Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) TeeJay


TeeJay
félisten

1TB-os WD Elements Portable szétszedve : [link]
3tányéros notivinyó van benne, beépített microUSB csatlakozóval így sajnos SATA csatolásra nincs lehetőség, ha kipurcan az USB port akkor lehet izzadni hogy lesz adatmentés :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6702) doser0717


doser0717
aktív tag

Hola!

Tudtok Bp.-n olyan üzletet, ahol kapok olyan 3.0-s usb kábelt, aminek mind a 2 vége usb-s???

i20N, Surriento, GBS 57

(#6703) King Unique válasza TeeJay (#6700) üzenetére


King Unique
titán

A videón látszik az SE-nél,h micro B,fura ez az egybeépített dolog,bár a wdbrand-en is képek picit csalókák,ott mini B-nek néz ki. Régebbi usb2-es MP-n is micro B volt,meg okostelók kábele is hasonló. Amúgy a legtöbb 2,5" külső usb2-es mini B csatis,csak pont WD MP-nél is mondták anno,h picit más,spec csatit kapott.
De most akkora gond ez... :F ,még ha kábel nélkül adnák és úgy kéne külön venni,esetleg a már meglévő vmilyen usb kábelt belepróbálni,de h adnak hozzá,mint mindegyihez,szal szerintem ez marhára nem téma... :N
Ha kapható (lesz) itthon usb3-as Elements SE.azt vegyél szerintem (külön van pesze sima usb2-es,ami kapható fix) :K ,talán abban már az új 2 tányéros 9,5 mm WD winyó van,bár a 19 mm vastagsága nem erre utal... :F

(#6704) King Unique válasza doser0717 (#6702) üzenetére


King Unique
titán

Na ezt jól "megaszontad": "aminek mind a 2 vége usb-s???" :D

Bp-n csomó hely van,webshopok,számtechboltok :pl. árgépen keress rá. :K Akár még M.Markt és társaiba bemész,ott is van,igaz drágábban...
Neked valszeg ilyen male-male A-A ,v male-female A-A kábel kell. - beírod,rákeresel,ennyi,v bemész kedvenc számtechboltodba,ott is akad biztos,Pesten egy rakás hely van,ahol ilyet vehetsz:K
V mihez kéne?

[ Szerkesztve ]

(#6705) TeeJay válasza King Unique (#6703) üzenetére


TeeJay
félisten

ne érts félre nem a vinyóval van bajom hanem hogy utána olvastam és külföldi fórumokon sok volt a panasz erre a WD Elements Portable vinyókra a microUSB miatt ami sokaknak eltört mikor határozottabban nyomták be a kábelt és mivel egybe van építve a vinyóval így nem tudsz róla SATA csatlakozón sem visszamenteni adatot ha tönkrement a microUSB csati.
ami nekem volt ADATA SH93 annak rendes miniUSB van, akármilyen erősen nyomtam bele a kábelt az bírja és ha netán mégis elszáll, szétszedem a vinyót (gari ugrik természetesen)
és SATA porton lementem a dolgokat. az sem túl biztató, látszik a videón hogy az 1TB-os WD vinyó 5V-on 0,6A-t kérhet max és úgy tudom az USB 500mA-t tud leadni, régi gépeken még talán ennyit sem. eléggé karcos lehet ott, főleg hogy 3tányéros és nehezebb felpörgetni plusz 4fej helyett 6fej van benne stb... ide kell bizony az Y kábel de olyat még microUSB-ben nem láttam, miniUSB végűvel meg kb. 500pénzért lehet venni bárhol

piszok jó lenne zsebvinyóba 1TB-os de inkább tényleg kivárom a 2tányéros verziókat meg USB3-al talán az nem törhet le könnyen, vagy maradok az SH93-nál mert az védett borításos és miniUSB-s csak abba meg vélhetően Samsung vinyó lesz amiből már kettő meghalt nálam... hátha harmadjára kifogok olyat ami bírja évekig :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6706) doser0717 válasza King Unique (#6704) üzenetére


doser0717
aktív tag

Tényleg ilyen kell!
Van usb 3.0-s külső hdd-m, de valami baj van a kábellel. Tuti hogy azzal, mert kipróbáltam. De érdekes módon annyi baja van, hogy 2.0-nak látja...

