Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) andras888 válasza Alex91 (#6599) üzenetére


andras888
aktív tag

valami ilyenre gondoltam, elég szomorú, hogy nem oldják meg:(
Ez drágább, minőségibb gépházaknál is így van?

(#6602) Laybee válasza King Unique (#6591) üzenetére


Laybee
őstag

Fogalmam sincs milyen ház, fémből van, lyukacsos és van rajta kék led. Régebben ide tett be képet róla, arra emlékszek.

(#6603) King Unique válasza andras888 (#6601) üzenetére


King Unique
titán

Azt szokták mondani ("tanítani" IT tanfolyamon is),h külső hdd-ket mindig,hátlapi usb-be kell dugni,mert előlapin sokszor nem kapnak elegendő áramot,az pendriveoknak elég.Meg függ külső hdd-től is,nekem pl.a 2,5" WD-im el-elmennek előlapin is,de volt,h nem,v"nehezen harapott rá",ezért dugom én is hátlapiba.Volt olyan is,ami előlapin abszolút nem,csak hátlapin ment. :K

(#6604) W h o z Z y


W h o z Z y
tag

sziasztok
hol található a vinyók vendor id-ja? vagy valami program van amivel ezt meg lehet tudni, esetleg a vinyón fel van tüntetve?
külső vinyó,márkája azt hiszem toshiba, nem az enyém, nincs is nálam bármilyen ötletet szívesen fogadok
előre is köszi

Killed by WhozZy!

(#6605) andras888 válasza King Unique (#6603) üzenetére


andras888
aktív tag

néha nekem is elindul, de 1 mb/sec-el másol rá, hátlapon meg 60 al:D
Csak nekem az asztalba van a gép és úgy körülményes.

(#6606) werszomjas válasza andras888 (#6605) üzenetére


werszomjas
őstag

Vegyél egy USB hosszabbító kábelt, néhány 100ft, azt egyszer bedugod hátra, előre hozod és meg van oldva :)

üdv

(#6607) Alex91 válasza werszomjas (#6606) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg ez se jo megoldas... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6608) andras888 válasza werszomjas (#6606) üzenetére


andras888
aktív tag

elgondolkoztam, de kettőt kell venni :D
De amúgy ez lesz a megoldás.

(#6609) werszomjas válasza Alex91 (#6607) üzenetére


werszomjas
őstag

miért?

egy márkásabb jobb minőségű hosszabbító kábelnek nem kéne hogy gondot okozzon

annyi hogy nem néhány 100ft-ost kell venni, hanem valami minőségibbet, vagy az sem :F

üdv

(#6610) Alex91 válasza werszomjas (#6609) üzenetére


Alex91
félisten

Miért? Azért mint a másiknál, "elveszik" az áram. Esetleg beszerez egy tapos USB Hub-ot, azzal mar nagyobb esélye van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6611) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Arra gondoltam,hogy érdemesebb több kisebb,mint egy óriási adathordozót venni.
Ugyanis,ha valamelyikről eltűnne az adat,ott van a másikon.
Ajánljatok nekem legyetek szívesek 500 GB-os külső HDD-t.
USB 3.0-m van.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#6612) Alex91 válasza Kezdő vagyok (#6611) üzenetére


Alex91
félisten

Arra gondoltam,hogy érdemesebb több kisebb,mint egy óriási adathordozót venni.

Hulyeseg... Amit igazan erdemes venni az egy jo nagy NAS!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6613) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a kettő merevlemez között mi a különbség?

Samsung M2 mind a kettő, de más kóddal.

[link]

[link]

Jól gondolom, hogy egyébként mindkettő USB3-as ugye?

(#6614) Kezdő vagyok válasza Alex91 (#6612) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Linket kérhetek,pl.IPON-os,mire gondoltál?
Köszönöm a válaszod!

(#6615) Alex91 válasza Kezdő vagyok (#6614) üzenetére


Alex91
félisten

Synology DS410 Disk Station

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6616) Kezdő vagyok válasza Alex91 (#6615) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Értem.
Akkor még annyi kérdés,hogy ha 1 darab HDD-t vennék,500 GB-osat,milyet ajánlatos venni?
USB3.

