Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) bb71


bb71
őstag

Rekord: 86 nap ;]

(#24952) SSlyTR válasza bb71 (#24951) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

az már majdnem 2 dispute

(#24953) bb71 válasza SSlyTR (#24952) üzenetére


bb71
őstag

Az aliexpress nem is állt mellém a 60 nap letelt kérem vissza a teljes összeget vitában. :W

(#24954) zedok


zedok
senior tag

Hali!

Beszéltem ma a postás ügyfélszolgálattal, ők azt mondták küldjem be a papírokat, viszont a posta.hu-n még nem változott még mindig semmi. Na akkor most küldjem be a papírokat? Már 8 napja áll a vámon. Vélemény? :U

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#24955) Miti78 válasza zedok (#24954) üzenetére


Miti78
csendes tag

Szerintem még várj egy kicsit az enyém 10 napig állt. Ha kiírja, hogy adatbekérés akkor küldd az emailt.

(#24956) zedok válasza Miti78 (#24955) üzenetére


zedok
senior tag

És utána lett neked adatbekérés?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#24957) Attee88 válasza Banyu (#24928) üzenetére


Attee88
csendes tag

Nem csak akkor kell küldeni, ha "vám elé állítva" státuszt kapod? Itt még nincs meg az esély, hogy átcsúszik?

Miti78: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Attee88

(#24958) Miti78 válasza zedok (#24956) üzenetére


Miti78
csendes tag

igen. 22.-én kérték. Rögtön küldtem és még azóta is vámkezeli. :(

(#24959) Miti78 válasza Attee88 (#24957) üzenetére


Miti78
csendes tag

A vám elé állításnál még van esélyed.

(#24960) beg válasza Attee88 (#24957) üzenetére


beg
veterán

Ha a vám elé állítva után Vámkezelésre vár következik, akkor küldheted. Addig még minden megtörténhet. Amúgy a posta. hu frissülés olyan este 10-másnap hajnalig időintervallumban frissül. Nekem tegnap 21:30-kor csipogott az app, akkor frissült a státuszt vámkezelésre, de az érdemi munkát már délben megcsinálták.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24961) zedok


zedok
senior tag

Ja igen, valami ilyesmit mondott a fickó is, hogy vámkezelésre vár..mert mondom a weboldalon nincs kiírva. :W

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#24962) Outlander


Outlander
őstag

Miért olyan nehéz legörgetni a Téma Összefoglalót?! :F

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24963) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Volt már másnak is ilyen, hogy ennyit üljenek a csomagján a vámosok?

2014.01.14
20:15

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.01.22
18:35

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.01.22
21:48

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

[ Szerkesztve ]

Samsung S9

(#24964) Miti78 válasza Víz Elek (#24963) üzenetére


Miti78
csendes tag

Igen! Jelenleg mindenkinek ennyit vagy még több áll.

(#24965) Víz Elek válasza Miti78 (#24964) üzenetére


Víz Elek
senior tag

De miért? :/

Samsung S9

(#24966) Miti78 válasza Víz Elek (#24965) üzenetére


Miti78
csendes tag

Mert lusta disznó a posta és a vám. Az enyém 9.-én érkezett és még mindig vámolják.

(#24967) minatomiray


minatomiray
csendes tag

Ennyi változott: 2014.01.23
----
08:07
Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2014.01.23
08:09
Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2014.01.27
10:23
Küldemény információ:
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014.01.29
06:05
Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

----
A garanciában javított készülék jön vissza, megküldtem nekik a javítási költésgről szóló pp-os emaileket, úgy tűnik elfogadták.
Az, hogy most kell-e áfát és vámot fizetni, illetve mennyit az mikor fog vajon kiderülni?

(#24968) SSlyTR válasza bb71 (#24953) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

ha nem érkezik meg, kb 55. napon kell írni az eladónak, ha nem válaszol, akkor az 58-59 napon kell indítani a disput-ot, vagy hosszabbítani 60 napot. ha nem tetted meg, akkor a te hibád. Paypal se foglalkozik veled a 46. napon
Visszaviszed a mm-ba az elromlott kütyüdet a garancia lejárt után 3 nappal, akkor csak jól kiröhögnek. Ha 15 perccel később mész vissza a kocsidhoz már meg is büntetnek a parkolási vállaltok. Ilyen világban élünk, mindennek határideje van, ha túllépjük, akkor vállaljuk a következményeket.

Én állítok be egy emlékeztető és ha meg is jött hamarabb, akkor is csak az utolsó napon jelzek vissza, hogy minden rendben van. Ha 2 hét használat közben elromlik, vagy kiderül hogy hamisítvány lenne, tudok még mit csinálni. De ha gondom van előbb mindig az eladónak írok.
Azért van sok hülye, aki megkapta a csomagot és kb ki sem bontotta már fut és adja a A+++ excellent értékelést, aztán 1 nappal később már nem is működik a vacka, vagy kiderül, hogy egy bóvli hamisítvány, akkor meg néz. :W :W :W

(#24969) szoporiz


szoporiz
tag

BRÉKING!!!!!
A mai napon kapott a Magyar Posta a Vámhivataltól egy értesítést, amiben közlik ,hogy a többszörösére emelkedett a szingapúri csomagok száma, így több ideig 2-7 munkanap tart ezen csomagok kezelése.

