Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Laybee válasza Attici (#5200) üzenetére


Laybee
őstag

Igen, azóta már rájöttem, köszi.

(#5202) King Unique válasza Laybee (#5197) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom nincsenek extra sebesség,csatlakozó,technológiai igényei,de kicsit pontosíts,mert túl széles a valaszték! :U
Az új Toshiba StoreE-Art4 mostamában fog megjelenni,nem rossz,de alapabb Art3 -Art stb már van jó áron,belseje samsung v toshiba hdd,szériánként változó.
Verbatimból sokfajta van sima 2.0,de eSATA,usb 3.0 Store'n'Go mindenféle napsárgától-türkiz..stb színben - mégis milyen kell,mert így nehéz konkrétat ajánlani? :F
De talán nem ez a kettő a top,akadnak jobbak is,v hát kinek mi kell,mi az igény... :D

2,5"-be 250 GB már nem nagyon (1,8" van,pl.Toshiba Store Steel pl,Samsung S1,de azok alapból drágábbak,bár most esett az áruk) kapsz,legkisebb 320 GB,de nem lehet érdemesebb későbbiekre is gondolva nagyobbat pl 500-asat venni és nem kicentezni,320-asnál nem sokkal drágább az se. Előbb is kifejtettem - WD My Passport pl. nem rossz és usb 3.0-ás,ha nincs 2.0-ba is megy

Korábbi ajánlasok itt vannak,kicsit visszaolvashattál volna! :N

Illetve ADATA gyárt még "csajos" cuccokat pl. SH02,ha elég usb2.0,ha nem akkor az új CH11 - nem drága különösebben egyik se,főleg kisebb méretben. :K

Akkor milyen is kell pontosan,1,8" v 2,5",milyen csatival,színben,felszereltséggel (program,tok esetleg stb.) - mert így azt mondom ott a belinkelt cuccok,aztán válassz/válasszatok? :DD

[ Szerkesztve ]

(#5203) King Unique válasza Attici (#5196) üzenetére


King Unique
titán

"Bár az meg szinte teljesen matt és nem is látszik meg rajta semmi!"

Az új usb3-asról my passportról beszélsz,mert feketébe nem éppen matt és meglátszik rajta minden,de ha más színübe van neked,akkor az talán :F nem annyira?

Szóval,akkor MyBook-al is azért óvatosan kell bánni,a Studio/Studio LX fasza aluházás (v acél? :F ),csak direkt Mac-re optimalizált és jóval drágább. :O

Ez a fóla dolog meg....most vagy adjanak mindhez,v egyikhez se! :((

[ Szerkesztve ]

(#5204) Symbio válasza Attici (#5199) üzenetére


Symbio
senior tag

Nekem ASUS N53SN laposon van, talán középkategóriának nevezném. Az új Sandy Bridge procikhoz szinte mindig van USB 3.0

(#5205) Alex91 válasza King Unique (#5203) üzenetére


Alex91
félisten

Studio/Studio LX fasza aluházás (v acél? ),csak direkt Mac-re optimalizált és jóval drágább.

Siman megy Win alatt is, csak ujra kell formazni :). Az teny, hogy dragabb, de biztos meg van az oka...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5206) daniel2121 válasza King Unique (#5195) üzenetére


daniel2121
senior tag

Helo
Na valamilyen ilyesmit keresek. Ezt kártyafogadó nyílásba kell tenni?

(#5207) Laybee válasza King Unique (#5202) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi a kimerítő választ, biztos fogunk találni ezek között. Csajos legyen, 2.5" és legyen tokja, és tartós toshiba vagy wd vinyó legyen benne. Asszem ennyi a lényeg.

(#5208) King Unique válasza daniel2121 (#5206) üzenetére


King Unique
titán

Igen és van usb 3.0 :K ,bár picivel lasabb,mint asztaliba téve PCI-E kártya.

(#5209) King Unique válasza Laybee (#5207) üzenetére


King Unique
titán

Nem akartam itt litániázni,csak nagy a választék és nehéz "csak úgy" ajánlani!

