Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) King Unique válasza tlala (#5646) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a részletes leírást! :R

Egész jó akkor ezek szerint :K ,bár a kb 50 MB/s átviteli tempo usb 3.0-n nem a legjobb (nagy file-okat másolásánál annyi?),ill függ azért vmennyire gépkonfigtól,bővítőkártyától is+Toshiba hdd is lehet lassabb picit,mint a Samsung. A szekvenciális olvasásnál azért hozza a szintet,gyártó is 90 MB/s körüli értékeket reklámoz,de folyamatos másolásnál pl. az SP A80 75 MB/s,v a felett is pörgött,lehet 25M3 is többet tudna,lehet konfigod a szűk keresztmetszet,de usb2.0-nál legalább lényegesen gyorsabb.
Progijába a password protect az egész hdd-t lejelszavazza,v csak file,mappa szinten titkosít,v hogy?

Gondolkodom rajta,v egy 25H3P-n erősen... :)

(#5652) King Unique válasza tlala (#5649) üzenetére


King Unique
titán

A gyártó oldalán meg 3 év gari... :F

(#5653) King Unique válasza csmat (#5650) üzenetére


King Unique
titán

Mármint én majd mit veszek? Hááát...mire megálmodom,mondjuk szerintem még elvacilálok rajta egy ideig,de megírom. :K Pl.felkeltették most érdeklődésemet ezek a Transcendek,a 25M3 egész jó áron van,usb 3.0+ütésálló,a 750-es olcsóbb,mint SP-be a 750-es,szal... :K
Egyébként SP A80,Transcend 25M3/H3P,Samsung M2 v C2,Seagate Goflex - bár azok nem ütésállóak - között vacilálok most.. :F

Ebbe a topicba is érdemes,v érdemesebb is talán nézelődni,3.0 téma itt is gyakran van terítéken,a másikba (ha erre gondolsz) ritkábban írnak.

(#5654) nrob46


nrob46
csendes tag

sziasztok,

Apple géphez szeretnék venni külső merevlemezt 1TB és 2TB között!
mit ajánlatok??? :O

(#5655) tlala válasza King Unique (#5651) üzenetére


tlala
addikt

"Progijába a password protect az egész hdd-t lejelszavazza,v csak file,mappa szinten titkosít,v hogy?"

Szerintem csak a kijelölt mappákat, - de lehet, hogy a My Foldersbe bele lehet húzni cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#5656) King Unique válasza tlala (#5655) üzenetére


King Unique
titán

Ja,h ez ilyen...van egy 16 GB Transcend usb2-es Pendriveom,ahhoz is szinte ui van.Bár végülis nem rossz ez se,lehet vele ezt-azt csinálni.

Azért köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#5657) King Unique válasza nrob46 (#5654) üzenetére


King Unique
titán

Van választék MAC-hez is bőven. :K

Először is mekkora méretű kell,hordozható 2,5" (1-1,5 TB-ig),v nagyobb asztali 3,5" (3-6 TB-ig)? :F

WD-be vannak jó:2,5",3,5",Seagate se rossz,illetve MACBook-on/IMAC-en usb2.0-Firewire800 van ált,de pár gyártó pl.Freecom és Verbatim csinál 2,5"-be usb3.0+fw800 megoldást is,később lehet MAC-re is kerül 3.0. Meg akad még néhány más gyártónál is külön MAC-re tervezett modell.

Azonban a MAC kompatibilis modellek az átlag Win-re valóktól (jóval) drágábbak,arra készülj fel,bár akinél MAC van,csak belefér a keretbe... :D
Vagy olcsóbb sima Win-re valót veszel (ajánlások vannak fentebb bőven),amelyik FAT32,azt felismeri az OS X,amelyik NTFS ahhoz meg van NTFS for MAC driver,de ha mindenképp full MAC kompatibilis kell (HFS,HFS+),akkor mondom van az is bőven,csak drágábbak...

