Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) King Unique válasza vagabor (#5549) üzenetére


King Unique
titán

Az esata-s az az AC601,na az tényleg perfekt,még ütésálló is,jó progikkal+ajándék tokkal :C .
Árgépen az van,igaz 500 GB-os,de ahol olyan van,talán tudnak rendelni 640-est is...Egy próbát megérne szerintem! :K

(#5552) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen winchestert: [link]

Elkezdem a formázást, majd egy kis idő után a Win7 kiírja, hogy nem tudja befejezni a formázást.
Mi lehet a probléma?

Köszönöm,
GBoy

(#5553) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Hello!

Na úgy sikerült megoldatom, hogy a Lemezkezelésnél töröltem a RAW kötetet, és létrehoztam egy NTFS kötetet, és így már sikerült megformáznom!

Remélem jó megoldást választottam?!

Üdv,
GBoy

(#5554) vagabor


vagabor
aktív tag

:R Amúgy ha egy vinyó esatap, akkor nem is fog működni sima esata csatival?
Bevállalnám az esata usb3 átalakítót, viszont az egy plusz hibaforrás, és akkor még mindíg ott van a táp kérdése :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5555) vagabor válasza vagabor (#5554) üzenetére


vagabor
aktív tag

Az előző kérdésem második felére válaszolj csak :D,
a goflex is tuti de annak az esata átalakítója sem kompatibilis a sima esataval :S
Nem tudom miért ilyen kevés az esata csatis cucc, eddig élt?

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5556) King Unique válasza gameresboy (#5553) üzenetére


King Unique
titán

Miért fomáztad meg újra,WD külső hdd-k alapból NTFS,v esetleg FAT32 volt,v több partició miatt? :F

(#5557) King Unique válasza vagabor (#5555) üzenetére


King Unique
titán

Az esatap-s (táp+adat 1 db kábellel) külső hdd-kez,spec esatap csatival ellátott PC.v noti kell,a sima esata 2,5"-nél esata kábel (csak adat)+usb tábkábel,tehát esatap sima esata-val nem használható,a csatlakozó is más.
Bár lehet van már erre is vmi átalakító,pl.notiba Express Card,asztaliba elég drága,de lehet van máshol olcsóbban is,mondjuk ez,de ez másfajta ahogy látom.

(#5558) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Beszereztem egy Asus 30GB-os USB2.0-es miniHDD-t. Mivel tudom kitesztelni a maximális írási-olvasási sebességet? A vindóz kb 25mb/s-al mozgat át és róla fájlokat, ez így rendben van ilyen terméknél? Íme:

http://www.asus.com/Peripherals_Accessories/External_HDD/Super_Slim_External_HDD/#specifications

(#5559) vlevi válasza Bone123 (#5558) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az teljesen jól van, USB2-n keresztül bármelyik vinyó annyit fog tudni. Itt van pl. a WD MyBook Essential USB3. Ha USB2-re dugom, az sem tud nagyobb sebességgel másolni. De ha USB3-n van, akkor, ha minden feltétel adott, összejön a 120-130Mega/sec is.

(#5560) King Unique válasza Bone123 (#5558) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy mondják teljesen OK,a 25 Mb/s,ahhoz képest,h csak 3600 Rpm-es (árgépnél 4200,5400 rpm-et írnak,de 3600-as gondolom).Írást-olvasást tesztelni egyébként pl.HD Tune, Atto Disc Benchmark, Crystal Disc Mark progikkal tudsz.

Jó kis cucc,bár az a 30 GB nem kevés kicsit :F ,árgépen kb 8-10k között van egy ilyen,12-13k ért 320 GB 2,5" külső hdd-t veszel,igaz az picivel nagyobb,de nem sokkal... :)

[ Szerkesztve ]

(#5561) Bone123 válasza King Unique (#5560) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Edigital 6,5k-ért hozzád vágja plusz SOKKAL kisebb a 2,5"-os 12k körüli (persze nagy tárhelyű) külső HDD-knél. Nekem a méret volt elsődleges (persze a tárhely is számít) 5000-el indultam pendrive-ot venni amekkora abból kifér, és fullossabb, gyorsabb cuccal tértem vissza 6-ért ami nem rossz. Kösz a tippeket.

