Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) King Unique válasza DeFranco (#6900) üzenetére


King Unique
titán

"2 USB 1 MIniUSB végű Y".....= USB2 miniB Y kábel - ez kell :F
ÁRGÉPEN,v helyi számtechboltokban...jó minőség,vedd a drágábbat,úgyis szinte "filléres" dolog. :K
Amúgy mi van M2-vel,jól műxik ? Ahhoz kéne gondolom,lehet hosszabítón nem kap eleget...

[ Szerkesztve ]

(#6902) DeFranco válasza King Unique (#6901) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az M2 még tesztelés alatt van, azért nem írtam róla semmit. Úgy néz ki, hogy kevés neki a koksz a saját kábelén is, hdsentinel hozzászólása értékes a témában. Hátsó portra dugva csak gyári kábelen teljesen jó, pár másodperces elérési időnél nem volt több, egyszer fagyott ki teljesen a TC alatta, valószínűleg a hdsentinel által leírt dolog miatt. Sejtettem, hogy nagyon-nagyon a határon van az USB port 5 voltja egy ilyen hw-hez.

Igen, olyan kell, aminek a dupla végei sima USB 2 apák, és a szimpla vége mini USB (azt hiszem az van az M2-n).

Random kábelt tudok venni bárhol, a kérdés az, hogy kábelt hol kapok.

[ Szerkesztve ]

(#6903) vlevi válasza King Unique (#6875) üzenetére


vlevi
nagyúr

A kikapcs gombot lenyomva tényleg leáll, de az nem olyan fizikai kikapcs gomb, mint ami pl. a Samu story stationon van. Ahogy a manualt olvasgattam, ez inkább csak amolyan leállító, mint kikapcsoló. Ezért én is kihúzom az USB-ből, ha nem kell, pont emiatt vettem 1méteres USB3 hosszabbító kábelt, itt van a kábel vége a monitor mellett, beledugom a vinyót, ha szükség van rá (heti 2-3 alkalom + néha filmet nézek róla).

Egyébként, ha a WD Smartware fenn van, és azzal távolítod el, akkor is leáll. Nagyjából ugyanez a funkciója a kikapcs gombnak is. De egy számítógép restart után ugyanúgy elindul megint.

(#6904) rayoliviero válasza vlevi (#6903) üzenetére


rayoliviero
veterán

Olyan nehéz lett volna rá tenni rendes kapcsolót, amivel ki is lehet teljesen kapcsolni... :(((

És melyik USB3 hosszabbítót ajánlod? Mert gondolom sok a rossz minőségű a piacon. Te hol vetted és milyen márkát?

[ Szerkesztve ]

(#6905) erdoke válasza DeFranco (#6902) üzenetére


erdoke
titán

Nálam USB 2.0 csatin (WD TV Live Hub média lejátszóra kötve), illetve USB 3.0-án is elég a kakaó. Utóbbin persze nem csoda, hiszen nagyobb áramerősséget tud leadni speckó szerint, előbbinél viszont valószínűleg eleve megemeli a lejátszó, nem kockáztatnak, hogy második csati kelljen.

"Sejtettem, hogy nagyon-nagyon a határon van az USB port 5 voltja egy ilyen hw-hez."

Nem az 5 V-tal van gond, hanem a mellé adott áramerősséggel. A szabványos USB 2.0 port max. 500 mA-t tud névlegesen, a gyakorlatban gyakran még ennél is valamivel kevesebbet. Spéci USB 2.0 portok, és az összes USB 3.0 már 900 mA-t tud, ami akár 4+ W teljesítményt is le tud adni (az 5 V marad ugyebár, pontosabban minimum 4,75 ill. 4,45 V USB 2.0 ill. 3.0 esetében).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6906) vlevi válasza rayoliviero (#6904) üzenetére


vlevi
nagyúr

ebayen vettem a legolcsóbb kínai free shippingest.
Valami ilyesmi

(#6907) rayoliviero válasza vlevi (#6906) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz. :R Én is beszerzek egyet.