Vagy van egyedi Apple Time Capsule külső hdd is,de az rohadt drága :Y ,de ha van rá keret,akkor az mondjuk elég jó lenne... :K

Árakat,üzleteket pl.Árgépen keress. :K (Ipon,Aqua,Digitaltrend,Iway - .hu stb.)

[ Szerkesztve ]

(#5658) nrob46 válasza King Unique (#5657) üzenetére


nrob46
csendes tag

hello,

asztalit szeretnék!
MAC-hez más fajta kell? :O milyet ajánlasz? :O WD?? :O

(#5659) RoBos


RoBos
senior tag

Sziasztok,

külső vinyót szeretnék venni a közeljövőben (2TB) és azt kérdezném, h mi alapján tudnám eldönteni, h melyik lenne a legjobb választás?
Gondolok itt arra, h pl. a cache mérete (8,16,32 MB) mennyire számít, ill. hol/ milyen területen vagy a ford. számnál melyik ajobb ha 5400-es vagy 7200-as?
Csak mert van 2 TB-os vinyó 8MB-al és van 32 MB Cache mérettel is, ami gondolom valahol számít, nem?
A segítséget előre is köszi!

Ha esetleg vki tud ajánlani konkrétan egy jó 2 TB-s külső vinyót azt megköszönném!
Én jelenleg ezt néztem ki magamnak: [link]

(#5660) ruti válasza RoBos (#5659) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szia!

a gyors válaszok:

pl. a cache méret nem számít adattárolásnál, ne agyalj rajta
ill. 5400 és 7200 rpm előnyeira-hátrányaira olvass vissza itt a topicban, a felhasználási területtől függ

az eldőlt, hogy 3,5"? már 1 TB-os 2,5"-os is kapható! milyen módon, körülmények között lesz használva?

egyébként jó a seagate, ha jó áron találtad, hajrá!

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5661) Alex91 válasza nrob46 (#5658) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell masfajta, max le kell formazni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5662) King Unique válasza nrob46 (#5658) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlenül muszály drágábban külön MAC-re tervezettet venni,megvehető olcsóbban a sima Windowsra való is,amit át kell formázni az ált FAT32 (MAC is felismeri igaz)/NTFS-ről HFS+-ra,h felismerje az OS X és pl.még a Time Mashine. menjen vele.
Bár ha keret engedi a MAC-hez passzoló szín,design, gyári HFS+ filerendszer,FireWire 400/800 csati (usb2.0-nál gyorsabb tempo miatt,mert 3,5"-nél azért nem mindegy),programok miatt,ami azért nem mellékes,lehet érdemesebb inkább egy olyat,de nem kötelező, mondom. Azt meg ált.a legtöbb MAC-hez való kiegészítő cuccnál úgy van,h pofátlanul drágább,mint a normál windowsra való. :D
Jók a WD MYBook-ok,a windows-os gyárilag NTFS,amit át kell formázni (v van NTFS driver is MAC alá,de akkor nem megy a Time Mashine,ha kéne),program (smartware) MAC-es változata is rajta van,de én,mivel MAC-em,nem próbáltam,h feltelepítve úgy megy-e vele a sima MB,gondolom igen. A MyBook for MAC meg ugye full kompatibilis,csak drágább ez itt a bibi... :F :K
Egy 2 TB usb 3.0 MB kb 25k,egy 2 TB MB for MAC kb.39-40k v több...

Most mit mondjak,ha volt pénz MAC gépre,lesz hozzá való hdd-re is... :D ,bocs azért nem úgy... :U ,v marad a normál winre való,de akkor csak usb 2.0-án tudsz ügyködni,v ott a Seagate Goflex Desktop,aminél a wineshez is van fw800 (igaz külön kell megvenni hozzá) csati és NTFS driver is,csak az is picit drága,bár a macesnél olcsóbb vmivel. :K
Pl.Ennyi+ennyi,hoppá hát így se olcsó,máshol talán,v ha most nem kell,ráérsz hozzá később is venni fw800-ast,persze,ha egyáltalán kell,mert,ha elég az usb 2.0,akkor megteszi egy másik olcsóbb 3,5" is.

