Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) tlala válasza Ceko (#6350) üzenetére


tlala
addikt

Sajnos ezt ember így vakon meg nem tudja mondani - legfeljebb kérdezz rá a dvd lejátszód topicjában egy márkatársnál.
Anno az USB port a dvd lejátszókon egy eléggé "odafércelt" valami volt, USB-s HDD vagy ment, vagy nem.
Szerintem mindenképpen próbáld ki egy kölcsön HDD-vel mielőtt megveszed (ha csak erre vennéd).

(#6352) King Unique válasza Ceko (#6350) üzenetére


King Unique
titán

Igen,DVD lejátszók usb portja elvileg ad annyi kakaót,h elmenjen róla egy ilyen 2,5" külső hdd,usb3-as is :K ,de egyik-másiknál előfordulhat,h mégse,ezért,ha van rá lehetőséged próbáld ki vkiével.
DVD lejátszóknál arra kell még figyelni,h FAT32-re formázott cuccokat tud kezelni a legtöbb,NTFS-t TV-k,média lejátszók tudják,szal olyan külső hdd-t vegyél,v igaz előtte át is lehet formázni.Samsungok az első G2 az FAT32, usb3-as S2 is azt hiszem (v már NTFS :F )
Csak FAT32 meg nem kezeli a 4 GB/db-nál nagyobb fileokat,ami pl. HD filmeknél lehet gond... :D De ált. sima képekhez,filmekhez stb. elég ez is.

(#6353) Dondom


Dondom
tag

Na itt a WD MyBook Essential USB 3.0 2TB-os vinyóm.

Először bedugtam a gépbe, másoltam rá egy file-t.
Rájöttem h leformázom már.
Elindítottam a windows-osat de oan kva lassú volt h megszakítottam.
Ezután csináltam egy formázást EASEUS Partition Managerrel.
Raktam fel rá kb 50GB-ot.
Megfagyott.
Lehúztam, vissza és már nem látja a win, az előbb említett programmal pedig létrehozok egy partíciót, formázni akarom NTFS 4KB-en és hibát ír ki, hogy nem tudja megírni a clash-eket v vmiket.

Mi a teendő? :(

(#6354) Dondom


Dondom
tag

Bocsi a dupla post-ért, szerkeszteni már nem tudom, egy másik program I/O hibára hivatkozik. :S

Na ez a hibaüzi EASEUS-ban: "There are some error occurred while writing partition chains on disk."

[ Szerkesztve ]

(#6355) Ceko válasza King Unique (#6352) üzenetére


Ceko
senior tag

Köszönöm a válaszokat.Megpróbálok keríteni egy HDD próbára.Netán itt nincs valaki akinek lenne és tata környékén lakik??

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#6356) King Unique válasza Dondom (#6353) üzenetére


King Unique
titán

Minek formáztad újra.... :F :W
Gyárilag NTFS-re formázott,nem kell vele csinálni semmit,csak rádugni és használni,de ez már csomószor le lett itt írva. Egyébként biztos azért volt lassú,mert teljes formázást csináltál (órákig eltarthat),bőven elég a gyors. Ráadásul formázást nem várod meg míg befejezi,megszakítod csak úgy,hát az hibákhoz vezethet... :U
Hát ezek után nem tudom... :F,win felismeri még?
hdd probléma

[ Szerkesztve ]

(#6357) King Unique válasza Ceko (#6355) üzenetére


King Unique
titán

Aztán,ha olyan macerás beszerezned,ne vesződj vele,elvileg mennie kell róla. Olyan külsőknél lehet még kérdéses,ahol alapból kell/adnak usb Y tápkábelt hozzá,v 1 db usb(3)Y kábellel mennek,de samsungoknál nincs,ott egy sima usb2/usb3 kábelről megy. V otthonra,3,5" méretű külső hdd-t is vehetsz,annál fix külső hálózati táp van,továbbá olcsóbb is 2,5",de,ha a mképp a kisebb kell,akkor azt vedd. :K
Milyen lejátszó?