i20N, Surriento, GBS 57

(#6707) King Unique válasza TeeJay (#6705) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom ki,h feszegeti,azért nem kell annyira erősen,de lehet sérülékenyebb az usb2 micro B,bár ahhoz,h beletörjön,azért meg kell erőszakolni...
Mondom nagy többsége külső usb2-eseknek mini B, micro fajta jóval ritkább,talán csak wd-nél volt ilyen. :F Tápellátás szerintem nem gond,én 3 tányéros usb3-as MP-m is simán elmegy,felpörög még régebbi gépek usb2 portjába dugva is egy usb3 microB kábellel,kipróbáltam. :K Aztán,h Elements milyen ilyen téren,passz...,nem is volt-nem is lesz ilyenem,de még csak haveri körbe se tudok senkit. :K
Nem tudom mennyi lesz 1 TB SE usb3-mal,ha azzal veszed,de MP 22-23k,szal,ha nem sokkal olcsóbb,inkább egy olyat vegyél.
V e fentebb említett ütésállók vmelyikét,ha meg tutifix tápellátás kell,biztos-ami biztos alapon,akkor Transcendekhez adnak usb tápkábelt plusszba,v a legújabb 25 H3P,A3 típusok usb Y kábelesek.
Ezekbe is ált.Samsung,Toshiba hdd-k vannak (25H3P-be wd),de samu 2,5" hdd-i szerintem jók,hibás darabok úgyanúgy kifoghatók többinél is.

[ Szerkesztve ]

(#6708) King Unique válasza doser0717 (#6706) üzenetére


King Unique
titán

Melyik is pontosan,male-male,male-female?

"2.0-nak látja..." : gépen usb3-ba dugva használod és akkor is,2.0-n megy jól,ez lehet inkább driver gond - külső hdd-hez,alaplaphoz,v pci bővítőkártya,esetleg oprendszerhez fent vannak usb3 driverek? Kipróbáltad...másik kábellel megy minden usb3 sebességen,"annak ismeri fel"? :F

[ Szerkesztve ]

(#6709) TeeJay válasza King Unique (#6707) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem kivárom az USB3-as Elements Portable cuccot
ott szélesebb a microUSB3 csati, több helyen is van a NYÁK-hoz forrasztva az nem igen törhet már le. 1TB zsebben az pedig elég jól fog hangzani főleg hogy millió fotóm van és pont az adatvesztés elkerülése miatt 4 vinyón őrzöm párhuzamosan. hamarosan már a 3tányéros 1TB-os vinyó helyett az olcsóbban gyártható 2tányéros 1TB-os cuccot fogják bele rakni
az talán még jobb lesz :R

kiderül 2hét múlva ha megyek gariztatni az ADATA vinyót
sajnos csak ezek közül tudok választani abban az üzletben ahol vásároltam
WD : [link]
ADATA : [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6710) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
tudja valaki hogy megjelent-e mar a samsung 1 teras 2 tarcsas usb3as kulso vinyo? vagy hogy mikor fog?

(#6711) King Unique válasza TeeJay (#6709) üzenetére


King Unique
titán

Ja,h gariztatni viszed vissza és csak ottani kínálatból választhatsz (nem túl bő a választék...) ,ki tudja,addigra megjelenik-e az usb3-as Elements és az új 2 tányéros wd hdd lesz e benne,mert a vastagságra 19mm van feltüntetve és elvileg vékonyabnak 15mm-esnek kéne lennie,mint a sima 500 GB-os... :F
Amúgy,ahogy látom Elements se annyira túl olcsó, 1 TB 20k,míg a passport 24k...