[ Szerkesztve ]

(#5663) Alex91 válasza nrob46 (#5658) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ha nem sajnalod ra a penzt, es kell a FW800...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5664) King Unique válasza RoBos (#5659) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom adattárnak lesz,ott nem fontos különösebben a cache mérete,5400 rpm ajánlottabb,kevésbé melegszik,kevésbé rezonál,bár minőségi gyári külsőknél 7200 rpm se gáz ilyen szempontból+gyorsabb vmivel esata-n,usb 3.0-án.

Nem tudom hol, mennyiért nézted a Seagate Expansiont,de a 2 TB kb talán 22-24k és csak sima usb 2.0. Inkább Seagate-be a Goflex-et vedd,abba a 2 TB 26k itt és vehető hozzá usb 3.0,esata,FW800 interface adapter+jobb a szoftveres körítés. :K

[ Szerkesztve ]

(#5665) RoBos válasza King Unique (#5664) üzenetére


RoBos
senior tag

Köszi szépen a választ, és rutinak is!

Amúgy TV-hez szeretném venni mint külső vinyó a filmekhez...
Ahhoz is jó választás lenne ez a GoFlex? Ez az usb 3.0-s support ez azt jelenti, h kell hozzá venni majd vmit amivel tud azon az átviteli sebességen is menni a vinyó?

Ja és ha jól látom ennek a GoFlexnek 8MB a cache mérete, amit én néztem ki annak meg 32 MB. Ez azért jelentős, nem? Mégse 16-32 az arány különbség.

[ Szerkesztve ]

(#5666) csmat válasza King Unique (#5653) üzenetére


csmat
senior tag

Én sem vagyok az, aki elkapkodja a vásárlást :)
Főleg úgy hogy nem sűrgős. Nekem jelenleg az A80 a kedvencem, de ugye van az xp probléma (nem tudod, miden xp-vel roszban van?)
Aztán nagyon megtetszett a Transcend 25M3 tényleg nagyon jó árban van, meg szép is.
Az Iomega ego.. nem szimpi, ráadásul nem is tűnik strapabírónak, de az is jó árban van.
És persze nem vetettem el az Adata h93-at sem, igaz az csak USB 2, pedig olcsó is szerintem jól is néz ki. Úgy is csak pár filmet, fotókat, meg esetleg zenét tárolnék rajta.

(#5667) eastsider


eastsider
nagyúr

ide is beírom:)

Tervezek beszerezni Esata express cardot. szerintetek van értelme? gondolom jóval gyorsabb, mint az USB. egy WD mybookot hajtanék róla...
mit mondtok? (jah és dokkolóba lenne rakva...) (HP)
és ebből "vehető" a Trust? vagy keressek valami komolyabbat? ill. számít valamit a márka, vagy mind "egykutya"?

(#5668) King Unique válasza RoBos (#5665) üzenetére


King Unique
titán

Ha TV-hez lesz a sima lejátszáshoz (HD is) elég az usb 2.0 is,de gondolom olykor PC-n/notin rámásolni a filmeket,adatokat mozgatni jól a gyorsabb interface,mint pl. az usb 3.0.
Ha gépeden nincs gyári beépített usb 3.0 ,akkor bővíthatő asztaliba usb3 PCI-E,notiba Express Card-al,olcsóbb is akad,persze ha gépeden is van lehetőség erre... :F
Az nem létezik,h a 3,5" asztali Goflex-nél csak 8 MB a cache :N ,v melyiket nézted, a 2,5" :F ,annál igen.Írtam,h korábban adattár hdd-nél nem fontos különösebben a cache mérete,az rendzervinyónál fontos.

