Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) sensejke


sensejke
aktív tag

Vki megmondja hogy kell? Mert nem szeretném elrontani? :F

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#5102) Symbio válasza sensejke (#5101) üzenetére


Symbio
senior tag

Milyen OP rendszer?
XP alatt simán lehúzom, nincs vele gond (de pont pár napja tárgyaltuk ezt ki, kb 20 h.sz-sal ezelőtt)

[ Szerkesztve ]

(#5103) sensejke válasza Symbio (#5102) üzenetére


sensejke
aktív tag

win 7 ultimate 64bit. Most elolvastam és van ehhez vmilyen progi? Mert eddig úgy csináltam h kihúztam az esatát és utána kikapcsoltam a vinyót.

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#5104) csokad válasza King Unique (#5094) üzenetére


csokad
senior tag

Komplett kellene elég a 2.0 mert laptopon is használnám amin nincs 3.0. titkosító nem kell rá.
Vagy a 2.0 is kezeli a 3.0-t?

(#5105) Symbio válasza csokad (#5104) üzenetére


Symbio
senior tag

igen, 2.0-ás sebességen

(#5106) ruti válasza sensejke (#5103) üzenetére


ruti
Közösségépítő

persze hogy van progi: hotswap!
olvass vissza, van link is

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5107) Szabest válasza #85552128 (#5020) üzenetére


Szabest
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#5108) Szabest


Szabest
tag

sziasztok elolvasgattam az utolsó 1 -2 olda h szólásait, de azért megkérdezném mi a tapasztalat/vélemény a következő két termékről, melyiket kéne megvennem, ha menne róla:

-routeren torrent(ide töltené/seedelné)
-dlna-n film a tv-re mkv divx stb...
-mezei utp-utp-wifi háttértárként is volna

szóval a tervezett háttértár:

http://iway.hu/index.php?pg=termekinfo&item_id=3811

vagy:

[link]

mi a javaslat illetve hasonló tulajdonságú(min.1,5TB/2TB /7200rpm) vinyót hol lehet ilyen áron beszerezni, tehát minél olcsóbban, ugye a futár sem mind1 h 990, vagy 1500 :DD

várom az észrevételeket, javaslatokat!

köszönöm a figyelmet! :))

(#5109) King Unique válasza csokad (#5104) üzenetére


King Unique
titán

Igen kezeli,ahogy kolléga mondta a 2.0 sebésségén,visszafelé is kompatibilis a 3.0 tehát! :K

Nem tudom kinek mi az igénye sebesség terén,de az a 25-30 (30 pár) MB/s amit 2.0 tud nagy fileok másolásánál,nekem már kevés,usb 3.0 MyBook meg 120-130 MB/s is tud,tehát akár 4x gyorsabb. Később meg,ha kéne a gyorsabb tempo,Elements nem bővíthető ilyen téren... :D
Ráadásul 3.0 külső hdd már alig grágább 2.0-nál,ill. notiba egy 3.0 express card (csak beledugod azt kész) sincs horror áron,de mindenki maga dönti el... :DD

(#5110) csokad válasza King Unique (#5109) üzenetére


csokad
senior tag

Értem, köszönöm. Akkor egy 3.0ás 1TB-os kellene , max 17 környékén, melyet ajánlod?

(#5111) King Unique válasza Szabest (#5108) üzenetére


King Unique
titán

Ez a 2 uaz,WD Elements,h melyiket az attól függ mennyit szánsz rá,ill mekkora tárhely kell. :F

Én,meg páran inkább MyBook pártiak vagyunk,de torrentezéshez,TV-re lejátszáshoz elvileg elég az usb 2.0 sebessége is,bár jól jöhet máshoz,pl. adatmozgatáshoz a 3.0 is...vagy az Aldis Tevion is olcsó,WD a belseje (Green-kevésbé melegszik),3 év gari,usb 3.0-ás és olcsó,de Elements fapados,bár a célnak jó,Tevion meg noname és ki tudja mennyire megbízható... :F

Ha minél olcsóbb kell fent említett 2 is megteszi,de én lehet inkább MyBook-ot vennék.

