Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Pavlovsdog


Pavlovsdog
csendes tag

sziasztok!

volna egy problémám, remélem tudtok segíteni nekem!
van nekem egy külső 2,5-es Freecom külső HDD-m (Samsung HM320JI belsővel), amit sajnos a laptopom ide-oda pakolászása közben sikeresen lerántottam, (file-ok haltak meg, HD Sentinel szerint a kondíció 50% alá esett) tehát nagy bénaságomban kinyírtam. tudom-tudom, nem vagyok sikeres ember...

próbáltam körbejárni a külső HDD témát, de a nagy választékban teljesen elvesztem, mit tudtok ajánlni ami megfelel az alábbiaknak:
- gyárilag szerelt
- 2,5"
- 5400 rpm elég
- 500-1000 Gb kapacitás
- USB 30 nem feltétel
- strapabíró legyen a háza (előny ha fémből lenne), de ha lehet ne legyen ujjlenyomat mágnes
- megbízható legyen, és bírja a napi 8-10 órás üzemidőt, ne melegedjen használat közben nagyon, ha lehetséges ez (melóhelyen és otthon is sokat meg, ez utóbbi volna a legfontosabb)

üdvözlettel

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#6652) tlala válasza Pavlovsdog (#6651) üzenetére


tlala
addikt

Hozzászólásod rávilágított a hordozható HDD választásnál legelhanyagoltabb szempontra: a rázkódásra ill. a strapabíró kivitelre.
ITT elmeséltem, hogy milyen ijesztő volt a Transcend után kézbe venni a Samsungot, amely bár kecses, dizájnos, de gyakorlatilag alig nagyobb, mint egy csupasz HDD, vagyis egy leheletvékony műanyag réteg az egész ház. Persze van akinek ez tényleg nem fontos, mert pl. egy médialejátszóra dugja a HDD-t, és nem nagyon hurcolja.
De aki tényleg valódi "hordozható" megoldást + ésszerű adatbiztonságot szeretne, annak figyelembe kéne venni ezt a szempontot is.

(#6653) nova001


nova001
senior tag

hello
vennék egy külsö vinyot 1 terát lehetöleg...mit ajánlotok márka tipusba ?? és mire érdemes figyelni ? RPM, Cash stb ??

(#6654) yoleeka válasza Alex91 (#6582) üzenetére


yoleeka
tag

Na ma befizettem egy WD My Book Live-ra 3TB-os változatra. Remélem elég lesz egy darabig a tárhely.

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#6655) bazsimano


bazsimano
őstag

en meg varom es varom a samsung m2es usb 3.0as 1 tb valtozatat :) lehet h oktober lesz belole?? :D:DD:

(#6656) Alex91 válasza yoleeka (#6654) üzenetére


Alex91
félisten

Ok, es majd kerunk elmenybeszamolot! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6657) Pavlovsdog válasza tlala (#6652) üzenetére


Pavlovsdog
csendes tag

a masszivitással nem lett volna gond, elvére elég komoly alu háza van neki, valami ilyesmi (pont ilyen), ami jól bírta a karcokat és védte kikapcsolt állapotban. a probléma az, hogy leesett miközben használva volt. az ellen is van védett vinyó, de annak már elkérik az árát...
a következő HDD megvételénél ezt is figyelembe veszem...

[ Szerkesztve ]

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#6658) King Unique válasza Pavlovsdog (#6657) üzenetére


King Unique
titán

Annyira nem kérik el 2,5" ütésállóét se, (max Freecom,Lacie,meg hasonló "prémium kat."gyártók :D ),a fentebb általam is belinkelt,ajánlott Transcend 25D3-M3-H3-A3 sorozat,Silicon Power A80,Apacer 430 is ilyen és megfizethetőek,pár ezerrel drágábbak csak a nagy átlagnál.

(#6659) JoHnni válasza King Unique (#6647) üzenetére


JoHnni
senior tag

köszi a választ, rendeltem egy WD-t, remélem nem fogok benne csalódni:)

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#6660) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom.

