Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) peti2ty


peti2ty
újonc

Nekem 21-e óta vám elé van állítva... :((

(#24302) rokeon válasza tibbike01 (#24299) üzenetére


rokeon
csendes tag

Ha van info a tn-en akkor már leadták amerikában a post officeban. Onnan még szállitani kell, amit vagy indulaskor vagy megerkezeskor jelez a tn. (pl SG mind a 2-t irja)

(#24303) tibbike01


tibbike01
őstag

:DD pontosan most frissítették az oldalt :C

(#24304) rokeon válasza CoolBoy323 (#24294) üzenetére


rokeon
csendes tag

Az RQ az 100% hogy quantiumsolutions.com társaság vette fel a szállítást. hongkongban feladja->singaporeba a quantium szállítja onnan magyarországra a singpost edit: az rf úgy néz ki hogy a singpost veszi fel a szállítást

[ Szerkesztve ]

(#24305) rokeon válasza tibbike01 (#24303) üzenetére


rokeon
csendes tag

Biztos voltam benne ;)

(#24306) pruf


pruf
csendes tag

Szerdán megtörtént a vámkezelés, azóta csend és hullaszag.

Csütörtökön és pénteken a kedves MP dolgozói vakarták a seggüket. Gondolom, ha már úgy is 2 nap volt hétvégéig akkor miért is ne ülnének még a csomagon kicsit.

Ilyenkor mi a helyzet? Még a vámosoknál van a holmi, vagy már bekerült valami postai lerakatba?

Ugyebár nincs semmi frissítés a nyomonkövetésnél csak az h bevámolták.

Hétvégén szállít a posta, dolgozik a rendszer?
Postás Józsi tapossa a havat, hogy nekem hamarabb legyen telóm?

Bestsecret inv. privátban kérhető

(#24307) kgymac válasza tibbike01 (#24303) üzenetére


kgymac
őstag

Ebből spec az látszik, hogy CineDog1-nek volt igaza. 01.23-án csak regeltek, a tényleges feladás 01.25. De most már legalább úton van...

(#24308) CoolBoy323 válasza pruf (#24306) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

hétvégén is vakarják...

(#24309) El_Diablo válasza kgymac (#24307) üzenetére


El_Diablo
tag

Ja, azt a 110 mérföldet meg teleporttal tette meg 2 nap alatt La Jolla-ból Los Angeles-be... Imádom ha valaki ész nélkül találgat... :W

(#24310) janaman01 válasza pruf (#24306) üzenetére


janaman01
addikt

Azt elvileg pénteken meg kellett volna kapnod....legalábbis nálam eddig igy volt.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#24311) Zeki válasza El_Diablo (#24309) üzenetére


Zeki
nagyúr

A La Jolla-t honnan szedted?

(#24312) Zeki válasza rokeon (#24300) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, nem tudom angliában meg az usa-ban hogy van, abból indultam ki, ami kínában van, és amiket eddig itt olvastam. Ott még egy TN szám megkapása nem jelenti a feladást. Hetek telhetnek el addig.

(#24314) hevizms válasza Zeki (#24311) üzenetére


hevizms
addikt

Ezen én is elgondolkodtam :F

(#24315) CoolBoy323 válasza #78232832 (#24313) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ezt a forrasztót linkelnéd nekem légyszíves :U

(#24316) kgymac válasza hevizms (#24314) üzenetére


kgymac
őstag

A trackitonline.ru mond rá La Jolla-t. De az meg LA-t nem látja.

[ Szerkesztve ]

(#24317) rokeon válasza kgymac (#24307) üzenetére


rokeon
csendes tag

Igazából a sok idő a postán leadás( első bejegyzés a tn-en) és a posta raktárából a pl. repülőre felrakás között telik el. Megnéztem Sg-s, angliai tn-eket is. Eddig mindnél igy volt. Az sg irta h info beérkezett, ekozben meg a quantium irta hogy a csomag fizikailag bejegyezve súllyal mindennel együtt(és ugyanaz a dátum, idő volt mind a 2-n) edit: de hát ez persze változhat is akár( ha kikér valaki egy tn-t(ha lehet) és nem használja fel, kicsit telespamelnék a postát szerintem.

