Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) King Unique válasza csmat (#6249) üzenetére


King Unique
titán

Röviden, a HDD gyártók nem 1024-es (ahogy kell),hanem 1000-es alapon számolnak és ezért a 640 GB=595-596 GB (640 / (1024*1024*1024) ).
Formázni,simán pl.sajátgép (akár TC-ben is lehet) -jobklikk-formázás-kiválaszt NTFS,sima gyorsformat elég és kész.De arra vigyázz,h előtte,ami van rajta,azt mentsd le vhova,mert ilyenkor töröl róla mindent és ahogy liksoft írta korábban,nemigen hozható vissza...

[ Szerkesztve ]

(#6252) csmat válasza King Unique (#6251) üzenetére


csmat
senior tag

:R

(#6253) vlevi válasza csmat (#6249) üzenetére


vlevi
nagyúr

"De a 640 gb vinyóra csak 595 gb helyet ír, az hogy lehet?"
640 az, csak más a mértékegység. Ezenfelül a formázott kapacitás még kisebb lehet.
Hüjje windóz Gb-t ír ki, de igazából az nem az, hanem GiB. A vinyóknál sokezer éve átállat a 10-es számrendszerre, azaz a 10^3 ezres váltószámot, de néhol megmaradt a 2^10 (1024)

[link]

A lemezen a jobbegér tulajdonságokban bájtban is ki van írva, ott nagyjából meg kell lennie a 640-nek.

ui.: Na, amíg írtam, más is megválaszolta...

[ Szerkesztve ]

(#6254) GabiBlue válasza King Unique (#6250) üzenetére


GabiBlue
csendes tag

Köszönöm a válaszodat! Ha a Samsung, amit ajánlottál megbízhatóbb, akkor inkább azt választom, mondjuk nem sürgős a külső hdd beszerzése, csak gondoltam jó, ha van egy alapelképzelésem, ha oda jutok, hogy vásárolok egyet.

(#6255) King Unique válasza GabiBlue (#6254) üzenetére


King Unique
titán

Nem mondom,h az Elements (annyira) sz@r,adattárnak természetesen jó,de nem is egy nagy szám. :N A Samsungok energiatakarékosak,legalább leállnak maguktól (Elements nem,csak külön progival),meg jár hozzájuk szoftver,Elements-hez nem,szal kicsit fapados,nem hiába olyan olcsó.Illetve,ha még gépeden nincs is,de érdemes ma már usb3-as külső hdd-t venni,usb2-be az is elmegy. WD-nél a MyBook jobb,megfelel ezen követelményeknek,csak igaz drágább,egy 1,5 TB kb 21k,Samsung olcsóbb vmivel...

[ Szerkesztve ]

(#6256) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali!

vettem egy 2 terás WD külső vinyót. kell formázni vagy dughatom simán a gépre és már másolhatok is rá?

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#6257) Minstrel válasza sanyixXx (#6256) üzenetére


Minstrel
senior tag

Dughatod :D Igaz én már régebben vettem 1 Terást, de ez formázva volt FAT32-re és rajta volt a WD backup szoftver is, viszont én NTFS-re formáztam, de maiak már biztos NTFS-ek.

(#6258) King Unique válasza sanyixXx (#6256) üzenetére


King Unique
titán

Igen,ahogy fentebb kolléga mondja,a maiak már gyárilag NTFS-re vannak formázva :K ,win alatt használnád gondolom,úgyhogy nem kell vele csinálni semmit,rádugod,mint egy pendrive-ot,azt kész. Max a progiját,a Smartware-t feltelepíted,ha használni akarod a backup,hw-es titkosítás,diagnosztikai részeket.
Egyébként milyen WD-t vettél?

