Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) King Unique válasza Mezcal (#5050) üzenetére


King Unique
titán

OK,már haladunk!

Mit szettél le WD oldaláról,vmi diagnosztikai progit,ami kiírja a belső hdd adatait,jó és? A Smartware azért nem hinném,h kompatibilis lenne vele :U ,igaz az is leszedhető,de ha nincs külső WD hdd,akkor nem használható,de ha ezzel megy,akkor emelem kalapom. :R

Melegedés (hosszabb másolás után) milyen,ill. üresjáratban leáll a vinyó forgás,bár a green ugye energiatakarékos?

(#5052) nónéjm válasza Attici (#5049) üzenetére


nónéjm
tag

Értem, köszi a választ. :) De elméletben...? :)

(#5053) King Unique válasza nónéjm (#5052) üzenetére


King Unique
titán

"Elméletben" menne,BIOS-ban beállítod,h külsőről bootoljon stb.,viszont ezek adattárolásra vannak kitalálva,nem rendszervinyónak. Passzív hűtésük van,nincs hűtűventi,mint gép belsejében,valszeg a nagyobb,folyamatos terhelés miatt nagyon fel v. túlmelegednének,ami akár még idő előtt kinyírná :F :O Meg mindenképp min. usb 3.0-ra,eSATA-ra kötve lenne érdemes egyáltalán így használni,ill. megtámogatni vmi külső hűtőventivel,de nagyon necces,felejtős inkább. :N

[ Szerkesztve ]

(#5054) Attici válasza nónéjm (#5052) üzenetére


Attici
őstag

Ahogy King Unique is mondta megoldható, de teljesen értelmetlen! :Y

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5055) nónéjm


nónéjm
tag

Hm,értem, köszönöm a segítséget. :)

(#5056) nónéjm


nónéjm
tag

Hm, na igen, megfontolandó az SSD. WIN 7-hez elég lenne 32 Gb-os? Mennyi is az élettartamuk (kn.)? Hogy on is legyek, USB 2.0-es külső vinyó nem "döcög", kielégítő a gyorsasága (arra amire való...)?

(#5057) Mezcal válasza King Unique (#5051) üzenetére


Mezcal
addikt

A Smartware tökéletesen működik vele. A DLD is. Üresjáratban leáll, nincs forgás. Ez a Green verzió, nagyon halk és energiatakarékos. Valójában annyira halk, hogy másolás közben sem hallani zajt, mindig megnéztem a kék ledet, hogy villog e mert olyan volt, mintha nem is lenne bekapcsolva. :D Passzív hűtáses. Alapjáraton 30 °C
Majd 500 GB-ot másoltam folyamatosan rá és akkor sem érte el a 40 °C fokot.
Eddig minden jó, csak így usb 2-0-án nem elég gyors.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5058) King Unique válasza Mezcal (#5057) üzenetére


King Unique
titán

Na ez jó,akkor nem is melegszik (hát ugye green),lekapcsol,az 500 GB-ot rámásolni usb2.0-án eltartott egy darabig gondolom... :DD

De ne már, a Smartware fullon megy Tevionnal is,csak azért mert WD a belseje!? :Y A backup,diagnosztika,leállítás kézi szoftveres beállítása (10-15-30 min stb),minden,még hardveres titikosítás (drive lock) - jelszavas zárolás Drive Security alatt - is megy rajta? Mert,ha igen,így értetted,akkor tényleg megemelem... :R

Csak azt tudnám,akkor WD is minek atta ki a Smartware,mert ugye pont az a lényeg,h csak a gyártó külső hdd-jével menjen,ha akármilyen WD belsősre jó,így a Tevion,aki sz@rik progit adni terméke mellé,csak így lazán lepotyázza (mármint a user) a WD-től a szoftvert is... :F Firmware-be is be kell állítani a gyártónak,h támogassa,v mi van akkor??? :F
Samsungnál,meg pár más gyártónál is pl a progi fel sem települ,nem használható,ha nem "érzékel" eredeti external samsung hdd-t és nem elég,h van egy, aminek a belseje samu.