Toshibákhoz adnak tokot,Samu S2-höz is (2,5" samu hdd is jó),WD my Passporthoz meg lehet venni 1-2k-ért gyárit (kék v ezüst).
Usb3.0,esata,akkor felejtős,sima 2.0 lesz?

Majd megírhatnád esetleg,melyikre esett a választás,azt vmi infót róla (felszereltség,progik,sebesség),ha még nem tárgyaltuk volna ki itt,megköszönnénk! :)

[ Szerkesztve ]

(#5210) w.laci válasza tope (#5165) üzenetére


w.laci
csendes tag

Helló mindenkinek.Én már érdeklődtem a 2,5-es 640-es ALDIS Tevion iránt,hogy üzemel-e csak usb-ről,vagy kell-e neki +táp is?Nekem van egy Toshiba netbookom ahoz szeretném használni adatokat hurcibálni,mivel csak 80-as hdd van benne.A kérdésem elbírja-e ha telepről üzemel a netbook és nem kell-e neki +táp,mert mint írtad addtak hozzá + tápkábelt is.
Úgy látom még lejebb engeték az árát ,nekem nem baj ha egy kicsit lasabb csak legyen stabil és ne melegegyen.Előre is köszike a válaszokért :))

(#5211) King Unique válasza w.laci (#5210) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak usb 2.0-ba dugod és akksiról megy,akkor "előfordulhat",h kevés lehet. Amúgy elég 1 db usb kábel noti-netbook,pc-be,de akadhatnak esetek pl. imént említett,ezért is van hozzá tápkábel "biztos,ami biztos" alapon. Ha nem elég,akkor úgyis kattog,nem ismeri fel stb.,igaz ez azért nem túl jó hdd-nek,lehet jobb biztosra menni...
Van amelyikhez nem is adnak tápkábelt,pl.wd my passport,samsung S2,meg még akad egy-néhány.

Tevion nem rossz,olcsó,usb3 meg minden,de,h mennyire stabil és megbízható,háááát....korábban már kifejtettünk ezt-azt ilyen noname gyártókkal kapcsolatbam,bár belseke wd,de... :D

[ Szerkesztve ]

(#5212) tope válasza w.laci (#5210) üzenetére


tope
addikt

Akksiról (notebook és usb-s kapcsolat) is ment rendesen, nekem legalábbis, nem volt baj a tápellátással, azaz nem kell + táp neki

(#5213) w.laci válasza King Unique (#5211) üzenetére


w.laci
csendes tag

Köszi a felhomályosítást,megnézem élőbe és ha lehetséges kipróbálom ha még kapható.Vártam vele nézegetem a hozzászolásokat okulás képpen,de ha rendelek valami jobb
márkát a neten az drágább ezekkel az adatokkal,meg rárakodik +a futárdíja is az is pár ezres,ez meg itt van?volt a közelbe,nem tudom tope-nak hogy vált be,ha lehet írj komente.
Köszi Laci :C

(#5214) w.laci válasza tope (#5212) üzenetére


w.laci
csendes tag

Ohh...Látom közbe mire megírtam a levelet te már reagáltál is a témára,Köszi szóval ajánlani
tudod.Milyen stabil és milyen meleg+hangja milyen??? :Y

(#5215) Attici válasza King Unique (#5203) üzenetére


Attici
őstag

Passportból az Elite van ami még 2.0-ás.Ez olyan matt metálosan szürkés fekete, ezüst oldalakkal Érthető? :F
A Studióval élőben még nem volt dolgom
Nekem egyébként semmi problémám a kinézetükkel és a minőségükkel! :N
Nekem meg nem igazán hiányzik a fólia, a MyBook-ról is leszedtem..