Közben rájöttem hogy mire gondolsz szerintem:
1. Én hongkongból kapok csomagot, a hongkongi postán feladják singpost-tal magyarországra.
2. hongkong és singapore között a quantiumsolutions szállítja a csomagot
-itt létrehozza a quantium a TN-t(information received), beregisztrálja hogy fizikailag átvette a csomagot és küld egy rekordot a singpost-nak is, aki kiírja a tracking oldalára hogy a tn regelve van és írja hogy ez nem feltétlenül jelenti at hogy fiikailag is átvette a csomagot)
3. ugye az emberek többsége a singpost trackinget figyeli ha singpost-tól vár csomagot, és a singpost az information received és a despatched to overseas közötti quantium szállítást nem írja, csak azt látod hogy az első két bejegyzés között napok teltek el.

így hát jogos a feltételezés, de szerintem még mindig nem lehet kikérni TN-t csak úgy.

[ Szerkesztve ]

(#24318) El_Diablo válasza #78232832 (#24313) üzenetére


El_Diablo
tag

Nincs gond az aksikkal. Szabályosan kell becsomagolni és akár egy konténerrel is elhoznak. :))

(#24319) El_Diablo válasza kgymac (#24316) üzenetére


El_Diablo
tag

Áruld már el nekem, hogy miért nem látja L.A.-t?

(#24320) kgymac válasza rokeon (#24317) üzenetére


kgymac
őstag

Nekem eddig csak CN-nél (ebay, Shenzeni eladó) volt, hogy az elvi feladás (amikor TN-t kaptam) utáni 10. nap látszott a rendszerben feladási dátumnak, a csomagon lévő postai bélyegzőn tényleg az a dátum volt, amit az eladó jelzett.
SG-ről, CN-ről lehet tudni, hogy kikérhető a TN.

(#24321) kgymac válasza El_Diablo (#24319) üzenetére


kgymac
őstag

La Jolla, San Diego, CA, Egyesült Államok . Ez ugye LA. ? :B

@CineDOG1:
gmaps szerint San Diego nem Los Angeles. Csak írd be 'La Jolla' a keresőbe.

[ Szerkesztve ]

(#24322) Zeki válasza kgymac (#24321) üzenetére


Zeki
nagyúr

2 piros keretezett rész van.

[ Szerkesztve ]

(#24323) rokeon válasza kgymac (#24320) üzenetére


rokeon
csendes tag

Értem, tény hogy CN-t nem nézegettem, már azthittem valami újat fedeztem fel. Miután a quantium oldalát megtaláltam...

HK -> SG Quantium: jan 17 -> jan 25 (ezen napok között az sg oldalán csak information received volt)
SG -> HU Singpost: jan 25 -> ??? ??

Azt eddig nem gondoltam hogy ha azt mondja az eladó hogy 15-én feladja és csak 25-én jelent meg valami a TN-en. Nekem azonnal megjelent.(miután kérdeztem hogy mikor adja fel, írta hogy 20-30 perc, és 20-30 perc múlva már írta is az üzenetet hogy itt a TN és élt is)

Mindenesetre ezt jó tudni

(#24324) kgymac válasza rokeon (#24323) üzenetére


kgymac
őstag

Több cég is szállít, pl flytexpress (jelenleg banggood.com-os csomagom jön rajtuk keresztül), espeedpost (minideal HK posttal szállított rajtuk keresztül, júliusban).

(#24325) El_Diablo válasza kgymac (#24321) üzenetére


El_Diablo
tag

(#24326) kgymac válasza Zeki (#24322) üzenetére


kgymac
őstag

Jogos, bár korábban nekem egy TN-nél sem volt a szürke sávban szöveg, néhány esetben sáv sem volt.

El_Diablo: gmapsról másoltam ki, de közben CineDog megfejtette, hogy a sötétszürke sávban is volt egy kis infó.

[ Szerkesztve ]

(#24327) El_Diablo válasza kgymac (#24326) üzenetére


El_Diablo
tag

Semmi gond. Ott van a CA, ez ugye az állam neve jelen esetben California. Az utána lévő szám az irányítószám. (Jelen esetben: 92038 La Jolla és 90009 Los Angeles) Innen lehet tudni, hogy merre jár a küldemény.