[ Szerkesztve ]

(#5059) Attici válasza nónéjm (#5056) üzenetére


Attici
őstag

Elég lehet, de egy 64-es nem sokkal drágább.
Az a kérdés mire akarod használni a külsőt. Ha sűrűn másolsz és írsz róla akkor inkább egy USB3-as, mert belehalsz az unalomba. Ha csak backupra, akkor elég lehet, bár én már arra is inkább a 3-ast választanám. A 2-esek szerintem csak a mediaplayerek mellé valók, mert azok úgy sem tudnak gyorsabban dolgozni.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5060) nónéjm válasza Attici (#5059) üzenetére


nónéjm
tag

Igazából csak zenék lennének rajta. Meg néhány film. Még el kel gondolkoznom, hogy mit is szeretnék. :) Esetleg a zene/filmlejátszást befolyásolná az USB 2.0 lassúsága?

[ Szerkesztve ]

(#5061) vlevi válasza nónéjm (#5060) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem kell azért temetni az USB2-t, nem olyan tetűlassú az...
Próbálj meg egy kicsit karcosabb DVD-ről a vinyóra másolni valamit, és akkor jössz majd rá, mi a lassú :D
"Esetleg a zene/filmlejátszást befolyásolná az USB 2.0 lassúsága?"
Ezt biztos nem. A legdurvább film is megáll 20-25Mbit/sec bitrátánál, ezzel szemben az USB 25-30Mbyte átvitelre képes, tehát legalább 8, de inkább 10x sebességet tud. Főleg, ha azt nézzük, hogy a 25MBit/sec bitrátájú film elég ritka, inkább tizes körül vannak, szóval bőven-bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#5062) nónéjm válasza vlevi (#5061) üzenetére


nónéjm
tag

Köszönöm a választ. :R

Akkor meg is van a recept: 32/64 Gb SSD + külső USB 2.0.

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget!

Szer.: Még egy kérdés: ha USB 2.0-es külső vinyót használ az ember, akkor végülis mind1, hogy 5400 vagy 7200 RPM-es a vinyó, mert úgyis visszafogja az USB 2.0 SATA-t, jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#5063) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Sziasztok!

Külső HDD-t szeretnék vásárolni elsősorban HD filmek tárolására és közvetlen lejátszására 500GB-1TB kapacitás között.
(Samsung 40C650-es LCD tv-n mkv formátumban játszanék le filmet közvetlenül a tv-re csatlakoztatva a hdd-t).
Olyan külső vinyót keresek, amelyről ez gond nélkül megoldható. (Elsősorban azt nem tudom, hogy usb-n keresztül kap-e majd elegendő feszültséget a vinyo?)

Visszaolvasva a topikban többször ajánlottátok az alábbiakat:
WD 500GB My Passport Essential 3.0
SAMSUNG S2 Portable 3.0 500GB

Ezekkel meg tudom oldani amit szeretnék? Vagy esetleg van más (jobb) ajánlatotok?

És még egy laikus kérdés.Tudom úgy particionálni ezeket a külső hdd-ket, hogy linux és W$ rendszeren használatos fájlrendszer is legyen rajta? Vagy inkább ne kísértsem a sorsot? :)

A segítséget előre is köszönöm!
redwhite

never go full retard

(#5064) ruti válasza nónéjm (#5062) üzenetére


ruti
Közösségépítő

5400 vagy 7200 RPM
nem mindegy a következők miatt:

melegedés - az alacsonyabb működési hőmérséklet a lényeg, ami (elvileg) hosszabb élettartamot eredményez(het)

akusztika - a hangosabb zúgás zavaró lehet

rezonancia - szintén jobban veri az asztalt egy 7200-es

működés
ez külső hdd-nél usb 2-n nem jön ki, legalábbis most, de ha a fejlesztési lehetőségre gondolsz, előbb utóbb meg fog szűnni az u2-es korlátod, de azért leírom:
az elérési ideje (elvileg) lassabb a green-nek, bár inkább az mérvadó, hogy a green-ek általában (de nem mindig) szekvenciális, míg a 7200-esek random elérése jobb - és ezek alapján különül el a felhasználási terület, a green adattárolás, a 7200-es meg rendszer
(van olyan green, ami randomban tudja azt, amit egy azonos generációs 7200-es társa! pl. a 12-es zöld barracuda LP)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5065) ruti válasza redwhite78 (#5063) üzenetére


ruti
Közösségépítő

particionálni ezeket a külső hdd-ket, hogy linux és W$ rendszeren használatos fájlrendszer is legyen rajta

mivel elsősorban TV-re kötöd, nem érdemes felosztani a külső hdd-t,
vannak ugyanis olyan eszközök, amik a külsőleg csatlakoztatott drive-nak csak ez elsődleges partícióját tudják kezelni
a TV-nél kéne utánakérdezned

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5066) Mezcal válasza King Unique (#5058) üzenetére


