Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) King Unique válasza Orionk (#5949) üzenetére


King Unique
titán

--1-- :igen megy,visszafelé is kompatibilis a 3.0,ahogy anno a 2.0 is ment 1.1/1.0-ba dugva is,úgy ez az új is,ezért érdemes inkább ilyet venni manapság. :K
--2--:3,5" is hordozható,cipelhető,csak nagyobb mérete,súlya,táp adaptere miatt macerásabb,kényelmetlenebb,de megoldható. 2,5" meg nyilván kisebb ( majdnem tenyérben elfér),könnyebb,nincs külön táp (max+1 usb tápkábel,ha szükséges...)-szal gyakori hordozáshoz praktikusabb. :K
3,5"-est meg 2,5"-hez viszonyítva pl.a nyagyobb tárhely,sebesség (nagyobb adatsűrűségű hdd tányérok) miatt gyártanak még mindig (PC-be elfér :) ),meg amúgy,mert 2,5"-be a max 1-1,5 TB jelenleg,kb.70-80,v max 100-110 MB/s adatátvitellel,míg 3,5"-be 3 TB van jelenleg (4-5 TB is lesz nemsoká vmikor),adatátvitel akár 120-130 MB/s,3 TB.os hdd-nél akár több mint 150 MB/s,pl. Lacie d2 :Y Külön táp előnye a stabilabb energiaellátás,működés,mert 2,5"-nél akadhatnak néha ilyen gondok (bizonyos eszközökre dugva előfordulhat,h nem kaphat eleget),míg 3,5" ez nem szokott probléma lenni,de jól összetákolt 2,5"-nél se azért.

[ Szerkesztve ]

(#5952) King Unique válasza politomi (#5950) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan nem tudom,nekem,ismerőseimnek sincs G3,h megnézhessük pl. HDS-ben. :F Bár rá lehet keresni,hátha akad vmi infó róla...
Viszont szerintem inkább S3 (Story Station)-at,v a hamarosan megjelenő usb3-as M3 Station-t válaszd inkább,ami ráadásul hasonló is,mint a G3,abban biztos vmelyik legújabb szériás samu hdd van.
F4-et különben sokan dicsérik,ha meg nagyon az kell,vedd meg külön,azt pakold bele egy 3,5" mobilrackbe. :K

[ Szerkesztve ]

(#5953) politomi válasza King Unique (#5952) üzenetére


politomi
tag

Googleban próbáltam rákeresni és nem találtam semmit. Ezért is várok valaki G3 tulajra aki megnézi.
Az USB3 nem izgat mert úgyis adattárolásra lesz. A külön hdd+rack-el az a probléma hogy az már drágább összeállítás lenne és azért olyan vonzó számomra a g3 mert olcsó.

(#5954) Gabesz144 válasza King Unique (#5951) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Sziasztok!
Külső HDD vásárlás előtt vagyok a kiszemelt egy Samsung Story Station 1,5TB. Az lenne a kérdésem hogy melyiket lenne érdemes megvenni USB3-as vagy az eSATA változatot. Nem tudom sebességbe melyik lenne a gyorsabb. USB3 és eSATA is van az alaplapomon tehát csak a sebesség miatt lenne fontos hogy melyik legyen.
Válaszokat előre is köszönöm.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#5955) King Unique válasza politomi (#5953) üzenetére


King Unique
titán

Jó Te tudod,de azért gyorsabb csatis S3,meg majd M3 se lesz sokkal drágább és ok,h adattár,de adatmozgatásnál,másolásnál jól jöhet az a +,de nem kötelező végülis...
A G3 különben nem rossz,de nem olyan nagy szám azért, én pl.M3-at venném majd.

(#5956) King Unique válasza Gabesz144 (#5954) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ha mind2 van,akkor inkább már az usb3! :K Bár talán apró fileok másolásánál esata gyorsabb picivel,de Story Plus esata-n már többeknek akadtak OS felismerési problémák vele,usb stabillabb ilyen szempontból és úgyis "felkapottabb",jobban támogatottabb lesz.
A Story Station 5400 rpm-es,emiatt pl.egy 7200-as usb3-as WD MyBooknál lasabb vmivel,de usb3-on és esata-n is kb. ua tudja,min. különbség van csak. Nemrég vkinek hasonló kérdésre pont itt írtam is erre.