(#5669) King Unique válasza csmat (#5666) üzenetére


King Unique
titán

A80 XP problémáról nem tudok nyilatkozni (gondolom SP3 Prof alatt írta az a vki),nem próbáltam (nem is tudnám ugye),én is csak azt olvastam,ami itt,meg másik topicba volt.Szerintem nem kell annyira túlreagálni,többiek nem panaszkodtak ilyesmire,A80 elég jó kis cucc. :K
Pedig az az Iomega,ütésálló az is,háza fém,ha rajta van a védőpánt,állítólag 2m-es esést is kibír.Jó a szoftveres körítése is,nem rossz az se. :K
Transcendek is elég jók,találtam 25D3/M3-ról egy tesztet,elég meggyőző. :C Bár nekem inkább 1 TB-os kéne,az meg a 25H3P-be van,arról nem találtam vmire való tesztet,de gondolom az se lehet rossz.
Te tudod mire kell,elég-e a sima usb2 :F ,de én speciel magamnak ma már '11-ben csak 2.0-t nem vennék. :N
Fogalmam sincs mikor veszem meg vmelyiket,árak is mindig esnek,ki kéne fogni a jó időpontot,de majd akkor megírom,v,ha beelőzöl,akkor majd Te.

[ Szerkesztve ]

(#5670) King Unique válasza eastsider (#5667) üzenetére


King Unique
titán

Ha esata csatl. lehetőséged van.akkor vegyél olyan bőv.karit,most már usb 3.0 elterjedtebb lesz,de,ha nincs, akkor,maradjon esata.Kb.SATA II sebességét hozza,szal elég gyors.
Hogy is van ez: WD MyBook - esata-s,az melyik az AV,v vmi régebbi 4 interface-es, :F Dokkolóba lenne rakva - mi? ECard gondolom notiba lesz,WD meg külső hdd,v nem? :F
Nekem egyszer azt mondták,h nincsenek releváns különbségek az egyes márkák között,de lehet bizonyos alaplapokoz,külső cuccokhoz egyik-másik jobban passzol,bár nem kell a legdrágábbat megvenni,megteszi talán egy Trust is.

[ Szerkesztve ]

(#5671) eastsider válasza King Unique (#5670) üzenetére


eastsider
nagyúr

ilyen:) FW800/400/eSata/USB
dokkkoló
. ultrabay és express card hely...

szerintem is kb lehet 3 féle vezérlő, azt csak a külseje más...
találtam ebayen is.. az sem lehet annyira gáz...

viszont találtam egy ilyet az említett termékkel kapcs: [link] (csak a grfikonok... háát elég érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#5672) King Unique válasza eastsider (#5671) üzenetére


King Unique
titán

Ja,MyBook for MAC,akkor azt mond.
Na fene,ilyen dokkolót se láttam még,egész komoly kis cucc :C ,mennyiért dobálnak egy ilyet?
Nem látta még ilyen EC-ot,ez vmi belső noti esata-sata kártya lehet,grafikon érdekes igen... :)

[ Szerkesztve ]

(#5673) eastsider válasza King Unique (#5672) üzenetére


eastsider
nagyúr

20k volt tavaly.... :) sztem azóta lejjebb ment még jobban az ára.. annyit simán megér.. így van egy asztali gépem is egybe:)

akkor Te is azt mondod, hogy nem lehet annyira gáz egyik sem..
konrétan ezt találtam: [link]
de lehet kiegyezem egy egyportossal itthonról:)
linkeltem a teszteltet..
szerinted milyen a grafikonon mért adatok összessége? annyira nem értem...
plusz ebayen mindenki pozitívat adott erre a termékre...

[ Szerkesztve ]

(#5674) RoBos válasza King Unique (#5668) üzenetére


RoBos
senior tag

Köszi szépen ismét a gyors választ!

