Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) tibyg


tibyg
csendes tag

Üdv!
Lenne egy kérdésem.Van egy CooLink merevlemez házam.

Na most erre az van írva hogy a 3,5" SATA merevlemezek támogatása.
Én találtam a neten egy 2TB-os SATA3-as vinyót elég jó árban,csak azt nem tudom,hogy a 3,5" SATA merevlemezek támogatottságba beletartozik a SATA3-as vinyó is?
Egészen pontosan ezt szeretném megvenni bele:
Seagate 2TB 64MB SATA3 ST2000DL003 merevlemez

(#6752) tlala válasza tibyg (#6751) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem az a legjobb, ha írsz egy mailt a cég supportjának - elvégre nem egy noname cég.

(#6753) King Unique válasza ádika86 (#6744) üzenetére


King Unique
titán

Én ajánlottam ezt ugye másik topicban,nálam pedig működik.
Ha minden progi be van zárva...unlocker feoldja... :F ,esetleg "folyamat leállítása",v vmi durvább "Semmi" helyett "Törlés" után se megy?
Ez akkor problémás,ha csak vinyót akarod kihúzni,leállítani,gépet nem,de ha gépet leállítod,akkor az leválasztja rendesen.

(#6754) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6743) üzenetére


King Unique
titán

Nem akkora ,bár nem is tesz jót neki,ajánlott mindig biztonságosan eltávolítani,v ha vmi folyamat nem engedi,akkor azt unlocker-el kilőni és utána. Mivel csak épp kipróbáltad,nem másoltál rá semmit,valszeg nincs baja. :N
Nálam már pl.amikor RAR-t töltöttem rá és csak úgy lehúztam róla,utána következő csatl.kor nem tudtam kitömöríteni,hibás volt a file,meg hdd-ben is kárt tehet a nem megfelelő eltáv.Azóta rendesen eltávolítom mindig és nincs baj.

(#6755) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6754) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Értem.
De nálam az a baj,hogy a Windows 7 NEM IS LÁTJA,hogy rácsatlakoztattam,csak a WD fénye világít.
Tehát nem tudom lecsatlakoztatni,ha nem is látja a Windows.
És nem is tudok rá pakolni semmit sem,mert nem veszi észre a Win,hogy beledugtam a gépbe valamit.

Így gondolom nem lett neki baja. :F
ha egyszer nem csináltam a WD-vel semmit sem.

[ Szerkesztve ]

(#6756) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6755) üzenetére


King Unique
titán

De most már látja nem és ok-s,v ezt nem a kezdeti kipróbálásra írtad,driverekis fent vannak? :F

(#6757) King Unique válasza HXY (#6749) üzenetére


King Unique
titán

Azért annyira nem olcsó ez a Tevion se (750 GB-20k,ennyiért már kijön majdnem 1 TB S2,M2) ,750-esben akad néhány picivel olcsóbb,talán jobb is,pl. a lentebb említett WD. :F
De gondolom figyelemfelkeltés volt a cél,"h újra van ez is",azt köszönjük. :R

(#6758) King Unique válasza tibyg (#6751) üzenetére


King Unique
titán

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja itt tedd fel szerintem a kérdést.
Én csak azt tudom,h gépben belsőként SATA3-as hdd-t rá lehet SATA2-re kötni,megy. Külső racknél nem tudom,ott is talán gondolom.
Biztos hdd-be Seagate a legjobb választás :F ,bár ez Barracuda LP talán,amit nem fikáztak eddig,esetleg Samsung,Hitachi,WD...

[ Szerkesztve ]

(#6759) HXY válasza King Unique (#6757) üzenetére


HXY
addikt

Igen, azért írtam... :)
De nem rossz, mivel Asmedia chipes.
A WD, Samu, SP meg mind JMicron JMS539-et használ, amit az Etron vezérlővel rendelkező rendszerek nem tudnak kezelni. Ilyen az összes Gigabyte alaplap. De más vezérlőkkel is lehetnek inkompatibilitási hibák...