Egyéb: Kínai kikéri a számot elküldi, hogy nyugodj meg. DE teljesen mindegy, hogy mi történik mert a küldemény onnantól van fizikailag úton (bárhonnan és bárhová is tart) amikor egy kereső oldalon találat van rá. Ember beviszi, mancika csippantja a kódot és onnantól van a rendszerben. Minden egyes településen újra olvassák a kódot. Ezért nyomkövetés. :K

(#24328) hevizms válasza rokeon (#24317) üzenetére


hevizms
addikt

Hát én nem tudom hogy lehet-e TN-t kérni csak úgy,de ha nem,akkor a minideal valami iszonyat gyors csomagolásban és feladásban.
Legutóbbi rendelésem este 20 40-kor volt,másnap délelőtt 11 45-kor kaptam TN-t.
Az időeltolódást figyelembe véve,ez akkor náluk éjjel rendeltem,reggelre ott volt a rendelésem,Csingcsang becsomagolta és még aznap postázta. :C

(#24330) lolcopterlol


lolcopterlol
tag

Most nézem, hogy Szingapúr és Budapest között nincs is közvetlen cargo járat. Se semmilyen. Akkor vajon a csomagkövetésnél miért nem jelenik meg a Frankfurti átrakodás? :)

(#24331) Sanyesz. válasza lolcopterlol (#24330) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nem feltétlenül Frankfurtban rakodnak át. Úgy másfél éve egyszer bogarásztam a cargo útvonalakat, akkor Liege-be futottak be ezek a szállítmányok.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#24332) lolcopterlol válasza Sanyesz. (#24331) üzenetére


lolcopterlol
tag

A lényeg végül is, hogy valahol biztosan átrakodnak és ezt nem mutatja a tracking. Na nem mintha olyan fontos lenne, csak érdekességképp...

(#24333) Sanyesz. válasza lolcopterlol (#24332) üzenetére


Sanyesz.
őstag

De azzal mennyivel vagy előrébb, ha tudod, hol rakodnak át? :)
Én két DHL-es csomagot várok, de nem az a lényeg, hogy mikor ér Lipcsébe, hanem az, hogy mikor kézbesítik nekem. :K

(#24334) OK. Értem.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#24334) lolcopterlol válasza Sanyesz. (#24333) üzenetére


lolcopterlol
tag

Engem csak érdekel, hogy hogy is működik ez az egész. Teljesen elvonatkoztatva a rendeléseimtől.

(#24335) rokeon válasza hevizms (#24328) üzenetére


rokeon
csendes tag

Én nagyon sokat adtam el ebay-en, angliában. Az volt a munkám. Kapsz egy rendelést, (előbb megvárni hogy átjött e a pénz)borítékba be, cím ráír, összegyűjteni és minden nap reggel délben este elvinni a csomagokat a postára és feladni őket :) én egyedül csináltam de reggel-délben-este is átlag 20 csomagot vittem, szerinted ezek hány csomagot visznek? Biztos hogy "házhoz" járós futárral vitetik el, ahhoz meg nekik kell kinyomtatni a matricát és ráragasztani a csomagokra.(ez 10X egyszerűbb, két katt) (és ugye akkor itt ez egy TN előre kikérés lenne? mert ezt kiadhatja ügyfélnek, aki addig nem lát semmit amig valóban le nem adja a postán)

mi ezt használtuk: despatchbay.com

szóval reggel vehette fel a futár a csomagokat akár :D :D :K

edit: ja és hát persze hogy a termékek egytől-egyig előre be voltak csomagolva, csak egy cím kellett rá

[ Szerkesztve ]

(#24336) ekrisztian válasza #78232832 (#24313) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Mint minden veszélyesárunál az akkunál is DGN (dangerous good note)okmány kell.Független,hogy hajón vagy repülőn küldik.Mind a csomagolás mind a papir a feladó dolga.Na most ezen a papiron van egy rész ahol nyilatkozni kell, hogy te mindent betartottál és felelsz érte.
Ezután ellenörzik,hogy az akku mellé került-e mondjuk TNT:) és ha igen akkor szeva,csomag marad a földön.
Rendszerint (mikor még hajóztam) már a papirnál elvéreztünk.Ha nem ott akkor azon,hogy olyan anyagok kerültek egy raktérbe amik nem lehettek.Ha ez is ok volt,akkor azon,hogy az anyag speckó szállítást igényelt.(only cargo)turisták nem lehettek a hajón.Vittem egyszer akkukat,zselés akkut.24órába telet mire felengedtek,a rohadt aláirás miatt.Vagy álltam 72órát egy rohadt vegyianyag miatt a kikötőbe mert olyan hajóval mehettem amin max. 56 ember lehet.Ja a tartályok üresek voltak. :)
Szóval ismerve a kínaiakat elég nehéz lehet őket rávenni,hogy betartsanak mindent szabályt és az akku vagy bármi úgy kerüljön be a raktérbe,hogy az ne okozzon bajt.
:R

[ Szerkesztve ]

