gondolom kivitelezhető.

Végén még lehet újra kell húzni az XP-t,bár lehet macerás lenne most... :F ,de az valszeg helyretenné.

[ Szerkesztve ]

(#5487) balintbandy


balintbandy
csendes tag

Sziasztok!
S.O.S.!!! Nagy segítségre lenne szükségem!
Van egy WD 500GB-s winyóm és úgy néz ki, hogy (szerintem) megadta magát...:(
Külső usb-s rack be vettem (Verbatim). Gépben és rack ben is a következő műveletsorozatot hajtja végre:
Bekapcsoláskor elindul, felpörög, elkezd kattogni majd egy kis idő múlva leáll...a gép természetesen nem ismeri fel...
Teljesen lehetetlen (több 100 ezer forint nélkül) az adatmentés vagy van valami megoldás???
Köszi!

(#5488) King Unique válasza balintbandy (#5487) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak külső rackben csinálná,mondanán az szar,próbáld ki másikba is,v nem kap elég áramot,de gondolom 3,5" (gépben is használod),akkor külső racknek is saját tápja van,gépbe is kap eleget. PASSZ!... :F
Ha 2,5" hdd és mobilrack,akkor elégtelen tápellátás miatt kattog,azért nem ismeri fel,próbáld usb Y kábellel, gép hátlapi usb-be dugd,ne előlapiba.....ha 2,5",bár ha gépben se megy,megfelelően bekötve,akkor cinkes,lehet hdd megadta magát...

Esetleg hdd probléma,adatmentés topicba érdeklődj,v külső rack topikok.
Jobbat most hirtelen nem tudok. :N

[ Szerkesztve ]

(#5489) vlevi


vlevi
nagyúr

Végre nem kell az asztal alá bújkálnom. Megjött a kínából 500Ft-ért (2dolcsi+posta) rendelt USB3-as hosszabbító kábelem. Szép kék, ezért nem fogom összekeverni :)
Tartottam tőle, hogy csak egy USB2-es kábelt kapot, rárajzolva egy 3-as számot, de szerencsére nem így lett. Leteszteltem, és most vagy máshova dugtam be a drótot, mint korábban, vagy nem tudom mi van, de végre vannak 6 jegyű számok is a képernyőn.
WD MyBook Essential 2TB USB3 vinyó, Silicon Power USB3-as kártya, és egy kínai 1 méteres hosszabbító ezt tudja :

(#5490) King Unique válasza vlevi (#5489) üzenetére


King Unique
titán

Na,csak-csak összejön végül az a majd 130 MB/s,mindenesetre sokkal jobb,mint a múltkori! :C

De miért pont kinából rendelted,vmi spec márka,itthon nem volt? Gondolom ár miatt :) ,de postaköltséggel együtt csak 500 volt. :Y Hát ja,mondjuk itthon meg kb.2k.

Esetleg elküldhetnéd privibe a linket,engem is érdekelne majd egy ilyen,v lehet picit hosszabb. Amúgy az MB usb3.0 kábele milyen hosszú?

Kösz szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#5491) Bryan65


Bryan65
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,kivettem a wd my book essential házból az 1tb vinyót és egy wd 160gbaajs -est tettem bele de sehogyan se tudom,láthatóvá tenni a rendszer számára win 7 64bit,felraktam a ses drivert de semmi,a lemez formázott ntfs,nem tudom mi a megoldás.
köszi. :R

You'll never walk alone

(#5492) King Unique válasza Bryan65 (#5491) üzenetére


King Unique
titán

Ez gyári,rendes MyBook gondolom (nem csak sima MB ház,amit wdstore-nál lehet rendelni),de minek kellett kivenni belőle a hdd-t,talán rossz volt,v csak belepróbálni a másikat? :F Ha cserélni akarja az ember a hdd-ket,akkor 2,5"/3,5" mobilracket kell venni.

Ez a külső MB valszeg nem arra lett kitalálva,h csak úgy cserélgesse a belsejét az ember és az újat lehet azért "tiltja le,nem ismeri fel,v hasonló",mert a "firmware-ében nincs támogatva",a ház csak bizonyos (wd) hdd-kel kompatibilis,letiltja az elektronika... Lehet elsőre sántít kicsit a megállapítás (talán másodikra is)... :F ,de szerintem vmi hasonlóról lehet szó.
Pl. szoftvernél is a smartware nem megy más külső vinyóval,hiába wd a belseje (Tevion),mert nincs meg a firmware-ben a támogatás.
A benne lévő wd hdd-vel müxik rendesen gondolom,más wd,v egyébb hdd-kel meg nem....hát én a fent leírt dologra tippelnék.
Rakd vissza az eredetit,a 160-asnak meg vegyél egy külön mobilracket,nem olyan drága már egyáltalán,sőt. :K

[ Szerkesztve ]

(#5493) LiteCross91 válasza King Unique (#5486) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szia! Köszönöm szépen a segítséged! Igen, az kivitelezhető lenne, de annyit nem ér, hogy én 307 gigát mappánként pakolgassak át :D. Inkább újra fogom tenni az XP-t, ha lesz időm. Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítségét! :)

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#5494) King Unique válasza LiteCross91 (#5493) üzenetére


King Unique
titán

Nincs mit,máskor is! :)

Gépről-MB-re vagy vissza,lehet sok 307 GB (bár sima áthelyezéssel...),de MB-n belül egyik-mappából a másikba "kivágás-áthelyezéssel",összes mappát kijelölve egyszerre hamar megvan-erre gondoltam,v nem jól gondoltam?