Szerk. Ha ennyiért 1Tb-os Samu M8-cal lenne a Tevion, akkor én lennék az első aki rohanna megvenni... :K

De valószínűleg egy ilyet fogok venni: [link] + egy 1TB-os Samu M8-at.
És ha kellően halk az M8, akkor berakom a notebookomba, és a notebookomban lévő szuper jó 500GB-os Hitachi 5k500.b megy a házba. Ha nem annyira halk, mint a mostani Hitachi, akkor a házba megy a Samsung, és a Hitachi marad a notebookban.

[ Szerkesztve ]

(#6760) King Unique


King Unique
titán

Biztonsági és kényelmi funkciókkal érkezik a Transcend StoreJet 25A3 USB 3.0 HDD - na egy ilyen nem lenne rossz,ütésálló ez is,tok,usb3.0,titkosítás,csak usb3 Y kábeles alapból...

(#6761) King Unique válasza HXY (#6759) üzenetére


King Unique
titán

WD is JMicron... :F Transcendek?
Végülis nem olyan rossz ez,aluház,hordtáska is van hozzá,csak ára lehetne noname mivoltához idomulva alacsonyabb.

(#6762) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6756) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Tehát ha USB 2-n csatlakoztatom,minden oké,látja,driverek is fenn vannak.
Ha USB 3.0-ra csatlakoztatom(ami a gép hátulján van),akkor NEM LÁTJA a Windows 7,csak akkor,ha elindítom az USB 3.0 alaplapi driver telepítőjét.
Feltelepül,a telepítés végén már látja a WD-t(de csak az egyik USB 3.0 csatlakozón,a másikon akkor sem.)
Ha újraindítom a gépet,mintha "elfelejtette"volna,hogy telepítettem USB 3 drivert,mert megint nem látja a Windows 7 egyik csatlakozón sem(mármint az USB 3-ason,USB 2-n mindig jó.)
Ha újra telepítem,megint látja a következő újraindításig(de csak az egyik USB 3 csatlakozón,mint az előbb.)
Bocsánat,ha bonyolultan fogalmaztam. :R

Nem tudom,mi okozhatja ezt.
Ha nem látja a Windows 7,nem baj,ha rádugom/leveszem a WD-t az USB 3 csatlakozón?

[ Szerkesztve ]

(#6763) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6762) üzenetére


King Unique
titán

Akkor driver,win7 lesz a hiba oka,előbb mondtam nem a legjobb,ha a működő vinyót,csak úgy lekapja az ember párszor,de tönkre talán nem megy emiatt.

(#6764) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6763) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Gondolom,ha valami baja lenne a WD-nek tőle,úgyis kiderülne.
Mondjuk,károsodnának a rajta levő fájlok,nem?
Vagy a Windows figyelmeztetne,hogy hibás fájlokat talált?
Úgy tűnik,nem karcosodik szerencsére a külseje. :)

[ Szerkesztve ]

(#6765) Pavlovsdog


Pavlovsdog
csendes tag

sziasztok!

a hétvégén beszereztem egy 1 TB-os Samsung M2-es kisvinyót (HN-M101AAB belsővel). elvileg tudja az USB3-at, de nekem olyan sajna nincs

ami jó:
- a teteje szép mintás és nem zongoralakkos. nem is gyűjti az ujjnyomokat
- elég komoly nyúzása alá vetettem, HD Sentinel szerint 46 °C-ig melegedett (biztos lehet feljebb tornászni, de az már nem életszerű, 6-7 órás normál használat után 42-43 °C körül van)
- 3 év rá a garancia
- simán megy USB2-ről is
ami nekem nem:
- ez az USB3 B nekem nem tűnik valami masszívnak, félek, hogy kitörik
- elég rövidke a kábel

nekem tetszik

üdvözlettel

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#6766) TeeJay válasza Pavlovsdog (#6765) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor már nem vagy egyedül akinek a microUSB3 csatlakozó nem tűnik túl masszívnak.
inkább miniUSB3-at találnák ki és azt tennék ilyen cuccokra :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6767) Pavlovsdog válasza TeeJay (#6766) üzenetére


Pavlovsdog
csendes tag

na igen, értem én, hogy kell az extra kábel bele (talán a nagyobb áram miatt vagy a nagyobb sebesség miatt, tökmindegy). egyébként ha a nagy USB3 csatlakozóhoz hasonlóan rakják egymás fel és nem egymás mellé akkor masszívabb lenne szerintem..
egyébként nem vagyok nagy híve a "mindent csináljunk iszonyat kicsire" szemléletnek. csak a gond van belőle.

ui.: USB 3-ból mini B nem is létezik?