[ Szerkesztve ]

(#6358) access_denied


access_denied
senior tag

Sziasztok!

Egy különös problémával állok szemben. Van egy WD Studio II külső RAID0-át és RAID1-et támogató külső USB tárolóm 2db 500GB-os Green lemezzel.
Arra gondoltam, hogy javítok a méreten és veszek bele 2db 2TB-os WD Green diszket.
Most kértem kölcsön egy 1.5ÍTB-os WD Green-t, kipróbálási szándékkal. Egyik diszket kivettem, helyére be a partíció nélküli 1.5-öst majd szépen elindul a rebuild. Természetesen a kapacitás maradt 500GB-on, diszkek ki, 1.5TB-os gépbe be, diszk extendálása, adat minden ok, vissza a házba és az eszköz nem ismeri fel.
Az előzmény, hogy se 1, se 1.5 se 2TB-os diszket üresen nem ismert fel, ezért folyamodtam a fenti cselhez.
A WD-nek van 1, 2, 3, 4 TB-os (RAID0) ilyen tárolója, szóval elvileg működhetne a dolog, viszont a neten nem nagyon van infó a bővítésről.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#6359) London26


London26
tag

Egy kérdés!

Milyen kábellel lehet összekötni egy asztali Pc-t és egy új laptopot adatmásolás céljából?
Amatőr kérdés, de van egy USB kábelem, de hiába kötöm össze, nem ismeri fel a két gép egymást :(

Köszi a válaszokat!

(#6360) BassHead válasza London26 (#6359) üzenetére


BassHead
tag

Hát nem hinném, hogy ez ebbe a topikba való, de
UTP kábel kell neked, abból is a kereszt/cross-over kábel.

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6361) tigipuf


tigipuf
senior tag

Sziasztok,erről a tipusról vélemény esetleg:[link]
Adattárolás,esetleg médialejátszó mkv-al való ellátása a fő szempont.
Mindenesetre az ára mellett a 3 év garancia is vonzó.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#6362) HXY válasza King Unique (#6357) üzenetére


HXY
addikt

Silicon Power Armor A80 1TB USB3.0 külső HDD UTÉSÁLLÓ 29 000,- :(

[link]

(#6363) King Unique válasza tigipuf (#6361) üzenetére


King Unique
titán

Hát szerintem ulyet ne vegyél :N ,egyrészt sima usb2-es,másrészt egyik haveromnak van és mondta,szidta,h nála 2 óra használat után 50-55 fokra melegedett,ami már gáz. :Y
Ha már adata,akkor inkább az usb3-as CH11,v vmelyik korábban itt ajánlott 2,5". Samsung S2,M2 széria is jó áron van,azokba is usb3-asst vegyél inkább.
Médialejátszóhot jók ezek,de ha nem akarod hordozni,hanem otthon fix hejyen tárolni,akkor 3,5" vegyél,abba olcsóbban kapcs nagyobb tárhelyet.

(#6364) King Unique válasza HXY (#6362) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja,azért lehetett rá számítani,h az 1 TB nem 20k lesz (mostanában legalábbis,majd idővel lesz olcsóbban is),de 29 picit sok,bár,ha azt nézem milyen milyen masszív,új gyors samu hdd,akkor már,v akkor is... :F
Azért vétel előtt egy tesztet megnéznék róla.

(#6365) bl4ze


bl4ze
veterán

urak!
adott egy külső usb 2.0 250gb drive, ez :
http://www.amazon.com/SimpleTech-Signature-FS-U25-250CM-Portable/dp/B0012R9T0M/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1312106314&sr=8-2

zsír új, sosem volt használva.
gépre rádug, nem ismeri, nem látja
csak a piros led ég, a kék fel sem villan, hogy szkennelné, vagy bármi történne
a drive pörög, lehet hallani

próbáltam több gépen, mindenhol ez - sehol nem látja egyik gép sem.
az usb kábel csere is volt, más kábellel sem megy, nem a hozzá adott kábel a rossz.