(#5957) vlevi válasza Orionk (#5949) üzenetére


vlevi
nagyúr

1. : Természetesen használhatod az USB3-as vinyót akkor is, ha csak USB2 van a gépedben. Tökéletesen menni fog vele. Hátránya nincs, legfeljebb nem tudod kihasználni a 4-5x nagyobb sebességet.
2. : Ezt nem tudom. Elvileg lehet vinni ide-oda, de abban igazság van, hogy mégis a 2.5"-sak az igazi hordozásra kitalált szerkezetek. Már csak a laptopban való felhasználás miatt is jobban kell bírniuk a gyűrődést, mint a stabilan beépített 3.5"-s társaiknak.

(#5958) Gabesz144 válasza King Unique (#5956) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi szépen a választ.
Akkor USB3 lesz, adattárolás és filmek lesznek rajta és néha a Samsung tv-vel is használni fogom igaz USB2-es csatlakozó van a TV-n de visszafele kompatibilis az USB3 tehát nem lesz probléma.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#5959) Orionk válasza King Unique (#5951) üzenetére


Orionk
senior tag

SZia !

Köszi ismét a segítséget ! :)

--1-- Itt van ez a WD külső MyBook. Ehhez tartozik egy SmartWare program is, ami beépített. ITT LÁTHATÓ
Ezt a SmartWare szoftvert ki lehet kapcsolni, ha nekem nem kell?, nem tudjátok?

--2-- Ha USB re először rákötök egy ilyet a laptopra, akkor hogyan kell, illetve hát hogyan érdemes egy ilyen külsőt formázni?, és partícionálni?

köszi

(#5960) Gabesz144 válasza King Unique (#5956) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ha a Samsung Story Station és a WD MyBook közül kellene választani te melyiket választanád? Melyik megbízhatóbb szerinted? Igaz a WD 7200rpm-es ezért jobban is melegszik mint a samsung viszont gyorsabb is.
Most nem tudok választani eddig a Samsung volt a befutó igaz nem is nézegettem nagyon másik gyártótól.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#5961) King Unique válasza Orionk (#5959) üzenetére


King Unique
titán

--1-- Ha nem akarod használni a Smartware (backup,hdd diagnosztika,hw.es titkosítás),akkor nem telepíted fel ennyi,a hdd-re már fel van töltve előre,de "aktiválni" telepítéssel tudod.
--2--Formázni nagyon nem kell,gyárilag NTFS,ami win-nél nyilván szerencsés. Particionálás már más kérdés,bár annyira nem szokták azt se,gép felismeri-lekezeli 1 db particióba (mint egy egy pendrive-ot),de megoldható elvileg,ha vki nagyon így akarja használni,mármint több partición.(max esetleg utána több partición akadhatnak a smartware-nél partició felismerési gondok...)
WD MyBook-al kapcsolatban vlevi tud konkrétan segíteni,neki vam,de ő sem particionálta több felé,ha jól tudom.

(#5962) Endreas válasza Alex91 (#4100) üzenetére


Endreas
tag

Igen, ez a legjobb megoldás!
Én is elosztóból kapcsolok ki mindent.. :K

Kérdezz.

(#5963) Endreas


Endreas
tag

Sorry, kicsit elbambultam - most láttam hogy még lehet lapozni! :B

Kérdezz.

(#5964) King Unique válasza Gabesz144 (#5960) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom.... :F ,lehet egy szösszenettel inkább a WD-t,ami gyorsabb igen és szoftveres körítése talán picivel jobb,megtoldva hardwares titkosítással,bár Samsungé se rossz,sőt.
Amúgy MyBook 7200 rpm ellenére különösebben nem melegszik és nem rezonál,ahogy korábban pl.vleviés más is írta. :K Ha nem sürgős,Samsungnál én lehet megvárnám az M3 Stationt,elvileg az is hamarosan jön és elég jónak ígérkezik.
Amúgy Seagate Golfelx Desktop,Iomega Ego,BUFFALO DriveStation se rossz (árba picit drágábbak) ,v a Lacie új 3,5" cuccai is jók,csak az meg pofátlanul drága,ez a d2 tetszik nekem nagyon,csak az ára az... :U,duplája kb. a többinek.