(#6617) andras888 válasza Alex91 (#6610) üzenetére


andras888
aktív tag

utána nézek ez felkeltette az érdeklődésemet:D

(#6618) Alex91 válasza Kezdő vagyok (#6616) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy olcsot, vagy dragat... Kozeput nincs! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6619) bazsimano válasza DeFranco (#6613) üzenetére


bazsimano
őstag

szerintem mind a ketto usb 2.0-as es a kul csak a szinuk...egyik fekete masik szurke...
de lehet hogy hulyeseget irtam, majd a tobbiek kijavitanak ha baromsagot irtam :U

(#6620) DeFranco válasza bazsimano (#6619) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:U Én is pont ezt néztem, de itta fórumban meg azt írták, hogy az M2-es USB 3-as. Vagy én keverek valamit?

Egyébként ha archiválásra veszem a merevlemezt, akkor van értelme az USB3-nak? Azon kívül, hogy adatmozgatásnál gyorsabban másol, úgy látom nem sok, mert a HD filmeket is viszi az USB2-n keresztül.

Ha felesleges, akkor különösen érdekelne, hogy a kettő között mi a különbség...

[ Szerkesztve ]

(#6621) BassHead válasza bazsimano (#6619) üzenetére


BassHead
tag

Jót írtál. Mindkettő USB 2.0-ás, csak a színük más. AY szürke, AB fekete

DeFranco: M2-ből van USB3.0-ás is! Ha jól tudom Samsung M2 Portable 3.0 néven futnak.

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6622) DeFranco válasza BassHead (#6621) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pont ezen filózok, hogy nem biztos, hogy kell nekem az USB 3.

Nekem egy megbízható külső adattároló kell, amire hosszú távon rá tudok bízni fontos adatokat, és nem hányja össze magát. A kapacitás és a sebesség másodlagos,a megbízhatóság elsődleges.

(#6623) BassHead válasza DeFranco (#6622) üzenetére


BassHead
tag

USB 2.0 és 3.0 között csak adatátvitelben éreznél különbséget az USB 3.0 javára, kb. 10x gyorsabb (papíron 5Gb/s és 480Mb/s) mint a "kistestvére".

Megbízhatóság szempontjából jók a Samsungok is, de még a WD között is érdemes körbenézni, meg még biztos fognak itt pár típust ajánlani neked, valamint azt kell még eldönteni, hogy egy 2,5" zsebre dugható, külön áramellátást nem igénylő, vagy egy 3,5" "asztali", külön táppal ellátott HDD kell-e neked.
Magyarul, akarod-e hordozni, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6624) Kezdő vagyok válasza Alex91 (#6618) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Linket is szeretnék kérni megint! :R
Megbízható,gyors,nagyon tartós legyen!
Ha megveszem,kell-e gyorsformázni,vagy egyből használhatom?
Köszönöm a válaszokat!

Lehetőleg külön áramellátást ne igényeljen,driver-t ne kelljen miatta a gépre telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#6625) Alex91 válasza Kezdő vagyok (#6624) üzenetére


Alex91
félisten

Most tenyleg 500 GB-ossal egetned magad :F

Ja, 2,5"-osokat nezd akkor!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6626) Kezdő vagyok válasza Alex91 (#6625) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

[link]
1 TB lett. :B
Vélemény?

Driver kell-e hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#6627) Alex91 válasza Kezdő vagyok (#6626) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, szerinted megy driver nelkul :F

Pendrive-hoz kell driver? Na, akkor...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6628) Kezdő vagyok válasza Alex91 (#6627) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

És ennyi pénzért tudnál jobbat is mondani?

(#6629) Alex91 válasza Kezdő vagyok (#6628) üzenetére


Alex91
félisten

Jaj, mind jo, vagy mind xar... Nezopont kerdese. Ha visszaolvasol, akkor latsz nehany ajanlast... Amugy szinte mindegy, hogy mit veszel... Jo sok gari legyen ra, meg backup az adataidrol :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6630) Kezdő vagyok válasza Alex91 (#6629) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Oké.
És azonnal használatba vehetem,vagy formázzam meg előtte?

(#6631) Alex91 válasza Kezdő vagyok (#6630) üzenetére


Alex91
félisten

Attol fugg, altalaban formazva vannak, de ugye ha 4 GB-nal nagyobb allomanyok mennenek ra, akkor NTFS-re esetleg at kell formazni, ha gyarilag nem arra lenne...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6632) King Unique válasza DeFranco (#6622) üzenetére