Van egy Toshiba 500Gb-s 2,5" merevlemezem. Ez egy Vipower Cupid usb 3.0 rackben. Olyanokat csinál, hogy random lecsatlakozik, aztán azonnal fel. Vagy nem enged írni, olvasni rá, bár látom a tartalmát. Esetleg valamilyen műveletnél:"A szemaforhoz rendelt határidő lejárt" A készenléti módokat bekapcsoltam, gyorsítótárazásnál illetve nélküle is ez a helyzet. A legfrissebb Fresco Logic driver van fenn. USB 2.0-ás portnál nem csinálja
Mi lehet a gond?

(#6661) ezahárom


ezahárom
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem, két külső hdd közül kellene válasszak:

Samsung G3 Station 2TB, 3.5 . 5400
Seagate Expansion 2TB, 32MB, 3.5 .7200

melyiket ajánlanátok, laptop mellé szeretném használni.
Köszi

(#6662) King Unique válasza ezahárom (#6661) üzenetére


King Unique
titán

Hát alapnak elmennek,de egyik se annyira nagy szám :N,Samsungból is inkább M3-at vegyél,az usb3-as szériája is kapható hamarosan és mivel árban is elég jó (20-21k),inkább az éri meg.
Seagate-be is,inkább Goflex Desktop-ot vegyél,ami szintén nem drága különösebben,van alapusb2-es is belőle,amihez ráadásul később,ha kell usb3,esata,FW 800 interface is vehető plusszba. :K
Vagy a korábban is ajánlott más 3,5"-ek jöhetnek még szóba,pl.WD MYBook stb...
Notihoz nem lenne jobb egy 2,5",bár,ha 2 TB kell az nyilván csak 3,5"-be van (2,5" max 1-1,5 TB.... :F

[ Szerkesztve ]

(#6663) King Unique válasza agent_k (#6660) üzenetére


King Unique
titán

Biztos,h minden driver fent van,os-hez lévő is pl. win7 usb3 driver?
Aztán lehet maga a rack sz@r,esetleg egy jobb 2,5" usb3-as rackbe kéne átpakolni,nem drágák azok se,ha más nem megy... :F

(#6664) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Bocsánat a hülye kérdésért:
[link]
Ehhez fel kell-e telepíteni a gépre a vele adott szoftvert,hogy USB3.0 tempóban szaladgáljanak rajta az adatok,vagy elég az,amit saját maga feltelepít,a drivere?
Köszönöm a válaszokat!

(#6665) werszomjas válasza Kezdő vagyok (#6664) üzenetére


werszomjas
őstag

Igaz a géped (alaplapod USB csatlakozója) is tudja a 3.0-t? :) Arra sem árt figyelni, ha régebbi, akkor szükséged lesz egy ilyenre is, ahhoz hogy 3.0 tempóban szaladgáljanak az adatok.

üdv

(#6666) Kezdő vagyok válasza werszomjas (#6665) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Alaplap: GIGABYTE GA-790XTA-UD4
Ez szerintem tudja az USB 3.0-át,a Windows 7 felrakott hozzá drivert.

(#6667) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6664) üzenetére


King Unique
titán

New kell feltelepíteni a Smartware-t :N ,csak,ha használni akarod a funkcióit,max a SES drivert kell (ami rajta van),de első rádugáskor úgy láttam az automatikusan felmegy.
Meg pesze usb3 csatis PC-be/notiba kell dugni...
Amúgy kékbe is vetted,meg van már - jó színválasztás :K ,szebb,mint a fekete - ,ez is olyan fényes ujjlenyomat,por,karckényes?

[ Szerkesztve ]

(#6668) vlevi válasza Kezdő vagyok (#6664) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem a WD Driverét nem fontos telepíteni, csak az a lényeg, hogy a számítógéped lássa az USB3-at. Nekem PCI-E portos USB3 kártyám van, ahhoz viszont fel kellett rakni a kártya driverét. A WD drivert csak azért tettem fel, hogy lássam azt a pár információt, amit a WD Driver mutat.

(#6669) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6667) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszaitokat! :R

Nem,még nincs meg,de már megrendeltem.
Remélem,jó lesz,mert ijesztget vele egy ismerősöm,hogy kevés lesz neki az alaplap árama. :F

3,5-öset kellet volna vennem,azt mondja.

