Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) King Unique válasza runner 125 (#6300) üzenetére


King Unique
titán

WD My Passport,Samsung S2/M2,Silicon Power-abból is A80,Transcendek jók - 25D3/M3/H3,Iomega Ego,Apacer...akad egy-néhány,visszaolvasva találsz rengeteg infót. :K
Táp ezekhez nyilván nem kell,max néhányhoz adnak +még1 usb tápkábelt (ami ált. nem kell),v alapból 1 db usb Y kábel jár hozzá (ami...),de pl.WD,Samsung,SP megy 1 "normál" usb (usb3) kábellel.Ált 2,max 3év garisak,pl.Samsungokra adnak 3 évet.
Ha veszel mképp inkább usb3-asat vegyél,v,ha gépeden esata van,akkor olyant (ott kell a +usb táp,van esatap is,amihez nem,de gépen is olyan kell akkor),esetleg, ha fontos,akár ütésállót is (SP,Apacer,Transcend). :K

[ Szerkesztve ]

(#6302) Dondom válasza King Unique (#6282) üzenetére


Dondom
tag

Köszi a linket, ez jónak tűnik. Egyébként azért gondoltam még USB 3.0-ra hha esetleg elkéne adni a jövőben akk már az alap lesz, na meg ha megtartom akk is. :)

(#6303) Denyiro válasza King Unique (#6301) üzenetére


Denyiro
tag

A Silicon Power Armor A80 (750 GB) is automatikusan ki szokott kapcsolni ha egy bizonyos idő után nem használják illetve mennyire melegedik használat közben? Nem tűnik rossznak nekem ez sem és erre is 3 év garanciát adnak. Milyen merevlemez van benne Hitachi, Toshiba vagy Samsung? (Vagy mikor melyik kerül bele?)

[ Szerkesztve ]

Denyiro

(#6304) King Unique válasza Denyiro (#6303) üzenetére


King Unique
titán

Pont most vett vki,az ígérte jövő héten beszámol itt a topicba,feltett kérdéseidre is valszeg válaszolva. :K Bár korábban is írtak már róla itt ilyen téren,olvass vissza,meg PH-n is rengeteg teszt van A80-ról.keress rá. :K
Jó az SP A80 nagyon,jó gyors (főleg usb3-on),ütés.víz-rázkodásálló stb.Mint a legtöbb,ez is x perc ürésjárat után automat. leáll,hosszabb hajtás-másolás után felmelegedhet,főleg ilyenkor nyáron 40-40pár fokra,de az még belefér,45-50-re azért nem megy fel. De a kánikulába az én én WD MP-om is napokkal ezelőtt volt 43 fokos is.Belseje "(Vagy mikor melyik kerül bele?)" alapon,Toshiba vagy Samsung. A 640-esbe Toshiba van,de olyat is hallottam,akiébe Samsung volt,szal...

[ Szerkesztve ]

(#6305) Denyiro válasza King Unique (#6304) üzenetére


Denyiro
tag

A PH-n olvastam a teszteket, megnéztem a videókat is róla és valóban sokan jó véleménnyel voltak az Armorról is. Csak gondoltam, hogy esetleg hátha van személyes tapasztalatod is vele. Igen, emlékszem az illetőre, szintén te tanácsoltad neki a számbavehető arzenálból mit érdemes, merre keresgéljen. Rákérdezek a forgalmazóra azt hiszem a jövő héten hátha élőben is meg tudom nézni bár úgy emlékszem, hogy csak külső raktárból elérhető nekik is de annyira azért már így sem lutri a dolog hiszen a videók alapján tudok viszonyítani.

Denyiro

(#6306) runner 125 válasza King Unique (#6301) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, köszi az infókat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6307) csmat válasza Denyiro (#6305) üzenetére


csmat
senior tag

Szia! Én vettem a napokban a 640 gb os A80-at. Sajnos még nem volt időm nagyon próbálgatni, de eddig nagyon király!:) most másolom fel a gépemre a cd-n lévő zenéimet és utána küldöm rá az A80ra, akkor tudom majd megmondani mennyire melegszik fel.