ért valaki az ilyenekhez, lehet ezzel valami kezdeni, vagy kuka ? (külföldről van vissza vinni nem tudják nekem cseréltetni)

a Simpletech a Hitachi cége, Hitachi a hdd.

.:. bl4ze .:.

(#6366) King Unique válasza bl4ze (#6365) üzenetére


King Unique
titán

Lehet nem kap elég tápot,PC-nél hátlapi usb-be dugd csak,v esetleg usb Y kábellel próbáld meg,esetleg vmi drver kell neki... :F Ha nem megy,lehet tényleg vmi selejtes sz@rt fogtál ki és kuka,a márka elég noname,hiába Hitachi cége... :D

(#6367) HXY válasza King Unique (#6364) üzenetére


HXY
addikt

A vicc az, hogy a gyártó oldalán még fent sincs: [link]

Még a P/N számát se lehet tudni.. De szerintem SP1000GBPHDA80S3B vagy SP1TBPHDA80S3B lesz.

Itt ketten is panaszkodnak rá: [link]

Drága, és még megbízhatatlan is... :(

Most ezeken filózok:

Western Digital My Book Essential 2TB USB 3.0
Samsung Story Station 3.0 2TB

vagy veszek egy ilyet, és hozzá egy házat:
Samsung Spinpoint M8 1TB (HN-M101MBB)

Minden RaidSonicban Asmedia chipset van?

(#6368) ruti válasza HXY (#6367) üzenetére


ruti
Közösségépítő

én se láttam még A80-at 1 TB-ban

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6369) ruti válasza bl4ze (#6365) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ezen van külső tápcsatlakozási lehetőség is

van hozzá adaptered? azzal próbáltad már?

ha nem táp gond (se külsőről, se Y-ról nem megy) akkor nézd meg, bontható-e

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6370) bl4ze válasza ruti (#6369) üzenetére


bl4ze
veterán

próbáltam külső tápról is, semmi.

Y kábelt ad hozzá a gyártó, nem megy mindkét usb-t rádugva sem.
lehet hallani, hogy felpörög a drive - de csak a piros led ég, a kék fel sem villan :(

egyelőre várom mi lesz a sorsa, Angliában vásárolt - ott helyben megpróbálják megtudni mi a rajz vele, mert 3 év gari van rá - kérdés az itteni Hitachi foglalkozna-e vele :(

most ilyen méretben mi a best buy egyébként ? valami 250-320gb usb 2.0 hdd kellene, ha ez kaput :(

.:. bl4ze .:.

(#6371) King Unique válasza HXY (#6367) üzenetére


King Unique
titán

Én is néztem SP oldalát és nincs fennt tényleg :N ,de szerintem csak idő kérdése.
Ez a panasz dolog,a már sokat emlegetett JMicron usb3 vézérlő probléma (nem mindenkinél okozott gondot),ezért még nem mondanám annyira megbízhatatlannak,ill.ezért is érdekelne az 1 TB-ban milyen van.
WD MB jó,Samu S3 is,de most 3,5" v 2,5" kell?
Raidsonic chipset nem tudom milyen, ált.Asmedia,de mindbe ez lenne-e,passz... :F

(#6372) King Unique válasza bl4ze (#6370) üzenetére


King Unique
titán

Kb. ezek
320 GB-tól fölfele vannak ált,de inkább mivel csak pár ezerrel drágább min. 500-asat és usb3-asat (v esata) érdemes venni,árban jók a samsungok,wd-k. :K

(#6373) HXY válasza King Unique (#6371) üzenetére


HXY
addikt

Rákerestem a googleben és nagyon sokan panaszkodnak rá.
Kb. a felhasználók felét érinti...
A Verbatim chipsetet váltott, mert ott is pont ez volt a baj.