Árak hasonlóak,futárdíjak is mindenhol,Iway olcsó hely,WD-ket egész jó áron adják.Van már PickPack(átvételi hely lista) pontos átvétel is,nem kell futtárra várni,electrobox-nál csak 490.Ft,drágább picit mint iway,de Seagate Goflex sima usb 2.0-val nem rossz áron van és később vehető hozzá külön esata/firewire800,usb 3.0 adapter,mert ugye cserélhető. :) Igaz a 3.0-ás 8k,de máshol akad tán olcsóbban is,ill. ha most nem hanem majd később kell,akkor biztos olcsóbb lesz,ennél legalább ott a lehetőség...
Seagate belső Brarracuda hdd-it fikázták/fikázzák (7200.11/12 badsector,megbízhatatlan stb.),külsőkkel állítólag nincs gond. :)

(#5112) vlevi válasza csokad (#5104) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy a többiek is írták, megy USB2-n az USB3-as WD MyBook Essential. Én is így használom, mert nincs USB3 a gépemben.
Egyedül a külső vinyóba menő USB3-as kábel más, mint az USB3-as, de a számítógép felőli vége már ugyanolyan, mint az USB2-nek.

De ez sem probléma, mert a vinyóhoz adják a kábelt.

(#5113) King Unique válasza csokad (#5110) üzenetére


King Unique
titán

WD MyBook-ot ajánlanám,de 17k-ból nem jön ki szerintem 18-19-ért esetleg,v itt

Vagy s Samsung Story Station 3.0,ha notidon van eSATA,akkor a Story Station Plus,hasonló árakon mint a fenti WD. Illetve a korábban említett Seagate Goflex Desktop,csak ahhoz az esata,usb 3.0 adapter árát hozzáadva picit drága.

Továbbá vehetsz 3,5 belső hdd-t (WD.Samsung)+esata v 3.0 3,5" mobilrack (másik topic),az kijön-e 17k-ból nem tudom,talán. :F

(Végső) megoldásként,szóba jöhet még a 3,5" Tevion usb 3.0-val,belül WD Green hdd-vel,persze csak saját felelősségre... :D Viccet félretéve,olyan sz@r csak nem lehet ,sőt nem rossz azért.,de megbízható,kiforrot-e,ki tudja... :F

[ Szerkesztve ]

(#5114) Szabest válasza King Unique (#5111) üzenetére


Szabest
tag

Tehát akkor jobban járok egy ilyennel azt mondod:
[link]

főleg ha 19200ból kézhez kapom! :)) ;)

Aldisba nem bízom:( ki tudja a szállítás során hogy "kezelték" a dobozokat....dobálták, vagdalták hogy pakolnak ezek a targoncával pl meg egy kamiont?? már láttam sajna....

(#5115) King Unique válasza Szabest (#5114) üzenetére


King Unique
titán

Ha szempont a gyorsaság (usb 3.0),progi is kéne rá,automatikusan kikapcsoljon üresjáratban,akkor igen,a MyBook a nyerő. :K

Ha nem,ha csak egy olcsó "tárolódoboz" kell akkor jó az Elements is,ahhoz is lehet leszedni progit,mármint olyat, amivel kikapcsolható,de Backup,hw titikosítás progikat már keresni kell hozzá külön,ha szükséged van rá,mert a Smartware nem megy vele. Meg csak 2.0,ami később nem "bővíthető"/cserélhető gyorsabb interface-el,persze ha elég ez,akkor jól van,ha nem,akkor olyat kell keresni,amin van eSATA v usb3.0.