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5216) w.laci válasza w.laci (#5214) üzenetére


w.laci
csendes tag

Kérdeznék még 1-et ha lehet.Van egy HYUNDAI DV2X316DU DVD dvix-es lejátszóm,ha az usb
bemenetre kötünk egy külső hdd fat32-re volt gyárilag formázva nem ismerte fel csak pendriveről volt hajlandó müködni+lemezről,pedig a havernak is HYUNDAI dvdje van ugyan akkor vettük csak az övé a kisebbik kasznis az enyém nagyobb a számozásuk eltérő lehet még
nem néztem meg,de a menüje a távirányítójuk hátul a csatik is mind egyformák.Van neki egy
3,5-es 640-es külső hdd-je nála meggy nálam nem mind a 2 a TESCÓ-ba lett véve úgy 2 éve.
Fel lehet-e úgy frissíteni,hogy tudja kezelni a hdd usb-ről,nézegetem már a neten de nem
találtam rá megoldást,ha valaki tud segítsen,Köszi Laci :R

(#5217) vlevi válasza tope (#5212) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem egy elég régi laptoppal (Fujitsu Amilo K7610 ) ment usb2-ről a a samsung s2 portable 2.5"-os vinyó. Igaz, nem akksiról (mert az 0mp-et se bír :) ), hanem 220-ról.

(#5218) tope válasza w.laci (#5214) üzenetére


tope
addikt

Kb 41 fokos lett hosszú másolás során, hangja, hát passz, nem sok. A stabilitásról meg nemtok még nyilatkozni
Viszont az az ár csakis tegnapra volt érvényes, és csakis a Szolnoki Aldiban.

A DVD lejátszós dologra: azt hiszem ha NTFS-re van formázva akkor felejtős a dolog, de emlékeim szerint próbáltam anno FAT32-vel az Apacert, de nem ismerte fel, lehet kevés neki a nafta

[ Szerkesztve ]

(#5219) w.laci válasza tope (#5218) üzenetére


w.laci
csendes tag

Köszi a komentet,akkor nálunk ha van még drágább lehet.A dvd-re vissza térve erededi gyári
fat32-re fomázott 3,5-es külsőtápos hdd-vel lett kipróbálva,a haveré kezelte az övé a hdd is
csak úgy próba képpen nálam is kipróbáltuk és nem ismerte fel "no device" volt az üzenet
pendriveről 8Gb-os semi probléma.A netbook miatt is szeretnék egy külső hdd főleg ha nem kéne még +ba tápkábelt is cipelni,nem tudom ezek a divx-s DVD-ék megtudják-e hajtani
(van-e elég áramuk) egy 2,5-es hdd-hez.Van-e köztetek aki így néz othon filmeket.
Köszi Lac :R

(#5220) King Unique válasza Attici (#5215) üzenetére


King Unique
titán

Igen,Elite az más,az valóban matt és kevésbé kényes,nekem Essential van,erről kérdeztem,de hát ha 2,5" usb3-as wd 1 TB-ról van szó,akkor eleve csak az jöhet szóba és az kényes bizony.Elite meg ugye csak usb2-es.

Na mindegy,fólia nem ártott volna enyémre se,de már hiába van... :(

[ Szerkesztve ]

(#5221) King Unique válasza w.laci (#5219) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem vmi jó a supportja ennek a hyundainak,firmware frissítést nem is találtam hozzá (az talán javított volna a helyzeten),csak ezt,ha vmit segít. :F Tescos noname cuccoktól meg mit várjon az ember ugye... :D

Elvileg mennie kell 2.5" vinyónak 1 db usb2 kábelről dvd lejátszón keresztül is,de olcsóbb dvd playerek okozhatnak kellemetlen perceket...filerendszerrel variáltak a linkben,de hát...

Én még tavaly vettem vettem MM-ban LG DVX382H felskálázós 1080p-re dvd lejátszót,rakötöttem régi usb2-es (FAT32) és új mostani usb3-as wd my passportot,újat NTFS miatt nem kezelte csak, régit vitte rendesen,nem volt áramellátási gond. :K
De ez más ugye,LG.