(#6308) Dondom válasza King Unique (#6282) üzenetére


Dondom
tag

Jólvan meg is rendeltem ezt, köszönöm Neked és vlevi kollegának a segítségeteket. :)

(#6309) King Unique válasza Denyiro (#6305) üzenetére


King Unique
titán

Igen, jó,stapabíró stb. az Armor,csak az a bizonyos XP,bizonyos usb3 vezérlőknél előforduló "ledobálós" dolog lehet vele bibi,de ez se mindenkinél,ill csak annál az alaplapnál.itt + a 750-esről infók itt
Megnézni,kézbevenni - csomagolással együtt,v ha szépen kéred őket ki is bontják neked - ,pl.Media Marktban tudod. :K Akinek ajánlottam,ő is ott vette közelebbről szemügyre.De azért ne ott vedd meg, mert koránt sem olyan "tartósan alacsony áron" kínálják... :N :DD

[ Szerkesztve ]

(#6310) woolwich


woolwich
tag

Üdv.

Külső HDD-t szeretnék venni filmek és más cuccok tárolására. Lehetőleg 1 TB-osat és USB 3.0-ás csatlakozóval.
Egyenlőre ezt ajánlották:
WD 1TB Passport Essential
Vélemény? :F

(#6311) King Unique válasza woolwich (#6310) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha kisebb 2,5" méretű kell,akkor jó a WD MP. :K
Erről már egy csomó infó van itt a topicba,olvass vissza.
Pozitívum:jó szoftverek+hw-es titkosítás;megy usb2.0/3.0-ba-nem kell neki Y usb tápkábel,design--os;viszonylag gyors;megbízható; olcsó hozzá a gyári tokja;egész jó ár-érték arány.
Negatívum:csillogó,fényes felülete kényes az ujjlenyomat,karc stb.re-feketébe főleg,más ezüst,kék színűbe kevésbé; nem ütésálló-csak külön ilyen tok megvásárlásával tehető azzá,ami kicsit drága (6-7k); műanyag házában ilyenkor enyhébb időben nem különösebbn,de hosszabb hajtás,nagy kánikulában melegszik 40-40pár fokra,ami belefér még ugyan-bár azért ált.a többi külső is hasonló a helyzet
Nekem is ilyen van,meg vagyok vele elégedve :K ,de ha alapból strapabíróbb gyárilag ütésálló kell,nem akarsz a spec. védőtokért (a Nomad)+pénzt kiadni,v hőelvezetés szempontjából vmivel jobb fémházas kéne,akkor akad más alternatíva is...
Amúgy elég jó,megbízható cuccokat csinál a WD,elit gyártó,meg tényleg jó 2,5"-be a MP,de azért nem 10/10,igaz a többi se :N ,ettől függetlenül nyugodtan veheted,de ha "kicsit másmilyen" kéne,akkor találsz infót bőven,visszaolvasva.

[ Szerkesztve ]

(#6312) woolwich válasza King Unique (#6311) üzenetére


woolwich
tag

Huhh köszönöm a részletes beszámolót! :R
Szerintem jó is lesz ez nekem! :)

(#6313) King Unique válasza woolwich (#6312) üzenetére


King Unique
titán

Mondom nem rossz a WD,egész jó,de akad sok "más" 2,5" is,ami talán picivel jobb,v kinek mi a jó... :F De, ha megfelel számodra ez,akkor OK! :K A színválasztást meg gondold meg...

[ Szerkesztve ]

(#6314) gyalak válasza woolwich (#6312) üzenetére


gyalak
tag

Valaki használt már hdd dokkolót? [link]
Érdemes ilyet venni? Vagy vegyek külső hdd-t?

(#6315) King Unique válasza gyalak (#6314) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyakran,gyorsan cserélgetni,variálni akarod a lemezeket,a rajta lévő tartalmat pl.más oprendszert,régi hdd cuccait gyorsan elérni,gépbe is visszatenni-kivenni stb.,akkor jöhet jól egy ilyen. :K
Árban 1 hdd esetén,össz.ez se olcsóbb nagyon,mint egy mobilrack+hdd,v egy kompakt külső hdd :N ,több hdd esetén spórolhatsz vmennyit vele.
Átlag adattároláshoz,ha nem akarsz itt variálni,jó bőven a külső hdd.V neked pontosan milyen,mire kéne?

