Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Cicero válasza attila199207 (#6450) üzenetére


Cicero
őstag

Sajna nem, kivéve ha nem 3. generációs USB-ről van szó, ugyanis az alatta lévők csak 900mA-el bírkóznak meg 5V-on, azaz maximális egyenteljesítményük 4,5W. Ezért kell az adapter. Nem beszélve a felpörgésről, ott - igaz hogy csak egy tüskeként -, de megjelenik 15-20W-os teljesítmény is.

Asztali gép és nincs legalább egy 6-os elosztóra dugva? Hát miféle család az? :DDD

ruti: szia :)) kösz az infót, sajna nálam még1 plusz progi nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#6452) attila199207


attila199207
tag

a pontos típusa :
WD 10eads-11M2B3 Claviar Green

(#6453) attila199207 válasza Cicero (#6451) üzenetére


attila199207
tag

lenni lenne de igy is sok a kábel az asztalon nem akarom tetözni a dolgot :D
akk sztem kiveszem belőle és a tokot ha nem működik eladom :)

(#6454) Cicero válasza attila199207 (#6452) üzenetére


Cicero
őstag

Ez a dobozban lévő HDD, de miféle a doboz?

Pick one

(#6455) TXT


TXT
őstag

A (#6436)-ra tud vki választ írni?
Előre is köszi.

(#6456) attila199207 válasza Cicero (#6454) üzenetére


attila199207
tag

az 1T-s merevlemez
akkor azt csinálom hogy kiveszem belőle megy a gépbe
a gépben lévő merevlemez meg a tokba ami a külsö hdd-é volt
ha működik örülök ha nem akkor eladom a tokot
mondom csak a kupon miatt vettem mert venni kellet valami értelmeset

(#6457) Cicero válasza TXT (#6455) üzenetére


Cicero
őstag

Step 1 kéne magyarul?

attila: ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz. :K

(#6458) TXT válasza Cicero (#6457) üzenetére


TXT
őstag

És a Step2 is.
Köszi a választ Cicero. :R

(#6459) attila199207 válasza Cicero (#6457) üzenetére


attila199207
tag

igen neki is álltam de 1 csavar sincs rajta... ilyenkor mi lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#6460) Cicero válasza attila199207 (#6459) üzenetére


Cicero
őstag

WD-knél nem igazán divat az oldható kötések használata.
Desktop Essentialod vagy My Bookod van?

TXT: Készül ;)

(#6461) attila199207 válasza Cicero (#6460) üzenetére


attila199207
tag

semmi ilyesmi nem volt még...

ilyet vettem

[ Szerkesztve ]

(#6462) Cicero válasza TXT (#6458) üzenetére


Cicero
őstag

Akkor már úgy írom a dolgot, hogy ha valaki még ilyet akarna csinálni az könnyen megtalálja a fórumon, tehát:

My Book Essential (USB 3.0), My Passport Essential (USB 3.0) + (SE) firmware frissítés:
(megjegyezném hogy csak fordítom ezt az oldalt, bárminemű károsodásért, adatvesztésért felelősséget nem vállalok!)

Fontos amielőtt bárki elkezdené, győződjön meg a következőkről:
-a frissítendő meghajtó teljes adattartalmáról biztonsági mentést készített
-ha laptopról frissítesz, győződj meg róla hogy a akkumulátor eléggé feltöltött, vagy dugd a géped hálózati feszültségre.
-frissítés közben ne húzd ki a meghajtót
-bárminemű antivírus, antispyware szoftvert kikapcsoltál
-az összes a meghajtót igénylő szoftverből kiléptél

1. Lépés:
-húzd ki az összes külső meghajtót a sz.gépből kivéve a frissítendő meghajtót
-töltsd le a zippet
-miután kicsomagoltad indítsd el a WDFirmwareUpdater.exe-t
-kattints a "Continue to Update"-re
-fogadd el az EULA-t (Accept gomb)
-ha a program által felajánlott meghajtó a ténylegesen frissítendő meghajtó kattints a "Continue to Update"-re
-pár percig várj
-ha a letöltés befejeződött kattints a "Continue to Update"-re hogy frissítsd a meghajtó firmware-jét.
-türelem rózsát terem
-ha kész, kiléphetsz
-távolítsd el a meghajtóból az USB és adapter kábeleket, majd várj legalább 10mp-et mielőtt visszadugnád őket
-miután visszadugtad, indítsd újra a sz.gépet