(#5562) King Unique válasza Bone123 (#5561) üzenetére


King Unique
titán

Végül 6,5k-ért nem rossz tényleg,egy szar 16 GB pendrive is 7-8k körül van,ez meg gyorsabb is ugye. :K

Vmi komolyabb progit (pl titkosítás,backup),tokot adtak hozzá,gari mennyi rá,filerendszer NTFS? (bocs a sok kérdésért,csak érdekel a cucc...)

(#5563) Bone123 válasza King Unique (#5562) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Semmi extra, igaz volt rajta egy Norton Internet Security 2009-es file(???) lehet használta már vki előttem? Leírás nem mondja h járna hozzá. :) Gari 1 év. Fájlerendszer eredetileg FAT32-volt, NTFS-re formáztam, Samsung TV szépen olvas róla mindent (8 gigás 1080p-s videót is hehe).

A kivitelezés erősen műanyag szal nem ilyen LG-s lekerekített dizájn, de laptophoz jól megy. A kihajtható USB csatlakozó remek megoldás, mit cipeljek USB kábelt? A sebességtesztet később megnézem, előbb azonban róla 1 filmet. :)

(#5564) King Unique válasza Bone123 (#5563) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infókat! :R

Szóval,akkor nem olyan nagy szám,de 6k-ért mit várjon az ember,de a célnak megfelel és jobb,mint egy penfrive. :K

(#5565) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

[ Szerkesztve ]

(#5566) Alex91 válasza Bone123 (#5563) üzenetére


Alex91
félisten

A kihajtható USB csatlakozó remek megoldás, mit cipeljek USB kábelt?

Mig el nem törik... Én is gondolkodtam rajta, csak a boltban éppen volt egy ilyen sérült kábellel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5567) Zola007


Zola007
veterán

milyen vinyó + rack kombó vagy gyári külső vinyó a jelenleg ajánlott?

nem kell nagy sebesség, 30-40mb/s körül ideális lenne és viszonylag ritkán lenne használva (heti 1-2x backup). eSATA-ban gondolkodom, usb 2.0 néha kbszttul kiakaszt

WD-k bejöttek eddig, Samsunggal és seagattel minddel volt bajom, így maradnék az előbbinél.

van egy 1,5TB-s WD Elementsem (usb2.0), óccsó volt és megfelelő a minősége, így szavam nem lehet rá, de az esetenkénti terheletlen melegedés (50fok tája)és a notebookról nagyon lassú másolás (~12-16mb/s) miatt néznék valami más megoldást.

Usb3.0 csatim (még) nincs, esata van. Mely gyári külsők tudják az eSATA-t?
vagy vegyek inkább 5-6 körül egy racket és bele egy asztali vinyót?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#5568) Bone123 válasza Alex91 (#5566) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ha a zsebedbe paszírozod a külső kábelt az ugyanúgy eltörhet. Itt 180 fokot fordul a kábel a tengelye körül nem túl élesen, nincs benne törés. Ha nem rángatod nem törik. Én inkább jobba aggódom h a HDD elemek mennyire fogják bírni a busz/kocsi zötykölődését, metró/villamos mágneses terét stb.

(#5569) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Van egy 320-as usb-s samu vinyóm!
Érdemes a lemezfoglalási egységet 8192byte-ra állítanom formázáskor?
Főleg hd filmeket tárolok rajta!

[ Szerkesztve ]

(#5570) King Unique válasza Zola007 (#5567) üzenetére


King Unique
titán

Lehet jobb megoldás a mobilrack+hdd megoldás,egész jó 3,5" eSATA rack-ek vannak (amit később akár 3.0-ra is cserélhetsz),ill. lehet olcsóbb is (bár nem feltétlenül), de akkor másik topicba érdeklődj.