[ Szerkesztve ]

(#5222) w.laci válasza King Unique (#5221) üzenetére


w.laci
csendes tag

Köszi király vagy!Külömben én is jártam ezen az oldalon,de semi frissitést nem találtam megnézem a haver DVD-jének a számozását ,hát ha az övéhez van frissités talán az enyémhez is jó lenne. :DD

(#5223) King Unique válasza w.laci (#5222) üzenetére


King Unique
titán

Próbáld meg,hátha összejön,sok szerencsét hozzá! :K :F

Hyundainak van amúgy vmi gyártói oldala,mert azt se nagyon találtam,esetleg ott kéne keresni fw-t?

Illetve mondom nekem simán megy 2,5" hdd-ről usb filmlejátszás FAT32-ről ,NTFS-t ugye nem kezeli (újabb usb-s mediaplayerek,TV-k már tudják azt is),de az LG,tied meg más ugye,bár elvileg mennie kéne arról is...

(#5224) vlevi


vlevi
nagyúr

Egy kis tapasztalat a WD MyBook Essential 2T USB3-al. Végre van USB3-am, és azzal tolom át a cuccot, kb 60Giga. Már vagy 45G átment, de még nem hallottam a hangját, se egy kattanás, berregés, fej rohangálás, szóval semmi. Melegedni nem melegszik. Érzésre legalábbis nem, ha ráteszem a kezem, akkor nem érzek semmi hőt, és a hűtőbordák környékén sem lehet érezni, hogy izzó lávát fröcskölne kifelé. Semmi. Ja, igen, ha nagyon odafigyel az ember, akkor kézzel (ha rátenyerelek) lehet érezni, hogy mintha mozogna a fej. De hallani nem lehet. Csak abból lehet tudni, hogy dolgozik, és nem a lomtárba mozgatom a filmjeimet, hogy szorgalmasan villog a fehér led az elején.

Még egy valamit nem értek, az USB3 sebesség még egy kicsit elmarad a várttól. Mindenhol bőven 100Mega fölötti sebességekről van szó, de nálam olvasáskor (WD-ről másolva a gépben lévő vinyóra) 85-86MByte/sec volt a sebesség, amikor rá írok, akkor "csak" 64-65. Pedig állítólag ennek a duplájára is képes lenne.
A konfig számít? E7500-as proci, 2Giga 1066-os RAM, ASUS P5QL-Pro alaplap, Silicon Power USB3 vezérlő NEC chipsettel, és Win7 Home.

(#5225) King Unique válasza vlevi (#5224) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg számít a konfig is vmennyit,ill. az a 60 GB,az vegyes (kis-nagy pl. photo,doksi,video stb.) méretű fileok? Mert az a 120-130 MB/s,amit tud elvileg,nagyobb mérető cuccok másolásánál jön ki inkább pl.HD filmek, CD,DVD,BD ISO fileok,nagyobb méretű videók,zenei fileok és miegymás.

Milyen progival mérted? A PH teszteken tényleg többet tud, a teszteken szevenciális írás -olvasás van azt hiszem,de pl. TC másolásnál pillanatnyi tempóra kevesebbet mér (v vmi ilyesmi),meg ugye nagy fileoknál gyorsabb,sok apróbb pl képeknél,visszaesik a sebesség...

Lehet SP usb3 PCI-E (PCI-E van benn gondolom v más megoldás :F) a szűk keresztmetszet. MyBook-nál a sima 3.0-hoz (nem 3.0 Essential) ad PCI_E bővítőkártyát,lehet azzal hozza csak a maxot,bár másfajtával is tudnia kéne.

Esetleg más konfigon,más bővítőkártyával , alaplapra integrált megoldással nincs lehetőséget kipróbálni vmi ismerősnél?

Engem is zavarna a dolog,de végülis garis,esetleg visszavinni,h most ,akkor miért is ilyen "lassú". :F Vagy tényleg ennyire számít a konfig,usb3 bővítő-vezérlő milyensége,erőssége...