(#6259) sanyixXx válasza King Unique (#6258) üzenetére


sanyixXx
senior tag

köszi, srácok.

alap elementset vettem backup vinyónak. rápakolok mindent, aztán megy a polcra :DDD
érdemes valami saját szoftvert használni hozzá?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#6260) Dondom


Dondom
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső merevlemezt. Gépem nem USB 3-as és sztem nem is lesz jó darabig, valamint Samsung TV-re lenne még kötve meg filmek stb lenne rajta tárolva.
Fizikális méret nem gond, kapacitása pedig a legjobb ár/érték szerint kellene.:)

(#6261) piadex2


piadex2
senior tag

hello!

az alaplap egyik satájáról kivezetek egy alaplaphoz kapott átalakító segítségével esata portot. erre a portra ugyan úgy rá lehet csatlakozni később (a gép bakapcsolása után), mint az USB-re vagy nem lehet (csak a gép bekapcsolása előtt)?

kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#6262) vitalina


vitalina
csendes tag

Sziasztok

Problémám van 2TB WD külsö usb-s HDD-vel. Win7 device manager látja, de total commander és társai nem jeleniti meg. Mi lehet a gyógyír?

Másik gépen ugyanúgy win7 szépen kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#6263) King Unique válasza sanyixXx (#6259) üzenetére


King Unique
titán

Épp a helyzet,h az Elementshez nem jár a WD Smartware progija :N ,mint a MyBookhoz,de ettől függetlenül ha találsz hozzá vmi free progit,v pl.Win7 saját backup progijával is lehet használni,ha akarod...Amúgy nem muszály hozzá használni,csak simán "rádobálod" a cuccokat.

(#6264) King Unique válasza Dondom (#6260) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem kell usb3 külső hdd,vannak jó ár-érték arányú sima usb2-es cuccok (bár usb3 nál nem sokkal olcsóbbak),mint a fapados WD Elements,v a Samsung G3,M3,S3 (ezekbe usb3 is van).Ezek TV-re kötve filmnézéshez jók lesznek,inkább Samsungot vegyél 3 év gari,szoftver,megbízhatóság szempontjából,meg Samsung TV-hez jobban passzolna... :)

(#6265) King Unique válasza piadex2 (#6261) üzenetére


King Unique
titán

Ezt régebben már kérdezte és megválaszolta neki innen vki,azt hiszem igen megoldható így,h menet közben is fel-le lehessen csatolni,arra meg ott a hotswap progi. :K

[ Szerkesztve ]

(#6266) King Unique válasza King Unique (#6263) üzenetére


King Unique
titán

Illetve a "Spindown or Stop Utility version 1.0" progit érdemes használni hozzá,amivel a leállítása vezérelhető,mert nem automatikus,mint a "jobbaknál"... :K

(#6267) vlevi válasza piadex2 (#6261) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem BIOS-ban lehet állítani, hogy hot swappelhető legyen-e a SATA, vagy sem.
Nekem legalábbis alapból úgy volt beállítva, és amikor először felraktam a Win7-et, akkor rögtön megjelent a tálcán a . De valahogy nem volt szívem lekapcsolni :D

Dondom: Lehet, hogy most még nem USB3-as, de az azért szívmelengető érzés, amikor átlag 80-90MByte/sec-el lehet rá másolni. És 4-5 ezer forintból kijön egy PCI-Express kártya, amin van USB3 port.

[ Szerkesztve ]

(#6268) Dondom válasza King Unique (#6264) üzenetére


Dondom
tag

Köszi:)

Ipon-ban ezeket találtam: (ezekből melyik lenne a jó, illetve hol lenne érdemes megrendelni? Helyileg Szegeden vagyok, szal vhol olcsó bolt ami itt is van vagy olcsó házhozszállításos kellene)
SAMSUNG G3 Station 2000GB Fekete HX-DU020EC/AB2 21.738 Ft
USB 2.0

SAMSUNG M3 Station 2000GB Fehér HX-DU020EC/AW2 21.291 Ft
USB 2.0

SAMSUNG S3 Story Station 2000GB Fekete HX-DU020EB/A62 23.023 Ft 22.562 Ft
USB 2.0

[ Szerkesztve ]

(#6269) vlevi válasza Dondom (#6268) üzenetére


vlevi
nagyúr

Debrecen kicsit közelebb van. Ja, és annyival olcsóbb, hogy megvan a szállítás :D

[link]

(#6270) Dondom válasza vlevi (#6269) üzenetére


Dondom
tag

Köszi, és akkor esetleg még egy USB 3.0-s modellt tudnál mutatni? :)

(#6271) vlevi válasza Dondom (#6270) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem MyBook Essential van.

