Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) Zoty4 válasza King Unique (#6099) üzenetére


Zoty4
őstag

Hát ez nem igaz, felmegy 2,5MB/s-re majd szépen visszacsorog 10kbra

[ Szerkesztve ]

(#6102) vlevi válasza Zoty4 (#6101) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem kéne neki. Én is torrenteztem már külső vinyóra, és atomstabilan jött le 3M-val.
Baromi marhán is nézne ki, ha az átviteli sebesség 20 körül van, akkor más szoftver csak 1-2K-val tudna rá írni. Nem inkább az van, hogy amikor a nagyobb fileokat elkezdi a torrent létrehozni az fogja meg időlegesen? Mert a kis állományokat gyorsan lerendezi, de amikor egy több gigás filet kell először megcsinálni, az megfoghatja. Olyankor nekem is ír a vinyóra 80-100Megával (USB3 rulez :) ), és lassul is a letöltés, de aztán lenyugszik, és felgyorsul a letöltés. Egy ötödekkora átviteli sebességű vinyónál ez eltarthat 5x ennyi ideig is.

(#6103) Zoty4 válasza vlevi (#6102) üzenetére


Zoty4
őstag

elképzelhető mert most 3 12 gigás állományból 1et totál kivettem , és most szedi rendesen max sávszéllel. Remélem most már így is marad, este filmet szerettem volna nézni :(

(#6104) vlevi válasza Zoty4 (#6103) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha Win7-ed van, azzal a feladatkezelőből elindthítaó az erőforrás figyelő, ahol lehet látni, hogy milyen progi mennyire birizgálja a vinyót.

(#6105) King Unique válasza vlevi (#6100) üzenetére


King Unique
titán

Na... :P ,egyébként persze 1.1-hez viszonyítva igen.De azért ne magasztaljuk már 2011-ben az usb2-t :N ,az (is) a gáz benne,h már több usb-s eszköz (egér,nyomtató,külső dvd író,másik külső vinyó,penfrive stb.) csatlakoztatása esetén már nem igazán 25-35 MB/s,hanem bizony lassabb... :U ,usb3-nál több eszköz egyidejű csatlakoztatásánál se oszlik meg a sávszélesség (elméletileg). :C

(#6106) vlevi válasza King Unique (#6105) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megoszlik ott is, csak szerencsére az 5Gbitet még nem tudja semmi kiütni, a Sata-s vinyók nem tudnak annyit :)

(#6107) King Unique válasza Zoty4 (#6103) üzenetére


King Unique
titán

Akkor mégiscsak vmi szoftveres gond volt,az a fránya torrent... :D (mért nem ezzel kezdted),de legalább jó dolog. :) Amikor létrehozza rajta a nagy file-t,az lehet beakaszt neki egy picit,főleg usb2-n csordogálva (belső hdd-re töltve ugye ott a sata2),ahogy vlevi is írja :K ,usb3-ba dugva,hamarabb lerendezné és nem "érezné" az ember.
12 GB/db állomány,vmi BD,v Full HD film gondolom.
(2,5 MB/s,akkor 20Mbites nettel is 12 GB (2-3x) azért eltarthat egy darabig...,bár mennyi, 1,5.2 óra latt lent van max sávszélen)

[ Szerkesztve ]

(#6108) King Unique válasza vlevi (#6106) üzenetére


King Unique
titán

Pedig azt regélték,h ott nem,h pl.egy 2-es kivezetésnél,külön-külön rendelkezésre áll mind2 eszköz számára az 5 Gbit/s.Kipróbáltad 2 usb3 külső vinyóval,v mi? :F

(#6109) Zoty4 válasza King Unique (#6107) üzenetére


Zoty4
őstag

jaja, csak türelem kellett hozzá :)
köszi mindkettőtöknek

(#6110) Minstrel


Minstrel
senior tag

Sziasztok, azt lehet tudni, hogy a WD Mybook-okban milyen merevlemez van? Mert én nem találom egyik leírásban se, hogy blue, green vagy black. Vagy ezekben külön ezekbe készült lemezek vannak?
Konkrétan a WDBACW0020HBK érdekelne.