Az igazság az, h egy oldalon volt írva, h csak 8MB a cache benne, de most megnéztem több oldalt is ahol viszont 32-t írnak neki! Gondolom ez az igazság is!
Amúgy jól gondolod, mert használnám azért PC-hez is (másolni rá, stb.) asztali PC-ről, és nincs benne alapba 3.0-ás usb, így marad a PCI-E-s kari hozzá majd. Köszi a linket hozzá!

(#5675) King Unique válasza eastsider (#5673) üzenetére


King Unique
titán

Nem ismerem ezt a fajta ECardot (először azt hittem belső,beépíthető),akkor ez a legújabb külső,notiba dugható változat,mert amit először linkeltem az más ugye? :F
A grafikon adatai átlagosak (írás-olvasás sebességek),esata arra való,h "visszadja" pl. a külső hdd sebességét,mint amit belsőként SATA II-n tudna.
De,ahogy nézem ez notiba béépíthető, belső változat,v nem? :F Amit én linkeltem az a sima ECard foglalatba dugható változat,ha noti belsejébe xy okok miatt nem szerelhető,v nem akar vele vesződni az ember,akkor csak bedugja-kiveszi azt kész. De,ha tiedbe be lehet építeni,akkor vedd ezt. :F :K

(#5676) eastsider válasza King Unique (#5675) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez is sima express card, csak nem lóg ki a notiból..amúgy ua...
átlagosak? eSatahoz képest? akkor OK a cucc nem?

(#5677) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok,

még nyálazom át a topic-ot, ezért elnézést kérek, ha már jártak volna itt hasonló problémával, és meg lett volna válaszolva.

Van egy 500 gigás USB-s Verbatim 3,5"-ös külső vinyóm (Samu van benne), és ha mondjuk egy másfél gigás filmet másolok át rá, akkor kb. a feléig-kétharmadáig gyors, aztán pedig belassul 1 mega alá. Csak gyorsformázni tudom, mert a lassú formázás több napig tartana...

Több USB portban is próbáltam a laptop-omon, illetve a kábelét is kicseréltem, semmi változás. Ez azért is fura, mert a HD Sentinel szerint tökéletes állapotú.

Kb. egy éves, és csak filmek/sorozatok voltak rajta, a tv-hez használtam háttértárként.

Találkozott már valaki hasonló jelenséggel?

(#5678) King Unique válasza eastsider (#5676) üzenetére


King Unique
titán

Ja,értem,csak még nem láttam ilyet...
Átlagosra a sebességét értettem,amit a külső wd hdd-vel produkált,egy másik nagyobb adatsűrűségű lemezes külsőre kötve lehet többet tudott volna,meg amúgy is ECardos megoldás vmennyivel lassabb,mint a gyári beépített,uúgy usb3.0 esetén.ill normál ECard esetén is.
Konkrétan nem tudok nyilatkozni erről a fajtáról,h mennyire jó :F ,nem ismerem mondom,de szerintem a célnak megfelel,ill.ha annyira dicsérték rossz csak nem lehet. :K

Amúgy mennyi egy ilyen,slim design miatt tetszik jobban?

(#5679) King Unique válasza mandras81 (#5677) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig nagy méretű fileok másolásánál kéne a leggyorsabbnak lennie...Sima usb2-es gondolom,filerendszer FAT32,v NTFS esetleg,milyen OS-milyen progival másolsz rá,csak nagyméretű fileoknál lassul be?
Lehet elektronika-usb vézérlője döglődik,v vmi szoftver "fog" vmit,van rá 3 év gari,v mennyi,ha nincs rajt semmi extra,vissza kéne vinni gariba kicseréltetni. :F
Azért várj más mit mond.