(#6272) King Unique válasza Dondom (#6268) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom,Szegedhez mi van a legközelebb,meg hol a legolcsóbb,mikor hogy... :F Amit linkeltek feljebb az jó pl.,v több webshopban van Pick-Pack pontokon történő átvétel (pl.szegedi Tescoba),az még a legolcsóbb és nem kell a futárra várogatni,bár neked kell elmenni érte,de Szegeden belül csak nem gond...Amúgy máshol ált.mhol szinte 1-2k között van a házhozszállítás,ill.most jut eszembe,én még korábban rendeltem ebből a szegedi webshopból,de most vmi fejlesztés alatt állnak,bár meg lehet keresni őket...
Ha biztos elég egy alap usb2-es,vegyél mittomén Samsung G3,M3-at,de ha kéne az usb3 (későbbre jól jöhet) inkább usb3-as M3-at vegyél (hamarosan kapható),v S3-ba usb3-ast.De nagyon jó a fentebb ajánlott WD MyBook is... :K

[ Szerkesztve ]

(#6273) Denyiro


Denyiro
tag

Szeretnék tanácsot kérni külső merevlemez témában. Utánaolvasva a hozzászólások között a 3.0 váltja 2.0 adatátvitelt a nagyobb sebesség miatt (közben meg már pedzegettek valamit a 3.1-el kapcsolatban is). A számítógépemről lementenék kb 500 GB méretű adatot és ehhez keresek egy megfizethető árú és minőségő ugyanakkor strapabíró külső merevlemezt.
Első körben felmerült:
Toshiba StorE Alu II 500GB 2.5 külső merevlemez 15.900 Ft-os árával, alumínium házzal, elegáns megjelenésével számomra eléggé bejövős
de ez csak 2.0-ás
viszont helyette ha valamilyen 3.0-ás csatlakozójút veszek -noha visszafelé kompatibilis a 2.0-val- nem tudom kihasználni az előnyét mivel régi gépemben nincs csak 2.0 csatlakozási lehetőség és gondolom előbb be kellene szerezni hozzá egy bővítőkártyát. Megéri a macera vagy fölösleges? Esetleg tudnátok javasolni valamit helyette?
Köszönöm a segítséget.

Denyiro

(#6274) vlevi válasza Denyiro (#6273) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha nem nagyon kell mozgatni a vinyót, akkor érdemesebb 3.5-est venni, kb. féláron vannak. Vagy fordítva, dupla kapacitás ugyanazon az áron. Tudod, tárhelyből sosem elég :)

Nemtudom, a Samu S2 portable mennyire "tetszik", vagy sem. Mindenféle színben kapható :)
640G, 14ezer körül van

Vagy az újabb, a G2 Portable, még olcsóbbnak tűnik.

De ez csak két tipp volt, az összeset nem ismerem. Saccperkábé szerintem bármelyik jó lehet.

