Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) ruti válasza laci.k (#5595) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ne a szervíz legyen a szempont, hdd-t manapság már nem javítanak...
az eladó/üzlet legyen olyan, aki nem szívózik a garanciával, az sokkal többet számít

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5602) King Unique válasza ruti (#5598) üzenetére


King Unique
titán

Kösz szépen az infókat! :R
Akkor már elfogyott a cucc,legalább nem megyek be feleslegesen Aldiba,Te is pont lecsúsztál...,szal elkapkodták,talán jobb is,főleg,h nem WD volt a belseje. Apropó típusszám,a dobozán,meg van jelölve,h milyen a belseje,v mi? :F
Amit én is belinkeltem 1,5 TB 3,5" Tevion,2 hónapja még WD volt benne,most meg más belsővel gyártatták le,v mi....? :F

Egyébként 2,5" 640-es ára egész jó :K ,1 TB már nem feltétlenül (pl. WD,Samsung kb 23-24k) :N ,2 TB 28k-ért szintén nem a legolcsóbb :N ,más cucc,pl.MyBook szintén 23-24k,szóval... :U

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5603) ruti válasza King Unique (#5602) üzenetére


ruti
Közösségépítő

egyébként áruházanként más termék árát verik le, semmi összefüggés, máshol ugyanez a 640-es ugyanúgy 18e volt
semmi logika, azaz "ki kell fogni", mert amúgy nem versenyképesek az árak azokhoz képest, amiket mi tudunk (webshop, nagyker, stb...)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5604) camalot válasza ruti (#5598) üzenetére


camalot
tag

én is bementem min a 3 győribe, egyikben sem volt. 500 gigás 3,5-es 10k-ért volt, 1 terás 23k-ért. Meg 2,5-es.

(#5605) King Unique válasza ruti (#5603) üzenetére


King Unique
titán

De uarról van szó,mint 2 hónapja,3,5" usb 3.0,aminek WD a belseje,nem ? :F Gondolom igen.

Az árak meg össze-vissza,ki kell fogni... 640-es 18e,az már nem olyan hú de olcsó :N ,elitebb cuccok is kb. annyiba kerülnek... :D

(#5606) King Unique válasza camalot (#5604) üzenetére


King Unique
titán

3,5"-be 1 TB alatt szerintem nem érdemes venni...1 TB 23k :Y ,az sok...+2e és kijön a 2 TB MyBook,v 1 TB 23k-ért már full felszerelt vasat vesz az ember,nem ilyen fapados dobozt... :D

Legalább országosan egységés lenne ez az ár-akció stb dolog... :N ,igénytelen parasztvakító hely mgyik,inkább maradok a jól bevált cuccoknál,a jól bevált helyekről... :D

(#5607) laci.k válasza ruti (#5601) üzenetére


laci.k
csendes tag

Köszönöm a jótanácsot! :R

(#5608) King Unique válasza laci.k (#5607) üzenetére


King Unique
titán

Így van az eladó/üzlet a fontosabb,hdd-t már nem javítanak max cserélnek gariban.Samsung-nak van magyar ügyfélszolgálata - magyar infovonal,magyar nyelvű felhasz. kézikönyv stb. - ,ami azért nem rossz,de a samu külső hdd-be, amúgy is jó,ajánlott cuccokat csinál. :K Meg,ha vársz egy picit,kapható lesz az új usb3-as M2,M3,C2 sorozat,szebb design-al,ujjlenyomat-karcállósággal... :K

[ Szerkesztve ]

(#5609) Serrano


Serrano
csendes tag

Egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy 250 GB-s Toshiba StorE Alu USB külső merevlemezt, amit az otthoni gép nem ismer fel. A BIOS-ban sem írja ki + win7 alatt sem kezdi el telepíteni. A led csak villog rajta. Kipróbáltam más gépeken, azokon működik.
Van egy kisebb, hasonló, az megy az otthoni gépen.
Valakinek bármi ötlet? :F

(#5610) King Unique válasza Serrano (#5609) üzenetére


King Unique
titán

Lehet tápgond,hátlapi usb-re van dugva igaz és,ha bedugod,elindul-" finoman rezeg",ha megfogod? Ha nem,akkor talán nem kap elég naftát,többi gépen megy mondjuk,akkor kábele is jó lehet... :F Esetleg még vmi drver gond,Toshiba oldaláról kéne leszedni hozzá drvert,ha van egyáltalán...