King Unique:ha meg lesz,meg tudom majd mondani,karc kényes-e

[ Szerkesztve ]

(#6670) vlevi válasza Kezdő vagyok (#6669) üzenetére


vlevi
nagyúr

USB3-on nem lehet kevés, mert az USB3 asszem tovább terhelhető, mint 500mA. De annak a fél ampernek is elégnek kell lennie, mert USB2 kompatibilis a meghajtó, és abba ez is beletartozik.

A 3.5"-ben annyiban van igaza, hogy kb 2x akkora tárhelyet kapsz kb ugyanakkora áron. Viszont kevésbé hordozható, mert vinned kell magaddal a tápot is. És persze a 3.5-s vinyó nem fér el a kabátzsebben.

Nekem van egy 3.5"-s külső vinyóm, de nem válok meg a 2.5-s, 160Gigástól sem, mert amellett, hogy értelmes áron már úgysem lehet eladni, pont a mobilitása miatt nagyon jó. Van, ami már nem fér rá 8G pendrivera sem.

(#6671) agent_k válasza King Unique (#6663) üzenetére


agent_k
őstag

a fresco logic drivere fenn van, a gyártó oldaláról.
Van még másik driver is?
A másik rackre, sajnos nincs lehetőségem egyelőre.

(#6672) King Unique válasza agent_k (#6671) üzenetére


King Unique
titán

Ha minden,usb3 alaplap,esetleg pci-e bővítőkártya (ha úgy van megoldva) és a mobilrack drivere is fent van... :F ,ezért is kellene egy másik usb3-as rackben (pl.vmi ismerősében esetleg) is megpróbálni,h ki lehessen zárni,annak a hibáját.

(#6673) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6669) üzenetére


King Unique
titán

Emiatt szerintem nem kell aggódni :N ,2,5" külsők ált.simán mennek usb kábelről,az új usb3-as WD-m,még régebbi gépen usb2-be,illetve külső usb hub-ba dugva is kipróbáltam,úgy is felpörgött,ment simán.Nem kell hozzá semmilyen + tápkábel-Y kábel,mint esetlegesen a többihez,úgy-hogy ilyen szempontból jól össze van rakva. :K
Az persze meg igaz,3,5"-be uannyi kp-ért 2x akkora tárhelyet kap az ember,de,ha fontos a mobilitás,akkor 2,5"-t veszel gondolom.

(#6674) yoleeka


yoleeka
tag

Na megjött ma a WD My Book Live 3TB-s vinyóm, jó, meg szép, meg minden, csak valahogy a hozzámellékelt szoftvert nem tudom feltenni. Vagyis, amikor azt irja a szoftver, hogy keresné a vinyót a hálózaton, egyszerűen nem találja. Zöld lámpa világit, közvetlenül, webes interface-n elérni a vinyót, állitgatni is tudom, csak valahogy a szoftver nem akar múúúkodni rajta.

Valakinek valami tipp? Gondoltam arra, nem lehet hogy a 3 TB méret túl nagy neki? Egyszerűen nem tudom, nincs ötletem. Help plz!

Köszi

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#6675) Alex91 válasza yoleeka (#6674) üzenetére


Alex91
félisten

Xard le :)! Ha bongeszobol tudod konfigolni, akkor folosleges. Egyebkent erdemes a WD honlapjarol letolteni hozza a legfrissebb szoftvereket, firmware-t frissiteni es utana hasznalatba venni! (Es idonkent ranezni a WD honlapra, hogy van-e valami uj dolog hozza...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6676) yoleeka válasza Alex91 (#6675) üzenetére


yoleeka
tag

Mind megvan, vagyis firmware, szoftver, frissites, minden UP! Csak annyi, hogy azokat a szoftvereket, amiket letoltottem hozza, egyszeruen nem tudom felrakni, mert maga a letoltott szoftver nem ismeri fel a vinyot. Pedig kellenenek a szoftverek.
Azonkivul hiaba konfigolom, akkor sem ismeri fel a szoftver routeren keresztul, csak a webes interface megy... ez nem jo. :S

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#6677) Alex91 válasza yoleeka (#6676) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen szoftver kell?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6678) yoleeka válasza Alex91 (#6677) üzenetére


yoleeka
tag

A cd-n vagy a letöltött cd-n elindul egy setup file, és az segit valamilyen szinten bekonfiguralni a WD-t. Konkretan nem tudom, mert a weboldalukrol is csak ezt a CD-t lehet .iso file-ként letölteni. Igazából fogalmam sincs mit keresek pontosan. Szal elég gáz a dolog.