(#6275) King Unique válasza Denyiro (#6273) üzenetére


King Unique
titán

Érdemes usb 3.0-ásat venni,egy bővítőkártya se drága 3.4-5k-ért ,már vehető és szerintem ennyit megér a dolog,mert maga a külső hdd egy sima usb2.0-ásnál alig,v minimálissal drágább csak.Lehet most nem tudod "régi géppel" átmenetileg kihasználni a 3.0-át,de később bővítés,esetleg új gép után,meg márnem lesz előny,leragadsz 2.0-án,azt vehetsz egy újabbat,ha gyorsabb kell...
Usb 3.1... :F nekem még új,de lehet benn vmi,mert volt róla szó,h a mostani 5 Gbit/s tempót megnövelik 25 Gbit/s-re,v akár még többre,gondolom lépést kell tartani az Intel Thunderbolt-al... :D
De ez sima külső hdd-ket nem nagyon érinti,mivel a mostani usb3 max sávszélességét sem tudják kihasználni,oda már SSD kell,külső adattár SSD meg még drágább.Usb-nél a visszafelé kompatibilitás meg nem gond,3.0 cucc is megy 2.0/1.1/(1.0)-be,ha lesz új 3,1/4.0 a mostani 3.0 menni fog vele. :K
Toshiba StorE Alu IV már usb3.0-ás,az előttem ajánlott S2,v annak az újabb M2 változata is jó :K ,aztán h most 2,5",v 3,5" méretű,milyen márkájú kell,stapabíróbb - ütésálló (pl.2,5" Silicon Power A80,Transcend 25D3/M3 ,Apacer AC430)-e,azt már döntsd el magad,mind2-be találsz itt bőven infókat,linkeket. :K

[ Szerkesztve ]

(#6276) tlala válasza King Unique (#6275) üzenetére


tlala
addikt

A Transcend hordozható HDD-hez én Transcend USB 3-as bővítőkártyát vettem az asztali gépembe, ez 2800 Ft. Szerintem ennyit bőven megér a többszörös sebesség. (Valamiért a te árgépes listádban nincs benne - gondoltam megemlítem.)

(#6277) vlevi válasza tlala (#6276) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csak egy dolgot kell megnézni. Hogy van-e szabad PCI-E slot a gépben. Mármint, amihez hozzáférsz. Nekem szerencsém volt, mert két PCI-E slot is van, de az egyik használhatatlan, mert a videókártya totál betakarja.

(#6278) tlala válasza vlevi (#6277) üzenetére


tlala
addikt

Jogos, jó tanács. De mivel nekem semmi más PCI-E nem volt a gépemben, könnyű volt bepattintani.
Nekem is eszembe jutott egy tanács: bár én is amondó vagyok, hogy manapság már vegyünk USB 3-as cumót a jövő miatt, és valóban a PC felőli vége USB 2-vel is kompatibilis - azt azért említsük meg, hogy a kábel vinyóba menő vége speciális, ezért hagyományos mini USB kábel nem használható ezekhez a HDD-khez.
Így illik a kábelt is mindig vinni a HDD-vel (ami persze nem egy nagy dolog), mert USB 3-as még nincs minden fiókban.

[ Szerkesztve ]

(#6279) Dondom válasza vlevi (#6271) üzenetére


Dondom
tag

Megéri azt a felárat?
Hány TB-osba éri meg a legjobban? És ezt honnan lehetne beszerezni a legolcsóbban? :)

(#6280) vlevi válasza Dondom (#6279) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát nem tudom, neked megéri-e az USB3 azt a felárat, vagy sem.

(#6281) King Unique válasza tlala (#6276) üzenetére


King Unique
titán

Jó persze,én is csak úgy találomra kerestem rá árgépen. És igen,annyit tényleg megér simán a sebességtöbblet. :K Azt,h ezután mit csinál,mit vesz majd,az már az ő dolga...

(#6282) King Unique válasza Dondom (#6279) üzenetére


King Unique
titán

Mi az usb3,v a MyBook - egyébként,annak aki nem akar usb2-n tökölni,egy jobb külső hdd kell neki,annak meg. :K Neked nem tudom mik ilyen téren az igényeid...
3,5"-be pl.MyBook-ba 1 TB,v az alatt (ha még van egyáltalán) nem érdemes venni,a 1,5 (kb.21k) -2 TB (kb.24-25k)-osok vannak jó árban.Hol... :F ,ált.ennyi mindenhol (árgépen keress rá,v olvass vissza és nézd át a korábban linkelt webshopokat),de pl. itt ált.egész jó árakon vannak,1,5 TB-osnál,2 TB-os csak 2,5k-val drágább..

.