2. Lépés:
-Töltsd le a WD SmartWare szoftverfrissítőt
-indítsd el a frissítőt (.NET 3.5 kell hozzá)
-kövesd a képernyőn megjelenő utasításokat :F gondolom next>next>next gomb ütögetése
-miután a telepítés befejeződött indítsd újra a szgépet
-indítsd el a WD SmartWare-t és válaszd ki a menteni kívánt kategóriákat

(ha jól emlékszem, bár én nem éltem a lehetőséggel, végigszkenneli a géped és az általad megjelölt fájltípusokat rámásolja a külső meghajtóra.)

btw, miért kell a firmware frissítés?

translator note: google :DDD

(#6463) Cicero válasza attila199207 (#6461) üzenetére


Cicero
őstag

vidja

lapos fejű csavarhúzóval megerőszakolod az alját, még jobb ha van valami műanyag spatulád vagy ilyesmi, azzal legalább nem b@szod össze a műanyagot :K

(#6464) King Unique válasza TXT (#6455) üzenetére


King Unique
titán

Válaszoltam privátba! :K Meg google fordító...fentebb részletesen leírták. :)

(#6465) King Unique válasza Cicero (#6451) üzenetére


King Unique
titán

Van belőle portable verzió is,amit akár rámásolsz MyBookra és onnét használod,hasznos,hatékony kis progi :K ,mert csak úgy kihúzni,azért nem ajánlott. :N (pendrive-oknál lehet állítólag,ott nincs gyorsítótár..)

(#6466) ruti válasza attila199207 (#6450) üzenetére


ruti
Közösségépítő

akkor miért 3,5"-ost vettél a kuponnal, miért nem egy kisebb (640), de 2,5"-ost, ami egy db Y-USB kábelen kapja a tápot?
cseréld vissza 3 napon belül, egy ilyen 2,5"-osra

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6467) ruti válasza Cicero (#6451) üzenetére


ruti
Közösségépítő

az Unlocker nem kell fusson a háttérben, csak ha tényleg blokkolja a win a leválasztást, akkor indítod/indítanád

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6468) Cicero


Cicero
őstag

ruti & King Unique thenksz

(#6469) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, szeretnék venni egy külső 2,5"-ös vinyóta wii-mhez.

Fontos az ár (max 14k), a méret (750gb) és a garancia (3év).

Ezt az a-data n92 vinyót néztem ki magamnak, ami minden feltételnek megfelel, de még sosem volt a-data vinyóm (csak sd kártyám, de azzal még nem volt baj).
Mennyire megbízható márka?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6470) Colka79 válasza tlala (#6441) üzenetére


Colka79
tag

2,5" lenne a jobb választás,de szerintem elég az 500GB-os is számomra!

Gamertag:LaondaHUN

(#6471) TXT válasza Cicero (#6462) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm Cicero! Tiszteletem! ;)
:R :R :R

(#6472) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen 1 TB-os külső merevlemezt érdemes venni adatmentésre?
Nagyon megbízható legyen,ne vesszenek el róla az adatok,gyorsan dolgozzon.
Gyorsan olvasson+írjon.
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
Ár:kb.20000 Forint lehetne.

(#6473) Cicero válasza Kezdő vagyok (#6472) üzenetére


Cicero
őstag

USB 3.0ád van?
Én mindenképpen a WD My Book családját ajánlom, nekem is olyan van és nagyon bevált. Igényes a külseje, halk és gyors.

[link], persze nézz körül máshol is. mondjuk árgépen.