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#6679) Alex91 válasza yoleeka (#6678) üzenetére


Alex91
félisten

Magyar hasznalati megvan?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6680) yoleeka válasza Alex91 (#6679) üzenetére


yoleeka
tag

Csak english van hozzá, neten olvasom a user guide-ot, ez a hasznalati angolul.

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#6681) yoleeka


yoleeka
tag

Azon agyalok, mivel a webes interface-n elérem a vinyót, lehet hogy a router beállításokkal kellene variálnom?

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#6682) Alex91 válasza yoleeka (#6680) üzenetére


Alex91
félisten

Na, akkor majd csak eligazodsz rajta :)! Most nem erem el a WD honlapjan, valami gond van naluk...

Szerintem nagyjabol minden a webes feluleten is beallithato... De a user guide-ban szerintem le van irva...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6683) agent_k válasza King Unique (#6672) üzenetére


agent_k
őstag

A mobilracknek nem találtam drivert. Asus N53 laptopról van szó. Megpróbálok majd egy másik racket beszerezni valahogy....

(#6684) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok!

Van most jobb 500gb-os, usb3.0-ás vétel a Silicon Power Armor A80-nál? üdv

(#6685) King Unique válasza Jim-Y (#6684) üzenetére


King Unique
titán

Jobb vétel...olcsóbb,hasonlóan strapabíró. :F Kinek mi a jó,az alapján rangsorolja ezt is.
Samsung S2,M2 (usb3-as) sorozat számít jó vételnek :K ,de azok nem ütésállóak. :N Vagy,ha már SP az D05 se rossz,igaz nem ütésálló,A80-ba is inkább 640-est érdemesebb,v akár 750 GB,1 TB-osat.
Transcend usb3-as 25D3-M3-H3-A3 jó még szerintem ütésállókba :K ,átlagnál csak picivel drágábbak,de akkor is még jó vétel neked... :F

[ Szerkesztve ]

(#6686) TeeJay válasza King Unique (#6685) üzenetére


TeeJay
félisten

ütésálló --> ADATA SH93 [link]
ilyenem van, jól bírja a strapát a gumi borítás és vízálló is 1méterig azt hiszem :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6687) TeeJay


TeeJay
félisten

az USB3.0 vinyókat általában csak a hozzá kapott kábellel lehet notihoz/géphez kötni?
ha jól láttam valami szélesebb a csatlakozója mintha microUSB3 lenne [link]
tehát ha van egy USB2.0 miniUSB végű kábelem azt dobhatom el nem lesz jó hozzá?

másik kérdésem az lenne hogy a WD 2,5"-os Passportból melyiket szerelik miniUSB-vel?
nem fontos hogy USB3 legyen csak hogy miniUSB csatlakozója legyen mert úgy hallottam a microUSB elég gagyi és hamarabb tönkremegy illetve hajlamosabb a kontakthibára...

kinéztem a Passport Elements Portable 1TB-os 2,5" külső vinyót és fene se tudja mini vagy microUSB csatlakozó van-e rajta

aki vett már ilyet az adhat infót
thnx :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6688) Alex91 válasza TeeJay (#6687) üzenetére


Alex91
félisten

USB 3.0-asoknak Micro, mig a 2.0-asoknak Mini (es nem USB-B!) a csatijuk.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6689) vlevi válasza TeeJay (#6687) üzenetére


vlevi
nagyúr

"az USB3.0 vinyókat általában csak a hozzá kapott kábellel lehet notihoz/géphez kötni?"
Még az USB2-eseket is célszerű. A kisebb, 2.5"-osakat mindenképp. Valami miatt a párszáz forintos hosszú USB kábeleket nem szeretik.
Az USB3-nak az eszköz felőli vége teljesen eltérő, emiatt nem tudod beledugni az USB2 kábelt.

