Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) bugmenot1 válasza Zeki (#24698) üzenetére


bugmenot1
tag

sima aliexpresses rendelés volt

(#24702) Zeki válasza bugmenot1 (#24701) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, értem.

(#24703) Attee88 válasza bugmenot1 (#24697) üzenetére


Attee88
csendes tag

Én meg a kis 88$-os telómmal tuti fennakadok...

Ettől független örülök neki :)

Attee88

(#24704) bugmenot1 válasza Attee88 (#24703) üzenetére


bugmenot1
tag

Csak azért írtam le, hogy visszaadja a reményt nektek :)

(#24705) bagkri01


bagkri01
őstag

Received from Customer- ez a kifejezés mit jelent? Még nem találkoztam ezzel.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#24706) rokeon válasza Outlander (#24693) üzenetére


rokeon
csendes tag

Abszolult segítőkész válaszaid vannak amúgy. Én is kaptam belőle egyet. A helyes, vagy normális válasz leírása ugyan annyi időbe és erőfeszítésbe kerül mint a teljesen hülye válasz.(ezt tudtad?) Már alig várom hogy kérdezz valamit... :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#24707) Evita85 válasza DavidQ (#24699) üzenetére


Evita85
tag

:C Ezen jó ízűt nevettem:)

[ Szerkesztve ]

(#24708) Outlander válasza rokeon (#24706) üzenetére


Outlander
őstag

Az hagyján de rákeresni a válaszra kérdés előtt, negyedannyi energia.

Arról nem is beszélve h "hülye kérdésre, hülye választ fogsz hallani. " Aljas Kúszóbab együttes. :)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24709) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Deutsche post-nál feladott csomagot ki fogja kihozni? A sima postás, vagy MPL?

(#24710) Outlander válasza pepe091 (#24709) üzenetére


Outlander
őstag

A tn s csomagokat kb kivétel nélkül a puttonyos postakocsi hozza.

Ui: de volt már h bicajos kézbesítőtől kaptam meg. Az Xből egyszer. :)

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24711) janaman01 válasza Outlander (#24710) üzenetére


janaman01
addikt

nekem eddig mindíg bicajos hozta....igaz nem a fővárosban lakok, viszont láttam már a városban puttonyosat is :D

sőt a legutóbbit telót valamikor d.u.3-4 óra felé hozta, olyan hideg volt...kb 2 óráig csak "izzadt" a teló a szobában mire be mertem kapcsolni :

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#24712) Outlander válasza janaman01 (#24711) üzenetére


Outlander
őstag

Akkor lehet h ez is AS szabvány szerint valósul meg, egyáltalán nem lepődnék meg rajta. :)

Eddig puttonyos hozott mindent, egy kivétel volt csak.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24713) pepe091 válasza Outlander (#24710) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

és janaman01

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. :R

(#24714) janaman01 válasza Outlander (#24712) üzenetére


janaman01
addikt

nálam is volt egy kivétel....az mondjuk egy téli női magas szárú csizma vagy cipő vagy mi az isten volt , na azt puttonyos hozta....gondolom az már nem fért be a bicajos táskájába.....szerencsétleneket terhelik még lehet , és gyanitom nem az AS miatt, hanem takarékossági okok miat...bár a fene se tudja...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#24715) Riverboy


Riverboy
tag

Van itt olyan aki ebayen kereskedik/eladó?

Aki nagy mágus az kérem írjon ide vagy egyből privátba!
(nem a szimpla áru eladással van bajom)

Köszi!

(#24716) szlibud


szlibud
tag

UK-ból telefon méretű csomag 2,5 munkanap... Nem semmi. Csütörtök du. rendeltem, 1 óra múlva kaptam ailt h feladták és ma de. hozta a postás.
Mo-on belül se sűrűn kapom meg ennyi idő alatt...

(#24717) Sanyesz. válasza szlibud (#24716) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Igen. Párizsból noti alkatrészek: hétfőn reggel rendeltem, szerdán hozta a postás. Egy normál belföldi levél is fut ennyit.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#24718) tibbike01 válasza szlibud (#24716) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezek az angol postások briliánsak!

Én itt élek kint, és többször küldök haza levelet, vagy csomagot...mindig 2-3 nap alatt megérkezik Magyarországra a címzetthez, ráadásul a legolcsóbb módon feladva.

(#24719) shelbygt válasza pomphl (#24619) üzenetére


shelbygt
tag

Köszönöm

(#24720) shelbygt válasza Mr.Csizmás (#24620) üzenetére


shelbygt
tag

De meddig??