(#6111) Alex91 válasza Minstrel (#6110) üzenetére


Alex91
félisten

99%, hogy Green...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6112) Orionk válasza Minstrel (#6110) üzenetére


Orionk
senior tag

Mit jelent az, hogy blue, green, vagy black?

A merevlemez külső szinét jelenti? :U

(#6113) Minstrel válasza Orionk (#6112) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem a színét. A WD a belső 3.5-ös merevlemezei színekkel vannak kategorizálva, a blue a "középút" a green környezetbarát, takarékos, a black pedig gyors.
[link]

(#6111) Alex91
Köszi!

(#6114) Gabrielo


Gabrielo
csendes tag

Sziasztok!

Külső merevlemezt szeretnék vásárolni. 2 TB nagyságút! Nagyon fontos lenne a megbízható és stabil működés. Jelenleg 2 közül vacilálok. WD elements 2TB vagy Samsung Story Station 2TB. Mennyire megbízhatóak ezek? Illetve melyiket javasoljátok?

(#6115) vlevi válasza Gabrielo (#6114) üzenetére


vlevi
nagyúr

MyBook Essentialon is érdemes vacillálni.

(#6116) King Unique válasza Gabrielo (#6114) üzenetére


King Unique
titán

Igen érdemes,nem sokkal drágább és jobb lényegesen. :K Story és Elements nem igazán említhetők egy lapon,Strory inkább a MyBooka-al...
Hogy melyik pontosan milyen,mit tud,visszaolvasva találsz épp elég infót...

[ Szerkesztve ]

(#6117) Skatysuti


Skatysuti
tag

Üdv:
Western Digital 1TB 3,5" MyBook Essential -van és nemrég jelentkezett egy olyan probléma hogy ha másolok róla vagy éppen rá bármit filmet képeket akkor elkezdi szépen gyorsan majd egyszer csak megáll és számolja az becsült időt.
Pl:1.4 gb os film 5 óra és nem is lép akkor tovább. Megszakítani is nagyon nehezen lehet.
Filmeket zenéket képeket tárolok rajta mindenem rajta van.
kb 200gb szabad hely van rajt.
Mi lehet a probléma tudnátok nekem segíteni és remélem jó helyen keresem a megoldást.
Köszönöm.

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#6118) bolygó válasza King Unique (#6116) üzenetére


bolygó
csendes tag

Sziasztok!

Új, külső winchester-t szeretnék venni, USB 3.0 és 2TB jellemzőkkel.
Visszaolvasva a korábbi hozzászólásokat arra jutottam, hogy a WD My Book Essential-t választom! Véleményetek szerint ez jó választás 25eFt-ért? Vagy más is ajánlható?

(#6119) Orionk válasza bolygó (#6118) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Szerintem jó választás.
Én 1TB-set vettem, de csak azért, mert nem akartam 25 ezret költeni rá.

(#6120) Orionk válasza Minstrel (#6113) üzenetére


Orionk
senior tag

Mi alapján gyárthatják a 3 különböző HDD-t?

Miben különbözhet a gyártásuk?

(#6121) King Unique válasza Skatysuti (#6117) üzenetére


King Unique
titán

Milyen OS alatt,milyen progival másolsz rá,sima usb2-re dugva,vírusírtó milyen?
Emlékszem még dvd-knél szkott pl ilyen lenni,mikor crc hibás meg stb a lemez és leáll-gondolkodik a másolás,de nálad a gép belső hdd-je és külső MB is gondolom jó,nincsenek rajta hibás szektorok,HD Sentinel mit mutat?
Amúgy vmi driver,szoftveres gond lehet,pl.vmi "foghatja" a másolandó file-t,ami unlocker progival "felodható",azt lehet vírusírtó kavar-akaszt be,v a másoló program - ha nem csak simán a beépítettel - ütközhet vmivel. :F
Fentebb is más a torrenttel szívott,előbb vkinél Story Station-nál esata-ra dugva egy +driver kavart be...