[ Szerkesztve ]

(#6316) Alex91 válasza gyalak (#6314) üzenetére


Alex91
félisten

Attól függ, hogy mire kell :).

Archivalasra jó lesz, de munka HDD-nek nem használnek ilyet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6317) gyalak válasza King Unique (#6315) üzenetére


gyalak
tag

Van egy pc-m amiben van 1 rendszer hdd és két másik (1Tb és 400Gb).
Ezt a gépet a gyerkőcöknek átadnám én pedig vennék egy laptopot.
A gyerekeknek nem igazán kellene a plusz 2 hdd.Ezért nem tudok dönteni,hogy dokkoló vagy egy 1Tb-os wd külsső?

(#6318) King Unique válasza gyalak (#6317) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha a másik 2 hdd-t is használni akarod,v kell a tartalma,ill.ezeket a gépben hagyod nekik,v kiveszed :F ,de akkor vmibe "tenni" kéne őket,na erre akkor jól jöhet a dokkoló,v külső mobilrack. :K Mert laptopba nem tudod tenni őket,v a rajtuk lévő tartalmat,ha kellenek, átnyomod egy külsőre és azt veszel,ezeket meg "félreteszed"... :F
Ha külsőt vennél wd-be, tény,h olcsó az Elements,de jobb a MyBook,abból a 1 TB-18k,1,5 TB-21k,2TB-24-25k - kb.

[ Szerkesztve ]

(#6319) tlala válasza gyalak (#6317) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem a kinézett dokkoló pont nem neked való, hiszen a leírásodból az tűnik ki, hogy te nem akarod abban a lemezeket gyakran csereberélni - márpedig azt pont arra találták ki.
Lehet, hogy neked egy fele annyiba kerülő, 4e Ft-os, zárt, külső USB-s házra van szükséged.
Abba beleteszed az 1 GB-ost említett lemezt, és egy USB kábellel tudod majd a notebookhoz is használni, ill. ha szükséges, a PC-re is rá tudod dugni, a 2 gép lözött adatokat is tudsz csereberélni, hurcolászni.
Így 4e Ft-ból megoldod a problémát - egyszerűen, stabilan.
Vagy nem jól gondolkodom?

(#6320) gyalak válasza King Unique (#6318) üzenetére


gyalak
tag

A mybook-nak kell külön táp?

(#6321) Alex91 válasza gyalak (#6320) üzenetére


Alex91
félisten

2,5"-osat vegyel a notihoz, ahhoz nem kell tap. Bár tény, hogy drágábbak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6322) gyalak válasza tlala (#6319) üzenetére


gyalak
tag

De jól gondolod csak regebben volt egy ilyen usb-s rackem,és nem igazán jött be,túl hangos volt és eléggé melegedett! Lehet azóta már megoldották ezeket a problémákat csak az emlékek nem jók de ha van tapasztalata valakinek azt szívesen fogadom!

(#6323) tlala válasza gyalak (#6322) üzenetére


tlala
addikt

Ezt sajnos nem értem...
Mi volt túl hangos? Volt benne venti?? Vagy valami régi, nagyon hangos HDD volt benne??
A maiaknak a nyúlfaroknyi elektronikája biztosan nem melegszik, legfeljebb a benne lévő HDD, de az sem vészes - pláne ahogy nézem te meg nem non-stop feszített üzemű torrent szervert építesz... :)

(#6324) gyalak válasza tlala (#6323) üzenetére


gyalak
tag

igen a venti volt hangos,és fém házas volt a rack és nagyon átvette a hőt.

(#6325) tlala válasza gyalak (#6324) üzenetére


tlala
addikt

Jaja - a régi autók meg durrogtak és füstöltek! :)
Öööö... most nem kezdenék bele abba, hogy a technológia fejlődését leírjam az elmúlt 10 évben. :))
Nézd meg ezeket a mai cuccokat (semmi ilyesmivel nem fogsz találkozni), és válaszd ki a neked tetsző darabot azokból, amelyeket linkeltem, vagy valami hasonló megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#6326) gyalak válasza tlala (#6325) üzenetére


gyalak
tag

Valószínüleg így lessz kösz az infót! 4E ft-t egy próbát megér,mégse 20E mint egy külső hdd!

