Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) King Unique válasza dokkaab (#6146) üzenetére


King Unique
titán

Hát-hát... :U :N ,akkor vmit pakolj fel sürgősen és írtsd ki,ill.külső hdd-ről le a férgeket,mert nem 100%,de valszeg vmi vírus,féreg okozta ezt.Milyen OS-t használsz,vírusírtó nélkül? :F
(egyébként számtech magazinokban,v netről ezeket leszedve,ott a havi kódok "márkás" vírusírtókhoz is,szal az se lehet manapság akadály...)

(#6152) King Unique válasza Orionk (#6147) üzenetére


King Unique
titán

Komolyan mondom,már meg ne haragudj,de néha,kicsit furákat kérdezel... :U
Ha utólagosan telepíted,természetesen nem bántja a rajta lévő adatokat :N és az OS Program Files-jai közé települ,nem a MB-ra. :K (bár erővel lehet feltolható MB-ra is,de én nem próbáltam így,meg annyira nem is érdemes variálni ezzel szerintem,bár nyilván jó lenne belőle hordozható-portable,amit nem kell telepíteni...)

(#6153) King Unique válasza daniel2121 (#6139) üzenetére


King Unique
titán

Azok leállnak,energiatakarékosak,ha fel van telepítve a progija,még gépkikapcs utén a led se világít az újabbaknál (usb3),de a régebbiek is auto kikapcsolnak. :K

(#6154) Szabest válasza dokkaab (#6133) üzenetére


Szabest
tag

biztos h vírus nekem is votl már ilyen, AVG vel leirthatod....

(#6155) BassHead válasza King Unique (#6150) üzenetére


BassHead
tag

Szia King Unique!

Személyes tapasztalatból tudod, hogy leáll magától a G3? TV-re rákötve is leállhat szerinted?
Azért kérdezem, mert nekem még sosem volt külső HDD-m, most tervezek csak egy vételt, és nekem nagyon fontos lenne, hogy leálljon a HDD, ha már nincs rá szükségem, sőt az lenne a legjobb ha le is lehetne teljesen kapcsolni használat után. Tehát én egy LCD TV-re kötném rá a HDD-t, és ha már befejeztem a filmezést este, ne menjen nekem a HDD feleslegesen a következő filmezésig. Remélem érted a lényeget, hogy hogyan is akarom használni. :)

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6156) King Unique válasza BassHead (#6155) üzenetére


King Unique
titán

Nem,nekem nincs G3 (nem is vennék ilyet... :D ) :N ,ismerőseim közt van egynek,az mondta,h leáll x perc után,samsungok meg ált.amúgy is leállnak,energiatakarékosak.
Ma már ez a leállás,auto kikapcs szinte már jobbaknál alap,Samsung S3,WD MB az leáll meg többi jobb is stb,de az új M3 is,aminek az ára is elég jó.
Szerintem G3 helyett inkább M3-at vegyél :K ,annyival nem olcsóbb a G3.
V itt is,nem tudom mért drágább a sima usb2-es G3,nem jobb egyáltalán... :F (azért pixmániánál ne vegyél,sokan szidják őket,csak szemléltetésképpen raktam be)

[ Szerkesztve ]

(#6157) BassHead válasza King Unique (#6156) üzenetére


BassHead
tag

Köszi a segítséget!
Nálam M3 ellen csakis az szól, hogy valahogy nem tetszik annyira a designja.
G3 jobban tetszik külsőre.(MyBook-nál is jobban)
Láttam G3-ról Youtube-on unboxing videókat és ott tetszett meg.
Sajnos M3-ról nem nagyon van még. :(
Képek alapján nekem meg olyan snassz, fakó az oldala.
S3 egyáltalán nem tetszik. Ronda doboz.... :D
WD MyBook is tetszik nagyon, de mivel Samsung TV-t vettem, valahogy hajlok a Samsung márka felé, de nem zártam ki a MyBook-ot még.