(#5680) eastsider válasza King Unique (#5678) üzenetére


eastsider
nagyúr

arra gondoltam, hogy akkor nem lassú, meg ilyesmik...:)
gondolom ígyis jóval gyorsabb, mint az USB 2.0 ugye? :)

(#5681) King Unique válasza eastsider (#5680) üzenetére


King Unique
titán

Nem lassú,ill.amit írtam ECard gyárilag beépített csatinál lassabb vmivel,de ezzel is usb2-nél 2x,jó esetben 3x gyorsabb, 3,5" külső hdd meg esata-n/usb3.0-n akár 4x gyorsabb,mintha sata II-n menne.
De,h ez mekkora tempót tud/enged max,azt nem tudom... :N

[ Szerkesztve ]

(#5682) ruti válasza mandras81 (#5677) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szia!

vsz. túlmelegszik a ház usb chipje!

próbaképpen ha van kedved, szereld ki a vinyót, és teszteld le, hogy biztos legyen a ház hibája:

laptop esetén:
szerzel egy USB-SATA átalakító-kábelt, hogy az eddigi USB-s adatátviteli sebességhez tudj hasonlítani
(mivel laptopod van: olyat, ami közösített sata adat+táp csatis, és lehetőleg Y-os dupla USB vége legyen, a korrekt tápellátás miatt - gondolom van két független, szabad USB portod)
lehet usb 3-as is, ha nincs kettes olcsón.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5683) King Unique válasza ruti (#5682) üzenetére


King Unique
titán

Ha szétszedi/kiveszi belőle a hdd-t,akkor meg ugrott a gari (zárjegyek stb. lehet vannak benne),valszeg vmi ilyen van neki.
Ha más nem megy,talán kicserélik gariba... :F

[ Szerkesztve ]

(#5684) ruti válasza King Unique (#5683) üzenetére


ruti
Közösségépítő

figyi, azt írta, kb. egy éves, akkor lehet ennyi is volt a garija,
(mármint úgy gondolom 1 év kereskedőhöz, többi a gyártóhoz, ami nehezen érv.hető)

úgyhogy megérett a bontásra ;]

ennek a verba-nak úgy emlékszem eleve nagyon lassú volt az u2 adatátvitele, valahol 20 MB/s körül állt be átlagsebességben, de ez most egyelőre lényegtelen

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5685) mandras81 válasza ruti (#5682) üzenetére


mandras81
senior tag

King Unique és ruti, köszi a segíteni próbálást.

Win 7-em van, és NTFS a fájlrendszer. Pontosan olyanom van, mint ami az #5683-ban lett linkelve.

Gari nélkül vettem, úgyhogy nyugodtan megbonthatom. Az az igazság, hogy már próbáltam, de nem láttam, hogy lehetne sérülés nélkül megtenni, de majd nekiugrok hétvégén, max eladom a vinyót, és veszek egy 1-1,5 Terrásat...

Amúgy is tervben volt a kiszedés, csak asztali gép híján még vártam vele (nem is gondoltam, hogy van USB-SATA átalakító, pedig így már logikusnak tűnik).

Köszi mégegyszer, jelentkezem az eredményekkel!

(#5686) mandras81 válasza ruti (#5682) üzenetére


mandras81
senior tag

Még annyi, hogy kb. 10 másodperc másolás után már belassul. Ennyi idő alatt túlmelegedne a chip? :F

(#5687) ruti válasza mandras81 (#5686) üzenetére


ruti
Közösségépítő

háát ez elég rövid idő...de nem kizárható, bár mégiscsak Verbatim, nem szokott sz@r lenni

éppen ezért van itt még pár ötlet:

1. írási gyorsítótár engedélyezve van Eszközkezelőben? engedélyezd
2. FAT32 a fájlrendszer? NTFS legyen, ha más miatt nem kell a FAT32
3. milyen laptop? régi? gyors az USB egyáltalán?
4. mivel másolsz? intézőben is belassul? ha csk TC-ben, akkor a kompatibilitási módot engedélyezd
5. másik gépen, asztalin, havernál is belassul?
6. ugye nem USB-hub-on csatlakozol?
7. nem fut a laptopom semmi a háttérben (pl. IS), amikor belassul?
8. winXP?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5688) King Unique válasza mandras81 (#5685) üzenetére