De a másik vége teljesen kompatibilis az USB2-vel, és gond nélkül tudod is használni USB2-es eszközökben. Pl. USB3-al nem rendelkező számítógép, tévé, médialejátszó, satöbbi.

(#6690) TeeJay


TeeJay
félisten

és ez a microUSB3 strapabíró? valahogy én a jó öreg miniUSB2-t stabilabbnak nézem
mivel a notimon nincs USB3 így mindegy milyen vinyót veszek
csak látom hogy mostanság az 1TB-os 2,5"-os külső vinyók jórésze ilyen microUSB3-at kap
és ahhoz mindig vinni kell majd a kábelt is

miniUSB2 Y kábelem pedig van és az jó a régi gépekhez ahol még 1port nem biztos hogy elbírja a külső vinyót... na oda pl nem sokat ér gondolom ez az újfajta microUSB3 ha a másik végén csak egy csatlakozó van és nem Y a kábel vége

azt hiszem maradok mégis sima USB2-nél így megmarad az Y kábel
sebesség úgysem számít csak adattárolásra lesz :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6691) King Unique válasza TeeJay (#6686) üzenetére


King Unique
titán

És,jó ilyen is van,igen... :F
Szerintem ő is usb3-as kategóriába kérdezte,mert SH93 bár ua (ütés-vízálló),mint A80,de csak usb2-es. :U Transcendek meg mind ütésállóak,igaz nem vízálló,de az már nagyon... Gondolom,azért még nem úsztattad meg meg tiédet,meg nem is fogod...? :D

(#6692) King Unique válasza TeeJay (#6687) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem nem "gagyibb" az usb3 MicroB,mint az Mini usb2 ,meg most mér akkora probléma,h új cucchoz új kábel kell,mindent nem lehet sima usb2 kábellel megoldani,mert az már elterjedt,bejáratott,v csak megtetszett... :N Egyébként az okostelókhoz adott usb2 kábelek mini B vége laposabb a szokásosnál,azt bele lehet gyümöszölni usb mincro B egyik végébe és úgy is ment vkinél az usb3-as külső vinyó,persze csak saját felelősségre. :D

WD My Passportokba,az egyel ezelőtti széria volt sima Mini B usb2,de a boltokba már szinte csak az új usb3-as Passportok kaphatóak.(talán elvétve akad esetleg vhol még régebbi usb2-es,de most csak mer van hozzá mini usb kábeled,azért vennéd,az új usb3-as helyett... :F )
WD Elments Portable,mivel csak sima usb2,meg kicsit fapados szoftver nélküli,azokon mini usb van. :K
Szerintem usb3-as Passport jobb,de ha annyira tetszik ez a "mini usb",vedd az Elements-et...

(Passportokhoz veszel gyári tokot (1-2k),abban van hely kábelnek is,vmint a legújabb ütésálló tokba téve,kívülrők is csatlakoztatható a kábel,de az is már az új szabványra,az usb3 Micro B-re van építve,méretezve. :K )

[ Szerkesztve ]

(#6693) King Unique válasza TeeJay (#6690) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván a sebesség miatt kapnak usb3-at,ami azért nem mindegy, adattárolásnál is felmerül az adatmozgatás-másolás,ott se mindehy,h usb2-n döcög,v usb3-on a hdd max teljesítményét kihasználva 3x olyan gyorsan másol. :N
Veszel WD-hez tokot,azt abba elfér kábel is,nehogy akkora nyűg legyen vinni azt is,v okosteló kábellel használod....Amúgy WD Passportoknak nem kell +usb táp,meg Y kábel stb. :N ,(nincs is rajta külön usb táp csati,csak 1 db Micro B) mivel Notin/PC-n usb2-be dugva is gyönyörűen megy a 3.0 kábellel. :K Vannak aztán olyanok is,mint Transcendek,ahol a 25D3/M3 hoz usb3 MicroB+Külön usb tápkábel van,biztos,ami biztos alapon,az újabb 25H3/A3 modellekhez meg usb3 Y kábel,ami usb2-be is simán megy természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#6694) King Unique válasza TeeJay (#6690) üzenetére