[ Szerkesztve ]

(#5965) vlevi válasza Gabesz144 (#5960) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Igaz a WD 7200rpm-es ezért jobban is melegszik mint a samsung viszont gyorsabb is."
Nem melegszik. USB3-on rányomtam egy menetben százvalahány gigát, és elhiheted, a gépben lévő Samu vinyó melegebb volt, mint a könyvem. Nagyon jó a hűtése, a ház fele üres, és körbe-körbe nyitva van. Venti nincs benne, de nem is kell. Amire azt mondják, hogy melegszik, az a MyBook Elements.
Gyorsaságról itt egy teszt : [link]
Az, hogy még nem ajánlott a WD, ne tévesszen meg, majdnem 1 éves a cikk, és akkor még nagyon drága volt. De mostmár bőven 30 ezer alatt (inkább 25) van a 2T-s méret.

(#5966) Gabesz144 válasza vlevi (#5965) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget.
2T-s at nem akarok nekem bőven elég az 1,5T-s sőt szerintem még az 1T-s is.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#5967) King Unique válasza King Unique (#5964) üzenetére


King Unique
titán

Bár samukra 3év garit adnak,WD-re csak 2 évet... :F

(#5968) King Unique válasza Gabesz144 (#5966) üzenetére


King Unique
titán

Jó tényleg a MyBook,elit-megbízható márka,de samu is ott van,meg a 3 év garija,új M3 lesz jó nagyon. :K
Akkor melyik lesz? :F

(#5969) Gabesz144 válasza King Unique (#5968) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Szerintem megvárom még az M3-at és majd meglátjuk hogy mennyire lesz jó.
Annyira még nem sürgős csak infókat gyűjtök még :DD .
Bár a MyBook-ról hallottam olyat hogy nem kapcsol le ha kikapcsolja az ember a gépet, vagy ha filmet nézek róla a TV-n és kikapcsolom akkor állítólag nem kapcsol ki. A samsung-al nincsen ilyen probléma ha lekapcsolja az ember a gépet vagy amire rá van kötve akkor lekapcsol magától.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#5970) RyanGiggs válasza Orionk (#5932) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Pont nekem romlott el egy ugyanilyen típus,csak 2TB-osból.
Teljesen olvashatatlanná vált egyik pillanatról a másikra.
Ez az jelenti hogy hiába csatlakoztatom a pc-re, az abszolút nem ismeri föl.
De ez nem azt jelenti hogy amit esetleg te vennél az addig birná mint az enyém.
Lehet nem fél évet birna, hanem 8évet is kibirna! :)
Hisz ott van a bátyámé, szinte egy napon vettük, az övé csak 1TB-os,
de jelenleg 1 bad szektor nincs a winyóján!

(#5971) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!!

Na végre most elindult a a külső vinyóm!!Csak mikor próbálok valamit menteni róla megint leáll:-((

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#5972) King Unique válasza Gabesz144 (#5969) üzenetére


King Unique
titán

Az M3 végülis a G3 kicsit továbbcsiszolt (ujjlenyomat-karcálló felület,új szoftver) usb3-as változata,ennyi,annyira azért nem nagy szám :N ,max az új fajta samsung hdd-k miatt lehet érdemes még...
Ez az "auto kikapcsolás" igazából x perc után (kb. fél óra üresjárat,de ez változtatható wd-nél) )a lemez-forgás leállását jelenti,ami után nagyon minimálra teszi a fogyasztást,de az elektronika még "megy".Full leállítani Samu S3-nál is a "tekerő"-vel lehet,WD is magától leáll (forgás),de full kikapcs,ha hátulján megnyomod a gombot,vagy inkább áramtalanítod. WD kikapcsol,ha gépet kikacsolod :K ,nem tudom ki mondta,h nem :F ,persze a full kikapcs az az amit az imént...

(#5973) Orionk válasza King Unique (#5961) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi

Szerinted, vagy szerintetek honnan érdemes leginkább rendelni MyBook-ot?