Gyári külsők is jók,WD-nél külön esata széria nincs,max esetleg a multimédiás-felvevő MyBook AV (de 1 TB a max abból,picit drága),ill. a MyBook Studio II (4 interface),de az meg nagyon drága. :(
Samsungnál van,a Story Station Plus,az jó és esata-s,a mostani új hdd-ik,külső hdd-ik nem szarok,egész jók... :K
Seagate külsői se szarok,abból a legújabb Goflex Desktop/Portable egész jó,cserélhető interface-es,csak összára - külön megvéve az interface adapterket - drága,mert alapból usb 2.0 jár hozzá,v picit drágábban usb3.0,esata úgy kell venni hozzá külön...
Freecom is jó még,de abból az esata-s (Quattró-4 interface) is drága,esetleg
Verbatim Combo Desktop esata,az már jobb áron van,itt találtam pont egy hirdetést,25k-ért egész jó. :C Amúgy meg ennyi lenne. :D

Meg van még pár gyári,pl. Lacie,de az már elég húzós ár,ezt a 2 TB Verbát nézd meg,ha még el nem vitték. :K

[ Szerkesztve ]

(#5571) King Unique válasza droti25 (#5569) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak nagyméretű filok,HD Filmek lesznek rajta,akkor meg lehet próbálni,bár annyira nem szokás piszkáni. :) Alapban mennyi volt (4096)?
Másik topicban,láttam oda is írtál,majd válaszolnak részletesebben...

[ Szerkesztve ]

(#5572) Zola007 válasza King Unique (#5570) üzenetére


Zola007
veterán

Köszi a részletes választ, szerintem egy WD green 2TB és egy sharkoon rapid-case eSata külső rack lesz a vége.

azt tudja esetleg valaki, hogy a sharkoonhoz is a szokásos 12V és 2A-s adapter jár?
a tervezett kombót meghajtaná az Elements-hez kapott adapter? (az csak 1,5A)

fontos lenne, hogy ne kelljen mindig hurcolnom az adaptert hozzájuk, mivel 2 hely között utaztatnám, praktikus lenne mindkét helyen hagyni egy adaptert.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#5573) King Unique válasza Zola007 (#5572) üzenetére


King Unique
titán

Külső rackhez is alapból jár természetesen adapter,h pontosan milyen azt nem vágom (gondolom tálán a szokásos),de jár hozzá. :K Azzal használd és ne az Elements-ével! :N

Jó megoldás ez is,árban is jól jössz ki :K ,Verbatim után érdeklődtél :F ,de az már felejtős,akkor gondolom...?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5574) Zola007 válasza King Unique (#5573) üzenetére


Zola007
veterán

Nem néztem a Verbatimot, mert nem szeretem a használt cuccokat, sem az 1 hozzászólásos eladókat.

Nem akarok mindkét helyen 2 adaptert tartani a vinyókhoz, hurcolni pedig nem tudom, mert éppen beférne a két rack a laptop mellé a táskámba (merevfalú)

Az áramfelvételt a vinyó szabályozza. Ha belemegy a Sharkoon házhoz kapott adapter az elementsbe, akkor használom azzal mindkettőt.
A sharkooné ilyen, 12V, 2A, ugyanaz a polaritás mint az elementsé. Ha méretben is megegyezik akkor jó lesz a WD-hez is.
megrendeltem egy wd greent és a sharkoon házat, 2 nap múlva majd beszámolok mit tud együtt.
kösz mégegyszer

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#5575) Daniel60


Daniel60
csendes tag

Lehet elkopott téma már, de az Aldiban az 1,5TB-s Tevion 3,5-ös most 9990 Ft. Hátha érdekel valakit :)

(#5576) Amras válasza Daniel60 (#5575) üzenetére


Amras
tag

Én is ma vettem egyet :) 9990Ft,- 3év gari van rajta. 3.0USB

Minden születés véres. A Nap kései szabdalják a csavargók köpenyét, Széttépik a nehéz álmot.