[ Szerkesztve ]

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#6768) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6764) üzenetére


King Unique
titán

Ja,ja,v fel sem ismerné stb.,de a jövőben inkább normálisan távolítsd el.
Nem karcosodik,de por,se ujjlenyomat,na én is inkább ezüstbe...most már mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#6769) King Unique válasza Pavlovsdog (#6765) üzenetére


King Unique
titán

Hol vetted,hol van már usb3 M2,nemrég taglaltuk,akkor még nem volt,vki is épp ilyet akar venni? :F
42-43 °C...hát ja,hosszabb nyúzás után,nyári dögmelegben ez még belefér.
Szerintem nem kell túlfeszegetni ezt a "csatlakozó elég masszív-e" témát,nyilván erősen megfeszíti,hajlítja az ember,akkor deformálódhat,esetleg eltörhet,de elvárható egy alap felhasználói inteligencia is... :U és normálisan használva nem lesz semmi baja. (bár tényleg "vékony",dehát...)
Usb3 mini B nem tudom van-e,talán ilyen,v itt jobban látszik (3.nagy kép) De ez az lenne :F ,ha igen,akkor ez se strapabíróbb. :N

[ Szerkesztve ]

(#6770) Pavlovsdog válasza King Unique (#6769) üzenetére


Pavlovsdog
csendes tag

ami azt illeti, MediaM***tban vettem, 25 k-ért. sürgősen kellett vennem egy kisvinyót mert a másikat sajna kinyírtam... úgyhogy nem csináltam akkora nagyonjó boltot...
olcsóbbat.hu szerint az USB2-s M2-es 20-21-k. viszont más gyártó 1TB-s USB3-as kütyüje is 20-22k körül van.

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#6771) King Unique válasza Pavlovsdog (#6770) üzenetére


King Unique
titán

Na nem is tudtam MM-ben már van,majd megnézem,bár nem hiszem,ha vennék,ott venném.Kb. egy 2-3 hete 500 GB SPA80-at dobáltak 32k-ért... :Y,25k még olcsó volt MM-hez képest,hol Bp-n?

[ Szerkesztve ]

(#6772) Pavlovsdog válasza King Unique (#6771) üzenetére


Pavlovsdog
csendes tag

Árkád Bp., az esett útba. de ahogy mondod te is az, MM brutáldrága... MM-hez képest jó ár a 25k, de számtech boltokban 20-21k lesz. lehet, hogy valami akció volt rajta (bár a szórólapjukat nem olvastam), mert rengeteg volt kirakva belőle a polcra.
egyébként nem szívesen veszek ilyen műszaki holmit MM-ban vagy hasonló helyen, de a tapasztalatom más számtechboltoknál az, hogy hibás vinyót cserélnek vagy levásárolható kupont adnak. nem igazán próbálják javítani. MM-ban ugyanígy megy a gari. nekem meg gyorsan kellet a kütyü...

üdvözlettel

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#6773) HXY válasza Pavlovsdog (#6772) üzenetére


HXY
addikt

Most akciós. Ebben már az új Samsung Spinpoint M8 1TB (HN-M101MBB) van.

(#6774) bazsimano válasza HXY (#6773) üzenetére


bazsimano
őstag

akkor erre vartam azt hiszem! :) ez akkor ugye az uj 2 tarcsas usb3s?
lehet h ma le is csapok ra :)

(#6775) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Végül is döntöttem, és megrendeltem ezt a winyót: [link] A kapacitása és az USB2 nekem megfelelő, mert csak az esküvői fotókat archiválom rá, és utána elő sem kerül a szekrényből, külön erre vettem adatbiztonsági okokból.