[ Szerkesztve ]

(#5495) Bryan65 válasza King Unique (#5492) üzenetére


Bryan65
tag

Köszönöm erre gondoltam én is,3db 160gb merevlemez volt a gépemben,gondoltam beleteszem azt az egy 1tb ami a My Bookban volt,illetve már régen a win 7 64bit oprendszert akartam kipróbálni,és használni,minden sikerült ez volt a hétvégi program.A felszabadult házba gondoltam belerakom az egyik vinyot lesz ami lesz így alakult a történet illetve a kérdés. Köszönöm válaszodat egyenlőre marad így. :R

You'll never walk alone

(#5496) vlevi válasza King Unique (#5490) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Hát ja,mondjuk itthon meg kb.2k."
Én is ezért kerestem rá az ebayen, mert nevetségesnek tartom ezt az árat.
Ja, és nekem még több, mert a környéken nem nagyon van, Pestről rendelve pedig még drágább.
Itt vettem : [link]

"Amúgy az MB usb3.0 kábele milyen hosszú?"
Hát, olyan másfél méter körül. De nem a hosszával volt gond, hanem hogy nem akartam állandóan az asztal alá mászkálni. És így, a hosszabbító kábellel nem kell kihúzni a MB-ból a kábelt, de a számítógépből, és a tévéből sem. Csak a hosszabbítókat dugdosom össze, ez azért jó (az én elméletem szerint), mert nem gyilkolom a gépben vagy a vinyóban lévő csatlakozót, legrosszabb esetben azt a párszász forintos kábelt koptatom el.

[ Szerkesztve ]

(#5497) King Unique válasza vlevi (#5496) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a linket! :R

Nem rendeltem még soha ebay-ről,mennyi idő még kihozzák,szállítási költség,postán küldik ki,v hogy? Online kellett fizetni,v csak átvételkor?

Van benn ráció,amit leírtál,MB meg gondolom,akkor gondolom tökeletesen megy hosszabítóval,azzal is tudja azt a sebességet.Csak mert korábban mondogatták wd-kről(pl.még 2,5" Passportnál),h csak a saját gyári kábelüket "szeretik".

[ Szerkesztve ]

(#5498) vlevi válasza King Unique (#5497) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, itt természetesen előre kell fizetni, paypal-on keresztül. Kb 2 hét alatt jött meg. Szállítási költség változó, van, ami free shipping, van amire van valmennyi, de azt mindíg pontosan feltüntetik.
Szerintem 3.5"-s vinyónál nincs ilyen kábel probléma, a 2.5"-nél lehet (a Samu S2 is csak a sajátját szereti), de csak tippem van miért. Talán azért, mert a túl hosszú kábelnek már akkora az ellenállása, hogy nem jön át rajta az 5V 500mA.

[ Szerkesztve ]

(#5499) lehel22


lehel22
tag

Talalkozott mar valaki azzal a problemaval, hogy a kulso HDD csatlakoztatas utan csakis a masodik (neha harmadik) ki bekapcsolast kovetve valik lathatova ( win7 64 bit oprendszer) ?

Elso bekapcsolasnal megszolal az a win -es hang ami jelzi , hogy valami csatlakoztatva volt de semmi nem tortenik , nem jelenik meg az uj meghajto.Ezt kovetrve ha ismet kikapcsolom es visszakapcsiolom rovid gonolkodas utan megjelenik es onnan arrafele gond nelkul lehet hasznalni. Masik gepen winXp SP3 van, ott is ugyanezt csinalja. Soha nem tortenik meg hogy
elore sikerulne.Vegigprobaltam az osszes USB bemenetet (hatsok) de ugyanaz mindeniknel.

Valaki tapasztalt hasonlo viselkedest? Valami otlet ?

(#5500) routix


routix
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a következő merevlemezeknek mekkora az rpm és cache-e?
A gyári honlapon nincs fent, neten meg az 5400 7200 8Mb 16Mb 32Mb szinte összes kombinációját láttam már írva hozzájuk.

Samsung Story Station 1TB (HX-DU010EB)

WD MyBook Essential 1TB USB 3.0

Kb 18e Ftba kerül mindkettő, melyiket választanátok?
Köszi szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.