[ Szerkesztve ]

(#6474) Kezdő vagyok válasza Cicero (#6473) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igen,az van,USB 3.0.
Kell hozzá valami drivert telepíteni?
Kábelt kell hozzá venni?
Bocsánat,nem vagyok tájékozott. :B

Köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#6475) Cicero válasza Kezdő vagyok (#6474) üzenetére


Cicero
őstag

Van hozzá egy kis utility, amint bedugod particionálva van, - egy partíció szerencsére,- azon lesz egy WD SmartWare mappa.
A progi tulajdonképpen megkönnyíti az adatmentést, meg lehet schedule módra tenni, meg ilyesmi gondolom az alap adatmentős igényeket kielégíti. A másik része a proginak pedig egy jelszavasítós dolog, én csak azt tettem fel - azonban vigyázni kell vele, mert hardveresen titkosít és ha elfelejted a jelszavad lőttek a drivenak -.

Adnak hozzá mindent: adapter és USB kábel is természetesen.

Benne pedig WD Caviar Green merevlemez van, gondolom az 1TB-os egytányéros, egyébként 8MB buffer, 7200 rpm, ezt az ipon is írja helyesen.

Ha pedig USB3.0 stabilis vagy mindenképpen ajánlom. :K

(#6476) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok! Én csak a saját winyós történetemet mesélném el :)
Az egész azzal kezdődött, hogy vettem egy WD MyBook Essential 1TB-ot :D Használtam kb egy fél évig, szépen meg is telt. Mikor csak, egyik nap bekapcsoltam a gépet. A winyó pedig egyszerűen üres volt. Annyira üres volt, hogy semmi de semmi nem volt rajta. Eddig jelszó védelem is volt rajta. Hirtelen azt se kért. Lett egy vadiúj WD-m, pont mintha akkor vettem volna. Természetesen vissza vittem a sz.gép boltba/szervízbe, ahol vettem. 3 napig tesztelték minden adatvisszaállító progival. Semmit sem talált egyik se. Meg is kérdezték tőlem, hogy biztos volt-e rajta vmi??? Akkor eldurrant az agyam. Aztán mondtál, hogy 100%-os és használjam. Azóta használom, de már semmi fényképet vagy dokumentumot nem teszek rá.
Ezt a történet azért mondtam el, mert én nekem is azt mondták, hogy a WD milyen jó, meg a szép dobozán is rajta van, hogy az év hdd-je....
A nagyon fontos és pótolhatatlan dolgokat mindenki legalább két helyen őrizze!!!
Ha már a szerelők nem tudták az okát, hogy mi történt. Itt valaki aki tudja elmondhatná :(

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#6477) King Unique válasza Zirowe (#6469) üzenetére


King Unique
titán

ADATA... :F hallottam,h elit memóriagyártó,de külső hdd-nél,azért noname,nem olyan jó,mint wd,samsung,bár csak úgy nem megy tönkre az se,v fene tudja.
Szerintem manapság egy sima usb2-es alapmodellel,mint az NH92 ne érd be :N ,bár a 14k 750 GB-ra elég szűkös... :U a többi 750 GB usb3 pl.wd,samsung s2 640 GB 15k :) ,adata ch11 kb.17-18k. Korábban írtam Adata-król,mit érdemes belőle,ill. új samsung M széria is jó 3 év garival,S2 is 3 év.
A sima usb2 külsők pont azzal az 1-2-3k-val olcsóbbak,amivel még beleférnek a 14k keretedbe,a többi új usb3-ból ált.500-640-es jön ki ennyiből,v az ütés-vízálló usb2-es adata sh93-ból is 640-es 15k,aztán veheted felőlem az NH92-t,de akadnak nála jobb,megbízhatóbb cuccok,ADATA-ban is... :K
Esetleg Aldiba szokták meg a Tevion 2,5" usb3-as külsőket,wd scorpio blue belsővel,3 év garival jó áron adni,de ki kell fogni az akciókat,azt,h azok mennyire megbízhatóak... :F

[ Szerkesztve ]

(#6478) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6474) üzenetére


King Unique
titán

Ja jó a WD MB,21k kb. a 1,5 TB,24k a 2 TB,v néz meg máshol is. :K
20k-ból még Samsung új M3 station jön,akár 2 TB is,aug. közepén jönnek az usb3-asok,most még csak usb2-es kapható. :K