Nem tudom,most ezek a más, kevésbé noname-noname gyártók cuccai (Toshiba mondjuk azért nem az,de nem is a ....) produkálnak fura viselkedést mindig,de egy WD-vel nincsenek nagyon ilyen gondok :N ,megbízhatóság-support elég jó... :K

(#5611) Serrano válasza King Unique (#5610) üzenetére


Serrano
csendes tag

Az összes USB-n kipróbáltam, elöl, hátul. A led villog, mintha menne is, tényleg finoman rezeg. Driver nincs.

(#5612) King Unique válasza Serrano (#5611) üzenetére


King Unique
titán

Akkor passz... :F Talán OS-ben "állítódott" el vmi,eszközkezelőben ha megnézed ezen usb cucc előtt sárga felkiáltójel (van) lehet...Maga a hdd,ha más gépeken full müxik,de egyen nem (azon is elindul,rezeg),akkor gariban se lehet visszavinni cserére,illetve,ha gép usb csatijába dugva más külső vinyó megy róla,akkor az se lehet szar... Vmi driver,illesztőprogram hiba lesz talán...

Esetleg hdd probléma topicba is rákérdezhetsz.

(#5613) vagabor válasza King Unique (#5551) üzenetére


vagabor
aktív tag

Tényleg meg vagyok lőve ezzel a non powered esata-val :S Nem hogy normális sata vinyót sem kapni már, de még egy átalakító kábel is egy kisebb vagyon. Ha usb3-as vinyót veszek akkor ahhoz legalább két átalakító kábel kellene, (usb3-esatap, esatap- esata+power usb) aminek semmi értelme. Apacer 500Gb-s esata+usbpower ami ideális lenne sajnos nem kapni külföldön, (Angliában élek) Most ott tartok hogy rendelek otthonról egy apacert, vagy veszek usb2-t, vagy egy goflexet, amihez megint kell az esata kábel, plusz az átalakító.
Valószínű goflex lesz és addig használom usb2-ként míg nem lesz usb3- esata+powered átalakító. Bonyolult? Nekem már igen :D

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5614) Serrano válasza King Unique (#5612) üzenetére


Serrano
csendes tag

Az eszközkezelőben sem reklamál semmi.

Azért köszönöm a válaszokat!

(#5615) vlevi válasza vagabor (#5613) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Valószínű goflex lesz és addig használom usb2-ként míg nem lesz usb3- esata+powered átalakító. Bonyolult? Nekem már igen"
Na, ezért van az, hogy lehetőség szerint hanyagolni kell az esata-t, és nekifeküdni az USB3-nak. :)
Ha notid van, abba is lehet kapni USB3-as kártyát, és az asztali PC-be is. Onnantól kezdve a SATA sebességelőnye már elenyésző, szinte alig mérhető. Viszont egy USB3-as vinyót bárhova elvihetsz, mert legrosszabb esetben USB2-es sebességgel, de működik. Egy esata-s vinyót pl. hozzám hiába hoznál...

[ Szerkesztve ]

(#5616) King Unique válasza vagabor (#5613) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy vlevi is írja,annyira nem muszály erőltetni az esata-t (esatap-t). :K Pedig nem rossz maga az esatap ötlet,esata pendriveoknál volt "megváltás",2,5" külső hdd-nél is jó,h nem 2,hanem 1 kábel kell,de,ha ugye nincs a gépen ilyen csati,akkor.... :( Notiba,PC-be is van usb3 bővítőkártya,meg Goflex-hez is usb3 csati,ill.vételkor vagy usb2,v usb3 kiszerelésben lehet venni. :K Inkább 3.0 vonalba gondolkodj,igaz+ zseton a bővítőkártya,de később (most is már-már) úgyis elterjedtebb lesz,mint az esata.
Továbbá van PC-be és notiba is esatap bővítőkártya (korábban linkeltem is pl.notiba Delock),akkor meg lenne oldva a dolog,bár ugye +költség van akkor is...
Vagy veszel egy sima 2,5" esata mobilracket+bele hdd azt kész,ha nem akarsz "bővítgetni-átalakítgatni",bár mondtad mindenképp gyári külső kell (v nem?)...
Ha mégis Goflexet veszel,majd örülnék egy "beszámolónak",mert én is tervezem már egy ideje,Angliában az meg csak van,ill. olcsóbb is gondolom,v nem...?

