Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) King Unique válasza HXY (#6398) üzenetére


King Unique
titán

Elolvastam,de nem említik benne,h milyent? Vagy nem elég aprólékosan olvastam,lehet. Gondolom vmi samsung külső hdd-t,de 2,5",3,5",v 500 GB - 1-2 TB,v milyet? :F Lehet ez is olyan kis akciós ajéndék,mikor A Chip magazinos éves előfizetés mellé 160 GB-os S1 mini-t adtak... :D

[ Szerkesztve ]

(#6402) Core2duo6600 válasza didros (#6397) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor bele kéne hegesztened a win 7 be az usb 3 driverét, mert alapból nem tudja.
Sőt még igazából semmien progi sem.
Ha valami cd bootolssal is el akarom érni, át kell dugnom a déli hid általi usb 2 esbe.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6403) King Unique válasza Core2duo6600 (#6402) üzenetére


King Unique
titán

Meg ez is tényleg,egyre macerásabb lenne a dolog :D ,esata-s külső hdd esetleg,bár ahhoz is kell driver talán.. :F

(#6404) HXY válasza King Unique (#6401) üzenetére


HXY
addikt

Ezt adják ingyen: SAMSUNG M2 Portable 320GB

Szerinted az 1Tb-os S2-be már a 9.5mm-es M8 van?

(#6405) vlevi


vlevi
nagyúr

Megaztán a külső vinyóknál inkább a halkabb működésre, energiatakarékosságra "gyúrnak", és nem a teljesítményre. A folyamatos adatátviteli sebesség egy dolog, de seek időben szerintem egy WD Green igencsak elmarad egy WD Black (azaz desktop gépbe való) vinyótól. Ami egyáltalán nem baj, ha 10 gigás filmeket másolsz rá, de oprendszernek nem a legjobb.

(#6406) King Unique válasza HXY (#6404) üzenetére


King Unique
titán

Ja, akkor jól gondoltam,h vmi alapmodellt vágnak ajándékba az emberhez,mint a CHIP-nél...320 GB... :DD
Ebben a topicban volt róla szó, konkrétan pl.itt és itt. :K Egyszerűen fogalmazva,amik 1 TB-ba olyan vastagok,v inkább vékonyak,mint az 500-as,v 640-as,azokba az van. :K A "korábbi" usb3-as 1 TB S2 még a régebbivel készült,az újabbak már valszeg az újjal.

[ Szerkesztve ]

(#6407) Paxton_Ps3


Paxton_Ps3
csendes tag

Sziasztok!

Samsung külső HDD-k közül : S3 Story Station vagy G3 station?Tv -hez csatlakoztatnám később Média lejátszóhoz,de egyenlőre csak a tv-hez közvetlenül!

Köszi:)

Paxton

(#6408) HXY válasza King Unique (#6406) üzenetére


HXY
addikt

Köszi, a linket. Lehet, hogy S2-öt rendelek, mivel sokkal olcsóbb, mintha M8-at és egy RaidSonic házat vennék, az A80-nal meg nem merek kísérletezni, meg az ára is horror.

Ajándék lónak ne nézd a fogát! :D

Sajnos mi májusba vettük a TV-t, így nem kapunk semmit se... :N

Szerk.: most olvasom, hogy az S2-ben lévő etron chip-re is többen panaszkodnak.
Nem kiforrott dolog még ez az USB3...

Valakinek az Asmedia-ra nincs panasza?

(#6409) Szkep


Szkep
csendes tag

Helloka. Nekem egy olyan krédésem lenne hogy lett nekem egy külső Samsung G3 Station 2TB-os meghajtó, Feltettem rá mindent amit akartam meg minden. Teljesen jól működött, aztán estére készenlétbe tettem a gépet. Ekkor normálisan leállt, majd reggel bekapcsolom a gépet és azt írta ki hogy sérült vagy valami baja lett a külső meghajtónak. Hiába tettem fel más külső usb meghajtóra a külső táp is rajta van meg minden, de nem akarja bepörgetni se érzékelni. Egyszóval nem engedi hogy bármiképpen bekapcsoljon. Ilyenkor mit lehet tenni? Csak a szerviz lehetséges?

Szkep

(#6410) ruti válasza Szkep (#6409) üzenetére


ruti
Közösségépítő

erről azért több info kellene...
mi írta ki és mit írt ki? mi sérült?

egyébként ha meg új, gyorsba 3 napon belül vissza, hogy szerinted nem pörög fel, és cseréljék

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6411) HXY válasza Szkep (#6409) üzenetére


HXY
addikt

Ha nem fontosak adatok, akkor vidd szervizbe, és kapsz egy újat.

Ha fontosak, akkor szedd széjjel, és egy másik házban próbáld meg.