[ Szerkesztve ]

(#6283) Minstrel


Minstrel
senior tag

A mostani My Book Essential-ból van fényes és matt kiadás is?
Mert unboxing videókon valakié tükröződik, másoké meg matt, mint az én régebbi 1TB-os MyBook Home-om.

(#6284) King Unique válasza Minstrel (#6283) üzenetére


King Unique
titán

A mostani MB Essential usb3-ból,ahogy/amit én láttam ez a fényes kiadás van.Aztán lehet van belőle,ki tudja (bár egy szérián belül most külön fényes,matt vonalat nem csinálnak,az vmi régebbi MyBook Essential lehetett,v ha van is,lehet nálunk nem kapható..). :F Egyébként a MB Elit mintha vmivel mattabb lett volna (már nem nagyon kapható),v a "sima" MyBook for MAC az matt.

[ Szerkesztve ]

(#6285) kázi


kázi
csendes tag

Sziasztok
olyan külső merevlemezt szeretnék venni, ami hálózatra kapcsolható.
Úgy tudom, van már olyan, aminek van torrent kliense. Lehetőleg 2TB vagy nagyobb kapacitású legyen.
Van valami jó tippetek?

(#6286) King Unique válasza kázi (#6285) üzenetére


King Unique
titán

Neked akkor vmi NAS kéne,v vmivel olcsóbb "hálózatos" Ethernet csatis külső "NAS hdd" WD MyBook World/Live, Live teszt,Buffalo linkstation.Bár ezek is,meg főleg NAS sima adattár külsőknél jóval drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#6287) vlevi válasza kázi (#6285) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még az is lehet, hogy a médialejátszók között is érdemes szétnézni.
Egreat M34A , vagy Egreat EG-R6A
Hangsúlyozom, nem tudom, ezek a készülékek a valóságban mit tudnak, lehet-e bele rakni vinyót, vagy csak USB-ről mennek, de van bennük hálózati megosztás, torrent kliens.
Talán Wifi-n is működnek.
Itt, a PH-n is volt már szó az Egreat lejátszókról.

[ Szerkesztve ]

(#6288) rii


rii
nagyúr

hello

haver keresne 2,5"-os SATA-s HDD-hez külső USB házat ... tudns valaki lécci linkelni?

én épp jelenleg agyhalott vagyok

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6289) kázi válasza King Unique (#6286) üzenetére


kázi
csendes tag

Ez a NAS hogyan működik?

(#6290) Marciiii


Marciiii
csendes tag

sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Most vettem egy Samsung G3 station 1.5TB-s külső usb 2.0-ás merevlemezt és ha át akarok rá másolni filmet akkor simán átviszi aztán ha megpróbálok egy olyan mappát amiben több film van egyszer csak elkezd akadni a fájlátvitel és az egér is szaggat aztán kíírja a windows hogy hiba a fájl vagy mappa másolása közben és azt hogy az eszköz nem áll készen!! Hibás lenne a winyó vagy mi lehet a baja? :S

Válaszokat előre köszönöm!

(#6291) King Unique válasza kázi (#6289) üzenetére


King Unique
titán

Én nem vagyok nagy NAS szakértő,de van itt külön topicja a WD World/Live-nak is,ill egy csomó NAS topic,ott majd többet tudnak erről,meg ez itt kicsit off is.V az előbb ajánlott médialejátszó is akár jó lenne neked. :K

(#6292) Jozsoka


Jozsoka
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni! Kaptam egy 2Tb-os Samsung G3 Stationt amivel az lenne a gondom, hogy a windows indulásakor nem ismeri fel, mintha be se lenne dugva az usb-be (a fehér led se világít), ki kell huzni és vissza kell dugni és onnantól tökéletesen üzemel, de ezt minden alkalommal el kell játszani a gép bekapcsolása után:S Mit tudnék kezdeni ezzel a problémával?