(#24337) Danecay


Danecay
őstag

Érdekelne, hogy vámolásnál vajon milyen eljárás vonatkozik pl. egy garanciálisan cserélt mobiltelefonra, ami így zéró költséges, mivel konkrétan a vámolandó készülékért külön nem fizet az ember semmit hiszen garanciálisan kapja azt. Vagy esetleg egy másik, magasabb értékű cserekészülék választása esetén ahol csak a garanciálisan visszaküldött és a cserekészülék közötti árkülönbség jelentkezik mint költség és mint kifizetett összeg, ami még nem adó és vámköteles. Ilyenkor vajon milyen vámolási szabályok érvényesek? Gondolom a már egyszer az országba érkezett eredetileg megrendelt majd garanciálisan visszaküldött telefonról nem kérhetnek fizetési bizonylatot, vagy adóztathatják meg ha netán beérkezésekor nem került volna ilyen eljárás alá, hiszen az egy másik készülék, főleg úgy hogy már az országban sincs, mivel vissza lett küldve.
Remélem sikerült érthetően leírnom kérdésemet!
Azért érdekelne, mert a közelmúltban majdnem ebbe a helyzetbe kerültem, és kíváncsi lennék, hogy mire számíthattam volna.

(#24338) SSlyTR válasza Danecay (#24337) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Mintha úgy menne ez, hogy előre be kell jelenteni, hogy te kiküldöd a telót és mikor jön vissza és kérik az iratokat, küldöd, hogy te ekkor küldted ki és egyébként is itt vannak a vámolás iratai.

(#24339) raven12


raven12
senior tag

2014-01-24 14:02, Item information : Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision
2014-01-24 14:01, Item information : Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
2014-01-24 12:08, Item information : Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2014-01-24 10:25, Item information : Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014-01-22 12:17, Item information : Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014-01-21 08:42, Item information : Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

Ti éltetek már ilyet? :D

A vicc az, hogy 25-e hajnalban frissítették addig, hogy betárolás, majd ma hajnalban, hogy a vámhatározat kiadva, pedig alig 2 óra telt el a kettő közt... Ez a magyar tracking már teljes keveredés.

(#24340) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

2014.01.10. du. 3:27 - Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad

Már kezd elgurulni a gyógyszerem. Van olyan, akinek egy héttel később lett "elküldve", és már a vámon is átjött.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#24341) Ben.93


Ben.93
tag

hali 21.-én kaptam refundot de még nem jött át kártyámra... Szerintetek. Várakozás még? :F

(#24342) RVR400 válasza szili.tamas1 (#24340) üzenetére


RVR400
veterán

Sajnos az enyém nem jött át a vámon, mert amúgy a DHL bármelyik gyorspostáját überelte volna:

2014-01-22 00:00, Arrived at overseas (Country code: HU)
2014-01-20 00:00, Despatched to overseas (Country code: HU)

De így majd talán február 2. hetében már nálam lesz.

(#24343) szoporiz válasza Ben.93 (#24341) üzenetére


szoporiz
tag

Ha aliexpress akkor 7-10nap míg ideér a pénz.

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#24344) Ben.93 válasza szoporiz (#24343) üzenetére


Ben.93
tag

eBay

esetleg hétvégén is megjöhet a money?

[ Szerkesztve ]

(#24345) Outlander válasza Ben.93 (#24344) üzenetére


Outlander
őstag

Amennyiben vasárnap délben betudsz menni a bankodba, és nem az Asszony harisnyája van a fejeden, illetve az ajtót is erőfeszítés nélkül tudod nyitni... úgy igen, megjöhet hétvégén is.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#24346) szili.tamas1 válasza RVR400 (#24342) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Na ez azért komoly!

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#24347) Ben.93 válasza Outlander (#24345) üzenetére


Ben.93
tag

:DDD :DD
csak azért gondoltam mert kártyás tranzakciókhoz tudtommal nem vonatkozik a bank nyitvatartás hanem nonstop üzemel :))

(#24348) hevizms válasza RVR400 (#24342) üzenetére


hevizms
addikt

Hát az én DHL rendelésemet tutira übereli az biztos.
Tényleg a DHL ott Kinában vajon dolgozik hétvégén?
Csak csücsül a csomagom ott 2 napja.
Azért azt hittem hogy ha már a kinai átadja a DHL-nek akkor 1-2 nap alatt legalább elindul felénk.

(#24349) El_Diablo válasza Ben.93 (#24347) üzenetére


El_Diablo
tag

De a pénz visszafizetés az utalás. Azt pedig csak munkanapokon írják jóvá.

(#24350) Ben.93 válasza El_Diablo (#24349) üzenetére


Ben.93
tag

értem köszi :)) :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.