King Unique
titán

Gari nélkül vetted... :N ,vmi ismerőstől,v mástól itt a PH-n,mert boltban adnak rá 2 évet,v nem adtak? :F Nekem is kb. 2 napig volt egy ilyen a kezembe,de nem láttam csavarokat a burkolaton,mint pl.A Story Station-nál,ami könyebben megbontható,ki is cseréltettem rá,+egyéb okok miat is.
Akkor hajrá ess neki és kövesd a kolléga tanácsait! ;]

Későbbre nézve meg az lenne a legészszerűbb,ha vennél egy nagyobbat,gyorsabb csatival,3,5"-ek nem olyan drágák már,sőt... :K

(#5689) ANT válasza eastsider (#5680) üzenetére


ANT
őstag

"arra gondoltam, hogy akkor nem lassú, meg ilyesmik..."
Szerintem ez chipset függő (is).
Én régebben vettem egy ilyen Cardbus esata adaptert egy HP laptophoz, és ezzel konkrétan ráb@sztam. Próbáltam Win7 és Vista alatt is, el is ért kb. 5-7MB/s-t :Y a rákötött vinyó. Ami nagyjából egy közepesen szar pendrive sebességének felel meg.
Bár a laptop nem mai darab, lassan négy éves HP Compaq 6715b AMD M690T chipsettel.
Összefoglalva: szvsz ez enyhén lutri kategória. Nálam azóta fiókban pihen az adapter.
De kívánom, te ne járj úgy, mint én!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#5690) mandras81 válasza ruti (#5687) üzenetére


mandras81
senior tag

A válaszok:

1. Na látod, ezt nem tudom, ha otthon leszek megnézem (csak TC-ben engedélyeztem a nagy fájlok másolását, de az gondolom, nem egyenlő ezzel).
2. NTFS
3. Tavaly télen vettem a lapeszt (Lenovo Ideapad - Core I3, 4 giga RAM), úgyhogy korszerű, és a gyorsaságával sincs gond.
4. TC-ben másolok csak, de meglesem intézőben, és engedélyezem majd a komp. módot.
5. Erre a hét végén fog sor kerülni.
6. A vinyóból közvetlenül a gépbe megy a kábel.
7. Semmi nem fut, illetve nem olyan, ami kavart okozhatna (IS-t nem ISmerem :DDD )
8. Win 7

Köszi mégegyszer

(#5691) mandras81 válasza King Unique (#5688) üzenetére


mandras81
senior tag

Bontatlanul vettem, de gari nélkül.

"ha vennél egy nagyobbat,gyorsabb csatival" - tudnál tippet adni gyártóra, típusra?

(#5692) ruti válasza mandras81 (#5690) üzenetére


ruti
Közösségépítő

7. OK, ilyen gépnél nem lehet a leterheltség az oka
pl. IS = internet security
amit kérdeztem, az lehet bármilyen rezidens shield, vagy progi, ami erőforrást köt le
de itt ez nem játszik

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5693) King Unique válasza mandras81 (#5691) üzenetére


King Unique
titán

Azt hol adják úgy,gari nélkül,ára így kedvezőbb volt?

Visszaolvasva találsz tippeket bőven 3,5"-ben :K ,de pl.WD MyBook Essen.usb 3.0,Samsung S3 (Story Station Plus-esata,v usb 3.0)-M3, ADATA NH03 usb 3.0,Iomega Ego Desktop usb 3.0,Seagate Goflex Desktop stb-stb...Esetleg olcsón Aldiban a 3,5" Tevion usb3.0,bár az se annyira olcsó... :F Vagy Verbatim Desktop usb 3.0,,v combo esata,ha még meg tudsz bízni a gyártóban ezek után... :F :D
Ár-teljesítmény-felszereltség-megbízhatóság tekintetében jó a WD,Samsung és az ADATA is,de az picit drágább,ill.Iomega,Seagate se rosszak,sőt,de azoknak is jobban megkérik az árát.
Vagy a 3,5" külső rack+hdd megoldás,ha nem gyári kompakt külső kell...