De én nem akarlak erővel rábeszélni semmire,a döntés a tiéd,te pénzed! Csak azt mondtam,h MB jobb vmivel,de mik az igényeid? - aszerint kell választani! Usb 2.0 is elég pl. netről letöltéshez,HD film lejátszáshoz is :K ,de adatmozgatáshoz már lassú,v ha nagyon türelmes vagy... :D
Vki korábban vett Elementset,itt véleményezte,esetleg tőle is kérdezhetsz privátba.

[ Szerkesztve ]

(#5116) Szabest válasza King Unique (#5115) üzenetére


Szabest
tag

Köszi a gyors válaszokat, és a készséges segítséget, igen lényegében leirtam mire kell, de azért gondolok a jövőre is ha egyszer veszek egy olyan gépet amibe lesz 3.0 akkor csak előnyére fog válni, még ha most drágábban is veszem meg....

Nagy adatmozgatásra nem kell gondolni,mert ha meglesz úgyis a "leendő" TVn fogom nézni nem PC-n...a jövő zenéje:D

úgy érzem ez lesz az áldozatom hamarossan, amúgy tudsz ennél jobb árat mondani ?? (19200)

üdv

(#5117) csokad válasza King Unique (#5113) üzenetére


csokad
senior tag

Köszönöm nektek, akkor beruházok 1 MyBookra.

(#5118) King Unique válasza Szabest (#5116) üzenetére


King Unique
titán

Máshol se olcsóbb nagyon,talán iway-nél egy picivel.

üdv

(#5119) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Egy Asus O!Play-hez szeretnék külső 3,5"-os hdd-t. Samsung lesz - a 2TB kapacitású G3 - ha egy paraméter megfelel: a nagyfelbontású filmeknek elég az usb2 sávszélessége? Most egy Samsung 2,5" 640-es van egy Spire usb2 esata házban és azzal (esata-n keresztül) nincs gond, de az utódnak csak usb2 csatija van... Hm? :-)

Üdv!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5120) vlevi válasza looser (#5119) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a nagyfelbontású filmeknek elég az usb2 sávszélessége?"
Bőven. Ha jól olvasom ezt az oldalt, akkor a tömörítetlen Bluray film max 40Mbit/sec lehet, egy mkv-s film inkább 15-20
A külső vinyók pedig lazán hozzák a 25-30Mbyte/sec olvasási sebességet, szóval 5-10 szeres többlet van az átviteli sebességben.
Én már több filmet (15-16giga/2 óra) néztem végig a tévémen, amin USB2 van, külső vinyóról rádugva, sehol sem volt probléma. DLNA hálózati lejátszáskor viszont már igen, ott voltak akadások.

[ Szerkesztve ]

(#5121) looser válasza vlevi (#5120) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm az infót! Próbáltam úgy számolni (bár lehet, hogy hülyeség), hogy mondjuk egy teljes 50GB (50.000 MB) 2 óra (7200 mp) hosszú film esetében az 50000/7200=~7MB/s, szóval elégnek kellene lennie, de azért így biztosabb :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5122) Bryan65


Bryan65
tag

Sziasztok!
Vettem egy WD My Book Essential 1tb merevlemezt a házon lévő ledes telítettség kijelző működése automatikus vagy kell valamilyen programot telepíteni hozzá.köszi. :R

You'll never walk alone

(#5123) King Unique válasza Bryan65 (#5122) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg automatikus,de ha nem menne,akkor lehet nem árt feltenni a hozzá adott (hdd-n lévő,v. wd honlapjáról is leszedhető) SES drivert és a Smartware-t,igen azt hiszem főleg a SES kell hozzá,ha jól emlékszem.

Amúgy pontosan milyet és hol vettél, a legújabb usb 3.0-ás MyBook Essentialt,mert azon nincs telítettség kijelző,csak az Elite-en,de az meg 2.0 tud csak? Vagy ez még a korábbi fajta,mert azon volt úgy tudom,de usb3-as az/az is,v csak usb2.0-ás?