(#24721) motocoder válasza Sanyesz. (#24717) üzenetére


motocoder
aktív tag

Az igen van tanulni a Magyar Posta ,vám párosnak !
3 hét a vám procedura......welcom the Balkan :W

[ Szerkesztve ]

(#24722) Mr.Csizmás válasza shelbygt (#24720) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt én is szeretném tudni, mert nekem is áll...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24723) Z-77


Z-77
tag

Azoknak, akik szeretnek reménykedni, adok némi támaszt. Ha sokat áll vám elé állítva állapotban, még nem biztos, hogy elkapták a csomagot, mert az enyém majdnem 1 hétig így volt, már készítettem a nyilatkozathoz a papírokat. Aztán mégiscsak vámkezelve állapotba került, és várhatom a postást:

RQ**********SG

2014.01.09 19:45
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.01.21 19:49
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.01.21 19:51
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2014.01.27 09:26
Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

(#24724) Attee88 válasza Z-77 (#24723) üzenetére


Attee88
csendes tag

Tegnap lépett nekem is a "Küldemény vám elé állítva" státuszba...
Kíváncsian várok.
(A mail már be van készítve a postának :D )

Attee88

(#24725) beg


beg
veterán

Ha a január elején rendelt cuccok már most kb 2-3 hét vámkezeléssel rendeződnek, akkor mi lesz a holdújév után? Amikor tonnaszám borítják be hozzájuk a felgyülemlett rendeléseket. 1 hónap? 2? Azért nem lesz senki popsija eldádázva?

http://www.origo.hu/techbazis/geekturiszt/20130418-sajat-utjat-kamerazta-vegig-egy-postai-csomag.html

Ezt szívesen megcsinálnám egy SG csomaggal, de egyrészt nincs az az akksi, ami kibírná a 2 hónapot, másrészt ezt is tuti megvámolnák húszezerre :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24726) Pogika válasza Z-77 (#24723) üzenetére


Pogika
aktív tag

Jó neked, az én telóm is 21.-én érkezett, és még nem foglalkoztak vele

2014.01.11
18:39

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.01.21
13:52

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.01.21
16:08

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

A remény hal meg utoljára :DDD

(#24727) A tumi válasza Attee88 (#24724) üzenetére


A tumi
tag

Nekem még semmit nem változott a státusz. :( Pedig úgy néz ki egyszerre küldték a két csomagot.

(#24728) pazzo válasza Pogika (#24726) üzenetére


pazzo
tag

Az enyém is a 01.21.-i délutános műszakon akadt fenn, valahol a vacsora szünet környékén. :D

Az SG-s rendelést elnevezhetnénk Selyemútnak, mert kb. teveháton is előbb kapnánk meg a cuccot.

(#24729) Tomek0108


Tomek0108
csendes tag

Azt honnan lehet tudni, hogy egy DHL-es nyomkövetési szám hamis?
Az addig rendben van, hogy ha nem találom semmilyen online adatbázisban, akkor az nincs. Ilyen az először kapott szám, amit Geekbuying küldött. Ezután küldtem nekik egy "kedves" levelet, majd kaptam egy másik számot, amit már látok a DHL oldalán, illetve a 17track is mutatja, azonban az első eset után némi bizalmatlanság keletkezett bennem. :DDD

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#24730) pomphl válasza beg (#24725) üzenetére


pomphl
csendes tag

Ha kamerát nem is, de legalább egy gps-t aktív trackinggel megnézném :D

(#24731) Pogika válasza pazzo (#24728) üzenetére


Pogika
aktív tag

nagyon valószínű, hogy amikor beolvasták a kódokat, ami hamarabb került vám elé státuszba , az alulra került a rakásban, és így később kerül ténylegesen vám elé. Holnapra legkésőbb megtudjuk szerintem.

(#24732) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek ha Németországba rendelem a telefont, akkor arra miket kell fizetni vagy ott nem is vámolják meg? Mert akkor oda rendelném onnan meg vagy elhoznák vagy elküldenék postán.
Rendelt már valaki oda?

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#24733) SSlyTR válasza pomphl (#24730) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

nem lenne jel az idő 99%-ban

én inkább egy lemoshatatlan festéket kilövő szerkezetet raknék bele és egy fényképezőt, ami kibontás után csinál képeket. Ezért még fizetni is hajlandó lennék, bár ez +1 nap minden csomagnak, ami ez után jönne.
ezt egy nyáklapon pár fényképező modullal, fényérzékelő szenzorral, és még pár alkatrésszel meg lehetne oldani, nem biztos, hogy megérné. :C

Erről az jutott eszembe, hogy a saját magunk által készített dolgokat, hogyan vámolják? Van ismerősöm, aki erősítőt épített magának. Ha mondjuk amcsiból valaki küldene nekem egy ilyet erre mit mondanának? Minden alkatrészről számla? :F