Én http://ipon.hu/ ról gondoltam. Kinek mi a tapasztalata?

A http://www.pixmania.hu/hu/hu/home.html oldalon nagyon sok a házhozszállítás.

Egyébként ezek a MyBook-ok mint említetted NTFS fájlrendszerűek. Én win alatt akarom használni, tehát ez ok, de mit és hogyan lehetne tenni, ha linuxon is szeretném használni?

köszi

(#5974) Geroy


Geroy
csendes tag

Üdv!
Valaki tud abban segíteni hogy egy belsőnek használt winyót miért nem ismer fel a gép egy külső házba rakva??? :( :F

(#5975) Gabesz144 válasza King Unique (#5972) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Haveromnak van MyBook külső HDD-je és neki nem kapcsol ki ha pl leállítja a gépet neki kell kikapcsolni. Az ő ismerősének pedig egy Samsung Story Station-je van és gond nélkül kikapcsol egyből ha leállítja a gépet.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#5976) King Unique válasza Gabesz144 (#5975) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg ki kéne,bár a full kikapcsolás (gomb kinyom,v usb kihúz,áramtalanít),Story Stationnél is pl.a LED még világít gépleállítás után is,a tekerővel lehet azt is full lelőni. Milyen MyBook van neki ez a "mostani" usb3-as,v vmi régebbi?

[ Szerkesztve ]

(#5977) Gabesz144 válasza King Unique (#5976) üzenetére


Gabesz144
senior tag

USB2-es van neki még.
Western Digital My Book Elite 1TB ez a fajta.
Most nézem hogy Western Digital My Book Essential 1,5TB már 20 ért lehet kapni és USB3 as.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#5978) King Unique válasza Orionk (#5973) üzenetére


King Unique
titán

Ipon jó hely,meg iway is ok-s. :K
Pixmania-t korábban sokan szidták,h szemét banda,kerülendő hely,most nem tudom mi van velük... :F Egyébként többi webshopban is házhozszállítanak futárral,pixnél talán full ingyen,v miért ilyen különlegesek e téren.

Ha Linuxon is akarod használni v átformázod olyan filerendszerre (ext3,ext4 talán...),de akkor később win alatt nem tudod használni (max,ha visszaformázod,de formatnál törlésre kerül minden!),v van Linux és Mac alá is NTFS 3G driver,amit feltéve felismeri és olvasható-írható lesz rajta a cuccos. :K Pl.itt,most hirtelen ezt találtam,ez vmi multiplatformos,de Seagate,Samsung a külsőihez ad NTFS drivert Mac alá,hasonló kell Linux-hoz is.
Illetve a FAT32-re formázott külsők jobbak ilyen szempontból,mert azt többi OS is ismeri-kezeli,viszont FAT elavult,4 GB-nál nagyobb fileokat nem támogatja,szóval... :U ,de ezzel a driverrel megoldható a dolog. :K

[ Szerkesztve ]

(#5979) King Unique válasza Gabesz144 (#5977) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom,az Elite-hez is jár Smartware,az is tudja azt,amit az Essential...mit is értesz pontosan "gép kikapcs után nem áll le" alatt? Lemez forgás gondolom leáll nem? :F
Egyébként,igen, jó áron vannak most WD (usb3-as) cuccai. :K Gondolom azért se kérik meg nagyon az árát,h meg tudják őrizni # 1. helyüket az eladásoknál.

(#5980) Gabesz144 válasza King Unique (#5979) üzenetére


Gabesz144
senior tag

A lemez forgás leáll de a led ugyan úgy világít a samsung pedig kikapcsol teljesen még a led se világít rajta.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#5981) King Unique válasza Gabesz144 (#5980) üzenetére


King Unique
titán

Na fene,az én samumon,meg a LED világít utána,v lehet állítanom kell rajta vmit... :F Melyik fajta Story? Bár annyira nem fontos,most ne töltsük ezzel feleslegesen a topicot...
vlevi-től kérdezz MB ügyben. :K

[ Szerkesztve ]

(#5982) vlevi válasza King Unique (#5981) üzenetére


vlevi
nagyúr

MyBook Essential lekapcsol. Az Elements-t nem tudom, olyanom nincs.
Be is b****na, ha nem kapcsolna le, szoktam esténként filmet nézni róla. Baromira szarul esne, ha a tévé kikapcsolása után még fel kellene állnom, és kihúzni a konnektorból a vinyót...