Ha meg nagyon fontosak, akkor vmelyik adatmentő cég pár százezer forintért küld egy újat, amin a régi adataid is rajta lesznek.

Itt van egy kis olvasnivaló: [link]

(#6412) Szkep válasza ruti (#6410) üzenetére


Szkep
csendes tag

A kiírás akkor jött mikor készenléti állapotból bekapcsoltam. Egyből a választható indító ikon előtt ahogy a Windows-ba belépne az ember a felhasználójába. Akkor kiírta, hogy a külső HDD meghajtó sérült, ezért nem indítható és nem található. Az üzenet egy egyszerű ablakban megjelent a szokásos piros kis tiltó jellel és csak OK választási lehetőség volt.

Szkep

(#6413) King Unique válasza HXY (#6411) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes,tanulságos cikk! :K

(#6414) King Unique válasza Paxton_Ps3 (#6407) üzenetére


King Unique
titán

Hát inkább S3,abba van esata-s,usb3-as is,míg G3 csak usb2,...jó tudom csak TV-re,de máshoz,PC-nél jól jöhet.Bár tetszetős a G3 design is,de szerintem a legújabb M3 is nagyon jó,ára is ok és abba lesz usb3 is,ami várhatóan vmikor augusztus közepétől érkezik...inkább azt vedd,v S3. :K
G3-ra páran mostanában már panaszkodtak,most is egy,bár ez oprendszer hiba is lehet... :D

[ Szerkesztve ]

(#6415) bl4ze válasza tlala (#6387) üzenetére


bl4ze
veterán

megfogadtam tanácsot, és mivel visszakaptam a pénzem tegnap kivettem a házból a hdd-t : egy 250gb WD hdd van benne. ma a munkahelyemen leteszteltük egy 2.5" SATA dokkolóval és simán látja a drive-ot, azaz igazad volt és a házból a sata csatoló rossz, amire rádugom az USB kábelt.

itt a közeli Auchanban (Budaörs) van is külső 2.5" SATA ház, 2200 Forintért - elraktak egyet.
szóval megoldódni látszik a dolog.

köszönöm a tippet ! :C

.:. bl4ze .:.

(#6416) tlala válasza bl4ze (#6415) üzenetére


tlala
addikt

Na, ügyes vagy, gratula.
Igaz, hogy nem is kellett akkora "műszaki érzék" hozzá??? :)

(#6417) bl4ze válasza tlala (#6416) üzenetére


bl4ze
veterán

nem. szétszedtem kikaptam, és itt az IT-s kollégák lecsekkolták és rögtön látszott a vinyó.

hamarosan megyek a keretért (2.5" SATA USB keret)
gondolom abból nem lehet mellé lőni, mind jó hozzá ugye ? :)

.:. bl4ze .:.

(#6418) tlala válasza bl4ze (#6417) üzenetére


tlala
addikt

Jó lesz.

(#6419) ruti válasza Szkep (#6412) üzenetére


ruti
Közösségépítő

másik gépre dugtad már?
Sajátgép jobb klikk Lemezkezelő mit mutat rá?
HD Sentinel mit mutat rá?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6420) bl4ze válasza tlala (#6418) üzenetére


bl4ze
veterán

Jó is lett. vettem 2200 pénzért egy LogiLink keretet, fém és van hozzá bőr "hordtok" is.
Hibátlanul megy vele a vinyó, nagy köszi a tippért ! :C

.:. bl4ze .:.

(#6421) tlala válasza bl4ze (#6420) üzenetére


tlala
addikt

Nincs mit - gratula! :)

(#6422) HXY


HXY
addikt

Erről mi a véleményetek? [link]

(#6423) szabifotos válasza HXY (#6422) üzenetére


szabifotos
senior tag

Jól látok???

Új WD USB 3.0 2 TB MyBook 27 USD???----> 5 ezer FT????

(#6424) tlala válasza szabifotos (#6423) üzenetére


tlala
addikt

Próbálj meg ismét rákattintani! :P
Kamu volt.

(#6425) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső merevlemezt. Ezt a típust néztem ki: ADATA Superior Series SH93.

Erről mi a véleményetek? Valakinek tapasztalat az A-DATA-ról? Jó merevlemezeket gyárt?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#6426) HXY válasza Adler (#6425) üzenetére


HXY
addikt

Az Adata nem gyárt merevlemezt. Csak a ház Adata.

szabifotos: Jól láttad. Valószínűleg csaló lehetett, mert törölték a hirdetést.
Valakinek régi, hamisított pénzeket küldött a WD helyett... :D
(Most olvastam egy külföldi fórumon.)