Mezcal
addikt

Fullon nem megy, a backup sem működik vele, arra van másik program. Ja, elég sokáig másolta át, USB 3.0-án negyed idő alatt meg lett volna.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5067) King Unique válasza Mezcal (#5066) üzenetére


King Unique
titán

Ja azért,akkor magyarán nem kompi vele a smartware,mert ok,h feltelepül, meg megjeleníti a gépi vinyót,mint akármilyen más nem wd hdd esetén,tehát nem megy vele sehogy.
De persze ahogy mondtad akad progi mindenre,sima másolgatáshoz meg jó a TC is,adattárnak meg ugye a Tevion is bőven megteszi.. :)

[ Szerkesztve ]

(#5068) w.laci válasza Mezcal (#5066) üzenetére


w.laci
csendes tag

Hali érdeklőnék az ALDI-s 2,5 TEVION hdd-ről,hogy milyen tapasztalaid vannak róla.Én netbookal szeretném használni,elbírja-e az usbport vagy ,kell-e hozzá külsőtáp vagy Yusb-és kábel.Voltam az ALDI-ban és láttam,hogy USB3-as és tápot is rá lehet kötni.Simán usb2-ről használható-e és miket addtak hozzá,mert elég jó áron addják.Köszike az infókért :DD

(#5069) King Unique válasza w.laci (#5068) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5" Tevionon van ugyan usb tápcsati (adnak hozzá usb tápkábelt talán),de elég hozzá 1 db usb (3.0 portba dugva mindenképp,2.0 is elég,bár adódhatnak kivételes alkalmak - pl notire kötve akksiról használva,de akkor megy szerintem,legalább is nálam a WD,igaz azon 1 db usb3 micro csati van csak,nincs tápcsati ),kábel,na szóval megy 1db kábelről. Külső tap (adapter) 3.5"-hez kell!

Felszereltsége kb:külső hdd,usb kábelek(adat-táp?),vmi haszn.um papír,szoftver nem jár hozzá. Belseje WD Scorpio Blue hdd.

Mi az az elég jó ár,mennyi az 500 v 640(ez a max ugye) GB usb 3.0-ás? Egy 2,5" 500-as usb3-al manapság kb. 15-16k,a nagy márkákból is,mint pl. WD,Samsung,ill. Silicon Power,Transcend stb...

Korábban ecseteltem ajánlott 2,5" cuccokat,nem azt mondom ne vedd meg,mert nem rossz tényleg,3 év gari van ,med minden,de akadnak eléggé hasonló árakon jobb cuccok is...

[ Szerkesztve ]

(#5070) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

sziasztok!
adott a következő szitu:
sharkoon quickport xt sata dokkoló+gigabyte ep35-ds4 alaplap.
usb-n keresztül pöccröff működik, semmi baja nincs, még a smart infók is átjönnek, egyszerűen csodálatos.
esata porton keresztül viszont még csak fel sem pörög a vinyó. win7 x64 op.r. el sem indul, ha erre van dugva. sem menet közben bekapcsolva. bios nem látja, sem a chipset által hajtott sata portra, sem a dedikált sata vezérlő portjára dugva.
ahci engedélyezve biosban mindenhol ahol lehet.
jmicron driver kihal 35%-nál telepítés közben, másnak állítólag ezzel ment, gyárival nem.

egy 1m-es esata-esata, és egy 50cm-es esata-sata kábellel próbálva, ugyanolyan negatív eredménnyel.
viszont még az életben nem használtam esata eszközt, így nem tudom még mire kellene figyelnem, és azt sem tudom, hogy a kábellel(kábelekkel) van-e a probléma. más fórumok szerint a túl hosszú, szar minőségű kábel is lehet ludas, de az 50centisnek szvsz gond nélkül mennie kellene.
a kábelt/dokkolót meg nem vinném vissza kicseréltetni amíg nem tudom tutira, hogy melyik a sz@r.

ha valaki tud valami épkézláb tippet, ne kíméljen. :)

coito ergo sum...

(#5071) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Kaptam segítséget a TV-s topikban, de azt nem tudták megmondani, hogy ez a külső usb3-as vinyó elmegy-e usb2-es csatolóról külön külső táp nélkül?