King Unique
titán

+ még annyi,notihoz is van usb 3 PCI Express Card,ha van tieden,igaz belekerül 6-7k-ba,v akad olcsóbban is.
A "tokoknál" meg,WD 2,5"-be csak MP-hez gyárt,Elements-hez nem,max,ha kell vesz neki más fajtát az ember,amiba belemegy...

(#6695) TeeJay válasza King Unique (#6692) üzenetére


TeeJay
félisten

utánanéztem sajnos már a WD Elements Portable is micro USB-s 500GB-tól felfelé
a WD Passport már mind USB3-as szóval ott főleg microUSB3 van

vagy maradok az ADATA SH93-nál vagy WD Elements lesz 1TB-ban és megszokom az új csatlakozót. a vinyó miatt mindenképpen a WD lenne nyerő de a tok és a csatlakozó miatt az ADATA SH93 biztosabb szerintem :B mégse mindegy hogy vízálló meg ütésálló és miniUSB-s

2hét múlva kiderül mit kapok a vinyómért mert behalt az ADATA és ha levásárolhatom az árát akkor abból kijön egy 1TB-os WD Elements Portable, akkor azt fogom választani :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6696) Jim-Y válasza King Unique (#6685) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jogos, értem :) Akkor inkább úgy mondom, hogy 500gb-os külsű winchester kéne 15.000 körül, az usb3-hoz én ragaszkodom, de nem nekem lesz, aki veszi, annak -jelenleg- nincs usb3-om a lapján, de a jövőre való tekintettel én azt vennék. üdv

(#6697) King Unique válasza TeeJay (#6695) üzenetére


King Unique
titán

Most mi van...micro-mini usb :F ? Ha jól tudom külső 2,5" usb2-esekhez miniB csati van,ilyen,ez kell neked is,nem? Ilyen az usb2 micro B,ez van Elements-en miniB van ,500-as is az. :K
Hoppá,most látom,h 2,5" WD Elements SE már usb3-as :Y kivitelben is van,na :C ,már ennél is fejlesztenek,ide is már kevés az usb2,esetleg egy ilyet? :F

[ Szerkesztve ]

(#6698) King Unique válasza Jim-Y (#6696) üzenetére


King Unique
titán

15k kicsit szűkös,v éppen-hogy,+1-2k még belefér :F ,mert 25D3 ennyi,25M3 ennyi,SP A80 ennyi...,de ezek jók - usb3,ütésállóak,esetleg még ez,Apacer AC 430.
WD MP usb3,Samsung S2,M2 meg jobban kijön 15k-ból,de fenti ütésállók talán jobbak.
V az új usb3-as WD Elements lehet még jó áron,csak egyelőre nem találom árgépen... :(

[ Szerkesztve ]

(#6699) Jim-Y válasza King Unique (#6698) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, plusz párezer még belefér :) Akkor ezek közül szemezek majd az egyikkel ^^ üdv

(#6700) TeeJay válasza King Unique (#6697) üzenetére


TeeJay
félisten

wdc.com-on sajnos ezt írják az Elements Portabel SE-re

"The WD Elements Portable and the WD Elements SE Portable are very similar drives. Both drives are connected to a PC using USB power. However, each drive uses a different type of USB cable in order to make this connection.

The WD Elements Portable uses a USB Mini cable.
The WD Elements Portable SE uses a USB Micro cable."

szóval a régebbi (500GB alatt) Elements Portable vinyók miniUSB2-vel nyomják
az újabb 500-750-1000GB már microUSB2 és microUSB3
ebből én ezt vettem le. legjobb az lesz ha majd megyek a hardverker-be és ott megnézzük személyesen mi újság. lehet be fogom vállalni az USB3-at mert 1TB tárhely jól jönne hordozható vinyón :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.