Mediaban a 2,5"-os 320 GB-os Samsung G2 most 9990 Ft, ha valakit érdekel. Toshiba helyett ezt vettem, még ha nem is szeretem a Samut annyira, de ez elég jó áron volt.

[ Szerkesztve ]

(#6908) Larodar


Larodar
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni olyan problémám lenne, hogy nem rég vásároltam egy 2tb WD My Book Essential külső merevlemezt és nem tudom biztonságosan leválasztani az operációs rendszeremről (Win 7 64 bit). Megnéztem az Unclocker nevezetű programmal mi használja és két folyamat használja folyamatosan: svchost.exe belül $Extend\$ObjId és a System Volume Information\tracking.log
Lenne valami ötletetek mit kezdjek ezzel. A tiszta szolgáltatás mentes indítást már kipróbáltam egyik szolgáltatás vagy automatikusan induló program sem gátolja a leválasztást, mert ebben a formában való indítás után mindig sikerült biztonságosan leválasztanom (egyesével engedélyeztem a progikat újra)!
Ha nem ide kellet volna ezt írnom sorry.
Előre is köszönöm!

Impossible is nothing!

(#6909) King Unique válasza vlevi (#6903) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a pontosítást! :R
Most,h mondod,rémlik,h Smartware-ben leállítva,tényleg kikapcsol az is.Story-nál jobb ilyen szempontból a tekerő,ami tényleg ki is kapcsolja és restart útán se megy.
Most már kolléga számára is világos ez a dolog. :K

(#6910) King Unique válasza Larodar (#6908) üzenetére


King Unique
titán

Unlockerben leállítottad,feloldottad a folyamatokat és utána se engedi? :F
A hozzá adott Smartware progival is le lehet választani,alul a tálcán,azzal se megy?
Én amúgy XP és 32 bites win7 alatt próbáltam ki,használom ezeket ilyen problémára,működik :K ,elvileg 64 bites alatt is kéne...

[ Szerkesztve ]

(#6911) erdoke válasza Larodar (#6908) üzenetére


erdoke
titán

A lemez tulajdonságainál a második fülön (Házirendek?) a Nagyobb teljesítmény helyett a Gyors eltávolítás van kiválasztva?
A rendszervédelemnél is el lehet távolítani a kérdéses merevlemezt.

A legjobb aláírás a héten

(#6912) Larodar válasza King Unique (#6910) üzenetére


Larodar
csendes tag

Igen feloldottam vele, de utána sincs semmi változás a smartware szoftverrel sem jó, sőt a kikapcsoló gombra is ugyanúgy reagál. Kiírja a hardware-re hogy használatban van!

Impossible is nothing!

(#6913) Larodar válasza erdoke (#6911) üzenetére


Larodar
csendes tag

Egyiket sem próbáltam, de a gyors leválasztásról azt hallottam, hogy lassítja az adatátvitelt.
A rendszervédelemnél még nem próbáltam. Néhány helyen azt írták, hogy egy újra formázás lehet használna, vélemény erről?

Impossible is nothing!

(#6914) erdoke válasza Larodar (#6913) üzenetére


erdoke
titán

Nem látok kapcsolatot a formázás és a leválasztás között. :F

A legjobb aláírás a héten

(#6915) Larodar válasza erdoke (#6914) üzenetére


Larodar
csendes tag

Tudom én sem, ezért nem próbáltam eddig!

Impossible is nothing!

