Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) King Unique válasza Lac99 (#5697) üzenetére


King Unique
titán

Hát jó mind2 megoldás,árban is kb.egyforma,de ha dokkolónál nem akarod benne hagyni a hdd-t,macerás a tárolás,akkor inkább vegyél helyette 3,5" mobilracket (topicja),hasonló áron van az is és abban megáll,ill. kivehető,variálható annál is.Éllettartamra vonatkozóan,inkább a folyamatos üzemidő-terhelés mennyisége,sok ki-be kapcsolás lehet hatással,dokkolóba megfelelő ki-be dugdosás nem befolyásolja annyira szerintem (írtad nem sokszor mozgatnád),leállítás üresjáratban ott is müxik gondolom,v szoftveresen megoldható.
Esetleg,ha elsőnél maradnál,WD MB van picit olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#5702) King Unique válasza sMogyi86 (#5699) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom sata 2 hdd megy bele,pata-t is tud,win támogatás feltüntetett,driverek is gondolom arra vannak a CD-n. Linuxos (ext3-4) filerendszert nem tudom kezelne-e,nics támogatás feltüntetve,ha hdd-t arra formázod,csak felismeri... :F
Másik topicba is érdeklődj! :K

(#5703) Alex91 válasza sMogyi86 (#5699) üzenetére


Alex91
félisten

USB-n biztos, hogy tudod használni a routerrel. LAN-on rakotve meg lehet, hogy csak wines gépen fogod tudni elérni. Szerintem ez nem igazán lehet NAS.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5704) Alex91 válasza Alex91 (#5703) üzenetére


Alex91
félisten

Vagyis mondjuk LAN-on hálózatba kötve medialejatszoval mondjuk nem érhető el...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5705) Lac99 válasza King Unique (#5701) üzenetére


Lac99
tag

Köszi, abba a topikba is beleolvastam és kérdeztem is.
A linkkel kapcsolatban meg ugye annyi, hogy itt hiába olcsóbb, de szállítási költséggel együtt már nagyjából ugyanannyi. Míg az eboltnál az 0, ha bizonyos helyre kérem.

(#5706) rocket válasza King Unique (#5700) üzenetére


rocket
nagyúr

Koszi, ujabbakat mar nem varom meg jo lesz az S2 :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5707) eastsider válasza eastsider (#5695) üzenetére


eastsider
nagyúr

elvileg JMicron chip van benne... szerintem ez jó lesz:)

(#5708) Hege1234


Hege1234
addikt

szevasztok!

vettem nemrég egy lg 5900rn fejegységet és most hozzá egy (mint utoljára kiderült) 2.0 ás usb-t 4 gb-os datatraveler-t viszont a fejegységben az usb csak az 1.1-et tudja van ehhez valami átalakító ? vagy valami okosság hogy vigye a zenéket ?
köszi előre is !

(#5709) Alex91 válasza Hege1234 (#5708) üzenetére


Alex91
félisten

GOOGLE az okossag...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5710) eastsider válasza Hege1234 (#5708) üzenetére


eastsider
nagyúr

az USB lefelé kompatibilis... (megy az csak lassabben)

(#5711) King Unique válasza Lac99 (#5705) üzenetére


King Unique
titán

Ja,értem, Pick-pack full ingyenes,az jó,én is már rendeltem így máshonnan,ott 490 HUF volt,de jobb-olcsóbb,mint a futár,akkor mész átvenni,amikor ráérsz... :K

(#5712) Hege1234 válasza eastsider (#5710) üzenetére


Hege1234
addikt

áhhh megvan :) :) a fájlrendszer volt a hibás
fat kellett neki csak erre nem gondoltam :))

(#5713) .Anakin.


.Anakin.
tag

nemtom hol kérdezzek rá a problémámra, talán ez a legjobb topik.....
dell laptop, hm67 chipset, eSATA
tökéletesen működik ha feldugok egy vinyót, viszont ha leválasztom, se másikat se ugyanazt nem ismer fel ujra amég ujra nem indítom a gépet.
ötlet?

(#5714) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok,

használ valaki ilyen külső házat?

Adatátviteli sebesség 480Mbps, 12Mbps :Y

Gondolom olvasás/írás. Az a 12 Mbps nagyon kevés, nem?

(#5715) ANT válasza mandras81 (#5714) üzenetére


ANT
őstag

"Adatátviteli sebesség 480Mbps, 12Mbps
Gondolom olvasás/írás."