[ Szerkesztve ]

(#5226) vlevi


vlevi
nagyúr

Kizárólag többgigás mkv-kat másoltam. Illetve volt egy iso, de az is 7G.
Aztán azért rájöttem valamire. Windows alatt ez az USB nem "teljesítmény"-re volt optimalizálva. Ezt átállítottam, és mostmár a majdnem 12Giga átmegy 2:13 alatt, ami egyes számítások szerint 89MB/sec, máshogy számolva 85MiB/sec Ez már jó.
Egyébként nagyon tudományos volt a tesztelés, Far manager, copy funkció. Végülis engem ez a része érdekel, és nem a teszt számok. Egyébként az elején 1-2másodpercre felvillant 150M/sec is, de aztán asszem, ahogy a cache betelt, és tényleg ki kellett írni, ez alábbhagyott.

Mostmár csak valami hosszabbító kábelre van szükségem, mert nincs kedvem állandóan az asztal alá mászni. Mifelénk ilyenről még nem is hallottak :( De ahogy láttam, az ebayen 3 dolcsi körül vesztegetik.

(#5227) vlevi


vlevi
nagyúr

megnéztem az atto-val is, ott is 89mega körül van.

De ha már van ez a benchmark progi, megteszteltem a gépben lévő SATA-s samut is. Asszem, egyértelmű, miért nem megy 90 fölé a másolási sebesség. Valahogy pár kb eltéréssel itt is ennyi a limit. Van egy olyan sejtésem, hogy ez az alaplap ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#5228) King Unique válasza vlevi (#5226) üzenetére


King Unique
titán

Akkor így már ok-s,megoldódott a "rejtély". :)

Egy erősebb konfigon vszeg még gyorsabb lenne,de az már másik szitu...Emlékszem még vmelyik Chip v PCWorld-be volt teszt Story Station, Iomega,MyBook stb.-ről és ott is a folyamatos konstans másolás 80-90 egy-néhány MB/s volt,úgy hogy nem rossz egyáltalán a ez 89 MB/s se. :K
Illetve az 1 TB MyBook,hasonlóan az ADATA NH03-hoz vszeg gyorsabb vmennyivel,mint a 2 TB.

Ha majd ráérsz vmikor,dobhatnál 3.0-án egy HDTune v Atto Disc Benchmark olvasás tesztet,meg írásttesztet,ha belefér (bár már másoltál rá),ott kell kb.130 MB/s-ig felkúsznia.

Oppá,most látom :Y már megvolt! Hát egy 3,5" 7200 rpm-esnek usb 3.0-ám (ami elvileg SATA II sebességét hozza) többet kéne tudnia,100 MB/s felett!
Lehet usb3 vezérlőkártya a ludas,v alaplap "limitálja" le a speedet esetleg,meg ok,h erősebb konfigon jobban menne,de itt vmi nem stimmel,majd vki megmondja,mert nálam most egyelőre passz... :F

Köszönettel! :R

[ Szerkesztve ]

(#5229) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném :
Végre sikerült leszűkíteni a kört hogy mit szeretnék: egy olyan külső winyót ami csak filmek tárolására és lejátszsára használnám. Tehát lehet hogy az asztali lejátszóra is ráfogom csatlakozatni. Ez a kettő maradt a befutó: [link] és [link]

Szerintetek melyik az stabilabb és lejátszáshoz (tehát nem csak tároláshoz, archiváláshoz) megfelelőbb?! köszönöm előre is!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5230) vlevi válasza Bzzz (#5229) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha sokat hurcolod, akkor a 2.5"-os a jobb, de ha csak a lakáson belül, akkor szerintem érdemes bevállalni azt a kis kényelmetlenséget, amit a plusz tápkábel bedugása jelent, cserébe nagyobb kapacitást kapsz. De ha rábobsz még 3 ezer forintot, akkor kétterásat vehetsz. Tudod, tárhelyből sosem elég :)
A lejátszásban szerintem semmi különbség, mindkettő bőven jó hozzá. Egyébként mivel szeretnéd lejátszani? DVD játékos, TV, vagy médialejátszó?