(#5577) ruti válasza Zola007 (#5574) üzenetére


ruti
Közösségépítő

így már jobban hangzik, hogy a 2A-essel akarod használni a kisebb áramfelvételűt (ha belemegy) :K

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5578) ruti válasza Daniel60 (#5575) üzenetére


ruti
Közösségépítő

elkopott téma, de ennyiért már durván olcsó :))
King! :) lehet ennyiért megnézem, mi lakik benne ;)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5579) ruti válasza Amras (#5576) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nézem az aldi honlapot, de nincs fent...vagyvakvagyok :(
(ne menjek már feleslegesen 400 m-t)

milyen típusszámú hdd van benne, meg tudnád mondani?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5580) King Unique válasza ruti (#5578) üzenetére


King Unique
titán

Nézd/vedd nyugodtan,a Te dolgod. :K Ez a 10k :Y 1,5TB 3,5" külsőbe igen jól hangzik,gyanúsan olcsó... :D ,v csak egyszerűen szabadulni akarnak a készleten maradt cuccoktól... :F

Korábban már vett vki (április)1,5 TB-osat (igaz nem ennyiért,19k-ért :D,2 hónap alatt kb. felére esett az ára,durva... ;] ),Wd Grreen volt a belseje,pontosan ez. Azóta csak nem változott...

[ Szerkesztve ]

(#5581) King Unique válasza Amras (#5576) üzenetére


King Unique
titán

A 2 TB-os mennyi?

3 TB-os nem tudom van-e belőle (lehet nincs),az mennyi lenne 20k :D ,ez már tényleg nevetségesen olcsó,a végén még esetleg lehet én is benevezek egyre... :DD

[ Szerkesztve ]

(#5582) vlevi


vlevi
nagyúr

Valami nagy raktársöprés lehet, mert pl. a 2.5"-s 1Terás Maxell külső vinyó a Spar-ban 18ezer.

(#5583) King Unique válasza vlevi (#5582) üzenetére


King Unique
titán

Na fene, :Y az is occó akkor! :K Pontosan melyik,sima usb2-es,v esata-s tank h,v a legújabb usb3-as annyi?

(#5584) vlevi válasza King Unique (#5583) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sima USB2-es.

[link]

De most elbizonytalanodtam, mert az írás szerint 3.5-es. :F Akkor az viszont nagyon nem jó ár.
Viszont 3.5-esnek pedig nagyon laposnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#5585) King Unique válasza vlevi (#5584) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem... :D A 3,5"-ről van szó akkor (kép szerint is),sima 2.0-át meg már nem érdemes venni,főleg 3,5"-be.Csodálkoztam is Spar-on,mert nem egy olcsó hely :N ,pl.2,5" 500 GB usb2-es Maxell is 1 hónapja még 25k körül volt,ami megint...

Aldi honlapján meg nem találni semmi infót a 10k-s hdd-ről... :(

Azért kösz! :R

[ Szerkesztve ]

(#5586) Daniel60


Daniel60
csendes tag

Szerintem ilyen napi akció lehetett.
Ma már az egy terrás, 2,5-es 9900.-, a tegnapiból már nem is volt.
Viszont 15 ropi egy multimédiás lejátszó (ami akkora, mint egy pénztárca - ergo 25ből kijön másfél terrás vinyóval a komplett otthoni videótéka..

(#5587) cod2gamer


cod2gamer
csendes tag

Hello!

Ezt a külső merevlemezt néztem ki hd filmezéshez adattároláshoz vélemény? 24ezer FT lenne.