(#5124) Bryan65 válasza King Unique (#5123) üzenetére


Bryan65
tag

Köszönöm már sikerült megoldanom,nem találtam hozzá a drivereket,csinált egy meghajtót és udf formátumba rakta a drivert mindenhol néztem csak a meghajtók listájában nem,telepítettem a smartware-t és jó lett.Az usb 2.0-ás típus 1tb my book essential ez volt a dobozára írva. :R

You'll never walk alone

(#5125) King Unique válasza Bryan65 (#5124) üzenetére


King Unique
titán

Na,OK,akkor sikerült, az a lényeg! :) Rajta voltak a progik a hdd-n,onnantól meg már ugye egyszerű a dolog.

Neked akkor a régebbi 2.0-ás van,azon tényleg van még LED kijelző,az új 3.0-ásra már nem került sajna. :(

Ha nemrég vetted,hogyhogy 2.0-át vettél,annyival olcsóbb volt 3.0-nál,v a LED miatt? Hol vetted.mert MB-ba manapság már 3.0ásat vesz a többség,ill.az újat árulják inkább már,persze a régi is még beszerezhető?

(#5126) Szabest válasza vlevi (#5120) üzenetére


Szabest
tag

Szia!DLNA- alatti akadásokat hogy érted? Milyen TV-n és hálózati konfigon tapasztaltad? mert nekem is ilyen elképzeléseim vannak lásd fentebb... de nem akarok be...ni! :DD

Várom a tanácsokat!

(#5127) Szabest


Szabest
tag

Mi a különbség a kettő között?? és miért drágább az amelyik csak USB2es???

[link]

[link]

határozott véleményeket szeretnék hallani!:D

(#5128) King Unique válasza Szabest (#5127) üzenetére


King Unique
titán

Pont az előbb taglaltuk ezt,az usb 2.0-áson van ez a telítettség kijelző,meg lassan kifutó,talán "nehezebben" rendelhető széria,ezért drágább.
Pl.My Passportba is a sima 2.0 érdekes mőg drágább,mint az új 3.0-ás,de nyilván a 3.0-át éri meg jobban megvenni
Ahogy az új 3.0-ás myBook-ot inkább,ha még olcsóbb is. :K A progik,minden ua,csak az interface csati más.
(ill. a régi LED-esbe,v az újnál mintha láttam volna vmi metel gray-t,ami szebb vmivel,de ez már csak kiegészítés,nem fontos)

(#5129) ruti válasza Szabest (#5127) üzenetére


ruti
Közösségépítő

mert vsz az U2-esnél a kintlévő ár valami régebbi az ED-on, mert a termék csak "RENDELHETŐ" státuszban van

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5130) lehel22


lehel22
tag

Van valakinek valami tapasztalata a LaCie nevu kulso HDD rol ?A belseje egy WD 500 GB .
Teljesen jol mukodott kb 3 honapig aztan egy alkalommal elkezdett egy elegge durva hangot kiadni.Tudom kisse szubjektiv megfoggalmazas, hogy "durva hang" de valami kerregeskent tudnam leirni ami viszont sokkal hangosabb es zavarobb mint a "normalis" WD fele ciripeles.Egyszoval csunyan zajong, recseg,foleg bekapcsolas utan nehany mp. ig, aztan elhalkul.Masolas eseten csendes , ha monjuk filmet nezek rola ,hangtalan de pl ha virusolot futattok akkor ismet kinlodik.Szinte recseg.Bad sectorokat nem talatam rajta .Nem sok tapasztalatomn van kulso HDD el ezert ha van valakinek tapasztalata vagy egyeb infoja megkoszonnem ha megosztana.

[link]

(#5131) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.

Lassan elkezdek nézegetni, mert májusban tervezem, hogy veszek majd egy külső winchestert adattárolásra.