(#6916) King Unique válasza Larodar (#6912) üzenetére


King Unique
titán

Akkor erdőke javaslatát próbáld meg :F ,bár külső hdd-nél gyárilag "teljesítményre optimalizálás" van,"gyors eltávolítás" pendrive-oknál szokás,de lehet azzal bejön...
Esetleg unlockerben,durvább művelettel,mint folymat leállítás se megy?
Hát nem stabil minden téren ez a 64bit win7,lehet nem ártana neki egy újabb javítócsomag... :D

(#6917) erdoke válasza King Unique (#6916) üzenetére


erdoke
titán

Nekem gyárilag Gyors eltávolítás van beállítva az USB 3.0 vinyókra, de az is lehet, hogy a Verbatim progija csinálja. Nem rémlik, hogy az MSI kártyához a driveren kívül bármi programot telepítettem volna. A sebesség pedig OK, gyakran kétszeresnél is nagyobb az USB 2.0-hoz képest, kívül mértem már folyamatos 90 MB/s-ot is.

A legjobb aláírás a héten

(#6918) King Unique válasza erdoke (#6917) üzenetére


King Unique
titán

Megnéztem,3,5" Story van teljesítményre,2,5" WD MP gyors eltávolításra,fura kicsit... :F
Lehet átállítom WD-t is,azt lehet hagyom,nekem szerencsére nincenek ilyen eltávolítási gondjaim,ha akad,arra meg bőven jó az unlocker...

(#6919) td


td
senior tag

Ezeknek a külső vinyóknak van valami különösebb igényük az oprendszerrel szemben? Ezt csak azért kérdezem, mert egy új okostelefont, amikor rádugom a gépre, nem látja azt a Windows, pedig ugye elvileg mass storage device-ként mutatkozik be az USB-n. Ez alapján gondoltam, hogy talán egy vinyóval is ugyanígy járnék.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#6920) King Unique válasza td (#6919) üzenetére


King Unique
titán

Nincs különösebben,plug & play kezeli oprendszer usb-t,csak rádugod azt kész,használod,mint egy pendrive-ot :K ,esetleg win7 64 bit okozhat apróbb kellmetlenségeket,ha visszaolvasol...,teljesítmény pl.átviteli sebesség meg persze függ géptől is,h milyen gyors.
Amúgy milyet tervezel,2,5",v 3,5" stb.? :F Találsz ajánlásokat bőven itt,de kérdezhetsz nyugodtan.

(#6921) td válasza King Unique (#6920) üzenetére


td
senior tag

Még nem néztem ki konkrét típust, de valószínű, hogy inkább kisebbet veszek, mert akkor könnyebben elfér pl. zsebben. Az a lényeg, hogy megbízható legyen, és persze ne kerüljön sokba. Leginkább arra kellene, hogy archiváljak rá (mondjuk csak emiatt nem is lenne fontos, hogy kicsit legyen), tehát túl sokat azért nem hurcolásznám.

A DVD-k már nem túl megbízhatók, úgyhogy kénytelen leszek egyet venni.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#6922) King Unique válasza td (#6921) üzenetére


King Unique
titán

Igen ez a DVD megbízhatóság dolog....vár ez az 1000 éves M-Disc.. :F ,de ára az... :D
Mondom találsz ajánlásokat,általánosan érdemes manapság inkább esta,usb3-asat venni,ára alig-alig több sima usb2-nél,meg asztali 3,5"-be 2x (v több 1,8" esetén)) annyi tárhelyet kapsz,mint hordozható 2,5",1,8"-ba,de,ha hordozható kell,akkor azt veszed,bár otthoni adattárnak,biztonsági másolatnak jó a 3,5". Hordozhatóba véletlen leejtésből adódó problémák kivédésére ajánlott ütésállót venni,v vmi tokba tenni.

[ Szerkesztve ]

(#6923) HXY


HXY
addikt


Vasárnaptól az Aldiban.

(#6924) erdoke válasza HXY (#6923) üzenetére


erdoke
titán

A Samsung talán jobb szerviz hálózattal rendelkezik, és még 20 %-kal olcsóbb is...