SAMSUNG S2 Portable 3.0 500GB

köszi előre! :)

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#5072) Mezcal válasza w.laci (#5068) üzenetére


Mezcal
addikt

A 3,5-ös Tevionról tudnék mesélni, a 2,5-ös nekem nincs. Az enyméhez kell külső táp, azt adtak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5073) Symbio


Symbio
senior tag

Az Aldiban láttam 14.9xx-ért 640GB-os, USB 3.0-ás 2,5-es külsőt (ha jól láttam, TEVION ).
Ha az is WD-s vinyóval van, nagyon jutányos az ár érte.

(#5074) Mezcal


Mezcal
addikt

A Tevionok WD-sek.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5075) King Unique válasza redwhite78 (#5071) üzenetére


King Unique
titán

Az új S2 3.0 7200 rpm-es,ami kicsit többet eszik,de a Samsungnál ellátták mindenféle energiatakarékos üzemmód stb. technológiával. Külön tápcsati nincs is rajta, csak usb3.0 micro B,gondolom "megoldották",h 1 db kábelről menjen 2.0-ba (TV-n az van gondolom) dugva is. Vagy veszel egy 5400 rpm-eset... :F Illetve nem oly régen kiveséztük a cuccot DarkDeer-el itt,dobhatsz neki egy privit,h ilyen ügybe mik a tapasztalatai.

Otthoni fix TV-re kötős használatra,3,5" nem jobb,ahhoz fix külső tápadapter van,ill.hosszabb kábeleket adnak hozzájuk,v mindenképp hordozható 2,5" kell? :F

[ Szerkesztve ]

(#5076) King Unique


King Unique
titán

Urak!

Nem akarom ismételni itt magam,ok jutányos ár a 15k egy 640-es usb3-ért. De elitebb gyártók cuccai se sokkal drágábbak,pl Samu S2 640 GB 3.0 17k,az is 3 év garival,több színben,progival,gyorsabb is sokkal.

Ha csak egy külső 2,5" kell gyorsan (helyben Aldiban),olcsóbban vmivel,nem kell szoftver hozzá,akkor jó bőven ez is,vehetitek,ha ennyire tetszik!

Viszont,ha vkinek fontos,h dizájnosabb,több színben elérhető,ajándék tokkal,szoftverrel felszerelt (pl.auto backup,titikosítás),640 GB-nál nagyobb,usb 3.0-n gyorsabb cucca legyen,akkor nem feltétlenül ez a legjobb vétel!

Korábban vett vki 500-as teviont,wd a belseje ugye, kb 70-77 MB/s tudott max 3.0-nán,igaz eredeti WD my passport se sokkal/nagyon gyorsabb. Viszont pár 5400 rpm-es cucc,mondjuk Silicon Power A80,Transcend SJ25D,ami simán 85-95 MB/s tempót tud,a Samu S2 7200rpm-el meg akár 100 MB/s fölött.

Nem szólok én bele többet senki dolgába,(végén még megköveztek itt,mit kötekedek folyton), saját pénze,döntése mindenkinek,de,ha már tizen-huszon akárhány ezret kicsengetünk érte,én törekednék a lehetőségekhez képest a lehető legjobb termék megvételére és ha csak pár ezer árdiffi van,akkor elgondolkodnék rajta,nem-e inkább a másikat...

További szép napot! :)

[ Szerkesztve ]

(#5077) ruti válasza King Unique (#5076) üzenetére


ruti
Közösségépítő

én is óvakodnék a noname komplett megoldásoktól...
valószínűleg a szupermarketben történő műszaki cikk vásárlással nem tudok elvi szinten kibékülni
a tevion ugye gyárt a porszívótól a médialejátszóig mindent...
attól, hogy jó a vinyó benne, a ház még lehet kiforratlan

még mielőtt nekem ugrotok: igen, tudom, hogy a Samsung is gyárt porszívót... :))

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5078) tomcsi72


tomcsi72
csendes tag

Sziasztok.

Nekem olyan problémám volna hogy van egy WD my book studio edition 2-m és benne 2db 1 terrás vinyó.
Most kicseréltem 2 db 2 terrásra és sajnos nem lehet RAID 0-ára formázni.
Csak elkezdené építeni a mirrort a RAID 1-et...
Már próbáltam XP-n, WIN 7-en is és ugyan az a probléma...
Mit tehetek hogy a teljes tárterületet tudjam használni az eszközben?...
Kérlek benneteket segítsetek...

még annyi volna hogy az előző 1 terrás az EADS-es és a 2 terrás pedig EARS-es, ha ennek van valami jelentősége...

(#5079) ruti válasza macskajancsi (#5070) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szia!

nulladik kérdés:
ugye eSATA módban is adod neki a külső tápot?