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6158) ittakary válasza BassHead (#6157) üzenetére


ittakary
nagyúr

G3 rendelve, délután megyek érte :)

(#6159) BassHead válasza ittakary (#6158) üzenetére


BassHead
tag

ment PM

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6160) Szabest válasza BassHead (#6157) üzenetére


Szabest
tag

Milyen samsungTV-d van?? Nekem már megvan a külső 1.5-ös WD MB, de hát nehogy már emiatt WD-tv-t vegyek mellé:DD

(#6161) BassHead válasza Szabest (#6160) üzenetére


BassHead
tag

Samsung LE40C650

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6162) benvolio


benvolio
őstag

Üdv!
Úgy látom jókor írok ide, mert én is TV-re köthető 1-1,5TB külső vinyón gondolkozok. De olyan kellene amit mechanikusan is ki-be tudok kapcsolni. Ha jól láttam csak a Samu Story ilyen vagy van másik is?? Jelenleg egy 500gigás Maxellt használok a TV-vel ami megy is szépen, de nem szeretném a későbbiekben ki-be dugdosni. Mivel ha rádugom felismeri, megy szépen, ha befejeztem a használatát akkor leválasztom a TV-ről szoftveresen és nem is látszik a "input"-ok között az USB. Ez eddig rendben, de ha kikapcsolom a tv-t majd újra bekapcsolom akkor elindul ismét. Na ezért kéne egy "külső kapcsolós" HDD, hogy csak akkor menjen ha használni is akarom. Szóval csak a Samu ilyen?

(#6163) BassHead válasza benvolio (#6162) üzenetére


BassHead
tag

WD MyBook Essential hátulján is van Power gomb :)

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6164) benvolio válasza BassHead (#6163) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi, meg is néztem a képeit. Kár, hogy hátul van, mert a tv állványon, ahová a helyét tervezem, nem nagyon tudnék hátra nyúlkálni. Más esetleg?

(#6165) King Unique válasza BassHead (#6157) üzenetére


King Unique
titán

Hát ti tudjátok,nem értem mi olyan cool a G3-ban... :F Ráadásul G3 és M3 külsőleg még hasonló is,M3 hullámos felülete,kicsit vékonyabb design-ja szerintes sokkal ízlésesebb és tetszetősebb,de ízlések és pofonok... :D M3 usb3-as,ára is full ok,G3 árban se jobb. :N
De ha ennyire tetszik akkor vegyétek a sima usb2-es dobozt (mki maga dönti el :K),főleg 3,5"-ben... :D

(#6166) BassHead válasza benvolio (#6164) üzenetére


BassHead
tag

Samsung S3 Station, ennek elől van egy tekerős power gomb szerűség :D

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6167) King Unique válasza benvolio (#6164) üzenetére


King Unique
titán

Akkor úgy fordítod a WD-t,h hátulja álljon kifelé,v kijebb rakod,v mittomén,nehogy már ez okozzon problémát...

(#6168) benvolio válasza BassHead (#6166) üzenetére


benvolio
őstag

Hát azt néztem én is ki! Akkor ezek szerint csak az van.

(#6167) King Unique: a Samu nem jó, hogy a WD-t ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#6169) BassHead válasza King Unique (#6165) üzenetére


BassHead
tag

Nem azt mondom, hogy hű de cool a G3, csak tetszik :)
Legalábbis képek alapján jobban mint a M3. De mondom M3-at még csak képeken láttam.

Neked esetleg WD MyBook Essential-od van?

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6170) King Unique válasza benvolio (#6168) üzenetére


King Unique
titán

De, jó mind2,jó nagyon az S3 is :K ,WD össz. talán egy picivel jobb,de nem is erre,hanem arra írtam,h nehogy már azon múljon,h hátul a gomb...lehet azt kijjebb húzni.v úgy odaállítani,h hozzáférhető legyen,nem :F ,de ha akkora gond,akkor S3-nak elől van a "tekerője"... :D

(#6171) benvolio válasza King Unique (#6170) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi, így elsőre szimpibb az S3, de még megnézem majd "élőbe" ezeket. :R

(#6172) King Unique válasza BassHead (#6169) üzenetére


King Unique
titán

3,5"-be Samu S3,Freecom Hard Drive Quattro és 2,5"-be WD My Passportok vannak nekem,havernak van MB.

[ Szerkesztve ]

(#6173) BassHead válasza King Unique (#6172) üzenetére


BassHead
tag

ment PM.

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6174) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Tudtok nekem ajánlani egy jó 2,5"-os, e-sata-s, vinyó nélküli külső házat? Esetleg olyat amivel van tapasztalat, hogy tuti megy laptop e-sata csatiról plusz áramforrás nélkül.
Vinyó ami menne bele egy WD Scorpio Black 250 GB.

Köszi!

Romani ite domum.