(#6427) Adler válasza HXY (#6426) üzenetére


Adler
aktív tag

Oké, hogy nem gyárt merevlemezt, de az Ő nevével fémjelzett forgalomba hozott külső merevlemezekről mi a véleményetek? Valakinek tapasztalat az A-DATA-ról meghajtókról?

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#6428) tlala válasza Adler (#6427) üzenetére


tlala
addikt

Egy nagyon jó nevű memória gyártó, és jók a külső merevlemezei is, kivéve amelyik melegedős.
Ha a jobb felső sarokban a keresőbe beütöd, hogy Adata, hetente visszatérő ajánlásokat és pontos infókat találsz a típusról is kedves topicgazdánk billentyűzetéből.
Hadd ne kelljen neki minden 3 napban beírni! :)

(#6429) King Unique válasza Adler (#6427) üzenetére


King Unique
titán

Az ismerősömnek van CH94,na az a melegedős sz@r,olyat ne vegyél :N ,SH93 nem rossz,ütés-vízálló,ötletes a kábelezése,de usb2 csak,ha usb3-as kéne hasonlóan strapabíró a Silicon Power A80.
Ha nem kell extra stapabíró,a CH11 se rossz,v ígéretesnek tűnik a legújabb NH13,amely elég gyors,elegáns (jobb ilyen téren,mint SP D10... :D ) és rázkódásvédelemmel bír,szerintem egész jó,ebben is talán már az új 2,5"samsung M8 hdd-k vannak. :K
V pl.a korábban ajánlott 2,5" közül vmelyik... :F

[ Szerkesztve ]

(#6430) Adler válasza King Unique (#6429) üzenetére


Adler
aktív tag

Nagyon köszönöm a választ. :R és Tlala-nak is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#6431) King Unique válasza Adler (#6430) üzenetére


King Unique
titán

Akkor melyik lesz? :F

(#6432) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

melyiket érdemes megvenni?
SAMSUNG M2 Portable 320GB Fekete HX-M320UAB/G
vagy
SAMSUNG G2 Portable 320GB Fekete HX-MU032DC/GB2

kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#6433) King Unique válasza piadex2 (#6432) üzenetére


King Unique
titán

Az M2-t egyértelműen :K ,abban most augusztus közepe felé érkeznek az usb3-as modellek (G2 csak usb2-es),amikben ráadásul az új samsung M8 hdd lesz,meg amúgy is jobban néz ki szerintem G2-nél.(ez a "G" széria,vhogy nem az igazi... :N )
Fogtam már kezemben G2-t,kicsit "nagynak-féltéglának" tűnt,S2-M2 már kisebb vmivel,M2 a WD MP-ra hajaz kicsit...
500 GB-ost vegyél inkább,nem sokkal drágább 320-asnál.

[ Szerkesztve ]

(#6434) piadex2 válasza King Unique (#6433) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

kösz. ezen én is gondolkodtam (méret), de a 320-as bőven elég.

amúgy azért volt a kérdés, mert egy helyen a G2 kb.200HUF-tal többe kerül (szóval ugyan az a kettő - árban), és szép hosszú leírás van róla, míg az m2-ről nincs

akkor az m2 lesz.
kösz

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#6435) Szkep válasza ruti (#6419) üzenetére


Szkep
csendes tag

Próbáltam másik gépen, külső lejátszókon keresztüli csatlakozásokat, de nem világit a bekapcsolt állapotot jelző része. A vezetéket leellenőriztem és rendesen kap áramot. Valahol olvastam, hogy másnak is volt ehhez hasonló esete, csak ott nem távolította el szabályosan a meghajtót.
A külsőket mindig el kell távolítani ha készenlétbe tennénk a gépet? Vagy mi számítana szabályosnak és kármentesnek egy külső HDD-nek?

Szkep

(#6436) TXT


TXT
őstag

Tudna segíteni vki, hol találok magyar leírást ehhez? [link]
Szinte értem, de azért kell, hogy pontosan értsem. Egy új WD MyBook Essential usb 3.0 3TB-ra kell az új firmware.

Előre is köszi.

(#6437) ruti válasza Szkep (#6435) üzenetére


ruti
Közösségépítő

figyelj Szkep, amikor készenlétbe ment a gép, akkor az szabályos leállítás volt

általános esetben természetesen szabályosan le kell választani minden USB-s eszközt, de ha ez elmarad -magyarul simán lehúzod- akkor sem ilyen hardver-hiba-tünet jelentkezik (mint nálad), hanem adatvesztés

"a vezetéket leellenőriztem" alatt mit értesz?
az adaptert kell tesztelni, másikat próbálni, ügyelve, hogy 2A-es legyen!

mivel úgy látom, a "boltba vissza" verzió nem működőképes,
és az adaptered is jó, akkor hibalehetőség még a ház,
ezért ki kell szerelni belőle a drive-ot, és megpróbálni, hogy önállóan, házon kívül mit mutat.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6438) Adler válasza King Unique (#6431) üzenetére


Adler
aktív tag

Az ADATA SH93, mert hordozgatnám és így ez jobban védett ütődéssel és rázkódással szemben szemben. Most elég nekem az USB 2.0 is.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#6439) Colka79


Colka79
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy megbizható ,gyors külső HDD-t!
1 TB-s lenne a legjobb számomra!De bármilyen ötletre vevő vagyok!