A legjobb lenne egy 2TB-os Asmedia chipsetes SP A80 20.000 Ft-ért... :D

Még magam se döntöttem el, hogy 2,5 vagy 3,5.
Egyik mellett szól a nagyobb kapacitás, a másik mellett meg a mobilitás.

(#6374) Ceko válasza King Unique (#6357) üzenetére


Ceko
senior tag

Ilyen LG Eddig nem tudtam szerezni így bízom benne, hogy menni fog.Csak a gyereknek a rengeteg meséit szeretném rámásolni.Kicsit egyszerűbb lenne....

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#6375) King Unique válasza HXY (#6373) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor panaszkodnak rá...,sokan meg dícsérik,meg kell venni,azt kiderül,de tény a Jmicron-al vmi nem teljesen ok.

(#6376) tigipuf válasza King Unique (#6363) üzenetére


tigipuf
senior tag

köszi a segítséget :R
Még annyit kérdeznék,hogy tetszik ez a tipus is,de nem tudom,hogy akkor ütésálló-e,vagy nem :U :[link]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#6377) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Milyen 1TB-os 2.5-ös külső HDD-t ajánlotok?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#6378) King Unique válasza Ceko (#6374) üzenetére


King Unique
titán

Ez azért nem holmi mezei gagyi lejátszó,egy jobb cucc,ha van rajta usb2,bedugva a külső hdd-t mennie kéne a dolognak.Ki kell próbálni,azt kiderül...vehetnél hozzá akár LG külső hdd-t,hátha azzal "jobban" megy :D ,bár inkább egy samsung S2,M2,v egy WD-vel jobban jársz,v amit mondtam 3,5" külön saját tápossal.
Ilyen lejátszó,felvevőkbe is vannak beépített hdd-sek,na az lett volna a legjobb gondolom. :)

(#6379) King Unique válasza tigipuf (#6376) üzenetére


King Unique
titán

Először azt hittem ADATA-ra érted,mert azok nem,ill csak a sima usb2-es SH93 ütés-vízálló,mint pl.SP A80.
Iomega Ego sorozat ütésálló igen :K ,de olyat/ott vegyél,amihez jár a védőöv,meg a 3 év gari,mert ált. annyi van rá. És,ha nem kell a spec titkosítás,akkor ne az encrypt plust vedd,mert vki korábban befürdött vele és nem tudott hozzáférni a rajta lévő tartalomhoz.Egyébként 500-as se sokkal drágább,pl. itt (az arany is egész jól néz ki :K )

[ Szerkesztve ]

(#6380) tigipuf válasza King Unique (#6379) üzenetére


tigipuf
senior tag

Tetszetős :K ,köszi (csak ugye a szállítási költségek vidékre.... :(( )

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#6381) King Unique válasza Bdanyy (#6377) üzenetére


King Unique
titán

Ezeket. :K
SP A80 lesz,Transcendbe a 25H3P-be van 1 TB,esetleg még Seagate Goflex portable,azokba (Iomegába is) 1,5 TB is van,igaz ára is ahhoz mért.
Ezek jó áron vannak,jók is,akad persze más is,jók pl. a Lacie cuccai is,de elég drágák... :U

(#6382) King Unique válasza tigipuf (#6380) üzenetére


King Unique
titán

Akkoe keress vmi Pick-pack (vhol ingyenes)átvételi helyes üzletet,pl. ezt,bár ennél olcsóbbak is vannak,keress... :K

(#6383) bl4ze válasza King Unique (#6372) üzenetére


bl4ze
veterán

egy média lejátszó mellett szolgálna, az meg usb 2.0 támogat.
szóval elég az usb 2.0 drive. mivel nem vagyok hardcore arc, a 320gb elég - ez ami nem akar működni Hitachi is 250gb.

320-asból mi most a best buy, mik a legmegbízhatóbb usb 2.0 külső hdd-k ?

.:. bl4ze .:.