Angliában élsz,na az cool :C ,munkalehetőség magyaroknak mostanában milyen,Te mit dolgozol ott ? (nem feltétlenül mosogatni akarok :D ,van műszaki diplomám,de itt Mo-n nem sok lehetőség van,csak szívok,meg angol kell mhova már.)

[ Szerkesztve ]

(#5617) vagabor válasza King Unique (#5616) üzenetére


vagabor
aktív tag

Nagyon szép a Delock átalakító, egy gond van csak vele hogy nincs express card slot sem a gépen :) Azt amúgy is ugy tudom hogy régi szabvány. Akkor goflex lesz, majd vadászok olyat amihez usb3 csatit adnak. Pár közeli boltot néztem neten, itt a terás 100font (30K) az 500as meg a fele. Gyorsan átfutva árgépen, úgynézem olcsóbb.
PcWorld Konkrétan ezt néztem, bár ez usb2 csatival adják. Említetted a rackes dolgot, azt ha kifejtenéd bővebben légyszíves, nem igazán körvonalazódik a dolog, lehet hogy nagyon elszoktam az asztali pc-től vagy csak nem tartom a lépést :D

Off/
Én egy éve vagyok kint, egy hotelben karbantartok, mindent amit kell. Nekem is műszaki végzettségem van, és igazad van abban hogy ha 10 diplomád is van akkor sem biztosított otthon a megélhetés. A mosogatás tényleg szar, de ha csinálod sem keresel 3k alatt, így már nem is olyan szőrnyű :) Elindulni nehéz, ha tudsz angolul akkor már több a lehetőség. Sajnos manapság nehéz kizárólag a saját szakmából megélni.
Meló az van sok, de szakmunkához nyelv kell meg tapasztalat, de még ha meg is van ez a kettő akkor sem árt valaki ismerős, én sem lennék kint ha nem hoztak volna ki. Bár most már nem is bánom :)
Bocs az offért

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5618) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
A napokban szeretnék a merevlemezemre adatokat menteni, de mivel még soha nem csináltam ilyet, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni.
A particionálás menete érdekelne. Beírtam a Google-ba, de az az igazság, hogy nem nagyon értem még így sem. Le tudná nekem valaki írni a folyamatát érthetően?

(#5619) Henicica


Henicica
tag

Egyébként erről lenne szó:
Western Digital 320GB 2,5" 5400rpm USB 3.0 Passport Essential WDBACY3200ABK

(#5620) Alex91 válasza Henicica (#5619) üzenetére


Alex91
félisten

Ez gyarilag partivionalt, formatalt. Elvileg nem kell vele semmit se csinalni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5621) Henicica válasza Alex91 (#5620) üzenetére


Henicica
tag

Komolyan? Az szuper lenne!! :))
Remélem akkor minden menni fog! Köszi szépen a segítséget! :)

(#5622) stimea


stimea
tag

Sziasztok!
Vettem egy Samsung 1,5TB Story Station HDD-t. Bootoláskor a gép látja ezt a háttértárat, majd a Win7 is, de csak USB-n keresztül. Ha az e-sata kábellel kötöm a gépre nem érzékeli!
Ez látható az Eszközkezelőben:
Mi lenne a megoldás?
Köszönöm!