A legjobb aláírás a héten

(#6925) DeFranco válasza erdoke (#6905) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na vettem Y kábelt. Saturnban meg vannak hülyülve. 3000 Ft-ért mérik. Mellette a qwerty-ben ugyan az 800. Remélem hogy a HDD felőli vége jó lesz. Minden jó, ha a vége jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#6926) King Unique válasza HXY (#6923) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz ez végülis,hordtáska,fémház,3 év gari,ahogy látom a képen ennek is usb csatija "A" típusú :Y ,mint SP A80-nak,20 mm magas,akkor vsz 3 tányéros hdd van benne,mégpedig WD,mert előzőekben is az volt...ára 25k,az nem olyan hű de jó,drágább,mint a WD,pedig ettől a Tevion márkától azért szolidabb árat várna az ember,pl.18-20k max...
De egynek lehet jó ez is.
Kösz az infót :R ,biztos akad majd aki vesz,bár ár miatt lehet egyesek meggondolják és M2-t vesznek inkább MM-ben... :F

[ Szerkesztve ]

(#6927) rayoliviero válasza King Unique (#6926) üzenetére


rayoliviero
veterán

Keményen túl van ez árazva...

(#6928) King Unique válasza rayoliviero (#6927) üzenetére


King Unique
titán

Hát túl...bár ok,h pár ezer csak a diffi,de az emberben az merül fel,h xy nagy márka hasonló,esetleg jobb cucca is ennyi,v olcsóbb,akkor ez a noname mért ennyi... :F meg úgy hirdetik,mintha milyen hihetetlenül jó ajánlatt lenne...,persze ettől függetlenül még meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#6929) HXY válasza erdoke (#6924) üzenetére


HXY
addikt

Ami miatt megérheti ASRock és Gigabyte alaplappal rendelkezőknek:
ASMedia vezérlő chip.

A Samu M2-ben milyen vezérlő chip van?

(#6930) King Unique válasza HXY (#6929) üzenetére


King Unique
titán

Ez igaz,nekem is eszemben volt. :K
Csak az emberekbe,vhogy beleívódik a "márkásat kell venni,mert az a jó" szöveg és még jó is egyik-másik noname cucc,bizalmatlanak vele szemben...

[ Szerkesztve ]

(#6931) erdoke válasza HXY (#6929) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, milyen vezérlő chip van benne, és amíg működik, különösebben nem is izgat. ;) A Samsungban a legújabb generációs, 2 tányéros 1 TB notivinyójuk van, talán fogyazstás és melegedés szempontjából is számít, nem csak sebességben.

A legjobb aláírás a héten

(#6932) King Unique válasza erdoke (#6931) üzenetére


King Unique
titán

Ja,samu M8 hdd az jónak ígérkezik,a Tevionban 20mm vastagsága okán vsz 3 tányéros WD lehet,azért az se rossz.
Apropó tudnál esetleg 1 TB usb3-as M2-ről (az van neked,ha jól tudom) ide betenni írás-olvasás tesztet (Atto vagy Chrystral Disc Benchmark,esetleg HD Tune),h mennyivel gyorsabb az új hdd a régieknél,illetve említetted melegedést,mennyi volt eddig max az M2? :F
:R

(#6933) erdoke válasza King Unique (#6932) üzenetére


erdoke
titán

Nálam – a rámásolás idejétől eltekintve – egy asztali média lejátszóra van dugva, úgyhogy nem nagyon mértem, mit tud. Leginkább a másik USB 3-as vinyóról töltöttem fel, és a vezérlőn belül egyértelműen lassabb a másolás, mint natív SATA-s vinyóról. Ráadásul az USB 3.0 is csak az említett MSI bővítőkártya útján került a régi gépembe. Az emlegetett másik (Verbatim márkájú, de előző generációs Samsung vinyóval szerelt) USB 3-as keretemre az elején stabil 90 MB/s körüli sebességgel írtam anno, most már 2/3-ig van, nem lenne releváns a teszt.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6934) King Unique válasza erdoke (#6933) üzenetére


King Unique
titán

Értem...2/3-ig van mármint az M2,akkor PC-n,ha pl.TC-ben másolsz rá filmeket,mennyivel megy rá,M2-re? Huzamosabb nyúzás,másolás után mennyire melegedik,Sentinel mennyit mutat?