Az a helyzet, hogy ez az 1 TB-os winyó ami most van, hamar megtelik/telt, mert sok játék, zene és videoklip van fent a gépemen. A többi dolgot, filmeket és hasonló dolgokat, meg ki kéne írnom DVD-re, de úgy gondolom, hogy ésszerűbb és olcsóbb megoldás lenne külső winyót vennem adattárolásra. Jól gondolom?

Szóval én olyan 2 TB-ra lőném be a méretet, de inkább összeget mondok. Olyan 25k lenne a max. Mindenféleképp újonnan venném.

Az alaplapom egy Asus M4A88TD-V EVO/USB3 lap, aminek eléggé univerzálisak a lehetőségei. Szóval az USB 2-t csak legutolsó sorban akarnám. Akár a ház belsejéből is tudnék kivezetni SATA 3-at, de a hátlapon van esata, USB2/3, Firewire.

Nem a sebesség lenne a fontos, de mondjuk egy FULL HD filmet gond nélkül tudjon lejátszani akadás nélkül.
Nagyon fontos szempontok: megbízhatóság, halkság, hűvösség. Ezek elengedhetetlenek.

Remélem mindent leírtam, amennyiben valami nem világos írjatok, minthogy valami félreértés legyen belőle. :)

(#5132) King Unique válasza Vasinger! (#5131) üzenetére


King Unique
titán

Ami nem világos:2.5" v 3,5"kell,bár ggondolom 3,5",na jó ez nem is volt kérdés.
Ha halk kell stb,akkor külső 3,5" racket veszel+bele egy 5400 Rpm-es wd v samu hdd,ha gyorsabb kell veszel esata v usb 3.0 racket hozzá később azt kész.Tippek itt.
Vagy előre összerakott komplett 3,5" külsőre gondoltaál? Itt összegeztem korábban.

Full HD filmet gond nélkül lejátsza usb 2.0-án keresztül is,de nyilvánvaló esata,usb 3.0 más sebesség szempontjából fontos dolgokhoz előnyösebbek.

25k-ból egy komplett 2TB külső szűkösen jön ki,v nemigen,max WD Elements (csak2.0),de az ajánlottabb inkább 30k-ből pl.usb3-as WD MyBook,Samsung Story Station stb. Illetve bocsi, most nézem iway-nél 25k a 2 TB MyBook usb3-al. :Y

Amúgy MyBook is jó,igaz 7200 rpm-es,de nem melegedéséről,zajosságáról híres azért,gyors usb3-on,jó progik vannak hozzá és megbízható,meg 25k-ból kijön.

De külön hdd+külön rack biztosabban kijön kb.25k-ból és az is bőven jó,jobban variálható.

Olvass vissza rengeteg info van,többen vettek MyBookot,érdeklődj tőlük mennyire zajos,antihűvös,bár szerintem nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#5133) Vasinger! válasza King Unique (#5132) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Természetesen 3.5-ös, de hogy 7200 vagy 5200 nem tudom, mert nem vagyok avval tisztában, hogy külső winyóknál hogy jelentkezik ez sebességben.

Itthon is van 3 külső winyó, csak mindegyik USB 2.0-ról megy és nem az enyém. :)

Van egy 2.0 TB-os Verbatim, 1.5 TB-os Spinpoint Samu és egy 2 vagy 2.5 TB-os WD MyBook. Azt tudom, hogy egyik sem USB 3.0-ás.

Az árat akkor olyan 25-30K-ra lőném be, de többre biztos nem.

Ez a dokkolós megoldás mi is pontosan? Veszek egy 3.5-ös winyót, amit gépbe is rakhatnék akár és veszek hozzá egy tokot, amibe berakom, van benne hűtés és átalakítja a megfelelő csatlakozóra? Jól értem?