(#6327) King Unique válasza gyalak (#6320) üzenetére


King Unique
titán

Kell,mivel nagy 3,5",de akadnak bőven 2,5" táp nélküli külsők is,pl.wd is,1 TB-ig,de drágábbak.
Látom,közbe megoldódott a probléma... :)

(#6328) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Azt ki lehet deríteni valahonnan, hogy a WD Elements Desktop 2TB_os külső USB-s merevlemezekben, pontosan milyen típusszámú winyó van? (pl ebben? WDBAAU0020HBK-EESN)

És ezekből a WD házakból ki lehet szedni a winyót, a ház összetörése nélkül? Csavaros, vagy valami gagyi féle pattintós megoldással (ami rossz esetben a műanyag széttöréséhez vezethet)?

[ Szerkesztve ]

(#6329) King Unique válasza The.Bali (#6328) üzenetére


King Unique
titán

EZ (WD20EADS-11R681) van benne,de az illetőnek tönkre is ment a 2 TB-os Elements,itt...
Mért akarod kiszedni a kompakt külsőből a vinyót... :F ,ha mképp ki akarod venni,akkor 3,5" mobilrack-et vegyél,másik topic és abba egy wd hdd-t. :K
Amúgy szerintem,lehet csak némi roncsolással, vmi bepattintós lehet a műanyag ház,mert csavart én nem láttam rajta,mint pl.a Samsung Story Station-on.
De,ha annyira cserélgetni akarod benne a hdd-t,akkor mondom mobilrack-et vegyél,v dokkolót,mert a gyári külsők nem éppen "erre" vannak kitalálva. :N

[ Szerkesztve ]

(#6330) The.Bali válasza King Unique (#6329) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi!
Most egy USB-s külső winyóra lenne szükségem, de arra gondoltam, hogy később majd kiveszem a keretből és beteszem a gépembe. Jó lenne 20k-ból kihozni az egészet. :)

(#6331) HXY


HXY
addikt

Heteken belül érkezik a frissített A80-as, 1TB-os Samu belsővel! :C

(#6332) czral válasza King Unique (#6219) üzenetére


czral
csendes tag

Én eddig csak "sima" usb3-as Ego-t láttam,védőpánttal,azon is volt program,amivel lehetett titkosítani,de külön,anélkül is használható volt a merevlemez normál.Akkor ezen már gyárilag előre be van állítva a hw-es titkosítás,ami nem rossz,csak amit mondasz ilyenkor lehet problémás...Az első partíció mérete mekkora,v oda nem is lehetett menteni semmit?
- Az első partíció csak a telepítőprogramot tartalmazza, ebből kifolyólag a mérete is akkora :(

Formázni ne formázd :N ,mert,akkor legyalulja róla az adatokat (bár a sima gyorsformat után,elvileg még visszanyerhető,de nagyon macerás,időigényes).Belépéskor a program felületén át nem lhet megnyitni a tartalmat gondolom,hanem pl.sajátgépben megjelenik az új partició,de nem olvasható... :F
- Megjelenik, de nem olvasható. HDSentinel látja, de nem tud róla semmit se mondani. :(

TC-ben se megy? HDSentinel mit mutat a lemezre (nincs vmi hiba),v odáid el de jut...?
Esetleg a programban a jelszó megadása után nem lehet kikapcsolni a titkosítást (mint pl. WD-nél),v másik gépen kipróbálni,talán leszedni a progit, újra feltelepíteni - bár azt inkább ne,mert hátha akkor elvesznek az adatok - jobbat most nem tudok...
- Nem lehet kikapcsolni a titkosítást (szerintem)

Köszi azért

(#6333) King Unique válasza HXY (#6331) üzenetére


King Unique
titán

Igen ,fent SP oldalán a hír :K ,erre vártak itt is sokan,mikor lesz A80-ba is végre 1 TB-os... :C
Az új 500 GB/tányér samsung winyó lesz benne,azt nem tudom,mert akkor tényleg nagyon komoly lesz? :K

[ Szerkesztve ]

(#6334) King Unique válasza czral (#6332) üzenetére


King Unique
titán

Sajnálom,h nem tudtam segíteni :B ,én a másik fajtát láttam élőbe,egyik ismerősnek olyan van,,az encrypt plus egy külön extra titkosítással megtoltdott széria,de nem gondoltam volna,h ilyen macerás...
Ha megvannak az adatok máshol,akkor próbáld leformázni,azt újra használni,de lehet vmi gyári selejtet fogtál ki,esetleg visszavinni gariba kicseréltetni (a rajta lévő cuccokhoz,valszeg ott se tudnak majd hozzéférni,mert ez is fontos lenne gondolom...)... :F Adatmentés topicba a szakik nem tudtak semmi okosat mondani azóta?