Jól gondolom, hogy nem kell hozzá semmilyen driver, és nem kell formázni sem, ugye? Csak simán rádugom, és megy. Partícionálni lehet-e és ha igen akkor van-e valami különleges módja?

Amúgy vicces, az utolsó darabot vettem meg, azóta nincs készleten :D

(#6776) King Unique válasza bazsimano (#6774) üzenetére


King Unique
titán

Na megjött végre a várva várt... :)

(#6777) King Unique válasza HXY (#6773) üzenetére


King Unique
titán

Ez hol,MM-ben? :F

(#6778) HXY


HXY
addikt

Igen, MediMarkt.

Nem most jelent meg, már augusztus eleje óta kapni pár helyen.

De most lejjebb ment az ára.

Ez két a tányéros van benne: [link]

De arra nem árt figyelni, hogy nem SATA-s merevlemez van benne (M2, S2)...

Remélem, hogy a sima M8-nak is lemegy az ára a héten, és akkor megveszem + mellé ezt a RaidSonic szálcsiszolt alumínium házat: [link], amiben Asmedia chipset van.

(#6779) bazsimano válasza King Unique (#6776) üzenetére


bazsimano
őstag

jaja es remelem nem kapkodjak el....most ebedszunetbe nem tudtam kiugrani erte...mert egyeb elfoglaltsagom volt...
uh megprobalom holnap!

(#6780) King Unique válasza HXY (#6778) üzenetére


King Unique
titán

Akkor 25,ill. még akciósabban 20k nem is rossz érte MM-ban,ahhoz képest ált. mennyivel drágábbak ott az ilyenek... :K
Raidsonic mobilrack igényes meg minden,ára is jó,ezzel a megoldással se vesztesz vele sokat,sőt.
Korábbi kérdésem: WD MP,Samsung S2,M2 mindegyik JMicronos?

(#6781) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Van olyan dolog, amit a HDD parancs nélkül, automatikusan megcsinál időnként magának, bármilyen belső folyamat vagy ilyesmi? Mert a külső vinyóm már vagy 10 perce csak seekel meg seekel, pedig nem olvassa egyik általam használt program sem.

A Hitachi 5k3000 2TB-os lemez egy Revoltec házban, USB-kábellel csatlakozik a notebook-omhoz...

(#6782) HXY válasza King Unique (#6780) üzenetére


HXY
addikt

Valamelyik külföldi fórumon panaszkodtak rájuk. Az S2-ről írták, hogy még FW-t se lehet frissíteni. M2-t nem tudom, hogy mit használ. A WD-ben nem vagyok biztos.
Az USB3 etron vezérlő használhatatlan a JMicron-nal, ami többek közt a Gigabyte és ASrock alaplapokon van. De más gyártó is használja. Az Asus-t olvastam, hogy mást használ.
Van valahol egy német fórum, ahol minden össze van szedve. Már nem tudom a címét, de Google-val biztos meg lehet találni. JMicron JMS 539 a hibás chip.

Ezeket 100%-ra írták:
Samsung S2 (akkor valószínűleg az M2 is)
Silicon Power A80 (gondolom akkor az összed SP is)
A WD-re már nem emlékszem, de mintha a Passportra is azt írták volna.

Ez az a hírhedt chip:

És van róla két magyar vélemény: Prohardver
iPond

(#6783) camalot válasza HXY (#6782) üzenetére


camalot
tag

Ezek elvileg:
Akasa noir S 2,5 "USB 3.0
Digitus DA-70577
Fantec QB-35US3
Fantec QB-35US3R
Mediasonic HF2-SU3S2
Mediasonic HFR2-SU3S2
Poppstar NE30 (2TB) USB 3.0
Sharkoon Rapid-Case 3.5 "SATA USB3.0
Sharkoon USB3.0 Portable QuickStore
Silicon Power Armor A80 USB 3.0
Technaxx USB 3.0 Docking Station Speedystore
Vantec SuperSpeed ​​USB 3.0

[ Szerkesztve ]

(#6784) Pavlovsdog válasza HXY (#6773) üzenetére


Pavlovsdog
csendes tag

neeeeeee! csak sikerült rossz boltot csinálnom?! várok két napot olcsóbb 5 ropival... vagy talán benne volt a múltheti MM újságban?

valaki dióhéjban kifejtené, hogy a HN-M101MBB miben más, mint a HN-M101AAB?