(#6175) King Unique válasza ZCoyote (#6174) üzenetére


King Unique
titán

2,5" topicba való inkább ez,de most milyen is kell :F ,olyan,ami sima esata+usb2.0 tápkábellel megy notiról,v olyan ami 1 db esatap kábelről megy,de ahhoz laptop-on is esatap-nek kell lennie.
Pl.ez.,amúgy jónak,megbízhatónak mondható. :K

[ Szerkesztve ]

(#6176) ZCoyote válasza King Unique (#6175) üzenetére


ZCoyote
őstag

Aha, akkor képzavarom volt.
Akkor olyan kellene ami elmegy egy Y kábelről. E-sata-n megy az adat, és usb2-n kapja az ampert.
A laptopon tudomásom szerint nincs e-satap csati csak egy kombinált usb2/e-sata csati.

Romani ite domum.

(#6177) ittakary


ittakary
nagyúr

Na megvettem G3-at :) Így néz ki:

Mindjárt indulok balatonra szóval csak egy gyors próbát csináltam:

ÍRÁS:

OLVASÁS:

Remélem routerral rendesen működik együtt, mert az lenne a célja :) Ha hazajöttem kedden, akkor majd még írok róla, ha gondoljátok.

Amúgy hangja nincs, melegedésvizsgálatra még nem volt időm, többi meg majd kiderül a következő hónapok alatt...

Üdv :)

[ Szerkesztve ]

(#6178) King Unique válasza ZCoyote (#6176) üzenetére


King Unique
titán

Akkor "sima" esata-s 2,5" mobilrack kell neked,linkelt topicba találsz ajánlásokat. :K
Egy ilyen szerintem egész jó lenne,hotswap-pnp stb.,ára se húzós. :K

(#6179) ZCoyote válasza King Unique (#6178) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!

Romani ite domum.

(#6180) King Unique válasza ittakary (#6177) üzenetére


King Unique
titán

Köszönjük,h megosztottad velünk! :R

Nem tudom ki h van vele,nekem kicsit "vaskos,vastag",ezért is inkább M3-at venném (nekem az designosabb),meg usb3 miatt is,mert ezek az értékek usb2-n kb.ennyi,igen,viszont egy ilyen 3,5" hdd 3-4x ennyit tudna usb3-on...
De router mellé valszeg jó lesz ez. :K

[ Szerkesztve ]

(#6181) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
Nem tud valaki olyan boltot, ahol meg lehet nézni, kézbe lehet venni a siliconpwer A80-at, a Transcad 25M3-at, Iomega eGo Portable Encrypt Plus esetleg még a Apcer AC430? De főleg az első 2-t szeretném élőben összehasonlítani,
Még mindig nem tudok dönteni :W

(#6182) daniel2121 válasza King Unique (#6153) üzenetére


daniel2121
senior tag

köszi nem géphez lenne hanem tv-hez.

(#6183) Minstrel


Minstrel
senior tag

Elég nagy OFF, de kis tippet adnék azoknak akik a tv-re kötött hdd-t tuti leakarják kapcsolni. :) Nekem műholdvevőre volt csatlakoztatva és az egyiket se kapcsolta ki, ezért vettem távirányítós konnektorokat és abba dugtam a hdd-t. 3-4ezerért lehet kapni az áruházakban.

(#6184) King Unique válasza csmat (#6181) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom van-e ilyen,szerintem nemigen,mivel be vannak dobozolva,amit csak úgy "megnézni" ált.nem bontanak ki,ill.jó néhány helyen nem is raktáron van,hanem úgy kell megrendelni,de akkor már "elvárják",h meg is vegye azért az ember.Meg persze bolt függő is ez,mennyire rugalmasak ilyen téren,érted,normális helyeken talán... :FTöbbiek hátha tudnak egyet-kettőt... :F
Én Media Markt-ban megcsináltam már ezt párszor,h felbontattam a csomagot,h "jár-e hozzá ilyen kábel,h is néz ki pontosan,milyen nehéz",de miután aztán végül mégse kellett,kicsit morcosak voltak utána... :D
Jó mind a 4,ütésálló mind,ha nagyon stapabíró,vízálló kell,akkor az A80 - ez talán a legnagyobb,legnehezebb,enyhén csillogó kék színe tetszetős,elég gyors,max csak a Jmicron chip vethet némi árnyékot (esetleges XP gond),Transcend is elég jó - kellemes tapintású,jó fogása van,teljesítménye-gyorsasága is kiemelkedő,Iomega is nagyon jó,hozzá adott védőpánt kicsit furán néz ki rajta,mérete átlagnál vmivel hosszabb,de jó cucc,szoftveres körítése is átlag feletti (hw-es titkosízás),Apacer is elég jó,elegáns aluház.
Nem könnyű a választás :N Mekkora kéne,mert pl.ApacerAC430-ba 640 GB a max (de itt Mo-n 500 GB kapható csak), a 4 küzül 1 TB-os,v nagyobb (akár 1,5 TB) meg Iomega-ban van.