(#6335) King Unique válasza King Unique (#6333) üzenetére


King Unique
titán

Talán a JMicron usb3 vézérlőjét is lecserélik... :F

(#6336) HXY válasza King Unique (#6333) üzenetére


HXY
addikt

Biztos, hogy az lesz benne, hiszen a 12.5mm Samuval már rég kiadták volna.
A Toshiba-nak, WD-nek, meg a Seagate-nek még nincs 9.5-ös drive-ja.

Ha marad is a jmicron, az biztos már egy frissített változat lesz.
XP-t meg különben se használok már vagy 5 éve.

Csak jó lenne, ha megkapnám 20-ért! Ez olyan lélektani határ... :D

(#6337) King Unique válasza HXY (#6336) üzenetére


King Unique
titán

Akkor tényleg jó lesz az SP,most is az egyik leggyorsabb a mezőnyben,hát még az új samu hdd-kel,mindemelett ütés-víztálló... :C Jobb vétel lehet így mint a samu S2,M2. Ára szerintem vmivel 20k (20-25 között) fölött lesz,a 750-es most 21k.,v majd idővel gondolom lemegy az ára...

[ Szerkesztve ]

(#6338) Paxton_Ps3


Paxton_Ps3
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben tervezek venni egy A.C.Ryan - Playon!HD-t ,belső HDD lehetőség van rajta plusz ugyebár külső HDD is USB-n keresztül...
A kérdésem a következő: melyikkel járok jobban, külsővel vagy belsővel?

amiket kinéztem:
belső: Western Digital Caviar Green 2 TB SATA-II 64Mb WD20EARS (7200rpm)

külső:2TB WD 3.5" My Book Essential WDBACW0020HBK külső winchester USB3.0 fekete (5400rpm)

ha van más ötlet,szívesen várom:)
filmnézésre használnám: 95%-ban (mkv,avc....)

Előre is köszönöm:)

Paxton

(#6339) hvb válasza Paxton_Ps3 (#6338) üzenetére


hvb
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, létezik e valamilyen átalakító, hogy egy USB3 külső HDD-t a notim esata portjára rá tudjam dugni ?

Köszi.

Üdv

[ Szerkesztve ]

zs.

(#6340) HXY válasza Paxton_Ps3 (#6338) üzenetére


HXY
addikt

A külső annyival jobb, hogy:
-könnyebb megtölteni
-más célokra is lehet használni

Én ezt venném:
Samsung Story Station 2TB USB3 (vigyázni kell, mert még kapni USB2-vel is)

(#6341) frici69 válasza HXY (#6340) üzenetére


frici69
tag

Akit esetleg érdekel Medion 3,5" 1.5TB külső merevlemez(usb3.0, 3év gari...) az Aldiban 19990ft: http://www.aldi.hu/hu/html/offers/2867_25447.htm .Én is itt vettem igaz az enyém Tevion, ugyanilyen paraméterekkel és nekem bevált!

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#6342) BassHead válasza frici69 (#6341) üzenetére


BassHead
tag

Milyen HDD lehet ezekben?

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6343) King Unique válasza Paxton_Ps3 (#6338) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha lehet bele tenni hdd-t,akkor az a legolcsóbb megoldás (13-15k),gondolom van rajta usb2,így gépre kötve is fel lehet rá tolni a filmeket. :K Vagy ha gyorsabban akarod rámásolni,akkor veszel neki usb3-as,esata-s mobilracket,dokkolót és addig átpakolod abba,majd vissza,de akkor már külső hdd áránál járunk.
Jó erre a célra a WD MyBook 2 TB is,ami kb. 24-25k és hozzáfűzhető a lejátszóhoz,v a fentebb említette Story Station,bár Samsungnál a most megjelent M3 Station (usb3 is van belőle) széria szerintem TV mellé jobban mutatna. :K

[ Szerkesztve ]

(#6344) King Unique válasza BassHead (#6342) üzenetére


King Unique
titán

Talán ebben is WD Green,mint a Tevionban... :F

(#6345) BassHead válasza King Unique (#6344) üzenetére


BassHead
tag

Hát ár alapján arra tippeltem én is, de nem tudom tényleg, azért is kérdeztem.