King Unique
titán

2,5" ajánlottak.
Látom már útbaigazítottak itt,usb3-on meg érdemes gondolkodni,főleg,ha hosszútávra tervezel és ráadásul alig drágább sima usb2-es (ált.1-2k,max 3k-val). :K Samsung M2-be augusztus középére ígérték az új usb3-as szériát,elvileg már boltokban kéne lennie,de ki tudja mi lesz a pontos megjelenés,lehet aug.vége-szept... :F
Amúgy a dvd topicos "problémádra",tényleg ajánlott pl. külső hdd-re menteni,képeknek valszeg nem kell több TB tárhely,elég egy 500-as és az se rossz elgondolás végülis,ha többet,több kisebb külsőt veszel,legalább lesz biztonsági másolat. Ha 2,5"-ost veszel érdemes stapabíróságon,ütésálló kivetel vásárlásásn is elgondolkodni,mert sokat hordozva,ha véletlenül leesik,szektorhibás lehet és kuka lesz a vége,persze ez megoldható tokba tétellel is. :K
Zajlik az élet a topicban,amikor bejelentkeztem 26 új hsz... :Y

[ Szerkesztve ]

(#6633) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6626) üzenetére


King Unique
titán

Jók a WD My Passportok és jó színt választottál,mert feketébe kicsit kényes. :K Gyárilag NTFS,nem kell formázni :N ,driver rajta van,SES driver,usb3-hoz az kell azt hiszem.(egyébként minden progi,driver elérhető wd oldaláról is).
Persze,ahogy mondták nézőpont kérdése melyik mennyire jó,WD elég jó,az se minden téren a leg-leg :N ,ha vkinek xy egyéb funkció,v 2 helyett 3 év gari kell,akkor mást vesz...

(#6634) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6633) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszokat!

King Unique :ha ragaszkodnék a WD-hez,pontosan mely típust javasolnál?
IPON-os linket kérnék(nem azért,mert ott venném meg,csak elég részletes az oldaluk.)

A 3.5-ös egyszerűen csak gyorsabb lenne,mint a 2,5?

Honnan lehet tudni,melyikhez kell telepíteni valami progit a gépre?(Bocsánat,abszolút nem értek ehhez. :B )

[ Szerkesztve ]

(#6635) DeFranco válasza King Unique (#6632) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, azt hiszem jó lesz az M2 usb 2.0-val is, ezt már az itteni ajánlások alapján választottam (magyarul: olvastam a kérdés előtt :) ). Két további kérdésem lenne:

Amit eredetileg kérdeztem: a két linkelt M2-nek más más a kódja. Mi a különbség?

Az ajánlottakból a továbbiakban teljesen mindegy melyiket választom, vagy van "számomra*" jobb az M2-nél.

*számomra = ritka használat, a kapacitás és a sebesség másodlagos, a megbízhatóság elsődleges

Előre is köszönöm!

(#6636) BassHead válasza DeFranco (#6635) üzenetére


BassHead
tag

"Amit eredetileg kérdeztem: a két linkelt M2-nek más más a kódja. Mi a különbség?"

Ezt már leírtuk. A szín.

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6637) DeFranco válasza BassHead (#6636) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Basszus tényleg? Bocs. Megkeresem most már csak azért is. Sorry.

szerk: megvan. :B

[ Szerkesztve ]

(#6638) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6634) üzenetére


King Unique
titán

WD 2,5" külsőbe egyértelműen a My Passport usb3.0,az Elements portable szoftver nélkül,csak usb2-vel kicsit fapados. :K MP-hez vegyél gyári tokot,elég olcsó (1-2k),ha ezüstbe veszel MP-t,v hozzá olyan színű is,nekem ilyen van.Van drágábban,spec. ütésálló tok is hozzá,de még nem kapható nálunk,majd talán hamarosan...
WD 3,5"-be meg MyBook Essential usb3..

.

(#6639) BassHead válasza DeFranco (#6637) üzenetére


BassHead
tag

Nem azért írtam, hogy bántsalak! :)
Éreztem, hogy elkerülte a figyelmedet. :)

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6640) DeFranco válasza BassHead (#6639) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem is azért, csak nem szeretek feleslegesen kérdezni. :B Na de off: OFF

(#6641) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6638) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszod!
Egy ismerősöm azt mondta,azért jobb a Samsung,mert azt bedugom,és kalap.
Nem kell hozzá semmit sem telepítgetni.

Hülye kérdés:
ha sokáig nem használom őket,lesz-e valamelyiknek valami baja?
Adatvesztésre gondoltam.