(#6712) King Unique válasza bazsimano (#6710) üzenetére


King Unique
titán

EZT alapul véve,a cikkszám HX-MTD10EA/Gxx szerint,pl. itt már van S2-be,Iponnál is. :K 1 TB-os SP A80,S10,D10 és D05 is már ezzel az új hdd-vel szerelt.
M2-be is már kaphatónak kéne lenniük,de sorozatszám alapján,csak"UAB" usb2-eket látni mindenhol,árgép is csak ennyi...(csomó helyen meg össze-vissza pontatlanul,nem egyértelműen irogatják oda az infókat... :N )
Szal akad már samuban is,ami neked kell,M2-re még várni kell picit,de már én is nagyon kezdem unni... :(( :U
WD Nomad tok ki tudja mikor lesz nálunk,talán aug.vége-szeptember,ez alapján... :F
Azt szoktam ilyenkor mondani röviden: ez M.ország... :DD

[ Szerkesztve ]

(#6713) King Unique


King Unique
titán

Samsung M3 Station usb 3.0 is már "elvileg-gyakorlatilag" kapható pl. Iponnál: 2 TB fekete 22k,az meg kicsit fura,h ilyen beige színben is van 19-20k-ért :Y ,akkor már inkább feketébe 2 TB-osat... :D
Biztos akad máshol is,csak árgépen már lusta voltam megnézni,meg össze-vissza irogatnak ott is mindent... :N

[ Szerkesztve ]

(#6714) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Western Digital 2TB Elements kikapcsol, ha érzékeli, hogy nem használják? Nekem folyamatosan gépre lenne dugva, amikor menne a gép, ez is menne... És ha magától kikapcsolna, az jól jönne.

Western Digital 1TB MyBook Essential jöhet még számításba, amihez gondolom nem adnak Usb 3.0 bővítőkártyát. Plusz 5 ezret pedig rákölteni, nem biztos, hogy megéri nekem a sebbesség miatt. És ez kikapcsol, ha érzékeli, hogy nem használják?

[ Szerkesztve ]

(#6715) BassHead válasza rayoliviero (#6714) üzenetére


BassHead
tag

Essential leáll, ahogy azt már írták itt páran róla, Elements-et nem tudom.

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#6716) doser0717 válasza King Unique (#6708) üzenetére


doser0717
aktív tag

ilyen kellene.
Na akkor a logikám.
Van a családban 2 teljesen egyforma silicon power armor a80. Az enyémnek eltűnt a pici kábel, ezért eddig a hosszabbal használtam. Aztán egyszer csak nem akarta beolvasni a hdd-t, ha a 3.0-ba dugtam. Ha a 2.0-ba, akkor beolvasta, de kiírta, hogy a jobb sebesség érdekében használhatom a 3.0-t.
Kábelcsere, 3.0-s csatlakozó és láss csodát, 3.0-snak érzékelte ugyanazt a hdd-t.
Ez volt az első teszt.
De mivel ez egy teljesen új gép új telepítéssel, ezért leteszteltük egy másik gépen is a dolgokat.
2. számú gép: az én kábelemmel 2.0, a másik kábellel 3.0-nak látja ugyanazt a hdd-t. A másik (ugyanolyan) hdd-t ugyanúgy 2.0-snak látja az én kábelemmel, 3.0-nak a másikkal. És ez mind 2 géppel így lett.
Szóval józan paraszt ésszel kijött, hogy a hdd-nek nincs baja, mert mind a 2 gépen a jó kábellel 3.0, a rossz kábellel 2.0.
Szóval kell egy olyan kábel, akármi is a neve!
Jahhhh, szóval a driverrel sem hiszem hogy gond lehet, mert 1.: van egy saját automata drivertelepítő dvd-je a gépnek, ami automatikusan felrak mindent ami kell (meg azt is ami nem); 2.: a másik kábellel megy a 3.0-s sebesség!