(#6384) King Unique válasza bl4ze (#6383) üzenetére


King Unique
titán

320-ból mi.. :F .uaz mint 500-asból,meg a többiből,itt nem tárhely alapján megy ez,hanem pl.a gyártó-márka eredményei-megbízhatósága,felszereltség,saját itteni tapasztalatok alapján,mondjuk egyikre-másikra,h megbízható-e,v sem.
Mi a best buy,mittomén :F (nemrég pl.Apacer AC601 usb2+esata ütésálló 320 GB 9900 HUF edigitálnál - de már nem kapható sajna,ennyiért,ott,most ennyi :( )...egyszer már beraktam,nem :U ,pl. samsungok,wd-k jó áron vannak és jó cuccok,teljesítmény,megbízhatóság terén se rosszak,sőt.
Azért javasoltam csak usb3-at,mert egyrészt alig drágább,megy 2.0-ba dugva is,másrészt azért később,ha bővítesz,v új gépet veszel és nem csak médialejátszó mellé használnád,ott jól jöhet,de nyilván nem kötelező,ha annyira elég neked usb2,vedd azt...

[ Szerkesztve ]

(#6385) King Unique válasza HXY (#6362) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy ha azt nézed egy 1 TB Samsung M8 kb 19-20k, egy 2,5 usb3 mobilrack 3-5k,akkor a 29k lehet így is picit sok,de spec ütés-vízálló házért már... :F A 20k ár meg álom marad egy ideig még,mikor kölün-külön véve se hozható ki annyiból. :N
M8 test - elég szép eredmények :C

[ Szerkesztve ]

(#6386) bl4ze válasza King Unique (#6384) üzenetére


bl4ze
veterán

húúú az jó ár volt, kár már nem 9,900 Ft :W

amit néztem, ezekkel valami tapasztalat :

http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=309829&searchstring=portable

http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=328109&searchstring=portable

http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=286570&searchstring=portable

köszi :))

.:. bl4ze .:.

(#6387) tlala válasza bl4ze (#6383) üzenetére


tlala
addikt

És az nem jutott eszedbe, hogy talán érdemes lenne kipattintani azt a HDD-t abból a házból???
(Azt írtad, hallani hogy a HDD forog - ebből következik, hogy talán nem a lemez a rossz).
Ha sima SATA csatolója van a HDD-nek és a ház a rossz, akkor egy 2-3e Ft-os USB házat veszel hozzá, és vígan használod.

[ Szerkesztve ]

(#6388) bl4ze válasza tlala (#6387) üzenetére


bl4ze
veterán

mivel még nem tudom mi a sorsa (garanciális "csak" Angliában lett véve) nem merek hozzá nyúlni.
nem is igen értek hozzá, szóval egyelőre megvárom Angliában az emberem mit tud intézni, ha semmit és a nyakamon marad akkor majd még lehet kérek itt segítséget....

.:. bl4ze .:.

(#6389) King Unique válasza bl4ze (#6386) üzenetére


King Unique
titán

Hitachi külsőket nem ismerem,valszeg azok is jók.Adata-nál a CH94 az egyik legsz@rabb,nagyon melegszik,inkább ne vedd,abból pl.NH01,CH11 már jobb. :N WD Elements portable nem rossz,de 320-as usb3-as My Passport,se sokkal több,bár ezen ujjlenyomat-por jobban meglátszik.
Más helyeken,webshopokban is nézelődj,ahol bővebb a kínálat. :K

(#6390) bl4ze válasza King Unique (#6389) üzenetére


bl4ze
veterán

Okés, köszönöm a tippeket.

Ezekről mi a vélemény ?

http://www.pcland.hu/shop+Iomega-2-5--HDD-USB-3-0-320GB-5400rpm-8MB-Cache-eGo-Portable-Kek-35320_90441_20068

ez átvehető Pick Pack pontban, megúszom a szállítási költséget. (1000-2000 Ft)

vagy 500 GB is van LG :
http://www.argep.hu/product_1605361.html

ez jó ár érte, minőségben milyen lehet ?

.:. bl4ze .:.