(#5231) vlevi válasza King Unique (#5228) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért ez a 88-90mega szerintem már annyi, amennyinek lennie kell. Néztem a PH tesztet és ott azért egy i7-es volt alatta, amikor 130megával hasított. Az meg nekem sokáig nem lesz. A másik, amit írtam is, hogy gyanúsan egyforma a külső WD (első kép, f: meghajtó) és a belső samu (második kép d: meghajtó) sebessége. Pedig az egyik USB3-PCIE csatlakozókon keresztül megy, míg a másik ugyebár közvetlenül SATA. Ebből gyanítom, hogy itt valami más korlát van, nem az új USB3-as kártya a bűnös.
De mostmár így nem zavar, mert azért így is van sebességkülönbség bőven. Akkor kergültem volna meg, ha az új kártyával sem gyorsult volna észrevehetően.

[ Szerkesztve ]

(#5232) King Unique válasza Bzzz (#5229) üzenetére


King Unique
titán

A 3,5" Story Station egyértelműen stabilabb lejátszáshoz,mivel saját tápja van! :K
Az új usb3-as S2 ugye 1 db usb kábelről megy 8tápcsati nincs is rajta) ,de nemrég kérdezte pont vki,h elég-e neki az asztali dvd lejátszó adta nafta,elég általában,de ez 7200 rpm-es ráadásul ,bár így is mennie kell neki azért. (Story 5400-as,energiatakarékos)

Mindkettő FAT32-re van formázva,ami egyrészt jó,mert asztalik NTFS-t nem ismerik,bár később 4 GB-nál nagyobb fileokhoz,nem árt NTFS-re áttolni,főleg 1-1,5 TB esetén,de ugye akkor meg asztali nem ismeri fel... :F

Szal S3 :K ,ha fix otthoni lejátszásra,adattárolásra kell,ha meg fontos(abb) a mobilitás,kicsi legyen,könnyen 1 kábelről menjen,akkor S2.

(#5233) King Unique válasza vlevi (#5231) üzenetére


King Unique
titán

Így van,combosabb vasat tolna alá az ember,biztos jobban villogna! :)

Azért a PH teszteknél is olyan konfigokat pakolnak össze és azon át tesztelnek,ami nem minden átlag usernek adatik meg főleg itt MO.-n :N ,a tesztek alapján meg mki azt várja,na nála is tudja majd a tesztben látottakat,aztán meglepődnek,h ja azért picit gyengébb az otthoni masina és hát... :U

Azért közel 3x-át így is hozza usb2-nek,ami nem rossz,sőt! :C Amúgy max 4x-ét tudná,de oda ugye i7 kell,v vmi hasonló... :D

Akkor élményekben gazdag,problémamentes használatot kívánok! :)

WD-vel azért nem jártál rosszul,lehet én is beújítok egyet 25k-ért.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5234) vlevi válasza King Unique (#5233) üzenetére


vlevi
nagyúr

"WD-vel azért nem jártál rosszul,lehet én is beújítok egyet 25k-ért."
Ne is mondd, én még jóval 30 fölött vettem...
Mostmár a drágább helyeken is 27 :O
Vagy azt mondod, ne sírjak, ilyen az informatika, mindennek megy le az ára? Csak mire megfizethető lesz, már elavult :F

Nézegettem a teszthet csatolt fórumot, és ott is 90M körül sebesség volt a jellemző, 130-as számot nem láttam, csak a tesztben.

[ Szerkesztve ]

(#5235) vlevi válasza King Unique (#5232) üzenetére


vlevi
nagyúr

A külön táppal igazad van. Bár nekem van egy 160G-s S2 portablem, és azzal nem voltak gondok, csak akkor, ha nem a gyári kábelt használtam, de ha valaki biztosra akar menni, és nem hurcolja a vinyót naponta, annak én is a 3.5"-t ajánlom. Ráadásul dupla kapacitást kapsz ugyanannyi pénzért.

(#5236) Bzzz válasza vlevi (#5230) üzenetére


Bzzz
senior tag

Szia!