(#5983) King Unique válasza vlevi (#5982) üzenetére


King Unique
titán

Igen, úgy tudtam én is,h full leáll (más kérdezte,nem én),így láttam-hallottam ismerősömén/ismerősömtől,meg korábban mondtad is :K ,az usb2-es Elite úgy látszik meg nem... :F

(#5984) Gabesz144 válasza King Unique (#5983) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Én is csak haveromtól hallottam. De mind egy lehet valami beállítás hiba lehet a gond.
Még nézelődök aztán eldöntöm hogy melyik legyen :DDD

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#5985) Orionk válasza vlevi (#5982) üzenetére


Orionk
senior tag

Számgépre van a MyBook rákötve?, és onnan nézed a filmet?

Ha igen, akkor nem lassú az adatátvitel az USB kébelen?
Nem lenne jobb, ha átmásolnád a gépre addig, amig nézed?

(#5984) Gabesz144 :

Dönts az usb 3,0ás mellett, én most ilyet veszek.
A többiek győztek meg lentebb.

[ Szerkesztve ]

(#5986) Gabesz144 válasza Orionk (#5985) üzenetére


Gabesz144
senior tag

TV-re van rákötve és onnan nézi a filmet ahogy írta :DD .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#5987) Orionk


Orionk
senior tag

Egyik ismerősömnek van egy külső HDD-je. Maxell márkájú.
Ennek a fajtának nincs külső tápja.
Usb-s csatolója van.

Egy darab fájlt akartunk átmásolni, ami 9 gigabájtos (valami HD film)
A külső merevlemezen még 60 giga szabad hely volt.

Ennek ellenére a másolás fele környékén kiírta, hogy a lemez megtelt, mármint a Maxell.
Hogyan lehet ez?

Túl nagy méretű a fájl?, de miért?

Ja, és ilyen hiba előfordulhat külső WD MyBook tápos, 3,5es merevlemeznél is?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#5988) tlala válasza Orionk (#5987) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem egyszerűen abba a ténybe futottatok bele, hogy a HDD FAT32 formátumra van formázva, ahol a mérethatár 4 GB - ilyenkor jön elő ez a "rejtélyes hibaüzenet".
Ennél nagyobb méretű fájl csak NTFS-re formázott diszkre írható.

(#5989) Orionk válasza tlala (#5988) üzenetére


Orionk
senior tag

Látod igazad lehet. :)
A fájlformátumot pont nem néztem meg, hogy milyen.

De NTFS-en bármekkora fájlformátum lehet?

köszi

Szerk: Ebben a hszben: (#5978) King Unique
is volt szó a FAT32 ről

[ Szerkesztve ]

(#5990) camalot válasza Gabesz144 (#5977) üzenetére


camalot
tag

(#5991) Gabesz144 válasza camalot (#5990) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi de max 1,5TB-os érdekel.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#5992) tlala válasza Orionk (#5989) üzenetére


tlala
addikt

Azt nem tudom mekkora az NTFS fájlméret korlát (ill. hogy van-e), de az 20 GB-os fájlok rámennek. :)

(#5993) Orionk válasza tlala (#5992) üzenetére


Orionk
senior tag

Hali !

Itt van leírva, hogy az NTFS fájlrendszernek mekkorák a határai:
NTFS - Korlátozásai

Ebből én nem értem meg, hogy mekkora fájlméretet lehet maximum másolni ntfs-re.