[ Szerkesztve ]

(#6185) King Unique válasza Minstrel (#6183) üzenetére


King Unique
titán

Jól hangzik,mert ha vki full kikapcsolni,áramtakanítani akarja,akkor "áramelosztó",konnektor kikapcsolása a legjobb és még időzíthető is. :C Kicsit bővebben,akár itt,akár privátba írnál róla,neked milyen fajta van,mert engem érdekelne. :K Adnak hozzá egy távirányítót,azt pl.este ágyból csak úgy kényelmesen ki-be kapcsolom? Ára se vészes,csak 3-4 ezer... :Y

[ Szerkesztve ]

(#6186) csmat válasza King Unique (#6184) üzenetére


csmat
senior tag

nem kéne nagy, 500, vagy 640-es elég lenne.
Tegnap voltam 3 boltban, de mindenhol csak rendelésre hozzák, mert ugye webshop :W
Ma azért elugrom a medimarkt-ba :DDD
Az A80 tuti befutó lenne, ha nem lenne az xp problééma, egyébként nem tudja valaki mennyivel melegebb, mint egy nem vízálló külsö hd?

(#6187) csmat válasza csmat (#6186) üzenetére


csmat
senior tag

Már nem tudom szerkeszteni.
Ha probléma van az xp-vel,az egyből kijön, vagy lehet hogy csak késöbb?

(#6188) King Unique válasza csmat (#6186) üzenetére


King Unique
titán

Ja ugye,ahogy mondtam :K ,ha meg megrendeled,elvárják,hogy...
MM-ban én megcsináltam párszor,bár nekem "nyomós indokkal" bontották ki,nem tudom,csak úgy megtekinteni kibontják-e,bár,ha csak a csomagolást kezedbe veszed,megnézed,az is jelent vmit... :K MM-ban SP A80,Iomega Ego van,ha jól tudom (láttam),másik2,főleg Apacer tutti nincs szerintem.De ne ott vegyél pl. A80-at,mert kb.2 hete az 500-as volt "tartósan alacsony áron" 31.990... :DD
A80 XP dologról nem tudok nyilatkozni sokat,nekem nincs,baráti körben van egy srácnak,de az is Win7 alatt tolja (ott nincs vele gond),XP-ről meg már hallani sem akar... :DDD Háza fém,korábban mondta,h azért hosszabb használat után felmelegszik 40-40 pár fokra (nála legalábbis),főleg most nyáron,de azért többi is,pl.az én WD My Passportom is...
Ha van/lesz vele gond,az egyből előjön szerintem,h pl."nem megfelelően ismeri fel" (0 GB ír ki rá),v ledobálja másolás közben,de itt nem csak XP lehet a ludas,hanem bizonyos alaplapi,v bőv.kártyás chipekkel is összeakadhat a JMicron,v vmi hasonló...(korábban írták).

[ Szerkesztve ]

(#6189) csmat válasza King Unique (#6188) üzenetére


csmat
senior tag

Voltam a MM-ben és tényleg volt az A80 és iomega is, ráadásul ki is bontották mindkettőt! :) meglepett, hogy milyen nagy az A80 -as!, de jó volt a fogása, viszont az iomega-hoz y kábelt adtak :Y . Már csak az apacerre és a transcad-re lennék kiváncsi.
Nem is gondoltam arra, hogy megvegyem ott, mert minden legalább egy 10essel volt drágább :O gondoltam hogy szólok a mellettem álló vásárlónak, hogy ne ott vegye meg :DD