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#24970) Mr.Csizmás válasza szoporiz (#24969) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és akkor most a fél topic ideírhatná, hogy nekik már letelt. :o bőven!

zöld papírkergető koboldok, áhhh :W

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24971) beg válasza szoporiz (#24969) üzenetére


beg
veterán

Csak december közepe óta tudvalevő, de örüljünk, hogy eljutott hozzájuk is az információ. Jó lesz az 10-17 munkanapnak is. Továbbá indítványozom, hogy a jól megérdemelt minőségi szolgáltatás elvégzése miatt emeljék meg triplájára az 1500ft-os kezelési költséget, mert méltatlanul tükrözi azt a gyorsaságot, pontosságot, rugalmasságot, amit cserébe nyújtanak.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24972) Miti78 válasza beg (#24971) üzenetére


Miti78
csendes tag

Nálam már 21!!! :(

(#24973) bb71 válasza SSlyTR (#24968) üzenetére


bb71
őstag

Nyugi, már jóval korábban jeleztem a bunkónak, hogy nem lesz ebből 60 nap, Ali Dispute is 50 nap körül indult. Nem kezdő vagyok...

(#24974) redfox222


redfox222
csendes tag

Sziasztok!

Most lesz az első vámolásom. Olvastam a leírást elől.
Azt kérdezném, hogy mivel mentitek az emailt és a paypal igazolást PDF-be?
Mert amivel én próbáltam az a Gmail és a Paypal-nak a bejelenkezési oldalát menti csak le.

Üdv

(#24975) rcsabi74


rcsabi74
csendes tag

Sziasztok nálam is ez van:
2014.01.02
16:40

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.01.22
19:57

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.01.22
22:20

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

(#24976) sajtjani


sajtjani
tag

Sziasztok!
Így jártam: RE627066611SE
Ismerős segített utánnanézni a mobilnak Focalprice
Jött a válasz:
Sajnos a keresett küldemény nem érkezett meg a postai zárlatban. Ezt az NPKK jelezte is a küldő országnak, mivel a zárlat sérülésmentesen, de jelentős súlyhiánnyal (16,2 kg helyett 6,5 kg) érkezett meg. A doksik alapján megállapítottak 9 db küldeményhiányt, köztük a keresett küldeményt ragszáma is szerepel.
Ez nagyon úgy néz ki, hogy a nemzetközi szállítási szakaszon elveszett, célszerű kártérítési eljárást indítani.”
Szóval a feladó a feladási helyen kérheti a küldemény kerestetését, és annak elveszése miatti kártérítést kérhet (az ottani posta szabályzata szerinti mértékben).
A befizetett pénz visszakérését egymás között kell intézniük.

OLK koordinátor
Magyar Posta Zrt.
Üzleti Értékesítési Igazgatóság
Kiemelt és Kormányzati Értékesítési osztály
H - 1138 Budapest, Dunavirág u. 2-6.
Fax: OLK +36-23-445-920

Ha esetleg valakinek ujjgyakorlat a fenti szöveg angolosítása, az tegye meg nekem legyenszíves, hálás köszönetem terhével!

(#24977) beg válasza sajtjani (#24976) üzenetére


beg
veterán

16 kilónyi mobil több mint a felét kilopták? Nem gyenge...Ha jól értelmezem, a konténerzár sértetlen, tehát pici sárga már otthon engribördszöl a holdújévben.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24978) Sanyesz. válasza redfox222 (#24974) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Vagy Google Chrome vagy valamilyen PDF nyomtató.

Más: Úgy látom, teljesen leállt a DHL is. Tegnap reggel óta változatlan a már Budapesten levő csomagom állapota (Küldemény visszatartva - költségek rendezése után címzettnek kiszolgáltatható). Vagy csak nem frissítik? Így nem lesz ebből eheti átvétel. :(

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#24979) A tumi


A tumi
tag

Most hívtam a postát a csomagom miatt. Azt mondja a faszi, hogy 24.-én elhagyta a csomag Svédországot de még nem ért ide. Ez kezd kissé kínos lenni. 2.-ai a rendelés! :( Lehet az én csomagom is úgy járt mint Sajtjanié? Bár az enyém Alis rendelés.

[ Szerkesztve ]

(#24980) sajtjani válasza beg (#24977) üzenetére


sajtjani
tag

Monnyuk rossz előérzetem volt mikor megláttam hogy a TN-ben ott a sátán jele. ;]

(#24981) Outlander válasza A tumi (#24979) üzenetére


Outlander
őstag

A tied látszódik a posta trackingen?

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24982) mdav88


mdav88
senior tag

Tisztelt urak!

Olyan kérdésem lenne, hogy rendeltem dec 19-én egy telefont, kínából, amin a szeretett vámos kollégák csücsülnek jan 21-e óta...
A paypal védettség a napokban jár le, mit tegyek:
1. nyomjak dispute-ot, és várjam meg míg a kezemben nincs a telefon
2. ne csináljak semmit, és lesz ami lesz?