JMICRON:
bios-ban engedélyezés után a w7 automatikusan fel kell tegye a drivert. Neked ez fagy ki?
ne legyen rajta az eszköz, amikor települ!
mind az inteles, mind a jmicron vezérlővel mennie kéne ebben a lapban

eSATA:
szóló vinyó kilógatva az eSATA-ról túllép a bios POST-on?

ha a kábelcsere nem segített, a WIN7 pedig nem lép túl a sata vezérlőn lévő eszköz felismerésen, akkor vsz hibás az eSATA interface a dokkolón

de még beszéljünk

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5080) macskajancsi válasza ruti (#5079) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

szia!

0.:
természetesen. :) én olyan 3.5"-os külső vinyót/keretet/dokkolót nem láttam még, ami csak usb-ről menne. az esata meg ugye nem visz át tápot. (kivéve a power over esata, de ez nem az)

jmicron:
nem. a gyártó honlapáról letöltött külső driver fagy ki. de a menet közben sima sataként rádugott vinyót gond nélkül lekezeli, szóval az ahci-féle hotswap rendben van mindkét vezérlővel.
az eszköz nem volt rajta telepítésnél.

esata: ezt nem teljesen értem.
ha bootnál rá van dugva, és bekapcsolva, akkor nehezebben mint egyébként, de túljut a post-on.

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#5081) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Nekem van egy Freecom FHD-3 USB-2 160 Gb-os külső merevlemezem(IDE) csak szétszedtem a vinyót belőle,így meghalt.Próbáltam bele tenni másik 160Gb-os vinyot de valamiért nem ment.Mit tudok tenni?Egyáltalán lehet bele tenni másik vinyót?A benne lévő Vinyo Hitachi 160Gb-os,amit bele akartam tenni Samsung 160Gb-os.

http://www.saveonlaptops.co.uk/Freecom_FHD-3_160GB_USB-2.0_7200rpm8MB_123140.html

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#5082) Alex91 válasza atti1848 (#5081) üzenetére


Alex91
félisten

Es le volt formazva az uj HDD? Es masterre volt teve?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5083) atti1848 válasza Alex91 (#5082) üzenetére


atti1848
senior tag

Formázva nem,mert a nagy gépben van benne és azon van minden adat+oprendszer.És asszem igen masterre tettem,de ezt még kipróbálom.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#5084) mexel


mexel
veterán

Az esata hogyan működik XP alatt (pl egy dokkoló)? Leválasztható mint egy pendrive, vagy mint egy usb-s eszköz?

(#5085) Ultimatum


Ultimatum
csendes tag

Leesett a külső vinyó kb. 1 méteres magasságból a WD My passport tokkal ellátva. A tok alsó része ki is pattant és azt vissza is pattintottam. Működik még csak egy oldalon olvastam, hogy előfordulhat, hogy belső sérülés szenvedhet és később tönkre is mehet tőle a vinyó.

Ha az adat azon része sérült amit épp másolni akarok akkor azt még átmásolja hibásan (pl. videót) vagy kiírja, hogy olvashatatlan?

(#5086) Symbio válasza mexel (#5084) üzenetére


Symbio
senior tag

Leválasztható, de nincs gomb az értesítési területen, mint az USB-nél, hot swap.

(#5087) ANT válasza mexel (#5084) üzenetére


ANT
őstag

Próbáld ezzel.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#5088) ruti válasza macskajancsi (#5080) üzenetére


ruti
Közösségépítő

jmicron:
tehát a win-ba integrált driver van fent, amivel működik is a vezérlő, kivéve ha a dokkoló van rajta

esata:
ezek szerint átmegy a felismerésen, csak a win nem látja?
oprdsz.lemezkezelője mit mutat?

továbbra is a dokkoló eSATA portja tűnik betegnek...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5089) ruti válasza Symbio (#5086) üzenetére


ruti
Közösségépítő

..illetve néhány esetben kapsz eSATA-nál is leválasztó gombot az ért. területre, ugyanazt a gombot, mint az USB-s eszköznél (pl. jmicron-os az alaplapi vezérlővel, w7 belső driverrel igen, de XP-ben még nem)
viszont ha így választod le, nem tudod felébreszteni...
ha viszont a hotswap programmal, akkor (általában) bármikor fel tudod kelteni

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5090) ruti válasza Ultimatum (#5085) üzenetére


ruti
Közösségépítő

még mielőtt ráeresztesz bármilyen felületi tesztet, vagy elfogadsz valami felajánlott javítást, próbálj róla egy teljes mentést
utána HD sentinel, meglátjuk mit mond
ha rendellenes hangokat hallasz, pl. kattogást, ne nyüstöld tovább, mert csak rontasz az esélyeken

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5091) macskajancsi válasza ruti (#5088) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

jmicron:
igen.

esata: mi az, hogy átmegy a felismerésen? a sata portok rendben mennek, rádugva fel is ismeri a win a sima satás vinyót, de a dokkolóval próbálva se hang, se kép.
mindenesetre köszi a tippet, megpróbálom legariztatni.

coito ergo sum...