Mert ha jól értem, akkor egyszerűbb lenne vennem + egy 2.0 TB-os winchestert a gépembe és kész. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#5134) King Unique válasza Vasinger! (#5133) üzenetére


King Unique
titán

7200 rpm-esek gyorsabbak vmennyivel,de jobban melegednek,rezonálnak,bár egy jó rackben v jól összrakott komplett külsőben nem gond már. Adattárnak 5400 rpm-eset ajánlják inkább,kevésbé melegszik stb.,ugyan lassabb,de esata/usb3.0-ra kötve azért már tisztes tempót tudnak ezek is.Sima 2.0-án meg alig van sebességkülöngség,csak minimális köztük.

Igen vagy a dokkolós megoldás,ami kb.3,5" rackel megegyező árban (v picit drágább) és csak bele kell állítani a hdd-t közvetlen sata kapcsolattal,ill.sata-usb2.0/3.0/esata átalakítóval.Hűtés van-e benne azt nem tudom. :F

Akár így a legegyszerűbb,mert akkor lehet pakolni ki-be és kijön 25-30k-ból :K ,de külsű rackek se rosszak,abból is ki tudja venni az ember.

[ Szerkesztve ]

(#5135) vlevi válasza Vasinger! (#5131) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nem a sebesség lenne a fontos, de mondjuk egy FULL HD filmet gond nélkül tudjon lejátszani akadás nélkül."
Azt az USB2 is tudja. 25-30MByte átmegy az USB2-n, talán több is. Egy tömörítetlen Bluray film pedig nem lehet több 40Mbitnél, tehát durván számolva 4-5x olyan gyors az USB2, mint amire a legextrémebb filmlejátszáshoz kellene.
Viszont ha az alaplapodon van, akkor tényleg érdemes USB3 vinyót venni, ma már alig drágábbak, mint az USB2-es társai. Egy külső vinyó pedig talán azért jobb, mert ha adattárolásra használod, akkor valószínűleg kevesebbet megy, mint egy gépben lévő vinyó. Ha nem dugod rá a gépre minden nap, csak hetente 3-4 alkalommal, máris megdupláztad az élettartamát...
Rack+vinyó kombinációnál jobb a gyári külső vinyó, ezek, ha nem használod, leállítják, van hozzá titkosító, meg backup, meg egyebek.
Lehet, hogy májusra még lejjebb megy a WD MyBook Essential ára, és akkor 25 körül lesz. Most, ha jól látom 27 körül vesztegetik.

(#5136) Vasinger! válasza King Unique (#5134) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, akkor egyértelműen elég lenn egy 5400-as, nem melegszik annyit és halkabb is, és nem is mellékesen kevesebbet is fogyaszt. Adattárolásra nem kell több.

Ha hűtés nincs benne, akkor a winyó hogy marad üzemi hőmérsékleten belül? :F
Főleg ha be is van zárva, még a levegő sem éri.

A rack-et kihagyom, nem nagyon tetszene, ha az előlapomban lenne ilyen lyuk, elegánsabb az ha így külön a gép mellett van.

vlevi:

Rendben, akkor az USB 2.0-ás sem lenne kevés nekem, csak azzal az a baj, hogy itthon volt szerencsém kipróbálni egy elég jó USB 2.0-ás Verbatimot és mire átmásoltam sac per kb. 500 GB-ot beletelt vagy fél napba is. Nem mintha sokszor mozgatnék ehhez hasonló adatmennyiséget, de akkor is...Ha ismeri a lapom és alig drágább, szerintem megéri.

Egy valamit azért tisztázzunk: Van a rack, amit be lehet építeni az előlapi panelbe és ki-be lehet húzgálni, hordozni a tartójával együtt. Van a külső winchester, amit külön kapni egy az egyben és van a dokkolós winchester aminél van egy üres dokkoló és én veszem bele a winyót. Jól látom?

Rack+vinyó kombinációnál jobb a gyári külső vinyó, ezek, ha nem használod, leállítják, van hozzá titkosító, meg backup, meg egyebek.

Ez külső dokkolóval nem lehet megoldani? Backup program van sima winyóhoz is. És a W7 energiatakarékossági részében be lehet állítani, hogy kikapcsolja a winyót, persze lehet, hogy az a rendszer winyóra vonatkozik főképp. Igazából semmi sallang nem kéne, csak adattárolásra kéne.