üdvözlettel

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#6785) TeeJay


TeeJay
félisten

el vagyok kavarodva
most akkor a Samsungból melyik 2,5" külső USB3-as vinyóban van már 2tányéros 1TB-os merevlemez? én olyat vennék akkor ha a WD-nél nem találok egyelőre :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6786) King Unique válasza HXY (#6782) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a bővebb infót,majd utána olvasok.Akkor SP és társaihoz,ajánlott inkább asus lapot venni...
:R

(#6787) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Kicsit be vagyok rezelve. Ma hoztam haza a Samsung M2-es kis merevlemezemet, és elkezdtem rá másolni a képeket. Kb. fél-egy órára magára hagytam, majd visszatérve létrehoztam egy könyvtárat. Ebbe a könyvtárba akartam bemásolni ezt-azt, de a Total Commander el sem kezdte, lefagyott, nem válaszolt.

Intézőben egy sárga felkiáltójel volt az M2 ikonján, jelezve hogy hiba van. Eltávolítani próbáltam, de nem távolította el, utána már az eltáolító listában sem látszott.

Az intéző kényszerített bezárására a win ki is fagyott, ahogy kell.

Kikapcsoltam a gépet, de az M2 ennek ellenére kézbe véve érezhető volt, hogy még mindig pörög.

Most másolok rá, rendben levőnek látszik, de ez akkor is gyanús. Találkoztatok már ilyennel? Mi lehetett a hiba? Hibás a HDD? Vagy szoftveres gond?

(#6788) King Unique válasza Pavlovsdog (#6784) üzenetére


King Unique
titán

A Spinpoint M8 kódja HN-M101MBB,ez fix,te írtál rá először HN-M101AAB...nem ez az,amit külső hdd-ként a Sentinel mutat róla :F
MM-ben csak feketében volt M2 usb3? 5k még nem a világ vége,de csak pár napon múlhatott tényleg,h lecsústál az extra akcióról.

(#6789) King Unique válasza TeeJay (#6785) üzenetére


King Unique
titán

Korábban itt (# 6712) írtuk,h a sorozatszámok alapján,az újabb usb3-as S2-ben az van,ill.minden új uab3-as M2-ben. :K
WD-ben is van már elvileg WD10JPVT sorozatszám alatt,de külsőkbe ilyennel szerelt... :F Az 1 TB MP,Elements még a régi WD10TPVT 3 tárcsás hdd-vel szerelt,esetleg az 2,5" usb3-as Elementsben,de nem fix,ill.gyanús,h 19mm van feltültetve,mikor ezzel uolyan vastagnak kéne lennie,mint az 500-as (15mm).

(#6790) King Unique válasza DeFranco (#6787) üzenetére


King Unique
titán

Intézőben sárga felkiáltójel nem jó,lehet vmi driver probléma.
Bővebben : oprendszer - win7,usb2-es M2 :F
Én csak külső dvd írónál találkoztam ilyennel,ott driver gond volt,azt kellett újra normálisan feltenni.
Külső hdd-nél még nem volt hasonló és ráadásul pont sima usb2-nél,nem tudom :N,usb2-höz nagyon nem is kell semmi +driver,mennie kéne simán. Mivel még az elején vagy,van rá 3 év gari,vidd vissza és esetleg cseréltesd ki egy új (usb3-as) M2-re...( :D ) Előtte esetleg másik gépre rádugva is ki kéne próbálni,ott csinál-e hasonlót,h ki lehessen zárni M2 hibáját.
Azt írtad most meg ok-s,lehet vmi 1x-i eset volt,bár csak úgy nem csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#6791) DeFranco válasza King Unique (#6790) üzenetére


DeFranco
nagyúr

USB 2-es szürke 320GB-os M2 oprendszer: Win7

Restart után helyrejött, nincs felkiáltójel, meg semmi, HD Sentinel szerint minden OK.