Nem jól gondolod. USB 2.0 és 1.1. Azaz visszafelé kompatibilis a ház. Mondjuk kb. ez az összes pozitívuma, ugyanis a vinyó disznó módon melegszik benne. (Több típussal is próbáltam.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#5716) mandras81 válasza ANT (#5715) üzenetére


mandras81
senior tag

Értem, köszi a választ! :R

(#5717) King Unique válasza mandras81 (#5714) üzenetére


King Unique
titán

Látom beelőztek...,csatlakozom az előttem szólóhoz. :K
Ez inkább másik topicna (3,5" rack) való kérdésmott találsz ennél sokkal jobb 3,5" rack ajánlásokat és inkább esata,usb 3.0 felé érdemes inkább orientálódni. :K

(#5718) mandras81 válasza King Unique (#5717) üzenetére


mandras81
senior tag

Ez csak egy kitérő volt, maradok a külső vinyóknál, csak kaptam egy ilyen ajánlatot, ezért érdeklődtem róla.

Az a probléma, hogy a tévém USB 2.0-át támogat, így max. a laptop miatt lehetne 3.0 (de ehhez nem kell valami kiegészítő??).

Mivel filmek tárolására kell a vinyó, ezért csak az első használatkor lesznek nagyobb fájlmozgások, utána már csak egy-egy film megy fel rá, így nem zavar, ha lassabb az adatátvitel. :))

(#5719) vlevi válasza mandras81 (#5718) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az a probléma, hogy a tévém USB 2.0-át támogat, "
Nálam is ez a helyzet, de ez nem probléma, attól még lehet USB3-as a vinyó. Lefelé kompatibilis, tehát az USB3-as vinyó mindenféle gond nélkül működik akkor is, ha USB2-es csatlakozóba van dugva. Az USB3-as kábel is úgy van kialakítva, hogy a nagyobb vége mindenféle átalakító nélkül használható USB2-n.

(#5720) ruti válasza .Anakin. (#5713) üzenetére


ruti
Közösségépítő

kicsit kevés az info, vagy én nem látok mögé :)

szóval eSATA-n hot-plugolsz külső hdd-t, minden OK.

Nade hogyan választod le?
a.) az eSATA eszközt látod az USB-s eszközeid között (zöld ikon), és ott választod le?
b.) hotswap programmal választod le (piros ikon)?
c.) egyéb alternatíva? :U

Ugyanis a.) esetben soha nem fog újracsatlakozni, míg b.) esetben a szoftverrel mindig képes rá.

"se másikat se ugyanazt nem ismer fel"
az eSATA portodra ki kell küldeni egy parancsot új eszköz mountolására, ezt ugyanúgy tudja a hotswap!.exe (Gyorsmenü/Scan for hardware changes)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5721) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném abban,h "milyen külső merevlemezt vegyek"? ;)
Tesóm azt olvasta vhol,h a Samsungoknak van olyan jó tulajdonsága,h nem konvertálják át a rajtuk lévő cuccokat valami fura formátumban,így még használni is lehet őket.
Vagy ez már minden új külső hdd-re igaz?
Ezért mi Samu-t kerestünk eddig,olyan 500 GB-osat 15e magasságáig.
Fel tudnátok ebben homályosítani,h akkor mi is van ezekkel a hdd-kel,és,h tudnátok ajánlani pontos névvel ebben az árban/árig valamit?
Ja és még annyit,h ezeken lehet tárolni játékokat?Vagy nem is inkább tárolni,hanem onnan elindítani őket?
:R

(#5722) Piero89 válasza Bati0501 (#5721) üzenetére


Piero89
aktív tag

sziasztok !

Egyik ismerősömnek van egy Samsung usb-s HDD-je és panaszkodott , hogy 4 gigánál nagyobb méretű fájlt nem enged másolni rá( így pl a dvd filmjeit szét kell darabolja, majd ha megakarja nézni... fel gépre és újra összeilleszteni). Így látatlanba nekem az ugrott be , hogy rossz fájlrendszerre van leformatálva és NTFS-re formázva jó lesz :U Lehet hülyeség, vagy vmi más lehet a probléma?

Válaszotokat köszönöm :R

(#5723) tlala válasza Piero89 (#5722) üzenetére


tlala
addikt

Pontosan látod a problémát.
NTFS formátum megoldja a problémát.