(#6935) erdoke válasza King Unique (#6934) üzenetére


erdoke
titán

Megnézem majd, ha visszadugom a gépre. Ahogy írtam, alap helyzetben az asztali lejátszóra van dugva, kissé elrejtve a házimozi állványon.
Nem foglalkozok a melegedéssel, annyira biztosan nem fűt, hogy a notivinyónak gond legyen. Soha egyik márkás külső vinyómnak se volt ezzel gondja, a többit pedig eleve úgy válogattam össze, hogy le tudja adni a hőt (fém keretekbe nem kazán HDD-k). Az asztali gépben egy 12-es Papst venti nyomja 900 rpm-en a levegőt a vinyókra, szerintem nincs is fent a HD Sentinel. :N

A legjobb aláírás a héten

(#6936) HXY válasza erdoke (#6931) üzenetére


HXY
addikt

Azért kérdeztem a chip-et, mert a JMicron JMS539 nem működik minden alaplappal normálisan. És én ha veszek, akkor nem csak egy gépen akarom használni.
Ezért örültem volna, ha megerősíted, hogy nem JMS539...

(#6937) erdoke válasza HXY (#6936) üzenetére


erdoke
titán

Hirtelen nem találtam róla semmi infót a neten, és a PH-s tesztben sem említik (bár az 1 TB-os modell megjelenésével ez akár változhatott).
A sebességet nagyjából lehet tudni, a 333 GB-os tányéroknál kb. 50 %-kal nagyobb az adatsűrűsége az új 1 TB-osban levő 500 GB-os tányérnokak, tehát úgy saccra 40 %-kal is gyorsabb lehet.

Szerk: King Unique (#6934)
Megnéztem a másolást, és 90-100 MB/s sebességgel írt stabilan egy 640-es belső SATA-s vinyóról, szerintem az utóbbi kissé töredezett, és nem bír többet.
:Y
Mindjárt nézem, nullra mit olvas.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6938) vlevi válasza erdoke (#6924) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont ezt akartam írni, Media és Saturn boltokban ugyanekkora, szintén USB3-as Samu vinyó 20-ért kapható.

(#6939) HXY válasza vlevi (#6938) üzenetére


HXY
addikt

S2-est nem láttál?

(#6940) King Unique válasza erdoke (#6937) üzenetére


King Unique
titán

Az egész jó :C Szerintem amúgy kb.olyan gyors lehet (v talán gyorsabb) 2 tányérral 5400 rpm-en,mint a 7200 rpm-es 640-es S2.
Amúgy a tesztben az 500-as M2-ben 1db 500 GB/tányér van,v mi (v 2x250GB),mert 80-90 MB/s közt van "csak"... :F

[ Szerkesztve ]

(#6941) King Unique válasza HXY (#6939) üzenetére


King Unique
titán

Mért kéne S2,az a korábbi,abban nagyobb eséllyel van JMicron,mint az újabb,esetleg ilyen téren javított M2-ben,v nem... :F

(#6942) erdoke válasza King Unique (#6940) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, mi van a régi 500-as M2-ben, szerintem 2 db 333-as tányér, az egyik fele letiltva.
Nul-ra másoláskor 102 MB/s-ot adott a lemez közepéről a TC. Tényleg meggyőző, a nem túl régi 640 GB-os, 7200 rpm-es, kissé töredezett háromfeles vinyóm nem bírta tartani a lépést.