A különösen fura a kikapcsolt gép mellett is áramot felvevő és pörgő lemez volt, de ez lehet a beakadás miatti egyszeri dolog is. Azóta másol szépen...

Én arra gondolok, hogy elment aludni, és onnan nem jött vissza. Ebben lehet valami?

(#6792) King Unique válasza DeFranco (#6791) üzenetére


King Unique
titán

Igen lehet,mivel energiatakarékosak ezek az M2 és a többi külső hdd-k is,ez is kb.10 perc után leállhatott,de ha közben másolt,akkor nem lett volna szabad,mivel ürésjáratban 10 v x akárhány perc után... Illetve sajna win7-nél is akadhatnak apróbb gondok,usb3-nál is...
De,ha most minden ok-s,akkor jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#6793) DeFranco válasza King Unique (#6792) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, akkor nem másolt, épp megpizzáztam magam, és addig itt hagytam. És ezt a kikapcsolást ki lehet kapcsolni? Ha egyszer megdugom, akkor ne aludjon... hogy néz már ki...

[ Szerkesztve ]

(#6794) King Unique válasza DeFranco (#6793) üzenetére


King Unique
titán

Ja úgy más,akkor valszeg az lehetett,oprendszer meg fáziskésésben volt,v vmi ilyesmi... :F
Kikapcsolni nem tudom ki lehet-e,esetleg programjában,bár amit korábbi samukhoz adtak (Auto Backup,Secret Zone),abban nem láttam/használtam ezt a funkciót.De ez gyárilag így van beállítva,h ne pörögjön feleslegesen,WD-nél pl. a Smartware-ben a kikapcsolási időt el lehet nyújtani 1.5 óra stb.-re (kikapcsolni teljesen asszem ott se lehet,v majd megnézem...)

[ Szerkesztve ]

(#6795) DeFranco válasza King Unique (#6794) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát azért az merész, hogy itthagyom fél órára, és kifagy tőle a TC... remélem lesz megoldás, mert ez nem kóser. Amúgy nem érdekes, mert nem lesz használva, csak backupra van, de arra meg szeretném ha atombiztos lenne...

(#6796) King Unique válasza DeFranco (#6795) üzenetére


King Unique
titán

Üresjáratban leáll a többi is,de amint újra rákattint-használatba veszi az ember,hirtelen 1-2sec gondolkodik (amíg újra felpörög) és ismét megy,jóformán észre sem venni annyira,de,h TC kifagy,úgy beakaszt,az fura... :F Most jó,ill.próbáld ki,h hagyod kicsit míg takarékra teszi magát,azt belépsz és most mit produkál. Ha megint hasonlót,akkor v oprendszerrel nem ok-s vmi,v M2 lesz a végén a hibás...

[ Szerkesztve ]

(#6797) DeFranco válasza King Unique (#6796) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, fogok tenni egy próbát, amint lehet, és jövök a válasszal. Köszi!

(#6798) TeeJay válasza DeFranco (#6787) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam így kezdődött az ADATA SH93-ban (Samsung 640-es vinyó van benne) is a halálozás... lefagyások, nem látja a gép, a legvégén meg 40-50rádugás és lecsatlakozás után látta csak meg és akkor is félórát pislogott a lámpa majd benyögte hogy a meghajtót formázni kell... még jó hogy az adatokat több helyen is őrzöm így nem veszett oda semmi :)

kipróbálom most ezt azt 1TB-os USB3-as Samsungot mert tetszik de ha abba is gagyi lesz a vinyó akkor marad a WD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6799) DeFranco válasza TeeJay (#6798) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hogy teszteljem? Tudsz valami hatékonyabb módot az altatás-ébresztésnél? Random csinálta, vagy minden ébresztésnél?

Ma délután vettem, újonnan, boltból. (Ez volt az utolsó példány)

[ Szerkesztve ]

(#6800) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6786) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ez a JMicron JMS 539 chip miben van benne,és mit okoz?
Kicsit lemaradtam,bocsánat.
Szeretnék kérni hozzá egy kis magyarázatot. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.