Elöre is köszönöm!

Gamertag:LaondaHUN

(#6440) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Pár hónapja vettem egy WD My Book-ot és lenne vele egy apró problémám.. inkább kérdésem. Előfordul, hogy bár annak ellenére hogy minden programot bezárok ami lefoglalhatja a HDD-t, szoftveresen a WD SmartWare programmal nem tudom leválasztani a gépről. A helyzetjelző LED a HDD házán nem jelez aktivitást. Ilyenkor leállíthatom úgy is, hogy kihúzom az USB-ből?

(#6441) tlala válasza Colka79 (#6439) üzenetére


tlala
addikt

3,5 vagy 2,5?? :F

(#6442) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok vettem a tescoba egy wd 1TB-os külsö hdd-t usb-s
az lene a kérdésem hogy hgyan tudom megnézni a specifikáját?
aida64 csak annyit ir hogy wd 1TB
peig érdekelne hogy mekkora a cashe mennyi a fordulat hány tányéros.....
és hogyan tudom particionálni??
köszönöm

(#6443) Cicero válasza attila199207 (#6442) üzenetére


Cicero
őstag

Speckóra

Particionálni pedig ha Win7-ed van a Disk Management-el tudod.

(#6444) attila199207 válasza Cicero (#6443) üzenetére


attila199207
tag

köszönöm a gyors választ :)

(#6445) attila199207


attila199207
tag

lenne egy picit beteg ötletem kérdés hogy kivitelezgető e:D
a gépemben pedig egy 3,5"-os 160GB os samsung van
lehetne ezat hogy kiveszem a wdt-t bele a gépbe a tokba meg a 160GB-osat?

(#6446) ruti válasza Cicero (#6440) üzenetére


ruti
Közösségépítő

hali ;)
létezik egy UNLOCKER nevű progi, amivel -egyéb funkciók mellett- kilőhető a vinyót fogó alkalmazás is
egyébként a sima lehúzás ugyan nem ajánlott, de ha nincs más, akkor megtehető, ha nincs késleltetett írásod

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6447) ruti válasza attila199207 (#6445) üzenetére


ruti
Közösségépítő

:U minek tennél külső vinyónak egy 160 gigásat? vagy rosszul értek valamit?
pont azért alkalmazzuk a külső adattárolást, hogy a belső drive-ok kockázatát csökkentsük, és minél több adat legyen biztonságban

miért szerelnél szét egy most vásárolt cuccot? miért nem vettél akkor belső vinyót

egyébként a kérdésre válaszolva: az egy terás simán kiszedhető, és beépíthető belső vinyónak, a kicsi nem biztos, hogy működik majd a wd házban, melyik WD pontosan?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6448) attila199207 válasza ruti (#6447) üzenetére


attila199207
tag

mert nekem csak arra kell hogy 1-2 filmet hordozzak
azért vettem etr mert kaptam tanszer támogatásos kupont de a tanszert már megvettem
és a tescoba megláttam s ilyenre is leéehet vásárolni azért vettem :)
de a gépemben meg régi 160GB-os hdd-ban amit már rég leakartam cserélni
folyton betelik ez a külső hdd meg jó jó de konnektor kell meg minden nem fogom sűrűn használni viszont sokat töltök le a gépben nagyobb hasznát venném :)
és hogy ne legyen üres a keret gondoltam a régit belerakom :)

[ Szerkesztve ]

(#6449) Cicero


Cicero
őstag

A külső WD szériáját kéne pontosan tudni, onnantól már el lehetne indulni, természetesen csak elméleti úton.

Jut eszembe, régen mennyit szívtunk a hülye rackekkel hogy átcipeljünk egy cd-nél nagyobb állományt a másik gépére. Mit nem adtunk volna egy csilli-villi WD kuckóért. Én biztos nem belezném szét: ha csak adattárolásra használod simán elég az USB sávszéle is.

(#6450) attila199207 válasza Cicero (#6449) üzenetére


attila199207
tag

értem és akkor nem lehet valahogy kiküszöbölni a konnektort? esetteg még 1 USB vagy nem is tudom ha nem lenne konnektor nem zavarna
progi szerint maxon fogyaszt 7 watott

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.