(#5623) King Unique válasza vagabor (#5617) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha Express Card sincs,akkor az tényleg megnehezíti a dolgot...Szal notid van,bővíteni ezek szerint nem tudod,létezik esata-usb3.0 átalakító,de az meg satap... :F
2,5" mobilrackre gondoltam+bele egy jó samu,wd hdd,itt a topicja,veszel egy sima esata-at azt kész jól van,teljesen jó az is :K ,bár ha kellenek gyári külső adta kis "előnyök",akkor marad a Goflex (majd írj róla,he ezt veszed),v Apacer rendelés,esetleg Maxell Tank még sima esata stb. Angliában azért gondolom bő a kínálat ilyenekbe,v csak az van,ami a lbeinkelt webshopba is? :F
Ha meg 2,5"-be ennyire problémás beszerezni notid esata-jához való cuccot,akkor ne szenvedj usb2-vel,válaszd mobilrack+hdd megoldást,v új notit 3.0 csatis esetleg...

Nincs semmi gond az off-ért :N ,én voltam kíváncsi rá,én köszönöm az infókat! :R Szal,jó,ha mekeg angolul az ember (folymatban van...),ismerős kell (akadna az is elvileg),kicsit még vegatálok itthon,azt.ha nem jön össze, tűzés,v angolba,v osztrákba... :D

[ Szerkesztve ]

(#5624) King Unique válasza stimea (#5622) üzenetére


King Unique
titán

Itt egy hozzáértő elérhetősége,v itt,v privátba biztos tud segíteni. :K

Én csak annyit tudok hozzáfűzni,h lehet BIOS-ba kéne AHCI-nél állítgatni vmit (v nem),ill nem menet közben,henem gép bekapcsolás előtt kell csatlakoztatni és utána indítani a gépet (hasonlóan leállításnál is),de gondolom így csináltad,bár erre,h menet közben is lehessen,ott van a hotswap progi.

(#5625) vagabor válasza King Unique (#5623) üzenetére


vagabor
aktív tag

Szenvedni már tényleg nincs kedvem, veszek egy my passport 500gigásat azt hajtom usb2-n. Majd legurítok pár sört míg másol, szerintem túlélem :) Év végén meg lehet hogy laptopcsere lesz, bár nem csak ez miatt..
:R

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5626) ruti válasza stimea (#5622) üzenetére


ruti
Közösségépítő

1. próba: ha PC-d van: ki kell nyitni a házat, és az alaplalapról a házra/hátulra kivezetett eSATA portot kell leellenőrizni, jó-e a kivezetés (gép oldali port hiba kizárása érdekében)

2. próba: olyan gépen kipróbálni a külső hdd-t, amin volt már működő eSATA (kábelhiba, SAMU eSATA csatlakozó hibájának kizárása érdekében)

aztán majd továbbléphetünk

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5627) King Unique válasza vagabor (#5625) üzenetére


King Unique
titán

Mobilrack esata megoldás,akkor kizárva (pedig az jó lett volna),ahogy látom,gyáriba meg Apacer,Maxell is...
WD gondolom kedvezőbb ára miatt...Seagate se volt rossz,csak drágább ugye... :D
Év vége már nincs olyan túl messze,majd a megfelelőt vedd notiba,azt mehet az usb3 :K Ez itt sajna a gond mindig,ha a user konfig terén nem tud naprakész lenni és így jár... - pedig esata,esatap se annyira újdonság már - ,bár utólag is kiküszöbölhető így,v úgy a dolog. :)
Meg amennyit Angliába keresel,idehaza simán "bevásárolsz" belőle jó cuccokat,h még marad is keret másra :K ,meg gondolom azért így-úgy kint is...,v rosszul gondolom? :F

[ Szerkesztve ]

(#5628) vagabor válasza King Unique (#5627) üzenetére


vagabor
aktív tag

Biztos jó lett volna a rackes megoldás, de igazatok van abban is hogy ha portable egy cucc akkor cipeled, és ha másnak nincs esataja akkor megint meg vagyok lőve.
Mindegy is, mert ma vettem egy 500as my passportot. :) Usb2-n megy, de nem is érdekel, 10 giga pár perc annyira nem sietek. Majd év végén talán lesz usb3 addig meg jó.
Viszont nem értem, felraktam a progiját, és egyszerűen soha nem engedi leválasztani mindíg azt mondja hogy valami progi használja. Be nem zárhatom az összes folyamatot.
Ez a fényes házért meg gratulálok a készítőknek :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5629) stimea válasza ruti (#5626) üzenetére


stimea
tag

Hát, végül is sikerült! Tanulságos! Ezt nem gondoltam volna. Én.
USB-ről simán ment. Ezt ki, e-sata be, semmi. Többször próbáltam az illesztő prg frissítést az alaplaphoz adott CD-ről (ASUS P7P55D American Super Megatrend) :N
Kinek jutna eszébe, hogy nem találja, vagy nincs is a lemezen. Nekem nem! Pedig a gyártáskor már volt Win7! Gyártó honlap - Esata driver for vin7 - van - telepít - örül. :B

American Super Megatrend és Bill. :C vagy ezek sem beszélnek egymással?