[ Szerkesztve ]

(#6122) King Unique válasza bolygó (#6118) üzenetére


King Unique
titán

Jó választás a MB,ár-érték-arányát,felszereltségét tekintve mindenképp,25k ár is ok-s. :K
De persze akadnak szerintem 3,5"-be,amik talán még jobbak is,fém házasak stb,de azok drágábbak és gondolom ár se mindegy.Pl. ADATA-NH03, Buffalo Drivestation,Iomega Ego Desktop,Lacie elit cuccai (d2, Minimus,P9230,pl. itt

[ Szerkesztve ]

(#6123) King Unique válasza Orionk (#6120) üzenetére


King Unique
titán

Ez most mért fontos,mi vagy te gyártástechnológus, mérnök? :F Winchester topicba vannak a hdd szakik...
WD Blacket elég jónak mondják,5 év gari van rá,gyártástechnológiailag gondolom picit szigorúbb,komolyabb követelményeknek kell megfelelnie...

[ Szerkesztve ]

(#6124) bolygó válasza King Unique (#6122) üzenetére


bolygó
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Valóban az ár a meghatározó (a végső döntésnél). Ezért már meg is rendeltem a WD-t.

(#6125) BassHead


BassHead
tag

Sziasztok!

Azt valaki meg tudná nekem mondani, hogy egy olyan külső HDD-t, ami TV-re van rákötve, és amin nincs külön be-ki kapcsoló gomb, mint pl Samsung M3,G3 Station, hogy kell használat után leállítani, ha már nincs rá szükség?

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6126) Alex91 válasza BassHead (#6125) üzenetére


Alex91
félisten

Kihuzod a TV-bol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6127) BassHead válasza Alex91 (#6126) üzenetére


BassHead
tag

És ilyenkor (sok ilyentől) nem lesz baja?

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6128) Alex91 válasza BassHead (#6127) üzenetére


Alex91
félisten

Hmmm, hat azert ovatosan huzogasd :DD! De ez miben kulonbozne attol, hogy megnyomsz rajta egy gombot?

(Mondjuk ha a TV-ben van szoftveres levalasztas, akkor azt esetleg erdemes hasznalni...)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6129) BassHead válasza Alex91 (#6128) üzenetére


BassHead
tag

Hát, hogy miben különbözik, azt nem tudom.
Op. rendszerek alatt van ugye biztonságos leválasztás funkció.
Gondolom a húzogatás nem ilyen :D
A lényeg nekem ugye az lenne, hogy pl. esténként megnéznék egy filmet a HDD-ről, utána meg ugye TV lekapcs, HDD lekapcs, hogy ne menjen nekem feleslegesen 24 órában a HDD, "zabálva" az áramot. Tehát, ha már nincs rá szükségem, ne pörögjön nekem itt feleslegesen. Nem hiszem, hogy csak folyamatos 24 órás használatra vannak ezek a külső HDD-k gyártva.

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6130) vlevi válasza BassHead (#6129) üzenetére


vlevi
nagyúr

MyBook Essential leáll, ha kikapcsolod a tévét.
Hozzád hasonlóan én is elvárnám a külső 3.5"-s vinyóktól is, hogy leálljanak, ha nem használom, de nem ismerem mindegyiket (csak az említett WD-t), ezért nem tudom biztosra mondani, hogy leáll-e mindegyik típus.
A 2.5"-osak viszont kénytelenek leállni, hiszen minden energiát onnan kapnak.

(#6131) BassHead válasza vlevi (#6130) üzenetére


BassHead
tag

Köszi!
Lehet akkor egy WD MB Essential-ra nevezek be.

Valakinek, valami tapasztalata ezen a téren más külső HDD-kel?