Megérti valaki? :)

köszi

(#5994) King Unique válasza Orionk (#5993) üzenetére


King Unique
titán

Na, nátom alakul a dolog. :)
Az előzőekhez: filmlejátszáshoz,HD is (24p) elég a sima usb2 20-30 MB/s adatátvitele is simán,felesleges ahhoz átmásolni gépre :N , adatmozgatásnál,video-filmszerkeztéshez kell a gyorsabb csati.Akitől kérdezted ő is írta korábban...
A maxell FAt32-re volt formázva,ott van a 4 GB/db fileméret korlát,azért volt vele gond,NTFS-nél (több fajtája is van) úgy tudom 16 EB (exabyte) az elméleti max,ill.a gyakorlatban mostanság használt foglalási egységgel 16 TB a korlát,bár 32 bites rendszerek pl. XP max 2.1 TB-os köteteket tudnak lekezelni,azon felülihez nem árt 64 bites OS,BIOS továbbfejlesztett változata az UEFI,v vmi újfajta alaplapnál is lehet a gyártó által mellékelt szoftverekkel trükközni,"felosztani" a 2,1 TB-nál nagyobbakat.
De 2 TB/db file,v annaál nagyobb azért még nem annyira aktuális,jó ideig "kihasználatlan" marad...,szal elég lesz még az NTFS jó ideig az átlag usernek... :K

[ Szerkesztve ]

(#5995) vlevi válasza Gabesz144 (#5986) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez is, az is :)
Ezt a vinyót használom backupnak is (olyankor van gépre kötve), és ezen vannak a filmek is. A tévé szerencsére majdnem mindenevő filmek terén, ezért nem kell a számítógépről lejátszanom a filmeket.

És, hogy nem lassú-e? Hát, a gépben lévő Samu 1T-s vinyóm a tesztek szerint lassabnak tűnik, mint a külső USB3-as WD vinyóm. Folyamatos adatátvitelben legalábbis. Elérési időben nem biztos.
Egyébként film nézésre, ahogy előttem is írták, bőven-bőven elég az USB2. Az USB2 átviteli sebessége 25-30MByte/sec körül van, és azthiszem a legdurvább bitrátájú, tömörítetlen BluRay film is 40Mbit maximum. Tehát az USB2 átviteli sebességének kb ötöde. De ilyen filmeket ritkán néz az ember, inkább 10-15Mbit/sec mkv a jellemző. Abból meg huszat is elvinne egyszerre.
USB3-nak, ahogy előttem is írták, akkor van értelme, amikor másolsz rá. Jó érzés, amikor 100-110 MByte/sec-et ír ki a total commander :D

[ Szerkesztve ]

(#5996) Bati0501 válasza vlevi (#5995) üzenetére


Bati0501
őstag

(#5997) Orionk


Orionk
senior tag

Hy !

A külső WD MyBook hdd-nél kell végezni defragmentálást?, azaz töredezettségmentesítést?

HA igen, akkor mivel érdemes?, egyáltalán jól működik ez usb kábelen keresztül?

köszi

(#5998) King Unique válasza Orionk (#5997) üzenetére


King Unique
titán

Ezt már kérdezte vki korábban,a válasz általában NEM muszály. :N
Az adatállományok jellegétől, az adattárolás módjától függő, hogy érdemes-e,de töredezés külsőknél nem gond annyira,mivel ált.nagy méretű fileok (kép,film,zene stb) vannak tárolva rajta,nem mint egy oprendszer hdd,ahol a sok apró file miatt jóval égetőbb kérdés ez,de ha mégis defragmentálod ártani nem árt neki. (bár azt hallottam a túlzott,sok defrag eléggé igénybeveszi a hdd-t) Egyébként ehhez elég úgyszint többnyire sima usb2 is. :K Bár,ha akarsz ráereszthetsz egy "elemzést",de ált.felesleges...
MyDefrag,Auslogics Disk Defrag,O&O Defrag,v a Win7 (XP-é sz@r) beépített defrag progiját szoktam használni én belső hdd-nél...

[ Szerkesztve ]

(#5999) Orionk válasza King Unique (#5994) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Oké, másik netoldalon megtaláltam, hogy NTFS-re több TB nagyságú 1 darab fájl is ráfér.

Viszont mégis hogyan kell ezt értelmezni?, hogyan kell leolvasni?
Elméleti határ: 16 EiB – 1 KiB (264 bájt – 1 KiB).
Megvalósítás: 16 TiB – 64 KiB (244 bájt – 64 KiB).

(#6000) vlevi válasza Bati0501 (#5996) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egy vinyóhoz minek kell ajándékba online tárhelyet adni? Nem fér rá???? :D :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.