Köszönöm a türelmet és az útbaigazítást!

[ Szerkesztve ]

(#5630) looser


looser
addikt

Sziasztok, valaki tudja, mi a különbség a Samsung G3 Station és Story Station cuccainál?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5631) matyiGo


matyiGo
aktív tag

sziasztok!

külső winyót kéne vennem 20-23k-ból usb3-asat. melyik most a legjobb választás ebben a kategóriában?

:R :R

(#5632) King Unique válasza vagabor (#5628) üzenetére


King Unique
titán

Akkor jól van,nem rossz a WD sem,sőt,csak az Essential,kül. feketében elég kényes (nekem is az van) :( ,én vettem hozzá WD hard tokot (van többfajta is),abban tartom.

Ha fent van a Smartware,"abban" is le lehet (lent a tálcán) választani,v ilyen "progi használós,beragadós" eltávolítási gondokra tökéletes megoldás az unlocker (van magyar nyelvű és portable is,ill unlock v unlock all használd) :K

[ Szerkesztve ]

(#5633) King Unique válasza looser (#5630) üzenetére


King Unique
titán

A G3 sima usb 2.0,azt hiszem műanyag ház,a Story szériába van a Plus (usb 2.0+esata),van a 3.0 (usb 3.0) és a háza fém,illetve van rajta be-kikapcs "tekerő" gomb. Progi része ua.,a inkább a Story-t... :K

Vagyis pont mostanság lesz elérhető idehaza is az új 3,5" M3,ill 2,5" M2,C2 is,az M3 hasonló,mint a G3,de már usb 3.0-val és spec. ujjlenyomat-karcálló burkulattal,szal inkább M3,S3 (Story),mint a G3... :K

(#5634) King Unique válasza matyiGo (#5631) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ,milyen (usb3-on kívül)-mekkora kell? :F
Pl.23 k-ból kijön egy 1 TB-os usb3.0-ás WD My Passport (megbízható,jó support,jó progi),Samsung S2 (7200 rpm-es k**rva gyors,jó progi,v az új M2),v,ha ütés-vízálló,gyors kell kb. 21-22k a 750 GB (SP-be az a max) Silicon Power A80,az új Toshiba Store-E Art4 is nagyon jó,igaz 25k :U ,esetleg még ADATA CH11,ezek jók. :K

Itt jó árakon dobálják őket,ill. megtalálod a fent említetteket (samu M2 még non új és...),de persze máshol is nézelődhetsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#5635) King Unique válasza stimea (#5629) üzenetére


King Unique
titán

Akkor "csak ennyi" volt a probléma,az a lényeg most már müxik! :)

Esetleg egy Atto Disc v Crystal Disc Benchmark írás-olvasás teszt érdekelne esata-n,ha majd vmikor ráérsz... :R

(#5636) csmat válasza King Unique (#5635) üzenetére


csmat
senior tag

Sziasztok!
A sima USB 2.0-ás már nagyon elavultá vált? Csak mert szeretnék venni egy ilyet:
A-DATA SH93 (2.5", 640 GB, USB 2.0, 5400 rpm, 8 MB Cache)

http://www.olcsobbat.hu/kereses/?search=A-DATA+SH93
Hozzá kell tennem, hogy egy régi IBM t43-om van és nem hinném hogy támogatja az usb 3.0-t, de javítsatok ki, ha tévednék!
Egyébként honnan lehet megtudni, milyen az usb?
Köszi a segítséget előre is!

(#5637) Jarod1 válasza csmat (#5636) üzenetére


Jarod1
addikt

nem elavult csak van újabb fejlesztés, az USB1 az már elavult..