(#5092) Mezcal


Mezcal
addikt

A Tevion használati útmutatjóában a WDC honlapot jelölik meg, mint szoftver beszerzési forrást. Az advance formatot is. ;]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#5093) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok!
Külső merevlemezt szeretnék venni és ebben kérném a segítségeteket. Én WD-re gondoltam és olyan 1TB környékén, tudnátok ajánlani valami jó ár/érték arányút? Előre is köszönöm.
http://www.argep.hu/product_1118609.html
http://www.argep.hu/opinions_1090305.html
ezekről valakinek van véleménye? Nem szeretnék 20k fölé menni.

(#5094) King Unique válasza csokad (#5093) üzenetére


King Unique
titán

Korábban már taglaltuk,írogattam ezt azt,íme! Olvass vissza rengeteg vásárlási tipp akad! :K

Kérdés: rack+bele vinyó, v kompletten kell,bár gondolom inkább komplett külső,igaz?
Továbbá elég usb 2.0,ill.vmilyen backup,titikosító progi kell-e v sem? Ha igen,gyors,szoftverekkel ellátott cucc kell,akkor nem biztos,h Elements a lejobb választás,bár olcsó... Akkor már inkább Aldis Tevion,az is olcsó,3 év gari,ahhoz se jár progi,de usb 3.0-ás,csak hát... :D

[ Szerkesztve ]

(#5095) vlevi válasza King Unique (#5094) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Akkor már inkább Aldis Tevion,az is olcsó"

Naaaaa.....

WD Mybook Essential olcsóbban beszerezhető, mint az Aldi-s Tevion.
És az USB3, és jár hozzá progi. Más kérdés, használja-e valaki azokat a progikat???
Ki titkosította már azzal a vinyóját, illetve ki használja Backuphoz?

(#5096) vlevi válasza csokad (#5093) üzenetére


vlevi
nagyúr

Dobjál hozzá még 3-4 ezret, és inkább ezt : http://www.argep.hu/product_1397551.html

Egyébként meg morcos vagyok, mert az elmúlt 1 hónapban elég sokat esett a 2T-s ára... Azé vagyok morcos, mert több, mint 1 hónapja vettem...

[ Szerkesztve ]

(#5097) King Unique válasza vlevi (#5095) üzenetére


King Unique
titán

Igen,igen,tényleg pont én fikáztam itt annyira,most meg itt ajánlgatom :B :U ,egyébként csak úgy kikivánkozott belőlem,annak is WD a belseje,meg occcssó ugye,de Elementnél azért jobb.Bár tényleg MyBook is egyre olcsóbb! :K
Titkosítást én mondjuk használom,backup részét még nem próbáltam,de ha majd folyamatos időzített mentés kell,főleg gyakran változó tartalmú mappákról stb., kipróbálom azt is hamarosan...

[ Szerkesztve ]

(#5098) King Unique válasza vlevi (#5096) üzenetére


King Unique
titán

Én is azért egy kicsit,2,5" 1 TB My Passport-ot tavaly karácsony előtt 33k-ért vettem,jó ár volt akkor,máshol 35-37k volt. Most meg 27-28 K-ért már megvehető az 1 TB... :(( :O

[ Szerkesztve ]

(#5099) sensejke


sensejke
aktív tag

Hali!

Hogyan kellene egy esatás külső vinyót leállítani? Van vmi olyan opció mint az usb-s eszközöknél hogy lent a sarokban, vagy másképp le lehet állítani/választani? Vagy csak egyszerűen kihúzom az esata kábelt és off a vinyónak?
[link]+[link] kombó lenne!

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#5100) Symbio válasza vlevi (#5095) üzenetére


Symbio
senior tag

Az aldis TEVION WD beles és USB 3.0-ás ;)
Én nem találtam 15e alatt új 640GB-os WD Essential-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.