(#24734) beg válasza SSlyTR (#24733) üzenetére


beg
veterán

A küldőnek kell nyilatkoznia, hogy mekkora az érték. Ez lehet 0(ajándék, de ilyenkor is kell nyilatkoznia írásban)-csillagos égig. Levelezéseket csatolni, meg minden egyebet, amivel igazolni lehet, hogy egyéni készítés.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24735) pazzo válasza Pogika (#24731) üzenetére


pazzo
tag

Ó, én már reménykedni sem merek. Csak olykor frissítem a posta nyomkövető oldalát, és konstatálom, hogy még mindig a 21.-i dátum áll legalul. :(((
Gondolom eléggé le vannak terhelve a vámosok, ha eddig pihentetik.

(#24736) beg válasza pazzo (#24735) üzenetére


beg
veterán

Legyenek leterhelve, ők is emberek, kevesen vannak. DE! Ilyen "szolgáltatás" után 1500 ft-ot elkérni csomagonként 2-3 hét után, ami máskor és máshol megvan maximum 3 nap alatt?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24737) pazzo válasza beg (#24736) üzenetére


pazzo
tag

Engem inkább a 27% áfa zavar. Mert hogy mire?
De persze több mint egy hét várakozás után már az 1500 is piszkálja a csőrömet.

(#24738) Cpt. Flint válasza Pogika (#24731) üzenetére


Cpt. Flint
tag

mer' ezek se ismerik a FIFO-t (first in - first out). :(((

(#24739) pomphl


pomphl
csendes tag

A fényképezőmodulos dolog nem rossz. Írok nekik, hogy gyártsanak le 1millió darabot :D Vagy egy hangfelvétellel is beérem.. Mit mondhatnak a vámon? :D

(#24740) Ben.93


Ben.93
tag

eBayen történő bankkártyás vásárlás esetén dispute lehetséges vagy veszett ügy? :U

(#24741) beg válasza Ben.93 (#24740) üzenetére


beg
veterán

Tégy egy próbát. Ha PayPal lett volna, akkor biztos siker. Nem érte volna meg az a 10 perc PP regisztráció, aktiválás? Amúgy az eBay sem hagy magadra, van resolution center.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24742) szoporiz


szoporiz
tag

Nekem mostanra döntötték el hogy megsarcolják a 22.én vám elé állított kacatom.
A postás csaj szerint a héten már nem er ide akár milyen gyorsan küldöm is be a papírokat.

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#24743) beg válasza szoporiz (#24742) üzenetére


beg
veterán

Viccelsz? Szerda van :) Örülj, ha jövő hét közepe-vége fele megkapod. Kb. péntek lesz a Vámhatározat kiadva.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#24744) arpeen2 válasza szoporiz (#24742) üzenetére


arpeen2
senior tag

Jan 10-től, 21-ig állt vám előtt a csomagom.

(#24745) Bagira01


Bagira01
veterán

Van még akinek 26-a óta így áll a dhl-es csomagja?
"Küldemény visszatartva - költségek rendezése után címzettnek kiszolgáltatható"
Hétfőn küldtem a papírokat.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#24746) janaman01 válasza Tomek0108 (#24729) üzenetére


janaman01
addikt

az nem hamis dhl szám hanem a regisztrációs szám...a második pedig az élő, és gondolom, az már 9 essel kezdődik...?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#24747) janaman01 válasza arpeen2 (#24744) üzenetére


janaman01
addikt

nekem meg jan 22 től jan 23 ig :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#24748) MeOf


MeOf
újonc

Sziasztok!

Ilyenkor mi lehet a történet?
Olvastam feljebb, hogy svéd postával 01.24. -én feladott csomag már vígan Budapesten van, az enyém meg még sehol.
Kezdjek aggódni, hogy valaki már hazavitte? :((

(#24749) janaman01 válasza MeOf (#24748) üzenetére


janaman01
addikt

ez teljesen normális....márciusban már nálad is lesz a motyó:)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#24750) Killerlaca válasza szoporiz (#24742) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Nekem 21.én döntötték el, hogy bekérik a papírokat. Szerinted, hogy áll a cucc?.......hát sehogy, hogy rohadnának meg!!!! :((( :((( 13.óta az országban van a csomagom és még nincs nálam! 16nap könyörgöm mi a jó édes életet csinálnak?! Remélem majd őket is így szolgálják ki... rendel egy pizzát aztán majd 20 nap múlva megkapja ja és felárért mert hát mért ne.....
Rettenetesen elegem van belőlük. Ha megkapom mindet elküldöm melegebb éghajlatra.....és szerintem mindenkinek szépen ezt kellene tennie hátha szemet szúr valakinek a sok reklamáció.. :F
Van valaki régebb óta váró?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.