(#5137) King Unique válasza vlevi (#5135) üzenetére


King Unique
titán

Iwaynél van 25k-ért is. :)

(#5138) King Unique válasza Vasinger! (#5136) üzenetére


King Unique
titán

A rack-nél mi külső hdd házra gondoltunk,mobilrack,na,pl. ilyen,bocs,ha félreérthetően fogalmaztam. Ua,mint a külső vinyó,csak jobban variálható,szétszedhatő,cserélhatő "beles",bár dizájn,progi felszereltségben talán jobbak a komplett külső megoldások.Vagy nem erre gondoltál? Amit mondasz beépíthető rack,olyannal régen én is szórakoztam,de ma már nem,inkább az imént említett mobilrackel.

Ezek a mai külső 2,5",3,5" mobilrackek többnyire hűtőventi nélküliek,un.passzív kűtésesek,a komplettek is,dokkolónak sincs hűtése,max szabadon van a hdd egy része,amit a levegő hűt.
5,25" ODD házban láttam hűtőventiset,abba akár 3,5" HDD is rakható.

(#5139) daniel2121


daniel2121
senior tag

Ha a gépembe csak usb2-es csati van, akkor abból lehet usb3-ast csinálni?Mármint úgy , hogy a másolási sebesség is nőjön, nem csak egy fordító vagy valami ilyesmire gondoltam.

(#5140) King Unique válasza daniel2121 (#5139) üzenetére


King Unique
titán

Lehet hátlapi PCI-E usb 3.0 bővítőkártyávál pl.1,olcsóbb,PCI_E gondolom van alaplapodon.Illetve van előlapi kivezetés is már

(Vagy ha van esata-d,ahhoz létezik külső esata-usb 3.0 átalakító,ja persze ez 3.0-ából "csinál" esata-t,bocsi.)

[ Szerkesztve ]

(#5141) daniel2121 válasza King Unique (#5140) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi én valami mobil eszközre gondoltam,de az nem működik úgy ahogy én elképzeltem.
Egyébként egy Samsung Storyra gondoltam 2tb-osban usb3-as csatolóval. TV-hez lenne főleg film nézéshez bár tudom hogy média lejátszó lesz majd a megoldás későbbiekben. Az adatok másolásának a gyorsasága miatt ragaszkodnék csak az usb3-hoz.

(#5142) tope


tope
addikt

Megér ezen Tevion ennyit ?
piszkálja a csőrömet, mert van egy 500GB-os Apacerem, de azt eladom akkor

[ Szerkesztve ]

(#5143) Vasinger! válasza King Unique (#5138) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah, így már világos.

Már csak azt kéne eldöntenem, hogy cserélhető "beles" legyen vagy nem. A cserélhető winyósnak az az előnye, hogy később bővíthetem is akár nagyobbra. A sima beépítettnek meg, hogy van beépített hűtése általában és jól össze van rakva, összhangban van a winyó az USB-vel vagy amivel össze van kötve. Gondolom nem hétköznapi winyókat raknak az ilyenekbe, hanem külön erre gyártottakat.

A cserélhető olcsóbb lenne, de ki kéne nézni egy olyan winyót ami nem melegedik, halk és hozzá egy jó tokot is.

Vacillálok.

(#5144) King Unique válasza tope (#5142) üzenetére


King Unique
titán

Elég jó ár 2,5" 640 GB usb 3.0-ért 13k! :K
A többi márkásabb wd,samsung,v akár silicon power 500-640 GB már 15-17k körül mozog.

Viszont itt Aldis Tevionokat kicsit fikáztuk korábban,h nem annyira kiforrott,noname stb. :D
Bár belseje WD,usb3 van rajta,3 év gari,progi viszont már nem jár hozzá.