(#5638) King Unique válasza csmat (#5636) üzenetére


King Unique
titán

Végül is 2.0 se elavult annyira,csak ilyen komplett külsőt útólag nem lehet "bővíteni",ha más/új gépen szeretnél nagyobb sebességen másolni,adatokat mozgatni.
Ha kifejezetten ütés-vízálló kell,mint az SH93 és később se kell gyorsabb csati,akkor vedd,max ha később új géped lesz,veszel hozzá egy gyorsabb külsőt,ha fontos a sebesség és géped bővíthető usb 3.0 PCI kártyával,v bocs :U ,noti,akkor Express Card foglalat,ha van rajta (én nem tudom :N ),ahhoz is van usb3 kártya,akkor hasonló paraméterekkel bír a Silicon Power A80,ami már usb 3.0. :K

(#5639) King Unique válasza matyiGo (#5631) üzenetére


King Unique
titán

Bocs,én csak 2,5"-re írtam,3,5"-ben is pl.WD MyBook,Samsung S3/M3 stb.,írtuk már párszor,olvassz majd vissza. :K

(#5640) Blue@X


Blue@X
senior tag

Tulajdonosa lettem egy Western Digital Elements 1,5TB-os külső HDD-nek. 18k volt kereken az Aqua-ban, Péntek esti rendelés után szombaton már meg is vehettem. 300GB adat már rá is ruccant, az adatátvitel 30-40MB/sec között ugrándozott, zajt nem hallottam tőle, hőfoka elérte a kellemes langyos-t. Az oldalsó ujjlenyomat-gyűjtő kerettel, és a fekete vékony dizájnnal (relatíve vékony) teljesen beleillene az Apple-s cuccok közé. Ajánlani tudom mindenkinek, számomra Best Buy volt... :) Ha valakinek valami kérdése van ezzel a termékkel kapcsolatban, szívesen válaszolok

(#5642) King Unique válasza Blue@X (#5640) üzenetére


King Unique
titán

Korábban is írták/tárgyaltuk,h tényleg nem rossz az Elements,jó kis cucc :K ,de akinek usb 3.0+szoftver+automatikus kikapcs is kell,az inkább MyBook-ot vesz...
Mennyi pontosan az langyos,HD Sentinellel hány fok hosszabb hajtás után? :F
Forgás leállítás ezzel a progival manuálisan nem időzíthető?

(#5643) tlala válasza King Unique (#5642) üzenetére


tlala
addikt

Ezúton is köszi azt a sok értékes infót, amit ide összelapátoltál a topicba. :R

Épp az olvasottak alapján figyeltem fel tegnap este arra tényre, hogy az Iponnál a 750 GB-os Transcend StoreJet 25M3 750 GB-os olcsóbb jelenleg az Adata-nál ill saját 640 és 500 GB-os társainál...
Konkrétan 16513 Ft volt egy USB 3.0-s kábellel, plusz még adtak mellé egy USB végű tápkábelt is.
Nagyon jó dolgokat olvastam a strapabíróságáról, így végül emellett döntöttem.
Ma délutánra már a kezembe is tartottam, tényleg szuper a gumiborítása, ami egyáltalán nem karcolódik, nem marad rajta ujjlenyomat, stb.
Vettem hozzá 3e Ft-ért egy szintén Transcend gyártmányú USB 3.0-s bővítőkártyát is a gépembe - már javában másolok rá, így szemre elég gyorsnak tűnik. 300 Gb másolása után 45 fok volt a maximuma.
Amikor most linkelni akartam az ipon-tól, látom, hogy már le is vették a weblapról, már csak a kisebbek kaphatóak, - jóval drágábban.
Vagy valami akció volt, vagy sima elírás, és egyszerűen mákom volt.
Mindenesetre nagyon tetszik a cucc!