(#6642) King Unique válasza DeFranco (#6635) üzenetére


King Unique
titán

A két M2-be,ahogy imént is írták nincs különbség :N ,én inkább helyedben usb3-asat vennék (bár kivárni M2-nél is mire megjelennek...elvileg már boltokban kéne lennie),azokban új,nagyobb adatsűrűségű hdd-k vannak (#6433),v S2-t vegyél (#6563)
Ami az előző hsz linkbe is volt,2,5",amit hordoz és így esetlegesen leejthet az ember,ajánlott lehet ütésállót venni (első az adatok biztonsága),így jobb vétel lehet a Silicon Power (A80),v a Transcend vmely terméke (25D3/M3/H3P/A3) - nekem személy szerint nagyon tetszenek,egyik régi motorosnak innen 25D3,másnak 25M3 van,nagyon dícsérték. Megbízhatóság szempontból jó még WD MP is,azzal a spec tokkal meg ütésállóvá varázsolható,igaz a tok árát is megkérik azért...

[ Szerkesztve ]

(#6643) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6641) üzenetére


King Unique
titán

A WD-nél sem kell :N (a SES driver is automat települ,ha jól láttam nálam),használod mint egy pendrive-ot,azt kész. A Smartware programcsomagot,ami van hozzá,csak akkor telepíted,ha használni akarod.
Ha sokáig nem használod,nem lesz semmi baja :N ,bár hdd-knél írnak ezt-azt,h 10-en akárhány év után lemágneseződhetnek,v mi és akkor előfordulhat adatvesztés,ezért újra kell formázni,v másolni,v mittomén,de azt úgy se várod meg,addig bőven veszel újat,v vmi új technológiás adattárra mentesz,nem...?

[ Szerkesztve ]

(#6644) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!!

Külső vinyót szeretnék venni, a méret nem lényeg, mert annyira nem fogom hurcolgatni, szóval 3,5"-os is jöhet. Eddig amit kinéztem az az A-Data Nobility Nh03 és a Wd Mybook Essential. Pontosan egy árban vannak, de a WD papíron gyorsabb. Jah, mindkettő usb3.0 és 3,5". melyiket érdemes megvenni? előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#6645) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6643) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Jaaa,értem.
Sebesség szempontjából jobb lenne a 3,5-ös,ha jól értem,viszont van egy tápja,tehát nem olyan könnyen mobilizálható,mint a 2,5,ha vinni akarom.
Viszont a 2,5-et meg könnyen lehet hordozgatni,esetleg nem olyan gyorsan kerülnek rá az adatok,ugye?

És sima USB 2.0-val is kompatibilis,ha oda viszem el,ahol nincs USB3.0,ugye?

A táposok mennyire bírják a hurcibálást?

(#6646) DeFranco válasza King Unique (#6642) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most megkavartál :O :D Assetommivan.

Holnap végignézegetem egyesével, ma már nincs rá agyam. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6647) King Unique válasza JoHnni (#6644) üzenetére


King Unique
titán

Jók a WD MyBook-ok,NH03 is van szerintem majdnem olyan gyors,usb tubo driverrel (adnak hozzá azt hozzá azt is),meg még akár gyorsabb is.Belseje az Hitachi,korábban nézegettem én in,szoftveresen is jól felszerelt,én lehet bepróbálnám. :K
Alternatíva lehet még 3,5" külsőbe usb3-as S3,M3, esetleg Iomega Ego Desktop,Buffalo Drivestation,Seagate Goflex Desktop?lacie Cuccai,bár azok drágák stb.,pl.amik itt ezen kínálatban szerepelnek.

(#6648) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6645) üzenetére


King Unique
titán

Végülis 3,5" is "hordozható,de nagyobb méret,súly miatt nyílván macerásabb,ezért ilyen célra 2,5" praktikusabb.Azok se lassúak,usb3-on usb2-nek durván 2-3x-osát tudják,3,5"-osok 3-4x-ét és természetesen visszafele kompatibilisek,mennek usb2-ben.
3,5" is bírja azért a hurcolást ,de megütődés,leejtés nyilván nem használ neki (2,5"-nél érzékenyebbek erre szerintem),pl.WD a MyBook szériához külön hordtáskát is gyárt ilyen célra,szal ajánlott vmi ilyesmiben hordozni. :K

[ Szerkesztve ]

(#6649) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6648) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszokat,a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#6650) King Unique válasza DeFranco (#6646) üzenetére


King Unique
titán

Ez van...túltelített a piac külső hdd-ben,ma már mki divatból ilyet gyárt és hát bizony nehéz a választás,főleg 2,5"-ben... :F .Én is meg vagyok most kavarodva rendesen,milyen 2,5"-est vegyek,egyelőre azt tudom csak,h usb3-as és ütésálló legyen... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.