[ Szerkesztve ]

(#5694) mandras81 válasza King Unique (#5693) üzenetére


mandras81
senior tag

Nem kérdezősködtem, innen ph-ról való, nekem elég volt, hogy bontatlan.

Köszi a tippeket, akkor ebben az irányban fogok keresgélni.

(#5695) eastsider válasza ANT (#5689) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi a választ!
viszont láttam a linkelt tesztet[link]. itt OK volt... konkrétan ezt a típust tesztelték, igaz más semmit nem találtam róla...
viszoont találtam olyat aholírták a csipszetet... lehet olyat kéne választani...

(#5696) rocket


rocket
nagyúr

Sziasztok!
Samsung 2.5" S2 es G2 sorozat kozott van valami kulonbseg a kulsejen kivul?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5697) Lac99


Lac99
tag

Sziasztok!
Visszaolvastam pár oldalt, de ezzel a kérdéssel nem találkoztam, tehát bátorkodom feltenni. :-) Kellene nekem egy külső merevlemez, filmek-videók tárolására. Vagyis elsődlegesen pihennének rajta, de néha megnézésre is kerülnének. Két megoldáson gondolkozom:
1) Bár a gépen még nincs USB 3.0, illetve ha ezt veszem, nem is lenne több keret bővítőkártyát venni, de a többek által ajánlott 2 terrás WD My Book, vagy
2) egy olyan kombinált megoldás, hogy egy ilyen dokkoló, mellé pedig egy sima 2TB-os WD.
Mivel nem tervezem a merevlemez mozgatását, a második mindenképpen költséghatékonyabb módszer. Kérdés az, hogy nem használt állapotban a tárolást hogyan oldjam meg, rövidíti-e az élettartamát az állandó "dugdosás"? Ajánljátok-e a dolgot, vagy ez csak egy hozzá nem értő hülye ötlete? :)

(#5698) rocket válasza rocket (#5696) üzenetére


rocket
nagyúr

Kozben kisakkoztam, G2 kiesett mar a sorbol USB 3.0 hiany miatt :)

Kovetkezo kerdes, hogy a 7200RPM-es Samsung S2 640GB USB3.0 verzionak kulon tapja van?, vagy USB kabelen keresztul mukodik az aram ellatasa?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5699) sMogyi86

Sziasztok!

Nincs valakinek AKÁRMILYEN infója ezzel a külső házzal kapcsolatban. Az oldal elég szegényes és máshol is kerestem de nem találtam használható dolgot. Ilyenek érdekelnének, hogy tudhat-e kezelni linuxos fájlrendszert, milyen a sata (1 vagy 2).... :W Egy TP-LINK wr1043nd- re akarnám kötni USB vagy LAN még elválik és akitől venném, valami telepítő lemezekről beszélt a használathoz... Na szóval bármi ötlet vagy adat jól jönne, hogy fogom-e tudni konfigolni ezt a külső HDD-t az Open WRT-s routerhez...

A segítséget előre is köszi.

"A félelem az elme gyilkosa."

(#5700) King Unique válasza rocket (#5698) üzenetére


King Unique
titán

Igen a G2 csak usb2,tehát inkább S2. Mivel 2,5" nem kell neki külön táp,megy 1 db usb3 kébelről usb2.0/3.0-ba is. :K
Én is nézegetem magamnak már egy ideje,de kb.most júniustól,talán közepétől kapható lesz az új M2,C2 kollekció is,az talán még jobb lesz. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.