[ Szerkesztve ]

i20N, Surriento, GBS 57

(#6717) tlala válasza doser0717 (#6716) üzenetére


tlala
addikt

(#6718) King Unique válasza doser0717 (#6716) üzenetére


King Unique
titán

Értem,akkor a hosszabb gyári kábele hibás volt? Persze ez se akkora gond,vesz hozzá másikat az ember,nem drága már. :N
Akkor szerencsésen megoldódott a "rejtély". :)

(#6719) King Unique válasza rayoliviero (#6714) üzenetére


King Unique
titán

Elements nem áll le,nem kapcsol ki magától :N ,max ezzel a progival lehet "vezényelni" manuálisan,azt,h időzíteni lehet-e benne,azt nem tudom.
MyBook meg automatikusan x perc után lekapcsol,ill.ez a Smartware progijában állítható tetszés szerint,+ egyéb funkciókat tartalmazva. Mostanában,ha visszaolvasol 2 embernél innen besz@rt az Elements (hibás szektor) :U ,nem mondom,h amit vennél az is,de én inkább myBook-ot javaslom,a +5k,usb3.0,fentebb említett dolgok szerintem megér annyit.
(Desktop Elementsbe nem tudom lesz-e usb3-as,2,5"-be most vezették be... :F )
Amúgy MyBook-ba volt sima MyBook 3.0 (szoftver nélküli) verzió,erre gondoltál biztos,de ebben a kiszerelésben nem tudom kapható-e még... :F ,szerintem nem nagyon. :N De egy PCI-E usb3 kártya se drága,5k-ból,v alatta is (3-4k) kijön simán.
Meg amit mér érdemes külső 3,5"-be és jó áron vannak,a Samsung S3,M3 szériái,amit előbb,# 6713 részleteztem is,usb3-as M3 is megjelent már,2 TB 20-22k közt mozog és ez is automatikusan lekapcsol. :K

[ Szerkesztve ]

(#6720) TeeJay válasza King Unique (#6719) üzenetére


TeeJay
félisten

a WD My Passport (750GB verzió) tényleg folyton telepíteni akar valami programot?
nem lehet simán úgy használni hogy rádugom a gépre és látom mint egy sima mezei meghajtót? árban csak pár száz forintot kellene ráfizetnem az ADATA helyett és akkor lenne WD vinyóm 750GB méretben és már USB3 csatlakozóval
talán még ez lesz a legjobb megoldás úgy érzem :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6721) bazsimano válasza King Unique (#6712) üzenetére


bazsimano
őstag

igen igen! ezeket lattam, csak nekem pont az kell ami meg sehol :P bar meg nem vettem uj laptopot es nagyjabol egyszerre lesz a beruhazas szoval meg van egy kis idom amig gyujtok :) de azert jo lenne mar a piacon latni a cuccost, es mondjuk egy ket velemenyt elolvasni rola :)

(#6722) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6667) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Na,megjött ma a:
[link]
(nem itt vettem,csak itt jó róla a leírás szerintem.)
Először nem látta a Windows 7 a drivert,ezt feltettem a WD-n kapott driver telepítővel,eddig minden oké vele.
Gyors is,meg vagyok vele elégedve(eddig.)
Szürke lett,mert ilyet kapott akitől beszereztem(mondjuk először ilyet is akartam.)

Közben olvasom,hogy úgy kellett volna feltenni a driver-t,hogy kikeresni az eszközkezelőben a külső HDD-t,majd úgy feltenni az illesztőprogramot.
Én meg símán megtaláltam a setup-ot a Passporton,úgy raktam fel.
Ez baj-e?

[ Szerkesztve ]

(#6723) rayoliviero válasza King Unique (#6719) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz a választ.

Ok, akkor MyBook Essentialt veszek.

Még mellé kellene egy hordozható is, ami nagyon megbízható. Annak WD Passport Essentialt választottam. Az jó lesz?

(#6724) King Unique válasza TeeJay (#6720) üzenetére


King Unique
titán

Dehogynem lehet,amit automatikusan "akar" telepíteni 1x,az a SES driver max (nálam legalábbis),a Smartware-t v felrakod,v nem,nem kötelező,ha nem kellenek a funkciói. Természetesen használhatod úgy,mint egy sima pendrive-ot. :K

(#6725) King Unique válasza bazsimano (#6721) üzenetére


King Unique
titán

Értem,neked M2-be kell M8-as usb3-as...,türelem,hamarosan tényleg itt lesz.Viszont amúgy nagy extra,nincs azokba,külseje ez a hullámos ujjlenyomat-karcálló izé,tok se jár hozzá,mint S2-höz,azt ennyi.
S2-be nem jó,v a megemlített többibe?