Western Digital My Book Essential 2TB USB 3.0
Külső merevlemez
- merevlemez-kapacitás: 2 TB
- merevlemez mérete: 3,5"
- fordulatszám: 7.200 fordulat/perc
- PC csatlakozók: USB 2.0, USB 3.0
- csatlakozók: USB 2.0
- tápellátás: tápegység, USB
- méretek: SZ 48 mm x MA 165 mm x MÉ 135 mm
- tömeg: 1,18 kg

(#5588) Zola007 válasza ruti (#5577) üzenetére


Zola007
veterán

Ettől függetlenül szerintem mennie kell a 1,5A-ssel is mindkettőnek, mert az Elementsben is egy 1,5terrás WD green van, aminek 1750 mA a névleges max áramfelvétele és működik a dolog
Ezt két dolgot jelenthez: vagy elégnek kell lennie a másik rackhez is vagy nagyon megcsináltak valamit az elements panelján :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#5589) King Unique válasza cod2gamer (#5587) üzenetére


King Unique
titán

Már többször véleményeztük itt a MyBook-ot,jó,nyugodtan veheted! :K Sima tároláshoz megtenné az Elements is,de később/máshoz usb3.0,szoftverek jól jöhetnek,úgyhogy jó (jobb) döntés az MB. Illetve,ha konkrétabban érdekel,OLVASS vissza,vannak vélemények,tesztek róla,most nem akarok :N linkelgetni,ismételni itt magam... Pl.1,2, 3,PH teszt stb... :)

[ Szerkesztve ]

(#5590) laci.k


laci.k
csendes tag

Sziasztok! 2,5"-ös külső HDD-t szeretnék venni. 500-750Gb és 13-17000Ft közöttieket néztem, de nem igazán tudok dönteni. Nem kell nekem semmi plusz szoftver, a lényeg, h megbízható legyen. Családi fotók biztonsági mentésére kellene, nem is hurcolásznám, csak az USB-táp miatt választottam ezt a méretet. Amiket néztem: IOMEGA Prestige Portable Compact 750GB, TRANSCEND StoreJet 25M3 750GB, A-DATA Nobility NH92 500GB, IOMEGA eGo Encrypt Plus Portable 500GB, IOMEGA eGo Portable Select 500GB, A-DATA Classic CH94 500GB. Előre is köszönöm a javaslatokat!

(#5591) Alex91 válasza laci.k (#5590) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyik tetszik, bár most lett olyan tapasztalatom, hogy azért mégse mindegy. :) Mert ugye szinte minden tesztben a maximális sebességet nézik, ha 1 db file-t másoknak egyszerre. Na, de mi van ha többet másolunk egyszerre? Főleg, ha másik USB-s vinyorol! Na, a 750-es USB3.0-as ADATA ebben az esetben rosszabbul teljesít, mint a 250-es Samsung 2.0-as. Mindkettő 2,5"-os, és USB 2.0-rá kötve, USB-s vinyorol masolva.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5592) laci.k válasza Alex91 (#5591) üzenetére


laci.k
csendes tag

Köszönöm a segítséged! :R Még annyit kérdeznék, hogy melyik a jobb márka: Iomega vagy A-data, ill. valamelyiknek van magyar szervize? (Guglin próbáltam keresni, de nem találtam semmit :B )

[ Szerkesztve ]

(#5593) King Unique válasza laci.k (#5590) üzenetére


King Unique
titán

Azért sima usb 2.0-val ne érd be,én ezeket javasolnám Iponból:Apacer AC 430 (usb3.0,ütésálló,fém házasjól néz ki),Iomega Ego Portable (usb 3.0,ütésálló,jó progik,v ezüst/fekete szinben),Samsung S2 (usb 3.0,baromi gyors 7200 rpm,progik,az 1 TB 24k,v a legújabb M2/C2 (ujjlenyomat-karcálló) sorozat is jön júniusban,azok még jobbak.),Silicon Power A80 (usb3.0-nagyon gyors.ütés-vízálló,640 20k,750-es 21,5k),meg WD My Passport (usb 3.0,hw-es titkosítás,jó design),ill. jó a Transcend is :K
ADA-ból inkább az új usb 3.0 CH11-et vedd,máshol egész jó az ára. :C

Fenti kérdésedre: Iomega elitebb,jobb márka (amerikai),jól felszereltek:szoftver,védőpánt, ütésálló,belseje Seagate hdd a jobbik szériából,szal az se gáz...