(#6391) h_eduka


h_eduka
tag

hello :)

olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék venni egy 2,5-es külső merevlemezet minél nagyobb tárolókapacitással a minimum az 1TB milyet ajánlatok maximum 30.000Forintig?

(#6392) King Unique válasza bl4ze (#6390) üzenetére


King Unique
titán

Iomega Ego nem rossz,egész jó,ütésálló is,belseje Seagate hdd. :K LG-k nem vmi nagy számok,design-on változtatnak évről-évre,alapnak jó,de semmi extra.(2008 óta ez a 7-8 sorozatuk,v ki tudja hányadik,de van már vmi XD8 is)
Azért PCland-nél többi,korábban ajánlottat is nézd meg. :K

(#6393) King Unique válasza h_eduka (#6391) üzenetére


King Unique
titán

# 6381
30k ból bőven kijöb 1 TB 2,5" usb3-as :K ,kb.20-25k közt vannak.2,5"-be 1 TB a max,v a Seagate,Iomega 1,5 TB-ig van,de áruk is... :U 40-45k.

(#6394) HXY


HXY
addikt

Ha valaki pont most a nyáron vett/vesz Samsung TV-t, akkor ingyen igényelhet egy HDD-t.

(#6395) BassHead válasza HXY (#6394) üzenetére


BassHead
tag

bővebben hol van erről infó?

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6396) bl4ze válasza King Unique (#6392) üzenetére


bl4ze
veterán

az LG nagyon jó áron van, 500GB és itt közelben át is tudom venni Pick Pack ponton vagy mi a fene :)

a PCLAND-ot is nézem, csak náluk elég drága a szállítás... de ha jól nézem ott is van Pick Pack pont :)

.:. bl4ze .:.

(#6397) didros


didros
senior tag

Sziasztok! WD MP-n gondolkozom (500Gb). Az lenne a kérdésem, hogy lehet e win7-et telepíteni egy ilyen külső winchesterre? Az alaplapom tud USB3-at ha ez követelmény.
Sokkal lassabb lenne a rendszer egy ilyenről futtatva, mint egy rendes belső SATA HDD-ről?
Mert ha nem, akkor megérné a hordozhatóság azt a pár ezer plusz forintot. Köszi!

(#6399) King Unique válasza bl4ze (#6396) üzenetére


King Unique
titán

Megmondtam véleményem LG-ről,annyira jó ár az mi,1-2 ezerrel olcsóbb,ha annyira tetszik,vedd azt... :D

[ Szerkesztve ]

(#6400) King Unique válasza didros (#6397) üzenetére


King Unique
titán

Ezt már korábban kérdezték páran,de nem igazán erre - oprendszer futtatásra,főleg nem egy combos win7 - vannak ezek kitalálva (esetleg talán vmi mini linux),hanem adattárolásra. A gond valszeg főleg a melegedéssel lenne,mert én is "normál" használva az enyémet,azért a nyári melegben,hosszabban hajtva felmelegszik akár 40-43 fokra is,hát még folyamatosan rendszer hdd-nek használva hajtva... :Y :F Mert ezek passzív hűtésesek,nincs hűtőventi.
Usb3 sávszélessége elvileg elég lenne,rendszer hdd-nek inkább 7200 rpm-est ajánlanak,bár notikban is 5400 rpm-esek vannak igaz,de ott is akadnak 7200-asok a combosabb munkákhoz,sebessége talán elég lenne,de még ilyet nem próbáltam én se... :N :F
Ki lehet próbálni,erősen ajánlott vmi külső hűtőventivel megtámogatni,WD MP helyett esetleg inkább egy 7200 rpm-es 2,5" külsővel pl.usb3 samu S2,v Seagate Goflex Pro,de necces...élettartama is csökkene vmelyest.
Szal kipróbálható a dolog,de csak saját felelősségre! Erre inkább vmi külső usb3-as SSD (esetleg pendrive,v nem...) lenne alkalmasabb,ami kevésbé melegszik,strapabíróbb,csak az meg drága... :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.