Egynek megteszi ez is,ha igényeidnek megfelel,de pl.az én igényeimet inkább egy kiforottabb,több színben kapható,progikkal felszerelt és gyorsabb (500-as Tevion kb 70-75 MB/s tud max,640-es vmivel gyorsabb lehet,de akadnak gyorsabbak pl Silicon Power A80/S10 v. Samsung S2,80-90 v akár 100 MB/s feletti tempóval,de ezek drágábbak is) modell elégítené ki,kifizetném érte a többletet,de ez magánvélemény.

Milyen Apacered van? 2,5" külső igaz? Az újabbak abban jól felszereltek,ütésállóak,én egy Tevion miatt nem adnám el,ha olyan Apacerem lenne,13k meg nem olyan nagy összeg,azért.... :N

[ Szerkesztve ]

(#5145) King Unique válasza Vasinger! (#5143) üzenetére


King Unique
titán

Másik topicba vannak jó 3,5" hdd ajánlások pl. ez

Külső mobilrack meg a korábban is linkelt topicba,ruti ajánlásai.

A bővítésről: mobilrack-nél ok,veszel bele nagyobb vinyót,de ha kellenek a régiről az adatok, át kell tolni,ami nem baj,legalább leszt másolat,a régit beteszed gépbe,dokkolóba,v másik rackbe.Egyből külsőnél is meg veszel mégegyet,egyre olcsóbb lesz az is.
Melyik is a jobb megoldás :F ,mind2 megjátszható,első olcsóbban kijön,variálhatóbb,de kinek mi a szimpi ugye...

Nem olyan extra hdd-et tesznek a külsőkbe,ami pl a gyártói oldalon is van,azokból lehet választani,ha csak vmi spec sebességtöblet kell,akkor WD-nél pl.black sorozat,energiatakarékosság jegyében meg green ugye.

[ Szerkesztve ]

(#5146) tope válasza King Unique (#5144) üzenetére


tope
addikt

(#5147) King Unique válasza tope (#5146) üzenetére


King Unique
titán

Én 203,ill.a feletti szériákra gondoltam,de ez se rossz,csak ugye sima 2.0-ás.Tevionért szerintem 3.0 miatt csak nem érdemes "lecserélni" ezt,jobb,kiforrottabb az Apacer,bár ez a 202 nem is annira nagy szám. :F

Nekem az AC430 is bejön nagyon,igaz drágább vmivel.Inkább ilyenre cseréld be,ha belefér a keretbe,v a korábban említett wd,samsung,silicon power modellekre.

Ha nem,akkor meg lehet játszani Teviont is,aztán majd elválik...

[ Szerkesztve ]

(#5148) tope válasza King Unique (#5147) üzenetére


tope
addikt

Igazából az ára csábít (keretbe úgy férne bele, hogy a másik elmegy), meg az hogy az Apacert eltudom adni kb annyiért, mint a Tevion-t , na meg 1 nagyobb, és modernebb.
USB2-n lesz használva, nem tudom azon milyen gyorsan ír/olvas, az Apacer kb. 20/30

[ Szerkesztve ]

(#5149) Alex91 válasza tope (#5148) üzenetére


Alex91
félisten

USB2-n lesz használva, nem tudom azon milyen gyorsan ír/olvas, az Apacer kb. 20/30

Ugyanennyi lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5150) Vasinger! válasza King Unique (#5145) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen én is kiszúrtam ezt a winyót, mindenhol csak nagyon dícsérik és nagyon olcsó is. A célnak megfelelne.

De most azon gondolkozom, hogy tök felesleges lenne nekem külső winyó. Elég lenne venni egy olyan Samsungot és kész. Mert nem hordozni akarom az adataimat, hanem csak tárolni, de közben azért használni is. Arra meg az tökéletes lenne. Windows és más egyéb program, játék nem futna róla.

Jól látom, hogy fölösleges lenne nekem a dokkoló/külső winyó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.