DVD lejátszóval (lassan veszek olyan TV-t amin lesz USB kimenet, szóval sztem majd váltogatva:) )

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#5237) vlevi válasza Bzzz (#5236) üzenetére


vlevi
nagyúr

"sztem majd váltogatva"
Szerintem onnantól kezdve egyszer sem fogod bedugni a DVD játékosba. :)
Ahhoz nagyon buta tévének kell lennie, hogy kevesebb formátumot ismerjen fel, mint egy DVD. HD felbontású filmek pl. teljesen esélytelenek, egy DVD lejátszó (tudomáson szerint) nem hajlandó 720x576-nál nagyobb videó lejátszására.

(#5238) King Unique válasza vlevi (#5234) üzenetére


King Unique
titán

Nekem mondod,én is 1 TB usb3 passportot 33k-ért (máshol 35-37k volt) vettem tavaly decemberben,most meg már iwaynél 24-25k. :(( Sajna ez van, zuhannak az árak,ki kell fogni a jó időszakokat a vásárlásra,csak,ha minél előbb kell az embernek,nem ér rá sokáig várogatni... :N

Azért nem rossz egyáltalán az a 90 MB,combosabb configoknak is majd lemegy az ára,azt egy olyannal kipróbálva többet tud majd. A PH-s tesztek meg néha már más dimenziókba tartoznak... :D

(#5239) vlevi válasza King Unique (#5238) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ki kell fogni a jó időszakokat a vásárlásra,"
Próbáltam én kifogni, nézegettem 1-2 hónapig az árgépet, de nem akart csökkenni, végül megvettem. Aztán még 1-2 hónap és tessék... De fél évig nem fogok azon bosszankodni, hogy dejólenneegyvinyódenemveszekmerdrágamajdhaolcsóbblesz...

(#5240) King Unique válasza vlevi (#5239) üzenetére


King Unique
titán

Nehéz kifogni tudom sajnos én is,WD-nél (többi hdd-nél is) is 1-2. negyedévben voltak nagy áresések,de h később,v jövőre,h alakul,ki tudja. :F Enyémnek is 4 hónap alatt kb. 10k esett az ára :W ,de lesz@rom :D ,nem fogok most emiatt a falnak menni,amikor vettem,akkor jó helyen és jó döntést hoztam :K és nem értem rá várni 4 hónapot,mert azonnal kellett!!

Nem lehet valóban várogatni fél éveket,v többet mire olcsóbb lesz,ha most kell,akkor most kell venni,max azzal tud játszani az ember,hol adják vmivel olcsóbban... :))

[ Szerkesztve ]

(#5241) w.laci válasza tope (#5218) üzenetére


w.laci
csendes tag

Hi tope,tegnap voltam az Aldiban és megnéztem a kicsikét nekem tetszik egyszerű letisztült kasznija van.Volt is belőle még csak megvárom hátha itt is lesz leárazás mint nálatok nekem nem sürgős ha lemaradok róla azért nem megyek a falnak,de az amennyiért te vetted az ajándék volt.Tényleg még mindig müŐŐködik :)) ???Kösz lac :Y

(#5242) Yellow73


Yellow73
tag

Sziasztok,
Vettem egy Aldi-gazdaságos Tevion 1,5 TB 3,5" külső HDD-t USB 3.0 képességgel.
Az a gondom, hogy ma két notebookhoz is próbáltam hozzákötni, mindkétszer sikertelenül.
Az automatikus driver-telepítés sikertelen volt.
Mindkét gép viszonylag új, egy Win 7 Home Premium 64 bitessel futó P7450 processzoros Sony Vaio;ill. egy Win 7 Home Premium 32 bitessel futó i5 processzoros HP Elitebook 2540p.
Azt hittem, egy egyszerű vinyó csatlakoztatása rutin plug'n'play feladat, erre nem. De miért nem? Mit tegyek, hogy működjön?
Üdv,
Yellow

(#5243) daniel2121 válasza King Unique (#5240) üzenetére


daniel2121
senior tag

kb. így jártam én is a dvico médiaplayeremmel. Megvettem kb. másfél éve ami akkor nem volt olcsó aztán most meg újonnan fele annyi, használtan meg még ennyi sem. De mivel én akkor szerettem volna nem most hát megvettem. Azért a kútba nem fogok beugrani emiatt. Az informatika és hiradástechnika már csak ilyen. Sajnos a sör ára nem megy lefelé semmikor. :)

(#5244) camalot


camalot
tag

Hi! Külső médialejátszós vinyót ajánlanátok jó ár/értékben? Fullhd filmekhez (kamera, stb), de biztonsági mentéshez is kellene. Ha optimális.