(#5724) Piero89 válasza tlala (#5723) üzenetére


Piero89
aktív tag

Rendben , köszönöm a megerősítést :R

(#5725) Core2duo6600 válasza .Anakin. (#5713) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Fel van telepítve az AHCI driver, ami lehetővé teszi a hot swap funkciót ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5726) Bati0501


Bati0501
őstag

Jól értem,h mielőtt átraknám a valamit a külső hdd-re az előtt át kell ebbe a formátumba konvertálni?Vagy csak a DVD-ket,vagy a 4GB-nál nagyobbakat?És a játékokat?
Tudnátok ajánlani vmit? :U :B

(#5727) Core2duo6600 válasza Bati0501 (#5726) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha a FAT32 korlátára gondolsz, akkor NTFS vagy Exfat (Csak Vista és Win 7, XP re külön progi /Free/ )-ba kell meg megformázni és akkor semmi gond nem lesz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5728) Bati0501 válasza Core2duo6600 (#5727) üzenetére


Bati0501
őstag

Nem tudom.Én az ilyenekhez(konvertálás ide-oda) nem értek,de biztos jót mondasz. :B :DDD

(#5729) ruti válasza Bati0501 (#5728) üzenetére


ruti
Közösségépítő

:U
Nem a fájlokat kell átkonvertálva másolni a külső hdd-re, hanem a külső hdd fájlrendszerét kell alkalmassá tenni a 4 GB-nál nagyobb fájlok fogadására, azaz NTFS-re megformázni vagy átkonvertálni,

A konvertálás FAT32-ről NTFS-re elméletben nem jár adatvesztéssel.
Előtte azért ajánlott defragolni, és biztonsági menteni.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5730) King Unique válasza Bati0501 (#5721) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy itt mondják NTFS-re kell simán gyorsformatálni,akkor rámehetnek a 4 GB/db-nál nagyobb file-ok,mert gyárilag FAT32 a samu külső hdd. Azért,mert akkor felismeri Linux,MAC is,de van amúgy is,meg samu oldalán is NTFS driver Mac alá,de hasonló driver van Linuxhoz is,Win alatt külsőnél meg nem érdemes FAT32-vel szórakozni. :K
Vagy van win alatt parancssorba az átkonvertálás FAT-ról NTFS-re (ez akkor jön jól,ha már sokat másoltál rá,mert a formatálás töröl róla mindent),ami nem törli az adatokat róla,de "nem a legjobban alakítja át" a filerendszert,jobb a formázás,célszerőbb szűzen áttolni NTFS-re.
Jéták tárolásra,meg másra is alkalmas,de,h onnét futtasd,az már problémás lehet melegedés szempontjából,mert passzív hűtéses maga a külső hdd (nincs venti,max elé teszel vmit,de akkor is necces...),amúgy az új usb 3.0-ás S2 7200 rpm miatt is alkalmas lenne rá,de melegedés miatt,inkább... :N,v Te tudod... :F

Akkor melyik is lett,S2 usb 3.0(sima 2.0-val már nem érdemes annyira megvenni),v a legújabb M2,C2 stb. széria? :F

[ Szerkesztve ]

(#5731) Bati0501


Bati0501
őstag

:R

(#5732) camalot


camalot
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5733) Bati0501 válasza camalot (#5732) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi a linket,csak nekünk elég sürgős lenne,meg a honlapon csak 1 db van a raktárkészletnél,így már lehet,h nincs is.
Ma jött egy Media Markt-s újság és abban ez van ~17e-ért,de már 640 GB-s:samsung hx-mu064dc
Szerintetek...?

(#5734) King Unique válasza Bati0501 (#5733) üzenetére


King Unique
titán

Ez a G2 portable lesz,ami sima usb2-es,szerintem inkább S2-t vegyél usb 3.0-val,ill.640-est,ami alig drágább 500-asnál (1-2k) és picit gyorsabb is (v akár a legújabb M2,C2). :K Ha meg elég usb2,akkor... :F ( :D )
Media Markt felejtős, parasztvakító hely,van annyi webshop,számtechüzlet stb. főleg BP-n,mint a tenger... :K
MM-ben múltkor néztem egy nagyot :Y ,mikor az 500 GB-os SP A80 32k-ért volt kitéve,meg egyéb okok miatt... :N

(#5735) sMogyi86

Hali Mindenkinek!

Kizárólag tárolásra (nem nagyon hurcolnám) kinéztem egy ilyen párosítást:

rack ; HDD

A routeren van USB 2.0 arra lenne kötve, időnként közvetlenül gépre (eSATA)
Tudom gyorsabb, meg minden egy gyári NAS GigabitLAN porttal.... na de az ára is több. Illetve szempont volt még a fogyasztás is.