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6132) vlevi


vlevi
nagyúr

Engem egyetlen dolog szopatott, az, hogy egy idő után érthetetlen módon egyszercsak felpörgött tévézés után a vinyó, matatott rajta vagy 10 percig, aztán leállt. Fingom sem volt mi az, de véletlenül megtaláltam. A tévén be volt kapcsolva, hogy USB-n keressen új firmware-t 2 órával a kikapcsolás után :C

(#6133) dokkaab


dokkaab
csendes tag

Sziasztok! Van egy WD 2,5-ös 1Tb mobil vinyóm, és egyik napról a másikra a rajta levő mappák rejtettek lettek, és minden mappa nevével létrejött egy *.Ink kiterjesztésű parancsfájl, amit ha elindítok a windows intéző lép bele a mappába. Így sajnos a vinyó totalcommanderrel tejesen használhatatlan. Csináltam minden mappából egy egy hasonló nevű mappát, csak a végére írtam egy 2-est, átmozgattam a tartalmakat, kitöröltem az eredeti mappákat, és a hozzá kapcsolódó *.ink parancsfájlokat, viszont következő indításkor újra így nézett ki a winchesterem. Mit tudok tenni? Valami ötlet hogy mi okozza ezt? Válaszokat előre is köszönöm.

(#6134) King Unique válasza dokkaab (#6133) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom pontosan,de vmi új vírus,féreg lehet talán. :F Másik topicba írt vki hasonlóról.Milyen vírusírtót használsz?

(#6135) ittakary


ittakary
nagyúr

Hali!

Holnap szeretnék vásárolni egy 2TB-os külső HDD-t USB csatlakozóval. Mit ajánlanátok? 20k max lenne a keret, de inkább alatta, ha lehetséges :)

[ Szerkesztve ]

(#6136) King Unique válasza ittakary (#6135) üzenetére


King Unique
titán

Hát 20 k az kicsit szűkös 2 TB-ra... :U ,abból kb WD Elements jön ki. 2 TB usb3-as MyBook meg 25k körül van,az jobb lenne...Külön veszel 2 TB-os hdd+hozzá mobilracket,az is talán többe van...
Manapság meg inkább ugye usb3.0-ásat éri meg venni,2 TB-ok ált 20-25k közt kaphatóak (annyit megérne,nem :F ) 20k-ért,v az alatt szűkösen külső komplettbe max usb2-eset kapsz,DE...itt az új M3 (nem M2 :N ) Station usb 3.0-val egész jó áron van és elég jó is :K (azért érdeklődj utána,h biztos az-e,mert a kép csak illusztráció,ugye...)
Nézelődhetsz még a linkelt helyen,akadt,ha jól láttam 20k körül más 2 TB-os is,de inkább vmi komolyabb,gyorsabb (usb3 v esata) érdemes venni,főleg így 2011-ben... :K

[ Szerkesztve ]

(#6137) ittakary válasza King Unique (#6136) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hm. Mondjuk veszek egy ilyet, és még hozzá valami tokot, az szerinted jó lenne? Tokokat hol lehetne venni? :B

Illetve még egy kérdés: a külső HDD feladata annyi lenne, hogy filmeket tároljak rajta (rá lenne kötve a routerra, amin csak USB2 van), így az USB3 egyelőre szinte felesleges lenne. Router most lett vásárolva fél éve, így maradna egy ideig, az biztos. Szóval az USB3 hiányát leszámítva teljesen jó lenne ez?

[ Szerkesztve ]

(#6138) King Unique válasza ittakary (#6137) üzenetére


King Unique
titán

Jó lenne elvileg a samu hdd,mobilracket (nem tok :N ,külső 3,5" mobilrack :K ) is tudsz ott venni hozzá,másik topicban több az infó,mi ajánlott a téren.
Ha adatmozgatáshoz,másoláshoz nem kell,illetve routeres dologhoz elég a 2.0,akkor veheted Elements-t,de nem egy csúcsmodell :N ,ha visszaolvasol találsz róla ezt-azt... :D
MyBook,v különösen a linkelt Samsung M3 is elég jó,ára se rossz,de te tudod,ha elég usb2,akkor vedd azt.

[ Szerkesztve ]

(#6139) daniel2121


daniel2121
senior tag

A Samsung Story Station leáll egy idő után? Mondjuk ez [link]

(#6140) BassHead válasza King Unique (#6136) üzenetére


BassHead
tag

Szia!