(#5245) King Unique válasza Yellow73 (#5242) üzenetére


King Unique
titán

Hát,h őszinte legyek nem tudom,ennek elvileg saját tápja is (áramellátással nem lehet gond),NTFS-rr van tolva,az se lehet gond,szóval simán mennie kéne,driverek hát igen...noname gyártóknál nem igazán kiforott a dolog és okozhatnak néha kellmetlen meglepetéseket. :D
Ehhez nem is adtak semmilyen drivert,progit,ha jól tudom,szoftverforrásként hasz.útm. WD honlapja van megjelölve,de h onnan mit... :F

Esetleg tőle érdeklődj,h van-e hasonló tapasztalata!

Lehet aztán csak Win7 szarakodik,ill.vmi apró program beállítás/módosítás kell és müxik.

(#5246) King Unique válasza camalot (#5244) üzenetére


King Unique
titán

Azok,azért jóval drágábbak,főleg beépített hdd-vel,de akaknak olcsóbb megoldások,külsőleg csatlakoztatható hdd-vel,mint WD-nél. Most sietek,nem érek rá,de később,majd ajánlok/ajánlanak konkrétat!
Illetve vettek páran korábban az Asus O!Play,azt mondják azok jók,a régebbi olcsóbb gondolom,az újon van usb3.0,esata,hdd nincs benne azt rakni kell bele,bár lejátszáshoz elég usb 2.0 is,korábbi pl. ez szériáit is nézd meg,olcsóbbak.
Vagy akad persze más olcsóbb márka is ,majd később...

Mennyi rá amúgy a keret?

[ Szerkesztve ]

(#5247) tope válasza w.laci (#5241) üzenetére


tope
addikt

Még igen ;]
A leírása szerint kéne lennie benne talpnak, meg 1 másik kábelnek, ami nincs, lehet csak a leírás szerint kellene, utána érdeklődök, hogy ez direkt van így-e.

(#5248) w.laci válasza tope (#5247) üzenetére


w.laci
csendes tag

Hi tope köszi a válaszokért,mint írtam voltam az Aldiba és észrevetem,hogy nem miniusb csati van rajta hanem mint a számítógépeken csak kék színü,talán ez lenne az usb3 csati?Üdv Lac :)

(#5249) Symbio válasza w.laci (#5248) üzenetére


Symbio
senior tag

Igen, a kék USB a 3.0-ás.

(#5250) vlevi válasza Whynot? (#5156) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezen én is agyaltam sokáig, és én is arra jutottam, hogy kell hozzá egy médialejátszó. De sajnos a legóccóbb fajta abból sem jó, mert a legóccóbbak azt hiszem nem tudják ezt. De pl. az Asus O!Play (nem a mini, hanem a sima) tud úgy működni, hogy a belerakott (vagy rádugott) vinyót látja a számítógép. Neki ugyanis a számítógéppel való összekötéshez van egy speckó USB csatija.
És asszem, a DUNE lejátszók is tudnak így működni, pontosabban, mintha ott hálózaon keresztül tudná megosztani az állományokat.
Egy a bökkenő, ezek a lejátszók kb 40-be kerülnek, annyiért pedig inkább húzgálom ki-be. Legfőképp azért, mert a vinyó USB3-as, nehogymár a filmeket 10/100-as LAN-on töltögessem fel rá, amikor USB3-n keresztül közel Gigabit sebességgel megy.

u.i.: Azért, amit itt most leírtam, ne vedd szentírásnak, mert én csak olvasgattam a témakörben, konktrét tapasztalatom nincs a médialejátszókkal. Majd ha egyszer már nagyon sokféle dolgot nem fog lejátszani a tévém, akkor veszek egyet, addíg nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.