(#5644) King Unique válasza tlala (#5643) üzenetére


King Unique
titán

... :)

Korábban is dícsérte vki a Transcendet (25D3-at),jó kis cucc! :K A külsején mi az a gomb :F ,vmi automatikus backup? Usb tápkábel meg igazából csak "biztos-ami biztos" alapon kell hozzá,megy gondolom 3.0-ba dugva biztos,de 2.0-ba is 1 db usb3 kábelről. (?) Felszereltsége milyen,programok (vmi extra pl. titkosítás),filerendszer NTFS-e,tok jár-e hozzá (D3 mellé adtak) stb.?
Csak mert mostanában készülük én is WD mellé még egy 2,5" külsőt venni,de mindenképp vmi strapabíró-ütésálló,ujjlenyomatmentes cucc kéne,bőség zavarában azt se tudom melyiket vegyem :F ,Trancendek elég jók,amcsi márka az is,belseje Samsung,legalábbis D3-nak.

Esetleg egy írás-olvasás tesztet (Atto v Crystal Disc Benchmark,HD Tune) usb3-on ha tudnál feltenni ,mert felkeltette az érdeklődésemet... Bár 25D3,25H3P se rossz... :K

Amúgy tényleg jó vételt csináltál,jó helyen klikkeltél jó időben,v jó helyre mentél... :C

[ Szerkesztve ]

(#5645) King Unique válasza tlala (#5643) üzenetére


King Unique
titán

Bár közben nézegettem a weboldalát,M3-hoz látom nem jár tok,már "rá van építve",az volt fura (aggasztó :( ) kicsit mondjuk,h a védőborítása a demo szerint kézzel is simán szétszedhető/eltávolítható... :F
Progik nagyjából fel vannak tüntetve - bőséges,hasznos nem mondom :C - ,bár ennél nincs olyan drive lejelszavazás (hw-es titk),mint a wd-nél,ha jól láttam.

Szal lehet érdekelne egy M3,ami 750 Gb max,ahogy láttam,a H3P-be van csak 1 TB (csak az),majd még meglátom.

(#5646) tlala válasza King Unique (#5644) üzenetére


tlala
addikt

Igen, az valami auto back-up gomb, nem próbáltam - szerintem nem is fogom. :)
Nekem igazából sima filmes-hurcolós diszknek kellett.

Toshiba diszk van benne, advanced fileformat a leírás szerint, FAT32 volt gyárilag, átformáztam NTFS-re.
Saját formázó progit, és a Storejet Elite progit adják hozzá, ilyeneket látok hogy szinkronizáció, "One Touch Backup", Encrypt/Password protect (AES256), stb.
Idáig mindenről ment 1 kábellel (PC, noti, apró médialejátszó), és amikor a médialejátszón (Hyundai) megjelenik a képernyővédő, akkor a Transcend is leáll, szóval működik az energiatakarékos módja.

A borítása nekem nagyon tetszik, olyan vastag, nagyon zsíros tapintású gumi tokban van, amit köröméllel sem lehet megkarcolni, ujjlenyomatot szándékosan sem tudtam rá nyomni. Vélhetőleg lenyúzható (ahogy nézem, a pereme a ház bemélyedésébe pattan be) lenne róla, de azt nem próbálnám ki, mert elég erősen van rajta. További tokot nem adtak hozzá.
A Total Commander 6.0 olyan 50000 kbytes/s sebesség körüli másolást ír ki.
Vélhetőleg nem ez a gyártó csúcsterméke, de nekem nagyon bejön, szerintem igen jó ár/érték arányt képvisel.

[ Szerkesztve ]

(#5647) camalot


camalot
tag

(#5648) tlala válasza King Unique (#5645) üzenetére


tlala
addikt

Letöltöttem a HD Tune Pro 4.60-at, a File Benchmark modul nem fut végig, egyszer csak leáll a progi (a sima Bechmark az lefutott). A mérés idején 100 GB adat volt a lemezen.
Csatolom:


[ Szerkesztve ]

(#5649) tlala válasza camalot (#5647) üzenetére


tlala
addikt

Még csak annyit, hogy az Ipon 2 év garival adta (a linkeden 1 év gari szerepel).

(#5650) csmat válasza King Unique (#5638) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi a véleményedet!
Később vettem észre, hogy van még pár, amit ajálottak mások is pl a A80-as.
Valószínű azért usb 3-as lesz, úgyhogy inkább azt a topikot olvasgatom majd :)
De mindenképpen írd meg mit választottál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.