Vélemény a párosításról?

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#5736) Core2duo6600 válasza sMogyi86 (#5735) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szbsz elég felejtős, simán túlmelegszik benne a hdd.
Egy gyári megoldással többre mennél.
Akár 2,5 colos méretben, sőt az az ajánlható, ha nem raksz össze egy NAS-t
Ha alap dolgokra kell, akkor a Netgera storája ajánlható.
20 000 körül megy gigabiten.
Ha komolyabb kell, akkor drágább lesz, Sinlogy, vagy Qnap.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5737) King Unique válasza sMogyi86 (#5735) üzenetére


King Unique
titán

Egyetértek az előttem elhangzotakkal :K ,de az is igaz,h ebbe a Transcend házba,mondjuk van hűtűventi beépítve...

[ Szerkesztve ]

(#5738) Lac99


Lac99
tag

Kinéztem a WD-t, 2 hely között vacillálok. Az egyiknél 1 év garancia van, a másiknál 2, utóbbi összköltségileg egy ezressel drágább. Vidéki lévén mindenképpen fel kell küldeni Pestre, ha van valami probléma. Megéri a felár a plusz egy évet szerintetek?

(#5739) King Unique válasza Lac99 (#5738) üzenetére


King Unique
titán

WD MyBook Essential :F ,arra gyárilag 2 év van,Elementsre is,naná,h megéri :K ,főleg ha csak egy +ezres,ezen aztán ne spórolj. :N
Melyik az 2 hely,ha nem titok?

(#5740) Core2duo6600 válasza Lac99 (#5738) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Naná, hogy megéri, 1000 HUF nak nincs akkora értéka ma már sajna, de az jobban számít, hogy 2 évig cipelheted nyugodtan a hdd ét.
Mi az, hogy fel kell küldeni, webshop, vagy rendes üzlet ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5741) sMogyi86 válasza Core2duo6600 (#5736) üzenetére

Igen hát pont ezért néztem ezt a Transcend házat, mert van rajta venit (1)
2) ez a megoldás 22 000... Na most egy stora, HDD nélkül ennyi kb...
És itthonra nem létkérdés a gigabit (na persze jó az ha van, nyilván....)

Egy szó, mint száz, nekem ez a Storás megoldás már kicsit drága. :S

Tuti nagyon melegszik? Elvégre nagyon green HDD+ egy ventis ház :F

"A félelem az elme gyilkosa."

(#5742) Bati0501 válasza King Unique (#5734) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi szépen,akkor sztem az s2 usb3 lesz.Itt jó áron van:[link]
(mondjuk ezt nem értem,h ide is usb3 van írva,de csak 5400 rpm,miközben az usb3-s már 7400-as:[link] )
Innen már rendeltem és meg voltam velük elégedve,és van egy nagy előnyük,h a házhoz szállítást meg lehet velük oldani,h nem házhoz hanem az úgynevezett Pick Pack ponthoz viszik,amit ki lehet választani,így olcsóbban jön le ide Miskolcra. :K És ez a baj,h Pesten lehet,h olcsón meg lehet venni,de Miskolcon vagy nincs olyan bolt természetesen vagy mire lejön már nem is olcsó. :DDD :W
Úgyhogy sztem jó lesz ez. :R :C :D

[ Szerkesztve ]

(#5743) Bati0501 válasza Bati0501 (#5742) üzenetére


Bati0501
őstag

Bocs,már kicsúsztam a szerk. időből
Abban tudnál még segíteni,h az s2 usb3 640GB-s 5400-at vagy 7200-at pörög?
Mert az egyik helyen ezt írják,a másikon meg azt.De talán több helyen írnak 5400-t írnak....ami nem éppen a legjobb.A józan paraszti ész is azt mondaná,h ha 500Gb-s usb3 7200-s,akkor a 640 GB-s is,de lehet,h Samsung-ék nem így gondolták. :F

(#5744) Lac99 válasza Core2duo6600 (#5740) üzenetére


Lac99
tag

Webshop, emailes kérdésre azt írták, hogy minden garanciás probléma esetén nekik kell felküldeni a cuccot és ők intézik. Szóval gyönyörű dupla postaköltség minden esetben, ha az ember fiának nincs szerencséje. De remélem, az lesz. :-)