[ Szerkesztve ]

(#6726) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6722) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem nem. :N Nálam először autom. rakta fel,azt utána én is a setup-al még1x kipróbáltam,nem volt vele,emiatt gond.Ha a Smartware-t felrakod,azt hiszem az is felpakolja egyből a drivert is,meg ennek a SES-nek,ha jól,amúgy sincs égbekiáltóan nagy jelentősége. :N
Inkább azt mondd,h felülete ennek is olyan "fényes-kényes"(ujjlenyomat,por),mint a feketének?

[ Szerkesztve ]

(#6727) rayoliviero válasza King Unique (#6724) üzenetére


rayoliviero
veterán

A WD minden programja a winchesteren van (amit nem lehet letörölni) vagy van amit CD-ről kell feltenni? :B Csak pusztán kíváncsiságból érdekel...
És a SES driver nélkül nem tud megfelelően működni, ha esetleg nem engednénk neki telepíteni? Volt egy Toshiba külső vinyóm, ahhoz nem kellett semmit telepíteni, felismerte a Win 7 és már működött is...

[ Szerkesztve ]

(#6728) King Unique válasza rayoliviero (#6723) üzenetére


King Unique
titán

Jó a MyBook,Samsungok se rosszak,de ez is ok.
Jó végülis az MP,wd mellé wd-t :K ,de akadhatnak olyan értelemben jobbak,h pl. ütésálló,fémházás stb.(# 6511),igaz wd mellé is vehető ütésálló tok,de az még nem kapható és lehet picit drága lesz.Addig,ha wd-t veszel,olcsón van hozzájuk gyári tok,az is megfelelő védelmet biztosít neki,igaz nem 2m magasból leejtés esetére...

(#6729) rayoliviero válasza King Unique (#6728) üzenetére


rayoliviero
veterán

Samsungban nem bízok, túl sokkal volt már problámám... Külsőre sem tetszenek amúgy, a WD nekem szebb.
Vigyázni fogunk rá, úgyhogy szerintem még tok sem kell neki.

(#6730) King Unique válasza rayoliviero (#6727) üzenetére


King Unique
titán

Minden ott van a winyón,de azért ne formázd-töröld le,mert akkor elvesznek,ill.akkor sincs nagy baj,mert wd honlapon is fent van (pl.progik,pdf-ek,letölthető minden,elég jó ilyen téren a terméktámogatásuk. :K
Nem tudom pontosan,h feltétlenül kell a SES driver a működéshez,azt hiszem nem,csak azért,h bizonyos infókat kijelezzen róla az oprendszer,v vmi ilyesmi (#6668). Én nem foglalkoztam ezzel különösebben,feltettem azt kész,egy egyszerű "sz@r kis pici" driver,nem zavar sok vizet,ha fent van,elfér... :))

(#6731) King Unique válasza rayoliviero (#6729) üzenetére


King Unique
titán

Te dolgod,pedig jók a Samsungok is,de persze jó (jobb) WD is.
2,5" MP-hez,ha azt is veszel,hordozod,azért nem árt neki vmi,amibe belerakod,ne a zsebedbe,táskába xy cuccok közé vágd be (koszolódhat,karcolódhat) - ha hordozod...Amúgy ez a tok,elég olcsó,1-2k,van hely-rekesz benne kábelnek is,ezüst-szürke színben is van,szerintem annyit megér. :K Nekem ilyen robusztusabb van,mert az 1 TB 18mm vastag és csak ebbe fér bele,az 500-as 15mm vastag,az pl.ilyenbe is elfér.

(#6732) rayoliviero válasza King Unique (#6731) üzenetére


rayoliviero
veterán

Akkor veszek tokot is, 1-2 k tényleg nem túl sok érte.