Ma már gyári külsőbe usb 2.0-ásat ne vegyél :N (utólag nen lehet sebességet "bővíteni"+ok írtag,h hurcolásznád,de egy ütésálló cucc azért jól lehet) ,3.0 alig drágább,ill. ha pár ezret hozzácsapsz egyik-másik modellből kijön a nagyobb (750GB....akár 1 TB is),a fenti tulajdonságok alapján döntsd el mi kell-mi a fontos számodra és az alapján válasz. Továbbá nem csak Ipon létezik a világon, pl.Iway-nél is egész jó árak vannak. :)

[ Szerkesztve ]

(#5594) King Unique válasza King Unique (#5593) üzenetére


King Unique
titán

+ kiegészítés: magyar szervíze,ügyfélszolgálata a Samsungnak van. :K

[ Szerkesztve ]

(#5595) laci.k válasza King Unique (#5593) üzenetére


laci.k
csendes tag

Köszönöm az ötleteket! :R A bőség zavara. Nagyon nem akartam Samsungot, mert régen rossz tapasztalatokat szereztem, de a szerviz sokat nyom a latba. Köszi mégegyszer! :)

(#5596) King Unique válasza laci.k (#5595) üzenetére


King Unique
titán

Régen tényleg sokan/sokat szidták a samut,de az új hdd-i szerintem jók! :K

Mi kell,milyen legyen,nagyon gyors (usb3 - samu S2,SP A80),ütésálló (Apacer,SP A80,Transcend),v nagyot jó áron (pl. CH11),v megbízható márka,viszonylag gyors,kiemelkedő szoft.körítés-jelszavas zárolás (WD) ? :F Ezeket mérlegeld,állíts fel fontossági sorrendet,mi az,amit mindenképp tudjon és dönts! Ha meg mindenképp kell magyar support,akkor ugye a Samsung... :)...külső hdd-i elég jók! :K

[ Szerkesztve ]

(#5597) laci.k válasza King Unique (#5596) üzenetére


laci.k
csendes tag

Még megálmodom, melyiket válasszam :DDD De most kell venni, amíg erős a forint :)

(#5598) ruti válasza King Unique (#5580) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ALDI - 1,5 TB u3 Tevion story:

még pénteken 5 ALDI mellett mentem el, és mindenhol benéztem a 1,5 terás - 3,5"-os - usb 3.0-as - 9.990 Ft-os Tevion miatt.
volt ahol nem is tudták miről beszélek, volt ahol elfogyott
lényeg, hogy 1-2 utolsó darab volt mindenhol, tehát nem országos ALDI eksön volt, hanem maradék cucc, a kirakatból.
egy helyen volt, előttem dobozolták be a kirakati mintadarabot valakinek :(((

a típusszámát még le tudtam olvasni, úgy rémlik, nem az volt, amiben WD csücsül

nemrég 2,5x ennyiért szórták,
szóló vinyót sem kapunk ennyi pénzért...

egyébként volt nekik:
2,5-es akciós 1 terás 23.000-ért
2,5-es akciós 640-es 12.000-ért
3,5-es 2 terás asszem 28.000-ért (!)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5599) ruti válasza Daniel60 (#5586) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ja, az a kis Chili Green mplayer tuti volt ránézésre,
az O'Play mini-re hasonlít (legalábbis külsőre)
így az ára is kb annyi

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5600) ruti válasza Zola007 (#5588) üzenetére


ruti
Közösségépítő

kérdés, hogy mikor van (leg)nagy(obb) áramfelvétele. induláskor biztosan.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.