(#6479) King Unique válasza Cicero (#6475) üzenetére


King Unique
titán

Csak 8 MB a buffer,nem 16 MB,v az 1 TB annyi csak? :F

(#6480) King Unique válasza LiteCross91 (#6476) üzenetére


King Unique
titán

Nem lett véletlenül,v a rendszer által automatikusan leformatálva? v a hw-es titkosítás kavart be... :F
Egy negatív példa,megesik...de másnál meg teljesen jól müxik a cucc,azért én nem írnám le a wd-t,ilyen u.úgy többinél is lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#6481) Zirowe válasza King Unique (#6477) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Usb 3-at nem használnám ki (laptopom van, ami nem támogatja, meg maga a vinyó wii-re lesz kötve), szóval a plusz pénzt nekem nem éri meg.

Közben találtam egy jobb ajánlatot, egy lg xd5 750gb-s 2,5"ös külső vinyót 11750ft-ért, új, de csak két év gari.
Megrendeltem.

Erről esetleg vélemények? :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6482) King Unique válasza Zirowe (#6481) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha már megrendelted,minek... :F
LG,amúgy nem nagy szám,belseje korábban Hitachi volt,most nem tudom,h mi (Toshiba talán),a designra mennek rá főként,amúgy semmi extra... :N ,jobb a konkurens koreai márka,a Samsung ilyenekbe. :K
De a célnak azért nyilván ez is megteszi,megfelelő lesz wii-re. :K Amúgy otthonra,mért nem 3,5" asztalit vettél wii mellé,olcsóbban nagyobb tárhelyez kapsz,v fontos volt a mobilitás? :F
Hol adnak 750 GB-t 12k-ért,uott,ahol az ADATA-t nézted?

[ Szerkesztve ]

(#6483) Zirowe válasza King Unique (#6482) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Adata 14k lett volna, és azt elég sok helyen árulják Bp-n, árukeresővel kerestem rá.

Itt mostviszont az ár döntött, ez egy érdi bolt (szerencsére útba esik), ez az egy darab volt ezen az áron, pár órával a rendelés után el is tűnt az oldalról, devan más színben drágábban.
Kíváncsi vagyok mi lesz.:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6484) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6478) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszod!
Egyébként én is WD-n gondolkodtam,mert nekem is az van a gépemben,és EDDIG jó.
Igaz,az 500 GB,és belső.

De most egy kicsit azért megijedtem a fent említett példán őszintén szólva....

(#6485) King Unique válasza Zirowe (#6483) üzenetére


King Unique
titán

Megtaláltam a webshopot,áraik jók :K ,bár nem túl bő a kínálat... :U
Reméljük ok-s lesz és nem vele semmi gond. :)
Esetleg vmi beszámolót írhatnál róla majd itt,ha vki netán a jövőben LG-t,akár ilyet akarna venni,annak jó lesz.

Üdv.

(#6486) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6484) üzenetére


King Unique
titán

Samsungok is jók,azért említettem,mert jobban belefér a 20k-s határba,főleg az M széria.
WD is tönkremehet,ahogy a többi is,gyári hibásak is előfordulhatnak megyiknél,ettől még jó a MB,másnál meg hiba nélkül üzemel. :K

(#6487) LiteCross91 válasza King Unique (#6480) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szia!
Nem lett leformázva, mert semmit nem kérdezett soha. A szervizesek meg azt mondták, hogy formatálás után is visszatudják az adatokat állítani, de hülyének néztek és sztük ezen a winyón nem volt semmi soha :S
A hw-s meg nem tudom, hogy micsoda. Én sem írom le a WD-t! A gépembe egy WD Blue IDE-s van már régóta és semmi baja nem volt még és 100%-os. Ez valóban csak egy eset. Elég, ha pont veled esik meg! ;)

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#6488) Cicero válasza LiteCross91 (#6476) üzenetére


Cicero
őstag

Nem lehet hogy valaki az éj lepje alatt kicserélte? :DDD Ez azért elég érdekes egy sztori.