Miben jobb az M3 mint a G3, usb 3.0 leszámítva?
Nincs valami összehasonlító teszt valahol?

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6141) ittakary válasza King Unique (#6136) üzenetére


ittakary
nagyúr

Amúgy amit itt linkeltél, az egy M2-es Samsung. Létezik hogy félrenéztél valamit?

(#6142) BassHead válasza ittakary (#6141) üzenetére


BassHead
tag

Nem!
Az tényleg az M3 (3,5"), a honlapon írták el M2-nek (2,5")

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6143) ittakary válasza BassHead (#6142) üzenetére


ittakary
nagyúr

Holnap küldök nekik egy mailt, hogy akkor mi van :)

Van még G3 és S3 is, ezekről mit lehet tudni? Ehhez hasonlítva, mert alapvetően ez lenne a célpont :) Pl jó lenne olyan, ami kikapcsol ha használatlan állapotban van, mert ugye egy hálózati tárolót nem írok/olvasok minden percben...
Ha ez tényleg az M3 akkor nem kérdés ezt fogom venni... (King Unique kolléga ajánlására)

(#6144) BassHead válasza ittakary (#6143) üzenetére


BassHead
tag

Annyi biztos, hogy az nem az M2!
Kép alapján az M3! Az M3 a 3,5"-es.
Az M2 a 2,5"-es testvére az M3-nak, tehát a kisebbik, zsebre tehető változat.
Ráadásul azért sem lehet M2, mert abból tudtommal az 1TB verzió a legnagyobb!
De nézd meg ezt a cikket!

http://prohardver.hu/teszt/samsung_m2_es_s2_kulso_winchesterek_2_5_huvelyken/samsung_uj_m2_es_nagy_s2.html

Véleményt nem nagyon tudok neked mondani, mert én is most állok külső HDD vásárlás előtt, és még erősen vacillálok. De ha benevezel egy M3-ra szívesen várom majd a tapasztalataidat. :)

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6145) ittakary válasza BassHead (#6144) üzenetére


ittakary
nagyúr

Amint veszek (bármelyik is legyen az) mindenképpen írok.

(#6146) dokkaab válasza King Unique (#6134) üzenetére


dokkaab
csendes tag

:s sajnos semmilyet

(#6147) Orionk


Orionk
senior tag

Ha az 1TB-s WD MyBook-omra már másoltam adatot, és
ezután szeretném feltelepíteni a SmartWare-t, akkor a már rajta levő adat megmarad?

Vagy a smartware nem is a külső MYBookra települ?

köszi

(#6148) King Unique válasza ittakary (#6141) üzenetére


King Unique
titán

Az M3 :K ,csak a webshopba írták el (előfordul),ahogy BassHead is írta,az M2 az a kicsi 2,5".Ezért is mondtam kérdezz rá náluk,h biztos az e.

[ Szerkesztve ]

(#6149) King Unique válasza BassHead (#6140) üzenetére


King Unique
titán

A felülete hullámos - ujjlenyomat-karcálló,bár ez 3,5"-nél nem tudom kinek mennyire számít,vmi újabb szériás samu hdd van benne,a software is megújult egy kicsit úgy halottam (Samsung hdd manager),illetve mivel elég jó áron kínálják :K ,szerintem semmi nem szól a sima usb2-es G3 mellett. :N

(#6150) King Unique válasza ittakary (#6143) üzenetére


King Unique
titán

A 3-ból,amit linkeltél egyértelműen az S3,az egy jól bejáratott,elismert külső cucc,automatikusan ki is kapcsol,G3 is leáll,de kicsit fapodos (előbb már írtam),WD Elements meg pláne (inkább egy MyBook akkor már),az magától nem is kapcsol ki,csak külön progival lehet a forgását lelőni.
De,amit ajánlottam a legújabb M3,az is nagyon jó,leáll az is,usb3,meg nekem tetszik a design-ja,ára is elég jó - mképp jól járnál vele. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.