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6346) King Unique válasza frici69 (#6341) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom,ez is olyan kicsit fapados, szoftver nélküli lehet,mint a Tevion,bár mintha jobbnak néze ki elsőre,az usb3-as dokkoló egész jó hozzá :C ,de azt gondolom külön kell megvenni...
1,5 TB 20k,MyBook-ba meg 21k,de többi márkásabb is kb. ennyi,szal nem annyira olcsó,hihetelenül kedvező árú ez se,ha 15k,v az alatt lenne... Ettől függetlenül bepróbálhatja,aki akarja,lehet nem jár rosszul vele,csak,h milyen a belseje,mennyire megbízható egy ilyen,arról nem sok infó van... :F

(#6347) King Unique válasza BassHead (#6345) üzenetére


King Unique
titán

Én se :N ,csak annyit,h 64 MB cache van benne,itt írják,ez alapján Samsungot kizárhatjuk,ha jól néztem,azokba 32 Mb van. Bár a Seagate Barracuda LP (5900 rpm,energiatakarék)) is 32 MB,akkor marad WD,Hitachi,ha jól vezettem le,meg ha tényleg 64 MB a Medion... :F Egyébként a haveri körből vett vki még régebben Medion 1 TB esata külső hdd-t,abba,ha jól emlékszem rá,Samsung volt,ebbe most milyen,ki tudja,vkinek venni kell egyet,azt kiderül. :K

(#6348) tlala válasza King Unique (#6346) üzenetére


tlala
addikt

Igazad van, tényleg szinte pontosan ugyanennyi az USB3-as WD is (azért szépen mennek le az árak) - miért venne az ember helyette Aldi turkálósat! :)
(Azért persze köszönjük a beírónak a jelzést, minden infó hasznos.)
Ha most ilyen cuccot keresnék, akkor inkább rádobnék 3500 Ft-ot és vennék egy 2TB-os WD-t USB3-as csatolóval
Ha valaki árra gyúr, akkor inkább szintén 1,5 TB-os WD 14900 Ft-ért USB2-vel, illetve ha valaki a méretre megy rá és a limit max. 20e Ft, akkor az aldis cucc áráért kaphat 2TB-os WD-t, USB 2-vel.

(#6349) King Unique válasza tlala (#6348) üzenetére


King Unique
titán

Igen erre utaltam én :K ,amúgy dokkoló egész jó hozzá (de +költség) ,azt aki akarja megveheti,kipróbálhatja,nem mondom,h annyira rosszul jár,azért ezek is jók,v vesz inkább pl.samsungot,wd-t,az se drágább...Ezekről a Tevion,Medion külső hdd-kről is neten szinte semmit nem találni,semmi teszt,v ilyesmi...
Bár ez az Aldis Medion/Tevion még mindig jobb áron van,meg ahogy hallottam normálisak a vevőkkel,pénzt is visszadják,ha mégse kéne :K ,nem mint MMarkt-nál,ahol egyrészt baromira nincsenek ilyenekbe,másba se "tartósan alacsony árak"(500-as A80 is 32k... :Y ),másrészt szemetek,a pénzt se adják vissza, jutalompontokat adnak,amit szintén ott kell levásárolnod...pedig jogszabály szerint 3 (8) napig,ha meggondolja magát a vevő (máshol olcsóbban talált uilyet...),visszaviszi ,kötelességük a pénzt is visszaadni... :D

[ Szerkesztve ]

(#6350) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség. Ha veszek egy ilyen Samsung külső HDD-t.Akkor ezt az USB-s dvd lejátszóra rádugnám akkor felismerné mint mondjuk egy pendrive-ot?Na és mi a helyzet , ha egy USB 3.0-val felszerelt Samsungot veszek? Azt betudom dugni egy USB 2.0-val rendelkező dvd lejátszóba és lejátszaná a rajtalévő filmet,képet stb...???

Köszi :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.