(#6733) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6726) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Mire olvastam a válaszodat,a biztonság kedvéért levettem az eszközkezelőből is,hogy "illesztőprogram eltávolítása",utána már nem volt ott,mint "cserélhető lemez(Passport)"a Windows-nál,a "Számítógép"-nél,
de mint "pendrive"-t látta a Windows 7 a tálcán(ilyet sem láttam még)
hogy egyik helyen van,a másikon meg nincs a Win szerint.
Szabályosan leválasztottam a tálcáról.
Levettem a két illesztőprogramot(a SAS drivert kell először,azt tapasztaltam),majd mire rákattintok,hogy leveszem a másik progit,kiírta,hogy az már el lett távolítva.

Feltettem a WD Smartware-vel,nem kértem,hogy más települjön fel:
de ugyanoda jutottam,mint előbb(tehát jól csináltam).

Érdekes,hogy létrehoz egy "extras"nevű mappát,melynek létrehozási időpontja változik,ha valami adatot teszek a WD-re. :F

Egyenlőre úgy tűnik,hogy nem kényes a felülete. :)

És nem adnak hozzá semmit sem,csak a kábelt,a progikat,User Manual-t a HDD-n adták,ami előre már meg volt formázva.

[ Szerkesztve ]

(#6734) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#6733) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Tehát a HDD-n van minden progi,User Manual stb.

Köszönöm a segítségeteket,és beszámolok majd a tapasztalataimról! :R

[ Szerkesztve ]

(#6735) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6733) üzenetére


King Unique
titán

Akkor most már világos gondolom. :)
Én is lehet jobban jártam volna egy ezüst színűvel :F ,de már mindegy,azért fekete se rossz.

(#6736) TeeJay válasza Kezdő vagyok (#6734) üzenetére


TeeJay
félisten

szóval ha veszek én is ilyen WD MP-t akkor lazán formázhatom hogy tök üres legyen és úgy is működni fog rendesen?
én nem akarok semmit telepíteni sehol mert sok gépen használom csak rá akarom dugni és lássa a win7 mint hordozható meghajtót. ennyi :B
ha így is működik akkor azt fogom venni szerintem :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6737) Kezdő vagyok válasza TeeJay (#6736) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szerintem azért a rajta levő progikat/manualt azért mentsd le valahova,mert lehet,hogy később szükséged lesz rá.

Igen,még a SAS driver nélkül is rendesen működik.
Csak anélkül nem látja rendesen a Windows 7,mármint az eszközkezelője nem látja,úgy értem.

Apró bosszúság:
alaplapomnak kellett új drivert keresni a neten,mert USB 3.0-ára csatlakoztatva nem "látta"
a számítógép a WD-t.

(#6738) King Unique válasza TeeJay (#6736) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem nem kell formázni,felesleges,mivel gyárilag NTFS,ami - gondolom win alatt futna - ideális :K ,a szoftverek mappái,meg elférnek rajta.(v azért mentsd le,bár wd oldalán is fent vannak) FAT32-re szerintem nem érdemes átformázni. :N Természetesen a hozzáadott program nélkül is használható,csak rádugod,mint egy pendrive-ot és kész.
De,ha erővel akarod, formázd,csak arra ügyelj,h jól - gyorsformat elég neki.
Egyébként,ez nem nagy dolog,akármelyik külső 2,5" "tudja" ezt.

[ Szerkesztve ]

(#6739) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6737) üzenetére


King Unique
titán

SES driver...
Új driverrel most megy,nem? Driverekkel mindig akadnak apró bosszúságok...

(#6740) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6739) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igen,működik rendesen az új alaplapi driverrel,mert hogy ő volt a bűnös,nem a WD-é.

[ Szerkesztve ]

(#6741) rayoliviero válasza King Unique (#6731) üzenetére


rayoliviero
veterán

WD Caviar Green hiba nem érinti az 1 TB MyBook Essentialt? Már kijavították ezt a hibát? Amúgy már megrendeltem...