Van esetleg mód rá hogy a 45 napot kiterjesszem?

előre is köszönöm!

(#24983) beg válasza mdav88 (#24982) üzenetére


beg
veterán

Nyomj disputot. Majd ha minden rendben, lezárod. Csak így van esélyed hosszabbítani.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24984) Miti78


Miti78
csendes tag

Az előbb beszéltem ismételten a postával. Azt mondja nekem a kedves hölgyike, tessék megnyugodni a csomagja nem veszett el, itt van nálunk (01.09.óta). Mondom azt nagyon jól tudom, de hétfő óta minden nap reklamálok, hogy nem stimmel a súly és nem szeretnék áfát fizetni az üres dobozra. Nézzenek már utána. Na ez is megígérte, hogy visszahív.... Mondom neki, hogy ezt is már hallottam párszor köszönöm. De ő tényleg visszahív. Azóta is várok....

(#24985) Evita85


Evita85
tag

Sziasztok!Svéd posta,alis rendelés...
10-én rendeltük meg, s azóta ez a helyzet:
21/01/14 18:00 Order Shipment recorded
27/01/14 18:00 Order dispatched
28/01/14 10:00 Order departed on flight from origin
29/01/14 12:38 Order departed from sorting hub

(#24986) gghrtz válasza Evita85 (#24985) üzenetére


gghrtz
őstag

Nekem is 22 óta áll a csomagom a mocskoknál... Bekaphatjak, komolyan most mar ezt a kurva külföldi rendeléseket is elakarják lehetetleníteni... 8 nap ember 8 nap... Valamikor ennyi idő alatt hétvégével együtt megjött a csomagom még nyáron, és akkor nem volt ez a fizetősdi dolog sem... Komolyan utálom ezt a kurva Abszurdisztánt...

(#24987) A tumi válasza Outlander (#24981) üzenetére


A tumi
tag

Igen.Célországba elküldve a státusza 24.-e óta a posta nyomkövetése szerint.

(#24988) Outlander válasza A tumi (#24987) üzenetére


Outlander
őstag

Enyémet nem látja.... kezdek aggódni.

Directlink szerint local mail tracking 2-3 napja....

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24989) alfonzo


alfonzo
csendes tag

USA-ból várok egy csomagot, ide Magyarországra. 17tracking ezt adja:

Miért Brazília szerepel rajta (pláne vámolás alatt)? Tracking szám, címem jó.

(#24990) SSlyTR válasza alfonzo (#24989) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

ezt szerintem az eladótól kérdezd, lehet, rossz tn számot kaptál.

(#24991) alfonzo válasza SSlyTR (#24990) üzenetére


alfonzo
csendes tag

Először nekem is ez ugrott be.
Rákérdeztem. Jó tr. szám, és visszaigazolta az itteni címem is.
Posta.hu-n csak annyi van, hogy:
„2014.01.15 09:50 Item information : Küldemény felvéve / Item accepted”

(#24992) bb71 válasza alfonzo (#24991) üzenetére


bb71
őstag

Hát pedig ez nem a Te tn számod.

(#24993) beg válasza alfonzo (#24991) üzenetére


beg
veterán

Ezt a képet küld el az eladónak is és ne hagyd magad etetni. Nem ez a te számod.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24994) El_Diablo válasza redfox222 (#24974) üzenetére


El_Diablo
tag

Print Screen, elmented ,jpg-be (pl. Paint-el). Millió ingyenes és gyors jpg to pdf konverter van. Ez egy elég gyors és egyszerű módszer.

(#24995) beg válasza El_Diablo (#24994) üzenetére


beg
veterán

Nem. PDF nyomtató és kész. Minek bonyolítani?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24996) El_Diablo válasza beg (#24995) üzenetére


El_Diablo
tag

Nem bonyolítom. Csak nem mindenki tudja használni. Ami a mikrofoshoz van gyárilag 1X próbáltam használni. Restart lett az eredménye. :DD De mindenki azt csinál amit jónak gondol! :K

(#24997) SSlyTR válasza rokeon (#24933) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

nekem nem nagyon frissül
2014.01.21 16:22
Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad

úgy néz ki ezt benéztem, majd 2 hét múlva. Akik később rendeltek előbb megkapják :W ez így igazságos :W

(#24998) klai válasza SSlyTR (#24997) üzenetére


klai
csendes tag

nekem ennyi van. előbb felhívtam postát, mondja a csaj, hogy hmm... ma állították vám elé...

DÁTUM INFORMÁCIÓK
2014.01.17
16:52
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

(#24999) MeOf válasza Palomar (#24908) üzenetére


MeOf
újonc

Köszi, akkor megpróbálok nem pánikolni.
Legalább is addig nem, amíg benne vagyok a 45 napban. :)

(#25000) pomphl


pomphl
csendes tag

Mit jelent az, hogy NULL, PEK,PEK? ezt írja trackchecker...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.