[ Szerkesztve ]

(#6489) Zirowe válasza King Unique (#6485) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Természetesen majd írok.:)
Amúgy azt hiszem bitstore a neve.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6490) King Unique válasza LiteCross91 (#6487) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nem tudom,passz... :F és megértem,gondolom milyen kellemetlen tud ez lenni és ilyenkor mindent szid az ember,amit,akit csak talál... :D
Esetleg hdd probléma,v adatmentés topicba kérdezd meg liksoft-ot,ő hdd ügyekbe a szakember. :K

(#6491) LiteCross91 válasza Cicero (#6488) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Én is ezzel poénkodtam kínomba már a szervizbe, hogy biztos az ufóknak a családom régi fényképeire fájt a foguk meg az egyetemi cuccaimra xD (+ sok film és zene)
De nem tartom valószínűnek ezt a lehetőséget. Lehet, hogy vmi napkisülés volt a ludas XD

Akkor átnézek azokba a topicocba, hátha ott látott már vki hasonlót. Köszi mindent :D
"Mindenki legalább 2 helyen őrizze a cuccait!" - Ugye ennyi okosságot tudtak mondani a szerelők, így átadom a tudást nektek is! xD

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#6492) Szkep válasza ruti (#6437) üzenetére


Szkep
csendes tag

A vezeték letesztelését úgy csináltam mikor áram alatt volt megnéztem fázis ceruzával. Így adta jelét hogy megfelelő az áramforrás.

A másik dolog amit említettél, az nekem is eszembe jutott. A ház kivételével betenni a számítógéphez és úgy rácsatlakoztatni. Csak még mielőtt megtenném kipróbálom a jótállást. Mert csak pár hete van meg.

Azért annak örülök, hogy én nem rontottam el semmit ezek szerint. Mert szabályosan készenléti állapotba tettem. Köszönöm az információt Ruti! :R

Szkep

(#6493) Colka79


Colka79
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne felétek,hogy kinéztem egy WD HDD-t USB 3.0 csatival,de nekem csak 2.0-ás van a gépen,hogy megéri e nekem ezt vagy olyan nézzek amin USB 2.0 van!
Vagy gyorsaságba nem fogom érezni a különbséget a kettő között?

Gamertag:LaondaHUN

(#6494) tlala válasza Colka79 (#6493) üzenetére


tlala
addikt

Csak 2.0-a sebességgel fog másolni a 3.0-s is.
Viszont ha veszel egy USB 3-as kártyát a gépedbe 3e Ft-ért, akkor 3x olyan gyorsan fog hasítani...
Ez saját tapasztalatom.

(#6495) LiteCross91 válasza tlala (#6494) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Láttam már olyat MyBook Essentialt, amihez hozzá van csomagolva a 3.0-s PCI kártya. Lehet, hogy nem mindegyikhez. Ennek utána kell nézni.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#6496) Cicero válasza LiteCross91 (#6495) üzenetére


Cicero
őstag

Igen, és hol láttad? :Y

(#6497) tlala válasza LiteCross91 (#6495) üzenetére


tlala
addikt

Amikor én Transcend külső 3.0-s HDD-t vettem, szintén az Iponnál vettem hozzá egy Transcend 3.0-s kártyát is 3e Ft-ért, mondván: "biztosan ua. a chip van rajta". Remekül hasítanak együtt 100 MB-os másolási sebességgel.
Bárcsak az életben mindent ilyen egyszerűen és hatékonyan meg tudnék oldani 3e Ft-ból! :))

[ Szerkesztve ]

(#6498) Colka79 válasza tlala (#6494) üzenetére


Colka79
tag

Köszönöm szépen a választ!

Akkor még meggondolom a dolgot!

Gamertag:LaondaHUN

(#6499) Cicero válasza Colka79 (#6498) üzenetére


Cicero
őstag

:K
ha asztali géphez veszed mindenképpen egy must-get a dolog.

(#6500) King Unique válasza LiteCross91 (#6495) üzenetére


King Unique
titán

Az a sima alapmodell MyBook 3.0,nem a MyBook Essential 3.0 :N ,nem jár hozzá smartware stb,viszont adnak tényleg hozzá usb3 PCI-E bővítőkártyát. :K
Nem tudom ez a széria kapható-e még... :F főleg idehaza... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.