[ Szerkesztve ]

(#6742) King Unique válasza rayoliviero (#6741) üzenetére


King Unique
titán

Azt hiszem MB-be is Green van,de akinek innen van,ismerőseim küzül,nem panaszkodott erre,ill.ez belső rendszer hdd-knél oprendszer-programfuttatás esetén lehet bosszantó,de ez meg külső sima adattár hdd. Külsők amúgy is x perc üresjárat után kikapcsolnak,MB firmwarébe is be van állítva ez,nem 8s után megy takarék módba. :N
A hibát nem tudom kijavították-e,de a cikkben írt javítás is megoldható és nem bonyolult egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#6743) Kezdő vagyok válasza King Unique (#6739) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az gond-e,hogy nem látta az USB 3.0-án először a WD-t a Windows 7,és a "hardver biztonságos eltávolítása"nélkül vettem le a WD-t?
Ugyanis mivel nem látta,nem tudtam lecsatlakoztatni.
Viszont a WD ledje világított.(Tehát ő érezte,hogy csatlakozik).
Gondolom,nem baj? :F

[ Szerkesztve ]

(#6744) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! azt a tippet kaptam, hogy itt előbb találok megoldást :)

szóval van egy wd my passport essential 120 gigás vinyóm (régebbi típusú).

a gondom az, hogy kb. soha nem tudom normálisan leállítani, mert a win7 kiírja, hogy még valami program használja, pedig már a létező összes programot bezártam. ha épp sikerül 100-ból 1x, akkor is ha kihúzom olyan hangja van, mint ha csak szimplán kihúztam volna. XP-nél még hallatszott, ahogy rendesen leáll a vinyó. win7 alatt megy ugyanúgy tovább csak kiírja a tálcán, hogy eltávolítható. De mint mondtam ez nagyon ritka inkább kapom a jó öreg nem lehet leállítani, mert még valami program használja...... A WD spindown programot már próbáltam. az is egyfolytában a használja szöveget dobta csak angolul. mondjuk az legalább normálisan le is állította a winchestert.

másik topicban azt mondták, hogy az unlocker nevű progit toljam rá és jó lesz. sajnos azonban így sem működik. kiírja ugyan, hogy mi használja a vinyót, rákattintok a "mind feloldása" gombra, elvileg meg is csinálja, de leválasztani ugyanúgy nem tudom. ha pedig visszamegyek megint kiírja ugyanazokat, amiket már az előbb elvileg feloldottam...

itt egy kép róla:
kép

köszi előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Predator G3-571-77QK

(#6745) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#6743) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Két USB 3.0 csatlakozóból csak egy működik még az új alaplapi driverrel is. :(((
De legalább az egyik működik.
Egyébként jó gyorsan szaladnak rajta az adatok.
Egy dolgot nem értek csak:
miért pont a gép hátuljára tették a csatlakozót? :F

(#6746) TeeJay válasza Kezdő vagyok (#6737) üzenetére


TeeJay
félisten

fura minek driver neki
na mindegy
ha telepítések nélkül is megy frankón akkor lehet bevállalom meg amúgy is minden ilyen külső vinyót első beizzításkor kapásból formáztam mert nincs szükségem semmi előre felrakott nyavajára. legyen egy kukk üres meghajtó amire kapásból tudok másolni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6747) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#6745) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Most vettem észre,hogy gépújraindítás után egyik sem működik,mármint az USB 3.0,csak akkor,ha elindítom a driver telepítőt...

(#6748) bazsimano válasza King Unique (#6725) üzenetére


bazsimano
őstag

nem tudom miert de inkabb varnek! ugyis elobb az uj laptopot kellene haz ala hozni :) es akkor addig meg van idom varni egy keveset :D

(#6749) HXY


HXY
addikt

Az Aldiban újra kapni a 750GB-os USB3-as merevlemezt

Külső merevlemez
19 990 Ft/darab*

bruttó tárolási kapacitás: 750 GB
6,35 cm-es (2,5") merevlemez
fotók, videók, zenei anyagok stb. kényelmes tárolására
USB 3.0 csatlakozással (USB 1.1/2.0 kompatibilis)
maximális adatátvitel 5 Gbit/másodperc
alumínium házzal
táskával
rendkívül kicsi és nagy teljesítményű
méret: kb. 12,4 x 1,6 x 7,8 cm (szé x ma x mé)

(#6750) rayoliviero válasza HXY (#6749) üzenetére


rayoliviero
veterán

WD Passport olcsóbb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.