A legjobb aláírás a héten

(#6943) King Unique válasza erdoke (#6942) üzenetére


King Unique
titán

:R
Ha ez az M2 ilyen gyors,akkor mit tuhat vajon egy SP A80,ami már a "régi" hdd-el 5400-on tudta a 100 MB/s tempót,v lehet az se gyorsabb... :F

(#6944) td válasza King Unique (#6922) üzenetére


td
senior tag

Végső soron annyira nem sürgős a dolog, úgyhogy kicsit várhatok is, amíg az USB3-asak olcsóbbak lesznek, viszont azért jó az, ha könnyen hordozható, sosem lehet tudni. Meg úgy kisebb helyen is elfér, pl. fiókban. És igazából jobban is tetszik egy kompakt vinyó. :) Mert ha asztali, akkor már rack-et is használhatnék. :D

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#6945) TeeJay


TeeJay
félisten

inkább dobjatok már be HDSentinel infókat az 1TB-os Samsung vagy WD vinyókról
hogy miféle belső cuccal mennek esetleg vezérlő infó meg ilyenek
a sebesség teszt nem sokat számít mivel akinek csak USB2 van (mint nekem is) annak egyelőre az USB3 vinyó se fog semmi újat adni, márpedig 2-3évig még megtartom a laptopot és sajnos bővíteni nem tudom USB3-ra

inkább érdekelne a belseje a cuccoknak :B
pl az ADATA vinyóm kijelezte pontosan hogy milyen Samsung vinyó van a házban
míg ha jól láttam a NYÁK-ra integrált USB vezérlős WD Samsung külső vinyók már mást írnak magukról. nemde?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6946) erdoke válasza TeeJay (#6945) üzenetére


erdoke
titán

A Samsung M2 1 TB HDD típusa: SAMSUNG HN-M101ABB
A Verbatim 1 TB-os USB 3-as keretben lévőé: SAMSUNG HM100UI
Vezérlőkről továbbra sincs semmi gőzöm.

A legjobb aláírás a héten

(#6947) HXY válasza King Unique (#6941) üzenetére


HXY
addikt

Azért, mert a telefonom is Samsung S2, és jól menne hozzá... :D
Na meg a designja is ennek tetszik a legjobban, meg az A80-nak... :O

A RaidSonic ház + az M8 kombó viszont sokkal jobban megéri, mert az 100%-osan kompatibilis mindennel, és lehet variálni, hogy a notebookba menjen az M8, vagy a házba.
Ja és fém, tehát nem is melegszik annyira, mint egy műanyag ház.

(#6948) Olomlovag


Olomlovag
tag

Sziasztok!

Az alábbi külső hdd-t néztem ki magamnak.

3.5'' 2000GB (2TB) Western Digital Elements Desktop USB (WDBAAU0020HBK-EESN)

Van valakinek ezzel tapasztalata?
Adnak-e hozzá usb kábelt, vagy venni kell hozzá?
Kikapcsolható?
Kell telepíteni valamit hozzá, hogy az XP felismerje?
Tv-re ha rácsatlakoztatom usb-n keresztül nézhetek filmeket?

Köszönettel előre is

Olomlovag

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#6949) King Unique válasza td (#6944) üzenetére


King Unique
titán

USB3-asak olcsók,már egy jó ideje alig drágább usb2-eseknél,mind 2,5",mind 3,5" kivitelben. :K Pl. MMarktban 1 TB Samsung M2 usb3 20k (usb2-es is kb. ennyi)...szerintem ez jó ár,nem? Asztali 3,5",igen lehet jobb külön hdd+külön mobilrack megvétele,de kompaktba is vannak jók és áruk is ok.

[ Szerkesztve ]

(#6950) rayoliviero válasza Olomlovag (#6948) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Nekem MyBook Essential van.

Az Elements a fapados verzió, nem jár hozzá szoftver.
De az Elements-hez is adnak szerintem USB kábelt.
Nem kapcsolható ki (kihúzod az áramból).
SES drivert telepíteni kell.
TV-re pedig rá lehet csatlakoztatni.

Én is először Elements-et akartam venni, de inkább a MyBookot Essential-t ajánlották itt a fórumban, ami nem sokkal drágább az Elements-nél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.