(#6293) King Unique válasza rii (#6288) üzenetére


King Unique
titán

Milyen kell,sima usb2-es,v gyorsabb csatis esata,usb3.0 :F ,mert az se sokkal drágább,persze gépen milyen van,milyen nincs attól is függ
Sima usb2-esbe vki korábban ilyet ajánlott (keress rá máshol),de RaidSonic Icy Box,Delock cuccai jobbak.
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja

[ Szerkesztve ]

(#6294) King Unique válasza Jozsoka (#6292) üzenetére


King Unique
titán

Ez azért nem akkora gond,menet közben,gép bekapcs után dugod rá és kész.Amúgy passz mért van ez... :F,talán progiját feltelepíted úgy felismeri,v vmi +driver kell neki,v esetleg oprendszerbe vmi beállítás gond (esetleg ilyenkor külsőről próbálna bootolni,bár ez csak nem). :F
Nekem S3 van,azt rádugva hagyva indítás után felismeri,külső WD Passportot is,nem kell ki-be huzigálni.
Többen panaszkodnak G3-ra ,hát ajajj,bár lehet nem az,hanem OS a ludas... :D

[ Szerkesztve ]

(#6295) King Unique válasza Marciiii (#6290) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyszerre sok apró file-t másol az ember,akkor szokott belassulni a másolás,de nagyméretű filmekről lévén szó itt más lesz...HDSentinellel nézd meg a winyó állapotát,ill.másik gépen,ha van rá lehetőség próbáld ki,h kizárhasd G3 hibáját.Ha ott is sz@r lehet G3-mal van gond,elektonikája,usb vezérlője sz@r,akkor meg vidd vissza gariba.Bár inkább talán vmi OS probléma lehet.
Esetleg lehet vmi progi,folyamat fogja a másolandó mappákat,azt meg ingyenes unlocker progival tudod megnézni,feloldani.

(#6296) Marciiii válasza King Unique (#6295) üzenetére


Marciiii
csendes tag

köszi szépen! :)

(#6297) rii válasza King Unique (#6293) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6298) Denyiro válasza King Unique (#6275) üzenetére


Denyiro
tag

Azt hiszem mindezek fényében a Samsung S2 Portable 1TB USB 3.0 (7200 rpm) mellett teszem le a voksom, mivel ez felel meg legjobban úgy érzem az általam támasztott kritériumoknak ha az arany középutat tartom szem előtt. Kis helyen elfér, ha alszik enni sem kér (bizonyos idő után automatikusan kikapcsol magától), aránylag nagy tárhellyel rendelkezik kis mérete ellenére és nem utolsósorban mutatós is. :C
Még egy lényeges kérdésem lenne a szín vonatkozásában: A fekete, piano black ha jól emlékszem szereti gyűjteni a maszatot magán. A fémesen szürke változat vajon mennyire marad színtartó a bőrtokból való ki-be csúszkálás után?
Köszönöm a kimerítő választ mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Denyiro

(#6299) King Unique válasza Denyiro (#6298) üzenetére


King Unique
titán

Az S2 gyűjti az ujjlenyomatokat,a fémesen szürke talán kevésbé.Amúgy usb3-as 1 TB-osból nincs,v legalábbis itthoni termékkínálatban nem láttam azt a nagy színkavalkádot,mint sima usb2-es S2-be,ebbe feketében,fekete-ezüst oldalszegélyesben és fémesen szürke (ezüst) kivitelbe láttam én,ha jól láttam...
Viszont pont ezen "hibától" mentes az új "karc-ujjlenyomatálló" M2 széria,bár abba az usb3-asok vmikor augusztusban lesznek kaphatóak.Illetve az S2,M2 usb3-ba már az új 500 GB/tányér (1 TB csak 2 tányér,nem a szokásos 3 :C ) HDD-k lesznek,amivel még további gyorsulás várható,szal jól nézd meg előtte pontosan melyiket veszed. :K További infó a másik topicban

[ Szerkesztve ]

(#6300) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

500 -1tb-ig milyen 2,5"-os, lehetőleg táp nélküli külső HDD-t ajánlanátok?

Nyilván első szempont a megbízhatóság és a garancia.

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.