(#6190) King Unique válasza csmat (#6189) üzenetére


King Unique
titán

Na,OK,akkor 2 letudva.Lehet MM átb****s,drága hely,de legalább a vevő extra kérését is azért teljesítik és raktáron,szem előtt vannak a cuccok,nem mint webshopok üzleteiben,számtechboltokban. :D
Nekem is elsőre feltűnt A80 mekkora,de Iomega is áltagnál nagyobb picit,pánt is érdekes,de hasznos rajta,azzal akár 2,1m-es esést is kibír.
Az új usb3-as Iomega Ego-hoz,amelyikhez védőpánt jár,usb3 Y kábel van ?...fura.Transcendekhez is van külön usb tápkábel (ami ált. nem kell),de külön az a jó benne,de "usb3 egybe Y" - kicsit ízé,usb3 portba csak nem kell mind2 végét vedugni...
Másik 2-t szerintem nem tudod csak így lecsekkolni,max,vmi ismerősöd,v annak a vkijénél,ha van neki.Edigitalnál szokott lenni még raktáron csomó cucc,de külső hdd-be pont ezeket nem láttam,csak Iomegát. :N
Eddig 2 közül melyik a szimpibb? :F

[ Szerkesztve ]

(#6191) Orionk


Orionk
senior tag

Hali !

Itt egy video: LINK-Video
Egy Pc van a videón, amint bekapcsolom, és furcsa zúgó hangot ad ki valami.

Ezt az asztalit pár éve raktam össze. Hibátlanul működött. Fél év után tegnap kapcsoltam be először, és valami furcsa hangot ad ki, ahogy a videón is hallatszik, kicsit később a boot-olás során, ami a videón már nem hallatszik, hogy kattogni is elkezd valami.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Illetve melyik az a topic, ahol pont ilyesmivel foglalkoznak?, mert most csak azért írom ezt ide, mert lehet, hogy a HDD ment tönkre.

köszi

(#6192) King Unique válasza Orionk (#6191) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha kattog,valszeg HDD-vel lesz vmi,amúgy minden más ok vele,más hiba nincs,gép megy rendesen?.Többet ért volna,ha pl.HD Sentinellel megnézed winyó állapotát és azt rakod be,v lehet tápprobléma miatt is hasonló.Mik vannak benne,konkrétan?
Hdd probléma,esetleg Winyó kattan... topic így hirtelen,ahol hozzászólhatnak vmi okosat. :K

(#6193) csmat válasza King Unique (#6190) üzenetére


csmat
senior tag

Nem is tudom, nekem az A80-as mindig is tetszett, de jobban örültem volna, ha kicsit kisebb. remélem találok egy boltot ahol a másik 2-t is ki tudom próbálni.

(#6194) King Unique válasza csmat (#6193) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom találsz-e,mert raktáron,nem mhol tartanak,főleg ezeket,amik nem tucatdarabok,mint pl.az LG. :F Nincs vmi ismerősöd,akinek van vmelyik,v innen a topicból is van vkinek úgy tudom 25M3-a,tőle kérdezd,esetleg vele leegyeztetni vmi találkát a megtekintéshez...v,passz. :F
Amúgy szerintem 3-ra redukáld le,Transcend,v SP lenne a nyerő,bár szoftv+hardv. felszereltség tekintetében ott van Iomega is,sebességre usb3-on viszont A80,25M3 picit többet tud... :K

[ Szerkesztve ]

(#6195) Orionk válasza King Unique (#6192) üzenetére


Orionk
senior tag

De, a videót megnéztétek?, nem találkoztatok még hasonló sípoló hanggal?

köszi

(#6196) tlala válasza Orionk (#6195) üzenetére


tlala
addikt

Szét szetted már a gépet? Biztos hogy a HDD-ből jön a hang?

(#6197) rii


rii
nagyúr

hello

asszem' nemsokára vennem kell közel 4 TB-nyi külső USB-s tárat (USB 2.0), mert kellene 1 mentés a gépemen levő dok. filmekről ... tudnátok lécci ajánlani valamit?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6198) rii válasza rii (#6197) üzenetére


rii
nagyúr

lehet hogy ez lesz a legjobb ... meg egy usb-s hdd-dokkoló

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6199) Alex91 válasza rii (#6197) üzenetére


Alex91
félisten

WD MyBook Studio II van, 6 TB 115k, 4TB 95k körül. Mondjuk XP alatt nem lehet csak tükörben RAID-be rakni, MacOSX alatt siman osszefuzheto :).

Esetleg külső RAID-es ház, vagy NAS...

Ha nem kell egyben a 4TB-t, akkor igen, a dokkolos lesz a legolcsóbb, úgyis csak archivalni kell...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6200) Orionk válasza tlala (#6196) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Már nem biztos, hogy a HDD ből jön. Már arra gondolok, hogy a tápegységben, vagy az alaplapon egyik kondenzátor a végét járja, túl van töltődve, és ilyen hibahangot kell kiadnia szerintem ilyenkor.

Lehetséges ez? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.