(#5745) Bati0501 válasza Bati0501 (#5743) üzenetére


Bati0501
őstag

És ha az 500 GB-s 7200-s és a 640-s csak 5200-s akkor melyiket ajánlod olyan felhasználásra,mint filmek/dvd-k illetve fényképek tárolására,esetleg játékok tárolására is,bár ebben már elbizonytalanodtam,mivel fel lett hívva a figyelmem a hűtési problémákra. :B
Ilyen felhasználásoknál érezhetően lassabb egy 5400-s a 7200-snál?Persze mi úgyse tudnánk mivel összehasonlítani... :DDD
Csak azért filózok rajta ennyit,mert 800Ft +140 GB-ért igen csábító. :U

(#5746) tlala válasza Bati0501 (#5745) üzenetére


tlala
addikt

Bár nem engem kérdeztél, de leírom: az említett felhasználásra semmi nem indokolja a 7200-as fordulatú vinyót - sőt.
Nyugodtan vedd meg az 5400-ast, nem fogod semmivel lassabbnak érezni - hőmérséklet, stb. szempontból még jobban is jársz.

(#5747) Dozbik


Dozbik
tag

Üdvözletem!

Van egy Western Digital Elements 1,5 TB 3.5" külsö HDD-m, és akadt egy kis problémám vele. A vinyó eddig kiválóan működött, de most észrevettem, hogy a külső áramforrás vezetékének pont a legvégén valahogyan keletkezett egy törés, amitől aztán ott érintkezéses probléma lépett fel (úgy képzeljétek el, hogy a vezeték végén felnyílt ez a műanyag védő réteg és össze-vissza állnak benne a kis vörös vezetékek, valamelyik elszakadt, valamelyik még a helyén van), és emiatt ha bedugom a konnektorba, akkor szikrázik és nem észleli a gépem, ha rosszul áll. Viszont ha pl. sikerül pont jól betennem (nem csavarodik ki a vezeték), akkor gond nélkül üzemel. Ettől függetlenül ez zavaró kellemetlenséget okoz gyakorta. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ezzel 1. alapvetően mit tudok kezdeni, mert a vinyó hibátlan, és emiatt nem akarok újat venni 2. tudok-e valahol csak egy ilyen tápot venni, és ha igen, hol? meg kb. mennyibe kerül 3. érdemes-e ezzel garanciális igényt benyújtanom, vagy ezzel elhajtanának?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5748) Bati0501 válasza tlala (#5746) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszönöm szépen,h válaszoddal segítettél. :R
Így,akkor sztem már meg is van a szerencsés kiválasztott... :C :)) :K

(#5749) King Unique válasza Bati0501 (#5745) üzenetére


King Unique
titán

Bocs,ma egész nap vizsgáztam,nem értem rá...
Samsung S2-be a sima usb2.0-ás 5400 rpm-es,a 3.0-ás 7200-as,mindegyik méretben. :K
Hűtési probléma,akkor lenne esetleg vele,ha oprendszert, combosabb játékot futtatnál huzamosabb ideig rajta,akkor melegedne valszeg túl...
Ahogy tlala is említette 5400-as hűsebb,kevésbé rezonál,adattárnak ált.azt ajánlják,de samu S2 egész jó :K ,7200 rpm-hez képest nem melegszik stb. különösebben. :N Különbség pl. sebességben van a 2 fordszámú közt,usb2-n nem sok(alig),de 3.0-án gyorsabb egy 7200-as,S2 100 MB/s feletti tempót tud,szal inkább 3.0-ás 7200-sat vedd,ne a sima 5400-as 2.0-ást. :K ,v Te tudod... :F

[ Szerkesztve ]

(#5750) King Unique válasza Dozbik (#5747) üzenetére


King Unique
titán

1.Hát házilag szerintem ne állj neki megjavítani... :N
2.Ilyent forgalmazó üzletet,webshopot itt belföldön,nem nagyon tudok,max itt hardveraprón vkitől esetleg,v WD oldaláról,v más külföldi oldalról,egyébként nem olyan drága.(pár ezer)
3.Érdemes megpróbálni a garit :K ,igaz lehet megkérdik majd,h mitől lett ilyen (tényleg mitől :F ),mert nem magától... :D Max ilyenkor rosszabb esetben kérnek érte vmennyit,de azt ugyanúgy kifezetnéd,ha megveszed külön.(v lehet egész pakkot cserélik,nem tudom bizt,ha cserélik)

WD adaptere pontosan melyik kábelvégnél tört meg,amelyik "egybe van a dobozzal",ennek másik fele is ilyen,"egybe",nem? :F Mert,ha külön lenne,akkor veszel/szerzel vmi hasonlót,de,akkor ez nem megoldható valszeg...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.